Autor Wątek: Polityczne pierdololo  (Przeczytany 725010 razy)

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
  • Hejter MGS i Death Stranding
Odp: Polityczne pierdololo
« Odpowiedź #9920 dnia: Styczeń 12, 2018, 09:09:11 »
Najlepsze to było faktycznie londyńskie City, bo i wewnątrz wspólnego rynku i osadzone na korzystnych warunkach ze strony metropolii oraz w stabilnym porządku prawnym (kisnę jak Mateo Moro roztacza wizję Warszawy przejmującej rolę City. Przypomnę, że premier ignorował wszelkie badania na temat niestabilności i chujowości polskiego porządku prawnego i twierdził, że taśmowa produkcja legislacyjnej tandety to efekt wpływu prawa UE). No, ale jak ich wywalą z tego wspólnego rynku, na co jest niemała szansa, to fajność City mocno ucierpi.

Śmiałbym się jakby ten grafoman Kojima upadł i sobie głupi ryj rozwalił!

Offline Naars

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #9921 dnia: Styczeń 12, 2018, 09:30:58 »
Brexit to mega głupota. UK siedziało w UE na wyjątkowo korzystnych dla siebie warunkach, nie musieli stosować się do wielu zasad, do których reszta musi, a mieli dzięki temu dostęp do wspólnego rynku.

Populizm wygrał i wielu głosowało na zasadzie - wychodzimy z Unii, bo przyjeżdżajo do nas Polaczki i inne biedaki i prace zabierajo. Co ciekawe, według badań tak myślą głównie starzy, którzy albo już w ogóle nie pracują, albo jeszcze pracują, ale wykonują ambitniejszą robotę, której i tak imigrant by im nie zabrał.

Prawda jest taka, że mogliby zostać w UE i jak to zwykli byli robić nie zgadzać się na niewygodne dla siebie ustalenia. Nikt by im się nie postawił i nie próbował ich wywalić ze wspólnoty, bo zbyt wiele do niej wnosili, mogli spokojnie dyktować warunki. No, ale zawierzyli populistom i teraz kurs ich waluty spadł, a wiele firm zamierza się stamtąd ewakuować, bo utracą dostęp do wspólnego rynku.

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #9922 dnia: Styczeń 12, 2018, 09:31:53 »
Wlasnie wydaje mi sie ze bankierzy liczą na to, że ich ze wspolnego rynku nie wywalą. Pytanie czy na to postawili bo to wiedza/bylo ustalone zakulisowo wczesniej czy sie po prostu przeliczyli. Dlatego dopoki nie będą ogloszone warunki wyjścia nie ferowalbym wyrokow czy Brexit bedzie zly czy dobry dla UK.
Ogolnie to wygląda na propagandowy teatrzyk. Czytalem ostatnio artykul że Goldman będzie przenosil znaczną część hedge fund research z City do NY, kiedy mam tam kilku znajomych dokladnie w tym dziale I redukcja(niewielka) etatow w tej dziedzinie nie ma nic wspolnego z Brexitem(tylko decyzja UE o likwidacji soft dollars, wiec część analitykow nie bedzie juz potrzebna, bo za smieciowe raporty nie ma komu placic).

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #9923 dnia: Styczeń 12, 2018, 09:37:21 »
Że oni liczą na to, że zostaną to zrozumiałe, ale widząc jak idą te negocjacje to jeżeli do Brexitu dojdzie to najprawdopodobniej na twardych warunkach. Lepiej byłoby dla "banksterki" popierać Blaire'a i spółkę, którzy chcą ten populistyczny wygłup przyblokować.

Offline Naars

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #9924 dnia: Styczeń 12, 2018, 09:52:28 »
Pracowałem w banku 1,5 roku (bankowość inwestycyjna, biuro, wielka kasa, jeden za największych banków na świecie), 4 miesiące temu odszedłem i powiem Wam, że nastroje raczej negatywne co do Brexitu.

