Autor Wątek: Tablet 10 cali do 1000zł (internety, companion apps)  (Przeczytany 121271 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hesus

• I Am Robot
Odp: Tablet 10 cali do 1000zł (internety, companion apps)
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 02, 2014, 10:50:24 »
oficjalnie na żadnym liczącym się systemie nie działa. to że Ty kombinacjami przywrócisz jakąś starą wersje nic w tej materii nie zmienia :)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 02, 2014, 13:24:45 »
No i ja wlasnie na to narzekam, że nie działa, choć by mogło, tylko google celowo blokuje. Na iOSie to rozumiem, Stiw nie lubił flasha, nie ma obsługi. Ale w androidzie obsługa flasha jak najbardziej była, więc po co ją zabierać?

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 02, 2014, 13:26:23 »
Żeby przyspieszyć śmierć Flasha i żeby wszystkim żyło się lepiej w dłuższej perspektywie.
Podziwiaj moje trofea. Zobacz, ile osiągnąłem!

Offline hazi

• I Am Robot
« Odpowiedź #83 dnia: Maj 02, 2014, 13:29:48 »
Korpo i :
żeby wszystkim żyło się lepiej
Buahahahhaahha

Jestem przekonany, że tak samo jak z brakiem wejścia na karty sd w nexusach i sprzętach apple chodzi tylko i wyłącznie o jakieś patenty i siano.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #84 dnia: Maj 02, 2014, 13:41:50 »
Żeby przyspieszyć śmierć Flasha i żeby wszystkim żyło się lepiej w dłuższej perspektywie.
Ja jestem jak najbardziej za śmiercią flasha, tylko może nie do końca jasno wyraziłem co mnie irytuje.
Otóż Flasha nie ma od wieków w sklepiku gugla, trzeba go sideloadować z pliku apk i dodatkowo używać innej przeglądarki niż domyślna/wbudowana, bo ta nie obsługuje nawet sideloadowanego flasha. Taki stan rzeczy powoduje że 99% zwykłych użytkowników Flasha nigdy nie zainstaluje, a więc cel został osiągnięty. Po co więc dodatkowo utrudniać życie power userom którzy tego flasha chcą? (bo najwyraźniej po coś im jest potrzebny, może korzystają ze strony która już nie jest rozwijana a działa na flashu, cokolwiek).

Offline arian

• Super Badass
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 02, 2014, 13:59:04 »
Chodzi podobno też o webowe gry, które nie mogą odciągnąć od tych z marketów.

I nie zgadzam się, ze flash to gówno. Na razie zdaje się bardziej niedopracowaną technologią jest html5, który każdy implementuje jak chce, a na niektórych stronach działa dramatycznie. Flash czasami jest stosowany bez sensu, czasami nieumiejętnie i to najbardziej psuje mu opinię.

Używając ulubionego porównania do samochodów to sprzedawanie twardego zawieszenia, na polskie dziurawe drogi. A jak klienta boli dupa, to niech jeździ po dobrych drogach, a nie zwala winę na samochód. A rzeczywistość jest taka, że bez flasha trudno czasami nawet zamówić pizzę, bo małe stronki są namiętnie tworzone w oparciu o tę technologię. I wolę go w tablecie mieć niż nie mieć, bo to nie jest wybór "albo-albo".
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2014, 14:00:50 wysłana przez arian »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #86 dnia: Maj 02, 2014, 14:06:45 »
No i bardzo dobrze, nie zamówisz pizzy w tej pizzeri, ona zbankrutuje i świat stanie się lepszy (użyłem logiki hejterów flasha)

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #87 dnia: Maj 02, 2014, 14:36:03 »
Korpo i :
żeby wszystkim żyło się lepiej
Buahahahhaahha

Jestem przekonany, że tak samo jak z brakiem wejścia na karty sd w nexusach i sprzętach apple chodzi tylko i wyłącznie o jakieś patenty i siano.
patenty? niby jakie? przeciez flash jest free dla kazdego... siano juz predzej. wspieranie martwej i gownianej technologii kosztuje :) zresztą - przeciez samo ADOBE przestało rozwijać mobilnego flasha - chyba dopiero po tym google to wyciął z osa. nie rozumiem jobów w kierunku googla, iOS i MS, ze sie odcinaja od martwej technologi, kiedy to sami ich tworcy ubili te wersje widzac, ze do webówki to sie nie nadaje.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #88 dnia: Maj 02, 2014, 15:06:50 »
Ktoś słusznie zauważył, że jak się ma flasha, można grać w miliony tanich gierek - i kaska guglowi nie wpada...

