Autor Wątek: On jest piratem! *nuci*  (Przeczytany 60308 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ja Być z Polska

• Gość
Odp: On jest piratem! *nuci*
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 23, 2014, 21:07:02 »
Prawdziwe? Wiem, że się bardzo z JBzP lubicie, ale nie musisz go bronić za wszelką cenę. Trzeba być niezłym nieokrzesańcem, żeby nazywać uczciwych ludzi pojebami. Szkoda, że takie wypowiedzi nie są tu piętnowane przez administrację.

Uczciwi ludzie mają w życiu najgorzej.

Kupiłem Sleeping Dogs na premierze, nie mogłem grać przez pół roku. Dziękuję za taką uczciwość ze strony developera/wydawcy. Od tamtej pory pirat na premierze obowiązkowo. Działa ok, to kupuje kluczyk. Nie to nie, a gre wywalam, skoro i tak nie działa. Klucz do W_D już mam, ale na szczęście nie upadłem na głowę żeby go już wklepać.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 23, 2014, 21:08:58 »
Prawdziwe? Wiem, że się bardzo z JBzP lubicie, ale nie musisz go bronić za wszelką cenę. Trzeba być niezłym nieokrzesańcem, żeby nazywać uczciwych ludzi pojebami. Szkoda, że takie wypowiedzi nie są tu piętnowane przez administrację.
Kupiłem Sleeping Dogs na premierze, nie mogłem grać przez pół roku.
Mogłeś, wystarczyło przeczekać 10 minut freeza zaraz po starcie. Busted!  8)

Online szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 23, 2014, 22:37:18 »
Szkoda, że takie wypowiedzi nie są tu piętnowane przez administrację.

Wylyź, że tak grzecznie powiem.
"Men, it has been well said, think in herds; it will be seen that they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one." Charles Mackay
"kłamstwo łatwo sprzedać paroma zdaniami i atrakcyjnym hashtagiem, a prawda bywa nudna i przydługa" znany bloger Bart

Online szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 23, 2014, 22:41:12 »
Zaraportowałem cię.

edit. I domknij ten nawias, bo szału można dostać.
"Men, it has been well said, think in herds; it will be seen that they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one." Charles Mackay
"kłamstwo łatwo sprzedać paroma zdaniami i atrakcyjnym hashtagiem, a prawda bywa nudna i przydługa" znany bloger Bart

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 24, 2014, 00:10:26 »
Ze tak grzecznie zapytam, po chuj mi ta informacja?

Pomijając, że zły wątek, to dziś tylko pojeb kupuje gre na premierze bez sprawdzenia pirata.

Żenujące trochę.

+1
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline canto

• Ultimate Badass
  • R.I.P.
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 28, 2014, 12:08:26 »
Ze tak grzecznie zapytam, po chuj mi ta informacja?

Pomijając, że zły wątek, to dziś tylko pojeb kupuje gre na premierze bez sprawdzenia pirata.

Żenujące trochę.

+1

-1

Offline a_ratajczak

• Badass
  • PC WSZYSTKICH!
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 28, 2014, 12:16:04 »
To ja też dodam kolejne -1 i niech dalej studia olewają rynek PC i nie przykładają się do optymalizacji na tym sprzęcie. Bo po co mają to robić?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 28, 2014, 12:16:50 »
No tak, przecież na PC nikt nie kupuje gier, wszyscy piracą. Dlatego steam dziś rano ogłosił bankructwo. Tru story!

Jakby ktoś zapomniał, to mowa była o sytuacji kiedy nie ma dema, a gracz chce sprawdzić jak gra dziala na premierze - i jesli dziala dobrze, to kupuje oryginal, a jak źle to przechodzi pirata i hejtuje grę na forach usuwa piracką wersję.

Przykładowo ja frajer preorderowalem watch dogs (na szczescie za 50zł). I co się okazało? Partacze z ubi dokonali epickiego faila i gra wymaga 4GB pamięci na karcie graficznej, na najwyższych ustawieniach chodzi fatalnie na karcie za 2,5k.
Jakbym nie był frajerem, to bym nie preorderował, tylko sciągnał pirata na premierze, odpalił, zobaczył jak chodzi i zrobił tak:

« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2014, 12:21:50 wysłana przez Simplex »

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 28, 2014, 12:23:35 »
Widocznie również developerzy wyznają zasadę "PC nikogo". Zrobią port na odpieprz i później mogą tłumaczyć, że nie warto bo i tak piractwo na PC, a jak ktoś kupi to na wyprzedaży Steamowej, albo w bundlu.
I po co męczyć się z optymalizacją skoro zawsze znajdzie się ktoś z taką konfiguracją sprzętową że i tak będzie coś nie tak. Zażądajmy w chuj RAM albo VRAM albo jednego i drugiego, i po kłopocie!

