Autor Wątek: On jest piratem! *nuci*  (Przeczytany 112985 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
Odp: On jest piratem! *nuci*
« Odpowiedź #440 dnia: Lipiec 21, 2016, 08:37:39 »
Tak jak napisałem wyżej chodziło mi o to, że ze wszystkich sposobów wybrałeś ten który jest sprzeczny z regulaminem (nielegalny) a atakujesz tych którzy kupili legalnie (czyt. w sposób który nie jest jeszcze sprzeczny z jakimś regulaminem)

Ponawiam pytanie - tobie serio się wydaje że kupowanie za 5zł loginu i hasła do konta steam (a potem przekazywanie go dalej) jest "legalne", w sensie zgodne z regulaminem steama?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2016, 08:39:51 wysłana przez Simplex »

Offline wachu

• Badass
  • Wassup?
« Odpowiedź #441 dnia: Lipiec 21, 2016, 08:43:45 »
Tak jak napisałem wyżej chodziło mi o to, że ze wszystkich sposobów wybrałeś ten który jest sprzeczny z regulaminem (nielegalny) a atakujesz tych którzy kupili legalnie (czyt. w sposób który nie jest jeszcze sprzeczny z jakimś regulaminem)

Ponawiam pytanie - tobie serio się wydaje że kupowanie za 5zł loginu i hasła do konta steam (a potem przekazywanie go dalej) jest "legalne", w sensie zgodne z regulaminem steama?

Nie wydaje tylko tak jest. Chyba że przytoczysz mi punkt regulaminu steamie zabraniający tego. Z drugiej strony mogę przytoczyć Ci punkt w regulaminie mówiący o tym, że kody gier do karty graficznej nie są do dalszej odsprzedaży

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #442 dnia: Lipiec 21, 2016, 08:54:45 »
Nie wydaje tylko tak jest.
OK, jesteś tego tak pewny, że wierzę ci na słowo, że jest. Przecież nie twierdziłbyś tego z taką niezachwianą pewnością seibie bez wcześniejszego przeczytania regulaminu, bo byś się doszczętnie ośmieszył i skompromitował. Sprawdziłeś w regulaminie steam, że takie zachowanie go nie łamie, prawda?

Czyli ustaliliśmy, że Steam nie ma nic przeciwko przekazywania loginu i hasła steam osobom trzecim, jak również sprzedawania konta, jest to w pełni zgodne z ich regulaminem. To dobrze, bo przez chwilę naprawdę myślałem, że to niezgodne z regulaminem, dzięki za wyprowadzenie z błędu.

Z drugiej strony mogę przytoczyć Ci punkt w regulaminie mówiący o tym, że kody gier do karty graficznej nie są do dalszej odsprzedaży
To przytocz. I jeszcze wskaż moją wypowiedź analogiczną do twojej, czyli taką w której twierdziłem, że kupno klucza dodawanego do karty graficznej jest legalne i nie łamie żadnego regulaminu.

Oraz przypominam SEDNO tej dyskusji. Nie chodzi o "legalność" i "zgodność z regulaminem", tylko o konsekwencje dla developerów. Jakie konsekwencje ma sprzedawanie loginu i konta tysiącom ludzi za grosze, a jakie sprzedaż jednego klucza który będzie wykorzystany przez jedną osobę (no, może kilka w zgodnym z regulaminem Family Sharing) i za który developer dostał pieniądze.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2016, 08:57:01 wysłana przez Simplex »

Offline wachu

• Badass
  • Wassup?
« Odpowiedź #443 dnia: Lipiec 21, 2016, 09:00:45 »
Z tymże tu nie chodzi o sprzedawanie konta tylko udostępnianie w trybie rodzinnym. Co do konsekwencji musiałbyś się spytać każdej osoby kupującej od janusza czy kupiłaby ten produkt w pełnej cenie. Jeśli nie to i tak developer by nie zyskał. A dyskusja w którą ja chciałem prowadzić to porównanie januszowania z handlem używkami tylko trochę zeszliśmy z torów. Sam kupuje gry bezpośrednio na steamie sam dobrze wiesz
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2016, 09:04:18 wysłana przez wachu »

Offline SimonX

• Prezes
  • Przechodzimy na stareforumpoly.pl
« Odpowiedź #444 dnia: Lipiec 21, 2016, 09:05:23 »
Wspieranie dewelopera może mieć różne formy, dla sportu mógłbym napomknąć, że propagowanie gry wśród potencjalnych nabywców poprzez jej darmowe udostępnienie, a także wszczęcie dyskusji na forum, też może być uznane za wspieranie :)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #445 dnia: Lipiec 21, 2016, 09:07:04 »
To są niekwantyfikowalne efekty, tym sposobem dojdziemy do tego że piractwo propaguje gry a wiec pomaga developerom ;)

