Autor Wątek: Android - zapytania rozne  (Przeczytany 106884 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
Odp: Android - zapytania rozne
« Odpowiedź #160 dnia: Listopad 05, 2016, 20:52:16 »
Oj dla mnie duzy. Mam całe 32 Giga audiobookow i podcastów, trudno mi sie połapac przez eksplorator.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #161 dnia: Listopad 05, 2016, 21:17:34 »
To pokasuj!

Offline arian

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #162 dnia: Listopad 05, 2016, 21:31:33 »
Do audiobooków są lepsze dedykowane aplikacje, z opcją robienia zakładek i możliwością słuchania różnych audiobooków jednocześnie (nie wiem jakie, bo używam tylko Audioteki).

Zresztą, do podcastów masz BeyondPod (płatny i dawno nieaktualizowany), albo Player FM - chyba darmowy, ale mało używałem).
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2016, 21:33:45 wysłana przez arian »

Offline Belkinson

• Stały bywalec
« Odpowiedź #163 dnia: Listopad 05, 2016, 21:36:34 »
Podcast addict ma opcje kasowania plików permanentnie z karty oraz odtwarzania od za pauzowanego momentu dowolna ilość audycji.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #164 dnia: Listopad 05, 2016, 21:41:41 »
Podcast addict ma opcje kasowania plików permanentnie z karty oraz odtwarzania od za pauzowanego momentu dowolna ilość audycji.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
Nie wiem co ma a czego nie (w porownaniu do innych), ale w/w uzywam i jestem zadowolony!
Polecam Podcast Addict, Beata Kozidrak

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #165 dnia: Listopad 05, 2016, 21:43:45 »
Jak nie moglem używać oczu to posluchałem kilku podcastów, zainstalowalem PA właśnie, bo mał najwyższe oceny - i również mogę polecić jako laik nie słuchający podcastó zawodowo ;)

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #166 dnia: Listopad 05, 2016, 23:21:36 »
To pokasuj!
własnie w tym rzecz, ze chce kasowac :) wszystko do przesłuchania, aktualnie 27 Giga zajete z karty 32. Te 5 Giga to przy uber nudnej Inkwizycji poszło :)

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #167 dnia: Listopad 06, 2016, 00:03:55 »
No to zastanow sie czego sluchac ;)
27gb podcastow? Z czego pewnie w kazdym omawiaja to samo :p

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #168 dnia: Listopad 06, 2016, 00:06:30 »
Yup, ale jak to Qbar powiedział "lubie jak ktos do mnie mowi gdy ide do Biedronki po kiełbase" :) mam tu nawet podcasty z przed dwoch lat. I lubie ich słuchac, ma to urok gdy sluchasz jak dywaguja nad jakims newsem i ktos mowi, ze na pewno bedzie tak i tak, a tu wuja takiego.

Offline arian

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #169 dnia: Listopad 12, 2016, 10:17:56 »
Jak dodawać słowa do androidowej klawiatury? Kiedyś była taka opcja w podpowiedziach, że można było dodać słowo do słownika poprzez kliknięcie na podpowiedź. Teraz tego nie widzę. Niby klawiatura ma się uczyć, ale używam codziennie, a postępu w postaci malejącej liczby nieznanyh słów w nie widać.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #170 dnia: Listopad 12, 2016, 12:58:20 »
Nie napisałeś jaka klawiatura. Google podkreśla słowo, trzeba na nim ustawić kursor i wybrać opcję dodania słowa do słownika.

// Tapatalkin'

Offline arian

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #171 dnia: Listopad 12, 2016, 13:30:46 »
Właśnie taka. :) Ale u mnie to nie działa. Niczego nie podkreśla.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #172 dnia: Listopad 12, 2016, 14:31:45 »
Może masz sprawdzanie pisowni wyłączone.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #173 dnia: Listopad 12, 2016, 14:39:19 »
Można też używać SwiftKey

Offline arian

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #174 dnia: Listopad 12, 2016, 14:46:58 »
Właśnie że wszystko jest włączone. Nawet ją przeinstalowałem i dalej nic. Najnowsza wersja z Google Play.

Przyzwyczaiłem się do tej od Google. Najwyżej obędę się bez dodawania własnych podpowiedzi. Ale dziwi mnie opcja uczenia się, która też jest włączona, a chyba nie działa.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #175 dnia: Listopad 17, 2016, 15:12:41 »
http://antyweb.pl/android-pay-jak-korzystac-poradnik/

Zajebiście! Tylko muszę na mój bank poczekać. :P

Z innych newsów, T-Mobile jako pierwsza sieć w Polsce uruchomiła VoLTE i VoWiFi. A Simplex przeniósł numer do Orange.

