Autor Wątek: wybierz smartfona - komunia 2015 edition :)  (Przeczytany 10146 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SimonX

• Prezes
  • #nikogo
wybierz smartfona - komunia 2015 edition :)
« dnia: Kwiecień 01, 2015, 10:17:27 »
Wiem, że jest ogólny wątek - jakby trzeba było, to mod łatwo scali, bo tematyka niby identyczna, ale jednak lekko inna, bo:

Szukam telefonu dla 9 letniej dziewczynki.

Telefon powinien:
- mieć ekran 4 cale - nie może być większy, no chyba że lekko większy ekran, ale obudowa te 125mm długości to max, to ma być telefon na małą dziecięcą rączkę
- działać (działać DOBRZE - stabilny, szybki system, bez zwiech czy przymuleń, z którymi dzieciak sobie nie poradzi)
- nie mieć problemów z podstawową funkcjonalnością telefonu - wygodne szukanie kontaktów, dzwonienie smsowanie ITD
- mieć w miarę fajny aparat foto (kamerka do selfiaków niekoniecznie)
- uruchamiać proste gry
- być ładny
- kosztować do 500zł

W zasadzie szukałm już i wstępnie wybrałem Lumię 532 (zieloną, bo preferowanej białej albo niebieskiej za bardzo nie ma w normalnych sklepach).
Dość mocnym kontrkandydatem był oglądany w saturnie biały Galaxy s3 mini (dużo lepszy ekran), dopóki nie wlazłem na opinie na internecie i przeczytałem, że dzieje się z nim ludziom to samo co mi z każdym androidem do tej pory - zacinanie, zamulanie, zwieszanie, niemożliwość odebrania tel. itd... Nie wiem na ile to prawdziwe opinie i na ile soft brandowany operatorów różni się od golca z Saturna - egzemplarz wystawowy chodzi pięknie i bez zająknięcia.

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi w tym temacie, zwłaszcza opinie o w.wym modelach.

Offline arian

• Super Badass
Odp: wybierz smartfona - komunia 2015 edition :)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 01, 2015, 10:30:09 »
Ja kupuje Nokię 630 na komunię. Ekran nieco większy, ale 530 na żywo sprawia dziwne wrażenie taniej chińskiej komórki. 630 jakoś porządniej się prezentuje. Poza tym takie było życzenie chrzesnicy. :)

S3 działa momentami problematycznie. S3 mini ze starym TouchWiz będzie działał raczej kiepsko. Może lepiej jakiś Ace 4, czy podobny, ale z tego roku? Podobno nowa wersja TochWiz jest dużo lżejsza i działa szybciej.

Offline SimonX

• Prezes
  • #nikogo
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 01, 2015, 10:34:14 »
630 też brałem pod uwagę. Lepszy aparat, lepszy procek, lepszy ekran. Gdyby była mniejsza, to bym się nie zastanawiał... Jeszcze inna rzecz, że bardziej mi pasuje kwadratowy design 532. Ale w sumie to MI, córki jeszcze nie pytałem :)

Offline arian

• Super Badass
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 01, 2015, 10:48:18 »
Ciekawe jest to, że te telefony są w tak podobnej cenie, a następny model niemal dwa razy droższy. Jeśli da radę poświęcić wymóg małego ekranu, to moim zdaniem warto wziąć 630. Z drugiej strony dzieci które widuje zawsze używają dwóch rak do obsługi telefonu, więc najbardziej problematyczne jest noszenie. Może zrób test terenowy w jakimś markecie z elektroniką? ;)

Tez będę musiał chyba kupić zielony, bo jest problem z normalnymi kolorami w popularnych sklepach. Nie rozumiem czemu, ale podobno w zestawie jest dodatkowa klapka w innym kolorze.

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 01, 2015, 10:49:15 »
zobacz np Xiaomi Redmi 2A, albo moto E - ciut wieksze sa, ale ten chinczyk taki pastelowy i pewnie by sie spodobał. ja mam sluzbowo budzetowego windowsa (lumia 520) i wrogowi bym tego telefonu nie polecił. kumpel dostał tą 630 i w sumie zadowolony jest.

Offline SimonX

• Prezes
  • #nikogo
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 01, 2015, 12:17:41 »
A co się z tą 520tką dzieje? To ponoć kultowy super mega zajebongo telefon budżetowy? #takczytałem
532 jednak ma i lepszy procek i więcej ramu i win 8.1, to może tragedii takiej nie będzie... 630 muszę z małżonką obczaić - ale jestem niemal pewien, że stwierdzi że 532 jest super i taki wystarczy dziecku.