Z tymże tu nie chodzi o sprzedawanie konta tylko udostępnianie w trybie rodzinnym. Co do konsekwencji musiałbyś się spytać każdej osoby kupującej od janusza czy kupiłaby ten produkt w pełnej cenie. Jeśli nie to i tak developer by nie zyskał. A dyskusja w którą ja chciałem prowadzić to porównanie januszowania z handlem używkami tylko trochę zeszliśmy z torów. Sam kupuje gry bezpośrednio na steamie sam dobrze wiesz

Zaraz, jakie "udostępnianie w trybie rodzinnym"? Jak to dokładnie wygląda?
To może ustalmy o jaki rodzaj "udostępniania" dokładnie chodzi, bo tryb rodzinny (Family Sharing) faktycznie jest zgodny z regulaminem - jeżeli udostępniamy maks 5 osobom w trybie family sharing.

Ja cały czas mówię o sprzedawaniu dostępu do konta (login i hasło, granie w trybie offline) setkom osób za grosze - to nie jest ten przypadek?

Bo chyba jednak jest:
Ja chyba bym sie pisal na ROTR jak mozna. Tylko jak to wtedy wyglada, wylaczam mojego steama, wlaczam to konto, sciagam i uruchamian tryb offline?
A jak pozniej z przelaczaniem na swoje org konto i pozniej spowrotem na to?
Dokladnie tak jak piszesz
To nie jest tryb rodzinny...

Offline wachu

• Badass
  • Wassup?
« Odpowiedź #446 dnia: Lipiec 21, 2016, 09:09:15 »
Szczerze to może masz racje - nie znam się aż tak w tym trybie rodzinnym. Jak sie loguje na konto jest informacje że jest włączony tryb rodzinny tym się zasugerowałem

Offline SimonX

• Prezes
  • Przechodzimy na stareforumpoly.pl
« Odpowiedź #447 dnia: Lipiec 21, 2016, 09:13:19 »
Gry z trybu rodzinnego nie działają w trybie offline, tak mi przynajmniej siostrzeniec raportuje, bo wziął komputer do domu, gdzie jeszcze nie mają internetu stacjonarnego. Mówimy tu chyba o graniu na cudzym koncie w trybie offline? Btw. Janusz z Allegro to nie rodzina :)

Ja widzę, że nikt nikogo nie przekona chyba, poszło już tyle doskonałych (z naszej strony ofc) argumentów, że nie ma sensu dalej postów nabijać :)

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #448 dnia: Lipiec 21, 2016, 09:23:58 »
1. Kup Vive za 5 koła
2. Miej kompa za 5 koła, żeby gierki VR śmigały
3. Żyduj na gierkach kupując klucze u allegrowych Januszy biznesu
4. Wmawiaj wszystkim dookoła, że jesteś Robinem Hoodem
5. ? ? ?
6. PROFIT!!

Mam takiego typa w pracy, który oszczędza na gierkach, bo przecież wydał 3,5 tysiąca na kartę graficzną i nie będzie wydawał pieniędzy na coś co można dostać za darmo/półdarmo. I gra na tym swoim wypasionym sprzęcie w Wieśka ściągnietego z torrentów, czy tam kupionego za 5 zł.
"Co się tak kurwa patrzysz? Nas tu nie ma!"

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #449 dnia: Lipiec 21, 2016, 09:28:33 »
Szczerze to może masz racje - nie znam się aż tak w tym trybie rodzinnym. Jak sie loguje na konto jest informacje że jest włączony tryb rodzinny tym się zasugerowałem
To jest "Tryb rodzinny": https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=5149-EOPC-9918&l=polish
Nie ma nic wspólnego z Family Sharing

Regulaminu steam też nie przeczytałeś:
You may not reveal, share or otherwise allow others to use your password or Account except as otherwise specifically authorized by Valve.  You may not sell or charge others for the right to use your Account, or otherwise transfer your Account, nor may you sell, charge others for the right to use, or transfer any Subscriptions

Czyli jak widać kupowanie od januszy oprócz tego że robi kuku developerom to jest "nielegalne" w sensie niezgodne z regulaminem steam.

Sam kupuje gry bezpośrednio na steamie sam dobrze wiesz
Wiem i popieram :)

I serio, kupowane dostępu od januszy jest 100x gorsze od kupienia 1 klucza dodawanego do karty. Wierzę, że widzisz  różnicę :-)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2016, 09:34:34 wysłana przez Simplex »

Offline wachu

• Badass
  • Wassup?
« Odpowiedź #450 dnia: Lipiec 21, 2016, 09:36:22 »
1. Kup Vive za 5 koła
5. ? ? ?
6. PROFIT!!