Nie dość, że w UK bardzo dobrze się płaci pracownikom bankowym, to jeszcze teraz wisi groźba opuszczenia rynku. Bardziej opłaca się biznes przenieść albo do Indii (najpopularniejszy kierunek) i śmieszne koszty na jednego pracownika wynagrodzą pracę poza rynkiem UE, albo do Polski, gdzie my nadal jesteśmy bardzo tani, ale jesteśmy w UE i mamy sporą ilość wykształconej kadry.

Trzeba jednak pamiętać, że czy w UE czy poza, Londyn historycznie był i chyba wciąż jest największym centrum finansowym świata (tak, Londyn, nie NY, Tokio czy inny chuj). Ciężko więc jednoznacznie stwierdzić jak mocno Brexit na to wpłynie.

Oczywiście nic nie wiem o ewentualnych zakulisowych ustaleniach, mówię tylko jak widzieliśmy to my tutaj, w polskim oddziale banku i co mówi mi moje wykształcenie ekonomiczne.  ;)

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #9925 dnia: Styczeń 12, 2018, 10:10:39 »
Londyn nadal jest, przynajmniej wg The Global Financial Centres Index, NY go goni, ale w ubiegłym roku różnica między nimi była największa od dekady. Warszawa nie mieści się w pierwszej 25, ale ostatnio awansowała aż o 5 miejsc - z 41 na 36.

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #9926 dnia: Styczeń 12, 2018, 10:20:59 »
NY ma ten problem ze obok ma Chicago, gdzie miesci sie w zasadzie caly amerykanski rynek surowcow(a raczej papierow na nie). Londyn w Europie nie ma zadnej konkurencji(Frankfurt jest duzo mniejszy), w dodatku praktycznie kontrolują gieldy w HK I Singapurze.
Czy w Londynie placi sie tak super? W NY generalnie zarabia sie okolo 20% wiecej na podobnych stanowiskach. Po obnizeniu kursu Funta Paryz tez nie ejst duzo tanszy. Polska jakies 40% tansza od Londynu, choc ciezko to tez porownywac, bo podstawoych stanowisk w LDN praktycznie juz nie ma.

Offline Naars

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #9927 dnia: Styczeń 12, 2018, 10:49:46 »
NY ma ten problem ze obok ma Chicago, gdzie miesci sie w zasadzie caly amerykanski rynek surowcow(a raczej papierow na nie). Londyn w Europie nie ma zadnej konkurencji(Frankfurt jest duzo mniejszy), w dodatku praktycznie kontrolują gieldy w HK I Singapurze.
Czy w Londynie placi sie tak super? W NY generalnie zarabia sie okolo 20% wiecej na podobnych stanowiskach. Po obnizeniu kursu Funta Paryz tez nie ejst duzo tanszy. Polska jakies 40% tansza od Londynu, choc ciezko to tez porownywac, bo podstawoych stanowisk w LDN praktycznie juz nie ma.

1) Londyn ma przede wszystkim przewagę wynikającą z historii, tradycji i prestiżu.

2) Pan chyba żartuje. Przykład - średnia płaca w banku na stanowisku FX/MM w UK to w przeliczeniu na PLN niemal 18,5k (brutto) miesięcznie (a przecież teraz GBP stoi po 4,68 PLN, jeszcze około rok temu to było ponad 6 PLN!!!), podczas gdy ja na analogicznym stanowisku w PL zarabiałem około 4,3k ( również brutto), a bardziej doświadczeni koledzy dobijali może do 5k (i znów brutto) z haczkiem. Jasne, że koszty życia, ceny itd inne, ale mówimy stricte o pieniądzach, jakie pracodawca musi przeznaczyć na pracownika. Inne stanowiska zapewne prezentują analogiczne (dys)proporcje. Więcej w Europie w bankowości płacą chyba tylko w Szwajcarii.

W moim byłym banku zamykali etaty w UK i przenosili to w ogromnej większości do Indii, do Polski w drugiej kolejności. A ponieważ musiałem kontaktować się z innymi bankami i widziałem, że nieważne, czy piszę do Goldman Sachsa czy do Citi, to odpowiadają mi z Indii, mogę śmiało założyć, że zdecydowana większość wielkich banków tak robi.

