Autor Wątek: Imigracja i islam - dyskusja ze spoilerami  (Przeczytany 257898 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
  • Hejter MGS i Death Stranding
Odp: Imigracja i islam - dyskusja ze spoilerami
« Odpowiedź #1920 dnia: Wrzesień 19, 2017, 11:03:02 »
Nie zgadzam się że podawanie religii jest na równi z podawaniem narodowości, bo podanie narodowości ma o tyle znaczenie, że wiesz czy zbrodzieniem jest krajan czy przyjezdny. Dla mnie nie ma to jakiegoś specjalnego znaczenia (w ogóle brandzlowaniem się narodowością gardzę ), ale dla większości "tego głupiego kurwa polskiego społeczeństwa" ma to zajebiste znaczenie, podobnie jak przy informowaniu o tragediach i kataklizmach. Chuj, że morze pochłonęło 10 000 ludzi, ważne, że żadnego sebixa i janusza wśród nich nie było*.

* - wiadomo, że ktoś może się martwić o rodzinę za granicą, ale częściej niż rzadziej odnoszę wrażenie, że istotne jest tylko to czy Polacy ucierpieli czy nie.

Śmiałbym się jakby ten grafoman Kojima upadł i sobie głupi ryj rozwalił!

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #1921 dnia: Wrzesień 19, 2017, 11:05:04 »
Ja sie musze przyznac, ze tez troche mialem taki stereotyp w pewnym momencie w glowie, ale ktoregos roku polecielismy z zona do Maroka. Na Boze Narodzenie. Poznalismy tam tak roznych ludzi (spalismy glownie w naprawde dziwnych riadach w centrach Medyn w kilku miastach i miasteczkach. Mieszkalismy u rodziny, ktora na dzien dobry poprosila, zeby moja zona zakrywala wlosy wchodzac do nich do domu. Mieszkalismy tez w domu, ktorego gospodarz mial taki barek, ze komisarz UE by sie pewnie poczul zawstydzony. A pomiedzy tymi dwoma skrajonsciami zyja normalni ludzie, ktorzy chca korzystac z zycia, miec spokoj, zarobic na turystach i jarac najlepszy chyba w calym swiecie haszysz. Wlascicielem firmy, z ktorej wynajomowalismy samochod byla kobieta. Wlascicielem dwoch z szesciu miejsc w ktorych spalismy byly kobiety. Bez zadnych chust na glowach. Jak przez przypadek nieomal wpakowalem sie w butach do meczetu w Fezie (jednego z najstarszych w Maroku, na moja obrone dodam, ze z zewnatrz wcale nie wygladal na meczet), to miejscowi grzecznie i kulturalnie zwrocili mi uwage, wytlumaczyli co i jak, potraktowali naprawde ze zrozumieniem - i na koniec jeszcze poczestowali nas herbata i opowiedzieli ciekawe historie. I nawet nie probowali nam nic sprzedac. W Chefchauen z kolei bylismy w restauracji, w ktorej kelnerzy traktowali moja zone jakby byla powietrzem, udawali ze nie slysza nic z tego co ona mowi. Jednoczesnie tuz za rogiem mozna bylo kupic kilo haszu od reki. Przedziwny kraj, przedziwni ludzie, ale jak sie troche pomieszka miedzy nimi to okazuja sie byc bardzo podobni do nas tak naprawde. Bo jednak wszyscy jestesmy ludzmi, a to ze pojebow nie brakuje pod zadna szerokoscia geograficzna, to raczej nie powinno dziwic nikogo w czasach globalnej wioski.
Dodam jeszcze jedno - po Maroku spedzilismy tydzien w Barcelonie - wracalismy do Irlandii przez Barcelone, wiec postanowilismy spedzic tam Nowy Rok i jeszcze kilka dni. Szczerze mowiac, to duzo bezpieczniej czulem sie w Medynie w Marakeszu o 2 w nocy niz w Barcelonie w centrum miasta o 22.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #1922 dnia: Wrzesień 19, 2017, 11:05:49 »
Czyli jak sprawca krzyczy "Boze" to motyw religijny (chrzescijanski), a jak "kurwa mac"  to motyw zawodowo-rodzinny?

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #1923 dnia: Wrzesień 19, 2017, 11:06:50 »

Skąd przekonanie, iż w przypadku gwałtu nie było żadnych religijnych wątków? Muzułmanie tak powiedzieli, którzy gwałcili?

A skąd przekonanie, że było?

