Autor Wątek: On jest piratem! *nuci*  (Przeczytany 52944 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
Odp: On jest piratem! *nuci*
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 28, 2014, 13:22:38 »
DS z Twoim rozumowaniem to bym nigdy nic w życiu nie kupił, nie zagrał, nie oglądnął, nie przeczytał.

Widzisz ile bys oszczedzil. A ja kupuje, gram, ogladam i czytam bez sciagania "dem". MAGIA!
Przecież ty się przyznawałeś gdzieś że książki ściągasz z chomika etc. Czy mi się przywidziało?
Za filmy płacisz?

Co bez dema kończy się tak, że nigdy nic nie da się kupić...

No wiec? Do sklepu idz po graj albo na jutubie obejrzej, albo strimowcow podgladaj. Naprawde teraz to trzeba sie bronic przed namolnym pokazywaniem gry w kazdym mozliwym aspekcie.
Ty to w ogóle jesteś troll, bo ogrywałeś na konsolach praktycznie za darmo i jeszcze z kumplami.

A oglądanie streama to w ogóle pomyłka kompletna dla mnie. 
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2014, 13:25:10 wysłana przez Blue__ »

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 28, 2014, 13:25:22 »
Ostatnią książkę przeczytałem jakieś 10 lat temu, jeszcze na studiach - którą kupiłem w księgarni, podobnie jak każdą inną.

Nie mam na PC ani jednego nielegalnego oprogramowania (te kupuję), nie posiadam pirackich filmów (te wypożyczam w VideoWordzie), nie posiadam pirackich MP3 (te kupuję, używam sporify), nie posiadam pirackich gier (te kupuję, albo wypożyczam w VideoWordzie). Mam nadzieje że wyraziłem się wystarczająco jasno.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2014, 13:28:10 wysłana przez Pats »

Offline a_ratajczak

• Badass
  • PC WSZYSTKICH!
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 28, 2014, 13:29:41 »
Ostatnią książkę przeczytałem jakieś 10 lat temu, jeszcze na studiach - którą kupiłem w księgarni, podobnie jak każdą inną.

Nie mam na PC ani jednego nielegalnego oprogramowania (te kupuję), nie posiadam pirackich filmów (te wypożyczam w VideoWordzie), nie posiadam pirackich MP3 (te kupuję, używam sporify), nie posiadam pirackich gier (te kupuję, albo wypożyczam w VideoWordzie). Mam nadzieje że wyraziłem się wystarczająco jasno.
Uważaj żeby Blue zaraz nie chciał od Ciebie PITa za ostatni rok! ;)

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #83 dnia: Maj 28, 2014, 13:30:59 »
Ktos zmusza do kupowania gier w dniu premiery? Poczekac na opinie, testy, przemyslec zakup.
Nikt nie zmusza, ale jakoś ludzie to robią, bo skoro wiedzą, że gra jest już dostępna, to chcieliby w nią zagrać. I dlatego oczekują, że developerzy dostarczą dopracowany produkt na premierę.

To ze ktos cos chce, nie oznacza, ze musi to dostac. Nie jestes pewien? Nie stac cie na ryzyko? Masz awersje do developera-partacza? Jak juz wyzej napisalem, poczekaj na opinie testy, ktore w dobie internetu pojawiaja sie w dniu premiery lub jej okolicach. Ped za nowosciami, jak narkolyki.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #84 dnia: Maj 28, 2014, 13:33:30 »

i masz xwkę don simon?

Offline a_ratajczak

• Badass
  • PC WSZYSTKICH!
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 28, 2014, 13:35:20 »
A ty co? Ksiądz?
To musisz nieźle zarabiać?
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2014, 13:37:27 wysłana przez a_ratajczak »

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #86 dnia: Maj 28, 2014, 13:36:10 »
Najgorsze buce to ci co grają w piraty i nie kupują oryginałów i tacy co ściągają pirata w dniu premiery (często przed), a grę kupują na przecenie albo w bundlu dla ukojenia sumienia.

Takie zachowania trzeba piętnować, ale to że ktoś sobie ściągnie coś, żeby sprawdzić (czyt: uruchomić, podłubać 3 godziny w ustawieniach graficznych :P, pograć kwadrans i usunąć) czy mu się komp nie spali i od razu złodziej?
Można to podciągnąć pod niską szkodliwość  8) Ale tak, w dalszym ciągu jest to kradzież.
Trochę niejasno napisałem. O ile dwa pierwsze przypadki zasługują na kopa w ryj to ten trzeci zasługuje co najwyżej na klapsa albo pogrożenie palcem nawet.

