Autor Wątek: Co jest gorsze niż oddanie gry, którą się przeszło?  (Przeczytany 6172 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ekiera

• I Am Robot
  • Zdezerterował na Wyspy
Odp: Co jest gorsze niż oddanie gry, którą się przeszło?
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 12, 2016, 16:38:54 »
Co do przechodzenia gier i oddawania to taki sam zabieg jak robią ludzie z ubraniami, jakaś droga sukienka na jedną imprezę a można chyba oddać do tygodnia czasu.

Monika Lewinsky zaplamioną sukienkę trzymała kilka lat i dobrze na tym wyszła!
Jedno musi nie trzymać, żeby inne mogło trzymać, takie są prawa natury.

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 12, 2016, 16:40:33 »
Co do przechodzenia gier i oddawania to taki sam zabieg jak robią ludzie z ubraniami, jakaś droga sukienka na jedną imprezę a można chyba oddać do tygodnia czasu.

Monika Lewinsky zaplamioną sukienkę trzymała kilka lat i dobrze na tym wyszła!
Jedno musi nie trzymać, żeby inne mogło trzymać, takie są prawa natury.

A Ty znowu do tych pieluch pijesz z tym nietrzymaniem?

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 12, 2016, 18:02:42 »
W dawnej pracy klienci potrafili przynieść zeżarty do 3/4 tort urodzinowy i żądać zwrotu kasy, bo niedobry podobno. Cza było oddawać.
Tak. Nie każdy jest zniewolony własnymi decyzjami życiowymi.

Offline Iron_medic

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 12, 2016, 18:49:19 »
No cóż, ja kupiłem Abzu na Steamie za 16 euro i zwróciłem po przejściu, które zajmuje max 2 godziny, chyba że długo podziwia się widoczki. W takim czasie można uzyskać zwrot pieniędzy i przycebulowałem.

Bez kitu ten tydzień miałem posrany i widziałem różnego poziomu skurwyństwo, ale muszę powiedzieć że wygrywasz w moim rankingu zjeba roku.

Ps. Pewnie po tym poście będę zbanowany, ale w sumie jebać to. Musiałem się wypowiedzieć.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 12, 2016, 19:00:12 »
@iron Medic

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 12, 2016, 19:22:15 »
Jak na występy kabaretu ludzie włażą bez biletów na krzywy ryj, to też jest sirius biznes.

Online maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 12, 2016, 19:28:21 »
Bez kitu ten tydzień miałem posrany i widziałem różnego poziomu skurwyństwo, ale muszę powiedzieć że wygrywasz w moim rankingu zjeba roku.

Ps. Pewnie po tym poście będę zbanowany, ale w sumie jebać to. Musiałem się wypowiedzieć.

To miło, a jakieś argumenty? Nikt się nie odniósł do mojego komentarza o piractwie czy przechodzeniu gier na kilkadziesiąt godzin w dwa dni pod rząd, bo jest za darmo. Niby deweloperzy dają taką możliwość, żeby zachęcić ludzi, to chyba nie były jakieś najnowsze gry i muszą się liczyć z tym, że da się ją w tym czasie przejść. W takim razie dlaczego Steam udostępnia zwrot? To jest oczywiście bardzo dobra sprawa, większość rzeczy możemy zwrócić bez podania przyczyny i tak powinno być też z produktami cyfrowymi. Co prawda produkty fizyczne trzeba oddać w stanie nie noszącym śladów używania, ale w tym przypadku nie da się czegoś takiego zrobić. Gra trwa 2h i to jest fakt. Jeśli ktoś kupi jakiś tytuł, żeby sprawdzić np jako demo i potem postanowi oddać, bo mu się nie podoba to deweloper też nie zobaczy jego pieniędzy, bo drugi raz przecież nie kupi (chyba, że dostanie za darmo w pewnej usłudze hehe). Co z Family Sharingiem, kupowaniem w Brazylii itd?

A co do samej gry - zrobili bieda kopię Journey, która kosztuje na starcie więcej i to na PC. Dziękuje.