Nie wiem, ja nie stwierdzam, że było. Ty natomiast wiesz, że nie, więc bardziej zasadne pytanie jest o Twoje źródło wiedzy o braku wątku religijnego.

Moja wiedza wynika z newsów. Nigdzie nie znalazłem informacji na temat religijnego podłoża tego bandyckiego ataku. Media zawsze podają, jeżeli sprawca wykrzykiwał rzeczy w stylu allah akbar. Tutaj o niczym takim nie słyszałem.
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/gwalt-na-polce-w-rimini-relacja-pobitego-partnera-polki,767654.html

Ale być może masz lepsze informacje. Chętnie je zobaczę i przyznam ci rację.

pozdr

Przyznania mi racji w czym? Niewykluczeniu możliwości? Twoim zdaniem religijne podłoże to jedynie krzyki o Allahu na ulicy podczas gwałtu? Czy news w TVN24? Co z wychowaniem? Podejściem do kobiet? Tego nie kształtuje religia? Nikt nie wie co sprawiło, iż idioci poczuli przyzwolenie na dokonanie tego czynu. Śmieszy mnie jedynie szukanie jakichś wymówek w imię poprawności politycznej.

Nie zgadzam się że podawanie religii jest na równi z podawaniem narodowości, bo podanie narodowości ma o tyle znaczenie, że wiesz czy zbrodzieniem jest krajan czy przyjezdny. Dla mnie nie ma to jakiegoś specjalnego znaczenia (w ogóle brandzlowaniem się narodowością gardzę ), ale dla większości "tego głupiego kurwa polskiego społeczeństwa" ma to zajebiste znaczenie, podobnie jak przy informowaniu o tragediach i kataklizmach. Chuj, że morze pochłonęło 10 000 ludzi, ważne, że żadnego sebixa i janusza wśród nich nie było*.

* - wiadomo, że ktoś może się martwić o rodzinę za granicą, ale częściej niż rzadziej odnoszę wrażenie, że istotne jest tylko to czy Polacy ucierpieli czy nie.

Manipulacja! ;) Mnie to również zawsze dziwi.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2017, 11:10:46 wysłana przez Rolek »

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #1924 dnia: Wrzesień 19, 2017, 11:11:26 »

Narodowosc jest tez bardzo prosta do zweryfikowania i stanowi bardzo ważną czesc identyfikacji, łączącą się również z językiem. Religia już nie, bo jest bardzo rozproszona, tak jak to Sialala powiedział. Nie sądzę, żeby komukolwiek pomogła w czymkolwiek informacja, że jestem katolikiem (no bo byłem chrzczony, a nawet jakies inne rytuały przechodziłem), natomiast w obecnej chwili nic mnie nie łączy z tą religią. Jaki jest więc sens podawania informacji, że jestem (rzekomym) katolikiem?

Skąd przekonanie, iż w przypadku gwałtu nie było żadnych religijnych wątków? Muzułmanie tak powiedzieli, którzy gwałcili?

A skąd przekonanie, że było?

Nie wiem, ja nie stwierdzam, że było. Ty natomiast wiesz, że nie, więc bardziej zasadne pytanie jest o Twoje źródło wiedzy o braku wątku religijnego.

Moja wiedza wynika z newsów. Nigdzie nie znalazłem informacji na temat religijnego podłoża tego bandyckiego ataku. Media zawsze podają, jeżeli sprawca wykrzykiwał rzeczy w stylu allah akbar. Tutaj o niczym takim nie słyszałem.
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/gwalt-na-polce-w-rimini-relacja-pobitego-partnera-polki,767654.html

Ale być może masz lepsze informacje. Chętnie je zobaczę i przyznam ci rację.

pozdr

Przyznania mi racji w czym? Niewykluczeniu możliwości? Twoim zdaniem religijne podłoże to jedynie krzyki o Allahu na ulicy podczas gwałtu? Czy news w TVN24? Co z wychowaniem? Podejściem do kobiet? Tego nie kształtuje religia? Nikt nie wie co sprawiło, iż idioci poczuli przyzwolenie na dokonanie tego czynu. Śmieszy mnie jedynie szukanie jakichś wymówek w imię poprawności politycznej.

