Autor Wątek: O tym czy Cell został opanowany przez deweloperów  (Przeczytany 2893 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
O tym czy Cell został opanowany przez deweloperów
« dnia: Lipiec 06, 2017, 17:28:55 »
No i nigdy później ;).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 07, 2017, 11:00:51 wysłana przez Emiel »
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
Odp: Odp: Xbox One X - Project Scorpio
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 06, 2017, 17:34:08 »
Dobrze ze emotka żartu na końcu, bo jeszcze bym pomyślał że Emil zapomniał że pod koniec generacji niektóre gry miały lepsze wersje na PS3, nomen omen dotyczyło to między innymi GTAV.

https://misterslimm.wordpress.com/videogames/head-to-head/xbox-360-vs-ps3-head-to-head-face-off-results/

51 wygranych Sony w multiplatformach, 102 remisy. Jak jest w tej generacji to wiadomo:
https://misterslimm.wordpress.com/videogames/head-to-head/eighth-generation/ - niestety chyba przestał aktualizowac.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 06, 2017, 18:18:56 »
Nawet pod koniec większość nie miała i w ogólności przy czterokrotnej przewadze 360 można jednak powiedzieć, że te gdzie chodziły lepiej to były wyjątki, przypadki lub po prostu gry z Japonii i wcale nie głównie pod koniec życia platformy. Nikt Cella nie wspomina pozytywnie, więc nie ma co pisać, że się deweloperzy nauczyli, bo do samego końca były walki, żeby na PS3 te gry dobrze chodziły.

EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 06, 2017, 18:39:46 »
Pamiętam ze pod koniec generacji multiplatformy potrafiły działać lepiej na PS3 i nie tylko z Japonii, z czegoś to musiało wynikac, nawet jesli były to pojedyncze przypadki. No chyba ze to dlatego że 70% pracy szło na port na ps3 a 30% na port na Xa, ale wątpię.
Nie pamiętam tytułów poza GTAV ale pamiętam ze były (oczywiście nie większość). Wzywam SDF na pomoc!

Offline tolman

• I Am Robot
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 06, 2017, 19:02:25 »
Ja z iksbotów, ale pamiętam, że Bioshock Infinite chyba lepiej działał na ps3.

Offline canto

• Ultimate Badass
  • R.I.P.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 06, 2017, 19:38:59 »
Portal 2 to dobry przypadek.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 06, 2017, 19:42:13 »
O proszę, a jednak się dało!
A najlepsze jest to ze Gaben kiedyś powiedział mniej więcej że Playstation to gówno.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 06, 2017, 21:25:44 »
Portal to kiepski przykład, bo za tym stała współpraca marketingowa i podpinanie kont PSNu do Steama, więc wiadomo, że się przykładali.

Zasadniczo ps3 nie dostawało lepszej wersji, o ile nie stała za tym jakaś mocna przesłanka i często rzeczywiście deweloperzy robili dużo więcej na ps3, a port na 360 i tak szybko chodził sprawnie, więc nie musieli przykładać takiej wagi często robiąc ps3 wiodącą platformą.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 06, 2017, 21:34:19 »
te gdzie chodziły lepiej to były wyjątki, przypadki lub po prostu gry z Japonii i wcale nie głównie pod koniec życia platformy
Faktycznie:
Battlefield 4
Bioshock Infinite
Dragon Age Inquisition
Hitman Absolution
L.A. Noir
MoH Warfighter
Resident Evil 6
Tomb Raider
GTA V

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 06, 2017, 21:47:05 »
Wyjątki często poparte umowami marketingowymi, a RE6 to gra z Japonii. Bioshock był nawet na konfie Sony pokazywany, a Levine do dzisiaj robi przecież tę wersje na Vitę ;D. To zresztą serio ani ciekawe, ani w temacie, więc jak chcesz możesz w swoim zakresie sprawdzić czy masz rację, a tu już nie śmiećmy.

Tutaj tylko podam dlaczego gta V lepiej działało na ps3:
http://youtube.com/watch?v=KsLPNKy2dUY#ws
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2017, 21:49:46 wysłana przez Emiel »

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 06, 2017, 22:17:22 »
To ja jeszcze tylko zapytam o te umowy marketingowe. W tych umowach stało, że te gry mają na PS3 działać lepiej, czy że na 360 mają działać gorzej?
Ceterum censeo reviewers esse delendam!