Podsumowując: UK robi sobie wielkie kuku, bo i tak tracili biznes na rzecz tańszego Wschodu, Brexit im na pewno nie pomoże tego trendu zatrzymać. Jednocześnie absolutnie nie twierdzę, że dojdzie do całkowitej ewakuacji, bo ktoś tam na miejscu nadal musi siedzieć, nie da się całej obsługi tego regionu wywieźć za granicę - można za to uczynić to z większą jej częścią.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2018, 11:04:38 wysłana przez Naars »

Offline srekal34

• Badass
« Odpowiedź #9928 dnia: Styczeń 12, 2018, 12:49:50 »
Czy w Londynie placi sie tak super? W NY generalnie zarabia sie okolo 20% wiecej na podobnych stanowiskach. Po obnizeniu kursu Funta Paryz tez nie jest duzo tanszy. Polska jakies 40% tansza od Londynu, choc ciezko to tez porownywac, bo podstawoych stanowisk w LDN praktycznie juz nie ma.

1) Londyn ma przede wszystkim przewagę wynikającą z historii, tradycji i prestiżu.

2) Pan chyba żartuje. Przykład - średnia płaca w banku na stanowisku FX/MM w UK to w przeliczeniu na PLN niemal 18,5k (brutto) miesięcznie (a przecież teraz GBP stoi po 4,68 PLN, jeszcze około rok temu to było ponad 6 PLN!!!), podczas gdy ja na analogicznym stanowisku w PL zarabiałem około 4,3k ( również brutto), a bardziej doświadczeni koledzy dobijali może do 5k (i znów brutto) z haczkiem. Jasne, że koszty życia, ceny itd inne, ale mówimy stricte o pieniądzach, jakie pracodawca musi przeznaczyć na pracownika. Inne stanowiska zapewne prezentują analogiczne (dys)proporcje. Więcej w Europie w bankowości płacą chyba tylko w Szwajcarii.

W moim byłym banku zamykali etaty w UK i przenosili to w ogromnej większości do Indii, do Polski w drugiej kolejności. A ponieważ musiałem kontaktować się z innymi bankami i widziałem, że nieważne, czy piszę do Goldman Sachsa czy do Citi, to odpowiadają mi z Indii, mogę śmiało założyć, że zdecydowana większość wielkich banków tak robi.

Podsumowując: UK robi sobie wielkie kuku, bo i tak tracili biznes na rzecz tańszego Wschodu, Brexit im na pewno nie pomoże tego trendu zatrzymać. Jednocześnie absolutnie nie twierdzę, że dojdzie do całkowitej ewakuacji, bo ktoś tam na miejscu nadal musi siedzieć, nie da się całej obsługi tego regionu wywieźć za granicę - można za to uczynić to z większą jej częścią.
To kiedy Ty w tej branzy pracowales? Teraz srednia placa w korpo w investment banking w Krk to mniej wiecej 8k, IMR, Quants czy ryzyko to 2 razy tyle. W UK za to samo dostaje sie okolo 60k-80k GBP. Duze banki wycofuja sie z Indii, bo jakość produktu jest tragiczna. Nawet ksiegowanie po jednej stronie stamtad zabierają. Polska to aktualnie najtanszy kraj ktory gwarantuje niezly poziom obslugi.