;)

Niestety wygląda na to, że oni aktywują usługę po swojej stronie użytkownikom Szajsungów. A jak ktoś ma zajebisty chiński telefon z obsługą VoLTE, to i tak nie może używać (na razie?).
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2016, 15:15:07 wysłana przez DarkStar »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #176 dnia: Listopad 17, 2016, 15:47:56 »
"Program ma wbudowany skaner, który jest bardzo dokładnie."
Dobrze, że antyweb trzyma stały poziom (dna).

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #177 dnia: Listopad 17, 2016, 16:04:43 »
O tak, bo drobny błąd to przecież poziom dna. Ja jebię jak mnie wkurwiają tacy internetowi specjaliści, co jeden błąd zobaczą, a później krzyczą że dno i dziennikarzyna, w wizjach sf jest tak, że pracują roboty, a ludzie się opierdalają, ale w wizjach takich specjalistów chyba jest tak, że pracują ludzie, a roboty będą botami przypierdalającymi się do każdej drobnostki. O.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #178 dnia: Listopad 17, 2016, 16:30:38 »
Poczytaj trochę antyweb.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #179 dnia: Listopad 17, 2016, 16:43:43 »
Dajże spokój, nic nie będę czytał. Ale chyba wszyscy się zgodzimy, że potrafimy odróżnić zawartość merytoryczną od potknięcia w jej przekazywaniu - bo przecież widać, że ten błąd nie wynika z nieuctwa - bo w zasadzie nie da się mieć aż tak mylnego pojęcia o zasadach języka, żeby zacytowane zdanie napisać w ten sposób i uważać je za poprawne. Nie mam nic przeciwko krytykowaniu za błędy rzeczowe (chociaż wtedy też nie przepadam za egzaltacją), ale takie teksty przy takim błędzie to jak porównywanie palacza do Eichmanna - no nie ta skala po prostu.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #180 dnia: Listopad 17, 2016, 19:28:59 »
Masz rację, tylko że mi chodziło o to że ogólny poziom tego portalu jest niski, a puszczając takie błędy (czyli de facto wrzucamy tekst bez korekty, bez przeczytania przez kogokolwiek - bo 5 minut kogoś zbawi) tylko to potwierdzają. Denerwują mnie błedy które można wyłapać po prostu uważnie czytając tekst - skoro ja od razu go wyłapałem czytajac nieuważnie. Oczekujemy jeszcze jakichkolwiek standardów dziennikarskich, dbałości i słowo pisane, czy już nie?

Offline jinofthelamp

• Super Badass
  • moczę nogi w musztardzie
« Odpowiedź #181 dnia: Listopad 17, 2016, 20:47:41 »
Oczekujemy! ;)

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #182 dnia: Listopad 18, 2016, 10:29:29 »
Oczekujemy. Ale jednocześnie wiemy, że ten błąd wygląda jak efekt kolejnego czytania tekstu, bo ewidentnie jest zmianą treści, która wcześniej była wpisana. No czasem tego nie unikniesz po prostu. Co potwierdzają na przykład instrukcje do planszówek czytane przez 10 osób po 20 razy, a i tak zawierające błędy. To coś jak z temperaturą ciała - wyższa niż 36,6 jest bardziej bezpieczna, ale bardzo rosną wówczas nakłady energetyczne i zmniejsza się długość trwania życia. Niższa z kolei wiąże się z dłuższym życiem, ale dużo większą podatnością na infekcje. Tutaj jest taki kompromis wymogu pisania tekstu z terminem i korekty. W książce też jak się pojawia taki kompromis (czy to nie tu były grube podśmiechujki z tłumaczenia Marsjanina?) to się nagle sporo pierdoli.

Można wymagać, pewnie, ale człowiek jest człowiek i wyżej krzywej czasXwyłapane błędy nie podskoczy. Za parę lat maszyny będą to wszystko poprawiać i będzie z głowy, ale póki co - jest jak jest.

