Autor Wątek: Imigracja i islam - dyskusja ze spoilerami  (Przeczytany 172228 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tytacz

• I Am Robot
Odp: Imigracja i islam - dyskusja ze spoilerami
« Odpowiedź #1040 dnia: Styczeń 19, 2016, 18:37:23 »
To skoro teraz dzieją się takie cyrki w EU to wolę nawet nie myśleć co się będzie działo za te kilkanaście lat.

Offline vrds

• Badass
« Odpowiedź #1041 dnia: Styczeń 19, 2016, 19:19:40 »
Jeżeli wiele się nie zmieni (nie nastąpią jakieś kolejne gigantyczne napływy uchodźców) to do roku 2050 w żadnym kraju na naszym kontynencie muzułmanie nie będą stanowili większości (poza tymi oczywiście w których już są większością jak jest np. w Albanii), ba nawet nie przekroczą 20%. szczqcz wrzucał kiedyś stosowną analizę (nie uwzględnia ona co prawda ostatniego napływu uchodźców).

Wybacz nie widziałem co wstawił @szczqcz, ale w myśl zasady nie wierzę w nic co wstawia pewna grupa użytkowników tego forum dopóki sam nie sprawdzę ich danych. @szczqcz wiele razy pokazał, że ma poglądy skrajnie lewicowe, więc podejrzewam że to co wstawił było nacechowane jego poglądami. No offense ale wolę źródła obiektywne.

A taki np. eurostat w raporcie z 2010 stwierdził, że tylko w Szwecji imigranci stanowili 15%. Przy czym należy pamiętać, że liczono tylko tych którzy przenieśli się do tego kraju, a nie ich dzieci, bądź dzieci ich dzieci które urodziły się już w Szwecji. I to są obiektywne zewnętrzne dane z tego kraju. Szwecja nie podaje oficjalnych danych, ani odnośnie ilości imigrantów, ani odnośnie ich pochodzenia, religii, etc. To są dane z przed 6 lat, więc nie uwzględniają czasu kiedy był największy napływ imigrantów do Europy/Szwecji. Ilu imigrantów jest już dzisiaj? Szacunki są różne, część mówi już dziś o 25%. Biorąc pod uwagę, że według eurostatu w 2013 było już 18% imigrantów, to już dzisiaj może być ciekawie.

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #1042 dnia: Styczeń 19, 2016, 19:36:59 »
Ja się wynoszę z Europy, więc sram na to.

Offline vrds

• Badass
« Odpowiedź #1043 dnia: Styczeń 19, 2016, 19:43:12 »
Ja się wynoszę z Europy, więc sram na to.

Mogę zapytać o kraj/kontynent gdzie planujesz spędzić przyszłość? Z ciekawości pytam.

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #1044 dnia: Styczeń 19, 2016, 20:07:03 »
Mam dwie opcje - Kanada i Australia.

Online Misiakk

• I Am Robot
  • Viva Yuri!
« Odpowiedź #1045 dnia: Styczeń 19, 2016, 20:15:27 »
Do kanady ten nowy premier też bierze uchodźców. Ale tylko gejów.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1046 dnia: Styczeń 19, 2016, 21:00:48 »
I baby w rządzie!

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #1047 dnia: Styczeń 19, 2016, 21:10:17 »
@TurboGad:
jak dla mnie to jest inny krag kulturowy i trzeba to brac na klate. Jak ktos sprzedaje corke za 50 owiec to raczej nie mysli jak statystyczny Europejczyk:
https://www.youtube.com/watch?v=g8P697DglqM
Jak taki ktos zderzy sie nagle z rzeczywistoscia europejska i nagle mu jakas kobieta "metr 60 w kapeluszu" zacznie mowic co i jak ma robic w urzedzie to ja sie nie dziwie, ze jego swiat stanal na glowie. To jest cos czego nie zna i raczej przez 1 noc pod europejskim niebem swiatopogladu nie zmieni. A poniewaz obraca sie wciaz glownie wsrod swoich pobratymcow to szybko to raczej nie nastapi. Niestety w chorych glowach lewakow takie rzeczy sie nie mieszcza; oni staraja sie rzezbic na naszych glowach nowe zreby psychologii i przekonac nas, ze niczym sie nie roznimy i ze oni to wlasciwie sa juz Europejczykami, tylko maja inny kolor skory.
Ja to nie wiem czy oni tacy jurni, czy im brakuje kobiecego ciepla i nie potrafia sie odnalezc ;)
http://www.liveleak.com/view?i=7f9_1452799433A na deser cos dla ludzi o drewnianych uszach, nie mowcie, ze nie ostrzegalem:
https://www.youtube.com/watch?v=dAX4vJiO9Aw
gram w gry, a nie polygony! :P

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #1048 dnia: Styczeń 19, 2016, 21:42:53 »
Jeżeli wiele się nie zmieni (nie nastąpią jakieś kolejne gigantyczne napływy uchodźców) to do roku 2050 w żadnym kraju na naszym kontynencie muzułmanie nie będą stanowili większości (poza tymi oczywiście w których już są większością jak jest np. w Albanii), ba nawet nie przekroczą 20%. szczqcz wrzucał kiedyś stosowną analizę (nie uwzględnia ona co prawda ostatniego napływu uchodźców).