Moja wiedza wynika z czegos. Twoja z niczego. Udowodnij mi, że jest inaczej.

pozdr
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2017, 11:13:12 wysłana przez Screwball »
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #1925 dnia: Wrzesień 19, 2017, 11:16:15 »
Z czego wynika Twoja wiedza? I co mam Ci udowodnić? Twój wymysł o braku motywów z newsa TVN24? Rozmawiałeś ze sprawcami? Robiłeś wywiad środowiskowy? Na jakiej podstawie wyklyczyłeś wątki religijne?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2017, 11:23:49 wysłana przez Rolek »

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1926 dnia: Wrzesień 19, 2017, 11:23:51 »
Dałem ci pierwszego newsa z brzegu. Ale tych newsów było sporo i żaden nie mówił o podłożu religijnym. Przy okazji innych ataków takie informacje padały. Np. tutaj:
http://wyborcza.pl/7,75399,22245246,hiszpania-samochod-wjechal-w-ludzi-w-barcelonie.html
Masz informacje o powiązaniach religijnych. W leadzie. Na wyborczej.

Udowodnij mi więc, że religia miała cokolwiek wspólnego z atakiem w Rimini. Oczywiscie poza głupotami, że ktos tam żył w kulturze islamskiej bo ten argument już omówiłem wczesniej oraz ponownie odsyłam do tego co napisał Sialala.

pozdr
psn - Skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #1927 dnia: Wrzesień 19, 2017, 11:26:28 »
Wow, może razem z Sialala na ekspertów pojdziecie w kwestiach badania wątków religijnych? Na podatawie newsa i kontaktu z kolegą możecie wykluczyć wszystko.

Rzecz najważniejsza, ja nieczego nie zakładam, a jedynie nie wykluczam (o czym już któryś raz piszę). Nie wiem co mam Ci udowodnić więc.

Państwo Islamkie przyznaje się do ataku, więc jak tam może nie być informacji o wątkach religijnych? To oczywste. Świetny news do porównania.

No i życie w kulturze określonej nie ma znaczenia  ponieważ od zawsze wiadomo, że nie ma to znaczenia i jest głupie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2017, 11:41:13 wysłana przez Rolek »

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1928 dnia: Wrzesień 19, 2017, 11:32:16 »
Do tego gwałtu się ISIS przyznało?  ;D

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #1929 dnia: Wrzesień 19, 2017, 11:33:48 »
Do newsa wrzuconego http://wyborcza.pl/7,75399,22245246,hiszpania-samochod-wjechal-w-ludzi-w-barcelonie.html jako porównania do tego, iż skoro wyborcza nie pisze o wątkach religijnych to znaczy, że ich tam nie było.

Może wyborcza przejęła się wrzutą z fejsa o "manipulacji" i nie podaje już danych tak nieistotnych. ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2017, 11:37:58 wysłana przez Rolek »

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1930 dnia: Wrzesień 19, 2017, 11:45:43 »
Do newsa wrzuconego http://wyborcza.pl/7,75399,22245246,hiszpania-samochod-wjechal-w-ludzi-w-barcelonie.html jako porównania do tego, iż skoro wyborcza nie pisze o wątkach religijnych to znaczy, że ich tam nie było.

Problem w tym, że ja się opieram na źródłach (do tego dosyc wiarygodnych, bo na relacji ofiary). Ty na niczym, na żadnej wiedzy, tylko na swoich domniemaniach.

Nigdzie nie powiedziałem, że na pewno nie było kontekstu religijnego, tylko że nikt nie podał takiej informacji. Wrecz przeciwnie, zachęcałem ciebie do podania mi zródła, które zmieni moje zdanie. Ale nie potrafisz tego zrobić. Jest więc bardziej prawdopodobne, że wątku religijnego podczas tego ataku nie było.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1931 dnia: Wrzesień 19, 2017, 11:54:08 »
Ej no, ale ten co wjechał w lud zwiedzająco-wypoczywający to zrobił to z powodów kulturowo-religijnych. Przecież to oczywiste. Owszem, mogły to nie być jedyne powody, bo wiadomo, że terroryzm przyciąga jednostki mające problemy z funkcjonowaniem w społeczeństwie, więc zwykła niechęć do ludzi, frustracja też tu mogły być ważnymi czynnikami, no ale summa summarum to był zamach terrorystyczny.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1932 dnia: Wrzesień 19, 2017, 11:56:36 »
Wiadomo, ale wyżej chodziło mi o Rimini. Chyba, że to nie do mnie było.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #1933 dnia: Wrzesień 19, 2017, 12:01:10 »

Problem w tym, że ja się opieram na źródłach (do tego dosyc wiarygodnych, bo na relacji ofiary). Ty na niczym, na żadnej wiedzy, tylko na swoich domniemaniach.