Mam takiego gościa w pracy co ostatnio kupił kompa za ponad 5 koła i się dzisiaj chwalił że w Watch Dogs gra.
-Kupiłeś?
-Nie. Za biedny jestem.
-A to spierdalaj ;D

Ale temu chujowi szkoda było 10 zł na ETS2 i wolał narzekać, że trzeba czekać na cracka do nowego patcha ::)

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #87 dnia: Maj 28, 2014, 13:36:34 »

i masz xwkę don simon?

Nie mam na tym forum ksywkę, Pats, co jest wyraźnie napisane po lewej stronie :)

Uważaj żeby Blue zaraz nie chciał od Ciebie PITa za ostatni rok! ;)

Ta, ale go nie dostanie ;)

Żeby nie było że jestem taki święty, sam piraciłem - w PODSTAWÓWCE. Za co zapłaciłem swoją cenę, przeszedłem cały proces zabezpieczenia PCta przez policję itd. Ostatecznie oczywiście nic mi nie zrobili, bo wiedziałem jak się z tego wykpić. Ale, od tego również jest prawo.

@SzczwanyGapa: Jasno, jasno, dlatego napisałem że można to podciągnąć pod niską szkodliwość :P
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2014, 13:38:14 wysłana przez Pats »

Offline arian

• Super Badass
« Odpowiedź #88 dnia: Maj 28, 2014, 13:38:46 »

A czy wypożyczanie gier w Polsce nie jest czasem łamaniem postanowień licencyjnych? Podobnie zresztą jak streamowanie, modyfikowanie kodu gry, tworzenie dodatków i modów? Bo zdaje się, że na każdym pudełku nawet napisane jest, że wypożyczanie, publiczne udostępnianie części lub całości i takie tam jest zabronione.

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #89 dnia: Maj 28, 2014, 13:41:52 »

A czy wypożyczanie gier w Polsce nie jest czasem łamaniem postanowień licencyjnych? Podobnie zresztą jak streamowanie, modyfikowanie kodu gry, tworzenie dodatków i modów? Bo zdaje się, że na każdym pudełku nawet napisane jest, że wypożyczanie, publiczne udostępnianie części lub całości i takie tam jest zabronione.

Nie jest. A co sobie pisze na pudełku, niech sobie pisze co chce. W świetle polskiego prawa, z chwilą w której nabyłem daną grę pudełkową staje się jej właścicielem z wszystkimi prawami które pozwalają mi na rozporządzenie ich własnością (w granicach prawa). Po za tym, wypożyczam gry tu -> http://www.videoworld.pl/index.php?str=42&mg=8 Jak ktoś ma  okolicy to wie co i jak :) (generalnie płacę mniej więcej 10 zł za wypożyczenie, wcześniej kupując daną grę, odnosząc ją, sklep odkupuje ją od mojej osoby o cenę pomniejszoną o 10 zł itd)

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #90 dnia: Maj 28, 2014, 13:42:59 »
Nie mam na tym forum ksywkę, Pats, co jest wyraźnie napisane po lewej stronie :)
Więc rzeczywiście nie Tobie tutaj zarzucam wybiórczą logikę postępowania :).

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #91 dnia: Maj 28, 2014, 13:45:15 »
Więc rzeczywiście nie Tobie tutaj zarzucam wybiórczą logikę postępowania :).
Jeśli w twojej opinii nazywanie czegoś po imieniu, w przypadku piratów - złodziejstwem, jest logicznym postępowaniem, to tak.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #92 dnia: Maj 28, 2014, 13:47:11 »
Od Ciebie mam inne poglądy, a do DS zażalenia o wybiórczą logikę postępowania. Nie mieszaj tego.

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #93 dnia: Maj 28, 2014, 13:48:17 »
Od Ciebie mam inne poglądy, a do DS zażalenia o wybiórczą logikę postępowania. Nie mieszaj tego.

