Autor Wątek: Polityczne pierdololo  (Przeczytany 866978 razy)

Offline Blue__

• Żywa Legenda
Odp: Polityczne pierdololo
« Odpowiedź #12160 dnia: Maj 29, 2019, 13:34:21 »
W takim razie kto to kontroluje? Wszystko to tylko zmiana stawek akcyzowych, chyba nie? Rafineria? I jeżeli tak, to jaki wpływ na tą politykę tej rafinerii ma partia rządząca, oprócz kontrolowania akcyzy i podatków? I co wazniejsze która partia coś zrobi pro niskie ceny, jeżeli wysokie to "wina PiSu!!!!!".
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2019, 13:44:36 wysłana przez Blue__ »

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #12161 dnia: Maj 29, 2019, 13:44:01 »
Stacje sprzedaja po ile chca, nie wiem jak im rafineria sprzedaje.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #12162 dnia: Maj 29, 2019, 13:46:01 »
teraz widzę, że mogło i jest być znacznie gorzej, dlatego wolę żeby było tak jak było.
Z ciekawości i bez żadnej zaczepki - w czym jest Ci teraz znacznie gorzej niż było za PO/PSL?
Czy jeżeli mi osobiście nie jest gorzej, to wszystko ok i nie powinienem krytykować, bo świat kończy się na czubku mojego nosa?
Oraz, niektóre działania lub zaniechania przyniosą negatywne skutki za kilka lub kilkanaście lat. To też olewka, bo teraz skutków jeszcze nie widać?

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
  • Hejter MGS i Death Stranding
« Odpowiedź #12163 dnia: Maj 29, 2019, 13:46:15 »
Serio porównałeś Polskę do Korei Północnej?
U nas też turystów zabijają za zerwanie plakatu wodza ze ściany?
Kurcze ja to chyba mam jakiś immunitet, bo mnie nie dotykają te wszystkie problemy i represje. Mało tego - mogę wyjść na ulicę i głośno wykrzyczeć zdanie o wszystkich i raczej mi nic za to nie grozi. Co najwyżej wpierdol od jakichś fanatyków albo dziwne spojrzenia od normalnych obywateli.

A te wspomniane standardy i przyzwoitość - jak byś to zdefiniował?

::) Chodziło o wytłumaczenie pewnej zasady - nie muszę być przez coś dosięgnięty bezpośrednio żeby uważać to za zło.

Standardy i przyzwoitość - no np. że nie domagasz się żeby poważnemu naukowcowi odebrali tytuł, bo nie podpisuje się pod twoją kretyńską hipotezą. Nie kłamiesz i nie opowiadasz idiotyzmów publicznie. Odnosisz się z dyplomatycznym szacunkiem do innych kiedy wypowiadasz się jako osoba publiczna. Bierzesz odpowiedzialność za rządzenie, a nie zasłaniasz się statusem "szeregowego posła". Nie jesteś bezmyślnym pionkiem gotowym zrobić cokolwiek co ci rozkaże partia. Szanujesz procedury. Nie korzystasz z władzy żeby przydać sobie luksusu i dóbr, które ci nie przysługują. Nie przydajesz sobie nienależnych nagród i honorów. Nie pchasz się na stanowiska, na pełnienia, których nie masz nawet w przybliżeniu kompetencji.

W ogóle to się nie kłóci z tym, że się lubi afery i jak jakiś żłób się wywali na ryj i se go rozwali.  :D

@ Blue_ - słowa kluczowe: #uszczelnianie, #duopol, #Lotos, #Orlen. W przypadku prądu to PO jest też winne, ale oni szybciej by się dogadali z Brukselą żeby np. opłaty karne rozłożyć na raty. No i polityka ratowania PGG też ma tutaj znaczenie. Tak jak zauważył ekierka - cena baryłki ma tutaj akurat drugo czy trzeciorzędne znaczenie.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2019, 13:49:01 wysłana przez TurboGad »

Śmiałbym się jakby ten grafoman Kojima upadł i sobie głupi ryj rozwalił!

