Autor Wątek: Tablet 10 cali  (Przeczytany 36728 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
Odp: Tablet 10 cali
« Odpowiedź #120 dnia: Luty 18, 2018, 20:20:56 »
Szkoda że google przestał robić tablety w normalnych cenach.

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #121 dnia: Luty 19, 2018, 11:41:13 »
Ja mam Lenovo Yoga 3 pro (ten 1440p), nie polecam przez ichniejszy soft i zasmiecanie oraz muli jak jasna cholera.
Bateria bez zadnej funkcji ochronnej (chocby softowej), wiec trzymanie na ladowarce zniszczylo urzadzenie w rok - przypominam, ze tablet ten jest moim domowym kalendarzem i wisi w kuchni ukazujac delegacje, domowe wyjscia, treningi syna, wizyty lekarskie i inne eventy czasem planowane z tygodniowym wyprzedzeniem. Nadal dziala, ale to jest 33% performance z dnia pierwszego. Przykladowo przejscie z kalendarza na google keep (gdzie czasem spisuje sobie liste zakupow pod synchronizacje z telefonem itp) to 2-8 selund... lekko absurdalnie. Do tego pojawiaja sie jeszcze problemy z uwierzytelnianiem Wi-Fi, zadne inne urzadzenie nie gibi u mnie sieci tak czesto jak Lenovo.
Oprocz tego mam Sony Xperia Tab 3 (8 calowy), i choc ma juz chyba 4 lata to dziala niczym demon w porownaniu do w/w. Glownie sluzy jako pilot (do serwera muzycznego), zawsze stoi na standzie ladujacym a bateria / android nadal dziala ok - a po wyciagnieciu ze standu potrafi dzialac 3-4 doby bez kolejnego ladowania.
Ipad na moje potrzeby to wydatek w bloto, ale pisze powyzsze aby jednak wskazac ze Lenovo ma srednie produkty (w mojej ocenie).

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #122 dnia: Luty 19, 2018, 11:47:25 »
Czytałem kilka recenzji modelu ktory zamowilem, chwalili że jest relatywnie czysty android bez bloatware (a to co jest można usunąć). No a trzymanie urządzenia non stop podłączonego do prądu to "edge case".

Online ekiera

• I Am Robot
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #123 dnia: Luty 19, 2018, 11:57:21 »
Wiem ze ipady sa uzywane do sterowania rzeczami w inteligentnych domach, siedza caly czas podpiete do kabla I generalnie nie umieraja of tego. Przy czym mowie o drogich instalacjach, oczywiscie ze nie w kazdym takim domu beda ipady.

Online Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #124 dnia: Luty 19, 2018, 11:59:27 »
Przy dobrze zrealizowanym sterowniku nie powinno załatwiać baterii na amen od stałego podłączenia.
Knack is back baby!

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #125 dnia: Luty 19, 2018, 12:00:13 »
Oczywiście ze bateria nie powinna umierać od bycia ciągle podłączona do prądu, ale dla mnie osobiście nie jest to realny problem.
Z tego co kojarzę z laptopami też był taki problem.

Online Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #126 dnia: Luty 19, 2018, 12:09:32 »
Był i w sumie nadal występuje. W teorii najbezpieczniej odłączać baterię jak laptop będzie długo pełnił rolę stacjonarną.
Knack is back baby!

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #127 dnia: Luty 19, 2018, 12:12:42 »
I podobno trzymać w lodówce :)
Ja mam na stałe podłączony do prądu z baterią. Wydaje mi się ze windows nie pozwala baterii naładować się do końca, albo co jakis czas lekko ją rozladowuje.

Online Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #128 dnia: Luty 19, 2018, 12:24:11 »
Obstawiam(jestem laikiem, jak ktoś jest elektronikiem pewnie wie lepiej) że mogą mieć konstrukcyjnie jakiś kondensator, który wystarcza na tyle, żeby te 0,05s wytrzymać i w razie braku prądu przełączyć się na zasilanie bateryjne. Mój UPS ma tak, że ma podane ile zajmuje przełączenie się na baterie, bo normalnie oczywiście ją omija, żeby jej nie zarżnąć.
Knack is back baby!