Rzecz w tym ze oni biznesu nie stracili - stracili tylko stanowiska "klepaczy". Decyzyjność I stanowiska ktore generuja pieniądze stamtad nigdy nie odejda nigdzie. W bankach siedze od 6 lat, przenioslem sie z PL do UK wiec widze to od srodka - ja zarabiam okolo 30% wiecej niż w PL(liczac z PL nagodziny, bo tu nie sa platne), z tym ze mieszkanie mam przez rok za darmo(z ktorego i tak nie korzystam, bo pol roku siedze w polskim oddziale szkolac nowy narybek - logika korporacji)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2018, 12:53:33 wysłana przez srekal34 »

Offline Naars

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #9929 dnia: Styczeń 12, 2018, 13:47:28 »
Pracowałem 4 miesiące temu i przecieram oczy ze zdziwienia, skąd Ty takie liczby bierzesz. U nas managerowie na miejscu we Wrocławiu nie zarabiali 8k na rękę nawet, chyba że tacy co to już mają całe piętro pod sobą. Wiem, że w innym banku w mieście, gdzie więcej płacili, też płace na poziomie 8k to managerowie wyżsi niż ci pierwszego poziomu.

Wycofywania się z Indii nie zaobserwowałem, praktycznie 90% mojego kontaktu z drugą stroną to był taki czy inny oddział banku w Indiach. Mało tego, teraz zmieniłem branżę, jestem w ubezpieczeniach i tutaj również duża część roboty jest oddelegowana do Indii, także nie wiem, na podstawie jakich informacji wysnuwasz tego typu wnioski...

Trochę tu offtop produkujemy, także spróbuję zawrócić rozmowę na właściwe tory - Brexit odbije się UK czkawką, mieli na tyle mocną pozycję, że nie musieli się na wszystko zgadzać. Mogli brać co najlepsze, a to co najgorsze oprotestować i wynegocjować sobie wyjątek.

Offline okoo

• Badass
    • fajne obrazki robiem
« Odpowiedź #9930 dnia: Styczeń 31, 2018, 21:07:41 »
W temacie walki polskiego rządu z funkcjonowaniem w masowej świadomości sformułowania "polish death camps" chciałbym uroczyście ogłosić sukces

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #9932 dnia: Luty 01, 2018, 08:02:48 »
Czy ja dobrze te dane rozumiem? Wyszukiwanie "german death camps" wzrosło, ale tylko u bezpośrednio zainteresowanych - czyli u nas i w RFN, a na resztę nie miało wpływu?

PS

55. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej odbędzie się w czerwcu w Opolu. Umówiliśmy się z prezydentem Opola, że zeszłoroczny kontredans wokół Festiwalu traktujemy jako zorganizowaną, przemyślaną i uzgodnioną akcję promocyjną, która wyszła na dobre chyba wszystkim - i Opolu, i Telewizji Polskiej, która umocniła swoją pozycję na rynku organizatora wielkich prestiżowych widowisk artystycznych muzycznych" - Jacek Kur(w)ski.

(kliknij)
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2018, 08:24:02 wysłana przez TurboGad »

Offline Rolek

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #9933 dnia: Luty 01, 2018, 09:37:00 »
Kurski to dobrzy towarzysz, wierny.

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #9934 dnia: Luty 01, 2018, 14:11:08 »
No i zagorzały kibic oraz kolędnik.

Offline muminek

• Super Badass
  • PS4: fisiek_ck
« Odpowiedź #9935 dnia: Luty 02, 2018, 08:39:56 »

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #9936 dnia: Luty 02, 2018, 10:02:20 »

Offline Jay

• I Am Robot
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #9937 dnia: Luty 02, 2018, 10:18:16 »
Gosc ma jaja i poczucie humoru :D

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #9938 dnia: Luty 02, 2018, 10:22:55 »
U nas z podobną inicjatywą wyjechał rok temu PSL:

http://www.rp.pl/Polskie-Stronnictwo-Ludowe/170209763-PSL-Obowiazkowe-badania-psychiatryczne-dla-kandydatow-na-poslow.html

Najlepsza jest reakcja PiS - formacji, która najbardziej mogłaby ucierpieć na takich zmianach  :D

Offline regisek

• Super Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #9939 dnia: Luty 02, 2018, 12:23:59 »
W temacie walki polskiego rządu z funkcjonowaniem w masowej świadomości sformułowania "polish death camps" chciałbym uroczyście ogłosić sukces

Nie no, lepiej nic nie robić. Akurat dobrze, że w końcu chcieli to systemowo rozwiązać.