A nie nazwałeś mnie wyżej DSem? Ja mieszam?  ::)

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #94 dnia: Maj 28, 2014, 13:49:22 »
Bo ten post :
http://forum.polygamia.pl/filmy-w-hd/odp-piraci!-13628/msg612980/#msg612980

Odnosił się do DSa, a Ty na niego odpowiedziałeś tak, jakbym na Ciebie naskakiwał, a nie na niego :P.

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #95 dnia: Maj 28, 2014, 13:50:39 »
Bo ten post :
http://forum.polygamia.pl/filmy-w-hd/odp-piraci!-13628/msg612980/#msg612980

Odnosił się do DSa, a Ty na niego odpowiedziałeś tak, jakbym na Ciebie naskakiwał, a nie na niego :P.

Dla mnie pisanie, iż mam w dupie 200 zł, bo przecież jestem bogaty i mogę sobie je wywalać w kosmos - jest obraźliwe, oraz jest formą "naskakiwania" na mnie.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #96 dnia: Maj 28, 2014, 13:53:42 »
Znaczy twierdzisz że nie napisałem prawdy "Tyle, że jak Pats wyda źle 200zł, to mu się nie rozwali budżet na gry na najbliższe kilka miesięcy :P." ?

Nigdzie nie napisałem że sobie dwusetkami pocierasz tyłek i że możesz je wywalać w kosmos ot tak. Chciałem tylko nadmienić że punkt widzenia zależy w dużej mierze od punktu siedzenia :P.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2014, 13:56:08 wysłana przez Blue__ »

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #97 dnia: Maj 28, 2014, 13:56:15 »
Znaczy twierdzisz że nie napisałem prawdy "Tyle, że jak Pats wyda źle 200zł, to mu się nie rozwali budżet na gry na najbliższe kilka miesięcy :P." ?

Nigdzie nie napisałem że sobie dwusetkami pocierasz tyłek i że możesz je wywalać w kosmos ot tak.

Dla mnie znaczy to dokładnie to co napisałem wyżej, kropka.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #98 dnia: Maj 28, 2014, 13:56:38 »
A nie jest tym samym zupełnie.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #99 dnia: Maj 28, 2014, 13:57:52 »
Czym z punktu widzenia developera rozni sie pozyczanie gier z wypozyczalni za 10zł od piracenia? I w jednym i w drugim przypadku nie zarabia na kopii nie kupionej w sklepie.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #100 dnia: Maj 28, 2014, 13:58:39 »
Chyba, że mamy kopie z licencją do wypożyczania, które są droższe. Ale w przypadku gier nie mamy.

PS. Jak mi wyskoczy wydatek typu 200zł, to nie rozpieprzy mi całkiem budżetu domowego, ale odczuwalny oczywiście będzie i to nie znaczy od razu że sram dwusetkami jak sugerujesz. Jednocześnie na gierki nie wydaję więcej niż 50zł/miesiąc.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2014, 14:06:12 wysłana przez Blue__ »

Offline a_ratajczak

• Badass
  • PC WSZYSTKICH!
« Odpowiedź #101 dnia: Maj 28, 2014, 13:59:21 »
Czym z punktu widzenia developera rozni sie pozyczanie gier z wypozyczalni za 10zł od piracenia? I w jednym i w drugim przypadku nie zarabia na kopii nie kupionej w sklepie.
Skalą :)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #102 dnia: Maj 28, 2014, 13:59:45 »
Skala w tym sensie że takich wypożyczalni są dziesiątki (jak nie setki) i korzystają z nich tysiące (jak nie dzesiątyki tysięcy) ludzi?
Chyba, że mamy kopie z licencją do wypożyczania, które są droższe. Ale w przypadku gier nie mamy.
Serio sa gry z licencja na wypożyczanie?

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #103 dnia: Maj 28, 2014, 14:00:50 »
A ile razy ma zarobić na kopii raz sprzedanej? Wypożyczalnia swoją zakupiła. I proszę nie wyjeżdżaj mi z hasłem "gra niesprzedana, to potencjalna strata dla dewelopera".

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #104 dnia: Maj 28, 2014, 14:02:11 »
Serio sa gry z licencja na wypożyczanie?
Napisałem, że w przypadku gier nie ma, są w przypadku filmów.