Popieram ściąganie piratów w celu sprawdzenia czy pójdzie ew. jak chodzi.
Pamiętam że kilkanaście lat temu naciąłem się na dema dodawane do gazet, bo czasem miały niższe, a czasem wyższe wymagania niż produkt końcowy. I albo się zagrzałem (pójdzie!) i się rozczarowałem, albo na odwrót - darowałem sobie (nie idzie albo tnie jak gupia) i okazywało się że finalna wersja została zoptymalizowana.
Nie wyobrażam sobie kupna nowej gry na PC bez sprawdzenia czy warto wydawać pełną sumę na niepełnowartościowy produkt, bo gra która na zwiastunach i gemplejach urywa dupę, a którą w domu odpalę na medium-low z ząbkami i stutterem to produkt niepełnowartościowy.
Z konsolą nie ma tego problemu, bo gra albo wygląda tak samo zajebiście albo tak samo chujowo u wszystkich z mniejszymi lub większymi różnicami między platformami.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2014, 12:30:05 wysłana przez SzczwanyGapa »

Offline ekiera

• I Am Robot
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 28, 2014, 12:28:48 »
I tak dobrze macie, w planszówkę np. nie da się zagrać przed zakupem, znikąd ochrony...

Offline a_ratajczak

• Badass
  • PC WSZYSTKICH!
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 28, 2014, 12:30:16 »
Zatoka piracka pierwszym bastionem obrony graczy PC przed devami!

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 28, 2014, 12:31:54 »
Ktos zmusza do kupowania gier w dniu premiery? Poczekac na opinie, testy, przemyslec zakup.

Offline a_ratajczak

• Badass
  • PC WSZYSTKICH!
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 28, 2014, 12:33:45 »
Ktos zmusza do kupowania gier w dniu premiery? Poczekac na opinie, testy, przemyslec zakup.
Cicho bądź!
Najlepiej napisać na forum dzień przed premierą, że gra Cię już znudziła. Inaczej nie jesteś wystarczająco fajny :)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 28, 2014, 12:36:59 »
Nikt nie zmusza, ale jakoś ludzie to robią, bo skoro wiedzą, że gra jest już dostępna, to chcieliby w nią zagrać. I dlatego oczekują, że developerzy dostarczą dopracowany produkt na premierę.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 28, 2014, 12:38:52 »
Też czekam, ale uważam piractwo za dobre dla rynku, jedyna konkurencja dla monopolistycznych korpo i nie tylko o gry tu chodzi.
Knack is back baby!

Offline a_ratajczak

• Badass
  • PC WSZYSTKICH!
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 28, 2014, 12:41:13 »
Też czekam, ale uważam piractwo za dobre dla rynku, jedyna konkurencja dla monopolistycznych korpo i nie tylko o gry tu chodzi.
O jaaa, piękne. Mogę dać w podpis sobie?

Offline arian

• Super Badass
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 28, 2014, 12:43:16 »
Ja do dziś mam pierwszą Armę kupioną z dodatkiem, w którą udało mi się grać łącznie jakieś 30 minut. Chociaż komputer ze sporym zapasem spełniał zalecane wymagania, to po 10 minutach gra zaczynała zwalniać  do dwóch klatek na sekundę, a od czasu do czasu bez powodu się wywalała. Nie pomogło kilka GB patchy, nie pomogło szukanie rozwiązania na forach. W zasadzie powinienem pójść do Empiku i grę zwrócić, ale już widzę, jak z otwartymi rękoma przyjmują odfoliowane opakowanie. Pewnie by się okazało, że to ja mam popsuty komputer. Na Androida też kupiłem kilka gier, które nie działają. Oczywiście, jest 15 min. na zwrot, tylko problem w tym, że pobranie i instalacja gry zajmuje sporo więcej, więc w takie Shadowrun, które na tablecie wywalało się bez zapisu po 10 minutach po prostu po kilku próbach odpuściłem i to kolejne pieniądze wyrzucone w błoto. Patch pojawił się po pół roku od zakupu. To jest dopiero kradzież.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 28, 2014, 12:46:36 »
Nie zgadzam się, ale możesz spiracić!
Knack is back baby!

