Autor Wątek: On jest piratem! *nuci*  (Przeczytany 112960 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Duplo65

• Badass
Odp: On jest piratem! *nuci*
« Odpowiedź #200 dnia: Maj 30, 2014, 16:07:02 »
Studia takie jak Ubisoft czy EA dymają nas na każdym kroku niszcząc optymalizację gier na PC, więc wydanie na nie pieniędzy jest zupełnie inne niż książka czy film. Już nie mówiąc że o tym że to są o wiele tańsze rzeczy.
'Watch Dogs' to gra, którą najwcześniej kupię za jakieś pół roku, ale spiraciłem by sprawdzić, czy jest w ogóle sens to zrobić. Wolę mieć świadomość, że np. gra jest źle zoptymalizowana i w ogóle jej nie kupować, albo że jest OK i nie trzeba się o nic martwić. Jest to o wiele lepsze niż kupowanie w ciemno i IMO każde studio powinno dawać ludziom sposobność sprawdzenia jakiegoś tytułu zanim go kupią. Nie raz jest tak, że studio nakręca hype dwa lata przed premierą, gracze sobie myślą 'gra warta każdych pieniędzy!' i kupują pierwszego dnia, a okazuje się że jest rozczarowująca - ale nie ma to już znaczenia, bo 'zagłosowali portfelem' i twórcy zarobili. Mimo, że nie zasłużyli zdaniem graczy. Dlatego piracenie to dla mnie jest wręcz przywilej, bo to już nie są te czasy, gdy studio potrafiło zaciekawić gracza bez oszustwa. Oszustwo za oszustwo. Popieram Simplexa kompletnie.
Ale żeby pokazac, że nie jestem jakimś bucem jest jedno studio, które mnie nigdy nie zawiodło i nie muszę piracić, by sprawdzać jakość ich gier. Blizzard. IMO wzór dla innych pod każdym względem.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #201 dnia: Maj 30, 2014, 16:11:52 »
Pacz pan, a ja wiem ze Piesy beda ch*jowe dla mnie i ich w ogole nie kupie.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline mozgu

• Ultimate Badass
    • Czasem coś tam skrobnę...
« Odpowiedź #202 dnia: Maj 30, 2014, 16:15:50 »
Pacz pan, a ja wiem ze Piesy beda ch*jowe dla mnie i ich w ogole nie kupie.

Amen.

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #203 dnia: Maj 30, 2014, 16:16:22 »
A za Wiedźmina 2, w którego do tej pory zagrać nie mogę oddasz mi kasę?
"Men, it has been well said, think in herds; it will be seen that they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one." Charles Mackay
"kłamstwo łatwo sprzedać paroma zdaniami i atrakcyjnym hashtagiem, a prawda bywa nudna i przydługa" znany bloger Bart

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #204 dnia: Maj 30, 2014, 16:19:59 »

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #205 dnia: Maj 30, 2014, 16:24:53 »
Lepsiejsza wersja:
YAR HAR!!
"Co się tak kurwa patrzysz? Nas tu nie ma!"

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #206 dnia: Maj 30, 2014, 16:39:23 »

Nie, bo nic nie straciles gdyz gra gowniana.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #207 dnia: Maj 30, 2014, 16:41:56 »
No to chyba stracił podwójnie? Wydał kase na gównianą grę i jeszcze mu nie działa.

Z dwojga złego fundamentalistyczny legalizm jest gorszy niż całkowite olewanie prawa. No i jeżeli masz pracę związaną z wymiarem sprawiedliwości to raczeje nie wypada go łamac, więc rozumiem podejście Patsa.
Lol, miaem napisac, ze fundamentyalistczny legalizm jest LEPSZY niż całkowite olewanie prawa, ale na szczęście Pats zrozumiał moją intencję :)
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2014, 16:43:29 wysłana przez Simplex »

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #208 dnia: Maj 30, 2014, 16:43:36 »

Nie, bo nic nie straciles gdyz gra gowniana.

No widzisz, tym bardziej! Bo zewsząd pełne zachwytu głosy docierały. To jak ja biedny miałem wiedzieć, że jednak gówniana? I że nie działa?
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2014, 16:47:02 wysłana przez szczqcz »
"Men, it has been well said, think in herds; it will be seen that they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one." Charles Mackay
"kłamstwo łatwo sprzedać paroma zdaniami i atrakcyjnym hashtagiem, a prawda bywa nudna i przydługa" znany bloger Bart

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #209 dnia: Maj 30, 2014, 16:46:17 »
Ściągnąć pirata... oh, wait, to NIEMORALNE!