Mam takiego typa w pracy, który oszczędza na gierkach, bo przecież wydał 3,5 tysiąca na kartę graficzną i nie będzie wydawał pieniędzy na coś co można dostać za darmo/półdarmo. I gra na tym swoim wypasionym sprzęcie w Wieśka ściągnietego z torrentów, czy tam kupionego za 5 zł.

Dobra jak do dyskusji włączają się trolle obrażając innych nie czytając dokładnie całej dyskusji to znak zamknięcia tematu. Ogłoszenie dalej aktualne.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #451 dnia: Lipiec 21, 2016, 10:03:03 »
Cytat: wachu
Cytat: SzczwanyGapa
1. Kup Vive za 5 koła
5. ? ? ?
6. PROFIT!!

Dobra jak do dyskusji włączają się trolle obrażając innych nie czytając dokładnie całej dyskusji to znak zamknięcia tematu. Ogłoszenie dalej aktualne.

Mylisz się. Przeczytałem całą dyskusję i twoje pokrętne tłumaczenia nie przekonały mnie wcale a wcale. Nie to co rzeczowe argumenty Simplexa i Simona X. Pokaż mnie no to palcem, w którym miejscu Cię obrażam? Prędzej ja powinienem czuć się obrażonym, bo nazwałeś mnie trollem, zarzuciłeś że komentuję bez czytania i na koniec zamykasz wątek, żebym nie mógł odpisać.

Kupowanie kont od allegrowych buraczanych rekinów biznesu jest gorsze od ściągnięcia scrackowanej gry z torrentów.
Bucowanie kont PSN się nie umywa.

PS W sumie dobrze się stało, że zamknąłeś tamten wątek, bo teraz dyskusja może trafić tam gdzie jej miejsce :)

Offline scooby666

• I Am Robot
  • scarface
    • rolki.com
« Odpowiedź #452 dnia: Lipiec 21, 2016, 10:31:19 »
Ja przez Was usunąłem PW z loginami! Faktem jest, że to co najbardziej wkurza na allegro to januszowe aukcje po kilka złotych za najnowsze tytuły. Miało być tylko jako pobranie do sprawdzenia, ale podobno do Dooma jest demo to jakoś przeżyję. ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #453 dnia: Lipiec 21, 2016, 10:56:10 »
Jeżeli to jest pobranie dla sprawdzenia jak chodzi to ok, z tym ze Janusz na tym niestety zarobi, więc lepiej kupić na steamie i w razie czego zwrócić przed upływem 2 godzin.
No i do Dooma jest demo, a w dodatku powszechnie wiadomo ze to zajebista gra i jeden z najlepszych portow PC w historii wszechświata. Okradanie developerow Dooma z pieniędzy na które zasłużyli ciężką pracą jest szczytem buractwa i cebulactwa. Plwam na takich "graczy". Rzekłem.

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #454 dnia: Lipiec 21, 2016, 11:08:22 »
Szczytem buractwa i cebulactwa są tez ceny na stemie w Euro. Z jakiegoś powodu - chociażby ruskie, mogą mieć swoją walutę i swoje ceny :) A nie - być traktowani na równo z całą unią (oczywiście w której nie są - ale chyba każdy wie o co mi chodzi). A DUPA TAM! Rzekłem! (z wykrzyknikiem)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #455 dnia: Lipiec 21, 2016, 11:15:54 »
Ta tabelka wyjasni ci czemu ruskie mogą https://newzoo.com/insights/rankings/top-100-countries-by-game-revenues/

Sprawdz gdzie tam są polskie a gdzie ruskie.

Gry to nie towar pierwszej potrzeby. Zawsze można zaczekać na zniżki. No i chyba na biednego nie trafiło ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2016, 11:18:30 wysłana przez Simplex »