Prędzej google kosztowało celowe usunięcie jakichś funkcji z androida żeby zablokować flasha niż pozostawienie status quo - czyli flasha nie ma w sklepiku, nie obsługuje go domyślna przeglądarka, ale jak ktoś jest kumaty to może sideloadować APK i używać innej przeglądarki żeby mieć flasha.

No o ile na upartego mogę się zgodzić że flash w telefonie nie ma sensu, to w tablecie już prędzej, ale przecież google wywalił wszędzie, bez rozróżniania urządzeń.

Ja się ogólnie zgadzam, ze flash mobilny był syfem, ale nie podoba mi się celowe utrudnianie życia ludziom którzy z jakiegoś powodu chcą go używać (może muszą, a nie dlatego że są masochostami).

http://www.extremetech.com/computing/134551-why-flash-failed-on-android-and-what-it-means-for-adobe
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2014, 15:13:09 wysłana przez Simplex »

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #89 dnia: Maj 07, 2014, 10:37:08 »
nie rozumiem tego marudzenia. dziala? dziala. wiec w czym problem?

Wielkie dzięki, drogie panie, wielkie dzięki koleżanki, za poparcie, za zachętę bym w wyborcze stawał szranki. Wielkie dzięki, ale przyznam, że gdy tyle pań dookoła, nie wybory mi się marzą, ale inne kwestie zgoła - B. Komorowski

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #90 dnia: Maj 07, 2014, 11:03:07 »
Internet powstał po to aby można było marudzić. Pozatym działa tylko w wybranych przeglądarkach, nie można sciągnąć apki z Google Play i trzeba kombinować.

Generalnie zwracam honor - można sideloadować ostatniego oficjalnego Flasha na androida i działa on od kopa z Firefoksem.

Spróbujcie wejsc na strone bez flasha :P http://www.sarifindustries.com/en
« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2014, 11:05:10 wysłana przez Simplex »

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #91 dnia: Maj 07, 2014, 12:13:04 »
no i ta strona to idealny przykład na to dlaczego flash powinien zdechnąć :) ładuje sie tydzień, na 4rdzeniowym i5 te strzępy w tle tna jak cholera, jak sie już załaduje to jest jeszcze gorzej bo wszystko tnie, skacze itd. po chwili mam dość i nie chce tej strony przegladać. ogólnie 'very poor user experience'. tylko sobie wyobrażam jak to musi działać na ARMach.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #92 dnia: Maj 07, 2014, 14:13:40 »
Mozliwe ze to ma celowo sie ciac, bo strona udaje ze zostala zhakowana przez przeciwników augumentacji.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
Re: Tablet 10 cali do 1000zł (internety, companion apps)
« Odpowiedź #93 dnia: Maj 07, 2014, 17:34:10 »
Ibood przesunal date wysylki o 2 tyg. Super partia!

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #94 dnia: Maj 08, 2014, 09:55:22 »
A ich oferta jak bardzo tansza byla od rynkowej/allegro?
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #95 dnia: Maj 08, 2014, 10:58:02 »
Mozliwe ze to ma celowo sie ciac, bo strona udaje ze zostala zhakowana przez przeciwników augumentacji.
sam w to nie wierzysz :D

a to za kare  8)

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
Odp: Re: Tablet 10 cali do 1000zł (internety, companion apps)
« Odpowiedź #96 dnia: Maj 09, 2014, 11:54:10 »

no to w sumie ciesze sie, ze spoznilem sie na iboodowa oferte (byla za 259EUR w IE) i kupilem na niemieckim Amazonie - kosztowalo mnie 25EUR wiecej, ale tablet wczoraj doszedl.