Wybacz nie widziałem co wstawił @szczqcz, ale w myśl zasady nie wierzę w nic co wstawia pewna grupa użytkowników tego forum dopóki sam nie sprawdzę ich danych. @szczqcz wiele razy pokazał, że ma poglądy skrajnie lewicowe, więc podejrzewam że to co wstawił było nacechowane jego poglądami. No offense ale wolę źródła obiektywne.

A taki np. eurostat w raporcie z 2010 stwierdził, że tylko w Szwecji imigranci stanowili 15%. Przy czym należy pamiętać, że liczono tylko tych którzy przenieśli się do tego kraju, a nie ich dzieci, bądź dzieci ich dzieci które urodziły się już w Szwecji. I to są obiektywne zewnętrzne dane z tego kraju. Szwecja nie podaje oficjalnych danych, ani odnośnie ilości imigrantów, ani odnośnie ich pochodzenia, religii, etc. To są dane z przed 6 lat, więc nie uwzględniają czasu kiedy był największy napływ imigrantów do Europy/Szwecji. Ilu imigrantów jest już dzisiaj? Szacunki są różne, część mówi już dziś o 25%. Biorąc pod uwagę, że według eurostatu w 2013 było już 18% imigrantów, to już dzisiaj może być ciekawie.

Dla ciebie imigranci=islam? No chyba to nie są te same rzeczy. A co do samego islamu, to raczej jest tak jak pisze tomee, powyżej 10% to ma tylko Rosja (no i typowo muzułmańskie kraje na południowym wschodzie). https://en.wikipedia.org/wiki/Islam_in_Europe

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline tomee

• Super Badass
« Odpowiedź #1049 dnia: Styczeń 19, 2016, 21:58:00 »

Tylko wiesz, że te 15% to wszyscy imigranci a nie muslimy?
A to o czym mówiłem:
http://www.pewforum.org/2015/04/02/religious-projection-table/2010/percent/Europe/
To tylko tabela, ale są tam też odnośniki do metodologii, źródeł, wielu innych danych (jak na przykład dzietność) itp. i projekcja na kolejne lata. Tak jak pisałem nie jest tam uwzględniona ostatnia fala uchodźców.

Oczywiście w bardzo wielu miejscach (miastach) obecność muzułmanów jest odczuwalna i zauważalna bo najczęściej osiedlają się oni w dużych ośrodkach (gdzie często już stanowią 25% i więcej mieszkańców), ale ich całkowity udział jest znacznie mniejszy.

Offline vrds

• Badass
« Odpowiedź #1050 dnia: Styczeń 19, 2016, 22:29:28 »
A to o czym mówiłem:
http://www.pewforum.org/2015/04/02/religious-projection-table/2010/percent/Europe/
To tylko tabela, ale są tam też odnośniki do metodologii, źródeł, wielu innych danych (jak na przykład dzietność) itp. i projekcja na kolejne lata. Tak jak pisałem nie jest tam uwzględniona ostatnia fala uchodźców.

Oczywiście w bardzo wielu miejscach (miastach) obecność muzułmanów jest odczuwalna i zauważalna bo najczęściej osiedlają się oni w dużych ośrodkach (gdzie często już stanowią 25% i więcej mieszkańców), ale ich całkowity udział jest znacznie mniejszy.

Nie twierdziłem, że to sami muzułmanie, dlatego napisałem imigranci, nie muzułmanie. Nikt nie prowadzi, bądź nie ujawnia w części krajów UE danych na temat religii imigrantów, bądź społeczeństwa. Stąd zastanawiają mnie skąd te szacunki, skoro oficjalnych danych często brak ale dziękuję za źródło, zapoznam się z danymi, metodologią i sprawdzę czy strona jako taka jest wiarygodna.

Tak na szybko, bez wczytywania się w szczegóły i sprawdzania danych, to niektóre informacje są ciekawe. Jak np. to że za te 30 lat liczba muzułmanów na świcie zrówna się z liczbą chrześcijan, oraz to że 1/4 chrześcijan ma mieszkać w Afryce. Dane o muzułmanach są to tyle istotne, że ich liczba tak na świecie, jak i w całej Europie włg. podanych przez Ciebie przewidywań ma wzrosnąć 2krotnie. Idąc tym tokiem rozumowania, muzułmanie będą większością w Europie dopiero za 100 lat, a nie za 30? Hmmm liczba dzieci w tych danych na rodzinę też ciekawa, średnio 3 dzieci w rodzinie muzułmańskiej, porównanie do Polski czy UE nie wypada różowo. Muzułmanie to też grupa w której ludzie młodzi stanowią większość. Przewidywania odnośnie imigrantów kompletnie chybione, do 2050 tylko 10 milionów imigrantów? Przykro mi, w ciągu ostatnich 2 lat mieliśmy włg. różnych szacunków 2-3 mln. 10 mln to w tym tempie do 2020 roku będzie. Tak więc imigrantów przestrzelili strasznie.

