Autor Wątek: On jest piratem! *nuci*  (Przeczytany 112978 razy)

Offline szpynda

• I Am Robot
Odp: On jest piratem! *nuci*
« Odpowiedź #280 dnia: Październik 05, 2014, 21:39:44 »
Ciekawe co ci świętojebliwi by powiedzieli mieszkając w szwajcarii. Tam mozesz wszystko ściągać do woli. To do dystrybutora towaru nalezy obowiazek tak zabezpieczyc program aby nie mial strat. jesli tego nie potrafi niech spada na drzewo.
Świętojebliwi są świętojebliwi, bo ktoś coś napisał i nazwał to prawem. Hmmm... Nawet nie wiem jak głupie by było to trzeba przestrzegać? Bo ktoś w swoim interesie tak napisał. OKeeeejjjj.
Tak. Nie każdy jest zniewolony własnymi decyzjami życiowymi.

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #281 dnia: Październik 05, 2014, 22:48:55 »
To do dystrybutora towaru nalezy obowiazek tak zabezpieczyc program aby nie mial strat. jesli tego nie potrafi niech spada na drzewo.

To by mogło mieć ciekawe przełożenie na ogólne prawo. Jak jesteś w stanie coś wynieść ze sklepu, to ich strata. Jak uda ci sie wyjechać samochodem z salonu, to jest twój. Bezrobocia by nie było, bo wsżedzie by było kilkudziesięciu ochroniarzy i ludzi od monitoringu. :)

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #282 dnia: Październik 05, 2014, 23:12:46 »
Simplex - jak chcesz zagrac to kup w ciemno. Albo na konsoli. Albo poczytaj fora. Albo nie kupuj. Wszystko kwestia wyboru.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #283 dnia: Październik 05, 2014, 23:39:52 »
No wlasnie wyboru, ja wybieram najlepszą dla mnie opcje, przetestowanie przed zakupem. Kupujesz samochód w ciemno bez jazdy próbnej? (zamiast jazdy mozna przecież fora poczytać)

Offline spisu

• Super Badass
« Odpowiedź #284 dnia: Październik 06, 2014, 00:23:57 »
Kiepski przykład. A jak nie ma jazdy próbnej to co? Pojeździsz kradzionym, kupisz w ciemno, czy nie kupisz?
(kliknij)

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #285 dnia: Październik 06, 2014, 00:27:56 »
Nie kumam jaka jest różnica dla wydawcy czy Simplex ściągnie pirata i grę kupi albo nie kupi czy nie ściągnę i kupi albo nie kupi :)

Offline spisu

• Super Badass
« Odpowiedź #286 dnia: Październik 06, 2014, 00:37:32 »
A co za różnica? Mnie to w sumie tak sobie obchodzi ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2014, 00:39:18 wysłana przez spisu »
(kliknij)

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #287 dnia: Październik 06, 2014, 01:16:21 »
Nie obchodzi, ale kłapiesz na ten temat już któryś raz.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #288 dnia: Październik 06, 2014, 08:03:21 »
Ściągasz pirata na testy, jak gra chodzi ok i jest fajna to kupujesz, jak nie to usuwasz pirata - jesteś świadomym konsumentem i wspierasz developerów.
Z wytłuszczonym się nie zgodzę. Jeśli obawiasz się, że gra może nie być fajna to:
a. kup w ciemno i wkurwiaj się, że wtopiłeś.
b. poczytaj recenzje, popytaj na forum czy to dobra gra jest.
c. olej tą grę, poczekaj na przecenę albo jak będą dodać do płatków śniadaniowych. Nawet jak będzie kiepska to nie wydasz dużo.

Traktowanie pirata jako demo techniczne jest uzasadnione pierdyliardem pecetowych konfiguracji. Tłumaczenie, że dev nie dał dema to sobie sam wezmę, jest słabe.
Nic dziwnego, że wielu stawia PC ponad wszystko, bo przecież mogę sobie przetestować każdą grę, a nawet jak pogram w taką słabą to developer nic nie traci, bo i tak bym jej nie kupił ::)
"Co się tak kurwa patrzysz? Nas tu nie ma!"