Offline regisek

• Super Badass
  • lubię kawę
    • zgrany

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #9941 dnia: Luty 02, 2018, 12:38:32 »

Nie no, lepiej nic nie robić. Akurat dobrze, że w końcu chcieli to systemowo rozwiązać.
Lepiej nie robić nic, niż robić jak PiS:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/56,114884,22972652,ustawa-o-ipn.html#Z_MT2 - wiadomo, kłamstwa z Żydorczej.

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #9942 dnia: Luty 02, 2018, 12:44:00 »
Taa, "systemowo rozwiązać", ja wiem, że #piąteczek, ale proszę przestać być naiwnym.

Jak będą ścigać obywateli innych państw, którzy dopuszczą się tego "przestępstwa"? Podstawą ekstradycji, prócz umowy jest występowanie podobnego przestępstwa w danym kraju. Jakby tego było mało, to jeszcze ekstradycja nie może mieć charakteru represji politycznych, a tak to będzie postrzegane (godzenie w wolność słowa etc..).

Typowa nowelizacja w stylu niekompetentnego przygłupa Jakiego, która sprawia, że Izrael zmobilizuje przeciwko Polsce kogo może, USA już jawnie nam grozi. Wprawdzie trochę nie mogę się przemóc do tezy Żakowskiego, że to na zamówienie Moskwy jest, ale typowa PiSowska leserka na arenie międzynarodowej widoczna jest w tym przypadku bardziej niż kiedykolwiek.

Ten film o "niemieckich obozach śmierci" też mnie rozwala. Tak jakby nie było zyliona filmów o tym, że Niemcy żydów mordowali.

Wszyscy też (no większość) zdają się ignorować "lex Gross" zawarty w tym bieda prawie - dalsze zapisy o "innych zbrodniach wojennych". Problemem jest tu powszechna ignorancja. Przecież to jest ewidentnie wymierzone w nagłaśnianie makabrycznych pogromów jakich dopuszczali się Polacy na wschodzie II RP latem 1941 i później (oraz wcześniej) często bez udziału Niemców.

Ale w sumie to jestem za tym, żeby nowelizacji PiS bronił jak Jasnej Góry, może jak się cały świat zwróci przeciwko nim to w końcu coś pierdolnie.

Na deser piękny przykład typowego dla szeregowych PiSowców skurwysyństwa. Oczywiście, możne być i 10 takich incydentów, a debile symetryści dalej będą gardłować "a bo za PEŁO...", a janusze będą cieszyć się, że nadzwyczajną kastę pognębił ich idol Zero.

https://wiadomosci.wp.pl/dzialacz-pis-zabil-na-pasach-czlowieka-rodzina-nawet-nas-nie-przeprosil-6215700640774273a

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #9943 dnia: Luty 02, 2018, 12:58:56 »
Zamiast zainteresować się rannym wciąż podkreślał, że jest człowiekiem z pozycją i wierzącym.
Piękne.

Jak można umorzyć takie coś? Co na to Zero?

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #9944 dnia: Luty 02, 2018, 13:10:25 »

Lepiej nie robić nic, niż robić jak PiS:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/56,114884,22972652,ustawa-o-ipn.html#Z_MT2 - wiadomo, kłamstwa z Żydorczej.
Dobrze napisałeś.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline okoo

• Badass
    • fajne obrazki robiem
« Odpowiedź #9945 dnia: Luty 02, 2018, 13:40:09 »

No ja akurat jestem za całkowitą wolnością słowa i wywalił bym te wszystkie zapisy zakazujące propagowania ustrojów totalitarnych, obrazy uczuć religijnych albo kłamstwa oświęcimskiego, skoro wszyscy się zgadzamy że to takie złe rzeczy że należy za mówienie o nich wsadzać do więzienia to znaczy że mamy przeciw nim bardzo dobre argumenty - używajmy ich.
Ściganie z urzędu i wsadzanie ludzi do więzienia za skrajne poglądy daje fałszywe poczucie ochrony przed takimi poglądami a z ludzi ich głoszących robi męczenników i tylko uczy ich aby wygłaszali je w bardziej zakamuflowany sposób.
#niepopularnaopinia

