Autor Wątek: nexus 7  (Przeczytany 133879 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online hesus

• I Am Robot
Odp: nexus 7
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 21, 2012, 18:23:02 »
jest też wersja lite (acz nie wiem, jakie są różnice w funkcjonalności).

co do gwarancji to zdania są podzielone :) w kazdym razie - proces jest odwracalny, wątpie że na serwisach sprawdzają przy uwalonych fonach czy jest root, no i nie slyszalem jeszcze o przypadku "nie wymienimy ci wadliwego ekranu bo masz roota". Sony jedynie coś tam zastrzegalo, że jeśli odblokuje się bootloader, to mogą odmówić przyjęcia na gwarę.

Offline scooby666

• I Am Robot
  • scarface
    • rolki.com
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 27, 2012, 12:20:26 »
jest też wersja lite (acz nie wiem, jakie są różnice w funkcjonalności).

co do gwarancji to zdania są podzielone :) w kazdym razie - proces jest odwracalny, wątpie że na serwisach sprawdzają przy uwalonych fonach czy jest root, no i nie slyszalem jeszcze o przypadku "nie wymienimy ci wadliwego ekranu bo masz roota". Sony jedynie coś tam zastrzegalo, że jeśli odblokuje się bootloader, to mogą odmówić przyjęcia na gwarę.

root nie gra roli, po prostu przed wysłaniem na gwarancję, trzeba przywrócić fabryczne ustawienia/fabryczny soft.
Jedynie odblokowanie bootloadera (np w nowych HTC jak One X) grozi utratą gwarancji, bo to proces nieodwracalny.

Co do zmiany softu, roota etc nie ma znaczenia póki wiemy jak wyczyścić ślady po tym. Ja miałem SGS2 z nabitym licznikiem około 150 custom romów? Rootem, podkręcaniem procesora, nawet tył obudowy zmieniałem bo mi się uszkodziła. Miałem problem z jakoscia ekranu. Wyczyściłem licznik flashowań, wgrałem czyste oprogramowanie. Oddałem na gwarancję i wrócił z nowym pięknym SAMOLEDEM :)

Online Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 12, 2012, 22:10:14 »
Jeszcze jakieś opinie o Nexusie 7? W sumie znam plusy/minusy, ale może jest coś lepszego w tej cenie o czym nie mam zielonego pojęcia.

Offline scooby666

• I Am Robot
  • scarface
    • rolki.com
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 12, 2012, 23:01:21 »
Jeszcze jakieś opinie o Nexusie 7? W sumie znam plusy/minusy, ale może jest coś lepszego w tej cenie o czym nie mam zielonego pojęcia.

w tej cenie nie ma i nie będzie raczej niczego lepszego, po prostu taniej się nie da ;)

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 12, 2012, 23:03:03 »
W tej cenie, z takimi parametrami i jakoscia wykonania to nie ma raczej nic lepszego. No i masz gwarantowane natychmiastowe updaty od google.

Na polskim rynku pojawil się Nexus 7 32GB z modemem 3G. O ile cena tego starego modelu (16GB i brak 3G) jest spoko, bo 899zl, to ten nowy nexus to jakiś kosmos - 1400 zl. O ile sie nie myle, to w usa kosztuje on tyle co poprzednio kosztowal model 16GB, czyli 249 USD...

EDIT: Ninja'd :)

Online hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 13, 2012, 06:52:27 »
troche sie mylisz:) 16gb = 199$, 32gb = 249$, 32gb3G= 299$
w sumie sporo w PL, ale to i tak ciągle mniej niż najtańszy iPad mini

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 13, 2012, 12:13:44 »
Aha, nie wiedzialem ze wersja z modemem 3G jest 50 USD droższa. To chyba wsadzili tam najdroższy modem 3G świata ;)
Ale nawet w takim przypadku Polska cena to nadal kosmos, bo 300 USD + VAT to 1150zl wiec max co ten model powinien kosztowac to 1199zl. Ktos tu kogos robi w męskie przyrodzenie.

To nie ma w ogole wersji 16GB 3G? Zgodnie z logiką google powinna kosztowac 249 usd (hipotetyczna polska cena 999zł) - osobiscie wolalbym dac tyle za 16GB z 3G niż 32GB bez 3G.