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 06, 2017, 22:18:17 »
Czyli w tej generacji wszystkie gry pokazywane na konfach MSu działają lepiej na One ;)

Offline tytacz

• I Am Robot
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 06, 2017, 22:19:28 »
Czyli w tej generacji wszystkie gry pokazywane na konfach MSu działają lepiej na One ;)

Miałem się właśnie pytać, czy to się przedawniło w tej generacji ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 06, 2017, 22:27:35 »
http://www.techradar.com/news/xbox-one-platform-to-get-mixed-reality-headsets-in-2018

To zresztą serio ani ciekawe, ani w temacie

Ale to było i ciekawe i w temacie:
No i nigdy później ;).
Sam zacząłeś to śmiecenie bo jak widać nie potrafisz przepuścić żadnej okazji by kopnąć Sony, nawet jeśli skutkiem będą śmieci w wątku o Xboksie One X.
Kopnąć można, nawet jeśli nie do końca celnie, ale lepiej od razu w system wars.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2017, 22:34:10 wysłana przez Simplex »

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 06, 2017, 23:06:31 »
Tylko, że to nie ma nic wspólnego z Sony. Cell to była porażka i każdy dev, który pracował w tamtej generacji Ci to powie, tylko i wyłącznie o to chodziło. Zatrudnienie Knacka, żeby zbudował im PC w pudełku od PlayStation to była doskonała decyzja i deweloperzy odetchnęli z ulgą. Patrz, pochwaliłem Sony, nie szukaj hejtu bez potrzeby, walka na tabelki serio nikogo.

Wiem, że wszystkie śmieszki nie widzą związku pomiędzy umowami partnerskimi a platformami, ale związek ten zdecydowanie istnieje i wynika nie z samej klauzuli, ale z normalnego zachowania, że jak moją grę pokazują u danego producenta konsoli na konferencji to chcę pokazać najlepszą możliwą wersję, co oznacza przeznaczenie większej liczby zasobów na nią. To, że wersje na One nie są lepsze wynika z tego, że z pustego i Salomon nie naleje, po prostu się nie da i już. Dodatkowo jesli projekt jest ważny i ma potencjał to przy takiej współpracy producent konsoli dostarcza sam dodatkowej ekspertyzy lub wręcz więcej ludzi do pracy (zewnętrzny team programistów). Z takim wsparciem oczywiście łatwiej uzyskać pozytywne wyniki, było kilka dużych tytułów, przy których Sony pomagało. Podobnie jak w tej generacji robił to Microsoft, żeby nie odstawać.

Offline mmgl

• Super Badass
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 07, 2017, 00:05:26 »
Panowie, to wyżej omawiane 1000 razy, draak nie płacze tym razem, że offtop i SW?
subtelnie zastawiam pułapki :)

Online Aludan

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 07, 2017, 07:28:05 »
@Simplex - bardzo dobra wiadomość ;) lubię mieć wybór ;)

@Emiel - generalnie zgadzam się z tobą, ale znowu powstała ponad strona system wars ...
PC (Ryzen 7 2700X, Aorus 1080 Ti, 16 GB DDR4 3200) / PS4 Pro (7116B) / Xbox One X Project Scorpio Edition

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 07, 2017, 09:39:09 »
Nikt nie twierdzi ze cell byl fajny i ze developerzy go lubili, pisanie oczywistych oczywistosci ze nie był i że nie lubili to bicie chochoła. Każdy tutaj wie że cell ssał, ale ci co go opanowali robili TLoU albo GoW3.
Argument "gra japońska, więc się nie liczy że działa lepiej na PS3" jest inwalidą ponieważ Bayonetta.
Lista tych gier AAA z końca generacji potwierdza to co napisałem (ze pod koniec generacji pojawilo się kilka gier AAA działających lepiej na PS3, no i to jest faktem). Po 7 latach pracy z celem siłą rzeczy musieli go lepiej ogarniać, jakby nie ogarniali to 1000 umów marketingowych by nie pomogło.
Większość gier nadal działało gorzej, ale wcześniej praktycznie wszystkie działały gorzej albo tak samo.
Dowody na lepsze ogarnianie cella (albo lepsze umowy marketingowe):
RDR - GTAV
BF3 - BF4
RE5 - RE6
Dragon Age Origins - Inquisition
Bioshock 2 - Infinite
MoH - Warfighter
Portal - Portal 2
Skate 2 - Skate 3

Offline canto

• Ultimate Badass
  • R.I.P.
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 07, 2017, 09:43:56 »
Kurwa jaki śmietnik się zrobił...

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
Odp: O tym czy Cell został opanowany przez deweloperów
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 07, 2017, 11:41:53 »
Pomijając ze to moglo trafić do System Wars, to odpowiedź Emiela została pozbawiona kontekstu.

I to nie Rockstar odwalil fuszerke, co architektury cella prawie nikt poza studiami first party Sony nie ogarniał wtedy jeszcze.

No i nigdy później ;).

Ten wartościowy post w wątku o xboxie one x sprowokował offfopa.