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #12164 dnia: Maj 29, 2019, 13:46:25 »
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/stacja-benzynowa-zakaz-handlu,118,0,2384246.html
Coś sie zmieniło i sobie odbijają? Czy artykuł to manipulacja?

"Jak dodaje Grzegorz Maziak, jeśli stacja benzynowa na litrze sprzedawanego paliwa zarobi 20 groszy, może uważać to za dobrą monetę"
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2019, 13:50:01 wysłana przez Blue__ »

Offline JaWamDam

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #12165 dnia: Maj 29, 2019, 13:52:14 »
teraz widzę, że mogło i jest być znacznie gorzej, dlatego wolę żeby było tak jak było.
Z ciekawości i bez żadnej zaczepki - w czym jest Ci teraz znacznie gorzej niż było za PO/PSL?
Czy jeżeli mi osobiście nie jest gorzej, to wszystko ok i nie powinienem krytykować, bo świat kończy się na czubku mojego nosa?
Oraz, niektóre działania lub zaniechania przyniosą negatywne skutki za kilka lub kilkanaście lat. To też olewka, bo teraz skutków jeszcze nie widać?
Pytam bo chcę zrozumieć co mi umyka, czemu nie chodzę na codzień sfrustrowany etc.
Ja zresztą nie dostrzegam zbyt znaczących różnic między pis a po. Nie wiem może ślepy jestem.
Przez ponad dekadę pracowałem bezpośrednio dla rządu (zarówno tamtego, jak i tego) i większość rzeczy, na które narzeka TurboGad dotyczyły również poprzedniej ekipy, dlatego nie rozumiem czemu wtedy cisza, a teraz larum.

Przykłady standardów poprzedniej ekipy:
https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/wysmiewal-sie-z-komorowskiego-abw-go-zgarnela/jwx5v1l
https://natemat.pl/106763,abw-weszla-do-redakcji-wprost-zadaja-wydania-nosnikow
https://natemat.pl/85549,minister-finansow-mateusz-szczurek-zatrudnia-w-gabinecie-politycznym-21-latka-bez-studiow-bez-doswiadczenia-zawodowego-za-to-syn
https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/649219,kibice-skazani-za-okrzyki-donald-matole-twoj-rzad-obala-kibole.html - zdaje się, że pod tą akcję stworzono nawet definicję konstytucyjnego organu władzy, żeby mieć podstawę do ukarania
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2019, 13:58:00 wysłana przez JaWamDam »

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #12166 dnia: Maj 29, 2019, 13:55:07 »
@ Blue_ - słowa kluczowe: #uszczelnianie, #duopol, #Lotos, #Orlen. W przypadku prądu to PO jest też winne, ale oni szybciej by się dogadali z Brukselą żeby np. opłaty karne rozłożyć na raty. No i polityka ratowania PGG też ma tutaj znaczenie. Tak jak zauważył ekierka - cena baryłki ma tutaj akurat drugo czy trzeciorzędne znaczenie.
Still przy której partii te ceny paliw by były lepsze? Przy KE które "nie ma programu" ;)?

http://wyborcza.pl/7,155287,24704057,drozsze-tankowanie-na-majowke-ale-sprzedawcy-paliw-narzekaja.html
"Według Izby obecnie średnia marża polskiej stacji wynosi - 0,035 zł na litrze paliwa, czyli sprzedają paliwa ze stratą."

