Autor Wątek: iPad - Dyskusja ogólna  (Przeczytany 308288 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
Odp: iPad - Dyskusja ogólna
« Odpowiedź #1560 dnia: Kwiecień 04, 2018, 15:19:06 »
Zobaczysz ceny kabli, w Polsce to jakis zart. W UK certyfikowany kabel kosztuje funta, w Polsce, przynajmniej jak szukalem ze 2 lata temu, te 50zl trzeba bylo wydac.

Poka ten kabel za funta.
Ano. Zrobimy interes, wysle wam hurtem.
Steam/Origin/UPlay: Toriniasty

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1561 dnia: Kwiecień 04, 2018, 19:07:40 »
Wroce do domu to moge zrobic fotke. Ale kabel jak kabel, gdyby byl oryginalny, to bym pewnie kupowal niedlugo drugi (bo oryginalne jakos szybko mi sie przecieraja). Ale z tym sie nic nie dzieje.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1562 dnia: Kwiecień 04, 2018, 20:32:49 »
O, taki kabelek. Widac tylko kawalek, bo mam multiladowarke za lozkiem i nie chce mi sie wyciagac. Nie umiem na tapatalku zmniejszac obrazka, przepraszam ze taki wielki...

Edit: a moze umiem?
.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #1563 dnia: Kwiecień 04, 2018, 22:10:36 »
I ta certyfikacja od kogo była? Chińczyka na targu?
Z tym funtem to raczej trochę przepłaciłeś :D

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1564 dnia: Kwiecień 04, 2018, 22:42:53 »
Poundworld to sprzedaje, nie wiem czy slyszales, maja prawie 400 mln klientow rocznie, taki tam detalista. W kazdym razie ipady rozpoznaja to jako certyfikowany kabel (takiego z allegro za 49 groszy mi nie rozpoznawalo) i mialo znaczki made for iphone 5.

Na pewno tez jest przy moim uzytkowaniu trwalszy niz ten dodawany do ipada mini, ten z pudelka po roku sie urywal przy wtyku lightning, ten juz ze dwa lata smiga bez problemow, rozpoznaje go ipad mini i ipad z 2017.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #1565 dnia: Kwiecień 05, 2018, 08:50:29 »
Mają tyle klientów rocznie co ten chińczyk od którego kupili kabel w miesiącu. To nie jest oryginalny kabel. To nie jest certyfikowany kabel. Gadanie, że w PL kable drogie jak się samemu kupuje chińskie podróby nie ma raczej sensu.

Co nie zmienia faktu, że oryginalne kable są przesadnie drogie, a nie grzeszą trwałością.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1566 dnia: Kwiecień 05, 2018, 08:57:47 »
Jakim cudem Apple nie zorientowalo sie w UK, w kraju w ktorym cos tam jednak sprzedaja, ze taka duza siec sprzedaje podrobki? Czy moze jednak siec, dla ktorej firmom oplaca sie tworzyc oddzielne linie produktow, wprowadzila dobrze wycenione kable? Bo co takiego niesamowicie drogiego ma niby byc w tym kablu? Chip? Jak nie ma chipa to ipad krzyczy, wiec tu winien byc.

Offline bartukas

• Badass
« Odpowiedź #1567 dnia: Kwiecień 05, 2018, 10:29:20 »
Panie, kup pan ze dwadzieścia tych kabli, przywieź do kraju i odsprzedaj chłopakom z forum.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #1568 dnia: Kwiecień 05, 2018, 10:47:57 »
Nie musi. My też mamy takie certyfikowane kable za funta - https://www.ceneo.pl/52981614 ;)
Ja kupiłem paczkę ze wzmacnianym kablem za grosze na aliexpress i też urządzenia nie krzyczą, że chińczyk się włamuje. :)

Fajnie, że kupiłeś tani kabel i działa, ale nie zakłamuj się, że jest certyfikowany, albo że jest robiony z błogosławieństwem Apple.

To czy warto dopłacać do oryginalnych kabli to już inna sprawa.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2018, 10:54:55 wysłana przez Bloodergo »

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1569 dnia: Kwiecień 05, 2018, 15:05:44 »
To nie jest ten kabel, ten wyglada jak te z Allegro z owijka plastikowa zamiast sztywnej koncowki wokol zlacza lightning.