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #289 dnia: Październik 06, 2014, 08:22:34 »
Każda z opcji które wymieniłeś jest gorsza od opcji ściągnięcia pirata w celu testów, więc po co mam wybierać gorszą opcję? Żebyś ty Don Simon poczuli się lepiej?
No i nie chodzi tylko o to czy gra jest fajna, ale przede wszystkim JAK DZIAŁA NA MOIM KOMPUTERZE. Tego się nie da inaczej sprawdzić jak odpalając grę. Sam napisałeś, że jest pierdyliard konfiguracji PC, a do tego developerzy coraz bardziej lecą sobie w kulki wypuszczając techniczne crapy. Trzeba się przed tym bronić, najlepszą obroną jest przetestowanie na piracie. Albo nie kupienie gry, ale to ja już wolę sprawdzić na piracie i dać szansę developerowi, a nie z góry założyć że będzie crap i nie kupić.
Ostatnio naciąłem się okrutnie na Dead Rising 3, na szczęście był to prezent więc chociaż nie wtopiłem kasy, ale mogłem zamiast tego dostać jakiś przydatny prezent.
I czekam na odpowiedź na pytanie: "Jaka jest różnica dla wydawcy czy Simplex ściągnie pirata i grę kupi albo nie kupi czy nie ściągnę i kupi albo nie kupi?".
Bo przykładowo dla wydawcy/developera jest duża różnica czy gracz kupi używkę czy nówkę i developerzy o tym wielokrotnie mówili.
Niektórych chyba skręca z zazdrości, że na PC można sobie za darmo przetestować każdą grę, a na konsoli pozostają 3 opcje które wymienił szczawy, żadna dobra. Bo albo płacę pełną cenę i się wkurwiam, albo czytam wiele opinii a i tak nie mam pewności czy gra przypasuje i przede wszystkim, czy będzie działać dobrze na moim komputerze, więc też się mogę wkurwić, albo czekam rok na przecenie a wtedy gra nikogo i pewnie jeszcze jakieś spojlery złapię po drodze. Dziękuję, wybieram najlepszą opcję czyli przetestowanie jak gra chodzi na piracie. W przypadku Mordora chodziło mi wyłącznie o wydajność gry, bo czytałem recenzje, oglądałem filmiki, czytałem pochwały na forum więc wiedziałem że gra jest dobra i że chcę zagrać na premierze a nie za rok i dlatego ściągnąłem pirata, żeby sprawdzić czy gra dobrze działa, dzięki czemu DEV ZAROBIŁ bo kupiłem oryginał na premierze.
Na podobnej zasadzie kupiłem Deus Exa - wyciekło długie "demo" dla prasy, cała sekcja Detroit z początku gry. Przeszedłem to demo i preorderowałem.

Kiepski przykład. A jak nie ma jazdy próbnej to co? Pojeździsz kradzionym, kupisz w ciemno, czy nie kupisz?
Idąc za twoim doskonałym przykładem (bo jak wiadomo porównywanie kradzieży samochodu do piracenia gier to najlepsze możliwe porównanie), to ściągnę kopię samochodu z torrenta i nim pojeżdzę, jak będzie ok to kupię.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2014, 08:26:53 wysłana przez Simplex »

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #290 dnia: Październik 06, 2014, 08:30:01 »
No i nie chodzi tylko o to czy gra jest fajna, ale przede wszystkim JAK DZIAŁA NA MOIM KOMPUTERZE.
Buehehe, dlatego lubię konsole, tutaj takie problemy nie występują 8)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #291 dnia: Październik 06, 2014, 09:00:40 »
Za to występują inne, jak już wchodzimy w wojenki co lepsze :P

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #292 dnia: Październik 06, 2014, 09:01:16 »
No i nie chodzi tylko o to czy gra jest fajna, ale przede wszystkim JAK DZIAŁA NA MOIM KOMPUTERZE. Tego się nie da inaczej sprawdzić jak odpalając grę.
Ściągasz pirata na testy, jak gra chodzi ok i jest fajna to kupujesz, jak nie to usuwasz pirata - jesteś świadomym konsumentem i wspierasz developerów.
Jeśli chodziłaby ok, lecz okazałaby się niefajna to nadal byś kupił?

