Autor Wątek: Polityczne pierdololo  (Przeczytany 1182152 razy)

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
Odp: Polityczne pierdololo
« Odpowiedź #280 dnia: Sierpień 12, 2014, 10:28:45 »
No i konkordat...
"Co się tak kurwa patrzysz? Nas tu nie ma!"

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #281 dnia: Sierpień 12, 2014, 10:36:39 »
21 wiek, a ludzie ciagle w jaselka wierza. Dajcie spokoj...
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #282 dnia: Sierpień 12, 2014, 10:38:23 »
Konkordat to jest takie udogodnienie, że jak będziesz przez miesiąc chodził na nauki przedmałżeńskie, to potem nie musisz iść raz do urzędu, żeby zarejestrować małżeństwo.
Gregys out.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #283 dnia: Sierpień 12, 2014, 10:56:25 »
A serio to już napisałem, co dla mnie znaczy państwo wyznaniowe - że religia bezpośrednio wpierdala mi się do życia, modyfikując je w istotny sposób. Tego w Polsce nie ma.
Deklaracja wiary (inaczej Klauzula sumienia) lekarzy nie będzie miała wpływu na twoje życie? A jak to samo wejdzie u nauczycieli?

Takie zabiegi i kompletna bezsilność władz jednak pokazuje, że Kościół Katolicki wywiera istotny nacisk na społeczeństwo.

W państwie wyznaniowym deklaracja wiary byłaby obowiązkowa. A chyba jeszcze tutaj nie jest? Nie twierdzę, że ten kraj jest całkowicie zlaicyzowany, oczywiście że nie jest, ale też bez przesady, nie ma u nas islamskiego zamordyzmu i nikt nikogo nie zmusza  do łażenia na modły do jedynego, właściwego boga.

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #284 dnia: Sierpień 12, 2014, 10:59:05 »
Zamordyzmu nie będzie, bo UE patrzy i nie pozwoli*. No i owszem, deklaracja jest dobrowolna - niemniej już samo jej powstanie pokazuje, że coś jest nie tak. Poważnie nie tak. Lepiej zapobiegać niż mieć powtórkę z Bliskiego Wschodu.

*sankcje da, buahahaha :D

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #285 dnia: Sierpień 12, 2014, 11:08:36 »
Kościół kat przez ostatnie 20 kilka lat w Polsce raczej traci wiernych niż ich zyskuje, skrajnie prawicowe ugrupowania to margines (Korwina nie wliczam, on nie jest kościółkowy), więc lepiej swoje obawy przełożyć na coś bardziej realnego niż powtórka z Bliskiego Wschodu.

pozdr
psn - Skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #286 dnia: Sierpień 12, 2014, 11:10:09 »
Problem w tym że im bardziej traci wiernych tym bardziej się radykalizuje i próbuje narzucać swój skrajny światopogląd.

http://wyborcza.pl/1,75478,16409224,Arcybiskup_Gadecki_do_minister_edukacji__Neutralnosc.html
http://wyborcza.pl/1,76842,16297316,Kosciol_broni_odwolanego_prof__Chazana__Kard__Nycz_.html

No i takie osobniki jak Królikowski w rządzie (a do niedawna Gowin) też optymizmem nie nastrajają.

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #287 dnia: Sierpień 12, 2014, 11:13:17 »
Problem w tym że im bardziej traci wiernych tym bardziej się radykalizuje i próbuje narzucać swój skrajny światopogląd.
Dokładnie. Co z tego, że traci jak rząd trzęsie dupą bardziej niż przed 1990 rokiem? Rydzyki, krzyże, klauzule itp pokazują wybitnie dążenie katolandu do nietykalności absolutnej.