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #456 dnia: Lipiec 21, 2016, 11:20:36 »
Zdaję sobie sprawę z tego "dlaczego" ;) Biedny nie biedny, nie podoba mi się taka polityka cenowa, jak mam kupić grę to kupuję ja w formie klucza na allegro, czy na jakiejś stronie - nie kupuje ze stema NIC, nawet w wyprzedażach. Mogę? Mogę. Nie uważam żebym kogoś okradał. Złodziejskie - to cą ceny na stemie. Mojego zdania w tym temacie nie zmieni nic. Natomiast rozumiem punkt widzenia innych osób.
Edycja: Swoja drogą, a teraz porównaj ilość mieszkańców z zarobkami z tej listy :)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #457 dnia: Lipiec 21, 2016, 11:51:47 »
Mozesz, tak samo jak janusz z allegro może sprzedawac dostęp do konta. Tez pewnie jakąś ideologię dorobił do tego - zły steam go uciska złodziejskimi cenami, dzieci chodzą głodne, każdy orze jak może.
Jeżeli developerzy będą tracić na kluczach steam z dziwnych źródeł to w końcu przestaną je produkowac i jedynym źródłem zakupu będzie steam. Handel loginami będzie nadal kwitł.
Też uważam że te ceny są całkowicie z dupy (choć są wyprzedaże), ale nie wiem czemu pomijasz oficjalne polskie sklepy, tam jest sporo taniej niż na steamie - ale wiadomo że szary rynek będzie tańszy.

Zarobki w Rosji są pewne sporo niższe od tych w Polsce no i większość zarabia dużo mniej, a średnią podbiają nowi ruscy.

Co do konsekwencji musiałbyś się spytać każdej osoby kupującej od janusza czy kupiłaby ten produkt w pełnej cenie. Jeśli nie to i tak developer by nie zyskał.
Ale przynajmniej Janusz też by nie zyskał kosztem developera który się napracował. Nawet jeśli ktoś by nie kupił w pełnej cenie to może poczekałby na zniżkę i wtedy kupił. Wszystko jest lepsze od kupna u janusza, nawet ściągnięcie z torrentów.
Zresztą może podejmujesz inną decyzje jeżeli wiesz, że możesz kupić u janusza za 5zł, a inną jeżeli wiesz że nie ma takiej możliwości.

"i tak by nie kupił" to klasyczne usprawiedliwienie piractwa. Jasne, że jest wiele osób ktore i tak by nie kupiło, zwłaszcza w biednych krajach .Ja niestety osobiście znam osoby które wiem że spokojnie je stać na kupowanie gier, a piracą bo mogą. I dopiero denuvo ich zmusiło do kupowania oryginałów. Czyli oni empirycznie udowadniają tezę, że jakby pirat nie był dostępny, to by kupili (choć pewnie część z nich zamiast ściągać piraty przerzuci się na konta za 5zł).

No to zasugerowałeś się całkowicie błędnie i bezpodstawnie. "Tryb rodzinny" nie ma kompletnie nic wspolnego z legalnym dzieleniem gier, czyli ze Steam Family Sharing. SFS w języku polskim nawet nie ma "rodziny" w nazwie. http://store.steampowered.com/promotion/familysharing?l=polish

Tryb rodzinny to jest coś co wykorzystują janusze aby mieć cały czas kontrolę nad kontem i móc ciągle je sprzedawać - włączają ten tryb i konfigurują konto w taki sposób, żeby nikt poza nimi nie mógł na nim dokonywać żadnych zmian, np zmienić hasła albo maila
https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=5149-EOPC-9918&l=polish

No i jeszcze przypomnę EULA steam:
You may not reveal, share or otherwise allow others to use your password or Account except as otherwise specifically authorized by Valve. Any use of your Account with your login and/or password is deemed made by you and you are responsible for it and for the security of your computer system. Valve is not responsible for the use of your password and Account or for all of the communication and activity on Steam that results from use of your login name and password. You may not sell or charge others for the right to use your Account, or otherwise transfer your Account, nor may you sell, charge others for the right to use, or transfer any Subscriptions
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2016, 12:14:13 wysłana przez Simplex »

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #458 dnia: Lipiec 21, 2016, 14:05:30 »
Nie wydaje tylko tak jest. Chyba że przytoczysz mi punkt regulaminu steamie zabraniający tego.

You may not sell or charge others for the right to use your Account, or otherwise transfer your Account, nor may you sell, charge others for the right to use, or transfer any Subscriptions other than if and as expressly permitted by this Agreement (including any Subscription Terms or Rules of Use) or as otherwise specifically permitted by Valve.

(...)

