Autor Wątek: Religijne pierdololo  (Przeczytany 235203 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szpynda

• I Am Robot
Odp: Religijne pierdololo
« Odpowiedź #1880 dnia: Czerwiec 03, 2019, 01:46:53 »

Jak bardzo trzeba nie mieć mózgu żeby wierzyć w coś takiego i uczęszczać do miejsc gdzie takie pierdololo się uprawia "na poważnie"?
Tak. Nie każdy jest zniewolony własnymi decyzjami życiowymi.

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #1881 dnia: Czerwiec 03, 2019, 12:02:43 »
W tym wątku najsmutniejsze jest to, że mocno uwydatnia jak bardzo nie umiemy rozmawiać szanując drugiego człowieka.

Rozmowa, zwłaszcza na ważkie tematy, takie jak doktryny, światopogląd, filozofia (a więc też religia) itp., powinna służyć wymianie poglądów i doprowadzić do tego, by obydwie strony wyszły z rozmowy mądrzejsze, ponieważ mogły zderzyć swoje rozumowanie z rozumowaniem innej osoby. Ale do tego potrzeba rozmowy opartej na merytoryce, i poszanowaniu rozmówcy, a nie emocjach.

Powiem Wam, że rozpoczęcie rozmowy w takim stylu jak powyżej ewidentnie nie sprzyja uzyskaniu mądrej odpowiedzi.

Potem zaś każdy jeden jest przekonany, że wszyscy wokół to debile. A po prostu nikt inteligentny nie chce rozmawiać na takim poziomie, stąd też rozemocjonowany dyskutant pozostaje skazany na pyskówki z sobie równymi, równie mocno zainteresowanymi rzucaniem kupą.

I tu rodzi się pytanie, kim jestem, skoro chcą ze mną rozmawiać tylko debile.

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #1882 dnia: Czerwiec 03, 2019, 12:16:50 »
Nie mogę poważnie rozmawiać z kimś o krasnoludkach w lesie. No chyba żeby przyjąć za punkt odniesienia fakt, iż rozmówca jest chory psychicznie lub ma zaburzenia i taka rozmowa o krasnalach może przynieść jakieś efekty poprawy zdrowia tegoż.
Tak. Nie każdy jest zniewolony własnymi decyzjami życiowymi.

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #1883 dnia: Czerwiec 03, 2019, 12:24:41 »
W tym wątku najsmutniejsze jest to, że mocno uwydatnia jak bardzo nie umiemy rozmawiać szanując drugiego człowieka.

Offline meatbag

• I Am Robot
  • "Je n'avais pas besoin de cette hypothese-la."
« Odpowiedź #1884 dnia: Czerwiec 03, 2019, 12:35:44 »
Ale rozumiesz szpynda, że wiara nie zależy w 100% od inteligencji i jeśli ktoś nie wsiądzie na uczciwego questa, żeby rozszyfrować o co w niej chodzi, to inteligencję będzie używał do racjonalizowania swoich przekonań. A w szkole nie uczą krytycznego myślenia.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1885 dnia: Czerwiec 03, 2019, 13:48:22 »
jeśli ktoś nie wsiądzie na uczciwego questa, żeby rozszyfrować o co w niej chodzi, to inteligencję będzie używał do racjonalizowania swoich przekonań. A w szkole nie uczą krytycznego myślenia.
Chyba mylisz rozszyfrowanie o co chodzi w wierze, z tym do czego jest wykorzystywana religia, ale jak nie to chętnie przeczytam dłuższe rozwinięcie tego co miałeś na myśli.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1886 dnia: Czerwiec 03, 2019, 13:54:27 »
No np geneza powstania wiary chociaz. Elementy w chrzescijanstwie skopiowane chocby od egipcjan

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1887 dnia: Czerwiec 03, 2019, 14:00:23 »
No tak są archetypy które się pokrywają z wcześniejszymi historiami/wierzeniami. Pytanie czy sam fakt, że się pokrywa dowodzi, że jest fałszywa?

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1888 dnia: Czerwiec 03, 2019, 14:01:36 »
Wiele sprzeczności w Biblii, pisanej pod piecza Ducha Sw. Troche dziwne, ze piecza Absolutu pozwala na takie nieścisłości.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1889 dnia: Czerwiec 03, 2019, 14:03:42 »
No tak są archetypy które się pokrywają z wcześniejszymi historiami/wierzeniami. Pytanie czy sam fakt, że się pokrywa dowodzi, że jest fałszywa?
A czemu akurat religia rzymskokatolicka jest tą jedyną prawdziwą, a nie jakaś wcześniejsza (albo późniejsza)?