Te przewidywania stają się interesujące kiedy przestanie się patrzeć na procenty, a kliknie na liczby. W liczbach Europa wygląda w 2050 jako kontynent wyludniający się pełen starych europejczyków i młodych imigrantów. Taaak, nie jestem fachowcem ale stare dziadki to jakieś takie niezbyt ruchliwe są i raczej z młodymi, silnymi "imigrantami" walczyć nie będą kiedy ci zaczną wprowadzać swoje zasady.

Więc wygląda to tak czy siak na przerąbane dla Europy. Jak to dobrze, że mieszkamy w Polsce. Ciekawe jeszcze tylko czy UE będzie istnieć?

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
  • Hejter MGS i Death Stranding
« Odpowiedź #1051 dnia: Styczeń 20, 2016, 08:04:31 »
O postępującej geriatryzacji "starej" UE mówi się od dekady albo i dłużej. Nawet jakby w całej UE wszyscy mieliby być chrześcijanami to i tak to tworzy olbrzymi problem w zakresie obciążeń dla budżetów natury medycznej i emerytalnej, no i staruchy myślą i głosują inaczej niż młodzi, więc to tylko potęguje problem.

Przewidywania odnośnie imigrantów kompletnie chybione,

Opracowanie ma datę 2 kwietnia 2015, więc, podobnie jak inni, autorzy nie byli w stanie przewidzieć letniej intensyfikacji.

Przewidywania odnośnie imigrantów kompletnie chybione, do 2050 tylko 10 milionów imigrantów? Przykro mi, w ciągu ostatnich 2 lat mieliśmy włg. różnych szacunków 2-3 mln.

A można wiedzieć jakie to "zweryfikowane i obiektywne" źródła mówią aż o 3 mln, bo ja znalazłem coś takiego:

According to IOM and UNHCR estimates, around one million migrants and refugees arrived in Europe till 21 December 2015, three to four times more than in 2014.
- Wikipedia

Hmmm liczba dzieci w tych danych na rodzinę też ciekawa, średnio 3 dzieci w rodzinie muzułmańskiej,
\

Ale to globalnie.

W ojropie jest nie 2.7 vs 3.1 tylko 1.5 vs 2.1

Czyli raczej więcej niż 100 lat potrzeba (no chyba, że w ramach przyjmowania imigrantów pół Bliskiego Wschodu przyjedzie do UE) żeby muśliny stanowiły większość w UE.

Śmiałbym się jakby ten grafoman Kojima upadł i sobie głupi ryj rozwalił!

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1052 dnia: Styczeń 20, 2016, 09:25:19 »
A to o czym mówiłem:

Nie twierdziłem, że to sami muzułmanie, dlatego napisałem imigranci, nie muzułmanie.

Wcześniej sugerowałeś, że jednak muzułmanie:

A poważnie, myślę że jeszcze za mojego żywota zmieni się struktura etniczna kilku krajów w Europie, tak przynajmniej sugeruje statystyka, ciekawe czy kraje w którym muzułmanie za 20-30 lat będą stanowili większość odejdą od demokracji/wprowadzą prawo szariatu, niepotrzebne skreślić. Ciekawe jak to odbije się na UE czy UE w ogóle będzie istnieć za te 20-30 lat.

To, co jest niedobre, w zasadzie najgorsze w nieustającej dyskusji na temat islamu (w zasadzie w każdej dyskusji) to brak wiedzy i skróty myślowe na poziomie "każdy pijak to złodziej". Dla typowego przeciwnika islamu imigrant to muzułmanin, jak muzułmanin to musi być gorliwy, a jak jest gorliwy to fanatyk, a jak fanatyk to gwałci nasze kobiety i wysadza je później w powietrze. To jest klasyczny schemat, z którym na pewno każdy z was się spotkał nie raz. Jak Polak to złodziej, a jak Chińczyk to pewnie dobry z maty. Idiotyczne stereotypy wynikające z pojedynczych, nagłośnionych przypadków, nie mające prawie żadnego przełożenia w skali ogółu. Do tego to wieczne strasznie szariatem, tym słowem-wytrychem, którego istotę mało kto rozumie (hint: to nie jest system rządów, jak to zasugerowałeś).

Byłem niedawno w arcyislamskim kraju. Ok, w galeriach handlowych puszczają te ich chujowe pieśni. Ok, zamiast kościołów są meczety. Ok, alkohol jest nieco trudniej dostępny (ale jak najbardziej jest). Ale co poza tym? Czy ktoś kazał mojej żonie przebierać się w strój ninja? Nie. Czy ktoś kazał mi walić łbem w dywanik? Nie. Czy ktoś w ogóle miał problem z moim zdecydowanie wczasowym strojem? Nie. Stosunek ignorancji na temat kultury i życia w krajach islamskich, do głoszenia mądrości na ten temat jest przerażający. Przed wyjazdem wiele ludzi pytało się mnie i mojej żony czy nie boimy się tam jechać. Co z tego, że Dubaj jest uznawany za najbezpieczniejsze miasto na świecie (i faktycznie to odczułem), ważne że to kraj dzikich brudasów arabusów i na pewno ci tam zgwałcą żonę jak skończą z kozami. Bo przecież my w Polsce na czym jak na czym, ale na islamie to się znamy zajebiście.