Nigdzie nie powiedziałem, że na pewno nie było kontekstu religijnego, tylko że nikt nie podał takiej informacji. Wrecz przeciwnie, zachęcałem ciebie do podania mi zródła, które zmieni moje zdanie. Ale nie potrafisz tego zrobić. Jest więc bardziej prawdopodobne, że wątku religijnego podczas tego ataku nie było.

pozdr

Bardziej prawdopodobne ponieważ nie ma o tym newsów? Ofiara w trakcie tego zdarzenia pytała o powody i jej sprawcy powedzieli, że to nie z powodu religii? Że nie miała ona żadnego wpływu na nich? Pośrednio czy bezpośrednio?

Mnie kompletnie nie interesuje zmana Twojego zadania na jakikolwiek temat. Nie to było celem całej dyskusji. Wykluczasz coś na zasadzie kilku newsów z gazet i przychodzisz nad tym do porządku dziennego, jakoby gazety pisały samą prawdę, jednocześnie wrzucasz jakiś obrazek z fejsa mówiący o "manipulacji" mediów, tych samych, które przed chwilą bierzesz jako źródła prawdy niemalże oczywistej. Gotów jesteś wykluczyć cokolwiek z powodu nagłówka w gazecie (a raczej jego braku), bulwersując się o podawanie prawdziwych informacji jako "manipulacji".  :D

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1934 dnia: Wrzesień 19, 2017, 12:14:27 »
Wykluczasz coś

Dobra, zatrzymajmy się tutaj, nie chce mi się tracić czasu na dyskusję, skoro nie potrafisz przeczytać i zrozumieć co do ciebie piszę.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1935 dnia: Wrzesień 19, 2017, 12:18:36 »
Panowie, zostało Wam tylko jedno:

:D

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #1936 dnia: Wrzesień 19, 2017, 12:23:41 »
Ej no ale na serio - zakladanie ze kazdy jeden incydent w wykonaniu imigranta z kraju islamskiego ma podloze religijne ma taki sam sens jak zakladanie ze kazdy jeden incydent w wykonaniu Polaka mieszkajacego na wyspach brytyjskich ma podloze religijne.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1937 dnia: Wrzesień 19, 2017, 12:24:41 »
W ogóle każdy incydent ma podłoże religijne ::)

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #1938 dnia: Wrzesień 19, 2017, 12:27:06 »
Oczywiście, że nie. Staram się nie zakładać, ani nie wykluczać niczego. Zwłaszcza na podstawie  nagłówków z gazet, zwłaszcza kiedy krzyczę o manipulacji.

Offline tomee

• Super Badass
« Odpowiedź #1939 dnia: Grudzień 02, 2017, 09:18:25 »
http://www.pewforum.org/2017/11/29/europes-growing-muslim-population/
Projekcja wzrostu liczby ludności muzułmańskiej w Europie - były wcześniejsze analizy z tej strony (sprzed kilku lat), tutaj aktualizacja.

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1940 dnia: Grudzień 02, 2017, 13:04:34 »
Czyli co? Krucjatę mamy montować, rekonkwistę, bo może w 2050 15% populacji UE to będą muśliny? Hmm, coś w tym jest - obecnie ponad 10% populacji to wichrzyciele i szkodnik (Polska, Węgry i reszta grajdołu) i i już są problemy.  :D

Offline tomee

• Super Badass
« Odpowiedź #1941 dnia: Grudzień 02, 2017, 16:59:11 »
No proszę jaki mądry!

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #1942 dnia: Grudzień 04, 2017, 20:08:34 »
Turbo wichrzyciel czy szkodnik?
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline meatbag

• I Am Robot
  • "Je n'avais pas besoin de cette hypothese-la."
« Odpowiedź #1943 dnia: Grudzień 04, 2017, 20:24:45 »
Że niepolak to pewne. Ale pije - czyli ruski agent musi.

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1944 dnia: Grudzień 05, 2017, 08:24:06 »
Wypraszam sobie, Putinów i Duginów nienawidzę jeszcze bardziej od PiSu. Chciałbym tytułować się "anty-Polakiem", ale niewłaściwie głosowałem w 2015, więc nie mogę  ;D

Ci, którzyście głupie kurwy głosowały na PiS niech was szlag trafi, chuj warci jesteście, anty-Polakami jesteście. Dobranoc.