poczatkowo szok, ze to tak slabo chodzi - animacje malo plynne, scrollowanie w Chrome tnie nawet na prostych stronkach - duzy niesmak. dopiero po upgradzie do KK 4.4.2 zmienilem zdanie - nie jest az tak plynnie jak na Xperia Z1, ale jest duzo lepiej niz na Andku 4.2.2 (ktory byl preinstalowany). a do tego albumy i komiksy wygladaja na tym ekranie PRZEPIEKNIE. no i Chrome dziala w koncu dobrze. fajny gadget :)

Wielkie dzięki, drogie panie, wielkie dzięki koleżanki, za poparcie, za zachętę bym w wyborcze stawał szranki. Wielkie dzięki, ale przyznam, że gdy tyle pań dookoła, nie wybory mi się marzą, ale inne kwestie zgoła - B. Komorowski

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #97 dnia: Maj 09, 2014, 12:04:46 »
No ja to wlasnie pod komiksy i pdfy zamowilem. Trzeba pamiętać że ten tablet miał premierę 1,5 roku temu (listopad 2012) i mimo że miał wtedy jeden z najszybszych procesorów (Exynos 5 Dual) to było on dwurdzeniowy, a w segmencie mobilbym 1,5 roku to wieczność.

260 euro na iboodzie to było za wersję 32GB? Bo na amazonie wersja 32 kosztuje 309 euro + wysyłka, czyli sporo drożej. Ja na polskim iboodzie zapłaciłem rownowartość 280EUR za tablet w wersji 32GB + wysyłka - tyle że nadal go nie mam, wysłać mają 21 maja.
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2014, 12:19:00 wysłana przez Simplex »

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #98 dnia: Maj 09, 2014, 12:41:25 »
No ja to wlasnie pod komiksy i pdfy zamowilem. Trzeba pamiętać że ten tablet miał premierę 1,5 roku temu (listopad 2012) i mimo że miał wtedy jeden z najszybszych procesorów (Exynos 5 Dual) to było on dwurdzeniowy, a w segmencie mobilbym 1,5 roku to wieczność.

260 euro na iboodzie to było za wersję 32GB? Bo na amazonie wersja 32 kosztuje 309 euro + wysyłka, czyli sporo drożej. Ja na polskim iboodzie zapłaciłem rownowartość 280EUR za tablet w wersji 32GB + wysyłka - tyle że nadal go nie mam, wysłać mają 21 maja.

no ja sie zalapalem na jakas obnizke ceny na amazon.de - wersja 32GB. chociaz tez byly jakies szopki z kurierem, przesylki z amerykanskiego amazona szybciej do mnie dochodzily. tutaj paczka poleciala z Niemiec najpierw do Hiszpanii, potem do UK i dopiero stamtad do Irlandii, gdzie czekala w customs przez 3 dni. w sumie to trwalo 11 dni.

ja jestem pod wrazeniem tego, jak SketchBook Pro na tym dziala - balem sie, ze przez rozdzielczosc ekranu beda problemy, a okazalo sie, ze jest idealnie plynnie. szkoda tylko, ze nie ma opcji takiej jak w Galaxy Note - zeby nie rozpoznawalo nic innego niz piorko, ktorym rysuje. ale z tym sie liczylem, wiec nie marudze za bardzo.

ogolnie jestem pod dosc duzym wrazeniem, bo jest naprawde plynnie - choc Google+ zabilo mi wczoraj baterie przez synchronizacje rozne.

wrazenie psuje tylko jedna rzecz - po zabawie tabletem Xperia Z - ten jest duzy, gruby, ciezki, brzydki. jedyne co ma ladniejsze, to ekran. ale przyznaje, ze trzymanie go w jednej rece bez podkladki nie jest najwygodniejszym sposobem na korzystanie z niego.

no i zona jak zobaczyla jak wyglada aplikacja facebooka, wrocila do laptopa ;-)

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #99 dnia: Maj 09, 2014, 12:54:46 »
poczatkowo szok, ze to tak slabo chodzi - animacje malo plynne, scrollowanie w Chrome tnie nawet na prostych stronkach - duzy niesmak.