Poznałem gościa, który miał dziwnego, podłużnego guza na czole. Dowiedziałem się później, że to od walenia banią w dywanik. Dla mnie (i pewnie dla każdego z was) to głupie tak samo jak katolickie biczowanie się po plecach. I teraz uwaga - ten gość był niezwykle sympatyczny, ani razu nie wspomniał nic na temat swojej religii, mało tego jest aktywnym harleyowcem (tzw. HOGsem), w zasadzie jednym z ważniejszych z Dubai Chapter. I wiem, że kilku osobom będzie ciężko w to uwierzyć, ale pod skórzaną kamizelką nie miał na sobie pasa z bombą. Chyba, że woził w kasku. W sumie nie sprawdziłem ;)

pozdr
psn - Skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1053 dnia: Styczeń 20, 2016, 09:37:08 »
Tylko ze Dubaj to jest malutki i przebogaty kraj, bardzo nastawiony na turystów. Czyli chyba nie jest zbyt reprezentatywny, raczej wyjątek a nie reguła.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1054 dnia: Styczeń 20, 2016, 09:56:37 »
Tzn. Dubaj to w ogóle nie jest kraj, tylko miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Cały czas jednak podkreślam, że dla wielu ludzi (pewnie większości islamofobów czerpiących swą wiedzę głównie z memów - nie chodzi mi o ludzi z forum, tutaj akurat jest dosyć dużo poważnej wiedzy i przeważnie sensowna dyskusja) każdy muzułmański kraj reprezentuje ten pokrzykujący kretyn z karabinem, bombą i kozą. A ZEA wcale nie są takim wyjątkiem, naprawdę bogatych krajów arabskich jest jednak nieco więcej.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1055 dnia: Styczeń 20, 2016, 11:02:08 »
Nawet ja nie wiedzieć czemu myślałem że to państwo (może zasugerowałem się Katarem i Bahrainem), wiec faktycznie poziom ignorancji jest duży :)

Offline Marcin Szymański_

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #1056 dnia: Styczeń 20, 2016, 11:06:18 »
Cały czas jednak podkreślam, że dla wielu ludzi każdy muzułmański kraj reprezentuje ten pokrzykujący kretyn z karabinem, bombą i kozą.
Stare jak atak na World Trade Center, ale kiedyś przynajmniej mieli stajla. ;)

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #1057 dnia: Styczeń 20, 2016, 11:10:41 »
@Screwball:
Ale teraz ty na podstawie jednego pozytywnego doswiadczenia generalizujesz tak samo, tyle ze w 2ga strone.
No i pytanie czy ty byles tez poza Dubajem, zwiedzales sobie kraj na wlasna reke, chodziles i jezdziles gdzie chciales, rozmawiales z innymi ludzmi; tak intensywnie przez 2-3 tygodnie przynajmniej.
IMO, Dubaj to kosmpolityczne miasto nastawione na cudzoziemcow/ turystow. Miasto sie z nich utrzymuje i bylby to strzal w stope gdyby ich odpychalo, bo juz wiecej by nie przyjechali.
oczywiscie, ze szariat to jest system religijno-polityczno-spoleczny, ktory kontroluje wszystkie dziedziny twojego zycia i nic wiecej ci do szczescia nie jest potrzebne. No chyba, ze ten 1.5h wyklad muzulmanina-ewangelisty to byl fake :D
Zreszta wyraznie mowi o tym definicja:
https://simple.wikipedia.org/wiki/Sharia_law

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1058 dnia: Styczeń 20, 2016, 11:29:42 »
Ale nie linkujmy do wikipedii dla Amerykanów ;)

https://en.wikipedia.org/wiki/Sharia

Offline vrds

• Badass
« Odpowiedź #1059 dnia: Styczeń 20, 2016, 11:45:30 »
Opracowanie ma datę 2 kwietnia 2015, więc, podobnie jak inni, autorzy nie byli w stanie przewidzieć letniej intensyfikacji.
Po to jest się think tankiem, który ma za zadanie przewidywanie wydarzeń, żeby takie wydarzenia przewidywać, jeśli tego nie potrafią to wiele mówi o ich pracy i kwalifikacjach.

A można wiedzieć jakie to "zweryfikowane i obiektywne" źródła mówią aż o 3 mln, bo ja znalazłem coś takiego:

According to IOM and UNHCR estimates, around one million migrants and refugees arrived in Europe till 21 December 2015, three to four times more than in 2014.
- Wikipedia

Eurostat może być? Oficjalnie 626 tys. w 2014 i 1,221,855 w 2015 roku ludzi zostało oficjalnie zarejestrowanych. Daje nam to circa about 2 miliony, z ogromną tendencją zwyżkową na następne lata. Dodatkowo mamy różnie szacowane setki tysięcy nigdy nie zarejestrowanych imigrantów, którzy ciągle odmawiają rejestracji poza niemcami, bądź takich którzy się niezarejestrowali i przebywają w Europie nielegalnie. Nie podawałem źródeł bo są niekompletne i szacunkowe odnośnie niezarejestrowanych imigrantów, ale jeśli Cię to interesuje wujek google nie gryzie, cała minuta, dwie szukania.