How to geek pisze: If a cable or accessory wasn?t certified by Apple, you?ll see a warning message when you connect it.

Oczywiscie moze byc tak, ze zabezpieczenia Apple kablowe to sciema, nie takie rzeczy w marketingu - tak jak mowilem mi kable niecertyfikowane krzyczaly, ale moze od tamtej pory to zabezpieczenie odeszlo w sfere poboznych zyczen Apple.

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #1570 dnia: Kwiecień 06, 2018, 11:11:54 »
Do czego używacie tablety i czy jeszcze używacie w ogóle? Teraz kiedy telefony mają wystarczająca duże ekrany z wysoką rozdzielczością wiadomości przez rss, fora przez tapatalk, poczta, wszystko jedną ręką wygodnie. Jedyne co mi przychodzi do głowy to: czytanie komiksów, pdfów, oglądanie seriali np. w kuchni do gotowania, gry edukacyjne dla dzieci.

Offline Arcybibosz

• Prezes
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #1571 dnia: Kwiecień 06, 2018, 11:19:41 »
Do tego co wymieniłeś plus odpalanie guideów do calaków.

Niby na telefonie też można, ale potem trzeba 2 razy dziennie ładować.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1572 dnia: Kwiecień 06, 2018, 11:24:36 »
A mnie Edge wkurwia, napisalem taka dluga odpowiedz I wszystko wpizdu...
No wiec w skrocie: ja parwie juz nie uzywalem ipada mini. Kupilem tego 9,7, bo potrzebowalem kredytu do budowania historii kredytowej, a przy dostepnych dla mnie kredytach okazuje sie, ze biorac ipada na raty zaplacilem za niego mniej niz bym zaplacil samych odsetek of kredytu.Wiec ipad za darmo ;)
Uzywam do grania (ostatno Darkest Dungeon w metrze), apki do planszowek (i same adaptacje planszowek jak ktos lubi) wyraznie lepiej smigaja na ipadzie niz na telefonie. Seriale sporadycznie, czasem ogladam bo mam uchwyt, wiec leze sobie na plasko I mam ekran nad glowa, super jak mi plecy dokuczaja akurat. Fora sporadycznie, internet ogolny w zasadzie nigdy (nie lubie pisac na ekranie dotykowym, telefon mam z fizyczna klawiatura). Wole dopisac jedna liczbe do arkusza rozliczen na ipadzie niz na kompie (bo komp jest wylaczony przez 99% czasu w domu), podobnie zakupy z Tesco wygodniej mi na ipadzie zrobic. Komiksy tez spoko.

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #1573 dnia: Kwiecień 06, 2018, 12:22:21 »
Do czego używacie tablety i czy jeszcze używacie w ogóle? Teraz kiedy telefony mają wystarczająca duże ekrany z wysoką rozdzielczością wiadomości przez rss, fora przez tapatalk, poczta, wszystko jedną ręką wygodnie. Jedyne co mi przychodzi do głowy to: czytanie komiksów, pdfów, oglądanie seriali np. w kuchni do gotowania, gry edukacyjne dla dzieci.
+ www (nie, przegladanie neta nawet na 5' ekranie nie jest tak wygodne), allegro. iPada ładuje srednio co 2-3 dni, takze uzywany sporo.

Offline Gregys

• I Am Robot
  • pukier cuder
« Odpowiedź #1574 dnia: Kwiecień 06, 2018, 17:20:46 »
Do czego używacie tablety i czy jeszcze używacie w ogóle?
U mnie ipad zastąpił "kobiecy" komputer. Siedzi sobie kobietka i dłubie w necie, bo okazało się, że to wszystko co jest jej potrzebne. Społecznościówki, przepisy na żarcie, sklepy itp.
Gregys out.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1575 dnia: Kwiecień 06, 2018, 17:27:04 »
O wlasnie, zona jeszcze jako ksiazke kucharska wykorzystuje, bo Kindle nijak sie do tego nie nadaje.