Autor Wątek: On jest piratem! *nuci*  (Przeczytany 93718 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pikacz

• Gość
Odp: On jest piratem! *nuci*
« Odpowiedź #320 dnia: Październik 06, 2014, 10:51:45 »
2. Wyciąga wnioski o całokształcie rynku pecetowego na podstawie wątku zakupowego na forumie.
No i podobnie jest przy określaniu rynku PC: (dane z dupy) 10% piraci, a to znaczy, że 100% piraci. Podobnie jak P2P = piractwo. ;D

Jako, że mam awersję do stawiania systemu i oprogramowania niewiadomego pochodzenia, to dałem sobie spokój z testowaniem pirata. Co za tym poszło, kupuję o wiele mniej gier. Na premierach już praktycznie nic nie kupuję (wyjątek FIFA15, ale ona przyszła z konsolą).

Jak coś nie ma dema lub nikt tego nie streamuje, to odpuszczam sobie tytuł. Głownie ze względu na jakość techniczną, która ostatnio leży i kwiczy w niektórych tytułach. Skoro goście od Hardline w wywiadach ciągle zapewniają, że tym razem Battlefield będzie chodził na premierze, to coś jest nie halo. Bardzo nie halo - czyli no żelkas at all.

W ogóle pięknie unikacie dyskusji na temat drugiego testu.
No a co ja mogę napisać, skoro od przynajmniej 10 lat nie grałem w pirata na zasadzie "A wyszło, to już przejdę"? Dla mnie sprawa jest prosta: Jak gra ma demo, to sprawdzam pod kątem technicznym. Jak nie ma, to obecnie gry nie kupuję - chyba, że jestem pewny, że nie będzie spierdolona.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #321 dnia: Październik 06, 2014, 10:57:51 »
Dev
devy to partacze, więc się ściąga pirata dla testu
Test czy i jak pójdzie - OK.
Test czy fajna i aby nie crap - NOT.

No konsolowcy to w ogóle nie sprzedają używek, jak się okaże że gra to crap.
Jeśli nie dostrzegasz różnicy pomiędzy kupieniem, a wzięciem sobie za darmo, to nie mamy o czym rozmawiać.

Pecetowcy i tak kupują za 2$ z promocji, bądź z kodów po kartach graficznych. Jakoś nie widuje w temacie zakupowym pełnych wersji w normalnych cenach.
Tru, tru. Komp za 1000$, gry za 2$ i dalej krzyczą że gry są drogie :)
Przejście gry i sprzedanie jej 20 zł poniżej ceny zakupu to normalka na konsolach. I też krzyczą że drogo.
Zazdrościsz, bo na PC nie możesz odsprzedać! ;)

Disclaimer: Wszystko to kretyńskie generalizacje, ale staram się dostosować do poziomu dyskusji. ;D
Generalnie masz rację, ale przecież nie rozmawiamy o indywidualnym przypadku, tj. Simpleks obadał pirata od strony technicznej i po upewnieniu się że jest git kupił oryginał, a o testowaniu gier poprzez granie w piraty ogólnie.

Ja nie potrzebuję zagrać w grę, żeby wiedzieć czy fajna.
Wiem. Wywnioskowałem to z Twoich wcześniejszych wypowiedzi. Dobry chłopak z Ciebie :)

@Pikacz
Na swoim przykładzie nie masz o czym dyskutować, ale korzystanie z piratów jako nietechnicznego dema ci najwyraźniej nie przeszkadza.
"Co się tak kurwa patrzysz? Nas tu nie ma!"

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #322 dnia: Październik 06, 2014, 10:58:16 »
Ktoś tu jest
1. Zazdrosny
a czemu mam być zazdrosny? Ja nie potrzebuje zapchanego steama ikonkami gier, których nawet nie odpalę, bo były za 1$ :) Kupuje gry na jakie mam ochotę i cena nie jest istotna póki mnie na to stać. Jeżeli coś jest denne i kiepskie to mogę co najwyżej pluć sobie w brodę, że wziąłem w pełnej cenie na premierę.

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #323 dnia: Październik 06, 2014, 11:02:30 »
Dev
devy to partacze, więc się ściąga pirata dla testu

No konsolowcy to w ogóle nie sprzedają używek, jak się okaże że gra to crap.
Jeśli nie dostrzegasz różnicy pomiędzy kupieniem, a wzięciem sobie za darmo, to nie mamy o czym rozmawiać.
Pomiędzy sprzedaniem crapa, a wzięciem za darmo do sprawdzenia. No ok, jest różnica 20 zł.