Nie twierdzę, że jestem jakimś moralnym kompasem, a tym bardziej świętym niepiracącym (filmy piracę na potęgę, gier - nie)
Ale w przypadku gry której jestem zainteresowany, a jedyne co mnie interesuje z bogatej pecetowej biblioteki to Elite Dangerous, ściągnąłbym pirata tylko i wyłącznie po to aby sprawdzić czy u mnie pójdzie i miałbym takie opcje:
1. nie chodzi - kupić dobrego kompa i później grę.
2. chodzi bardzo słabo - jw.
3. chodzi słabo
  a) kupić dobrego kompa i później grę
  b) kupić grę i wkurwiać się, że nie mam dobrego kompa
4. chodzi dobrze - kupić grę.

Jako że Elite wsparłem na kickstarterze, jestem skazany raczej na opcje 1-3 ;D

Offline Biskup

• Prezes
« Odpowiedź #293 dnia: Październik 06, 2014, 09:17:57 »
Jeśli okazałaby się niefajna, to by nie kupił. Nie rozumiem do końca tej dyskusji, trolujemy, czy rozmawiamy na poważnie? (Don Simona, to już kompletnie nie kumam, ale to troll nr1). Simplexa doskonale rozumiem, bo mam tak samo - ściągnę pirata, aby przetestować, bo szkoda wywalać mi stówki na grę, która możliwe, że będzie chodziła kiepsko. Wszystkie gry mam oryginalne, zawsze kupuję i gram legalnie, a przypadek z mordorem zdarza się, bo producent zrobił chujnie z wymaganiami, a czy robi, to ze mnie pirata w cudzych oczach, czy nie niewiele mnie obchodzi, bo jestem świadomym graczem, a w tym wypadku nie mam innego sposobu na sprawdzenie (zobaczenie w akcji, a nie puszczenie CIRI ze strony) gry na mojej konfiguracji.

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #294 dnia: Październik 06, 2014, 09:23:58 »
Ja np. bardzo żałuję, że nie sprawdziłem pirata Watch Dogs. Inaczej bym na pewno nie kupił, bo wersja PC to biedaoptymalizacja. Pewnie bym wziął na konsolę...

Generalnie skończcie pierdolić.  8)

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #295 dnia: Październik 06, 2014, 09:26:54 »
Chciałem tylko zauważyć, że niektóre gry działają super-płynnie na początku, a przycinają się tylko w niektórych fragmentach/lokacjach. A co jak się przycina w napisach końcowych? Nie ma bata - żeby przetestować, trzeba przejść. No ale w końcu to nie piracenie, tylko sprawdzenie, czy płynnie chodzi!

Offline Szozi

• Badass
« Odpowiedź #296 dnia: Październik 06, 2014, 09:33:04 »
Ja pierdole, ale grube argumenty... Napisy końcowe... Piraci nie kupują gier, "testerzy" tak.  Widzisz już różnicę?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #297 dnia: Październik 06, 2014, 09:37:48 »
Chciałem tylko zauważyć, że niektóre gry działają super-płynnie na początku, a przycinają się tylko w niektórych fragmentach/lokacjach. A co jak się przycina w napisach końcowych? Nie ma bata - żeby przetestować, trzeba przejść. No ale w końcu to nie piracenie, tylko sprawdzenie, czy płynnie chodzi!
Udam, że to nie był trolling i poproszę o przyklad gry ktora tnie na napisach koncowych. Będę unikał.

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #298 dnia: Październik 06, 2014, 09:38:18 »
Ja pierdole, ale grube argumenty... Napisy końcowe... Piraci nie kupują gier, "testerzy" tak.  Widzisz już różnicę?