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1890 dnia: Czerwiec 03, 2019, 14:05:13 »
Zmiana postawy Boga, Stary vs Nowy Testament.
Niby tylko krowa pogladow nie zmienia, ale zeby Absolut taki chwiejny był?

I czemu tylko Żydów kochał w Starym Testamencie? Reszta ludzi to od Zeusa pochodziła?

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
« Odpowiedź #1891 dnia: Czerwiec 03, 2019, 14:08:42 »
Bo miał taki kaprys? Bo mógł? Bo mu nikt nie podskoczy? Bo jest zadufanym w sobie bufonem?

Offline meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #1892 dnia: Czerwiec 03, 2019, 14:10:10 »
Blu raczej nie ma na myśli katolicyzmu, poza psycholami większość miejscowe obrządki traktuje tylko jako jedną z twarzy jedynego wspólnego boga. Bo i fenomen jest jeden i ten sam.

Miałem na myśli analizę tego fenomenu i racjonalność utrzymywania przekonań bazowanych na opowieściach. Nie mam zamiaru tu żadnej krucjaty prowadzić. Materiałów nt. jest pełno ;) Jak szpynda powiedział, wiara jest... wiarą. Czyli przekonaniem bazowanym na wątpliwych opowieściach i nie mającym żadnego filozoficznego oparcia. Sorry, I'm out.

Twoim argumentem będzie, że może i na niczym, ale pomaga. Może i pomaga komuś, alkohol, papierosy i heroina też pomagają. Mi w niczym nie pomaga walka z dysonansem poznawczym. Świat jest zajebisty i bez religii, nawet bardziej, bo nie musisz filtrować rzeczywistości przez wierzenia i dzięki temu bliżej ci do Prawdy - czegoś czego niby czempionem miała być religia, tylko zapomniała chyba dodać *najmojszej i niefalsyfikowalnej.

Nie od parady mamy metodę naukową - ten sposób poznania przynosi efekty - wiara nie przynosi żadnych efektów, poza wykrzywieniem twej perspektywy. Jest to bezużyteczny (dziś) artefakt ewolucji.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1893 dnia: Czerwiec 03, 2019, 14:11:02 »
I najgłupsza Ksiega Pisma.

Genesis. Adam i Ewa nie mogli zrywac owoców z Drzewa. Ale jakiego?
Poznania czym jest Dobro i Zło.
Pasuje to wiedziec chyba, co nie?

Btw wiecie, ze Ksiega Ezechiela przez niektorych interpretowana jest jako kontakt z obca cywilizacja? :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2019, 14:14:02 wysłana przez Orson. »

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
« Odpowiedź #1894 dnia: Czerwiec 03, 2019, 14:14:00 »
Daj palec to zaraz całą rękę upierdolą. Mieli wszystko i mieli jeden zakaz, to chyba nie najgorszy deal?

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1895 dnia: Czerwiec 03, 2019, 14:14:40 »
Wredy Adam moglby zajebac Ewe bo nie widziałby nic złego w tym :)

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
« Odpowiedź #1896 dnia: Czerwiec 03, 2019, 14:16:43 »
Nie mógł bo mieli kod na nieśmiertelność.

Offline meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #1897 dnia: Czerwiec 03, 2019, 14:17:46 »
SPOJLER
To opowieść o zyskaniu świadomości (większej, bo to nie 0/1, no ale lud do tej pory tak myśli), czyli staniu się człowiekami. Zakaz to już późniejsze zniekształcenie. A wąż to nie Szatan.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1898 dnia: Czerwiec 03, 2019, 14:22:20 »
SPOJLER
To opowieść o zyskaniu świadomości (większej, bo to nie 0/1, no ale lud do tej pory tak myśli), czyli staniu się człowiekami. Zakaz to już późniejsze zniekształcenie. A wąż to nie Szatan.
nie :)

Autor piszacy to nie wpadł nawet na konsekwencje kazirodztwa (musieli sie ewentualnie bzykac w bliskiej rodzinie skoro nie było innych ludzi), mozna wiec sadzic ze nie miał na mysli drugiego i trzeciego dna.