Offline Irreversible

• Prezes
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 12, 2016, 19:37:06 »
Mozna zaglosowac gotowka i po prostu nie zagrac. Mozna poczekac na promocje, az cena bedzie adekwatna do dlugosci.
Da sie, trzeba tylko chciec postapic wlasciwie.

Zreszta ja juz pare razy wypowiedzialem sie nt szemrania / piractwa.
Wystarczy.

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 12, 2016, 19:40:11 »
Irreversible, no i ok, ale Steam daje narzędzie - możliwość w ciągu 2 godzin stwierdzenia, czy gra jest warta pieniędzy czy nie, nie widziałbym w zachowaniu maxplasticka nic zdrożnego jeżeli tylko nie kupił gry od razu z nastawieniem, że i tak zwróci nie ważne jaka by była, bo zdąży ograć w 2 godziny.

Offline Iron_medic

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 12, 2016, 19:48:12 »
To miło, a jakieś argumenty? Nikt się nie odniósł do mojego komentarza o piractwie czy przechodzeniu gier na kilkadziesiąt godzin w dwa dni pod rząd, bo jest za darmo. Niby deweloperzy dają taką możliwość, żeby zachęcić ludzi, to chyba nie były jakieś najnowsze gry i muszą się liczyć z tym, że da się ją w tym czasie przejść. W takim razie dlaczego Steam udostępnia zwrot? To jest oczywiście bardzo dobra sprawa, większość rzeczy możemy zwrócić bez podania przyczyny i tak powinno być też z produktami cyfrowymi. Co prawda produkty fizyczne trzeba oddać w stanie nie noszącym śladów używania, ale w tym przypadku nie da się czegoś takiego zrobić. Gra trwa 2h i to jest fakt. Jeśli ktoś kupi jakiś tytuł, żeby sprawdzić np jako demo i potem postanowi oddać, bo mu się nie podoba to deweloper też nie zobaczy jego pieniędzy, bo drugi raz przecież nie kupi (chyba, że dostanie za darmo w pewnej usłudze hehe). Co z Family Sharingiem, kupowaniem w Brazylii itd?

A co do samej gry - zrobili bieda kopię Journey, która kosztuje na starcie więcej i to na PC. Dziękuje.

Ty jesteś bezczelny czy tylko takiego udajesz? Sam napisałeś co zrobiłeś i dla mnie oraz jak widzę nie tylko jesteś zwyczajnym oszustem. To że robisz swoje w białych rękawiczkach nie zmienia faktu. To że producenci udostępniają swoje gry na dzień, dwa lub więcej za darmo to jest ich wola i są świadomi co robią. Tak jak masz z jazdą próbną samochodem. A to co zrobiłeś to równie dobrze mogłeś kupić samochód, następnie wybrać się nim na wycieczkę po europie i po powrocie do polski pojechać do dealera i żądać zwrotu pieniędzy bo ci się nie spodobał
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2016, 19:49:52 wysłana przez Iron_medic »

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 12, 2016, 19:53:06 »
A dają możliwość takiego wygodnego zwrotu samochodów jak Ci się nie spodobają? Nie? To przestańcie kolorować w drugą stronę. Wykorzystywanie tego narzędzia z premedytacją może nie jest ok w stosunku do deva, ale w stosunku do userów nie jest olewanie wersji demonstracyjnch - dzięki aparatowi steama(a jak na nim wydają to się na to godzą) devi nie musza robić dem, bo każdy w te 2h może ocenić czy u niego dobrze chodzi i czy chce grać dalej. A ludzie tutaj zasłaniający się kupowaniem piratów dla sprawdzenia wymagań mogliby być piętnowani i mogła by panować moda na nakierowywanie na to rozwiązanie. Choć to generalnie średni deal, bo trzeba kupić grę bezpośrednio na steamie, co zwykle jest nieopłacalne. Więc bierzemy kupujemy GTA V za full price, sprawdzamy jak chodzi, robimy zwrot i kupujemy klucz u resellera, trochę to też mało wygodne, ale przynajmniej legalne.

