Autor Wątek: Rasizm  (Przeczytany 4454 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
Rasizm
« dnia: Kwiecień 26, 2017, 12:27:18 »
Nie wiem czy można to uznać za wzorzec samozaorania z Sevres, ale na pewno blisko.

http://compete.kotaku.com/overwatch-pros-racist-tirade-ends-his-career-1794595720

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
Odp: Rasizm
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 26, 2017, 12:45:44 »
Gdyby byl czarny to moglby nigerowac do bolu.
Ja rozumiem, ze N Word ma w USA bardzo negatywne konotacje, ale nie rozumiem tego, ze jest zarezerwowane wylacznie dla czarnych i oni moga nim epatowac na lewo i prawo, a jak tylko bialas wypowie je na glos to koniec kariery, koniec malzenstwa, koniec przyjazni, najlepiej zeby zasypal sie wapnem gaszonym.

Wielkie dzięki, drogie panie, wielkie dzięki koleżanki, za poparcie, za zachętę bym w wyborcze stawał szranki. Wielkie dzięki, ale przyznam, że gdy tyle pań dookoła, nie wybory mi się marzą, ale inne kwestie zgoła - B. Komorowski

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2017, 12:48:17 »
Odsłuchałeś materiał?

Gdyby byl czarny to moglby nigerowac do bolu.
Ale nie był, więc nie mógł, stąd samozaoranie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2017, 12:49:53 wysłana przez Simplex »

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 26, 2017, 12:57:04 »
Ale nie był, więc nie mógł, stąd samozaoranie.

Dla mnie to rasizm.

Wielkie dzięki, drogie panie, wielkie dzięki koleżanki, za poparcie, za zachętę bym w wyborcze stawał szranki. Wielkie dzięki, ale przyznam, że gdy tyle pań dookoła, nie wybory mi się marzą, ale inne kwestie zgoła - B. Komorowski

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 26, 2017, 13:03:01 »
No tak, koleś okazał się rasistą, o czym wiesz bo odsłuchałeś.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 26, 2017, 13:42:53 »
@Simplex - oczywiscie ze nie odsluchalem, przeczytalem, dawniej to wystarczylo zeby wyrobic sobie zdanie na jakis temat. I przeczytalem ze zostal zgnojony za naduzywanie slowa na N, ktorego biali uzywac nie moga bo 150 lat temu biali panowie tak mowili do czarnych niewolnikow i teraz tym psychodelikatnym ludziom o skorze czekoladowej to sie zle kojarzy jak bialy tak do nich mowi. Jak tak mowi inny czekoladowy, to jest w porzadku bo w czekoladowych ustach wyraz ten brzmi mniej obrazliwie niz w bialych.
Skoro nawet Eminem - mimo ze blogoslawiony przez Dre i ogolnie uznany za najczarniejszego bialasa w historii (Dre mowi o nim "my nigga") nigdy przenigdy nie uzyl tego magicznego slowa na N, to jest to dla mnie absurd nieporownywalny z niczym innym.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 26, 2017, 13:49:35 »
Tabu nie muszą być logiczne. Wiedział że takowe istnieje, świadomie je naruszył, stąd samozaoranie. Sensownosc tabu w ogóle nie była tutaj przedmiotem dyskusji.
A w jaki sposób został "zgnojony"? Bo organizacja esportowa zakończyła z nim współpracę? To jest "zgnojenie"?

Jezeli nie odsluchales, to nawet nie wiesz czego dokładnie dotyczy dyskusja, słowa pisane tego nie oddają. Odsluchaj i zastanow się czy chciałbyś być w takiej sytuacji. Nawet jakby zamiast słowa na n użył jakiegokolwiek innego porównywalnie obraźliwego nienacechowanego rasowo bluzgu to i tak jego zachowanie nadal byłoby skandaliczne i nadaje się do wysłania na terapię "anger management".
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2017, 13:54:30 wysłana przez Simplex »

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 26, 2017, 13:55:58 »
Tym bardziej nie chce tego sluchac. Jak kiedys gralem w BF3 to po 2 godzinach wylaczylem glosy innych graczy na dobre.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 26, 2017, 14:01:32 »
No to przestan bronić prymitywnego chama który został nieslusznie "zgnojony" za skandaliczne zachowanie, tym bardziej ze nawet boisz się posłuchać jak w bardzo chamski sposób ubliza blizniemu swemu.
Cala ta dyskusja powinna wyglądać tak:
- Posluchales?
- Nie
- To Twoja opinia jest inwalidą, EOT.