Offline a_ratajczak

• Badass
  • PC WSZYSTKICH!
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 28, 2014, 12:50:07 »
Nie zgadzam się, ale możesz spiracić!
To dziękuję bo jeszcze wynajmiesz Alexeja i mnie z torbami puścisz :P

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 28, 2014, 12:54:34 »
Sciaganie pirata jako demo to jakies nieporozumienie.

Po prostu nie kupujcie w ciemno gier. Glosujcie portfelami - nie ma dema, nie ma preorderu.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 28, 2014, 12:57:01 »
Nie mam aktualnie porządnej maszyny do grania, więc wolę sprawdzić jak mój sprzęt sobie poradzi, bo nie uśmiecha mi się granie w 15 fpsach bez tekstur i wyłączonym AO ::)

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 28, 2014, 12:59:03 »
Po prostu nie kupujcie w ciemno gier. Glosujcie portfelami - nie ma dema, nie ma preorderu.
Widzę, że kolega DS chce rynku gdzie wszystko jest F2p, bo normalne produkcje na PC praktycznie dem nie mają :).
Knack is back baby!

Offline a_ratajczak

• Badass
  • PC WSZYSTKICH!
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 28, 2014, 12:59:22 »
Nie mam aktualnie porządnej maszyny do grania, więc wolę sprawdzić jak mój sprzęt sobie poradzi, bo nie uśmiecha mi się granie w 15 fpsach bez tekstur i wyłączonym AO ::)
A co ma Australian Open do wymagań sprzętowych?

Offline a_ratajczak

• Badass
  • PC WSZYSTKICH!
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 28, 2014, 13:01:30 »
Widzę, że kolega DS chce rynku gdzie wszystko jest F2p, bo normalne produkcje na PC praktycznie dem nie mają :).
Ale zawsze nie miały? Skoro każdy moralny taboret ściąga żeby "sprawdzić czy pójdzie" to po co robić dema?

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 28, 2014, 13:02:24 »
A po co robić dema na nextgeny? Z tego co wiem tam też ostatnio z tym kiepsko.
Knack is back baby!

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 28, 2014, 13:03:15 »

+1, dla mnie pirat to najzwyczajniejszy w świecie złodziej. Tyle.

Nie jestem pewny gry? Nie kupuję! Naciąłem się na COD Ghost, więcej CODa na premierze nie kupię - poczekam tydzień, poczytam opinie i będę wiedzieć czy kupić czy nie. Proste.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 28, 2014, 13:05:10 »
Nie jestem pewny gry? Nie kupuję! Naciąłem się na COD Ghost, więcej CODa na premierze nie kupię - poczekam tydzień, poczytam opinie i będę wiedzieć czy kupić czy nie. Proste.
Tyle, że jak Pats wyda źle 200zł, to mu się nie rozwali budżet na gry na najbliższe kilka miesięcy :P.
Knack is back baby!

Offline arian

• Super Badass
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 28, 2014, 13:08:42 »

+1, dla mnie pirat to najzwyczajniejszy w świecie złodziej. Tyle.

Przy rosnącej ilości patentów i licencji niedługo właściwe będzie mówienie - każdy człowiek to złodzej. ;)

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 28, 2014, 13:10:00 »
Ale gry to nie piwo, ze pic trzeba.

Nie jestes pewien, czy gra bedzie dzialala - nie kupuj. Nie jestes pewien, czy bedzie Ci sie podobala - nie kupuj. Nie jestes pewien, czy niepelnosprytny deweloper zapsul silnik i gra bedzie wariowala - NIE KUR*WA KUPUJ! 8)

Poczekaj na analizy, opinie, recenzje, popytaj na forach.

Kalekie te Wasze tlumaczenia.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline a_ratajczak

• Badass
  • PC WSZYSTKICH!
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 28, 2014, 13:10:34 »
Tyle, że jak Pats wyda źle 200zł, to mu się nie rozwali budżet na gry na najbliższe kilka miesięcy :P.
To ile można zarabiać żeby ściąganie piratów było usprawiedliwione? Bo może się kwalifikuję, a nie wiem o tym :D

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 28, 2014, 13:10:51 »
DS z Twoim rozumowaniem to bym nigdy nic w życiu nie kupił, nie zagrał, nie oglądnął, nie przeczytał.