Nie będę tutaj bronił jak ktoś to wykorzystał z nastawieniem że i tak zwróci, ale skoro jest taki mechanizm to nie, nie trzeba czytać, zastanawiać się i czekać. Można grę kupić i zwrócić jak się czujesz nieusatysfakcjonowany w 2h i tyle. Zrobiliby grę na 2:30 to by mieli mniej zwrotów, ja bym się tam poczuł oszukany, nie śledziłem ile trwa gra, ale jakbym zobaczył napisy po 1:30 w grze za 70 zeta, to bym się pewnie wkurzył.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2016, 19:57:21 wysłana przez Blue__ »

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 12, 2016, 19:54:40 »
Piractwo = przestępstwo.
Przejście gry w 48, którą deweloper udostępnił na weekend za darmo = trud i poświęcenie ;)
Przejście kupionej gry i zażądanie zwrotu kasy = konieczność zwrotu kasy przez dewelopera, możliwe że dopiero za kilka miesięcy (jak z G2A), a już sobie do Excela wpisali... :( Jeszcze powinni karę zapłacić Valve jak za chargeback. ;)

Generalnie w drugim przypadku deweloper liczy się z tym, że jakieś nolajfy przejdą całą grę, ostatni przypadek to dick muve ze strony klienta i przykra niespodzianka dla dewelopera.

Offline Funkorama

• Badass
  • Czasem lubię sobie zalać Chivasa oranżadą Hellena
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 12, 2016, 20:34:05 »
To nie jego wina tylko wina systemu, system tego nie przewidział, to wina tego co ten system robił, zrobił dobrze, skorzystał ze swoich praw, uczciwie zapłacił, wywiązał się z umowy i zwrócił w ciągu 2h :D Szkoda że na konsolach nie ma takiego systemu :> Cebulka Order Leci Do Ciebie, a to ja myślałem, że mam dar do cebuli :D

...był podpis, ale ktoś mi go zaj*&%ł :(

Online maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 12, 2016, 20:40:06 »
Ty jesteś bezczelny czy tylko takiego udajesz? Sam napisałeś co zrobiłeś i dla mnie oraz jak widzę nie tylko jesteś zwyczajnym oszustem. To że robisz swoje w białych rękawiczkach nie zmienia faktu. To że producenci udostępniają swoje gry na dzień, dwa lub więcej za darmo to jest ich wola i są świadomi co robią. Tak jak masz z jazdą próbną samochodem. A to co zrobiłeś to równie dobrze mogłeś kupić samochód, następnie wybrać się nim na wycieczkę po europie i po powrocie do polski pojechać do dealera i żądać zwrotu pieniędzy bo ci się nie spodobał

Nie jestem bezczelny, ale Ciebie trochę ponoszą emocje i nie napisałeś niczego sensownego. Nie jestem oszustem. Jest prawo zwrotu na Steam? Jest. Gra trwa 2 godziny? Trwa. Wszystko jest legalne, choć nie twierdzę że moralne. Wielu twórców indie może narzekać, że ich tanie i małe gierki mogą stać się ofiarami tego mechanizmu, ale mają wybór. Nie muszą puszczać jej na Steam. "Mogli zrobić grę na 2.30h" to pół żartem, pół serio, bo można w nią grać dłużej, jeśli zbiera się jakieś itemy, ale ja zazwyczaj tego nie robię i one nic nie dają. Gra jest rozczarowująca, nie ma tego emocjonalnego doświadczenia i fantastycznego wrażenia z podróżowaniem ramię w ramię z przypadkową osobą. Tutaj nie ma tego komponentu online, bo to już byłaby zbyt duża zrzynka. Gdybym był bezczelny to mógłbym jej dać jeszcze niższą ocenę za pójście na łatwiznę. Dyrektor artystyczny Journey zakłada nowe studio, robi grę o "podróży" przez głębiny, kontemplacji, z tym samym kompozytorem i podobna muzyką, równie krótką, dodatkowo jeszcze bardziej enigmatyczną. Kasuje sobie za to 19.99, choć samo Journey kosztowało 15. Gra ma absolutnie zerową wartość powtórkową, poza tym że można chłonąć atmosferę, ale nie ma w niej nic do roboty. To nie jest chociażby Superhot, Witness za 150 albo NMS za 250. Tam to możesz grać. Journey kupiłem dwa razy, co prawda na promocjach, przeszedłem trzy razy i to jest 10/10. Oczywiście ona nie wyszła na PC i zwrócić nie można, ale tak się składa że mi się spodobała :P