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #210 dnia: Maj 30, 2014, 16:53:43 »
Ja mowilem, ze gowniana. Trzeba bylo uwazac.

Offline draak

• I Am Robot
« Odpowiedź #211 dnia: Maj 30, 2014, 17:20:38 »
Chcesz się pobawić w szacowanie wartości? Proszę bardzo. Branża gier jest znacznie większa (czytaj, ma znacznie większe przychody) niż branża motoryzacyjna. Jest jedyne porównywalna (a może już większa) z branżą filmową.

Dla mnie to o czym piszesz jest zwykła hipokryzją, na siłę próbujesz coś udowodnić, nie mając racji. Piractwo to piractwo, rynek wtórny to rynek wtórny. Na tym powinien się kończyć temat.

Pats, zawsze sensownie piszesz, stąd ostrożnie zapytam skąd to info, że branża sprzedająca gierki po 60$ ma większe przychody ze sprzedaży, niż automotive? Nawet optymistycznie wrzucając do jednego wora h/w, gierki dla don simonów (czyli jakieś flashowe gówna za dwa centy), pc i konsole i zaokrąglając w górę, przychody ze sprzedaży za 2013 w branży gier to ok. 100mld$. Byle koncern automotive z top 5 ma w pojedynkę większe przychody. Nie mówiąc o tym, że firma, dla której pracuję (FMCG) też w pojedynkę wypracowuje przychód zbliżony, do tego co cała branża gier.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #212 dnia: Czerwiec 11, 2014, 15:52:55 »
Miałem pisać, że piractwo nawet w celach poznawczych jest złe, ale żałuję, że nie sprawdziłem dema South Park. Trailery fajne, opinie w samych superlatywach. Prawdziwego dema brak. Kupiłem pełną wersję i dostałem nudną kupę (bardzo dużo kupy w tej grze) z małą zawartością gameplayu, która jest słaba jako RPG. Jakbym sprawdził sobie "wersję demonstracyjną" z torrenta, to wyleciałaby z dysku po dwóch godzinach i nigdy bym jej nie kupił. Jak widać, czasem materiały promocyjne i recenzje nijak nie oddają jakości produktu finalnego.

budda

• Gość
« Odpowiedź #213 dnia: Czerwiec 11, 2014, 16:01:29 »
Wyrażenie jRPG chyba padało dość często...

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #214 dnia: Czerwiec 11, 2014, 16:16:01 »
Widocznie przeoczyłem. Walka akurat jest OK (chociaż różnorodność przeciwników mała i w dodatku jest łatwo). Przyznam, że nie przejrzałem wszystkich materiałów przed zakupem, bo dla mnie wystarczającą informacją i rekomendacją jest nazwa dewelopera. Pierwszy raz się sparzyłem na Obsidianie, ale winę zwalam na South Park (setting, styl). ;)

Offline Biskup

• Prezes
« Odpowiedź #215 dnia: Czerwiec 11, 2014, 16:36:24 »
No ja dziś grając w demo Enemy Fronta stwierdziłem, że zaoszczędzę parę dych, bo to jednak krap okrutny.

Offline maxplastic

• Prezes
« Odpowiedź #216 dnia: Czerwiec 11, 2014, 16:40:17 »
Pierwszy raz się sparzyłem na Obsidianie, ale winę zwalam na South Park (setting, styl). ;)

Sądzę, że większość myślała odwrotnie. South Park, super, ale Obsidian robi zabugowane gry. Do dziś mam ciarki po Alpha Protocol...Jedno z największych moich rozczarowań ever.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2014, 16:43:41 wysłana przez maxplastic »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #217 dnia: Czerwiec 11, 2014, 16:45:42 »
No ja dziś grając w demo Enemy Fronta stwierdziłem, że zaoszczędzę parę dych, bo to jednak krap okrutny.
Hehe wiedzialem ze to będzie okrutny crap, a głupi i tak kupiłem :)

Offline Biskup

• Prezes
« Odpowiedź #218 dnia: Czerwiec 11, 2014, 16:49:11 »
Może akurat Tobie się spodoba, ale mnie odepchnął tyloma elementami, że jednak spasuję.