You are entitled to use the Content and Services for your own personal use, but you are not entitled to: (i) sell, grant a security interest in or transfer reproductions of the Content and Services to other parties in any way, nor to rent, lease or license the Content and Services to others without the prior written consent of Valve, except to the extent expressly permitted elsewhere in this Agreement (including any Subscription Terms or Rules of Use)

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #459 dnia: Lipiec 21, 2016, 14:33:05 »
To musial być troll z jego strony, bo przecież oczywistym jest, ze taki zapis musial się znaleźć w regulaminie Steama.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #460 dnia: Lipiec 21, 2016, 17:08:06 »
DarkStar, połowiczny suchar, dwa razy już wkleiłem fragment regulaminu, w tym raz w poście nad twoim (ale ty wkleiłes jeszcze jeden kawałek)
Połączenie wątków trochę namieszalo

Co do trolla, on myślał ze tryb rodzinny to to samo co family sharing, więc sam nie wiem co o tym myśleć.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2016, 17:12:57 wysłana przez Simplex »

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #461 dnia: Lipiec 21, 2016, 17:30:19 »
To nie był troll. Jestem pewien, że gdybym to ja napisał to co wachu, to draak napisałby, że jestem debilem.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #462 dnia: Sierpień 12, 2016, 11:58:50 »
A skąd wiesz że często?
U mnie tak nie wygląda, nie wiem co robią inni.
Mogę się założyć, że częściej niż ci się wydaje. Podobnie jest z kupowaniem za grosze kont z grą i uważanie, że wszystko jest w porządeczku.

W dużym uproszczeniu płacenie za gry w PC gamingu wygląda tak:
1. Level typowy gimbus - peceta kupił mi tata, a ja gram na nim w pirata
2. Level po szkole - zacząłem zarabiać, nadal ściągam piraty, ale kupuję później te gry za dolara w bundlu, bo mam hajs, ale mam ważniejsze wydatki niż gry
3. Level świadomy użytkownik - piraty ściągam tylko po to, żeby sprawdzić "czy mi pójdzie", po czym kupuję grę OR piraty traktuję jako demo, żeby sprawdzić czy dana gra to moja bajka, po kupuję grę. Ewentualnie (w obu przypadkach) czekam aż gra trochę stanieje (krócej) albo będzie w bundlu za dolara (dłużej).
4. Nie chce mi się pierdolić z torrentami, crackami itp. użytkownik - albo kupuję albo nie kupuję. A jak kupuję to albo teraz albo później albo kiedyś w bundlu za dolara.

IMO oczywiście.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #463 dnia: Sierpień 12, 2016, 12:02:21 »
A płacenie za gry w konsol gejmingu wygląda tak:
260zł na PSN za grę bez dema, bez refunda, bez opcji odsprzedaży? Chyba kogoś popierdoliło!
O, tanie konto na allegro z grą, kupię, przejdę, sprzedam, profit!
Kupię używkę jak najtaniej (najlepiej promkę bo tańsze), przejdę i sprzedam.
Pożyczę od kolegi.

IMO oczywiście ;)

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #464 dnia: Sierpień 12, 2016, 12:04:30 »
Proponuję zdusić dyskusję o piractwie w zalążku, bo to do niczego nie prowadzi jak zwykle ;).

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #465 dnia: Sierpień 12, 2016, 12:05:43 »
Oddalam, ponieważ #piątek

Ale można przenieść do http://forum.polygamia.pl/filmy-w-hd/odp-piraci!-13628/msg914986/?topicseen#new

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #466 dnia: Sierpień 12, 2016, 12:11:27 »
Zareagowałeś jakby to był mój kolejny trollpost z serii PC nikogo - kąąsola FTW. Chociaż nie ukrywam, korciło mnie żeby dopisać punkt 5: Nirvana - konsola + z padem w łapie na kanapie, grę kupuję, przechodzę i sprzedaję ;)

Ale tak moim zdaniem wygląda kupowanie gier PC i nie sądzę, żebym wiele się pomylił. Może jakby ogarnąć jakąś anonimową ankietę i ją rozpowszechnić, to byśmy mieli jasność.

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #467 dnia: Sierpień 12, 2016, 12:21:10 »
Ja stanowczo zaliczam się do kategorii 4.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #468 dnia: Sierpień 12, 2016, 12:22:37 »
Ja gdzieś między 3 a 4, ale bliżej 4, bo jak mam mocarnego PC to już nie mam wymówki "muszę sprawdzić jak mi pójdzie" ;)

Zareagowałeś jakby to był mój kolejny trollpost z serii PC nikogo - kąąsola FTW. Chociaż nie ukrywam, korciło mnie żeby dopisać punkt 5: Nirvana - konsola + z padem w łapie na kanapie, grę kupuję, przechodzę i sprzedaję ;)

Ale tak moim zdaniem wygląda kupowanie gier PC i nie sądzę, żebym wiele się pomylił. Może jakby ogarnąć jakąś anonimową ankietę i ją rozpowszechnić, to byśmy mieli jasność.
Z takiej ankiety też nic nie wyniknie - będzie wiadomo w jaki sposób kupuje gry grupa która wypełniła ankietę :)

A myślisz, że na konsoli wszscy lecą w pierwszy dzień do sklepu po nówkę i stawiają na półeczce aby nigdy nie odsprzedać (nawet DarkStar się wyleczył z trzymania na półeczce ;) )? Albo kupują cyfrowo w pełnej cenie?
Nawet tu na forum jakieś vpny i brazylie (no i cały dział do handlu używkami), a co dopiero poza (przynajmniej handlu slotami u nas nie ma). Mieszkamy w biednym kraju, gry nie są towarem pierwszej potrzeby więc niezależnie od platformy większość kombinuje jak kupić najtaniej. Niezależnie od platformy, powtarzam.