Nie wiem jak wygląda sprawa z płatnościami na Steam, kiedy deweloper dostaje pieniądze, ale jeśli kupiłem grę, przeszedłem wieczorem i oddałem to raczej nawet nie zdążyli zaksięgować wpłaty. Nie wiem ile kasy z brazylijskich sklepów idzie do twórców. W przypadku Family Sharingu zapłacił tylko jeden, a zagrać może ilu? To ma jakieś ograniczenie czy możesz udostępnić po kolei wszystkim kolegom, jeśli im ufasz? Ludzie kupują klucze, a nawet całe konta na Allegro. Na konsolach Sony był i nadal jest proceder podziału kont. Można iść do supermarketu, zjeść coś cichaczem i odłożyć papierek. Można kupić ciuchy, pochodzić miesiąc z ukrytymi metkami i zwrócić albo zrobić dziurę i udawać, że to wada fabryczna. Znałem takiego. Można ciągle kupować promocyjnie z grouponem, gdzie sprzedający czasem narzekają, bo kupujesz coś tanio i jeszcze nakładają marże, ale nikt ich do tego nie zmusza. Znam takich. Przykład z samochodami jest słaby, bo nikt Ci nie przyjmie zwrotu po zakupie, co najwyżej możesz sprzedać drożej jeśli masz szczęście albo to jakiś wyjątkowy samochód. Możesz kupić nową grę i sprzedać na drugi dzień z lekką stratą czy kupić używkę, tym samym deweloper zarobił raz. Po prostu nie widzę różnicy i wszystko mi jedno.

Piątek jest, widzę że temat leci już w dwóch wątkach, dopiero zauważyłem. Podsumowując, darujcie sobie teksty o oszustach, moralności i czy jestem w odpowiednim wieku, żeby to rozumieć. Nie znamy się i nie jesteśmy w odpowiednich miejscach, żeby to robić, nie mówiąc dosadniej. Nie mieszkam w Anglii, nie jestem bogaty. Nie musiałem zagrać, ale mogłem i nara. To nie ja pierwszy się chwaliłem Family sharingiem od znajomych królika (a raczej pikaczu).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2016, 20:51:01 wysłana przez maxplastic »

Online knur

• Super Badass
  • 8==>
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 12, 2016, 20:54:50 »
Wniosek z tego taki, że pewnymi rzeczami nie warto się chwalić, bo nie ma powodów do dumy. ;)

Online maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 12, 2016, 21:11:18 »
Miała to być raczej bardziej humorystyczna odpowiedź na całą stronę tekstów o tym, że MM pomylił się z cenami kolekcjonerek DE, canto przeszedł w darmowy weekend Halo 5, a Simplex SR4 i nie pierwszy raz się chwali. Piąteczek. Co jakiś czas wrzucane są tutaj błędy cenowe w sklepach czy jakaś gra, która przypadkowo jest za darmo i potem jest płacz, że tyle przegrać. Łowcy gier z tego żyją. Panuje dość powszechna atmosfera przechwałek kto jest większym cebularzem czy wykorzystuje cudze błędy, nawet jeśli to wszystko nie jest na serio. Kiedyś babka w kantorze rąbnęła się przy przeliczaniu forintów na złotówki, bo tam nominały idą w tysiące. Dałem jej 2 tys, warte jakieś 30 zł, a ona policzyła mi jakby jej dał 20 tys. Zwróciłem jej uwagę.

Offline ekiera

• I Am Robot
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 12, 2016, 21:12:06 »
A ja kupiłem na PS4 Black Opsa III. I nie mogę oddać, mam za swoje. Na szczęście na płycie, więc pewnie z pół ceny wezmę. Po 2 godzinach grania. Boże jaka to zła gra jest.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 13, 2016, 15:44:13 »
Dobry temat, nawet autora zwyzywali :)

Może i nie jest to zachowanie gentelmana, ale wszystko wg dozwolonych zasad, bez przesady z hejtem.