Hmmm liczba dzieci w tych danych na rodzinę też ciekawa, średnio 3 dzieci w rodzinie muzułmańskiej,

Ale to globalnie.

W ojropie jest nie 2.7 vs 3.1 tylko 1.5 vs 2.1

Czyli raczej więcej niż 100 lat potrzeba (no chyba, że w ramach przyjmowania imigrantów pół Bliskiego Wschodu przyjedzie do UE) żeby muśliny stanowiły większość w UE.

Ale zwróć też proszę uwagę, że w Europie nikt oficjalnych danych nie pokazuje, więc w ten przyrost "europejski" są już wliczone dzieci muzułmańskie. Należy też się zastanawiać czy w EU muzułmanie mają więcej dzieci niż u siebie czy mniej. IMHO więcej tak jak Polacy w UK.

Wcześniej sugerowałeś, że jednak muzułmanie
Ja Cię proszę czytanie ze zrozumieniem.

Szwecja nie podaje oficjalnych danych, ani odnośnie ilości imigrantów, ani odnośnie ich pochodzenia, religii, etc.
Nikt nie prowadzi, bądź nie ujawnia w części krajów UE danych na temat religii imigrantów, bądź społeczeństwa. Stąd zastanawiają mnie skąd te szacunki, skoro oficjalnych danych często brak ale dziękuję za źródło, zapoznam się z danymi, metodologią i sprawdzę czy strona jako taka jest wiarygodna.

Wielokrotnie zaznaczałem, że nie ma danych odnośnie religii, pochodzenia etnicznego imigrantów i dlatego właśnie piszę imigranci. Proszę czytać ze zrozumieniem.

@Screwball mam nadzieję, że zdajesz już sobie sprawę jak kompletnie chybiony jest twój przykład z Dubajem, jeśli nie to dam Ci analogiczny. "Byłem z żoną w kurorcie w Egipcie, wiecie tym kraju który żyje z turystów i który robi co może żeby ich do siebie przekonać. Kurort piękny, bogaty, oddzielony od kraju i jego mieszkańców, mam tam wszystko co chcę, nikt nie kazał mojej żonie narzucić sobie tego prześcieradła na plaży, nikt mi nie narzuca mi swoich poglądów i religii, wniosek w całym kraju jest pięknie, bogato, ludzie są spoko, nikt niczego nie narzuca." Tak właśnie brzmią Twoje wywody o Dubaju.

Odnośnie szariatu to oczywiście znowu nie masz racji, a skoro wszyscy walą wikipedię to i ja mogę.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szariat
Szariat (...) ? prawo normujące życie wyznawców islamu, zarówno w jego odmianie sunnickiej, jak i szyickiej. Islam nie uznaje rozdziału życia świeckiego od religijnego i dlatego reguluje zarówno zwyczaje religijne, organizację władzy religijnej oraz codzienne życie muzułmanina. Szariat nie uznaje co do zasady wolności religijnej.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1060 dnia: Styczeń 20, 2016, 11:52:57 »
Po to jest się think tankiem, który ma za zadanie przewidywanie wydarzeń, żeby takie wydarzenia przewidywać, jeśli tego nie potrafią to wiele mówi o ich pracy i kwalifikacjach.
Aha, czyli mają być jasnowidzami i umieć idealnie przepowiedzieć przyszłosć, a jak nie umieja, to sa idiotami - bo jak wiadomo współczesny świat jest na tyle prosty i nieskomplikowany, że nie występują wydarzenia których mało kto się spodziewał.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1061 dnia: Styczeń 20, 2016, 11:53:07 »
@Screwball:
Ale teraz ty na podstawie jednego pozytywnego doswiadczenia generalizujesz tak samo, tyle ze w 2ga strone.
No i pytanie czy ty byles tez poza Dubajem, zwiedzales sobie kraj na wlasna reke, chodziles i jezdziles gdzie chciales, rozmawiales z innymi ludzmi; tak intensywnie przez 2-3 tygodnie przynajmniej.
IMO, Dubaj to kosmpolityczne miasto nastawione na cudzoziemcow/ turystow. Miasto sie z nich utrzymuje i bylby to strzal w stope gdyby ich odpychalo, bo juz wiecej by nie przyjechali.
oczywiscie, ze szariat to jest system religijno-polityczno-spoleczny, ktory kontroluje wszystkie dziedziny twojego zycia i nic wiecej ci do szczescia nie jest potrzebne. No chyba, ze ten 1.5h wyklad muzulmanina-ewangelisty to byl fake :D
Zreszta wyraznie mowi o tym definicja:
https://simple.wikipedia.org/wiki/Sharia_law