A jeżeli już to spędziłbym pewnie przynajmniej drugie tyle czasu co w grze na czytaniu o niej, analizowaniu i spoilerowaniu sobie wszystkiego.

Knack is back baby!

Offline Yeb

• Ultimate Badass
  • aka Yebaka
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 28, 2014, 13:11:02 »

Wypraszam sobie chamie jeden.

Offline ekiera

• I Am Robot
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 28, 2014, 13:12:07 »
Nie jestes pewien, czy bedzie Ci sie podobala - nie kupuj.
Co bez dema kończy się tak, że nigdy nic nie da się kupić...

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 28, 2014, 13:12:47 »
Żeby jeszcze każde demo było reprezentatywne.
Knack is back baby!

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 28, 2014, 13:13:23 »
DS z Twoim rozumowaniem to bym nigdy nic w życiu nie kupił, nie zagrał, nie oglądnął, nie przeczytał.

Widzisz ile bys oszczedzil. A ja kupuje, gram, ogladam i czytam bez sciagania "dem". MAGIA!

Co bez dema kończy się tak, że nigdy nic nie da się kupić...

No wiec? Do sklepu idz po graj albo na jutubie obejrzej, albo strimowcow podgladaj. Naprawde teraz to trzeba sie bronic przed namolnym pokazywaniem gry w kazdym mozliwym aspekcie.

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 28, 2014, 13:14:05 »

Za przeproszeniem, pierdolisz panie głupoty. Po 1. Nie wydałem nigdy (nie licząc wersji limitowanych) na grę na PC więcej niż 150 zł. Po 2. Jak ci się wydaje że sram kasą i podcieram sobie dupę banknotami o nominale 200 zł, to się grubo mylisz.

Jak zarabiałem najniższą krajową to jakoś również nie musiałem piracić. Gry NIE SĄ czymś koniecznym do życia. Nie stać Cię? Nie graj. W innym wypadku jesteś zwyczajnie złodziejem i tyle.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 28, 2014, 13:17:11 »
Najgorsze buce to ci co grają w piraty i nie kupują oryginałów i tacy co ściągają pirata w dniu premiery (często przed), a grę kupują na przecenie albo w bundlu dla ukojenia sumienia.

Takie zachowania trzeba piętnować, ale to że ktoś sobie ściągnie coś, żeby sprawdzić (czyt: uruchomić, podłubać 3 godziny w ustawieniach graficznych :P, pograć kwadrans i usunąć) czy mu się komp nie spali i od razu złodziej?

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 28, 2014, 13:18:08 »

Polac mu!

Offline ekiera

• I Am Robot
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 28, 2014, 13:18:27 »
Nie stać Cię? Nie graj. W innym wypadku jesteś zwyczajnie złodziejem i tyle.
Hmm, ale czy to nie doprowadzi d zniknięcia gierek jeszcze szybciej niż niekupowanie gier, które się nie podobają?

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 28, 2014, 13:19:27 »
Najgorsze buce to ci co grają w piraty i nie kupują oryginałów i tacy co ściągają pirata w dniu premiery (często przed), a grę kupują na przecenie albo w bundlu dla ukojenia sumienia.

Takie zachowania trzeba piętnować, ale to że ktoś sobie ściągnie coś, żeby sprawdzić (czyt: uruchomić, podłubać 3 godziny w ustawieniach graficznych :P, pograć kwadrans i usunąć) czy mu się komp nie spali i od razu złodziej?

Można to podciągnąć pod niską szkodliwość  8) Ale tak, w dalszym ciągu jest to kradzież.

Nie stać Cię? Nie graj. W innym wypadku jesteś zwyczajnie złodziejem i tyle.
Hmm, ale czy to nie doprowadzi d zniknięcia gierek jeszcze szybciej niż niekupowanie gier, które się nie podobają?

A wydaje Ci się że granie w ich pirackie wersje do ich znikania nie doprowadzi? Bo nie rozumiem za bardzo tej logiki. Nie kupuję gry bo mnie na to nie stać, to gra padnie? To zagram w pirata, ale fajnie! Bez jaj...
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2014, 13:22:37 wysłana przez Pats »