A umowę mają podpisaną w dolcach? To jak nie w związku z ropą to może z kursem walut? Nie wiem, ale z czegoś te podwyżki muszą wynikać i nadal pozostaje pytanie która partia może na to wpłynąć bez dopłat z budżetu, jasne można kombinowac ze zmniejszeniem akcyzy, podobnie wyjdzie.
"Podwyżki rachunków za tankowanie to głównie efekt rosnących w ostatnich tygodniach cen ropy naftowej. W środę na zamknięcie giełdy w Londynie baryłka europejskiej ropy Brent kosztowała 74,57 dol., najdrożej od pół roku. Na dodatek przez ostatnie dwa tygodnie mocno na wartości zyskiwał dolar, główna waluta w rozliczeniach światowych nafciarzy. W połowie tego tygodnia za 1 dolara trzeba było zapłacić według kursu NBP aż 3,85 zł."
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2019, 13:56:56 wysłana przez Blue__ »

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #12167 dnia: Maj 29, 2019, 13:57:13 »
Przyklad z lubelszczyzny - roznica miedzy stacjami tej samej sieci to nawet 24 gr na litrze paliwa - http://ezamosc.pl/wiadomosci/item/3983-paliwo-to-samo-ceny-rozne - wiec jednak musza zarabiac wiecej, przynajmniej na niektorych stacjach.

Byla swego czasu seria artykulow, ze stacje obnizyly marze zeby wziac na siebie czesc podwyzek cen paliw. Nie wiem czy to jakas agencja od pr krecila, czy faktycznie przez pewien czas firmy postanowily dzialac charytatywnie (przed wyborami to bylo), marze mialy siegac raptem kilku groszy na litrze.

Offline mmgl

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #12168 dnia: Maj 29, 2019, 14:00:55 »
Pytam bo chcę zrozumieć co mi umyka, czemu nie chodzę na codzień sfrustrowany etc.
Ja zresztą nie dostrzegam zbyt znaczących różnic między pis a po. Nie wiem może ślepy jestem.
Przez ponad dekadę pracowałem bezpośrednio dla rządu (zarówno tamtego, jak i tego) i większość rzeczy, na które narzeka TurboGad dotyczyły również poprzedniej ekipy, dlatego nie rozumiem czemu wtedy cisza, a teraz larum.

Źle do tego podchodzisz. Powinieneś się teraz napawać tym kwikiem. Szklaneczka whisky, cygaro i pełny uśmiech.  ;)

Dobrze to opisał Kralka w Bezprawniku - "https://bezprawnik.pl/polska-opozycja-to-banda-przegrywow/"

Polska opozycja to banda przegrywów
Media polskiej opozycji to banda przegrywów
Wyborcy polskiej opozycji to banda przegrywów

8)
subtelnie zastawiam pułapki :)

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #12169 dnia: Maj 29, 2019, 14:03:33 »
Ale to Ciebie dotyka na codzień, w takim normalnym funkcjonowaniu?

Trudno o lepszy przykład krótkowzroczności wyborców PiSu.

Offline meatbag

• I Am Robot
  • "Je n'avais pas besoin de cette hypothese-la."
« Odpowiedź #12170 dnia: Maj 29, 2019, 14:05:07 »
"Argument", że mi nie jest źle jest po prostu żałosny. That's why we can't have nice things.

Offline JaWamDam

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #12171 dnia: Maj 29, 2019, 14:06:58 »
Ale to Ciebie dotyka na codzień, w takim normalnym funkcjonowaniu?

Trudno o lepszy przykład krótkowzroczności wyborców PiSu.

Offline meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #12172 dnia: Maj 29, 2019, 14:08:03 »
Jeszcze 8)

Offline JaWamDam

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #12173 dnia: Maj 29, 2019, 14:11:01 »
Chłopaki czytajcie ze zrozumieniem.
Nie jestem wyborcą pis, już zresztą byłem na tym forum za moje podejście do wyborów równo jechany.
Nie mierzcie wszystkich miarą - jak nie z nami to na pewno z nimi.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #12174 dnia: Maj 29, 2019, 14:11:21 »
Mnie dotyka bezpośrednio, wywalili nam samochód z kosztów, bo jestem z żoną jako współwłaściciel, auto jest kupione poza firmą, wcześniej się dało częściowo rozliczać naprawy i paliwo, teraz się nie da jak auta nie wciągnę w koszta firmowe, w praktyce to dla mnie będzie przynajmniej 1000zł faktycznych podatków rocznie więcej. Kombinacje z podziałem przelewów na vat i kwotę netto, które utrudni zarządzanie gotówką i płynnością finansową w firmie etc.