Ktoś tu jest
1. Zazdrosny
a czemu mam być zazdrosny? Ja nie potrzebuje zapchanego steama ikonkami gier, których nawet nie odpalę, bo były za 1$ :)
Czyli pececiarze kupują taniej, ale więcej?
"Men, it has been well said, think in herds; it will be seen that they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one." Charles Mackay
"kłamstwo łatwo sprzedać paroma zdaniami i atrakcyjnym hashtagiem, a prawda bywa nudna i przydługa" znany bloger Bart

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #324 dnia: Październik 06, 2014, 11:07:54 »
I postawa Pikacza godna nasladowania i szacunku!
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #325 dnia: Październik 06, 2014, 11:10:34 »
@Pikacz
Na swoim przykładzie nie masz o czym dyskutować, ale korzystanie z piratów jako nietechnicznego dema ci najwyraźniej nie przeszkadza.
To znaczy w sumie mam. :) Kiedyś zasysałem piraty, sprawdzałem czy kula, potem grzecznie do sklepu (internetowego :P ) i oryginalik. Obecnie kupuję może 1/5 tego co rok temu. Sądzę nawet, że teraz częściej będę wybierał wersje konsolowe (cześciej demo, porty na PC to partactwo etc) chyba, że Simplex lub JBzP dadzą znać, że da się grać. :)

Odnosze to m.in. do Don Simona. Posłużę się oczywiście najbardziej kretyńskim porównaniem, czyli branża moto. :) Wychodzę z założenia, że gra jest takim samym towarem jak każdy inny i powinna podlegać takim samym warunkom jak inne dobra. Skoro mogę auto wziąć na jazdę testową, to z grą też tak powinno być. Skoro po dwóch dniach grania okazało się, że gra jest tak gówniana, że dla niepoznaki dają ją w brązowych pudełkach to też powinienem móc ją oddać. Do szału doprowadzają mnie sytuacje gdy deweloper ma najzwyczajniej wyjebane na poprawianie lub od początku nie umie zrobić dobrze działającej gry. To powinien właśnie weryfikować rynek, a dokładnie to konsumenci. Na PC gry nie odsprzedasz, więc po zakupie jesteś umoczony. Tak samo nie masz jak sprawdzić przed zakupem ze względu na znikomą ilośc dem.

Czy dev traci na demie? IMO zyskuje. Z tym, że już mieliśmy demo Brutal Legend i wiadomo jak to się skończyło.

Reasumując. Nie mam nic do testowania gier od strony technicznej w przypadku braku dema (lub w ogóle - jak już pisałem Brutal Legend) i osobiście uważam, że developer traci nie dając "darmowej przejażdżki".

I postawa Pikacza godna nasladowania i szacunku!
I w kieszeni więcej zostaje. ;) Ale serio, to nie mam z tym problemu - a jak ktoś chce, to niech piraci. Jego sprawa, jego problem. :)

Offline a_ratajczak

• Badass
  • PC WSZYSTKICH!
« Odpowiedź #326 dnia: Październik 06, 2014, 11:26:18 »
Fajny temat. Przynajmniej wiem, że posty o bezproblemowym graniu na PC jakie na forum idzie spotkać można między bajki wsadzić.

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #327 dnia: Październik 06, 2014, 11:30:33 »
Przynajmniej wiem, że posty o bezproblemowym graniu na PC jakie na forum idzie spotkać można między bajki wsadzić.
Nie ma to jak dorobić sobie ideologię. :)

Bezproblemowe granie na PC odnosiło się zawsze do pierdolenia się ze sterownikami itp. To, że deweloper nie umie zrobić gry nie jest winą PC jako platformy.

Offline a_ratajczak

• Badass
  • PC WSZYSTKICH!
« Odpowiedź #328 dnia: Październik 06, 2014, 11:51:16 »
Czyli bezproblemowo nie pograsz na PC. Żadna ideologia :)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #329 dnia: Październik 06, 2014, 11:59:02 »
No nie pograsz, wiem że cie to bardzo cieszy i raduje, ale na szczęscie granie na PC ma tyle innych zalet, że z nawiązką rekompensują tę wadę.

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #330 dnia: Październik 06, 2014, 12:00:12 »
Czyli bezproblemowo nie pograsz na PC.
Uparciuch.

Napiszę prościej, może dotrze.