Jakbyś posłuchał to może byś zrozumiał że reakcja była adekwatna. Ja też chat głosowy w multi wyłączam.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2017, 14:03:23 wysłana przez Simplex »

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 26, 2017, 14:05:25 »
I przeczytalem ze zostal zgnojony za naduzywanie slowa na N, ktorego biali uzywac nie moga bo 150 lat temu biali panowie tak mowili do czarnych niewolnikow i teraz tym psychodelikatnym ludziom o skorze czekoladowej to sie zle kojarzy jak bialy tak do nich mowi. Jak tak mowi inny czekoladowy, to jest w porzadku bo w czekoladowych ustach wyraz ten brzmi mniej obrazliwie niz w bialych.

Zaledwie pięćdziesiąt (jak nie mniej) lat temu. Niektórzy pewnie nadal mają w szufladzie pocztówki, na których wujek Ted pozuje ze swoją uśmiechniętą narzeczoną na tle dwóch czarnych z obciętymi genitaliami dyndających z drzewa. Abolicja nastąpiła w teorii, a w praktyce mieli segregację rasową, nieuznawanie praw kolorowych, Jima Crowa, lincze przypominające rodzinne festyny (CHORE POJEBY, w niczym nie lepsi niż Waffen SS) i morderstwa dokonywane przez białych policjantów. W dodatku część białych jest przekonana o supremacji swojej rasy i chciałaby pokazać czarnym gdzie jest ich miejsce (dlatego mamy nadal (tak!) działający Ku Klux Klan i pisemka typu The Crusader - bo w USA jest to legalne dopóki nie popełni się przestępstwa). Ciężki temat, który wygląda inaczej niż powyżej, jak się zacznie trochę go zgłębiać.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 26, 2017, 14:06:29 »
A ja nadal apeluje o odsłuchanie nagrania, bo dyskutowanie o nim bez odsłuchania to zmarnowany czas.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 26, 2017, 14:10:58 »
Mnie to nawet nie interesuje. Nie wiem o kim mowa, tylko mnie temat rasizmu ztriggerował. ;) Kiedyś też tak myślałem jak Sialala, co wynikało z ignorancji w temacie.

Znowu popsuty wątek w zamierzeniu mający byś śmiesznym. Ech.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2017, 14:12:50 wysłana przez DarkStar »

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 26, 2017, 14:14:05 »
W ogóle jeżeli ktokolwiek kogokolwiek zgnoił, to ten gość sam siebie przeprosinami i skruchą.
Oczywiście tylko w przypadku gdy uznamy że jest niewinną ofiarą tyranii politpoprawności - czego nie da się obronić jak się posłuchało nagrania.

Offline Gregys

• I Am Robot
  • pukier cuder
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 26, 2017, 14:15:23 »
A ja nadal apeluje o odsłuchanie nagrania, bo dyskutowanie o nim bez odsłuchania to zmarnowany czas.

Nie słuchałem, ale chciałem zapytać. Jest śmieszne?
Gregys out.

Offline meatbag

• Prezes
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 26, 2017, 14:15:52 »
Sialala, ty ignorancie!

DS słusznie nawiązuje, niby takie cywilizowane jesteśmy, a dalej rozróżnienie in-group - out-group rządzi tłuszczą.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 26, 2017, 14:18:06 »

Na jakiej płaszczyznie może tak. Gość przez ok 30 sek powtarza jak mantre niggerniggerniggernigger obrażając w ten sposób gościa który ownowal go w Overwatch.