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #219 dnia: Czerwiec 12, 2014, 13:25:37 »
Miałem pisać, że piractwo nawet w celach poznawczych jest złe, ale żałuję, że nie sprawdziłem dema South Park. Trailery fajne, opinie w samych superlatywach. Prawdziwego dema brak. Kupiłem pełną wersję i dostałem nudną kupę (bardzo dużo kupy w tej grze) z małą zawartością gameplayu, która jest słaba jako RPG. Jakbym sprawdził sobie "wersję demonstracyjną" z torrenta, to wyleciałaby z dysku po dwóch godzinach i nigdy bym jej nie kupił. Jak widać, czasem materiały promocyjne i recenzje nijak nie oddają jakości produktu finalnego.

Bylo bodajze InputLag lub F-Gadke posluchac, gdzie wyraznie zaznaczyli, ze sama gra jako RPG jest conajwyzej przecietna. Serialowy klimat robi gre. Nie jestes fanem, to wydaje mi sie, ze ciezko czegos tam szukac.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #220 dnia: Lipiec 22, 2014, 11:32:08 »
(...) rząd brytyjski, w porozumieniu z operatorami sieci, dostawcami Internetu, a także przedstawicielami branży  muzycznej i filmowej, postanowił zdekryminalizować piractwo sieciowe (...) w świetle prawa jest ono wciąż nielegalne, ale użytkownik nie stosujący się do prawa nie może zostać za to ukarany. Jedyną możliwością "ukarania" delikwenta jest wysłanie mu ostrzeżenia z informacją, że to co robi, jest złe. Reszta zależy od jego sumienia.

http://gamezilla.komputerswiat.pl/newsy/2014/30/wielka-brytania-zdekryminalizowala-piractwo-sieciowe
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #221 dnia: Lipiec 22, 2014, 11:51:06 »
Dobre. ;D Teraz jeszcze podobne prawo w całej UE i już. Tylko chyba wtedy USA zerwą rozmowy w sprawie strefy wolnego handlu.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #222 dnia: Lipiec 22, 2014, 12:15:50 »
Jako twórcę nie do końca mnie to cieszy, no ale nie będę też hipokrytą i twierdził że mnie to martwi ;)

pozdr
psn - Skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #223 dnia: Lipiec 22, 2014, 12:17:02 »
Twórcy zarabiają performensem, nie sprzedażą 8)

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #224 dnia: Lipiec 22, 2014, 12:20:12 »
Jako twórcę nie do końca mnie to cieszy, no ale nie będę też hipokrytą i twierdził że mnie to martwi ;)

pozdr

Ale to chyba nie jest dekryminalizacja per se (nie zmiana w prawie), tylko jakieś duże podmioty medialne umówiły się, że nie będą ścigać. Inni właściciele praw autorskich mogą korzystać z przysługujących im praw i ochrony.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #225 dnia: Lipiec 22, 2014, 12:31:12 »

pozdr

Ale to chyba nie jest dekryminalizacja per se (nie zmiana w prawie), tylko jakieś duże podmioty medialne umówiły się, że nie będą ścigać. Inni właściciele praw autorskich mogą korzystać z przysługujących im praw i ochrony.

brytyjska Izba Lordów podjęła ustawę (...)
http://hatak.pl/artykuly/wielka-brytania-zdekryminalizowala-piractwo-w-sieci

Twórcy zarabiają performensem, nie sprzedażą 8)

Prawda. Tzn. zarabiają na pewno znacznie mniej ze sprzedaży, bo jednak coś tam zarabiają, ale np. stosunek sprzedaży muzyki do gigów całkowicie się odwrócił od czasów cyfrowej rewolucji.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #226 dnia: Lipiec 22, 2014, 12:51:01 »

pozdr

brytyjska Izba Lordów podjęła ustawę (...)
http://hatak.pl/artykuly/wielka-brytania-zdekryminalizowala-piractwo-w-sieci

Fajnie, gdyby dali link do konkretnego źródła.
BBC pisze tak:
The years of talks brokered by the government have led to the creation of the Voluntary Copyright Alert Programme (Vcap) that uses warnings via email or post.