Offline Marcin Szymański_

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #1945 dnia: Grudzień 05, 2017, 08:27:44 »
Byle bys czarny nie byl, albo z Jezusowa. ;)

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1946 dnia: Grudzień 05, 2017, 08:41:35 »
A żyd może być?  ;D

Offline Misiakk

• I Am Robot
  • Viva Yuri!
« Odpowiedź #1947 dnia: Grudzień 07, 2017, 00:34:13 »

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #1948 dnia: Grudzień 07, 2017, 00:45:33 »
Tylko ja nie rozumiem?

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #1949 dnia: Grudzień 07, 2017, 06:45:38 »
Nie grałeś w Division? To jest wejście do Dark Zone.
Gregys out.

Offline Biskup

• Prezes
« Odpowiedź #1950 dnia: Grudzień 07, 2017, 06:52:52 »

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1951 dnia: Grudzień 07, 2017, 07:46:46 »
Czyli te fortyfikacje są z tego powodu, że np. burmistrz Strasburga obawia się, że miasto (które nawet nie jest jego włością) zostanie najechane i złupione przez siły burmistrza Mannheim - proste  :D

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #1952 dnia: Grudzień 07, 2017, 08:21:12 »

Gralem, wpadl calak, Dark Zone tez ograny, ale w zyciu bym nie skojarzyl, bo nie znam tematu, dzieki.

Offline Marcin Szymański_

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #1953 dnia: Grudzień 07, 2017, 08:30:34 »
Ja to juz tak odkleilem sie od tego co jest grane w Polsce, ze wczoraj musialem znajomego pytac kim sa te mordy w TV.

Btw, Szczwany, kilka dni temu w Lodzi pobito obcokrajowcow, bo nie mowili po polsku. Ataki na obcokrajowcow sa notorycznie -  jeden w miesiacu minimum. Co ciekawsze w Swino to Niemcy najczesciej robia burdy. Z 5 miesiecy temu pijana Niemka rzucila sie i pobila policjantke. Co w sumie tez pokazuje kondycje policji w tym miescie - glownie sa od mandatow za niemanie pasow i latem od mandatow za picie w miejscu publicznym. Do niczego innego sie nie nadaja.

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1954 dnia: Grudzień 07, 2017, 08:52:54 »
Przez weekend w Giżycku autochtoni skatowali i okradli amerykańskiego żołnierza. Chłopa trzeba było na operację do Reichu przewieźć. Tak Polska odpłaca się "jebanemu kretynowi" za jego miłość do niej.

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #1955 dnia: Grudzień 07, 2017, 09:27:58 »

Gralem, wpadl calak, Dark Zone tez ograny, ale w zyciu bym nie skojarzyl, bo nie znam tematu, dzieki.

Nie wiem, czy to jakas wyzsza szkola sarkazmu ;) ale dam się zlapac na tego baita. Ludzie się odgradzają, jak w średniowieczu, bo boja się atakow dzikusow (teraz pod postacia kierowcy rozpędzonego pojazdu). Nie ma to nic wspólnego z zaraza, Gregys pisal z przekasem. Chyba pamiętasz, co się dzialo w zeszłym roku podczas kilku jarmarkow swiatecznych? Osobiscie uważam jednak, ze reakcje władz, jak i powyższy tweet sa przesadzone.

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #1956 dnia: Grudzień 07, 2017, 09:30:27 »
Dziekuje za wyjasnienie, mowilem powaznie, w zyciu bym na to nie wpadl:)

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #1957 dnia: Grudzień 07, 2017, 09:48:23 »
Luzik ;)

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1958 dnia: Grudzień 07, 2017, 10:36:01 »

Nie wiem, czy to jakas wyzsza szkola sarkazmu ;) ale dam się zlapac na tego baita. Ludzie się odgradzają, jak w średniowieczu, bo boja się atakow dzikusow (teraz pod postacia kierowcy rozpędzonego pojazdu). Nie ma to nic wspólnego z zaraza, Gregys pisal z przekasem. Chyba pamiętasz, co się dzialo w zeszłym roku podczas kilku jarmarkow swiatecznych? Osobiscie uważam jednak, ze reakcje władz, jak i powyższy tweet sa przesadzone.

Ta analogia jest maksymalnie z dupy, Turbo już wyjasnił dlaczego.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #1959 dnia: Grudzień 07, 2017, 11:30:22 »
Zgadzam, się ze tweet był przesadzony (już raz o tym pisałem...). Jest do pewnego stopnia zrozumiale, ze ludzie odgradzają tereny zgromadzen publicznych po zalosnych zamachach dokonanych przez islamistow w zeszłym roku. Czy nasuwa to skojarzenia ze średniowiecznymi fortyfikacjami? Tak, ponownie do pewnego stopnia.