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • With hearts toward none
    • https://twitter.com/Vramiin
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 26, 2017, 14:19:15 »

A mogę nie słuchać i nie dyskutować? ;) Poza tym, w kwestii ogólnej, uniwersalnej, uważam że każdy epitet o podłożu rasistowskim jest niewłaściwy, chyba że Afrykanin mówi do Afrykanina "Ty Afrykaninie" ale mówi to przez N. Swoją drogą, tyle jest pięknych wyzwisk, choćby swojski, polski "tępy chuj", nie ma potrzeby mówić do Afrykanina że jest Afrykaninem, przecież to na pierwszy rzut oka widać ;D

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 26, 2017, 14:21:03 »
Nie dyskutować nikt nie broni, ja tylko apeluje żeby nie dyskutowac jak sie nie posluchalo.
A ten wyzywany to pewnie był rasy kaukaskiej ;)

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 26, 2017, 14:22:18 »

Na jakiej płaszczyznie może tak. Gość przez ok 30 sek powtarza jak mantre niggerniggerniggernigger obrażając w ten sposób gościa który ownowal go w Overwatch.

No to nie jest zbyt smieszne. Najwyżej żałosne (tak, odsłuchałem).

Ale sama dyskusja jest w sumie zabawna, bo tutaj chyba wszyscy (poza Sialalą) zabierają głos z perspektywy mieszkańca Polski. To cos w stylu dyskusji o sportach zimowych w Iraku.

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Gregys

• I Am Robot
  • pukier cuder
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 26, 2017, 14:31:43 »
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2017, 15:29:10 wysłana przez Gregys »
Gregys out.

Offline dziki

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 26, 2017, 17:08:44 »
wystarczy wlaczyc pierwsze lepsze multi i pograc troche dluzej; nigga to bedzie jedno z delikatniejszych zapewne. W 99% zwykly trash talk i nic wiecej. Gosc mial to nieszczescie, ze nie jest randomem tylko stoi za nim sponsor i musi byc tip top zawsze i wszedzie. Jak ktos nigdy nie rzucil zirytowany, czy podtrzymujac rozmowe ze "zirytowanym" miesem w multi to chyba nigdy w multi nie gral.
gram w gry, a nie polygony! :P

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 26, 2017, 17:26:45 »
Ja nadal nie rozumiem.

wystarczy wlaczyc pierwsze lepsze multi i pograc troche dluzej; nigga to bedzie jedno z delikatniejszych zapewne. W 99% zwykly trash talk i nic wiecej. Gosc mial to nieszczescie, ze nie jest randomem tylko stoi za nim sponsor i musi byc tip top zawsze i wszedzie. Jak ktos nigdy nie rzucil zirytowany, czy podtrzymujac rozmowe ze "zirytowanym" miesem w multi to chyba nigdy w multi nie gral.

Super, fajnie, a teraz obejrzyj nagranie i wróć.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2017, 17:31:16 wysłana przez Simplex »

Offline meatbag

• Prezes
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 26, 2017, 19:33:36 »
Dziki, jak ja rzucam mięsem to używam normalnych słów - chuj, debil, idiota, kurwa, jebany ciul itd. Jak ktoś używa innych wyrazów to może istnieć jakiś malutki związek z tym jakie słowa ma na podorędziu. A na podorędziu ma akurat te, z których korzysta "normalnie" dla opisu rzeczywistości z jego perspektywy.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 26, 2017, 19:55:53 »
Przecież ten koleś sam przyznał że użył najbardziej obrazliwego słowa jakie jego umysł był w stanie wymyślić.

Proszę o więcej mundrych komentarzy i analiz ludzi którzy nie słyszeli nagrania. Zapraszam!

Offline ekiera

• I Am Robot
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 26, 2017, 20:25:27 »
Ja na przyklad uwazam, ze obecnie chyba kazdy ma swiadomosc konsekwencji nigerowania w przestrzeni publicznej, niezaleznie od tego jak mowi w domu i na zlotach. Nawet w filmach dokumentalnych twardzi neofaszysci sie tlumacza po uzyciu tego slowa, ze to celowo, wiec jutuber raczej tez wie.