Sporo rzeczy mnie dotyka negatywnie. Ale KE wcale nie mówi, że coś z tym zrobi, albo ja nie dostaję memo. PO już nam obniżyło VAT #pamiętamy. Może wprowadziliby to samo jakby byli u władzy.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2019, 14:16:01 wysłana przez Blue__ »

Offline JaWamDam

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #12175 dnia: Maj 29, 2019, 14:15:01 »
Raczej tak, bo od 500+ się nie odcięli, nawet swojego czasu przedstawili swoją, lepszą wersję, a z czegoś trzeba mieć środki na wypłaty.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #12176 dnia: Maj 29, 2019, 14:18:10 »
Chłopaki czytajcie ze zrozumieniem.
Nie jestem wyborcą pis, już zresztą byłem na tym forum za moje podejście do wyborów równo jechany.
Nie mierzcie wszystkich miarą - jak nie z nami to na pewno z nimi.
To na co dzisiejsi patrioci głosują w wyborach?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #12177 dnia: Maj 29, 2019, 14:21:12 »
Wybór jest spory - Korwin, Polexit, Kukiz.

Źle do tego podchodzisz. Powinieneś się teraz napawać tym kwikiem. Szklaneczka whisky, cygaro i pełny uśmiech.  ;)

To coś jak napawanie się kwikiem xbotów z powodu przegranej generacji? 8)

Offline JaWamDam

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #12178 dnia: Maj 29, 2019, 14:25:01 »
@Rolek i @Simplex
Poszukajcie, jak macie tyle samozaparcia, nie chce mi się znowu tej samej dyskusji prowadzić.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #12179 dnia: Maj 29, 2019, 14:27:41 »
Na razie jest taki wybór, że nie ma specjalnie sensownego wyboru :/.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #12180 dnia: Maj 29, 2019, 14:28:53 »
@Rolek i @Simplex
Poszukajcie, jak macie tyle samozaparcia, nie chce mi się znowu tej samej dyskusji prowadzić.
A nie łatwiej napisać na co głosujesz lub nie głosujesz? Ja dyskusji prowadzić nie mam zamiaru na temat wyborów Twoich.

Offline JaWamDam

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #12181 dnia: Maj 29, 2019, 14:29:20 »
Na razie jest taki wybór, że nie ma specjalnie sensownego wyboru :/.
Pełna zgoda i w związku z tym od dłuższego czasu oddaję nieważny głos w wyborach - takie moje zabezpieczenie, żeby nikt przypadkiem nie zagłosował za mnie.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2019, 14:31:32 wysłana przez JaWamDam »

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #12182 dnia: Maj 29, 2019, 14:30:54 »
No i spoko. Dzięki za odpowiedź.

Offline JaWamDam

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #12183 dnia: Maj 29, 2019, 14:33:36 »
Ale czekam z niecierpliwością na dzień, w którym z dumą oddam głos na kogoś, kto zdobędzie moje zaufanie.

Offline arian

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #12184 dnia: Maj 29, 2019, 14:34:02 »
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/stacja-benzynowa-zakaz-handlu,118,0,2384246.html
Coś sie zmieniło i sobie odbijają? Czy artykuł to manipulacja?

"Jak dodaje Grzegorz Maziak, jeśli stacja benzynowa na litrze sprzedawanego paliwa zarobi 20 groszy, może uważać to za dobrą monetę"

Jakieś brednie, bo są stacje, które nie sprzedają nic oprócz paliwa, a ceny mają niższe niż te ze sklepami i restauracjami. Jak oni to robią? Z racji tego, że kupują mniej dostają większe rabaty?