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #9946 dnia: Luty 02, 2018, 13:44:17 »
Zresztą istniejące przepisy jakoś nie przeszkadzają polskim patriotom obchodzić urodzin Hitlera z torem ze swastyką

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #9947 dnia: Luty 02, 2018, 14:04:28 »
Debilom, a nie polskim patriotom.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #9948 dnia: Luty 02, 2018, 14:14:36 »
"Obraza uczuć religijnych" to najgłupsza rzecz, głupsza nawet od sukni ślubnej. Ale najlepsze jest to, że prawactwo nabija się z wrażliwego lewactwa, że oni język atakują, że polityczną poprawność chcą wprowadzić, że im wszystko przeszkadza, a sami oburzają się obrażają na byle co. Jak Ukraińcy mają "halo" do "Wołynia" to prawaczki-wolaczki toczą pianę z mord, ale sami kociokwiku dostawali z powodu "Pokłosia".

Offline regisek

• Super Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #9949 dnia: Luty 02, 2018, 15:39:57 »
Nie no, wiadomo, co polskie to chujowe z marszu. Izrael może mieć takie ustawy (kłamstwo oświęcimskie, swoją drogą Polska też ma od 1998 roku), Ukraina może mieć (UPA), no ale Polska to nie, na pewno jest źle napisane i chujowe. Co jak co ale mnie wkurwia to skundlenie, skamlenie i zawstydzenie rodaków. Ktoś na was krzywo z zagranicy spojrzy, nie daj Boże Wyborcza nagłośni to ze strachu pod pierwszy lepszy kamień wpełźniecie.

A to, że nowelizacja ustawy była od dwóch lat razem ze stroną izraelską uzgadniania to już Wyborcza nie napisze. To, że nie było jednomyślności w samym knesecie (prawie pół na pół) to też cicho. Że trwa tam kampania wyborcza i można sobie szabelką pomachać - nikt nie bierze pod uwagę. Wyborcza też nie odnosi się do faktu, że ten chojrak z Izraela co to zaczął wszystko o polskich obozach zagłady mówił też, że Polacy zabili mu babkę. Ciekawe, że dzień później dowiedziono mu, że obie jego babki przeżyły II WŚ.

No ale wiadomo, lepiej siedzieć po kamieniem bo jak się postawisz, to a nóż ktoś krzywo spojrzy. Nie warto, nadstawmy drugi policzek, niech plują, przecież jestem Polakiem ergo gówno warty. Nie da się, nie warto, wszystko niepotrzebne, szkodliwe i się nie uda. I o Jezu, jeszcze ktoś nas nie będzie lubić.

Tyle lat Polska zabiegała o dobre relacje z Izraelem, podlizywała się jak tylko mogła i co? Gówno to dało. No ale nie ma co, kontynuujmy tę linię, sprawdza się w chuj.

Offline regisek

• Super Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #9950 dnia: Luty 02, 2018, 15:41:56 »
Debilom, a nie polskim patriotom.

Dokładnie. Poza tym przypomnij mi, co teraz czeka tych debili? Czy przypadkiem nie są w areszcie? No ale jedźmy w narrację, że to wszystko niepotrzebne i nieskuteczne.

Offline meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #9951 dnia: Luty 02, 2018, 15:43:17 »
To powiedz co da ta ustawa? Poza zrobieniem dobrze "patriotom". Bo na razie dała hejt na Polskę i przypomnienie gdzie mieszkają najwięksi rasiści i antysemici. Jakby wszyscy nie wiedzieli, w sumie...

Offline regisek

• Super Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #9952 dnia: Luty 02, 2018, 15:53:39 »
No powiedz mi, gdzie mieszkają najwięksi rasiści i antysemici? Bo nie wiem.

Czyli jak rozumiem, to zdanie jest poprawne: "polskie obozy zagłady" ?