A to ze cos jest tansze od absurdalnie drogiego (w Polsce) iPada Mini, to naprawde zadne osiagniecie. Coś jak  "still better love story than Twilight" ;)

Offline Jabol

• Super Badass
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 13, 2012, 13:33:51 »
Aha, nie wiedzialem ze wersja z modemem 3G jest 50 USD droższa. To chyba wsadzili tam najdroższy modem 3G świata ;)

No nie pierdziel... I tak jest 3x tańszy niż ten od Apple, tam modem 3G kosztuje 500 zł ;)

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 13, 2012, 15:38:19 »
Ok, ale ze apple ma chore ceny to mamy omowione, oby google nie szedl w te strone.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 13, 2012, 16:32:23 »
Jeśli ludzie z ochotą i radością płacą po 50-100$ za dodatkowe 16 GB flasha czy modem ktory w tablecie powinien byc obowiazkowy to czemu firmy miałyby nie skorzystać ?

Już chyba tylko samsung pozostał z miłymi nerdom slotami na memorke i wymiennymi bateriami.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 13, 2012, 16:44:06 »
Smutne, ale prawdziwe.

Offline tomee

• Super Badass
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 23, 2012, 07:24:01 »
Już chyba tylko samsung pozostał z miłymi nerdom slotami na memorke i wymiennymi bateriami.
Ciekawe jak długo, LG 4X HD, którego posiadam miał jedno i drugie (telefon z czerwca'12), a ostatnio wypuszczony Optimus G już slotu ma karty nie posiada :]

Online Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 25, 2012, 12:49:41 »
Jak na razie jestem zadowolony, swoje zadanie spełnia w 100%. Nie muszę odchodzić od konsoli, tylko sobie sprawdzam jak się gdzieś zatnę ;p Choć oczywiście nie kupiłem go tylko po to :)

Offline KuFeL

• Mieszkaniec tego forum
    • blog.ku-fel.com
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 26, 2012, 00:25:25 »
Macie jakąś sugestię jeśli chodzi o pokrowiec na Nexusa 7? Przejrzałem pobieżnie ofertę na Allegro, ale nic konkretnego nie rzuciło mi się w oczy. Potrzebuję przede wszystkim zabezpieczyć go przed ew. upadkiem, bo niestety śliskie ręce mam ;)

Offline Jabol

• Super Badass
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 26, 2012, 23:18:35 »
Ja Nexusa znalazłem pod choinką i zamówiłem sobie do niego ten pokrowiec - http://allegro.pl/google-nexus-7-etui-smartcover-8-kolorow-2x-folia-i2879683022.html

Wygląda spoko, ekran powinien chronić i o to mi chodzi.

A ogólnie samo urządzenie jest zajebiste. Nie mogłem go póki co jakoś super potestować bo całe święta albo u rodziny albo w pracy, ale mimo to wrażenia super. Wszystko chodzi idealnie płynnie, wielkość jest moim zdaniem idealna.

Offline Jabol

• Super Badass
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 03, 2013, 19:25:09 »
Kurde, jak na Nexusie wyczyścić chodzące w tle aplikacje, dawno zamknięte przeze mnie ale nadal zamulające urządzenie. Tabletu nie wyłączałem od jakiegoś tygodnia, używałem intensywnie i trochę mi dzisiaj zaczął mulić i nigdzie nie mogę znaleźć "czyszczenia pamięci podręcznej"

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 03, 2013, 20:18:15 »
Restart nie pomaga?

Mnie sie telefon Galaxy Nexus raz potwornie zamulił i nic nie pomagało, musialem zrobic reset do fabrycznych. Moja wiara w androida zostala powaznie nadszarpnieta :)

Online hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 03, 2013, 20:38:44 »
jak przytrzymasz Home by wejsc w ostatnie aplikacje - ja na dole po lewej mam skrót do aktywnych aplikacji i tam moge je wszystkie powykańczać, zwolnić RAM itd. ale to na SGS3, wiec moze to byc czesc TaczWiza :)

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 03, 2013, 20:51:02 »
Raz ze sa specjalne apki ktore zamykaja aplikacje, a dwa ze z poziomu menu mozna wejsc w apps i tam recznie zatrzymywac kazda aplikacej (Force Stop).
http://www.tech-recipes.com/rx/5325/google-nexus-one-how-to-force-stop-a-frozen-or-hung-application/

Offline Jabol

• Super Badass
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 03, 2013, 21:35:50 »
Restart nie pomaga?