Offline dziki

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 26, 2017, 20:29:34 »
no i co z tego, ze uzyl slowa nigga? Fakt: przez neta nie widac koloru. Fakt: nawet jakies wydarzenie, ktore przytrafilo sie pare godzin wczesniej temu moze miec wplyw na to jakich slow sie uzyje kiedy jest sie wkreconym na maxa w gre. Kamieniowanie go za to i przypiecie na podstawie takiej bzdury latki rasisty to IMO za malo.
gram w gry, a nie polygony! :P

Offline Biskup

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 26, 2017, 20:32:01 »
Ale może ten nigger był biały, widział go? Głęboki głos nie oznacza żeś z Czarnowa. W takim razie też ma czuć się jak czarny nigger po zniggerowaniu, czy jak politycznie poprawny biały nigger? A to niggery jedne.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 26, 2017, 20:36:20 »
no i co z tego, ze uzyl slowa nigga? Fakt: przez neta nie widac koloru. Fakt: nawet jakies wydarzenie, ktore przytrafilo sie pare godzin wczesniej temu moze miec wplyw na to jakich slow sie uzyje kiedy jest sie wkreconym na maxa w gre. Kamieniowanie go za to i przypiecie na podstawie takiej bzdury latki rasisty to IMO za malo.
Czego nie zrozumiałeś w zdaniu "a teraz obejrzyj nagranie i wróć"?

Biedaczek jest niesłusznie gnojony i kamienowany, jak mi go żal.

Posłuchaj sobie kogo próbujesz bronić:
https://youtu.be/wkwK7Qqdig0?t=14

Warto?

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • With hearts toward none
    • https://twitter.com/Vramiin
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 26, 2017, 22:27:59 »

Japrdl, co za bezmózg...

Offline Misiakk

• I Am Robot
  • Viva Yuri!
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 26, 2017, 22:38:47 »

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 26, 2017, 22:41:14 »

Japrdl, co za bezmózg...
Nie wiem kto większy - on, czy ludki na forum które bronily go bez odsłuchania, pomimo moich nalegań by odsłuchać. Ale przynajmniej ubaw jest teraz.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2017, 22:43:31 wysłana przez Simplex »

Offline Rolek

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 26, 2017, 22:58:08 »
Zobaczyłem ten filmik i dalej nie rozumiem dramatu? Ulało się i tyle. Niech go do sądu poda czy na policji zawiadomienie napisze. Lepszy był już filmik z więzienia brazylijskiego, gdzie zabójcy siedmioletniego chłopca odcięto maczetą stopy i ręce, a następnie nakarmiono go własnymi palcami. O dziwo dość szybko je zjadł. Tym się można jeszcze ekscytować trochę czy ubolewać nad ludzkością.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 26, 2017, 23:01:11 »
Chlodna historia, bracie.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 26, 2017, 23:03:03 »
Problem pierwszego świata.

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 26, 2017, 23:05:50 »
Pewnie dlatego trafił do Popłakałem się na forum poly, a nie do porządku obrad na forum ONZ.
"Men, it has been well said, think in herds; it will be seen that they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one." Charles Mackay
"kłamstwo łatwo sprzedać paroma zdaniami i atrakcyjnym hashtagiem, a prawda bywa nudna i przydługa" znany bloger Bart

Offline Rolek

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 26, 2017, 23:07:55 »
Szybko, szybko niech ktoś zatrzyma tę karuzele śmiechu. Super zabawa.

Offline Jay

• I Am Robot
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 26, 2017, 23:13:26 »

Offline Biskup

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 26, 2017, 23:24:49 »
Zobaczyłem ten filmik i dalej nie rozumiem dramatu? Ulało się i tyle. Niech go do sądu poda czy na policji zawiadomienie napisze. Lepszy był już filmik z więzienia brazylijskiego, gdzie zabójcy siedmioletniego chłopca odcięto maczetą stopy i ręce, a następnie nakarmiono go własnymi palcami. O dziwo dość szybko je zjadł. Tym się można jeszcze ekscytować trochę czy ubolewać nad ludzkością.

Daj linka, nigger.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 26, 2017, 23:28:16 »
Nie ma takiego linkowania, nygga! Zresztą treść tego typu znika szybciej, niż nygga z czyimś telewizorem.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 26, 2017, 23:34:14 »
"Problem pierwszego świata."

Domniemuje ze w polygon nie ma racji bo w drugiej wojnie światowej brali udział wyłącznie biali mężczyźni.

Szybko, szybko niech ktoś zatrzyma tę karuzele śmiechu. Super zabawa.

Wrzucilbys coś smiesznego zamiast smęcić. Uprzedzając, snuff i gore porn nie są śmieszne.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2017, 23:38:07 wysłana przez Simplex »