Ta, kupują pewnie używki, na których twórcy i tak nie zarobią.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #299 dnia: Październik 06, 2014, 09:40:59 »
Piraci nie kupują gier, "testerzy" tak.
W takim razie jak nazwać tych testerów, którzy przetestują pirata pod kątem działania, ale stwierdzą że gra jednak jest niefajna i jej nie kupią?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #300 dnia: Październik 06, 2014, 09:42:03 »
W takim razie jak nazwać tych testerów, którzy przetestują pirata pod kątem działania, ale stwierdzą że gra jednak jest niefajna i jej nie kupią?
Świadomi konsumenci.

A jak nazwac tych co kupuja i sprzedają uzywki?

Offline Szozi

• Badass
« Odpowiedź #301 dnia: Październik 06, 2014, 09:42:50 »
I piraci:D

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #302 dnia: Październik 06, 2014, 09:45:09 »
A jak nazwac gościa co kupuje towar w sklepie internetowym i oddaje przed uplywem 10 dni bo mu nie przypasowal?

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #303 dnia: Październik 06, 2014, 09:46:52 »
No i nie chodzi tylko o to czy gra jest fajna, ale przede wszystkim JAK DZIAŁA NA MOIM KOMPUTERZE. Tego się nie da inaczej sprawdzić jak odpalając grę.
I ja myślę, że to zamyka dyskusję. :)

Konsolowcy. ;) Lub po ludzku: plebs. ;D

Offline Szozi

• Badass
« Odpowiedź #304 dnia: Październik 06, 2014, 09:47:29 »
;D

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #305 dnia: Październik 06, 2014, 09:49:37 »
Świadomi konsumenci.
W takim razie ci, którzy nie obawiają się strony technicznej i kupują bez wcześniejszego sprawdzenia pirata, a gra nie spełni ich oczekiwań są konsumentami nieświadomymi, czyli bandą głupców i frajerów?
Na konsolach w ogóle jest frajerstwo, bo nie dość że w ciemno, nie dość ze potencjalny crap, to jeszcze wygląda jak gówno.

Biedaki, ale przynajmniej nie złodzieje :P

A jak nazwac gościa co kupuje towar w sklepie internetowym i oddaje przed uplywem 10 dni bo mu nie przypasowal?
Frajer jak nic! Przecież mógł wcześniej ukraść w celu przetestowania, czy mu przypasuje ::)

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #306 dnia: Październik 06, 2014, 09:50:08 »
Udam, że to nie był trolling i poproszę o przyklad gry ktora tnie na napisach koncowych. Będę unikał.

Nie gram na PC, więc posłużę się technologią:

https://www.google.pl/search?q=freeze+in+credits+screen

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #307 dnia: Październik 06, 2014, 09:53:25 »
Jak bardzo taki freeze uniemożliwia przejście gry?

Chyba malo gram bo nigdy się nie spotkałem.

Offline lutoslav

• I Am Robot
  • RDR
« Odpowiedź #308 dnia: Październik 06, 2014, 09:55:04 »

Nie gram na PC, więc posłużę się technologią:

https://www.google.pl/search?q=freeze+in+credits+screen

No to pierwsze wyniki:
- Football manager freezes after credits screen
- Re: Freeze after ending credit (Black Screen) - PlayStation ...
- Freeze in the end - GameFAQs www.gamefaqs.com/ps2/
- Pokemon Heartgold freeze on credits after

Na konsolach w ogóle jest frajerstwo, bo nie dość że w ciemno, nie dość ze potencjalny crap, to jeszcze wygląda jak gówno.

Akurat na konsolach nie ma problemu pod tytulem: Jak bedzie dzialac na mojej konsoli i mozna spokojnie zdac sie na Digital Foundry lub inne serwisy o tej tematyce.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #309 dnia: Październik 06, 2014, 09:59:07 »
I ja myślę, że to zamyka dyskusję. :)
Zamknęło by gdyby nie to "przede wszystkim".