Restart pomaga ale wolałbym to robić bardziej subtelnie :P

jak przytrzymasz Home by wejsc w ostatnie aplikacje - ja na dole po lewej mam skrót do aktywnych aplikacji i tam moge je wszystkie powykańczać, zwolnić RAM itd. ale to na SGS3, wiec moze to byc czesc TaczWiza

Tu czegoś takiego nie ma

Raz ze sa specjalne apki ktore zamykaja aplikacje, a dwa ze z poziomu menu mozna wejsc w apps i tam recznie zatrzymywac kazda aplikacej (Force Stop).

Nie lubię takich "porad" strasznie... Jak są takie aplikacje to może daj jakiś link czy chociaż nazwę. Bo tego że coś takiego istnieje to się domyślam, na pewno nie ja pierwszych mam taką potrzebę. Szukałem w markecie i nie znalazłem zapewne dlatego że nie bardzo wiem pod jaką frazą szukać.

http://www.tech-recipes.com/rx/5325/google-nexus-one-how-to-force-stop-a-frozen-or-hung-application/

To może i działało ale "5 androidów temu"

Offline KuFeL

• Mieszkaniec tego forum
    • blog.ku-fel.com
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 03, 2013, 21:48:28 »
No ja dziś po raz pierwszy zawiesiłem (dwa tygodnie używam) swojego N7 właśnie przez problem braku możliwości zabicia tego co było w tle. Korzystam z "Advanced Task Manager" i jakoś daje radę, ale dziś nie dał ;)

Offline Jabol

• Super Badass
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 03, 2013, 21:53:25 »
O właśnie, o jakąś appkę mi chodziło.

Offline arian

• Super Badass
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 03, 2013, 22:00:32 »
ES Task Manager

Kliknięcie w widget wykańcza wszystkie aplikacje działające w tle. Widget pokazuje aktualną liczbę procesów i zajętą/wolną pamięć.

Offline scooby666

• I Am Robot
  • scarface
    • rolki.com
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 03, 2013, 22:46:39 »
Panowie, od razu wam mówię, nigdy nie zabijajcie apek dla zyskania pamieci ram czy oszczędzenia baterii. Raz, że pamieć ram jest po to by ją zapełnić, dwa android sam świetnie nią zarządza i wie co usunąć.  Oszczędzenie baterii to mit, te killery wyłączają często używane procesy i ponowne uruchomienie trwa znacznie dłużej pobierając przy tym więcej energii. Tak więc zabijanie aplikacji tylko wtedy jak coś się zwiesza, ew nie chce się wyłączyć, ma błąd. :)

Offline arian

• Super Badass
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 03, 2013, 22:56:00 »
@scooby666
Używam tego dokładnie tak jak piszesz, bo niestety niektóre aplikacje napisane są niedbale i potrafią zapchać pamięć i za nic nie chcą jej zwolnić.  Szczególnie wszelkiego rodzaju usługi w tle, a tych się robi mnóstwo, jak zainstalujesz parę rzeczy, które mają się automatycznie synchronizować. Jakieś fejsbuki, pokety, kindle...

Offline KuFeL

• Mieszkaniec tego forum
    • blog.ku-fel.com
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 04, 2013, 10:21:22 »
@scooby666
Używam tego dokładnie tak jak piszesz, bo niestety niektóre aplikacje napisane są niedbale i potrafią zapchać pamięć i za nic nie chcą jej zwolnić.  Szczególnie wszelkiego rodzaju usługi w tle, a tych się robi mnóstwo, jak zainstalujesz parę rzeczy, które mają się automatycznie synchronizować. Jakieś fejsbuki, pokety, kindle...
+1 też "zabijam" tylko jak coś mi muli a nie wiem co.