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
« Odpowiedź #1899 dnia: Czerwiec 03, 2019, 14:23:41 »
Oni byli pierwsi i mieli wyjebane geny, mogli się parzyć między sobą, proste.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1900 dnia: Czerwiec 03, 2019, 14:26:20 »
Tacy troche Lanisterowie :)

Kk ma kapitalna interpretacje Biblii. Nie trzyma sie kupy? Alegoria.
W miare sie wiąże- prawda :)

Offline meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #1901 dnia: Czerwiec 03, 2019, 14:31:01 »
SPOJLER
nie :)

Autor piszacy to nie wpadł nawet na konsekwencje kazirodztwa (musieli sie ewentualnie bzykac w bliskiej rodzinie skoro nie było innych ludzi), mozna wiec sadzic ze nie miał na mysli drugiego i trzeciego dna.

Oh dude, totalnie obaliłeś to.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1902 dnia: Czerwiec 03, 2019, 14:35:05 »
A jak KK tłumaczy to, ze Bog kochał jedynie Izrael? Bo ciezko to pod metafore schować.

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
« Odpowiedź #1903 dnia: Czerwiec 03, 2019, 14:37:45 »
Może pójdź i księdza zapytaj i nam powiedz.

Spoiler - KK bardzo wybiórczo podchodzi do tego co jest napisane w biblii.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1904 dnia: Czerwiec 03, 2019, 14:47:36 »
Sorry ekipa, ale rośnie to w takim tempie, że nie ogarniam, a ja mam troche wiecej roboty jednak oprócz pisania na forum, co może się wydać dziwne ;).

A czemu akurat religia rzymskokatolicka jest tą jedyną prawdziwą, a nie jakaś wcześniejsza (albo późniejsza)?
Tego nie wiem, uważam jednak, że zasady z Ewangelii są po prostu dobre, szanują drugiego człowieka etc. ale fakt faktem że w realu to często pokracznie wychodzi i często odwrotnie do tego co ja tam widzę.

Zmiana postawy Boga, Stary vs Nowy Testament.
Niby tylko krowa pogladow nie zmienia, ale zeby Absolut taki chwiejny był?
Generalnie to nie uważam się za najlepszą osobę do takich dysput, szczególnie że nadal nie przeczytałem całego PŚ, a nawet jakbym przeczytał, to nie oznacza że jestem teologiem i znawcą PŚ, zdecydowanie nie mam się za żadnego znawcę, ale niech będzie napisze co uważam.
Różnice w ST i NT wynikają w moim pojmowaniu z czasów, kiedy były redagowane i z mentalności ludzi to których były kierowane. W ST masz dużo zabijania odmienności, wrogów itp. i to pomimo przykazania nie zabijaj, no jakbyś tego nie próbował ugryźć to to pod tym względem nie gra. Ale w kultury w której masz mocne Bóstwa, których się ludzie boją, Bóg z NT który jest za przeproszeniem "pipką", a reszty się trzeba bać. Bóg w ST musiał być potężny i to okazywac zeby budzic respekt. W NT Jezus mówi, że przyszedł wypełnić, a nie zmienić prawo, na sytuację z kamienowaniem odpowiada, że kto przez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem i sam nie potępia tej osoby. Przykazania miłości bliźniego etc są tu jak na tacy.

To wygląda na rozwój, nawet normy moralne w społeczeństwie sprzed kilkuset lat niespecjalnie nie przystają do tego co robimy teraz, bo poszliśmy mocno na przód, a jakimś cudem te z ewangelii sobie radzą całkiem dobrze pokrywają, po prostu może ludzie z tamtą mentalnością nie byli na to gotowi.

Zresztą Jezus sam mówi o tym w jednym momencie czemu "tam coś innego stoi".
Ewangelia wg św. Marka
10. 2-7
Przystąpili do Niego faryzeusze i chcąc Go wystawić na próbę, pytali Go, czy wolno mężowi oddalić żonę. 3 Odpowiadając zapytał ich: ?Co wam nakazał Mojżesz?? 4 Oni rzekli: ?Mojżesz pozwolił napisać list rozwodowy i oddalić?. 5 Wówczas Jezus rzekł do nich: ?Przez wzgląd na zatwardziałość serc waszych napisał wam to przykazanie. 6 Lecz na początku stworzenia Bóg stworzył ich jako mężczyznę i kobietę: 7 dlatego opuści człowiek ojca swego i matkę 8 i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem.[...]

Czyli przez wzgląd na kulturowe uwarunkowania w tamtych czasach pomimo tego, że normy były przekazane ludziom od początku w pewien sposób, to został przedstawiony później w innej w formie na którą byli gotowi kulturowo/mentalnie. I Jezus przychodząc do już ukształtowanych w pewnym sensie ludzi wraca do pierwotnych idei, żeby je wypełnić.