Akurat na konsolach nie ma problemu pod tytulem: Jak bedzie dzialac na mojej konsoli i mozna spokojnie zdac sie na Digital Foundry lub inne serwisy o tej tematyce.
Na konsolach nie ma tego problemu, bo (z małymi wyjątkami) gry chodzą zadowalająco (nie mylić z super! bez ząbków! w chuj fps!!!1) i nie ma obaw że "nie pójdzie" ::)
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2014, 10:01:20 wysłana przez SzczwanyGapa »

Offline lutoslav

• I Am Robot
  • RDR
« Odpowiedź #310 dnia: Październik 06, 2014, 10:27:07 »
Na konsolach nie ma tego problemu, bo (z małymi wyjątkami) gry chodzą zadowalająco (nie mylić z super! bez ząbków! w chuj fps!!!1) i nie ma obaw że "nie pójdzie" ::)

No, a co ja napisalem?

Tak btw. rozumiem, ze swietojebliwi nie piracacy niczego(TM), muzyki tez sobie nie sluchaja na YT? Bo tutaj akurat jest fajny przyklad, ze piractwo faktyczne podkopalo wielu artystom dochody, ale wybrneli z tego chocby w ten sposob, ze udostepniaja swoje albumy na YT z oficjalengo konta i w zamian oczekuja jedynie obejrzenia/klikniecia reklamy. I to jest ok. 

Aha, polecam tez nie przymierzac ubran przed kupnem. Przeciez jest tabela rozmiarow w sklepie i jakas szafiarka moze nam tez powiedziec czy to co kupujemy bedzie na nas dobrze wygladac.

Mowi sie, ze developerzy gier na PC nie wypuszczaja dem, bo za drogie w produkcji itp. Gowno prawda. Epoka dem przeminela, bo za bardzo obnazala partactwo developerow i slupki w excelu pokazywaly, ze wiecej jeleni lapie sie kupujac gre w ciemno. Dlatego to klakierowanie korporacjom i nienadazajacemu za cyfrowa rewolucja prawu uwazam za przejawam bezmyslnosci u konsumentow. Wlasciwie to nawet fajny pomysl na rozwiazanie tego probelmu mi przyszedl do glowy. Niech devsi przyjma model reklam z YT za demo skoro takie drogie w produkcji. Ja juz przelkne ta reklame minutowa pomimo tego, ze to tworca powinien sie starac o moja forse, a nie na odwrot w zamian za legalna mozliwosc sprawdzenia tego co teraz sprawdzam za pomoca torrenta. W czym jest problem panowie developerzy?
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2014, 10:34:26 wysłana przez lutoslav »

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #311 dnia: Październik 06, 2014, 10:28:49 »
No a na PC są takie problemy, bo devy to partacze, więc się ściąga pirata dla testu. Świata nie zmienicie, nie wiem po co próbujecie.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #312 dnia: Październik 06, 2014, 10:30:46 »
Mi chodzu tylko o to, ze przez takie kombinowanie deweloperzy nie maja zadnych powodow by wypuszczac dema albo konfiguratory itp.

A jesli piratow by nie bylo to by musieli to robic albo swietnie optymalizowac gry albo liczyc sie ze spadkiem sprzedazy.

Simpleksowanie sprawia, ze normalni ludzie nie maja w/w mozliwosci.

Inna kwestia, ze pewnie wiekszosc i tak kupuje i gra tak jak tam im wyjdzie, a nieliczne nerdy musza krecic one-milion-piksels-60-aaa-4x-aa-fov-tearing...
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #313 dnia: Październik 06, 2014, 10:34:53 »
Mi chodzu tylko o to, ze przez takie kombinowanie deweloperzy nie maja zadnych powodow by wypuszczac dema albo konfiguratory itp.
A jesli piratow by nie bylo to by musieli to robic albo swietnie optymalizowac gry albo liczyc sie ze spadkiem sprzedazy.
Simpleksowanie sprawia, ze normalni ludzie nie maja w/w mozliwosci.