The UK's biggest ISPs - BT, TalkTalk, Virgin and Sky - have signed up to Vcap. Many smaller ISPs are expected to join later.

a government:
In addition, the UK government has pledged to contribute ?3.5m to an education campaign that will promote legal ways to listen to music and watch movies.

http://www.bbc.com/news/technology-28374457

Owszem. Powstało takie prawo jak Digital Economy Act.
http://www.legislation.gov.uk/ukpga/2010/24

I właśnie wchodzi w życie, ale ono powoduje tyle, że ISP są zobligowani do ujawniania informacji i wysyłania tych emaili. Nie ma za to nic o tym, że właściciel praw autorskich nie ma prawa do ochrony i ścigania naruszycieli.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #227 dnia: Lipiec 22, 2014, 13:37:58 »
Pewnie trzeba będzie poczekać parę dni, aż ktoś na poważnie się zajmie tym tematem i może nieco jaśniej przedstawi całą sprawę.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #228 dnia: Lipiec 22, 2014, 17:27:46 »
Pewnie trzeba będzie poczekać parę dni, aż ktoś na poważnie się zajmie tym tematem i może nieco jaśniej przedstawi całą sprawę.

lol, jednak nasza kochana polygamia szybko nadeszła z odsieczą:
http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,16361304,Wielka_Brytania_NIE_zezwala_na_piractwo_w_sieci__.html

tl;dr - nie było tematu.
psn - Skrubolski

Offline Daggett

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #229 dnia: Lipiec 22, 2014, 17:58:05 »
Heh, widać jak wiele polskich serwisów dało się złapać i bezmyślnie zrobiło copy - paste

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #230 dnia: Lipiec 22, 2014, 18:34:55 »
Klasyczne dziennikarstwo XXI w. To samo było ostatnio z mundialową Koreą :/
psn - Skrubolski

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #231 dnia: Lipiec 22, 2014, 23:25:17 »
A co z tym mundialem? To fejk był?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #232 dnia: Lipiec 23, 2014, 03:04:24 »
Oczywiście że tak.

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #233 dnia: Lipiec 23, 2014, 08:02:11 »
A co z tym mundialem? To fejk był?
Telewizja, prasa, internet. Nikt nie sprawdził czy to fejk.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #234 dnia: Lipiec 23, 2014, 08:03:44 »
To mi przypomniało jak wielu ludzi uwierzyło w to że Samsung zapłacił Apple miliard dolarów w monetach jednodolarowych.

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #235 dnia: Lipiec 23, 2014, 08:09:47 »
Oczywiście że tak.

A pokazywali nawet w tvt24 :( smuteczek. To u nad telewizja manipuluje ludźmi, nie w Korei

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #236 dnia: Lipiec 23, 2014, 09:39:57 »
Oczywiście że tak.

A pokazywali nawet w tvt24 :( smuteczek. To u nad telewizja manipuluje ludźmi, nie w Korei

Proszę nie mylić manipulacji ze zwykłym niechlujstwem i lenistwem. 15 sekund w guglu wystarczy, żeby sprawdzić czy ten filmik z Korei to fejk.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline hazi

• I Am Robot
« Odpowiedź #237 dnia: Październik 04, 2014, 18:36:42 »
Niech ci będize ;)

Mam problem pierwszego świata. Mam pirata Shadow of Mordor i zaraz będę wpisywał klucz steam. Gra ma 40GB, nawet na moim uberłączu ściąganie chwilę potrwa. Da się jakoś zmusić steama żeby rozpoznał że mam te pliki na dysku (wiem, że są 100% zgodne z plikami steamowymi)? Oczywiście pod warunkiem że rozpoznawanie plików nie potrwa dłużej niż ściąganie :)

#usunkonto

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #238 dnia: Październik 04, 2014, 18:42:21 »
Pan niezorientowany, to Panu wyjaśnię. Gra wymaga 6GB na karcie dla tekstur ultra, więc istniało spore ryzyko że to bardzo kiepski port. Ściągnąłem pirata aby jako świadomy konsument nie kupować w ciemno, dema nie dali. Port okazał się faktycznie dość kiepski, ale sama gra tak mi się spodobała że i tak kupiłem na premierze wersję której nie da się odsprzedać. To mogę już nie usuwać konta, proszę Pana?

Offline hazi

• I Am Robot
« Odpowiedź #239 dnia: Październik 04, 2014, 18:52:34 »
Tylko winny się tłumaczy ;)
Kolega słyszał o yt i gameplayach z pc tam wrzucanych, albo o twitchu?
Jak przeprosisz i obiecasz poprawę to warunkowo możesz nie usuwać