W gazyliardzie dyskusji na forum padało stwierdzenie o tym, że nie da się komfortowo i bezproblemowo grać na PC, bo:
- trzeba ustawiać opcje
- trzeba się bawić w jakieś sterowniki
- trzeba się garbić na taborecie
- trzeba tracić wzrok mrużąc oczy przy 10" monitorze
- trzeba łamać sobie palce na klawiaturze i myszy.

To się odnosi do definiowania czy gra się na danej platformie komfortowo czy nie (usługi pomijam, bo musiałbym zjeść konsole na starcie, a nie chcę kopać leżącego).

Ideologia, którą sobie dorobiłeś, ma się nijak do powyższego w kontekście dzisiejszej dyskusji. Albowiem tutaj zachodzi przedstawienie "piractwa" jako wersji testowej i sprawdzenie strony technologicznej gry. Czyli to, jak gra jest zrobiona i czy nie jest najzwyczajniej spierdolona na poziomie projektowania/optymalizacji/grafiki/klatek na sekunde itp, itd.

Jak już pisałem: Lenistwo deweloperów nie jest winą architektury platformy (już nie).

Upierając się przy swoim udowodnisz tylko, że i na konsolach nie da się bezproblemowo pograć. Żeby daleko nie szukać: GTAV, Skyrim (PS3) itp, itd.

No nie pograsz, wiem że cie to bardzo cieszy i raduje, ale na szczęscie granie na PC ma tyle innych zalet, że z nawiązką rekompensują tę wadę.
Partactwo dewów to nie wada platformy. Kaman. :/

Offline a_ratajczak

• Badass
  • PC WSZYSTKICH!
« Odpowiedź #331 dnia: Październik 06, 2014, 12:12:45 »
A czy Pikacz może zrozumieć, że mnie nie obchodzi z jakiego powodu nie mogę komfortowo grać w grę?

@Simplex
Nie cieszy mnie to. Pisałem już, że od dłuższego czasu nie gram na konsoli. Dużo więcej na PC, ale w mniej wymagające gry: Baldurs Gate czy Hearthstone raz na tydzień. Myślałem nawet czy by sobie nie kupić stacjonarnego PC (po części do grania), ale chyba sobie daruję i jak mnie najdzie znowu ochota to kupię One albo PS4.

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #332 dnia: Październik 06, 2014, 12:17:42 »
A czy Pikacz może zrozumieć, że mnie nie obchodzi z jakiego powodu nie mogę komfortowo grać w grę?
Nie. Dlatego, że dorabiasz ideologię do swoich potrzeb, a nie do stanu faktycznego.

Jak pisałem: Idąc twoim tokiem rozumowania nie da się komfortowo grać na konsolach, bo GTAV i Skyrim. Co jest oczywistym idiotyzmem, bo jak już pisałem partactwo dewelopera nie ma nic wspólnego z komfortem grania na danej platformie.

Zdanie nie zmienię - wlazłeś tu by czepić się PC i dorobiłeś sobie ideologię. Do tego durną.

Offline a_ratajczak

• Badass
  • PC WSZYSTKICH!
« Odpowiedź #333 dnia: Październik 06, 2014, 12:21:25 »
Nie zabronię Ci przecież tak myśleć  :)

Dla mnie komfortowe granie nie jest powiązane ze ściąganiem pirackich wersji w celu sprawdzenia czy gra będzie działać. Ale to ja i pewnie sobie znowu coś durnego dorabiam :)
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2014, 12:28:36 wysłana przez a_ratajczak »

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #334 dnia: Październik 06, 2014, 12:23:38 »
No jeszcze by tego brakowało! :)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #335 dnia: Październik 06, 2014, 12:35:36 »
Dla mnie komfortowe granie nie jest powiązane ze ściąganiem pirackich wersji w celu sprawdzenia czy gra będzie działać. Ale to ja i pewnie sobie znowu coś durnego dorabiam :)
Nie musisz sciagac pirackiej wersji w celu sprawdzenia czy bedzie dzialac, masz inne alternatywy, wymienione tutaj.

A skopane porty na konsoli tez się zdarzają.

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #336 dnia: Październik 06, 2014, 12:39:44 »
Nie zabronię Ci przecież tak myśleć  :)

Pieprzysz głupoty i tyle.

Wczoraj słuchałem starego Input Laga, gdzie Matt omawiał wrażenia z Lost Plant 3 na PS3. Spadki do 15 FPS i non stop długie loadingi. To dla ciebie by było komfortowe granie? W recenzjach przeważnie o takich rzeczach nawet nie wspominają, o obniżeniu oceny nie mówiąc.

