Autor Wątek: Mobilne Internety.  (Przeczytany 124874 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hesus

• I Am Robot
Odp: Mobilne Internety.
« Odpowiedź #240 dnia: Maj 30, 2016, 15:41:46 »
Są jakieś mobilne internety bez limitu (z przycinaniem po przekroczeniu np. 100GB, brakiem naliczania transferu w nocy) z przyzwoitym transferem (>20mbit) z abonamentem nieprzekraczającym 60zł?
powtorze to pytanie - rozwazam przenosiny w tereny bez swiatlowodów :) w zwiazku z czym pytanie, czy mozna dostac jakies mobilne LTE bez limitow i bez gwiazdek?

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #241 dnia: Maj 30, 2016, 20:28:18 »
Nie można.

Ja mam Plusa. Tam to działa tak ze jak raz w ciagu 3 dni pobrałem ponad 100 GB to dostałem lejek ponizej 1 Mbs. W innym mies pobrałem ok 200 ale systematycznie w ciągu mies i nie było blokady.
Lte to nie kabel i jak bedziesz miec nawet te Neo 8 Mbs to zdecydowanie je bierz.
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2016, 20:31:01 wysłana przez Orson. »

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #242 dnia: Maj 30, 2016, 21:50:30 »
i 10mbit w neostradzie za horrendalne 70zl (bo nic innego tam nie dochodzi) jest lepsze od LTE?

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #243 dnia: Maj 30, 2016, 21:59:37 »
Powiadam ci, ze tak :)

Jak grasz online i linia nie jest najgorsza to masz stabilniejsze pingi. Dwa: w lte nigdy nie wiesz kiedy po limicie dostaniesz przycinke. Niby teraz sa te limity zwiekszone w Orange chyba jest 100 GB ale licz sie z tym ze sa momenty gdy nadajnik jest przeciazony i poleci ci max z 3 Mbs choc limit nie przekroczony. Bierz kabel.

Stary ja wiesz jaka opcje mialem od Orange po kablu? Ok 1.5 Mbs. Gdybym mial 10 nawet chwili bym sie nie wachał i zadne tam lte. To na ten moment smieszny wynalazek- potrafi dzialac szybko w niektórych miejscach ale co ci z tego jak sciagniesz np Wiedzmina i patch do niego i pa pa limit.

Edit: zreszta te lte z max limitem bedzie cie kosztowac chyba wiecej niz 70. I dolicz dobra antene jesli chcesz miec dobre parametry.
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2016, 22:16:55 wysłana przez Orson. »

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #244 dnia: Maj 31, 2016, 07:33:21 »
Pamietajmy, ze przy LTE priorytetem zawsze jest rozmowa glosowa.
Jesli bedzie przeciazenie nadajnika, to pakiety transmisji danych beda zawsze poszkodowane.

Cudowne dni mlodziezy coraz blizej, wstepne raporty jakie dostalismy do firmy jasno wskazuja co sie moze zdarzyc i jakie to niesie konsekwencje. ;)

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline ZJAVA

• Stały bywalec
« Odpowiedź #245 dnia: Maj 31, 2016, 07:39:21 »
Hmm tylko że LTE aktualnie jest tylko do data, wszystkie rozmowy są po 3G (hangover). Jakieś testy są w Plusie jeśli mowa o VoLTE z tego co pamiętam.

Offline Irreversible

• I Am Robot
« Odpowiedź #246 dnia: Maj 31, 2016, 07:57:16 »
Skrot myslowy, generalnie przy przeciazeniu nadajnika scinane sa transmisje.
Nie mowie nic o technologii czy pakietowaniu i takich tam. Generalnie wnioski z raportow jakie wczoraj nasz lokalny 'sztab' przedstawial jasno sie wylania obraz mozliwych ograniczen sieci transmisji danych kosztem polaczen glosowych. Natomiast szkielet sieciowy w polsce nie jest wykorzystywany ponad 50%, wszystkie rozwiazania kablowe sa oznaczone jako bezpieczne i takie SDM nie powinny miec wplywu np. na mozliwosc pracy z domu. Gdzie praca w oparciu o siec LTE byla odradzana - aczkolwiek, dotyczy to rejonow zwiekszonej aktywnosci przyjezdnych.

Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #247 dnia: Maj 31, 2016, 08:10:34 »
Ja mam LTE bez limitu (i faktycznie tak jest, używam od pół roku), ale nie powiem gdzie, bo nie chcę, żebyście mi nadajniki obciążali. ;)

Offline Irreversible

• I Am Robot
« Odpowiedź #248 dnia: Maj 31, 2016, 08:18:43 »
DarkStar, sadze ze liczba osoba zainteresowana SDMem na tym forum nie przekracza liczby palcow na jednej dloni ;)

A dla nas krakusow pocieszajace jest to, ze w terminie wymaganym zarejstrowalo sie 'tylko' ok 500tys osob. Straszenie medialne o 2 milionach mozna juz odlozyc na polke z innymi bajkami. Co nie zmienia faktu, ze podroz z polnocnej czesci miasta na poludniowa bedzie szalenie utrudnione - zamykane drogi, olbrzymie ograniczenia w przepustowosci pozostalych drog itp. Bedzie mala masakra :)

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Dojebał bobra do 12
« Odpowiedź #249 dnia: Czerwiec 04, 2016, 16:28:21 »
Natomiast szkielet sieciowy w polsce nie jest wykorzystywany ponad 50%, wszystkie rozwiazania kablowe sa oznaczone jako bezpieczne i takie SDM nie powinny miec wplywu np. na mozliwosc pracy z domu.

To nie do końca prawda. W przypadku zwykłego dnia faktycznie tak jest, ale w sytuacjach kryzysowych, np Smoleńsk, węzły międzyoperatorskie się potrafią zapchać, bo największe portale typu Onet/WP nagle zaczynają wypychać ze swoich serwerowni po 100 Gb/s (glównie video i relacje live).
(kliknij)

Offline Daggett

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #250 dnia: Lipiec 08, 2016, 16:37:01 »
Wczoraj Orange miało ponoć niezłe problemy z siecią. U mnie było wszystko OK, ale w ramach przeprosin  od 9 do 10 lipca będzie można korzystać z ich mobilnego internetu ile wlezie
http://blog.orange.pl/wojciechjabczynski/entry/przepraszamy-za-awarie-dostajecie-za-darmo-weekend-z-mobilnym-internetem/

Online blazej

• I Am Robot
Mobilne Internety.
« Odpowiedź #251 dnia: Lipiec 08, 2016, 16:59:27 »
Akurat jestem na działce i sie ratuje pakietami promocyjnymi za gole. Teraz to i jakoś pociągnę. Ale przeprosiny sie nalezą, wczoraj długo nie miałem zasięgu.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #252 dnia: Lipiec 08, 2016, 21:19:29 »
A przez chwilę myślałem, że to zagłuszanie na czas szczytu włączyli :D

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #254 dnia: Lipiec 13, 2016, 11:46:38 »
Pytanie z gatunku "cebula", choc z drugiej strony prawo jest prawo...

Podpisywałem nową umowę na LTE w Plusie. Dali mi nowy sprzęt tj antenkę zewnętrzną i router. Sprzęt był jednak niesprawny, oddałem go do serwisu. Tydzien męczyłem sie bez internetu, dali mi w koncu zastepczy zestaw, którego używam

Minął jednak ponad miesiąć i sprzętu mi nie przysłali. A to jest sprzęt którego nr konkretnie przypisują pod umowę. Nie zgłaszam tego bo mi zastępczy działa...bedę mógł sie domagac jakiejs zniżki w opłacie abonamentu jak mi oddadzą za poł roku?  :)

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #255 dnia: Lipiec 13, 2016, 20:04:58 »
Nie bedzie uber cebuli. Sprzet jest do odbioru. Tylko miesiąc czekałem :)

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #256 dnia: Październik 03, 2016, 16:15:11 »
Nie znam się na tym, bo nie korzystam, ale dostałem zadanie. Najlepszy internet mobilny, cena praktycznie nie gra roli, żeby było najszybciej, najwięcej, dobry zasięg, jeśli są jakieś bonusy to tym lepiej, może coś dają za darmo lub coś takiego. Pewnie i tak będę musiał sam przejrzeć wszystkie strony operatorów, ale może ktoś wie co jest teraz na topie.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #257 dnia: Październik 03, 2016, 18:37:40 »
Oferta pewno podobna wszedzie, kluczem co u ciebie bedzie najszybciej dzialac.