Wyjdź na ulicę i podrzyj Biblię. Zobaczysz zerową reakcję. Jak już cię, Screwball, ocucą w szpitalu. :D

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #288 dnia: Sierpień 12, 2014, 11:17:28 »
Jedyne co widzi Screwball to polewanie wodą ulicy, ja przykładowo widze Komisję Majątkową która działała ponad 20 lat i od której decyzji nie było odwołania i która przekazała kościołowi (często bezprawnie, ale sprawy się przedawniły) grunty i budynki warte grube miliardy złotych w ramach "rekompensaty". W proceder odzyskiwania zamieszany był były esbek Marek P.
Ale oczywiście żadnego problemu nie ma, bo komisja została już zlikwidowana, więc nawet jakby ktoś chciał tę komisję o coś oskarżyc, to już po zawodach.

Cytat: wiki
W 2009 roku ABW rozpoczęła postępowanie wobec byłego funkcjonariusza SB, Marka Piotrowskiego, pełnomocnika wielu zakonów i kościołów występujących o zwrot nieruchomości do Komisji[31]. W grudniu 2011 roku protokolantce, 7 członkom komisji (zarówno ze strony kościelnej jak i ze strony rządowej[24]) i Piotrowskiemu postawiono zarzuty korupcji i poświadczania nieprawdy[32].

Do sfałszowania operatów szacunkowych (wycen gruntów) przyznał się jeden z rzeczoznawców i dobrowolnie poddał się karze[24].

W trakcie różnych śledztw prokuratorskich ustalono, że z punktu widzenia prawa komisja nie była organem administracyjnym ani sądem, nie zarządzała mieniem ani nie miała go pomnażać, nie była też zobowiązana dbać o interes państwa. W związku z tym oraz niemożnością potraktowania członków komisji jak funkcjonariuszy publicznych zdecydowana większość śledztw kończyła się umorzeniem z braku podstaw prawnych dla postawienia zarzutów.[24]

Jeżeli ktoś nie widzi tu problemu, to jest albo ślepy, albo głupi.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #289 dnia: Sierpień 12, 2014, 12:02:52 »
Jedyne co widzi Screwball to polewanie wodą ulicy

Uwielbiam to forumowe radykalizowanie cudzych wypowiedzi i wkładanie w usta (palce?) czegoś, czego nie było. Pisałem wielokrotnie, że kościół ma zbyt duże wpływy w Polsce, to jest oczywista oczywistość, a z kropienia asfaltu się śmieje bo sam to Simplexie wrzuciłeś. Wkurwiają mnie kwestie pieniężne, szczególnie jeżeli dotyczą podatków czyli mojej kasy. Chujowe są pojedyncze akcje jak ta z Chazanem czy to o czym pisał Gregys. Natomiast zupełnie koło dupy mi lata czy za ślub albo chrzest trzeba zapłacić 1000 czy milion zł, ponieważ nikt nikogo do tego nie zmusza.

Ale ja piszę cały czas o czymś innym. O tym jaki wpływ ma kościół kat na moje życie. No więc ten wpływ jest zerowy lub marginalny. I nikt z was (poza Gregysem, co nie dotyczyło bezpośrednio jego osoby) nie napisał o żadnym przypadku, w którym kościół stanowiłby jakąś istotną przeszkodę we własnym życiu.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #290 dnia: Sierpień 12, 2014, 12:17:01 »
I nikt z was (poza Gregysem, co nie dotyczyło bezpośrednio jego osoby) nie napisał o żadnym przypadku, w którym kościół stanowiłby jakąś istotną przeszkodę we własnym życiu.
W wieku 7/8 lat (byłem przed pierwszą komunią), ksiądz proboszcz pobił mnie i kilku moich kumpli, pędzlem do malowania podłogi umoczonym w farbie olejnej. Wyprał nas po gębach, dłoniach i kurtkach. Powód? Przeszliśmy obok suszących się desek, a on stwierdził, że skakaliśmy po nich.

W sumie to żadna przeszkoda w moim życiu, można stwierdzić, że nawet wyszło mi na dobre, bo przestałem wspierać tę hołotę. KK służy do zarabiania pieniędzy jak każda inna firma. Wniosek? Opodatkować, znieść celibat, kazać żyć jak reszcie społeczeństwa. Między innymi, karać za przestępstwa według tego samego kodeksu karnego.
Gregys out.