Offline Misiakk

• I Am Robot
  • Viva Yuri!
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 13, 2016, 16:35:18 »
No spoko tylko po co zakładać taki temat i oczekiwać zrozumienia/aprobaty jak sam chyba wie że zbyt eleganckie to nie jest.
Na moje ten system zwrotów z założenia miał być po to by oddawać gry zabugowane/niedziałające. A wyszło że działa jak demo lub wręcz "przejdę w 2h i zwrócę, walić ich, w necie napiszę że takie se (mimo że gra skończona) i usprawiedliwię swoje zachowanie.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 13, 2016, 16:40:11 »
A ile ta gra w ogóle kosztowała?

Mysle, że autor nie szukał aprobaty. Bardziej chyba szło mu o dyskusje nad tym systemem zwrot?w

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 13, 2016, 16:41:46 »
To chyba jest wydzielony przez Emiela offtop.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 13, 2016, 16:44:11 »
Acha i jeszcze jedno: jak jest na tym Steamie, chcesz miec tam swoją gre to musisz sie zgodzic na tą mozliwość zwrotów?

Offline arian

• Super Badass
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 13, 2016, 16:55:34 »
Pewnie tak. Ale to już powinna być dyskusja pomiędzy studiem a Steamem. Przecież mogą się zebrać większą grupą i lobbowac o skrócenie tego czasu na oddanie dla krótszych gier.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 13, 2016, 17:08:32 »
Panowie, maxplastic tego nie zakladal, tylko wydzielili. Wstrzymajcie swe konie.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 13, 2016, 18:47:35 »
Dokładnie to jest wydzielona dyskusja z Promocji, a że temat się rozkręcił od tej właśnie wypowiedzi to od niej skopiowałem, ale maxplastic tematu nie zakładał, żeby była jasność.
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline arian

• Super Badass
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 13, 2016, 20:03:43 »
To faktycznie niech to ktoś dopisze wielkimi literami w pierwszym poście, bo niektórzy go tu potępiają bardziej niż na to zasługuje. ;)

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 13, 2016, 20:05:18 »
Ale to jest jego opinia przecież? Nic się nie zmieniło, a pytanie powstało po tym, gdy Bloodergo stwierdził, że nie ma nic gorszego.
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Online maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 13, 2016, 20:06:25 »
Można w każdej chwili wątek zamknąć czy usunąć, kto miał się wypowiedzieć to zapewne to zrobił. Mogłem najpierw obejrzeć zakończenie na YT, jak Misiakk, chociaż i tak musiałem poczytać o co w tej grze chodzi :P

Offline arian

• Super Badass
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 13, 2016, 20:23:18 »
Ale to jest jego opinia przecież? Nic się nie zmieniło, a pytanie powstało po tym, gdy Bloodergo stwierdził, że nie ma nic gorszego.
Ale o kontekst mi chodzi. Na tapatalku nie zauważyłem kto założył wątek i na początku też wydawało im się głupie zakładanie nowego tematu, żeby się pochwalić czymś takim. Rzucone gdzieś w kontekście rozmowy o cebulowaniu to zupełnie inny wydźwięk. W sumie mnie na przykład razi trochę literka w dziale sprzedaży, ale jak ktoś załatwia takie rzeczy na priv, to jego sprawa.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2016, 20:25:02 wysłana przez arian »

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 13, 2016, 22:49:31 »
Popieram, wygląda jakby maxplastic specjalnie założył wątek żeby sie pochwalić.

Offline arian

• Super Badass
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 13, 2016, 23:35:52 »
A w moim poście zamiast pogrubienia miała być literka "B", tyle, że bezmyślnie napisałem to w nawiasach kwadratowych. I nawet nie zauważyłem, jak edytowałem.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 14, 2016, 16:52:12 »
nie.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 14, 2016, 16:55:43 »
nie.
To teraz przeczytaj post Misiakka.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 14, 2016, 19:23:33 »
nie.
Tak.

Offline ekiera

• I Am Robot
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 14, 2016, 22:53:55 »
Mam inne zdanie.