Autor Wątek: Czy iPhone/iPod to konsola?  (Przeczytany 8289 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fanboj

• Padawan
  • **
Czy iPhone/iPod to konsola?
« dnia: Wrzesień 27, 2009, 12:16:58 »
Hej!

Swojego czasu, na Polygamii, pojawila sie dyskusja na ten wlasnie temat. Byla nawet ankieta, w ktorej wzialem udzial, glosujac, ze ajfon to nie konsola, ale... zdanie musze zmienic i przepraszam Apple za zbyt po(c)hopne oceny!

Chodzi o to, ze aby cos sprawiedliwie ocenic, nalezy <tego czegos> sprobowac, a nie jak ja, i wielu mi podobnych pisac na temat swoich przypuszczen, zamiast faktow.

iPhone/iPod to konsola przez duze K! Sposob, w jaki Apple podeszlo do zagadnienia ;-) wymaga dokladnego zbadania, dlatego ciesze sie niezmiernie, ze Polygamisci opisuja czasami gry na sprzet Apple. Po wielu godzinach testowania, z czystym sumieniem moge stwierdzic, ze gra sie na tym wybornie!

Byc moze pytanie, od samego poczatku, nie do konca bylo klarowne: komputer tez nie jest konsola, ale nikt nie watpi w to, ze mozna na komputerach grac. Podobnie jest z ajfonami/podami: to rewelacyjny sprzet do grania, do tego wiele gier jest za darmo, jeszcze wiecej jest za niewielka oplate...  Heja!

Offline Buster Dogg

• I Am Robot
  • Pitagoras siłowni
Odp: Czy iPhone/iPod to konsola?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2009, 16:48:29 »
Trochę nie rozumiem sensu tego posta. Chcesz żebyśmy przyklasnęli Ci, że w końcu zrozumiałeś? Człowiek, który jest inteligentny nie wydaje swoich osądów na jakiś temat nie znając się na rzeczy i nie dotyczy się to tylko konsol. Niestety społeczeństwo nie składa się jedynie z ludzi inteligentnych, ale również z kretynów, o czym dobitnie można się przekonać czytając komentarze pod artykułami na temat iPhone'a. 90% ludzi którzy go krytykują nigdy nie miało go nawet w ręce.

Od siebie jedynie dodam, że iPhone może i jest konsolą, ale bardzo specyficzną ma swoje zalety, ale i sporo wad.
(kliknij)

Offline Nadrill

• Stały bywalec
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2009, 16:49:55 »
Nie, nie jest i ten topic nie trafi do newsa "Z życia forum".
I tak, napiszesz że nie miałeś takiego celu. Wtedy okazuje się, że topic jest głupi jak komenty pod newsami.

Offline Vir

• Ultimate Badass
  • Burp.
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 27, 2009, 17:08:35 »
Mam iPhone'a i taka z niego konsola jak z koziej dupy trabka prawde mowiac. Powody? Prosze bardzo:

- Sterowanie jest tragiczne w wiekszosci gier. Paluchami zaslaniasz sobie zwykle polowe ekranu, oczywiscie sa przypadki jak Assassin's Creed gdzie masz pseudo analoga, ale i on nie sprawdza sie idealnie - poniewaz go nie czuc (bo niby jak) to bardzo latwo palec leci zbyt daleko i "spada".

- Malo tego, wiele gier probuje wykorzystywac akcelerometr do sterowania, co juz jest w ogole mega porazka. Np. skrecanie samolocikiem przez wychylenie calego telefonu. Super, tyle ze jak wychylisz telefon to tracisz ekran z oczu. Nie mowiac juz o tym, ze malo ktory tworca wpadl na to, zeby w ustawieniach dac kalibracje wychylenia i stosowana jest domyslna - czyli musisz trzymac telefon poziomo wzgledem podlogi.

- Zywotnosc sprzetu. Rzecz IMHO badzo wazna. O ile nie popieram akutalnej polityki "10 lat" dotyczacej stacjonarnych konsol, bo to zbyt dlugo, to Apple przegina pale w druga strone prowadzac polityke "1 rok i ten sam ale jednak nowy sprzet". Juz byl news, ze pierwsza firma zdecydowala sie na wypuszczanie gier tylko na 3GS, a liczyc trzeba sie z tym, ze nie ostatnia. Wniosek jest prosty - sprzet zyjacy rok jest zwyczajnie nieoplacalny i niepowazny.