Offline Hush

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #291 dnia: Sierpień 12, 2014, 12:17:51 »
Zastanawiam sie, Simplexie, gdzie ty widzisz miejsce Kościoła w naszym kraju?

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #292 dnia: Sierpień 12, 2014, 12:22:11 »
A ja się odnosiłem do tej wypowiedzi: "Anyway, kiedyś byłem dosyć gorliwym antyklerykałem, ale mi przeszło, bo co mnie właściwie obchodzi jakiś pomnik czy że koleś w śmiesznej czapce pryska wodą na asfalt? Krzywdy żadnej w tym nie widzę."

Ja z tej odpowiedzi wydedukowałem że przeszło ci bycie antyklerykałem bo kościół w polsce nie robi nic szkodliwego, bo pomniki i pryskanie woda na asfalt szkodliwe nie jest (ergo nic poza pomnikami i pryskaniem wodą, co byłoby szkodliwe, kościół nie robi, bo gdyby robił Screwball nie przestałby byc antyklerykałem, bo miałby powodu aby nie przestać).

Ale mi nie przeszło. Cały czas jestem, ale już nie takim gorliwym ;)

W wieku 7/8 lat (byłem przed pierwszą komunią), ksiądz proboszcz pobił mnie i kilku moich kumpli, pędzlem do malowania podłogi umoczonym w farbie olejnej. Wyprał nas po gębach, dłoniach i kurtkach. Powód? Przeszliśmy obok suszących się desek, a on stwierdził, że skakaliśmy po nich.

To nie ma nic wspólnego z kościołem. Po prostu ksiądz kretyn, równie dobrze to mógł być szkolny woźny. Ale fakt, mnie też od kościoła zawsze odstraszali księża, często to są niesympatyczne typki, kojarzą mi się równie źle jak clowny ;-)

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #293 dnia: Sierpień 12, 2014, 12:36:05 »
Gregys ujawnil tajemnice swojego zaprzanstwa i poganstwa! Wszystko przez pedzel! 8)
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

budda

• Gość
« Odpowiedź #294 dnia: Sierpień 12, 2014, 12:36:16 »
Chrystusek nie wpierdala po 40k co kilka miesięcy
No nie, chrystusek o suchym pysku, za to jego armia chla mszalne tonami - NIE ZA SWOJE - i chłopców po lasach posuwa (mamy we wsi klasztor zsyłkowy dla czarnych tęczowych owieczek - bawią się).

@Hush
Zgadnij. Bo na pewno nie w szkole gdzie mogą prać sobie mózgi ile wlezie i jeszcze im się płaci za to. I na pewno nie za nasze podatki. Miejsce religii jest tam gdzie jej miejsce. Na śmietniku historii.

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #295 dnia: Sierpień 12, 2014, 12:41:53 »
To nie ma nic wspólnego z kościołem. Po prostu ksiądz kretyn, równie dobrze to mógł być szkolny woźny.
Lata 80-te, małe miasteczko na południu Polski. Proboszcz jest nietykalny. Jak powiedziałem w domu, dlaczego mam brudną kurtkę, to dostałem drugi wpierdol, bo ksiądz ma zawsze rację. Jakby to był woźny, to by mu mój starszy (o 9 lat) brat wpierdolił. Jedyna przemoc z jaką się spotkałem podczas edukacji, była związana z księżmi.
Kolejną akcję miał kumpel już w liceum. Inny ksiądz poprosił go o pomoc w umyciu samochodu. Podczas tej pomocy zaczął niedwuznacznie obmacywać kumpla, co skończyło się strzałem z pięści w pysk. Wiesz jak kumpel miał przewalone za atak na księżula? Chcieli go ze szkoły wyrzucić. Na szczęście okazało się, że takich występów było więcej, więc dość szybko dostał standardową karę - przeniesienie do innej parafii. Kumplowi obniżyli zachowanie.
Gregys out.

Offline Hush

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #296 dnia: Sierpień 12, 2014, 12:45:01 »
@budda
Chyba zapominasz o pozytywnych rolach KK w naszej historii.