Dlatego ja nie żartowałem sugerując Wii U, bo przeglądarka działa tam doskonale płynnie (+ pdf i YT/inne filmiki).

To jest niewyobrażalne jak chujowe są w większości przypadków przeglądarki w swoim podstawowym zadaniu, czyli estetycznym wyświetleniu strony. Na PC Firefox muli i tnie się okropnie na wielokrotnie mocniejszym sprzęcie.

Offline hazi

• I Am Robot
« Odpowiedź #100 dnia: Maj 09, 2014, 13:08:32 »
@Romek

Co do nexusa go dyskwalifikują dwie rzeczy. Brak slotu na karty pamięci (co szczególnie jest żenujące przy wersji 16Gb, gdzie już na starcie prawie połowę pojemności zeżre Ci system) oraz brak wersji 3G.
Poza tym ja miałbym obawę o płynność działania przy dwurdzeniowym procku i tak gigantycznej rozdziałce.

Online Muzi

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #101 dnia: Maj 09, 2014, 19:28:31 »
Posiadam tego Nexusa od prawie roku i chodzi idealnie. Codziennie przeglądam internet, korzystam z youtube, robię na nim nawet tłumaczenia czasami. Ekran świetny, kolory, ostrość. Przecież, gdy wychodził to był przez wiele serwisów uznawany za najlepszy tablet na rynku, lepszy wg niektórychrecenzji nawet od ipada 4. A tu taki Romek z wii u wychodzi.

@hazi

Czytałeś/oglądałeś recenzje? Tablet chodzi absolutnie płynnie, proc daje radę. Mówię, bo mam.
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2014, 19:32:30 wysłana przez Muzi »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #102 dnia: Maj 09, 2014, 21:42:43 »
A zapomniałbym zapytac o najwazniejsze - FLASH DZIAŁA???

W ogole to wkurzyl mnie ibood i myslalem o anulowaniu zamowienia ale napalilem się na tego tableta a post Muziego jeszcze mnie utwierdzil :-)

Szukajac info o tym tablecie znalazlem tez stronke gdzie koles testowal ten tablet, porownywal go z ipadami, napisal tez kilk artykułów fajnie punktujacych apple merytorycznie.
http://mostly-tech.com

Offline hazi

• I Am Robot
« Odpowiedź #103 dnia: Maj 09, 2014, 21:48:00 »
@Muzi
Napisałem "miałbym obawę", a nie że nie daje rady albo coś takiego. Znaczy to, że nie interesowałem się, a to tylko moje podejrzenia są/były. A nie interesowałem się bo nexus nie spełnia moich oczekiwań. Dlaczego napisałem w poprzednim poście. Ja już zdecydowałem się jaki sprzęt kupuję. Teraz czekam tylko jak się jakaś dobra okazja trafi :)

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #104 dnia: Maj 09, 2014, 22:38:54 »
Szukajac info o tym tablecie znalazlem tez stronke gdzie koles testowal ten tablet, porownywal go z ipadami, napisal tez kilk artykułów fajnie punktujacych apple merytorycznie.
http://mostly-tech.com

Rzeczywiście wygląda merytorycznie.

Because my original Nexus 10 tips and tricks article was so incredibly popular, I?ve decided to write a follow-up. This time I?m including a few outside sources, however I assure you these tips will be every bit as good as the original ones and there will be no duplicates.

Improve lag and choppiness ? Some other Nexus users have found a simple fix to lag, choppiness, and stuttering performance that occurs when swiping across the home screens, opening the app drawer, typing on the keyboard, scrolling in the browser or even simply unlocking the device. I haven?t experienced too many problems like this, but still recommend you make the following change to see if it improves things. First, locate Google Currents in All Apps and open it. Tap ?Settings? (the three dots) and uncheck ?Enable Background Sync.? Reboot your Nexus 10.