Offline arian

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #183 dnia: Listopad 18, 2016, 11:21:24 »

Zajebiście! Tylko muszę na mój bank poczekać.
A mój wyprzedził Google Pay i już przedwczoraj dodał aplikację z obsługą NFC do płatności. Teraz mam dwie i nie wiem której używać. :)

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #184 dnia: Listopad 18, 2016, 12:59:06 »
Płatności zbliżeniowe komórkami były już wcześniej, ale wymagały posiadania karty SIM w sieci, która oferuje taką usługę. Te nowe nie wymagają SIM i działają też offline. I w każdej sieci. No i są prawilne, bo błogosławione przez Google.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #185 dnia: Listopad 18, 2016, 13:01:36 »
No tylko ze na razie działa to z kartami 2 albo 3 banków.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #186 dnia: Listopad 18, 2016, 13:08:08 »
Super pomysł - władujmy w komórkę jeszcze więcej funkcji finansowych , bo jak teraz ją zgubimy po podłączeniu do niej wszystkich podwójnych zabezpieczeń kont w usługach to będzie za mało bolało :D

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #187 dnia: Listopad 18, 2016, 13:11:46 »
Władujmy do portfela kasę, karty, dokumenty, bo jak go zgubimy to...
Oh, wait.
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2016, 13:40:07 wysłana przez Simplex »

Offline arian

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #188 dnia: Listopad 18, 2016, 13:25:01 »
Płatności zbliżeniowe komórkami były już wcześniej, ale wymagały posiadania karty SIM w sieci, która oferuje taką usługę. Te nowe nie wymagają SIM i działają też offline. I w każdej sieci. No i są prawilne, bo błogosławione przez Google.
Ale właśnie komórkę mam w Play, a Raiffeisen nie ma na liście Google. Nie wiem jak to działa. W BZ WBK też widziałem taką opcję wcześniej w demie aplikacji. To było wyłączone?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #189 dnia: Listopad 19, 2016, 15:08:53 »
U mnie android pay gryzie się z płatnościami NFC w eurobanku. Wczoraj zapłaciłem telefonem i poczułem się jak w cybperpunku ;) Natomiast dziś w sklepie jak chciałem zapłacić to pojawiał się "błądo komunikacji NFC" i dupa. Tylko kolejkę wstrzymalem.
A przed chwilą udało się zapłacić za pizzę w dowozie, więc może to w tym sklepie coś było skopane. Trochę niewygodne jest przełączanie się między android pay i inną płatnością NFC.

A w temacie zapytań różnych - znowu mi zaczął zamulać Nexus 10, poprzednio zrobiłem reset fabryczny i to niewiele pomoglo, wiec tym razem postanowiłem odblokować bootloader, zrootować i wrzucić jakis custom ROM. Zastanawialem się nad CM, ale na XDA w temacie "Mój nexus 10 muli, jak żyć?" wiele osób polecało inny ROM - http://forum.xda-developers.com/nexus-10/development/rom-21-11-2014-t2948203

To jest najnowszy stockowy Lollipop do N10 z ostatnimi poprawkami bezpieczeństwa, pre-rootowany, z wgranym busyboxem (nie wiem co to i po co to) i jakimiś drobnymi bajerkami.
Tak więc pewnie go zainstaluję, chyba że ktoś ma lepszy pomysł? Niby już jest Marshmallow i Nougat, ale nie wiem czy to są dobre wersje dla N10, który ma już swoje lata (ale jak na 4 letnie urządzenie to i tak nieźle sobie radzi).
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2016, 15:12:00 wysłana przez Simplex »

Offline lutoslav

• I Am Robot
  • RDR
« Odpowiedź #190 dnia: Listopad 19, 2016, 15:44:29 »
Apeluje o nieuzywanie AndroidPay, bo za niedlugo strace prace :P

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #191 dnia: Listopad 19, 2016, 22:15:31 »
Siedzisz w bankomacie i podajesz pieniądze? ;)

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #192 dnia: Listopad 19, 2016, 23:06:55 »
Karty płatnicze skanuje i wypłaca pieniądze w Chile.

Też dzisiaj flashowałem telefon z custom ROMem. :) Z tego co przeczytałem, to Android Pay nie będzie działał na odblokowanych telefonach z wgranym nieoficjalnym obrazem.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #193 dnia: Listopad 19, 2016, 23:08:01 »
Ja do tableta wgrywalem.
Czytałem ze Android Pay nie działa na zrootowanym telefonie.