Na wszystkich platformach potrafią zrobić zjebane gry, ale na PC robią to częściej. I nie jest to wina platformy, bo są developerzy potrafiący zrobić bardzo dobrze działającą grę. Wystarczy chcieć.

Offline a_ratajczak

• Badass
  • PC WSZYSTKICH!
« Odpowiedź #337 dnia: Październik 06, 2014, 12:43:00 »
Lost Planet i Matt = nikogo i nikogo ;)

Czyli co mam kupić PC do grania i później będę narzekać jak Blue na telefon, a wy się będziecie denerwować i śmiać?

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #338 dnia: Październik 06, 2014, 12:46:28 »
Lost Planet i Matt = nikogo i nikogo ;)

A co ci daje gwarancję, że tylko Lost Planet i tylko u Matta tak chodzi?

Absolutnie nie kupuj PC. Nie chcemy cię w naszym gronie rasy panów.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #339 dnia: Październik 06, 2014, 12:58:02 »
Jak pisałem: Idąc twoim tokiem rozumowania nie da się komfortowo grać na konsolach, bo GTAV i Skyrim.

I Fallout: New Vegas. Moja ulubiona gra poprzedniej generacji. Niestety nie ograłem dwóch DLC, bo konsola się tak wieszała, że nie dało się grać. Trzeba było ją restartować przyciskiem co kilka(naście) minut, a na ekranie oglądałem slideshow. Ergo - na konsolach nie da się komfortowo grać, tylko się wkurzyć można.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #340 dnia: Październik 06, 2014, 13:07:21 »
Jak pisałem: Idąc twoim tokiem rozumowania nie da się komfortowo grać na konsolach, bo GTAV i Skyrim.

I Fallout: New Vegas. Moja ulubiona gra poprzedniej generacji. Niestety nie ograłem dwóch DLC, bo konsola się tak wieszała, że nie dało się grać. Trzeba było ją restartować przyciskiem co kilka(naście) minut, a na ekranie oglądałem slideshow. Ergo - na konsolach nie da się komfortowo grać, tylko się wkurzyć można.
Kumpel miał to samo na PS3, wkurwił się i sprzedał gre, obecnie przechodzi KOMFORTOWO I BEZPROBLEMOWO na laptoku i to jeszcze z modami polepszającymi grafikę. Czyli generalizując w najlepszym duchu forum - konsole to syf i do kosza, bo nie da się na nich grać komfortowo.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #341 dnia: Październik 06, 2014, 13:10:21 »
Zdroworozsądkowo: Bethesda to chuje i umieją zrobić gry z otwartym światem, kiedy nie mają dostępnego wiadra ramu.
"Co się tak kurwa patrzysz? Nas tu nie ma!"

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #342 dnia: Październik 06, 2014, 13:23:43 »
Zdroworozsądkowo: developerzy czasem lecą w chuja w wersji PC więc trzeba sprawdzić przed zakupem.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #343 dnia: Październik 06, 2014, 13:26:35 »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #344 dnia: Październik 06, 2014, 13:35:28 »
Wszystko uczciwie i na legalu, masz z tym jakiś problem???

;)

Offline spisu

• Super Badass
« Odpowiedź #345 dnia: Październik 06, 2014, 21:28:50 »
Nie obchodzi, ale kłapiesz na ten temat już któryś raz.

Jeśli już, to klikam  ::)

Odnoszę wrażenie, że puszczają Ci nerwy. Przypomnę tylko, że forum służy do wyrażania opinii i wymiany poglądów. Jeśli Ci to nie pasuje nikt Cię tu siłą nie trzyma.

Kiepski przykład. A jak nie ma jazdy próbnej to co? Pojeździsz kradzionym, kupisz w ciemno, czy nie kupisz?
Idąc za twoim doskonałym przykładem (bo jak wiadomo porównywanie kradzieży samochodu do piracenia gier to najlepsze możliwe porównanie), to ściągnę kopię samochodu z torrenta i nim pojeżdzę, jak będzie ok to kupię.

Hmm, samochód to był akurat Twój, a nie mój przykład:

No wlasnie wyboru, ja wybieram najlepszą dla mnie opcje, przetestowanie przed zakupem. Kupujesz samochód w ciemno bez jazdy próbnej? (zamiast jazdy mozna przecież fora poczytać)
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2014, 21:34:57 wysłana przez spisu »
(kliknij)

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #346 dnia: Październik 06, 2014, 22:17:13 »
Cicho bo usunę kąto.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #347 dnia: Październik 06, 2014, 22:35:06 »
Aha, ty zadnego przykładu z samochodem nie przytaczales.