Ta ustawa da to, że za takie sformułowania będzie można iść do pierdla, jak za negowanie prawdy o Holokauście. I to może schłodzi niektóre gorące głowy. Nawet w epoce internetu da się pewne rzeczy wyegzekwować.

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #9953 dnia: Luty 02, 2018, 15:56:29 »
Tylko gdzie niby o tych polskich obozach mowią? Chyba jakieś trole albo ludzie pokroju oszołoma antosia

Żaden szanujący się kraj lub człowiek nigdy nie negował faktu, że są to niemieckie obozy

Prawicowi jelenie głównie to rozdmuchali

Tam w tej ustawie jest jeszcze dalsza część zaczynająca się od lub..

Więc spokojnie można zamknąć Riczarda Czarneckiego za szerzenie nieprawdy :)
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2018, 16:02:03 wysłana przez biomedic »

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #9954 dnia: Luty 02, 2018, 16:00:22 »
Ale kto pluł na Polskę?  :D

Że czasem użyto "polskie obozy śmierci" z czystej ignorancji to użyto i tak będzie dalej, za to bezwartościowa w tym kontekście ustawa tylko rozkręciła burzę.

Nikt tu też nie twierdzi, że Izrael ma rację czy, że prawo Ukrainy o UPA jest słuszne, ale Izrael ma duży wpływ na świecie pod względem moderowania dyskursu o Holokauście i trzeba się z tym liczyć, zwłaszcza, że przecież "polskie obozy śmierci" nie były forsowane jako jakiś zapis prawa międzynarodowego.

A to, że nowelizacja ustawy była od dwóch lat razem ze stroną izraelską uzgadniania to już Wyborcza nie napisze.

Ale przecież to tylko dowodzi chujowości Jakiego, że dwa lata się z tym jebali i zjebali  :D

I powtórzę jeszcze raz: ta nowelizacja to "lex Gross 2.0" i ewidentnie ma na celu kneblować prawdę o polskich zbrodniach, a może nawet (jak sugeruje Giertych) w przyszłości pozwolić usankcjonować brednie smoleńskie Macierewicza.

Co do Ukrainy - podobna nowelizacja do ustawy o IPN była pod kątem banderowców i spór był lokalny, bo Ukraina to nie Izrael.

Mnie akurat cieszy napinka PiSu w tej sprawie - niech walczą, niech gardłują, niech rośnie presja, tak jak napisałem - może coś w końcu pierdolenie.

PS Jakie zawstydzanie rodaków??? Akurat o posiadanie wstydu (zwłaszcza tych co teraz najbardziej pysk drą) nasz naród to trudno posądzić, tyle lat pedagogiki pod tym kątem na marne...  ;D

Ta ustawa da to, że za takie sformułowania będzie można iść do pierdla, jak za negowanie prawdy o Holokauście. I to może schłodzi niektóre gorące głowy. Nawet w epoce internetu da się pewne rzeczy wyegzekwować.

WEŹ MI KURWA, JAK CZTEROLATKOWI, WYTŁUMACZ JAK TO BĘDZIE EGZEKWOWANE POZA NASZYMI GRANICAMI???
(przypomnienie: europejski nakaz aresztowania MUSI PRZYKLEPAĆ SĄD DANEGO PAŃSTWA, więc już widzę rzeszę chętnych sędziów europejskich wydających w ręce kanalii typu Zero i Jaki jakiegoś dziennikarza, który się w tekście jebnął na mocy prawa ustanowionego przez powszechnie nielubianą partię, która srogo dopierdoliła polskim kolegom po fachu, TAK KURWA, TAK BĘDZIE...w mokrych snach niedouczonego Jakiego chyba - bo akurat Ziobro pewnie w to nie wierzy).
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2018, 16:05:16 wysłana przez TurboGad »

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #9955 dnia: Luty 02, 2018, 16:12:28 »
No tak właśnie jest jak rząd debili wymyśla prawa dla suwerena debila żeby mu się morda cieszyła bo kogoś będą mogli upierdolić

i sie zaczyna

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,22974488,ambasada-izraela-odpowiada-na-antysemickie-ataki-jako-winnych.html#Z_MT

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
« Odpowiedź #9956 dnia: Luty 02, 2018, 16:23:48 »
Swoją drogą widzieliście brzmienie tego przepisu?