No i właśnie - cena hurtowa to cena uśredniona, "z dupy", czy ostateczna, którą płaci właściciel stacji? Bo od "ceny hurtowej" często można jeszcze wynegocjować spory rabat, a wtedy ostatecznie ta hurtowa jest bez rabatów wyższa niż detaliczna.

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #12185 dnia: Maj 29, 2019, 14:37:54 »
Pojawił się zarzut o aferę "Komoruski". No zgadza się, była tak, była też afera z poszukiwaniem bezdomnego, który obraził Lecha Kaczyńskiego. Winę za to ponosi art. 135 par. 2 kk, który PiS miał zlikwidować, ale się z tego wycofał. Najpewniej z powodu "jakości" ich prezydenta. Mnie to zawsze gorszyło, że w Polsce prezydent objęty jest taką ochroną kolidującą z wolnością wypowiedzi i wykładnią Strasbourga (że osobom publicznym nie przysługuje taka sama ochrona jak zwyczajnym ludziom), podczas kiedy prezydent USA nie ma takiej ochrony.

https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/649219,kibice-skazani-za-okrzyki-donald-matole-twoj-rzad-obala-kibole.html - zdaje się, że pod tą akcję stworzono nawet definicję konstytucyjnego organu władzy, żeby mieć podstawę do ukarania

Chyba nie bardzo. Art. 226 kk pochodzi z 1997 roku, mówi o "funkcjonariuszu publicznym", czyli "chyba" prezes rady ministrów się łapie pod to, jak i pod "konstytucyjny organ władzy", bo w niej jest opisany. W linku nawet jest mowa o tym, że wątpliwości budzi ściganie kiboli z przepisów o "robienie hałasu".

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #12186 dnia: Maj 29, 2019, 14:38:22 »
Swoją drogą, Słowienia ma chyna ujednolicone stawki na paliwo (przynajmniej cena wszędzie była identyczna na różnych stacjach, kiedy byłem ostatnio, a miałem okazję przejechać przez sporą część kraju), jedynie sieć stacji z "dyskontem" w nazwie miała te kilka eurocentów taniej. Dodam, że ON był tańszy, niż w Polsce.

Offline JaWamDam

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #12187 dnia: Maj 29, 2019, 14:42:21 »
U nas było podobnie. Jak byłem młody i mieszkałem jeszcze na Lubelszczyźnie, czyli bez mała ze 20 lat temu, to niemal każda stacja w obrębie dawnego województwa zamojskiego miała taką samą, albo bardzo zbliżoną cenę. Potem wyszło, że to (nielegalna) zmowa cenowa :D

Pojawił się zarzut o aferę "Komoruski". No zgadza się, była tak, była też afera z poszukiwaniem bezdomnego, który obraził Lecha Kaczyńskiego.
Dlatego mówię, że pis i po, czy tam teraz ke to jeden pies. A Twoje zarzuty do obecnie rządzących można też w sporej części przypiąć poprzednikom ;)
A sprawa tych krzykaczy z Białegostoku została zdaje się umorzona.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2019, 14:50:27 wysłana przez JaWamDam »

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #12188 dnia: Maj 29, 2019, 14:57:57 »
Nie, nie i jeszcze raz nie. To, że jest ten patologiczny art. 135 to jest osobna kwestia. Przy czym PiS tyle gadał, że to właśnie patologia i wolność słowa ma być i co? Tak samo z kolesiostwem - zarzucali je PO, a sami obsadzili wielokrotnie więcej stanowisk. Czy Szczurek się z tym swoim protegowanym obnosił tak jak Macierewicz z Misiewiczem?

Napiszę po raz kolejny: poprzednicy mieli swoje na sumieniu, ALE PIS JEST GORSZY!