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
  • Hejter MGS i Death Stranding
« Odpowiedź #297 dnia: Sierpień 12, 2014, 12:54:11 »
Z tym święceniem asfaltu to też nie jest tak do końca, że to nieszkodliwe. To jest rytuał jako taki ma wymiar symboliczny i symbolika jest tutaj jednoznaczna - coś tak przyziemnego jak droga, skonstruowana za publiczne pieniądz żeby służyć na co dzień obywatelom oraz cudzoziemcom przejeżdżającym przez Polskę musi mieć "sankcję" od Boga, a właściwie od jego agentów na ziemi. To jest ostateczny przykład na to, ze Polska NIE JEST PAŃSTWEM ŚWIECKIM (nie znaczy to, ze jest wyznaniowe, ale że nie jest świeckie). W ogóle to skoro o rytualizmie mowa to ot jest właśnie jedne z problemów z religią w tym społeczeństwie: kompletna rytualizacja, wyzucie z treści. Ludzie klepio pacierze nie zastanawiając się nad znaczenie modłów, nad ich duchowym wymiarem. Ważne jest żeby proboszczowi nie podpaść, żeby głośno śpiewać i iść w procesji. To jest kulturowa degeneracja - wartości jakich nośnikiem jest kultura przestają mieć znaczenie, a liczy się tylko fasada, rytuały. Choć z drugiej strony, nie - wartości nie przestają mieć znaczenia w tym przypadku. Mają nawet większe niż dawniej, ale są też wypaczone - poszanowanie do prawa i odział instytucji świeckich od sakralnych ("oddajcie cezarowi co cesarskie...") zastępuje pierdololo Królikowskiego, szacunek do bliźniego i wyrozumiałość podział na "Polaków-katolików" i "onych". Szukanie drzazgi w oku bliźniego nigdy nie było tak mocne jak teraz - kiedy atakowane są style życia. Na deser mamy zwyczajną amoralność, hipokryzję i podwójne standardy hierarchów (zdaje się, że jednym z grzechów głównych jest nieumiarkowanie w jedzeniu i picu, a po biskupach widać, że wpierdalają równo i wypić też sobie lubią. Zrzeczenie się doczesnych bogactw też licho wygląda w obliczu Maybachów i kościołów za miliony złotych) oraz pedofilia, tłamszenie wolnomyślicielstwa, głupota i małostkowość niektórych księży, komisja majątkowa, Rydzyk i reszta mniej ogólnych występków czy wręcz przestępstw.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2014, 13:02:11 wysłana przez TurboGad »

Śmiałbym się jakby ten grafoman Kojima upadł i sobie głupi ryj rozwalił!

budda

• Gość
« Odpowiedź #298 dnia: Sierpień 12, 2014, 13:00:42 »
@budda
Chyba zapominasz o pozytywnych rolach KK w naszej historii.
Lol, cieszę się, że jakieś w ogóle były, w powodzi gówna, które nam zaserwowali. A co to tak w ogóle było? Zrobili komuś tort urodzinowy?

Z drugiej strony ja tam nie kurwiam na kościół. Gdyby nie oni to byśmy dawno już w przyszłości żyli i byli niewolnikami robotów. Więc w sumie jestem im wdzięczny, że ciemnotę szerzą od 2 tysiącleci.

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #299 dnia: Sierpień 12, 2014, 13:22:58 »
Patrząc na temat, to jest jak na Wiejskiej. Czekam kto pierwszy napisze "ja panu nie przerywałem!"

Ale Wiejska pod tym względem jest chujowa. Co najwyżej ktoś mównicę zablokuje. TO to ja rozumem.

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
    • https://twitter.com/Vramiin
« Odpowiedź #300 dnia: Sierpień 12, 2014, 13:23:33 »
Jaki kraj, taka awantura :)

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #301 dnia: Sierpień 12, 2014, 13:26:08 »
Zgadnij. Bo na pewno nie w szkole gdzie mogą prać sobie mózgi ile wlezie i jeszcze im się płaci za to. I na pewno nie za nasze podatki. Miejsce religii jest tam gdzie jej miejsce. Na śmietniku historii.