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 01, 2015, 13:00:05 »
Wyleje troche zali:
-samoistne restarty gdy korzystam z navi albo robie hotspota. serwis nic nie pomogl, na kazdej wersji systemu sie to ciagnie
-skrzynka pocztowa ktora trzeba wywalać i dodawac od nowa za kazdym razem gdy serwer poczty zaktualizuje certyfikat (to jest oficjalna porada od MS  ;D )
-nie ma apki YT i ogólnie uslugi googla srednio wspierane sa.
-co by nie mówić, jednak katalog apek jest uboższy i czesto gesto te dostepne sa traktowane po macoszemu.
-multitasking jest gorszy niż w iOS, o Andku nie wspominając.
-kafelki są do bani  ;D
-pare dni temu przestał mi dzialac klawisz power. Ratuje sie odblokowując go klawiszem od aparatu :D Na szczescie jeszcze tylko miesiac z kawalkiem do wymiany i do windowsa juz nie wracam.

Offline SimonX

• Prezes
  • #nikogo
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 01, 2015, 13:29:38 »
Hah, to spoko, bo

-samoistne restarty gdy korzystam z navi albo robie hotspota. serwis nic nie pomogl, na kazdej wersji systemu sie to ciagnie
nie dotyczy małej dziewczynki

-skrzynka pocztowa ktora trzeba wywalać i dodawac od nowa za kazdym razem gdy serwer poczty zaktualizuje certyfikat (to jest oficjalna porada od MS  ;D )

-nie ma apki YT i ogólnie uslugi googla srednio wspierane sa.
no tutaj to słabo, zorientuję się, to by była wada całego systemu

-co by nie mówić, jednak katalog apek jest uboższy i czesto gesto te dostepne sa traktowane po macoszemu.
nie dotyczy małej dziewczynki :)

-multitasking jest gorszy niż w iOS, o Andku nie wspominając.

-kafelki są do bani  ;D
... :) e tam

-pare dni temu przestał mi dzialac klawisz power. Ratuje sie odblokowując go klawiszem od aparatu :D Na szczescie jeszcze tylko miesiac z kawalkiem do wymiany i do windowsa juz nie wracam.
to nie wada windows phone, może 532 będzie lepsza :)

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 01, 2015, 14:44:44 »
Z tego co mi wiadomo to rzeczywiście nie ma appki YT, kiedyś była ale oczywiście Google wycofało. Tzn w tym ich sklepie niby jest coś takiego, ale to podobno tylko ikonka przekierowująca do przeglądarki  :D Powstały różne odpowiedniki, ale sam nie sprawdzałem. To jedna z takich małych upierdliwości WP, pewnie znalazłbym inne brakujące aplikację względem Androida. Dla mnie główny minus tego systemu.

W stosunku cena/parametry to 532 wychodzi bardzo dobrze i jest to nowy model, tegoroczny. 630 wyszło rok temu, mój ojciec ja wziął jakoś w wakacje albo później.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2015, 14:48:11 wysłana przez maxplastic »

Offline Arti

• Badass
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 01, 2015, 21:21:01 »
YouTube mobilny działa bardzo dobrze więc możesz sciągnąć "aplikację" YouTube (tak naprawdę to link) i działa dobrze. Aplikacja którą wydał MS w tamtym okresie podobała mi się bardziej niż ta od google na androidzie. Niestety ta firma co się szczyciła "don't be evil" już dawno taka nie jest.

Sam się zastanawiałem czy nie kupić młodemu którejś z tych lumii ale na szczęście mu przeszła chęć otrzymania dotykowca na komunię (po tym jak mu oddałem jakiś czas temu stary tablet) i z powodzeniem korzysta z prostego samunga solid - kupiłem sobie ale mi zabrał ;)

Bym brał Lumie 532 (dobra cena, niezłe możliwości), osobiście używam 925 i jestem zadowolony.
xbox live - Arti 0777

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 01, 2015, 22:53:12 »
Nie kapuje po co aplikacja do You Tube'a skoro działa w przeglądarce :)

Chociaż z tymi aplikacjami to może być problem jak się okaże , że wszyscy w szkole grają w x na androidzie a na WP nie ma.

Offline SimonX

• Prezes
  • #nikogo
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 02, 2015, 01:03:21 »
Do grania to ona dostanie ipada od dziadków... Ja nie mam, a dziecko będzie miało :) A w szkole, to nawet lepiej, żeby nie miała na czym grać.
Z androidów nie bardzo widzę nic fajnego, bo patrzę przez pryzmat mojej moto g i oczywiście chciałbym coś podobnego, z czystym lollipopem, tylko mniejsze.
Raczej na tej lumii stanie, im więcej o niej czytam/oglądam tym bardziej mi się podoba. 

Offline arian

• Super Badass
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 02, 2015, 01:46:11 »
No to może do tego czasu będzie w sprzedaży Moto E 2 Gen. Spełnia chyba wszystkie wymagania i jest sporo mniejsza od G. :)

Offline canto

• Ultimate Badass
  • R.I.P.
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 02, 2015, 09:46:06 »
Co do YouTuba, to są dwie bardzo spoko apki: Metrotube i myTube!. Jedyny minus to obie są płatne ale 3,5 PLN to nie majątek.