Tak, chodziłem i jeździłem gdzie chcę przez 2 tygodnie, również poza Dubajem (sprecyzujmy, Dubaj to miasto, ale też jeden z emiratów tworzących ZEA). Dlaczego miałbym tego nie robić? Bo w Polsce ludzie mają jakieś fantasmagorie na temat krajów arabskich? Spotykałem różnych ludzi, dlatego pisałem o tym gościu, który był bardzo gorliwym muzułmaninem. W Dubaju jest mnóstwo obcokrajowców, głównie pochodzących z innych krajów islamskich i z nimi też rozmawiałem. I tutaj fakt - niektóre dziewczyny potwierdzały, że po powrocie do siebie muszą założyć hidżab, ale to bardziej wynika z rodzinnej presji. Trochę na zasadzie polskich ślubów kościelnych, bo babcia sobie zażyczyła. W sumie zauważyłem, że moi rodacy strasznie chcą uwolnić te biedne kobiety z ich tradycyjnych strojów nie myśląc w ogóle, że wiele kobiet zakłada je z własnej woli, bo to wygodne, można cały dzień kimać w piżamie, a później w sekundę wskoczyć w strój ninja i gotowa do wyjścia w miasto ;) Natomiast wracając do szariatu, to jest to bardziej system moralno-prawny, nie ustrojowo-rządowy. I ogólnie jest to zbyt skomplikowana kwestia, żeby sobie tym terminem rzucać na lewo i prawo, szariat szariatowi nierówny, czasem sądy religijne regulują wszystko, a czasem tylko sprawy rodzinne.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1062 dnia: Styczeń 20, 2016, 12:09:42 »
@Screwball mam nadzieję, że zdajesz już sobie sprawę jak kompletnie chybiony jest twój przykład z Dubajem, jeśli nie to dam Ci analogiczny. "Byłem z żoną w kurorcie w Egipcie, wiecie tym kraju który żyje z turystów i który robi co może żeby ich do siebie przekonać. Kurort piękny, bogaty, oddzielony od kraju i jego mieszkańców, mam tam wszystko co chcę, nikt nie kazał mojej żonie narzucić sobie tego prześcieradła na plaży, nikt mi nie narzuca mi swoich poglądów i religii, wniosek w całym kraju jest pięknie, bogato, ludzie są spoko, nikt niczego nie narzuca." Tak właśnie brzmią Twoje wywody o Dubaju.

Porównujesz turystyczny kurort do normalnie funkcjonującego, ponad 9 mln kraju. Super. No ale pewnie tam byłeś, masz tam rodzinę i wiesz lepiej.
Eh, mam wrażenie, że zupełnie nie zrozumiałeś o czym piszę. Nigdzie nie twierdzę, że islam=cud, miód, orzeszki. Twierdzę tylko, że powielanie stereotypów jest głupie. Byłem w kraju islamskim, który te stereotypy obala. Ty będziesz uważał, że zrobili mi wodę z mózgu, bo przecież malowane trawniki i w ogóle Korea Północna. No i ok. Ale różnica jest taka, że ja mam świadomość, że wrzucanie do smutnego wora wszystkiego z metką "islam" jest zwykłą ignorancją.

Odnośnie szariatu to oczywiście znowu nie masz racji, a skoro wszyscy walą wikipedię to i ja mogę.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szariat
Szariat (...) ? prawo normujące życie wyznawców islamu, zarówno w jego odmianie sunnickiej, jak i szyickiej. Islam nie uznaje rozdziału życia świeckiego od religijnego i dlatego reguluje zarówno zwyczaje religijne, organizację władzy religijnej oraz codzienne życie muzułmanina. Szariat nie uznaje co do zasady wolności religijnej.

Przykro mi, ale niestety nie rozumiesz różnicy pomiędzy systemem moralno-prawnym, a ustrojowo-rządowym.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #1063 dnia: Styczeń 20, 2016, 12:21:52 »
@Screwball:
jak masz na mysli sady szariatu powstajace w Europie to one reguluja jedynie sprawy rodzinne z oczywistych powodow. Co zreszta jest IMO problemem, bo prowadzi do sytuacji "panstwa w panstwie". W swojej pierwotnej formie szariat obejmuje wszystkie dziedziny zycia od A do Z.
Co do kobiet i hidzabu to nie zgodze sie, zeby tam byla wolnosc wyboru. Jak zyjesz w jakims spoleczenstwie to albo sie dostosujesz, albo czeka cie ostracyzm. Twoje osobiste poglady na niewiele sie zdadza. Moze taka wolnosc wyboru panuje w liberalnych krajach arabskich (jak np byla w Syrii, gdzie mozna sie bylo nawet isc do kasyna, czy napic alko i nikt z tego powodu problemow nie robil), ale to nie jest norma i w takim Afganistanie sytuacja ma sie zgola odmiennie.
Zreszta zachodnie organizacje humanitarne nie bez powodu czesto gesto graja larum na lamanie praw mniejszosci i kobiet (w pojeciu cywilizacji zachodniej) w krajach arabskich.