Tylko mówię jak ja to widzę.

A która religia jest prawdziwa na 100%, i czy którakolwiek nie jestem na to w stanie odpowiedzieć, wierzę że moja wiara jest ok(ale nie zostałem do tego przekonany w 100%), religia ma swoje grzechy, ludzie tworzący i sterujący nią mają wiele na sumieniu od wieków, tego sie wymazać nie da. Twardych dowodów na to ze moja wiara jest 100% prawdziwa nie ma, są co najwyżej przesłanki, które każdy może zdyskredytować, szczególnie że często nie ma opcji żeby się zgłębić i sprawdzić samemu na pewno jak było. Jestem w stanie powiedzieć, że Ewangelia pokazuje archetypy i drogę która rozwija, wymaga w tym co ja z niej wyczytuję. To co pokazał Kaczkowski w swojej książce, co pokazuje Szustak, uważam tę drogę  za dobrą i rozwijającą i ja te idee kupuję.

A i ja rozważania Boga od aspektu filozoficznego oderwać nie potrafię.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2019, 15:05:14 wysłana przez Blue__ »

Offline meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #1905 dnia: Czerwiec 03, 2019, 15:07:06 »
No to masz problem, bo filozofia nie patrzy przychylnym okiem na przyjmowanie założeń bez logicznego uzasadnienia. Było paru, co próbowali dowodzić, bądź choć wskazywać na prawdopodobieństwo istnienia boga, ale się potknęli o własne nogi. Dlatego filozofia i wiara to dwa osobne wyrazy. Możesz mieć wierzących filozofów, ale ich filozofie nie są spójne. Wiara już dawno przestała być przedmiotem zainteresowania filozofii. Przypominam znaczenie słowa - miłość wiedzy. Wiara nie przynosi wiedzy.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1906 dnia: Czerwiec 03, 2019, 15:31:59 »
A ja całe Pismo przeczytałem, juz jako niewierzaca osoba, z ciekawości :)
Wiecej. U mnie w rodzinie tylko ja jestem niewierzacy. I tylko ja to przeczytałem.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2019, 15:44:27 wysłana przez Orson. »

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1907 dnia: Czerwiec 03, 2019, 16:55:36 »
Wiara już dawno przestała być przedmiotem zainteresowania filozofii.
Ekhem... skąd takie przekonanie?

http://www.preposterousuniverse.com/blog/2013/04/29/what-do-philosophers-believe/

Są statsy, podejść zostało przedstawionych wiele, większość to obecnie ateiści, co nie do końca jednoznacznie prowadzi do wniosku, że "przestała być przedmiotem zainteresowań".

Ale niech będzie jak widać Zombie są lepszym tematem do spierania :P
30. Zombies: conceivable but not metaphysically possible 35.6%; metaphysically possible 23.3%; inconceivable 16.0%; other 25.1%.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2019, 17:01:37 wysłana przez Blue__ »

Offline meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #1908 dnia: Czerwiec 03, 2019, 17:32:19 »
Zdaje się, że w linku jest o wierze filozofów, a nie o tym czy dyskusja się toczy jakakolwiek w tym temacie...

I niespecjalnie tak wysoki procent (14.6) dziwnym, jest zatrzęsienie "szkół" teologicznych. Trochę oksymoron taki filozof chrześcijański czy buddyjski, ale jednak się ich wlicza. Zerknij lepiej na listę argumentów "za i przeciw" na wikipedii. "Za" to praktycznie stek błędów logicznych. Podsumowując ;D znalazłeś parę umotywowanych wyjątków od reguły, którzy mieli to "szczęście" urodzić się w głęboko wierzących społecznościach i do tej pory nie udało im się ogarnąć rzeczywistości lub tak głęboko wdepnęli, że nie mają siły zawrócić. Nobody's perfect. Raczej na główny nurt i trend bym zwrócił uwagę. Ale zawsze możesz powiedzieć, że cywilizacja śmierci i zatruta woda, albo Szatan. Opcji masz pełno ;)

I nie naśmiewaj się z zombie, podstawowa wiedza naukowa jest często bolączką filozofów. Od lat w społeczeństwie jest podział na dwie kultury: humanistów (czyli tych lepszych) i naukowców (inżynierków nie rozumiejących piękna), kiedy obie dziedziny nie mogą istnieć oddzielnie i często cierpią z powodu rozłamu.