A ile razy ma zarobić na kopii raz sprzedanej?
Raz, ale zgodnie z licencja powinna być użyta przez jednego odbiorcę, nie odsprzedawna, nie wypożyczana za opłatą.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2014, 14:04:49 wysłana przez Blue__ »

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #105 dnia: Maj 28, 2014, 14:05:58 »
A ile razy ma zarobić na kopii raz sprzedanej? Wypożyczalnia swoją zakupiła. I proszę nie wyjeżdżaj mi z hasłem "gra niesprzedana, to potencjalna strata dla dewelopera".

+1

A ile razy ma zarobić na kopii raz sprzedanej?
Raz, ale zgodnie z licencja powinna być użyta przez jednego odbiorcę, nie odsprzedawna, nie wypożyczana za opłatą.

Pokaż mi taki zapisek w polskim prawie.

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #106 dnia: Maj 28, 2014, 14:06:26 »
W temacie. Filmik z Battlefield Hardline zdjęty, ale Poly bez mrugnięcia okiem publikuje go u siebie:
http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,16049222,Siedem_minut_rozgrywki_i_mnostwo_informacji_o_Battlefield.html

Przy czym godzinę temu Kosman na twitterze wyraża oburzenie na kogoś innego o dokładnie to samo.
"Men, it has been well said, think in herds; it will be seen that they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one." Charles Mackay
"kłamstwo łatwo sprzedać paroma zdaniami i atrakcyjnym hashtagiem, a prawda bywa nudna i przydługa" znany bloger Bart

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #107 dnia: Maj 28, 2014, 14:07:24 »

Pokaż mi taki zapisek w polskim prawie.
To jest jakaś paranoja żeby jechać gościa, który sobie sprawdzi czy mu gra dobrze chodzi przed zakupem, ale już głaskać gości którzy kupuję przechodzą w 4 i odsprzedają dalej bez strat.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #108 dnia: Maj 28, 2014, 14:07:43 »
Zgadzam się w 100% z blue - to jest czysta hipokryzja. Nie łamię prawa więc jestem zajebisty, to nic, że developer nic z tego nie ma.

Idealnie tyle razy ile ktoś zagrał, to chyba logiczne (oczywiscie patrzę z punktu developera gry).

Bo w skrajnym przypadku gre kupuje jedna osoba i pożycza po kolei każdemu zainteresowanemu. Developer zarobił więc nie ma problemu.

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #109 dnia: Maj 28, 2014, 14:08:58 »
To jest jakaś paranoja żeby jebać gościa, który sobie sprawdzi czy mu gra dobrze chodzi przed zakupem, ale już głaskać gości którzy kupuję przechodzą w 4 i odsprzedają dalej bez strat.

Nie, to się nazywa kupowanie i sprzedawanie, całkowicie zgodne z prawem.

Ale sorry, co mnie ku$%^ obchodzi deweloper? Co ma piernik do wiatraka? :) Piracenie gry jest okradaniem dewelopera, odkupywanie gry, czy wypożyczanie. NIE. W chwili sprzedaży nośnika, deweloper przekazał prawa do tej kopi osobie która ją kupiła. Tyle.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2014, 14:11:40 wysłana przez Pats »

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #110 dnia: Maj 28, 2014, 14:09:42 »
I przy okazji łamanie licencji.

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #111 dnia: Maj 28, 2014, 14:13:26 »
I przy okazji łamanie licencji.

Po raz kolejny, pokaż mi gdzie w polskim prawie łamię "licencję". Jeśli nie jesteś w stanie, to daruj sobie te teksty. Eula która nie jest zgodna z prawem, jest nie ważna.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #112 dnia: Maj 28, 2014, 14:14:58 »
W chwili sprzedaży nośnika, deweloper przekazał prawa do tej kopi osobie która ją kupiła. Tyle.
I przy okazji napisał na pudełku, żeby tego nie odsprzedawać.

Jak ktoś ze mną podpisuje umowę i np sporządzimy taką że niby ja nie mogę dalej zdjęć publikować i odsprzedawać, a jednak to będę robił, to się nikt nie przywali, bo to przecież zwykłe kupno i sprzedaż? Jak akceptujesz EULA to się na takie coś zgadzasz, a potem przez palce patrzysz i pchasz dalej, albo wypożyczasz patrząc na zapisy w umowie przez palce.

Jak nie akceptujesz umowy, to powinieneś olać produkt, nie kupować go skoro ci nie odpowiadają warunki użytkowania i tyle.