Offline Jay

• I Am Robot
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #258 dnia: Październik 04, 2016, 08:53:36 »
Po niecalych dwoch miesiacach zdaje raport. Jakos w polowie sierpnia szukalem internetu mobilnego dla Mamy, a po riserczu kupilem router LTE (wejsciowy model D-Linka) oraz net z njumobile. Za maks. 29 zeta dostalem 40GB, a po limicie 1 Mbit/s (po 6m bedzie 80GB limitu, po 12m 100GB, a po 24m juz 120GB).

Dodatkowo, u Mamy na TV zalogowalem sie do Netflixa, wiec to nie tak, ze internet byl do "poczty". Okres rozliczeniowy zaczyna sie 15. dnia miesiaca, a limit zostal dopiero przekroczony wczoraj ("Orange is the New Black wciaga", tak uslyszalem :D), a na "limitowanym" 1 Mbit/s Netflix chula jak zloto po dluzszym poczatkowym pikselizowaniu :D

TL;DR Oplacilo sie isc droga samodzielnego kupna routera i wziecia karty od njumobile. Teraz mysle nad przeniesieniem tam mojego (i Mamy - nju dodatkowy za 9 PLN) telefonu :D

Tapadaka'd

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • With hearts toward none
    • https://twitter.com/Vramiin
« Odpowiedź #259 dnia: Październik 04, 2016, 09:22:17 »
W kwestii mobilnego internetu, to od przeprowadzki gram na Łoniaku używając hotspotu osobistego z telefonu i jestem mile zaskoczony jak fajnie to działa. Ściąga wolno, beta Warmłotka Vramintide zasysyała się chyba dwa wieczory, ale grać spokojnie się da.

Online mjazzga

• Badass
« Odpowiedź #260 dnia: Styczeń 27, 2017, 07:22:54 »
Za miesiąc wyprowadzka do domu bez możliwości okablowania zostaje tylko radio i mobilnioki. Nie znam się zawsze żyłem z kablem. W związku z tym pytanie co brać żeby dało się grać czy to już koniec przygody i online mentalnie lepiej odpuścić?

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #261 dnia: Styczeń 27, 2017, 08:12:58 »
Najpierw sobie lepiej zasięg sieci sprawdź na starterach. :) A najlepiej to teraz, żebyś nie musiał wszystkich rejestrować.

Online mjazzga

• Badass
« Odpowiedź #262 dnia: Styczeń 27, 2017, 14:57:28 »
Najpierw sobie lepiej zasięg sieci sprawdź na starterach. :) A najlepiej to teraz, żebyś nie musiał wszystkich rejestrować.
Dzięki tak zrobię w weekend jakieś specjalne programy do tego?

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #263 dnia: Styczeń 27, 2017, 15:03:35 »
Na szybki test możesz włożyć kartę do telefonu, zobaczyć ile masz kresek i odpalić jakiś speedtest. Tak żeby z grubsza sprawdzić jak LTE działa w tej okolicy. Najlepiej by było mieć starter z Plusa, T-Mobile, Orange i Play. Jak będziesz chciał korzystać z jakichś operatorów wirtualnych (Virgin, Vikings, etc.) to i tak będzie po nadajnikach którejś sieci z wielkiej czwórki szło. Chyba że masz już docelowy modem/router, to oczywiście najlepiej byłoby sprawdzić na nim. Specjalnych programów nie kojarzę.

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.zwanoo.android.speedtest (to jest ten najpopularniejszy tester, którego wszyscy używają przez przeglądarkę). Na iOS pewnie też jest.

Online mjazzga

• Badass
« Odpowiedź #264 dnia: Styczeń 27, 2017, 20:32:31 »
Na dziś (kilka testów między 17 a 20) Tmobile pingi 36-42 prędkość dl i upl 20-25mb
Play pingi 70-90 dl upl 15-20
Do sprawdzenia jeszcze dwóch czy ten tmobile wygląda sensownie?