Offline meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #1909 dnia: Czerwiec 05, 2019, 15:59:18 »
"It is wrong always, everywhere, and for anyone, to believe anything upon insufficient evidence."

https://en.wikipedia.org/wiki/William_Kingdon_Clifford
Though Clifford never constructed a full theory of spacetime and relativity, there are some remarkable observations he made in print that foreshadowed these modern concepts: In his book Elements of Dynamic (1878), he introduced "quasi-harmonic motion in a hyperbola". He wrote an expression for a parametrized unit hyperbola, which other authors later used as a model for relativistic velocity.

Offline meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #1911 dnia: Czerwiec 07, 2019, 00:54:51 »
Progressive highly religious ???
Odkryli tyle, że zeloci są bardziej zadowoleni z życia (a najbardziej z siebie samych).

Georgetown is the oldest Catholic and Jesuit-affiliated institution of higher education in the United States.

Brigham Young University (BYU, sometimes referred to colloquially as The Y) is a private, non-profit research university in Provo, Utah, United States owned by The Church of Jesus Christ of Latter-day Saints (LDS Church) and run under the auspices of its Church Educational System.

University of Virginia, Charlottesville, serce białej rasy.

In July 2012 a newly published study titled "How Different Are the Adult Children of Parents Who Have Same-Sex Relationships? Findings from the New Family Structures Study" prompted much criticism regarding its methodology and allegations that it was influenced by two politically conservative organizations that helped fund the study. Later, James Wright, editor of Social Science Research, identified Paul Amato and W. Bradford Wilcox as two of the three anonymous peer reviewers who vetted the scientific methodology of this study.

Pozdro, poćwicz. Wrócimy jak będą wyławiać ciała.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1912 dnia: Czerwiec 07, 2019, 07:48:36 »
Dobrze ze większość uczelni w USA obsadzona przez ludzi z poglądami lewicowymi co u nich nie ma wpływu na założenia/metodologie/wnioski/efekty i wybór finansowanych/dopuszczanych badan :).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2019, 07:53:28 wysłana przez Blue__ »

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #1913 dnia: Czerwiec 07, 2019, 07:54:28 »
No co te lewaki, Panie!

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1914 dnia: Czerwiec 07, 2019, 07:58:13 »
Lewaki bez grzechu, wiadomo. Facebook ktory  nie ksstałtuje pogladów też apolityczny ze swoimi algorytmami i cenzurą. Ciekawe jak google.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #1915 dnia: Czerwiec 07, 2019, 08:00:56 »
Wiadomo, że bez grzechu, jak ktoś w bozia nie wierzy to i grzech dla niego to koncepcja bajkowa.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1916 dnia: Czerwiec 07, 2019, 08:59:32 »
Chodzi mi tylko o to ze ja nie disowałem jakiegos badania tylko dlatego bo jest przeprowadzone przez uczelnie, w ktorej przewazaja poglady lewicowe i przeprowadzali je lewicowcy. Mozna podwazyc metodologie badania etc. Niestety sporo badan i tak podane jest z wyborczymi danymi dostepnymi dla wszystkich, czesto tam masz wnioski(ew jakies wybiorcze dane potwierdzajace), ktore moga byc stronnicze i niewystarczajace informacje do tego, żeby stwierdzic czy badanie bylo przeprowadzone prawidłowo.

W kazdym razie nie podoba mi sie zalozenie że to co napisali lewicowcy to prawda, a to co prawicowe konserwy to syf.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2019, 09:05:13 wysłana przez Blue__ »

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #1917 dnia: Czerwiec 07, 2019, 09:34:20 »
Ktoś ma takie założenie? Bo to przecież głupota jest.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1918 dnia: Czerwiec 07, 2019, 10:08:48 »
Tak odebrałem moze nieslusznie to ze na wrzute artu meatbag dissuje uniwerek i sie powoluje na podwazanie jakiegos innego badania. Ok, można tylko potem mozna tez dissowac lewackie uniwerki za lewackie wyniki swoich badań. Musimy szukac prawackich badan dajacych lewackie wyniki i lewackich dajacych prawackie, wszystkie inne sa niewazne ;).

Offline meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #1919 dnia: Czerwiec 07, 2019, 10:21:29 »
Religijne uczelnie dowodzą, że religia jest fajna, a główny autor pozytywnie zrecenzował gównianą publikację nienawiści na zamówienie prawaków. Seems legit. Mówię, poczekajmy aż rozbiórką to na części, bo na razie nie wygląda to na nic więcej niż propagandę.