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #12189 dnia: Maj 29, 2019, 14:59:06 »
A KE może być jeszcze gorsza.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #12190 dnia: Maj 29, 2019, 15:01:55 »
Niż PiS? Na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Offline meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #12191 dnia: Maj 29, 2019, 15:04:34 »
Będzie jeszcze bardziej chronić pedofili i jeszcze bardziej nawoływać do nienawiści na tle rasowym/seksualnym/światopoglądowym? A po czym wnosisz?

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #12192 dnia: Maj 29, 2019, 15:06:14 »
Polańskiego chronio!

PS Ale jest coś w tym, że w Polsce to jednak zawsze powinna koalicja (prawdziwa, a nie taka jak Zjednoczona Prawica) rządzić, nigdy żadna partia samodzielnie, bo za mało rozwiniętą kulturę polityczną mamy. Z drugiej strony, Kuchciński nadużywa tylko tego co już wcześniej marszałek miał, po prostu poprzednicy znali umiar i mieli tą wspominaną przeze mnie przyzwoitość.
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2019, 15:09:22 wysłana przez TurboGad »

Offline JaWamDam

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #12193 dnia: Maj 29, 2019, 15:06:41 »
Napiszę po raz kolejny: poprzednicy mieli swoje na sumieniu, ALE PIS JEST GORSZY!
Nie zgodzę się, ale jak wspomniałem wyżej, możliwe, że coś mi umyka.
Byłem do niedawna w środku tej machiny. Wiele można zarzucić obecnym, ale nie więcej niż poprzednikom, albo niewiele więcej.
Tamtym trochę mniej mediów na ręce patrzyło.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #12194 dnia: Maj 29, 2019, 15:08:18 »
Będzie jeszcze bardziej chronić pedofili i jeszcze bardziej nawoływać do nienawiści na tle rasowym/seksualnym/światopoglądowym? A po czym wnosisz?
Kolega już odlatuje na druga orbitę, czy jeszcze wytrzyma chwilę na pierwszej?

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #12195 dnia: Maj 29, 2019, 15:08:54 »
Byłem do niedawna w środku tej machiny. Wiele można zarzucić obecnym, ale nie więcej niż poprzednikom, albo niewiele więcej.

To chyba sporo Ci umyka ;)

Offline JaWamDam

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #12196 dnia: Maj 29, 2019, 15:11:14 »

To chyba sporo Ci umyka ;)
Dlatego ciągle dopytuję i... cały czas upieram się przy swoim.

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #12197 dnia: Maj 29, 2019, 15:17:02 »
Umyka w cholerę. Akurat to PO usamodzielniło prokuraturę, chciało wprowadzić kontradyktoryjność do postępowania, a PiS - "reforma sądów", ponowne łączenie stanowisk prokuratora generalnego i ministra, no i na samym stanowisku człowiek w ogóle do tego się nie nadający, wręcz stanowiący zaprzeczenie tego czym się powinien taki funkcjonariusz odznaczać. Za PO premierem był też lider partii, wg ludzkich standardów, nie było obecnej patologii. Głosowania w sali kolumnowej też sobie nie przypominam. Ustaw nie przepychano w takim tempie, czystek w wojsku nie robiono, tak że wszyscy bardziej kumaci poszli z niego, a braki trzeba było łatać pułkownikami i majorami awansowanymi do stopni generalskich z czwartku na piątek. Etc..
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2019, 15:28:25 wysłana przez TurboGad »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #12198 dnia: Maj 29, 2019, 15:20:35 »
Macierewicz jako minister obrony.

Offline meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #12199 dnia: Maj 29, 2019, 15:29:08 »
Kolega już odlatuje na druga orbitę, czy jeszcze wytrzyma chwilę na pierwszej?
Wojnę chciałeś przeciw mojemu chamstwu prowadzić, a sam na uzasadnione zarzuty odpowiadasz atakiem osobistym?