Offline Sałata

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #129 dnia: Luty 19, 2018, 13:24:59 »
Albo pierwszy ipad byl niczym w124, bo do tej pory dzieciaki go ujezdzaja bez problemow bateryjnych. Byl czas ze sluzyl jako ramka do zdjec, przez poltorej roku non-stop podlaczony do zasilania. Japko swoje tablety musi niezle projektowac. Nie lubie tego calego ekosystemu, ale pod wzgledem prostoty i zarazem bezpieczenstwa, zaden pretendent sie na rynku nie pojawil. Czasem mysle, aby do zabawy surejsa sprawic, tylko taki co wydajnoscia dorowna ipadowi to musi byc Pro.
Saludos
Saláta

Offline hun19

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #130 dnia: Luty 27, 2018, 19:36:09 »
Podepnę się pod ten temat. Wychodzi na to, że potrzebuję kupić jakieś urządzenie do nauki (notatki w wordzie, pdf-y, jakieś prezentacje). Raczej nie chcę wydawać za dużo, jako taki absolutny max myślę że około 1500zł.
I teraz pytanie - czy używa ktoś tych komputerów 2w1 z windowsem typu
https://www.x-kom.pl/p/343613-laptop-2-w-1-asus-transformer-t101ha-x5-z8350-4gb-128gb-win10.html
albo
https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/notebook-2-w-1-hp-pavilion-x2-10-n120nw-czerwony

Czy starczą one do komfortowego przeglądania i edycji tych doców i pdfów?
Alternatywą byłby pewnie ipad mini albo air(jest w outlecie xkoma za jakieś 1300zł).

Offline arian

• Super Badass
« Odpowiedź #131 dnia: Luty 27, 2018, 20:57:46 »
Ja używam i sprawdza się świetnie. Ale odpuściłbym tego Hp z linka, bo 32GB pamięci na dysku systemowym to już dzisiaj bardzo mało i w pewnym momencie pojawia się problem z aktualizacjami systemu. A do tego nie rozumiem o co chodzi z tym 500GB HDD w opisie? Dodają zewnętrzny dysk? Online? Nie ma mowy, żeby tam był zamontowany dysk talerzowy, więc to jakiś błąd jest. Mam tego Hp właśnie, tylko że z nieco inną klawiaturą. 2GB ramu to też mało dzisiaj w takim sprzęcie, więc doradzałbym jednak droższego Asusa.

No i dla mnie jednak do pracy iPad, ani tablet na Androidzie nie jest żadną alternatywą. Wygoda używania w pełni funkcjonalnego systemu z normalną pracą w oknach, możliwość zgrywania zdjęć z aparatu na wakacjach, a do tego opcja podłączenia do dużego monitora albo TV, jak jest taka potrzeba sprawia, że ten tablet faktycznie może zastąpić komputer.  8)
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2018, 21:04:35 wysłana przez arian »

Offline hun19

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #132 dnia: Luty 27, 2018, 21:59:19 »
W sumie argumenty co do androida i ipada bardzo słuszne.
W takim razie pewnie podjadę pooglądać tego asusa.

Offline hun19

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #133 dnia: Marzec 03, 2018, 20:45:55 »
Kupiłem tego Asusa, o którego wyżej pytałem i mam bardzo mieszane uczucia.
Sama koncepcja kompaktowego sprzętu z odłączanym, dotykowym ekranem na pełnym windowsie jest genialna i przez pierwsze 2-3 godziny byłem zachwycony. Niestety wydajność to totalna porażka. Nie oczekiwałem nie wiadomo czego, tak jak pisałem wyżej chodzi o przeglądanie i edycję raczej lekkich plików wordowskich i pdf, i niestety ten komputerek krztusi się już na pliku doc z samym tekstem długośc trzydziestu kilku storn. W sumie moim podstawowym sprzętem jest 8 letni laptop z i5  tamtych czasów i chodzi to nieporównywalnie lepiej od tego tableta.
Popracuję jeszcze na tym jutro i pewnie oddam, ale idea sprzętu podoba mi się na tyle, że teraz oglądam surface pro 4 i mocno się nad tym zastanawiam. Tylko tutaj trzeba pewnie patrzeć w okolice i5 i 8gb ram?

Offline quickpete

• Junior
  • *
« Odpowiedź #134 dnia: Marzec 03, 2018, 21:38:03 »
Wszystkie Atomy nadają się najwyżej do pasjansa. Przeglądanie internetu to katorga, wszystko się ślimaczy jak na Atari. Szkoda kasy na takie badziewie. Minimum i5 i 4 gb RAM.