Sam smartfon uwazam za bardzo udany i nie zaluje zakupu. Ma fajny odtwarzacz muzy, duzo ciekawych aplikacji uzytkowych (np. Safari, Mail, RPD i SSH w kieszeni), swietny design i dodatkowo mozna przez to dzwonic i wysylac sms'y. Ale do prawdziwego grania to to sie nie nadaje. Odpalic raz na jakis czas pinballa jakiegos czy jakas gierke logiczna to spoko, ale _prawdziwe_ _nie casualowe_ gry, to nie na tym sprzecie IMHO.

Steam, Origin: EvilVir; UPlay: Virek
---
The time has come for me to kill this game
Now open wide and say my name
Space Lord Motherfucker

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 27, 2009, 17:22:56 »
Osobiście kupiłem iPhone'a również dlatego, żeby sprawdzić czy to faktycznie jest konsola, skoro tak wiele osób w branży powtarzało to jak mantrę. No i śmiem twierdzić, że nie jest, przynajmniej dla mnie. Jako urządzenie multimedialne, którego potrzebowałem sprawdza się ok (poza iTunesami), ale nie jest konsolą.
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 27, 2009, 18:16:48 »
Chyba, ze ktos sprzecik na ktorym najlepiej sie gra w Brain Challenge/Sudoku/Pasjansa rozumie jako konsola. To tak :)

Offline BaRiBaL

• Mieszkaniec tego forum
  • Hardcore casual gamer
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 27, 2009, 19:13:07 »
Ajfona 3G mam od stycznia b.r. Jest na niego naprawde sporo fajnych gier, mnostwo sredniakow i milion badziewi ale podobnie jak przedpiscy konsola bym go nie nazwal.
Swietnie sie sprawdza jako zabijacz czasu w posiedzeniach na tronie, wolnych chwilach w pracy czy podczas dlugiej kapieli. Ale to ciagle tylko wypelniacz wolnych chwil - nie siadam do ajfona tak jak do ktorejs wiekszej konsoli z checia co najmniej godzinnego oddania sie rozrywce.

Offline Vir

• Ultimate Badass
  • Burp.
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 27, 2009, 19:39:05 »
Aha, do listy dorzuce jeszcze jeden punkt:

- iTunes i licencje to dowcip. Sytuacja wyglada tak, ze na danym koncie w iTunes mozesz zaktywowac do 5-ciu komputerow (czy cos kolo tego). Niby git, ale jest pewien problem. W przypadku reinstalki systemu, nawet na tym samym sprzecie, liczone to jest jako dodatkowy komputer. Laptop? Dodatkowy komputer. Wymiana komputera lub jakiejs jego czesci konczaca sie reinstalka (np. plyta, procek)? Dodatkowy komputer. Tym sposobem zostala mi ostatnia mozliwosc aktywacji, jeszcze jeden "komputer" i wszystko co kupilem prawdopodobnie przepadnie, szczescie takie ze 95% tych aplikacji bylo darmowych. No bo tak: mialem komputer (-1), potem przeinstalowalem system z Win 2003 na 2008 (-1), potem mi plyta glowna padla na ryj, kupilem nowa (-1), teraz zainstalowalem Win 2008 R2 (-1). Dobrze, ze na laptopach nie instalowalem, bo tych bylo dwa, z czego na kazdym system sie zmienil chyba z 3 razy juz.

Nie wiem, moze jest jakis cwany sposob na aktywacje kolejnych "komputerow", moze trzeba gdzies zadzwonic, wyslac podanie z zalaczonym zdjeciem i kwitem z parafii, tudziez system po tych 5-ciu aktywacjach sie restartuje albo cos. Nie wiem, boje sie sprawdzic bo te 5% platnych aplikacji ktore mam to chcialbym jednak miec, a reszty nie chce mi sie szukac od nowa.

---
Space Lord Motherfucker

Offline tomkan

• Junior
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 27, 2009, 21:10:27 »
Przecież jest "Deauthorize Computer..." w menu.

Offline Vir

• Ultimate Badass
  • Burp.
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 27, 2009, 21:36:32 »
Zakladam, ze aby uzyc tej opcji trzeba miec sprawna plyte glowna :D

---
Space Lord Motherfucker

Offline Rakshall

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 27, 2009, 21:49:59 »
Można usunąć autoryzacje komputera o ile dalej działa, natomiast jak cos ci sie zepsuje albo o tym zapomnisz i wykorzystasz 5 autoryzacji to raz na rok mozna usunąć wszystkie 5 z dowolnego komputera.
Szczegóły: http://support.apple.com/kb/HT1420

Offline HanSatan

• Stały bywalec
  • Üßer Fuhrer
    • HanSatan's BLOG
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 29, 2009, 17:30:05 »
Z całym szacunkiem dla iPhona (posiadam i lubię) to nie jest to konsola ale czasami można w coś przyciąć :)

Offline Verminaard

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 29, 2009, 18:00:02 »
Hello,

Powiedziałbym, że jest to dość nieudana konsolka przenośnia.