Art. 55a. 1. Kto publicznie i wbrew faktom przypisuje Narodowi Polskiemu lub  Państwu  Polskiemu  odpowiedzialność  lub  współodpowiedzialność  za popełnione przez III Rzeszę Niemiecką zbrodnie nazistowskie określone w  art.  6  Karty  Międzynarodowego  Trybunału  Wojskowego  załączonej  do  Porozumienia międzynarodowego  w  przedmiocie  ścigania  i  karania  głównych  przestępców wojennych Osi Europejskiej, podpisanego w Londynie dnia 8 sierpnia 1945 r. (Dz. U.  z  1947  r.  poz. 367), lub za inne przestępstwa stanowiące zbrodnie przeciwko pokojowi, ludzkości lub zbrodnie wojenne lub w inny sposób rażąco pomniejsza odpowiedzialność rzeczywistych sprawców tych zbrodni, podlega grzywnie lub
karze  pozbawienia  wolności  do  lat  3.  Wyrok  jest  podawany   do   publicznej  wiadomości.

Znamieniem czynu zabronionego jest przypisywanie narodowi polskiemu sprawstwa, bądź współsprawstwa wbrew faktom zbrodni popełnionych przez III Rzeszę.

Abstrahując od fatalnej legislacji, to na polu tego przepisu nie aktualizuje się żaden zarzut podnoszony przez media i rząd Izraela.

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #9957 dnia: Luty 02, 2018, 16:44:30 »
Czy to oznacza, że jeśli jakiś strażnik w Auschwitz miał polskie obywatelstwo, to już nie będzie wbrew faktom?

Online Kajtek_bez_Majtek

• Stały bywalec
  • 900p. and proud
« Odpowiedź #9958 dnia: Luty 02, 2018, 18:29:45 »
Swoją drogą widzieliście brzmienie tego przepisu?

Art. 55a. 1. Kto publicznie i wbrew faktom przypisuje Narodowi Polskiemu lub  Państwu  Polskiemu  odpowiedzialność  lub  współodpowiedzialność  za popełnione przez III Rzeszę Niemiecką zbrodnie nazistowskie określone w  art.  6  Karty  Międzynarodowego  Trybunału  Wojskowego  załączonej  do  Porozumienia międzynarodowego  w  przedmiocie  ścigania  i  karania  głównych  przestępców wojennych Osi Europejskiej, podpisanego w Londynie dnia 8 sierpnia 1945 r. (Dz. U.  z  1947  r.  poz. 367), lub za inne przestępstwa stanowiące zbrodnie przeciwko pokojowi, ludzkości lub zbrodnie wojenne lub w inny sposób rażąco pomniejsza odpowiedzialność rzeczywistych sprawców tych zbrodni, podlega grzywnie lub
karze  pozbawienia  wolności  do  lat  3.  Wyrok  jest  podawany   do   publicznej  wiadomości.

Znamieniem czynu zabronionego jest przypisywanie narodowi polskiemu sprawstwa, bądź współsprawstwa wbrew faktom zbrodni popełnionych przez III Rzeszę.

Abstrahując od fatalnej legislacji, to na polu tego przepisu nie aktualizuje się żaden zarzut podnoszony przez media i rząd Izraela.
No nie wiem, po "lub" zaczyna się że karalne jest też przypisywanie "innych" zbrodni, nie tylko niemieckich. Czyli jakbyś sobie chciał napisać pracę o problemie szmalcownictwa na wsi to się nagle może okazać, ze szkalujesz i 3 lata pierdla.

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #9959 dnia: Luty 02, 2018, 18:35:14 »
Wbrew faktom - tak jak by wszystkie fakty były już ustalone i bezsporne.
Ceterum censeo reviewers esse delendam!