A teraz nie mają spadków sprzedaży ze względu na optymalizację? Przecież ludzie sprawdziwszy na piracie, że gra im nie hula, w życiu jej nie kupią. Ograniczenie piractwa mogłoby wpłynąć wyłącznie dodatnio na kupowanie partaniny, devsi nie mieliby żadnej motywacji, żeby robić demo, jeśli stworzyli kupsztala. Trzebaby kupować w ciemno. Twoja logika mi ucieka.
"Men, it has been well said, think in herds; it will be seen that they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one." Charles Mackay
"kłamstwo łatwo sprzedać paroma zdaniami i atrakcyjnym hashtagiem, a prawda bywa nudna i przydługa" znany bloger Bart

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #314 dnia: Październik 06, 2014, 10:37:13 »
Pecetowcy i tak kupują za 2$ z promocji, bądź z kodów po kartach graficznych. Jakoś nie widuje w temacie zakupowym pełnych wersji w normalnych cenach.

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #315 dnia: Październik 06, 2014, 10:38:43 »
No to niech nie wypuszczają dem jak nie mają powodów. Wypuszczą technicznego krapa to sprzedaż im też spadnie, bo ja wtedy czekam na przecene za 20 zł.
Dobry przykład to Dead Rising 3. Jakby gra chodziła na takim poziomie jak Mordor, to bym może nawet kupił na premierze do co-opa. Ale że chodzi absolutnie tragicznie, to więcej niż 20 zł nie dam.

I jak dla mnie twój argument jest odwrócony. Nie ma dem właśnie dlatego, że odwalają fuszerkę, czy to techniczną, czy gejplejową, i nie chcą żeby ktoś to sprawdził przed premierą. Piractwo było zawsze, a dawniej jakoś prawie każda gra miała demo. Na nowych sprzętach do salonu piractwa jeszcze nie ma, więc jedna platforma raczej nie decyduje o tym czy demo będzie.

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #316 dnia: Październik 06, 2014, 10:40:03 »
Pecetowcy i tak kupują za 2$ z promocji, bądź z kodów po kartach graficznych. Jakoś nie widuje w temacie zakupowym pełnych wersji w normalnych cenach.

Ktoś tu jest
1. Zazdrosny
2. Wyciąga wnioski o całokształcie rynku pecetowego na podstawie wątku zakupowego na forumie.
;D
"Men, it has been well said, think in herds; it will be seen that they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one." Charles Mackay
"kłamstwo łatwo sprzedać paroma zdaniami i atrakcyjnym hashtagiem, a prawda bywa nudna i przydługa" znany bloger Bart

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #317 dnia: Październik 06, 2014, 10:44:01 »
Dev
devy to partacze, więc się ściąga pirata dla testu
Test czy i jak pójdzie - OK.
Test czy fajna i aby nie crap - NOT.

W ogóle pięknie unikacie dyskusji na temat drugiego testu.

Tru, tru. Komp za 1000$, gry za 2$ i dalej krzyczą że gry są drogie :)

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #318 dnia: Październik 06, 2014, 10:46:20 »
Dev
devy to partacze, więc się ściąga pirata dla testu

No konsolowcy to w ogóle nie sprzedają używek, jak się okaże że gra to crap.

Tru, tru. Komp za 1000$, gry za 2$ i dalej krzyczą że gry są drogie :)
Przejście gry i sprzedanie jej 20 zł poniżej ceny zakupu to normalka na konsolach. I też krzyczą że drogo.

Disclaimer: Wszystko to kretyńskie generalizacje, ale staram się dostosować do poziomu dyskusji. ;D

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #319 dnia: Październik 06, 2014, 10:48:26 »

Ja nie potrzebuję zagrać w grę, żeby wiedzieć czy fajna. Pisałem już wielokrotnie. Trailery i gejpleje mi mówią 90% o zawartości i jakości gry. Jeszcze mnie chyba nigdy gra nie rozczarowała, gdy bardzo na nią liczyłem.

Natomiast kwestii technicznych nie sprawdzę przed premierą, a opinie innych osób z reguły na PC są bezwartościowe. W sumie to opinie zawsze są bezwartościowe, ale konkretne fakty o tym jak u kogoś gra chodzi nie mówią innej osobie nic.
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2014, 10:50:11 wysłana przez Ja Być z Polska »