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
  • Hejter MGS i Death Stranding
« Odpowiedź #1064 dnia: Styczeń 20, 2016, 12:42:19 »
Szariat macie w Iranie i w zwalczającej go Arabii Saudyjskiej, a ustrój, reżim i system polityczny mają diametralnie inny, choć ze wspólnymi mianownikami takimi jak brak poszanowania praw człowieka lub swobód obywatelskich.

Śmiałbym się jakby ten grafoman Kojima upadł i sobie głupi ryj rozwalił!

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #1065 dnia: Styczeń 20, 2016, 12:49:10 »
Szariat macie w Iranie i w zwalczającej go Arabii Saudyjskiej, a ustrój, reżim i system polityczny mają diametralnie inny, choć ze wspólnymi mianownikami takimi jak brak poszanowania praw człowieka lub swobód obywatelskich.

Przeciez to tylko zbior zasad napisany 1.5k lat temu. Chodzi wiec jeszcze o interpretacje ;) To czy bedzie wersja soft czy hard rzeczywiscie zalezy od tego kto sprawuje wladze. I oczywiscie, ze kazdy przy wladzy bedzie twierdzil, ze jego wersja jest ok.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1066 dnia: Styczeń 20, 2016, 12:53:44 »
@Screwball:
jak masz na mysli sady szariatu powstajace w Europie to one reguluja jedynie sprawy rodzinne z oczywistych powodow. Co zreszta jest IMO problemem, bo prowadzi do sytuacji "panstwa w panstwie".

Podobnie działają "cygańskie sądy", ale jakoś nie widzę, żeby ktoś z tego powodu robił wielkie halo. Choć oczywiście też nie podoba mi się idea państwa-w-państwie. Natomiast co do reszty - ja nigdzie nie twierdzę, że laski mogą sobie chodzić w każdym kraju islamskim jak chcą, bo tak nie jest i niektóre, np. Arabia Saudyjska nakazuje prawnie zakrywania twarzy. Chodzi mi tylko o to, że nie zawsze jest to odgórny, państwowy nakaz. Czasem kobiety same świadomie wybierają taki strój i nie trzeba ich koniecznie "ratować". Kwestie łamania praw mniejszości i kobiet to jest inny temat.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #1067 dnia: Styczeń 20, 2016, 13:08:09 »
co do Cygan: pomimo, ze to jest duzo mniejsza grupa niz muzulmanie to popatrz jakie oni napiecia wywoluja gdziekolwiek sie pojawia w wiekszej grupie.
A co do zakazow, nakazow, norm spolecznych obowiazujacych pod inna szerokoscia geograficzna to uwazam, ze to nie jest moj interes tylko ludzi, ktorzy tam zyja. Ja im ew. moge powiedziec co o tym mysle i co ja zrobilbym na ich miejscu, ale ostateczna decyzja, w ktora strone pojda powinna nalezec do nich.

Online Misiakk

• I Am Robot
  • Viva Yuri!
« Odpowiedź #1068 dnia: Styczeń 20, 2016, 13:13:14 »
No to oni odwrotnie mogą zrobić to samo.

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #1069 dnia: Styczeń 20, 2016, 14:05:46 »
No to oni odwrotnie mogą zrobić to samo.
w sensie? Oni moga powiedziec Europejczykom jak powinni zyc? No moga. To czy Europejczycy to zrobia czy nie to juz zalezy od wiekszosci, bo w koncu mamy demokracje.

Offline vrds

• Badass
« Odpowiedź #1070 dnia: Styczeń 20, 2016, 15:30:59 »
Wiecie do jakiego wniosku doszedłem jak czytam te posty i wypociny części ludzi z tego wątku? To wszystko jest cholernie nie na temat. Podaję statystykę i zastanawiam się na jej wpływem na oblicze EU, a otrzymuję odpowiedź pod tytułem "bo ja i moja żona", "ja widziałem", "mam inne zdanie, więc nie obchodzi mnie definicja tego słowa". Czy tylko mi się wydaje, że powinniśmy sobie stawiać pytania, takie jak:
- Jak masowa migracja ludności arabskiej i afrykańskiej odmieni Europę?
- Czy nadciągający kryzys demograficzny przyspieszy przekształcanie części republik zachodnich w kraje niedemokratyczne?
- Czy UE przetrwa kryzys migracyjny i nie rozpadnie się w przeciągu najbliższych dziesięcioleci?
- Jak w tej sytuacji ma zachować się Polska? Brać imigrantów ze wschodu, żeby łatać problemy demograficzne, brać muzułmanów, nikogo nie brać?
- Czy w ogóle jakakolwiek dyskusja ma sens, bo patrząc na liczby, demografię, etc. to cała Europa na czele z Polską jak w tak ciemnej dupie, że już nic nie pomoże i trzeba spierdalać z tego kontynentu zanim zawalą się po kolei system emerytalny, społeczny, rynek pracy, UE?