Mi nikt na religii mózgu nie prał, bo na nią nie uczęszczałem. Ok, byłem może pare razy dla beki ale chyba mnie wywalili, bo zacząłem zadawać niewygodne pytania ;)

Z drugiej strony ja tam nie kurwiam na kościół. Gdyby nie oni to byśmy dawno już w przyszłości żyli i byli niewolnikami robotów. Więc w sumie jestem im wdzięczny, że ciemnotę szerzą od 2 tysiącleci.

O, wreszcie jakiś sensowny argument za kościołem :)

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #302 dnia: Sierpień 12, 2014, 13:30:23 »
Z tym święceniem asfaltu to też nie jest tak do końca, że to nieszkodliwe. To jest rytuał jako taki ma wymiar symboliczny i symbolika jest tutaj jednoznaczna - coś tak przyziemnego jak droga, skonstruowana za publiczne pieniądz żeby służyć na co dzień obywatelom oraz cudzoziemcom przejeżdżającym przez Polskę musi mieć "sankcję" od Boga

No ale tak właściwie

Samochody wpadają w poślizgi po tej pomoczonej drodze czy może ma to jakiś inny wpływ na właściwości jezdne? Tak samo można wojować z krzyżami, które są stawiane przy drogach na których ktoś zmarł. No też kiedyś z tym walczyłem, ale w sumie to nie wiem po co.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #303 dnia: Sierpień 12, 2014, 13:37:26 »
No wlasnie po to żeby religia nie panoszyła się świeckim państwie. To jest ta delikatna różnica między państwem świeckim a państwem mającym elementy państwa wyznaniowego:
http://www.enquirer.com/editions/2003/06/10/loc_commandments10.html
http://www.sfgate.com/news/article/Judge-refuses-to-remove-Ten-Commandments-tablet-2561117.php

A w polsce krzyże wiszą w najlepsze i jaka afera się zrobiła jak jacyś uczniowie liceum chcieli je usunąć.

"Obowiązuje rozporządzenie ministra edukacji w sprawie nauki religii w szkołach z 1992 r., w którym widnieje zapis, że "w pomieszczeniach szkolnych może być umieszczony krzyż"."

W Polsce "może"="musi".
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2014, 13:44:29 wysłana przez Simplex »

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #304 dnia: Sierpień 12, 2014, 13:43:41 »
Screwball, dużo bym dał żeby widzieć jak próbujesz wmówić francuskim republikanom, że ich starania od ponad 100 lat w zasadzie nie wiadomo czemu służyły, nie były potrzebne i tylko tracili czas i energię w czasie tzw. "afer z burkami"  ;D

Państwo świeckie polega na tym, że religia nie ma bezpośredniego wpływu na sferę publiczną w żadnym wymiarze, w szczególności w symboliczny. Dziwi mnie nieco, że tak mocno lekceważysz znaczenie tego aspektu. Inną kwestią jest to, że uczestnikami życia publicznego są jednostki, na które religia może wpływać w wymiarze prywatnym.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2014, 13:47:28 wysłana przez TurboGad »

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #305 dnia: Sierpień 12, 2014, 13:50:18 »
Screwball, dużo bym dał żeby widzieć jak próbujesz wmówić francuskim republikanom, że ich starania od ponad 100 lat w zasadzie nie wiadomo czemu służyły, nie były potrzebne i tylko tracili czas i energię w czasie tzw. "afer z burkami"  ;D

Też bym wolał wysłać księży na księżyc i żyć w całkowicie laickim kraju, ale szkoda mi energii na walkę z jakimiś obrządkami, które w zasadzie w ogóle mnie nie obchodzą i nie naruszają w żaden sposób mojego życia. Wolę się skupić na czymś, co mnie bezpośrednio dotyczy.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #306 dnia: Sierpień 12, 2014, 17:45:47 »
http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,36743,16461430,Amazon__to_najwieksza_rekrutacja_w_historii_Polski.html

można hejtować zarobki - 1750zł to akurat na PS4 starczy! A potem na 7 gier po 250zł miesięcznie.