Speed up animations to make your tablet feel snappier ? There?s another quick way to make your Nexus 10 feel snappier. By speeding up (or disabling) the animated fade-in effects you see when switching between tasks, you?ll see a boost in performance and faster screen transitions. Start by unhiding ?Developer options? as described in Tip #11 here. Once in ?Developer options,? scroll down to the ?Window animation scale? and ?Transition animation scale? options and set both to .5x. You can even turn each of these off and transitioning between apps and pages will be almost instant. If you ever want to go back, remember the defaults for both of these settings are 1x. Source: Cult of Android

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #105 dnia: Maj 10, 2014, 02:55:53 »
Nie poleca WiiU, więc automatyczna dyskwalifikacja.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #106 dnia: Maj 12, 2014, 10:06:19 »
Rzeczywiście wygląda merytorycznie.

ej no komon - jaka rozdzielczosc ma ekran pada od WiiU? przeciez to jest jakis zart - i to dosc makabryczny. co do nexusa 10 - chrome beta dziala IMO fantastycznie - niemal tak, jak na Xperii Z1. pisze "niemal", bo jednak przy ciezkich stronach typu The Verge - czasami zdarzy mu sie zaciac przy szybkim przewijaniu. nie jest to jednak nic uciazliwego - a na pewno nie na tyle, zebym zaprzatal sobie tym glowe choc przez moment, szczegolnie ze jeszcze nie natknalem sie na strone, ktora by sprawiala mi problemy (mimo braku flasha).

a wlasnie - skoro jestesmy przy flashu - sprawdzilem i pod Dolphinem dziala. tylko... po co to ja nadal nie wiem ;) ale klocic sie nie bede.

przycinki... owszem, byly, ale tak jak pisalem - dopoki nie uaktualnilem tabletu do 4.4.2. mozliwe, ze na stockowym launcherze cos tnie - nie wiem, nie uzywam, korzystam z Nova Launcher i wszystko dziala ultra plynnie. do tego wymusilem landscape view dla desktopu, bo taki widom bardziej mi odpowiada. odpalanie aplikacji jest naprawde bardzo szybkie, przegladanie poczty super wygodne, aplikacje od google sa super wygodne. jedne do czego bym sie przyczepil to klawiatura - wygodna do pisania dwoma rekami, ale jedna juz sie praktycznie nie da jej obslugiwac - przydalaby sie opcja "one hand keyboard" - cos w stylu tego, co jest na Xperie.

PDFy - tutaj jest roznie, nie bede ukrywal. najlepiej (IMO) spisuje sie Google Books. zaraz potem appka od Adobe - choc to zalezy od tego, jaki dokument ogladam. mam prenumerate jakichs czasopism w PDF przez Nexto.pl i czytanie ich z poziomu tej appki jest koszmarne. to znaczy - da sie czytac, nie dziala to AZ TAK ZLE, ale po prostu nie jest na tyle wygodne, zeby sprawialo przyjemnosc. wole sciagnac i wyeksportowac to do Google Books - plynniejsze powiekszanie (jak chce powiekszyc fragment, choc dzieki rozdzielczosci ekranu tekst jest czytelny zawsze), zero problemu z szybkim przeskoczeniem na wybrana strone - w appce nexto takie drobnostki po prostu wkurzaly.

czy tablet radzi sobie z taka iloscia pixeli? moim zdaniem zdecydowanie tak, jestem naprawde pozytywnie zaskoczony tym jak plynnie to wszystko dziala. czasami potrafi sie troche nagrzac (choc nie az tak jak moja xperia), bateria trzyma dosc dlugo (8 godzin screen on i jeszcze zostalo kilkanascie procent baterii) - choc tez BARDZO dlugo sie laduje. nie liczylem, ale na oko wychodzi mi jakies 12-15% na godzine. no i zdjecia. wygladaja na tym OBLEDNIE. spedzam dosc duzo czasu ogladajac stare fotki - ilosc szczegolow potrafi momentami zwalic z nog. zaczynam sie nakrecac na TV 4K ;-)

aha - niestety appka youtube nie odpala filmikow 4K w rozdzielczosci 4K - a przynajmniej nie wygladaja na moje oko, zeby byly wyswietlane w rozdzielczosci wyzszej niz 1080p. lepiej sciagnac sobie z jakichs torrentow filmy 4K (dzialaja bez problemu) - robi to NIESAMOWITE wrazenie.