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #1071 dnia: Styczeń 20, 2016, 16:27:05 »
Eurabia. Polecam zmieniç kontynent. Serio.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1072 dnia: Styczeń 21, 2016, 09:16:26 »
vrds, widzę że głównie do mnie pijesz, więc ci odpowiem, mimo że już odpowiedziałem. Twoje statystyki można o kant dupy potłuc, co ci kilka osób już powiedziało i podesłało stosowne linki, ale oczywiście ty i tak wiesz lepiej. Jeżeli doświadczenia osoby przebywającej w islamskim kraju i opowiadającej o tym w temacie "Imigracja i islam" są nie na temat...

Ludzie przede wszystkim boją się nieznanego. To właśnie teraz obserwujemy. Nie wiedzą co to jest szariat ale straszą tym wszystkich dookoła. Nie mają pojęcia o kulturze islamu, ale zamykają już Unię. Żywią się stereotypami i danymi wyciągniętymi z memów, ewentualnie nagłówków. Daleko mi do miłości do islamu oraz w ogóle jakiejkolwiek religii. Wkurwia mnie to, co się dzieje w Europie. Nie widzę żadnego powodu, żeby jakiekolwiek grupy stanowiły swoje wewnętrzne prawo w ramach społecznych struktur. Ale mimo wszystko staram się patrzeć na dwie strony medalu, nie reagować histerycznie, nie ulegać stereotypom oraz medialnym manipulacjom. I tego również tobie życzę. Trochę dystansu jeszcze nikomu nie zaszkodziło ;)

pozdr
psn - Skrubolski

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #1073 dnia: Styczeń 21, 2016, 10:13:55 »
Skrubol, skończ pitolić. Dubai ma tyle wspólnego z brudasami co Rio z Brazylią. Leć do Afryki Północnej albo wyślij samą żonę i wtedy mów jak to się znasz na islamie.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1074 dnia: Styczeń 21, 2016, 10:24:25 »
Gdzie napisałem, że się znam na islamie?
psn - Skrubolski

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #1075 dnia: Styczeń 21, 2016, 10:29:01 »
Wiesz, wkurza jak piszesz że oni mogą być fajni i piszesz jak światła osoba bo byłeś w Dubaju. Tylko wzmiankuję: Nic nie wiesz, jak siedzisz w Polsce i wycieczkujesz do najbardziej turystycznego miejsca muzułmańskiego.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1076 dnia: Styczeń 21, 2016, 10:36:55 »
No cóż, wiem jednak nieco więcej od osoby siedzącej tylko w Polsce, nie mającej żadnego kontaktu z muzułmańskim światem. Ale żadnym ekspertem od spraw islamu oczywiście nie jestem.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #1077 dnia: Styczeń 21, 2016, 10:39:58 »
Nie masz żadnego pojęcia. "Uchodźcy" nie przychodzą z Dubaju tylko najgorszych części Afryki, Iraku, Afganistanu. Zapoznaj się z nimi i wtedy się mądruj.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1078 dnia: Styczeń 21, 2016, 10:52:05 »
Syria to najgorsza część Afryki, Iraku i Afganistanu. Oookej. Przeczytaj sobie jak tam wyglądało życie przed wojną, całkiem normalnie funkcjonujący kraj.
http://wyborcza.pl/magazyn/1,148050,18913378,ten-piekny-spokojny-kraj-juz-nie-ma-biforkow-w-damaszku.html
Poza tym zwróć uwagę, że ja nie piszę o uchodźcach, tylko o muzułmanach. Wielu z nich poznałem osobiście (nie tylko w ZEA), więc chyba mam prawo się na ten temat wypowiadać. Czy nie mam pojecia?

pozdr
psn - Skrubolski

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #1079 dnia: Styczeń 21, 2016, 11:00:18 »
Syria to najgorsza część Afryki, Iraku i Afganistanu. Oookej. Przeczytaj sobie jak tam wyglądało życie przed wojną, całkiem normalnie funkcjonujący kraj.
http://wyborcza.pl/magazyn/1,148050,18913378,ten-piekny-spokojny-kraj-juz-nie-ma-biforkow-w-damaszku.html
Poza tym zwróć uwagę, że ja nie piszę o uchodźcach, tylko o muzułmanach. Wielu z nich poznałem osobiście (nie tylko w ZEA), więc chyba mam prawo się na ten temat wypowiadać. Czy nie mam pojecia?

pozdr

Ja nie wierzę w to, co czytam. Ty tak na serio? Ty w jakiejś jaskini się chowasz przed jakimikolwiek złymi informacjami przeciwko "uchodźcom"? Celowo umieszczam ich w cudzysłowie, bo - jakbyś nie wiedział - zdecydowana, ogromna większość tych małp, gwałcących trzyletnie dzieci, nie przyszła z Syrii. Większość przyszła z edukacyjnej pustki, gdzie kamienuje się dziewczynki i pali czarownice. Serio, do cholery. Nie bądź ignorantem. I jeszcze raz - ludzie których poznajesz są muzułmanami i co z tego? Jak to się ma do tych małp co tu wycieczkami przychodzą? Większość z nich to młodzi mężczyźni, co przyszli se poruchać i nażreć się.