Online Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 04, 2013, 10:31:23 »
roota i aplikacji za 20zł :P

Android!

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 04, 2013, 11:32:34 »
Super, ze zacytowales moja wypowiedz sprzed ponad miesiaca tylko po to aby wrzucic tego onelinera (a w zasadzie onewordera) :P

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 04, 2013, 15:28:24 »
Super, ze zacytowales moja wypowiedz z ubiegłego roku tylko po to aby wrzucic tego onelinera (a w zasadzie onewordera) :P
fix'd  8)  tak jest większa drama  :)

Online Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 04, 2013, 15:42:19 »
Super, ze zacytowales moja wypowiedz sprzed ponad miesiaca tylko po to aby wrzucic tego onelinera (a w zasadzie onewordera) :P
Lol, dopiero teraz pokazała mi się druga strona wątku :D
My bad :>

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 04, 2013, 23:14:29 »
Super, ze zacytowales moja wypowiedz z ubiegłego roku tylko po to aby wrzucic tego onelinera (a w zasadzie onewordera) :P
fix'd  8)  tak jest większa drama  :)
Don Simon jest telepatą :) W oryginalnej wersji posta napisalem celowo "z ubieglego roku" ale zmienilem zeby nie robic za duzej dramy :D

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 05, 2013, 10:09:26 »
Oswiadczam, ze kolega Simon X i ja to NIE jest ta sama osoba.

Dziekuje za uwage 8).
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

SimonX

• Gość
Odp: Odp: nexus 7
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 05, 2013, 10:44:23 »
Oswiadczam, ze kolega Simon X i ja to NIE jest ta sama osoba.

Dziekuje za uwage 8).

Mogę tylko potwierdzić i wyrazić zdziwienie taką pomyłką :-)

Edit: ubiegając dalsze pytania, nie jesteśmy również Szymonem Majewskim
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2013, 10:48:19 wysłana przez SimonX »

Online Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 05, 2013, 10:52:04 »
Ale ten X to od Xboxa, nie?

SimonX

• Gość
Odp: Odp: nexus 7
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 05, 2013, 12:29:09 »
Ale ten X to od Xboxa, nie?

Wiem, wiem, ten dowcip nie znudzi Ci się nigdy :-)

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 05, 2013, 13:29:04 »
A naprawde od czego ten X? :)

Offline tomee

• Super Badass
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 05, 2013, 13:36:00 »

Offline KuFeL

• Mieszkaniec tego forum
    • blog.ku-fel.com
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 05, 2013, 23:00:50 »
Sio mi z tego wątku - nie masz N7 albo nie masz w planach jego zakupu albo nie wiesz o co kaman to wypad!

(kliknij)

Offline tomee

• Super Badass
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 15, 2013, 20:39:03 »
Ja Nexusa znalazłem pod choinką i zamówiłem sobie do niego ten pokrowiec - http://allegro.pl/google-nexus-7-etui-smartcover-8-kolorow-2x-folia-i2879683022.html

Wygląda spoko, ekran powinien chronić i o to mi chodzi.

A ogólnie samo urządzenie jest zajebiste. Nie mogłem go póki co jakoś super potestować bo całe święta albo u rodziny albo w pracy, ale mimo to wrażenia super. Wszystko chodzi idealnie płynnie, wielkość jest moim zdaniem idealna.
Jak się ten pokrowiec sprawuje? Chyba także go zamówię, chyba, że jest coś lepszego w tej cenie :)

Offline KuFeL

• Mieszkaniec tego forum
    • blog.ku-fel.com
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 15, 2013, 23:28:06 »
Ja zamówiłem sobie taki:
http://www.netimes.com/shop/nillkin%C3%A2%C2%84%C2%A2-protection-leather-case-for-google-nexus-7-p-4331.html?cPath=914_915
Jeszcze dwa inne rodzaje są tam dostępne.

Ten skórzany na allegro jest za 99 pln plus wysyłka ;)

Zamawiałem już wcześniej w tym sklepie, więc sprawdzone źródło. Powinienem dostać lada dzień, więc napiszę jak się sprawuje.