Offline a_ratajczak

• Badass
  • PC WSZYSTKICH!
« Odpowiedź #113 dnia: Maj 28, 2014, 14:21:49 »
Skala w tym sensie że takich wypożyczalni są dziesiątki (jak nie setki) i korzystają z nich tysiące (jak nie dzesiątyki tysięcy) ludzi?
Jakoś developerzy niespecjalnie narzekają na pożyczanie i odsprzedawanie gier w przeciwieństwie do piracenia więc chyba można założyć, że skala jest nieporównywalna.

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #114 dnia: Maj 28, 2014, 14:23:11 »
Polskie prawo nie pozwala prowadzić odpłatnego wypożyczania dowolnych gier, licencja tego zabrania, ergo Pats płaci przestępcy.

Sprzedaż i kupno to oczywiście już co innego.
Podziwiaj moje trofea. Zobacz, ile osiągnąłem!

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #115 dnia: Maj 28, 2014, 14:25:04 »
I zapisy by się zmieniły jakby ludzie tacy jak Ty olewali zakup jeżeli uważają że nie będą ich przestrzegać. Choćby przykład z kinectem do XBO, będziemy cię zawsze mogli szpiegować przez kinecta, będzie wymagany podpięty cały czas.
To ja nie kupuję.
No dobra to odepniemy.

Jakby ludzie rzeczywiście na to patrzyli, a nie kupowali z pełną świadomością że i tak praktycznie nic im nie grozi za łamanie, ale zapis niech sobie będzie, bo to dla nich nic nie zmienia, to by zapisy były normalne, a te chore gdzie np steam ominął prawo żeby nie musieć umożliwiać odsprzedawania produktu, magicznie by wyparowały, bo by się na takich zasadach nie opłacało sprzedawać.

Jakoś developerzy niespecjalnie narzekają na pożyczanie i odsprzedawanie gier w przeciwieństwie do piracenia więc chyba można założyć, że skala jest nieporównywalna.
Kolega chyba przespał ostatnie trzy lata (no od roku było ciszej, bo nextgeny i próba łagodzenia sytuacji) kiedy to wypożyczanie i odsprzedawanie było chłopcem do bicia.

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #116 dnia: Maj 28, 2014, 14:25:32 »
W chwili sprzedaży nośnika, deweloper przekazał prawa do tej kopi osobie która ją kupiła. Tyle.
I przy okazji napisał na pudełku, żeby tego nie odsprzedawać.

Jak ktoś ze mną podpisuje umowę i np sporządzimy taką że niby ja nie mogę dalej zdjęć publikować i odsprzedawać, a jednak to będę robił, to się nikt nie przywali, bo to przecież zwykłe kupno i sprzedaż? Jak akceptujesz EULA to się na takie coś zgadzasz, a potem przez palce patrzysz i pchasz dalej, albo wypożyczasz patrząc na zapisy w umowie przez palce.

Jak nie akceptujesz umowy, to powinieneś olać produkt, nie kupować go skoro ci nie odpowiadają warunki użytkowania i tyle.

Nie. Nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. Napiszę to raz jeszcze, Eula niezgoda z naszym prawem, jest nie ważna. Koniec, kropka. Natomiast twoje podpisanie umowy to zupełnie inna para kaloszy, nie mam jednak zamiaru Ci wykładać teraz prawa, zwyczajnie mi się odechciało :)

@Romek: Dlatego grę kupuję, po czym odsprzedaje - umownie nazywając to wypożyczeniem - nie widzę tu łamania prawa.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #117 dnia: Maj 28, 2014, 14:26:58 »
Szczerze guano mnie obchodzi czy EULA jest zgodna z PL prawem czy nie. Jak nie jest zgodna niech produkt nie będzie sprzedawany w Polsce i po problemie. Sami by zaraz dostosowali jakby im pieniążki uciekały, może nie przez PL, ale przez parę większych rynków.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2014, 14:28:44 wysłana przez Blue__ »

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #118 dnia: Maj 28, 2014, 14:28:16 »
Szczerze guano mnie obchodzi czy EULA jest zgodna z PL prawem czy nie. Jak nie jest zgodna niech produkt nie będzie sprzedawany w Polsce i po problemie.

Ale to jest twój problem :)

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #119 dnia: Maj 28, 2014, 14:29:01 »
A idę stąd. Zdrowia życzę.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2014, 14:31:55 wysłana przez Blue__ »