Urządzonko jest diablo popularne, wiele osób go spróbowało, a teraz wychodzi na jaw, że do gier nie do końca się nadaje. Trochę jak Wii ;).

Jednakże masa prostych gier na iPhone powstała i masa ludzi spędza przy nich czas, co oznacza, że iPhone rzeczywiście funkcjonuje jako konsola do gier.

Vv

Offline marvelous

• Prezes
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 05, 2009, 00:18:50 »
Żadna tam konsola. Dla mnie iPhone, to przede wszystkim fajne kombo telefon+ipod+internet, przez co nie muszę nosić po kieszeniach miliona klamotów. Grać można, ale poza paroma wyjątkami nie jest to ani przyjemne (sterowanie), ani wciągające. Poziom rozrywki, jak przy Wężu ze starutkiej Nokii.

Do tego 90% tytułów, to jakieś komórkowe popierdółki, zapewniające zabawę przez góra 10 minut. Gier może i jest więcej niż na PSP, ale ja przedkładam jedną Dissidię, nad kilkaset mutacji tetrisa czy innych tworzonych przez amatorów 'arcydzieł'.

Offline Verminaard

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 05, 2009, 09:37:06 »
Hello,

Mówiąc inaczej, nie korzystasz z iPhone, jak z konsoli, bo uważasz, że nie spełnia on się w tej roli, a dodatkowo hula na nim jakiś straszny crap.

Nie zmienia to jednak faktu, że gry na iPhone'a są i urządzonko to jest również konsolą przenośną. Przez chwilę wydawało się, że jest to rzeczywisty konkurent zasiedziałych na rynku handheldów, ale to wrażenie szybko minęło.

Mnie natomiast ciekawi, czy Apple zdecyduje się na rozwój w tym kierunku. Na razie mamy do czynienia z wolną amerykanką - nie ma PEGI, nie ma certyfikacji, pilnowania jakości, robienia halo marketingowego. Żaden developer tak naprawdę nie pisze gier pod iPhone. Atak na okopane pozycje Japończyków jeszcze nie nastąpił.

Vv

Offline shenmue23

• Stały bywalec
    • Konsolowiec.pl
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 01, 2009, 13:37:24 »
Moim zdaniem iPhone tylko w połowie jest konsolą. Tytuły które zaczynają się pojawiać wyglądają super i są ciekawe (tak jak Driver http://www.konsolowiec.pl/?p=338), ale sterowanie w większości przypadków to padaka i sprawdza się tylko w grach logicznych czy rtsach. Ogólnie jednak po wstępnej fascynacji iphonem teraz wole pykac na PSP albo DSie

Offline fanboj

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 17, 2009, 23:31:54 »
No i czas mija, gier z każdym dniem więcej... Odkąd zacząłem grać na iPodzie, inne konsole poszły w kąt!

Offline wombat16

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 19, 2010, 12:02:11 »
Wczoraj na appstore pojawiło się gta CHW wraz z tą chwilą iphone stał się prawdziwą konsolą do gier :) czytałem porównania gry z psp i ds i są one bardzo pochlebne dla wersji na telefon apple, jestem już po klilku godzinach gry i mogę powiedzieć że jest miodnie :) prawdziwe gta na telefonie (na iphone 3gs chodzi bardzo płynnie i bez żadnych problemów)

gurafikku

• Gość
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 19, 2010, 14:33:00 »
Wczoraj na appstore pojawiło się gta CHW wraz z tą chwilą iphone stał się prawdziwą konsolą do gier :) czytałem porównania gry z psp i ds i są one bardzo pochlebne dla wersji na telefon apple, jestem już po klilku godzinach gry i mogę powiedzieć że jest miodnie :) prawdziwe gta na telefonie (na iphone 3gs chodzi bardzo płynnie i bez żadnych problemów)

A jak ze sterowaniem samochodem? Bo trailer nie nastawił mnie pozytywnie do tego rozwiązania.

Offline wombat16

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 19, 2010, 20:00:28 »
Jest możliwa jazda ze wspomaganiem i bez niego i szczerze polecam tą pierwszą opcję gdyż sterowanie samochodem jest duuużo słabsze niż na piechotkę, ale po kilku godzinach gry jest już spoko, tak czy inaczej gra jest warta tych śmiesznych 9 euro jak żadna z appstore, serio rock band też był drogi i nie warty tych pieniędzy podobnie jak avatar. Polecam również drivera warto obczaić, szkoda że nie ma wersji lite.