Offline spisu

• Super Badass
« Odpowiedź #348 dnia: Październik 06, 2014, 22:45:23 »
Rozwinąłem Twój nietrafiony przykład z samochodem, żeby pokazać Ci jak bardzo jest on nietrafiony  8)
(kliknij)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #349 dnia: Czerwiec 10, 2015, 17:09:28 »
Nie chciałem tworzyć nowego wątku, wiec tu napiszę. Właśnie przeczytałem wpis na blogu autorstwa developera gier, więc osoby która cos o piractwie wie. Oto fragment:

Piracy. Is. Not. Theft.

Also - Piracy is not "stealing," for the record.

Piracy is the unauthorized access and duplication of copyrighted material, such as a movie or video game.

Stealing is the unauthorized taking of some thing, such as money, horses, or sandwiches, which deprives the rightful owner of said stolen thing.

When you pirate Defender's Quest, you are violating my legal right to monopolize its distribution for a limited period* of time.  You are not, however, "stealing" it, because I still have my copies of it, and so do all the other customers who bought it. Piracy and stealing are two different things.

Wiem, że piszemy tutaj o kradnięciu z torrenta i takich tam, ale mam nadzieje, ze nikt serio nie zrównuje piractwa z kradzieżą, bo to bez sensu, tzn. nie bierze tego 'kradnięcia' doslownie.
Tak wiem, captain obvious i w ogole, ale pamietam spory na temat piractwa i słynne analogie z kradzieżą samochodu, więc zostawiam ku potomności.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #350 dnia: Czerwiec 10, 2015, 17:13:44 »
Jak ktoś Cię przejedzie ukradzionym samochodem to pożałujesz swojej obrony piractwa!

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #351 dnia: Czerwiec 10, 2015, 21:15:07 »
Zawsze mam beke z ludzi, dla ktorych piractwo=kradziez i od razu przypomina mi sie IT Crowd :D

http://www.youtube.com/watch?v=ALZZx1xmAzg#ws

Offline Vuko Drakkainen

• I Am Robot
« Odpowiedź #352 dnia: Czerwiec 10, 2015, 21:25:36 »
Nie chciałem tworzyć nowego wątku, wiec tu napiszę. Właśnie przeczytałem wpis na blogu autorstwa developera gier, więc osoby która cos o piractwie wie.
Opinia jednej osoby nie jest jakimkolwiek dowodem w dyskusji.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #353 dnia: Czerwiec 10, 2015, 21:30:25 »
No, na przyklad powyższa ;)
Poza tym to nie opinia, to fakt - piractwo to nie kradzież, tak jak włamanie to nie zabójstwo.

budda

• Gość
« Odpowiedź #354 dnia: Czerwiec 10, 2015, 21:32:39 »
Well, logika tej opinii jest niepodważalna. Trochę jakbyś rzekł "teoria względności to tylko opinia". To że dwie rzeczy są przestępstwem nie znaczy, że są tym samym przestępstwem.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #355 dnia: Czerwiec 10, 2015, 21:33:26 »
Twoja opinia nie jest żadnym dowodem w dyskusji!

Offline Vuko Drakkainen

• I Am Robot
« Odpowiedź #356 dnia: Czerwiec 10, 2015, 21:33:35 »
No, na przyklad powyższa ;)
Dokładnie.
Poza tym to nie opinia, to fakt - piractwo to nie kradzież, tak jak włamanie to nie zabójstwo.
Fakt to to, że za piractwo możesz skończyć w więziennej celi.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #357 dnia: Czerwiec 10, 2015, 21:45:53 »
A ktoś to neguje?

Piractwo to przestępstwo.
Kradzież to przestępstwo.
Ergo piractwo to kradzież! Czemu wcześniej na to nie wpadłem?

budda

• Gość
« Odpowiedź #358 dnia: Czerwiec 10, 2015, 21:55:58 »
"Bo jesteś gupi!" Haa!

Check pw plz.

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #359 dnia: Czerwiec 10, 2015, 21:59:19 »
Piractwo to przestępstwo.
Kradzież to przestępstwo.
I w zasadzie temat wyczerpany, bo to jak się ma jedno do drugiego nie ma w zasadzie znaczenia. Wydaje mi się, że  argument z kradzieżą auta, to takie uproszczenie, ma działać na wyobraźnię, lepiej docierać, pokazywać, że to coś równie złego.