aha - odpalilem w koncu jakas gre ;) The Room - dziala znosnie. nie jest to idealnie plynne, ale nie ma tragedii. obstawiam ze jakies 25 FPS sie w miare plynnie utrzymuje. ciekawa gierka, zacialem sie na drugim sejfie ;-) nie wiem, czy to, ze zaznaczylem w opcjach developerskich wymuszanie 4xMSAA ma jakies znaczenie - w kazdym razie zadnych zabkow czy innych simplexingow nie zauwazylem. sciagnalem tez House of the Dead Overkill ale nie mialem czasu odpalic.

no i porownujac do iPad 3 - sasiad ma takowego i przyznaje sie, ze troche sie pobawilismy w porownania - Nexus 10 jest niemal pod kazdym wzgledem lepszy. szybszy, lepszy ekran, lzejszy, dluzej dziala na baterii. iPad jest duzo ladniejszym urzadzeniem i lepiej wykonczonym, do tego kilka aplikacji z iPada jest naprawde sprytnie przemyslana (iMovie!!) - ale to sasiada teraz korci, zeby kupic Nexusa, a nie mnie, zeby kupic iPada ;)

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #107 dnia: Maj 12, 2014, 10:27:02 »
iPad ma te przewage, ze wlasnie katalog aplikacji jest zdecydowanie lepszy (w sensie to co jest, jest raczej przystosowane pod tablet, a nie rozciagnieta wersja z telefonu). no i jak dla mnie 4:3 jest zdecydowanie przyjemniejsze do przeglądania netu niż te panoramy. to + 10h na baterii sprawiło, ze jednak wybrałem aira.
poza tym, android FTW, moglby gugiel pokazac już nowego nexusa, bo to co produkuje samsung obecnie to kpina... oglądałem ostatnio galaxy tab pro 8, i kurde mimo całego tego powera, interfejs tam dalej zacina.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #108 dnia: Maj 12, 2014, 10:43:24 »
iPad ma te przewage, ze wlasnie katalog aplikacji jest zdecydowanie lepszy (w sensie to co jest, jest raczej przystosowane pod tablet, a nie rozciagnieta wersja z telefonu). no i jak dla mnie 4:3 jest zdecydowanie przyjemniejsze do przeglądania netu niż te panoramy. to + 10h na baterii sprawiło, ze jednak wybrałem aira.
poza tym, android FTW, moglby gugiel pokazac już nowego nexusa, bo to co produkuje samsung obecnie to kpina... oglądałem ostatnio galaxy tab pro 8, i kurde mimo całego tego powera, interfejs tam dalej zacina.

dokladnie - nowka Galaxy Tab pro dziala gorzej niz moj Nexus 10 z kilkudziesiecioma aplikacjami. co do 4:3 / 16:10 - wydaje mi sie, ze to kwestia przyzwyczajenia mimo wszystko. tak jak pisalem - lepiej mi sie pracuje w poziomie niz pionie i tak tez wymusilem desktop w Nova Launcher. jednak niektore aplikacje (wspomniane Google Books) odpalam juz pionie i mimo ze ogladajac komiksy mam u gory i na dole czarna ramke, to przestalem na to zwracac uwage po kilku minutach. co do internetow - full screen view a Chrome wyglada praktycznie tak samo jak na laptopie - a skoro na laptopie nie narzekam, to i tutaj mi to nie przeszkadza.

dostosowanie aplikacji to temat rzeka - dla mnie najwiekszy fail to facebook - sam nie korzystam, ale jak zona zobaczyla facebooka na tablecie, to wrocila do laptopa. bo to faktycznie jakis zart - szczegolnie jak sie porowna to z wygladem Google+.