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #265 dnia: Styczeń 28, 2017, 22:01:48 »
Sensownie, ale nie podpisuj umowy, wez lte na karte. To radio I moze sie okazac, ze dziala ci niezle, a za miesiac nie bedzie dzialac prawie wcale bo przybedzie zbyt duzo uzytkownikow. A umowy nie wypowiesz bo w regulaminie masz, ze lte dziala w zaleznosci od obciazenia I bla bla.

Online spoko pograsz.

Offline quickpete

• Junior
  • *
« Odpowiedź #266 dnia: Styczeń 28, 2017, 22:47:41 »
Zalezy w jakie gry gra... Np grajac na PS4 w BF1 miesiecznie mozna wykrecic niezle ilosci danych wiec jak dopadnie ciebie lejek LTE to beda nici z grania...

Online mjazzga

• Badass
« Odpowiedź #267 dnia: Styczeń 29, 2017, 07:11:30 »
Czytam regulaminy i fora i tylko w Tmobile w ofercie max (w pozostalych ofe jest 100gb)nie ma wprost zapisanego lejka po przekroczeniu ilości GB ale i tak zostawiają jakieś furtki sobie do obniżenia.Dziś internet mówią że nikomu w tym pakiecie nie limitują ale co będzie nie wiadomo.
Na kartach to są malutkie ilości GB dostępne:(

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #268 dnia: Styczeń 29, 2017, 10:55:14 »
Prosze Cie, nie wierz w słowo no limit. Mam lte juz ponad dwa lata, temat tez sledziłem.
Duzo zalezec bedzie ile ludzi bedzie łączyc sie z twym nadajnikiem. Pamietaj ze to siec mobilna I łącza sie z nim tez smartfony I tablety, starczy ze na miescie masz w okolicach nadajnika wiecej ludzi w danym momencie (z właczonym internetem) I juz gorzej bedzie.

Dlatego dobrze Ci radze,,wez na karte. Panietaj ze usluga caly czas jest reklamowana I klientow wciaz przybywa a nadajniki budowane sa duzo wolniej.

Lte jest specyficzne. Dajmy na to, ze masz limit 100 GB mies. I działa to tak w Plusie np, ze jesli wykorzystasz to stopniowo przez dajmy na to 3 tyg to spoko. Ale jesli jednego dnia połkniesz 100 Gb to masz na bank lejek.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2017, 11:05:57 wysłana przez Orson. »

Offline Jabol

• Super Badass
« Odpowiedź #269 dnia: Czerwiec 09, 2017, 02:03:08 »
Jako że przeprowadzam się w miejsce, gdzie kablem neta nie dociągnęli jestem skazany przez najbliższy czas na mobilne internety. Macie jakieś doświadczenia z korzystaniem z tego w domu? Jaki operator ma obecnie najsensowniejszą ofertę? Zależy mi na tym żeby móc włożyć kartę do routera i w spokoju poprzeglądać net na kompie, pograć na PS4 i obejrzeć serial na Netflixie.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #270 dnia: Czerwiec 09, 2017, 08:03:09 »
Patrz wyzej.

Musisz przetestowac kazdego bo oferty sa podobne, zdecydowac powinno jak dana siec dziala w twej okolicy.

Offline Jay

• I Am Robot
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #271 dnia: Czerwiec 09, 2017, 13:49:07 »
Jako że przeprowadzam się w miejsce, gdzie kablem neta nie dociągnęli jestem skazany przez najbliższy czas na mobilne internety. Macie jakieś doświadczenia z korzystaniem z tego w domu? Jaki operator ma obecnie najsensowniejszą ofertę? Zależy mi na tym żeby móc włożyć kartę do routera i w spokoju poprzeglądać net na kompie, pograć na PS4 i obejrzeć serial na Netflixie.