Offline lutoslav

• I Am Robot
  • RDR
« Odpowiedź #194 dnia: Listopad 20, 2016, 00:53:52 »
Robie przy produkcji kart Jak wszyscy zaczna placic telefonami to nie bede mial pracy ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #195 dnia: Listopad 20, 2016, 01:26:51 »
To szybko nie nastąpi, ale lepiej zacznij się przekwalifikowywać ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #196 dnia: Listopad 20, 2016, 16:49:53 »
U mnie android pay gryzie się z płatnościami NFC w eurobanku. Wczoraj zapłaciłem telefonem i poczułem się jak w cybperpunku ;) Natomiast dziś w sklepie jak chciałem zapłacić to pojawiał się "błądo komunikacji NFC" i dupa. Tylko kolejkę wstrzymalem.
A przed chwilą udało się zapłacić za pizzę w dowozie, więc może to w tym sklepie coś było skopane. Trochę niewygodne jest przełączanie się między android pay i inną płatnością NFC.

A w temacie zapytań różnych - znowu mi zaczął zamulać Nexus 10, poprzednio zrobiłem reset fabryczny i to niewiele pomoglo, wiec tym razem postanowiłem odblokować bootloader, zrootować i wrzucić jakis custom ROM. Zastanawialem się nad CM, ale na XDA w temacie "Mój nexus 10 muli, jak żyć?" wiele osób polecało inny ROM - http://forum.xda-developers.com/nexus-10/development/rom-21-11-2014-t2948203

To jest najnowszy stockowy Lollipop do N10 z ostatnimi poprawkami bezpieczeństwa, pre-rootowany, z wgranym busyboxem (nie wiem co to i po co to) i jakimiś drobnymi bajerkami.
Tak więc pewnie go zainstaluję, chyba że ktoś ma lepszy pomysł? Niby już jest Marshmallow i Nougat, ale nie wiem czy to są dobre wersje dla N10, który ma już swoje lata (ale jak na 4 letnie urządzenie to i tak nieźle sobie radzi).

No i na razie zabawy romami gorsze niż klawiaturstwo pecetowe. Ten niby stockowy Lollipop co wszyscy chwalili nie działa - nie da się połączyć z wifi, wisi na "Obtaining IP adress" - oczywiscie wifi sprawne. Bez tego nie da się przejsc dalej i skonfigurować tabletu, wiec musiałem wgrać inny rom.
No to wgrałem CyanogenMod - a tu zdziwko, nie ma aplikacji google, nawet google play nie ma żeby sobie pobrać te apki ze sklepu, trzeba to dogrywać osobno. Pewnie dla znawców to oczywista oczywistość, ja się zdziwiłem.
No i widzę, że ten cyanogen już przycina (animacje) u mnie, wiec pewnie go sobie nie będę zostawiał. W stockowym lollipopie animacje chyba nie przycinały. Będę musiał znaleść jakieś kompletnie stockowy ROM.

Offline Torin

• Super Badass
  • Forumowicz Roku 2049
« Odpowiedź #197 dnia: Listopad 21, 2016, 08:49:57 »
Cyan to niestety najgorsze zlo, przynajmniej wg mnie i nikomu nie polecam. Poszli w taki ogol, ze niestety nie potrafia ogarnac i skupic sie na jednym urzadzeniu przez co 90% ich romow to chujnia z grzybnia.
Zawsze wolalem jakies pomniejsze romy dedykowanych autorow dla dedykowanych urzadzen, wieksze bezpieczenstwo, ze cos bedzie bardziej dopracowane.
Steam/Origin/UPlay: Toriniasty

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #198 dnia: Listopad 21, 2016, 09:05:00 »
No jak na razie to przynajmniej w CM działa mi wifi więc mogłem uruchomić tablet. Jak wrzuciłem tamten "prawie czysty" ROM Google dla Nexusa 10 to nie zadziałało. Nigdy nie miałem CM więc sobie sprawdzę - wgrałem pakiet gapps i podogrywałem apki ze sklepu więc jaki taki mi to teraz działa.

Ale jeśli ktoś może polecić jakiś sprawdzony ROM dla Nexus 10, to jestem otwarty na propozycje.

Offline Sztrumka

• Junior
  • *
« Odpowiedź #199 dnia: Listopad 21, 2016, 14:45:58 »
Ogrywał ktoś może jakieś gry na telefonie od Telltale, w pracy mam trochę więcej luzu i zastanawiam się nad nowym batmanem i może nad minecraftem bo resztę mam ograne na steamie.
Da się w to jakoś sensownie grać, mam na myśli sterowanie jak jest przystosowane do ułomności telefonu ?
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2016, 14:48:28 wysłana przez Sztrumka »