co do innych aplikacji - albo mam szczescie, ze korzystam z dostosowanych appek, albo az tak bardzo to nie przeszkadza (jak np. w Instagramie - choc przyznaje, ze przydalyby sie jakies opcjie konfiguracji). na razie IMO bardzo dobrze wydane pieniadze.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #109 dnia: Maj 12, 2014, 11:42:05 »
aha - odpalilem w koncu jakas gre ;) The Room - dziala znosnie. nie jest to idealnie plynne, ale nie ma tragedii. obstawiam ze jakies 25 FPS sie w miare plynnie utrzymuje. ciekawa gierka, zacialem sie na drugim sejfie ;-) nie wiem, czy to, ze zaznaczylem w opcjach developerskich wymuszanie 4xMSAA ma jakies znaczenie - w kazdym razie zadnych zabkow czy innych simplexingow nie zauwazylem.
Przy takiej gestosci pikseli AA raczej wiele nie da, za to zabije wydajnosc

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #110 dnia: Maj 12, 2014, 12:39:28 »
Przy takiej gestosci pikseli AA raczej wiele nie da, za to zabije wydajnosc

wydajnosci nie zabilo, wiec sie nie martwie ;-)
zaczne sie martwic jak cos przestanie mi dzialac plynnie.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #111 dnia: Maj 12, 2014, 12:42:55 »
25 fps w The Room kwalifikuje jako "zabiło"  :-)

Offline SimonX

• Prezes
  • #nikogo
« Odpowiedź #112 dnia: Maj 12, 2014, 13:11:46 »
Sialala, a ten Nexus 10, to jest też samsung, czy wcześniej ktoś inny to robił? Bo tak kontrolnie zajrzałem na allegro i są Nexusy 10 robione przez Samsunga. Pytam, bo sam bym chętnie zamienił Galaxy Tab 2 na coś, co działa.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #113 dnia: Maj 12, 2014, 13:18:45 »
Samsung.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #114 dnia: Maj 12, 2014, 16:11:17 »
Sialala, a ten Nexus 10, to jest też samsung, czy wcześniej ktoś inny to robił? Bo tak kontrolnie zajrzałem na allegro i są Nexusy 10 robione przez Samsunga. Pytam, bo sam bym chętnie zamienił Galaxy Tab 2 na coś, co działa.

no miedzy Galaxy Tab 2 a Nexus 10 jest przepasc jesli chodzi o wydajnosc ;-)

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #115 dnia: Maj 13, 2014, 10:33:29 »
potestowalem kilka gierek wczoraj ;-)

After Burner smiga jak glupi - mi to wyglada na 60FPS, bede musial pokombinowac czy da sie do Nexusa jakos podlaczyc pada od PS3 bez kombinowania z rootowaniem :)

House of the Dead dziala takze BARDZO plynnie - z tym, ze nie mam dzwieku. nie wiem czy to jakis glitch u mnie czy co, w kazdym razie pokombinuje.

Broken Sword wyglada srednio - gra nie jest przystosowana do takiej rozdzielczosci niestety :( ale gra sie bardzo przyjemnie, planuje skonczyc.

szkoda ze X-Com nie jest kompatybilny z Nexusem 10, bo chetnie bym wyprobowal.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #117 dnia: Maj 13, 2014, 14:46:19 »
no, i w takich cenach mozna sie zastanawiać. jak ktoś się nie brzydzi zabawami z Cyanogenem, to calkiem ciekawe propozycje, zwlaszcza ten 8.4, bo samsungowy soft to bryndza :)

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #118 dnia: Maj 14, 2014, 09:26:01 »
najwiekszy problem z tymi tabletami Samsunga to to, ze maja 1GB RAMu i ekrany o rozdzielczosci z czasow ZX Spectrum.

10 cali i 1280x800? wolne zarty, takie cos moglo przejsc w czasach pierwszego iPada. a 1GB RAMu w polaczeniu z nakladka Samsunga daje na dzien dobry 300MB wolnej pamieci dla aplikacji. to tak, jakby ktos probowal pracowac na Win7 z 512MB ramu ;-)

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #119 dnia: Maj 14, 2014, 09:35:08 »
modele PRO mają po 2gb i rozdzialke jak w nexusie - 2560x1600. dodać do tego Cyanogena i dla mnie jedyną wadą są te przyciski zamiast prawilnych ekranowych :)