Od prawie roku u Mamy mam njumobile za 29 zeta - przez pierwsze 6 miesiecy miala limit 40 GB (potem 1 mbit/s), teraz ma 80 GB, za kilka miesiecy bedzie miala 100, a finalnie 24 miesiecy cykli od podpisania umowy bedzie miala 120 GB/miech. Na Netfliksa wystarcza, na granie raczej tez wystarczy, a jesli nie bedziesz uzywal to nic nie placisz (poza 1. miesiacem). Nju idzie po sieciach orange.

Offline Jabol

• Super Badass
« Odpowiedź #272 dnia: Czerwiec 09, 2017, 14:21:39 »
No nju wygląda ciekawie, jakby brakowało to nawet mogę 2 pakiety wykupić a i tak bedzie taniej niz obecnie płacę za net kablowy.

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Dojebał bobra do 12
« Odpowiedź #273 dnia: Czerwiec 11, 2017, 06:34:16 »
Przez pierwszy tydzień czerwca nie miałem w domu kablowego internetu, bo czekałem na montera, więc musiałem korzystać z LTE. Telefon mam w njumobile, a że jestem w sieci już kilka lat to mam z 30GB transferu.
Włączyłem sobie tethering przez USB i muszę powiedzieć, że przez chwilę zastanawiałem się, czy w ogóle ma sens podłączanie kablówki. Oczywiście prędkość jest ograniczona (max chyba miałem 4-5 MB/s), więc ściąganie czegoś większego nie miałoby sensu, ale generalnie web browsing, poczta, jakiś YT i Eve Online działały bez problemu.

Oczywiście mój przypadek zakłada, że w ogóle jest zasięg LTE w pobliżu.
(kliknij)

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #274 dnia: Czerwiec 11, 2017, 08:11:43 »
5 MB/s to całkiem nieźle przecież. W głowach się ludziom przewraca od tego dobrobytu
Ceterum censeo reviewers esse delendam!

Offline ekiera

• I Am Robot
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #275 dnia: Czerwiec 11, 2017, 13:07:02 »
No EVE online ma czas wydarzeń w godzinach liczony przecież, to opóźnienie rzędu 200ms nie powinny robić różnicy.
(kliknij)

Offline Jabol

• Super Badass
« Odpowiedź #276 dnia: Czerwiec 12, 2017, 16:26:19 »
A macie doświadczenie z jakimiś routerami pod LTE? Coś wartego polecenia?

Online blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #277 dnia: Sierpień 03, 2017, 18:57:03 »
Rozszerzę pytanie Jabola.

Czy będzie różnica w jakości działania między routerem LTE Wifi za ok 200zł, a telefonem LTE ustawionym na udostępnianie internetu ?

Drugie pytanie:

Jeżeli mam telefon Dual Sim to czy mogę do jednego wsadzić swój numer, a w drugim kartę z internetem i ustawić jako router, żeby to działało jednocześnie oczywiście.

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Dojebał bobra do 12
« Odpowiedź #278 dnia: Sierpień 03, 2017, 19:14:01 »
Odpowiem na drugie pytanie z perspektywy posiadacza OnePlusX z Andoidem.
Tak możesz. Zazwyczaj Android pyta, która karta SIM ma być defaultowa do przesyłania danych. Ta sama karta SIM będzie używana do udostępniania połączenia przez tethering.

Co do pytania pierwszego to wydaje mi się, że ewentualne różnice mogą być jedynie w tym, że antena w routerze LTE może mieć lepszy uzysk niż ta w telefonie, ze względu na zamontowany hardware. W praktyce jeśli nie masz problemów z zasięgiem LTE nie powinno to robić różnicy.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2017, 19:19:16 wysłana przez Buster Dogg »
(kliknij)

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #279 dnia: Sierpień 03, 2017, 21:07:38 »
Rozszerzę pytanie Jabola.

Czy będzie różnica w jakości działania między routerem LTE Wifi za ok 200zł, a telefonem LTE ustawionym na udostępnianie internetu ?

Drugie pytanie:

Jeżeli mam telefon Dual Sim to czy mogę do jednego wsadzić swój numer, a w drugim kartę z internetem i ustawić jako router, żeby to działało jednocześnie oczywiście.
imo nie bedzie. Roznice moze zrobic antena zewnetrznq i jej moc itd.