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #469 dnia: Sierpień 12, 2016, 12:33:44 »
Skoro piątek, to...

Mi się nie chce bawić z crackami, więc albo odpuszczam i kupuję w ciemno lub na konsolę, ewentualnie teraz na steamie można zwrot zrobić. No albo od kogoś wersję GoGową zassać.
W sumie mam dobrego PC, więc nie boję się, że coś nie pójdzie, tylko czasem wersje na piece są strasznie spierdolone.

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #470 dnia: Sierpień 12, 2016, 12:34:20 »
Nie chce mi sie odnawiac wpisu o piractwie i szemraniu.
Zasady legalnosci sa w miare klarowne i 'kuzwa mac' przestancie juz popularyzowac rozwiazania typu dema z karaibow lub gram na premierze (bo mi sie nalezy!) a kupuje klucze po roku czy dwoch. Na prawde nie zycze Wam aby ktos tak postapil z Wasza praca. Najwyzsza pora sie nauczyc, ze nie trzeba we wszystko grac na premiere oraz jak cos jest za drogie to mozna poczekac na promocje (win-win biorac pod uwage ze dojdzie kilka dodatkowych poprawek ;) ).

Na nerwy mi dziala popularyzowanie takich rozwiazan, szczegolnie na forum o gierkach gdzie swiadomosc ile wkladu trzeba wlozyc w stworzenie gry jest zdecydowanie wyzsza niz u przecietnego gracza. Nie zawsze wszystko sie uda, ale to nie oznacza ze mozna 'okradac nieudacznika'. Serio, uwazam ze nie powinnismy pisac o innych opcjach niz 4 (acz z trescia sie nie zgadzam, bo to ze kupuje nie ma nic wspolnego z tym ze nie mam ochoty sie bawic w cracki).

W temacie.
Marcin, napisz jak to wszystko smiga na PC. Dzieki wielkie.

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #471 dnia: Sierpień 12, 2016, 12:39:20 »
Popieram Invisibla ;). W sumie to pewnie 5% ludzi, którzy ściągają pirata, żeby sprawdzić "jak działa" faktycznie kupuje oryginał.
Ja tak miałem z GTA V, przyznaję się. Sprawdziłem, że pirat działa ok i poleciałem do sklepu kupić. Ale od tego momentu z żadną grą tak nie robiłem i nie mam ochoty.
Pikacz, daj znać jak chodzi i na jakim sprzęcie.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #472 dnia: Sierpień 12, 2016, 12:41:12 »
Ale popierasz co dokładnie?

Popieram Invisibla ;). W sumie to pewnie 5% ludzi, którzy ściągają pirata, żeby sprawdzić "jak działa" faktycznie kupuje oryginał.
Dane z dupy. Ci ludzie nie sprawdzają jak działa tylko po prostu piracą. Czemu próbujesz na siłę wrzucić ich do jednego wora z ludźmi którzy NAPRAWDĘ sprawdzają na piracie czy gra im działa a potem pirata usuwają i kupują (lub nie). Sam przyznaleś, że tak zrobiłeś, czyli jednak się da.

przestancie juz popularyzowac rozwiazania typu dema z karaibow lub gram na premierze (bo mi sie nalezy!) a kupuje klucze po roku czy dwoch.
Bijesz chochoła. Albo wskaż te posty w których ktoś popularyzuje przejście pirata na premierze (bo mu sie należy!) i kupno klucza po 2 latach (zapomniałeś dopisać, że kupno obowiązkowo na G2A). Czekam.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2016, 12:49:50 wysłana przez Simplex »

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #473 dnia: Sierpień 12, 2016, 12:42:58 »
acz z trescia sie nie zgadzam, bo to ze kupuje nie ma nic wspolnego z tym ze nie mam ochoty sie bawic w cracki

Nie chciało mi się tego rozbijać na podpunkty.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #474 dnia: Sierpień 12, 2016, 12:43:51 »
Ja niestety znam takiego co kupił Tomb Raidera wyłącznie ze względu na denuvo.