Offline tytacz

• I Am Robot
« Odpowiedź #307 dnia: Sierpień 12, 2014, 18:06:40 »
Podobno tynki cementowo-wapienne są teraz bardzo smaczne.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #308 dnia: Sierpień 13, 2014, 14:35:28 »
Polska nie jest krajem wyznaniowym, ale biskupi muszą wydać zgodę na reklamowanie cydru (skrót myślowy):
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,16469131,Cydr_moze_sie_stac_naszym_napojem_narodowym.html

Jeszcze zobaczycie, Komisja Episkopadu Polski do spraw Apostolca Trzeźwości powie "nein" i tyle będzie z reklam.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2014, 14:42:11 wysłana przez Simplex »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #309 dnia: Sierpień 14, 2014, 09:16:15 »
Cydr nikogo? ;)

Jesli kogos wkurza marne 30k na remont tęczy, niech sprawdzi to: http://pl.wikipedia.org/wiki/Fundusz_Ko%C5%9Bcielny#Finansowanie
Najzabawniejsze jest to jak się zmieniła struktura wydatków w ciągu 25 lat.

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
    • https://twitter.com/Vramiin
« Odpowiedź #310 dnia: Sierpień 14, 2014, 09:18:10 »
Czyli ktoś jednak dostał te 100 milionów o których śpiewał Kazik :)

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #311 dnia: Sierpień 14, 2014, 09:24:46 »
Mnie bawi inny fragment:
W grudniu 2012 Klub Poselski Ruch Palikota podjął próbę ograniczenia finansowania Funduszu zgłaszając m.in. 5899 poprawek do projektu ustawy budżetowej na 2013 rok [...]
Poprawki stały się jednak bezprzedmiotowe gdyż wcześniej na wniosek Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej zmniejszono środki w tym rozdziale o 94 mln 373 tys. zł tworząc nową rezerwę celową w części 83 pod nazwą Fundusz Kościelny. W styczniu 2013 Sejm przyjął poprawkę Senatu, zgodnie z którą zwiększono dotacje i subwencje na Fundusz Kościelny o 94 mln 373 tys. zł przy jednoczesnym skreśleniu tej pozycji z listy rezerw celowych.
Proste przeksięgowanie i nie ma dyskusji :)
Gregys out.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #312 dnia: Sierpień 14, 2014, 09:26:28 »
I don't even....

Ufff, jak to dobrze że nie żyjemy w państwie wyznaniowym!

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #313 dnia: Sierpień 14, 2014, 12:26:34 »
Ten jak biedzi z tym państwem wyznaniowym ::)

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #314 dnia: Sierpień 14, 2014, 13:07:40 »
Sam jesteś temu winny!

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #315 dnia: Sierpień 14, 2014, 15:46:49 »
Chyba twoje fotki z mokrym asfaltem!
psn - Skrubolski

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #316 dnia: Sierpień 14, 2014, 15:59:21 »
Prawda w oczy kole!

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #317 dnia: Sierpień 29, 2014, 08:21:43 »
Lolpiątek zacznijmy od UE. Dobre dragi mają: http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news-bedzie-rewolucja-w-ciezarowkach-maja-byc-okragle,nId,1394976

A w tym momencie spadłem z krzesła: To pomoże także uratować rocznie od 300 do 500 pieszych i rowerzystów, którzy giną w wypadkach z udziałem tirów każdego roku.

Mają fantazję w tej Brukseli, nieroby. ;D

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #318 dnia: Sierpień 29, 2014, 08:28:14 »
Znajdź proszę, źródło tej informacji, poznajmy faktyczną treść, uzasadnienie i wtedy się pośmiejemy. :)
"Men, it has been well said, think in herds; it will be seen that they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one." Charles Mackay
"kłamstwo łatwo sprzedać paroma zdaniami i atrakcyjnym hashtagiem, a prawda bywa nudna i przydługa" znany bloger Bart

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #319 dnia: Sierpień 29, 2014, 08:35:22 »
Na stronie wyborczej jest cały artykuł, ale płatny.

Martwy punkt to akurat najmniejszy problem jeśli chodzi o tiry. Coś o tym wiem.