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #475 dnia: Sierpień 12, 2016, 12:44:51 »
Źle się wyraziłem. W pracy jestem i mnie tu rozpraszają.  ;D

5% ściągnięć to pewnie sprawdzanie, reszta ściąga żeby nie płacić.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #476 dnia: Sierpień 12, 2016, 12:45:21 »
Zgoda, pewnie tak jest, i co z tego wynika? :) Albo jak to się ma do tego o czym dyskytujemy, czyli m.in. o sprawdzaniu na piracie jak gra działa w świetle  a) wysokich cen na premierę i braku możliwości odsprzedaży b) braku dem c) jakości gier AAA, króre często są skopane technicznie albo w jakiś inny sposób niekompatybilne.

Wcześniej z twojej wypowiedzi zrozumiałem że z puli 100% ludzi która sciaga pirata żeby sprawdzić jak działa tylko 5% kupuje potem oryginał - no jak spiracili nowego batmana od telltale, to pewnie tak jest  ;D

Do punktu trzeciego też jest trochę rzeczy wrzucone za dużo moim zdaniem, oto co ja rozumiem przez punkt "świadomy użytkownik".
Odpalam pirata (damy mdleją)
Techniczna spierdolina? TAK -> pirat leci z dysku, nie kupuję gry, moze kupie kiedys na przecenie jak połatają
Chodzi dobrze, ale już od pierwszych minut gry czuję że gra mi totalnie nie siadła? TAK -> pirat leci z dysku, gra nikogo
Chodzi dobrze, zaczyna mnie wciągać? TAK -> pirat leci z dysku, sięgam kartę kredytową (metafora)
Do tego jeszcze jakieś przypadki pośrednie, typu: chodzi nieźle, ale nie wciągnęła mnie na tyle żeby płacić pełną cenę -> pirat leci z dysku, czekam na przecenę

Mam nadzieje, że na forum zostanie zablokowany handel używkami i zabronione rozmowy o używkach - w końcu to tak samo jak piractwo szkodzi developerom, bo nie zarabiają na swojej ciężkiej pracy!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2016, 13:12:14 wysłana przez Simplex »

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #477 dnia: Sierpień 12, 2016, 13:15:46 »
przestancie juz popularyzowac rozwiazania typu dema z karaibow lub gram na premierze (bo mi sie nalezy!) a kupuje klucze po roku czy dwoch.
Bijesz chochoła. Albo wskaż te posty w których ktoś popularyzuje przejście pirata na premierze (bo mu sie należy!) i kupno klucza po 2 latach (zapomniałeś dopisać, że kupno obowiązkowo na G2A). Czekam.
Wybacz, ale nie chce mi sie.
Pamiec natomiast mam dobra, takie posty sie przewalaja od czasu do czasu. Mialbys dosc krotka pamiec jesli nie przypomnasz sobie wpisow na forum typu:
- o, gralem w to kiedys na piracie! kupilem pozniej za dolca dla czystego sumienia

Zdarzaly sie takie ;)

Zreszta, nie w tym rzecz abym demonstrowal w postaci wrzutek postow z lat/miesiecy/tygodni/dni ubieglych. Rzecz w tym aby gracze dorosli i zaakceptowali fakt ze rozrywka kosztuje, a pewne rozwiazania pojawiajace sie na forum sa lamaniem praw. Ja nawet nie chce wchodzic w dyskusje czy sciagniecie gry od kolegi (na jego loginach) jest fair lub nie. Po prostu wnerwia mnie to, ze ludzie nie potrafia poczekac tylko chca miec wszystko na juz a najlepiej za darmo ;)

Ja potrafie kupic cos po roku, dwoch.
Wlasnie dlatego ze nie wiem czy a/ wsiakne b/ calosc gameplayu mi sie spodoba - ostatnio tak zakupilem Batmana na Muve za jakies smieszne pieniadze. Tak samo kupilem Mad Maxa na PS4 jakis czas temu (tu spodziewalem sie nudy po dluzszym graniu, nuda sie pojawila ale cena jaka zaplacilem byla adkwatna do tych godzin co gralem i dobrze sie bawilem). Reasumujac, nie bedzie mi sie gralo gorzej tylko dlatego ze minelo 18 miesiecy od premiery.

Moze nie ma dem, ale mamy streamy - tysiace streamow. Latwo sie zorientowac jak gra sie zaprezentuje technicznie czy gampleyowo.

A tak na koniec, nauczmy sie trudnej sztuki dokonywania wyboru i konsekwencji ;)

#Piadeq!

W temacie.
Marcin, napisz jak to wszystko smiga na PC. Dzieki wielkie.

Spoko, ale to pewnie coś koło północy dopiero. Zamiast odblokowac to normalnie, to cudują. #sonyfortheplayers
Podziekowal.

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #478 dnia: Sierpień 12, 2016, 13:22:35 »
Zgoda, pewnie tak jest, i co z tego wynika? :) Albo jak to się ma do tego o czym dyskytujemy, czyli m.in. o sprawdzaniu na piracie jak gra działa w świetle  a) wysokich cen na premierę i braku możliwości odsprzedaży b) braku dem c) jakości gier AAA, króre często są skopane technicznie albo w jakiś inny sposób niekompatybilne.

Nic nie wynika. Popiarduję sobie piątkowo ;).

Wcześniej z twojej wypowiedzi zrozumiałem że z puli 100% ludzi która sciaga pirata żeby sprawdzić jak działa tylko 5% kupuje potem oryginał - no jak spiracili nowego batmana od telltale, to pewnie tak jest  ;D

Tak zrozumiałeś, bo była chujowo skonstruowana (patrz poprzedni post).
Ciekawe czy połatają tego batmana.

Do punktu trzeciego też jest trochę rzeczy wrzucone za dużo moim zdaniem, oto co ja rozumiem przez punkt "świadomy użytkownik".
Odpalam pirata (damy mdleją)
Techniczna spierdolina? TAK -> pirat leci z dysku, nie kupuję gry, moze kupie kiedys na przecenie jak połatają
Chodzi dobrze, ale już od pierwszych minut gry czuję że gra mi totalnie nie siadła? TAK -> pirat leci z dysku, gra nikogo
Chodzi dobrze, zaczyna mnie wciągać? TAK -> pirat leci z dysku, sięgam kartę kredytową (metafora)
Do tego jeszcze jakieś przypadki pośrednie, typu: chodzi nieźle, ale nie wciągnęła mnie na tyle żeby płacić pełną cenę -> pirat leci z dysku, czekam na przecenę

Dla mnie spoko, ja się o to rzucać nie będę, tym bardziej, że sam tak robiłem. Gdyby były dema jak kiedyś w zamierzchłych czasach to problemu i kombinowania i nie było. No ale wtedy dev by się musiał potarać, a nie sprzedawać taką zjebaną grę jak telltale zrobiło z Batmanem. Z drugiej strony demo gier Telltale? Hmmm... :D

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #479 dnia: Sierpień 12, 2016, 13:48:18 »
Sękju, ja też uważam, że spoko w świetle obecnej sytuacji (brak dem). Fakt, jest tu łamanie prawa i tego nie zaneguję. Ale nie ma grania bez płacenia.

Pamiec natomiast mam dobra, takie posty sie przewalaja od czasu do czasu. Mialbys dosc krotka pamiec jesli nie przypomnasz sobie wpisow na forum typu:
- o, gralem w to kiedys na piracie! kupilem pozniej za dolca dla czystego sumienia

Zdarzaly sie takie ;)
Serio, nie pamiętam, ktokolwiek poza Irreversiblem pamięta?

A przepraszam - pamiętam takie przypadki ale to w 99% (liczba z dupy) dotyczyło STAROCI (kluczowe słowo KIEDYŚ w twoim "cytacie") - gier w które grało się na piracie 15-20 lat temu, czyli w zamierzchłych czasach. Ja sam czasem tak robię, że kupuję grę w którą kiedyś tam dawno grałem jako gówniarz na piracie, jeżeli widze że jest na jakiejś przecenie.
Ale ja nie przypominam sobie żeby ktokolwiek się chwalił przechodzeniem w miarę świeżej gry na piracie i kupowaniem jakiś czas później. Powtarzam, że walczysz z chochołem którego sobie sam zbudowałeś. Nikt tu na forum nie chwali się przechodzeniem piratów na premierze i kupowaniem dużo później.
Nie pamiętasz już co się działo jak wachu oddawał lewe konto steam z allegro z grami z denuvo?
Albo co się dzieje teraz po tym jak maxplastic przyznał się, że przeszedł abzu poniżej 2h i oddał grę?
Myślę, że możesz być spokojny o forum pod tym względem. Może rozpocznij walkę z używkami na konsolach? Oraz pożyczaniem gier ;)

Moze nie ma dem, ale mamy streamy - tysiace streamow. Latwo sie zorientowac jak gra sie zaprezentuje technicznie czy gampleyowo.
To nie to samo, zupełnie czym innym jest patrzeć jak ktoś gra a grać samemu.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2016, 14:35:59 wysłana przez Simplex »