Autor Wątek: Odp: Najbardziej wyczekiwane gry I połowy 2016 roku  (Przeczytany 2382 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robbo2k

• Mieszkaniec tego forum
Odp: Najbardziej wyczekiwane gry I połowy 2016 roku
« dnia: Styczeń 19, 2016, 09:11:33 »
No cóż mamy więc teraz  Demo Division za 300zł   a potem "Sezon Pass"   na gre własciwą (mozna tez zrobić presales na grę własciwą za ponad 500zł  zwane żałośnie GOLD) .    Słusznie robi Ubi bo kto powiedział ze DLC to jakies dodatki. 

Sami gracze wychodowali te hydrę.

Wiedźmin 3 od Ubi to chyba wyszedł by sam Novigrad za 279zł  reszta w edycji Gold z Sesson Pass

Offline Ja Być z Polska_

• Ultimate Badass
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
Odp: Odp: Najbardziej wyczekiwane gry I połowy 2016 roku
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2016, 10:24:37 »
Szczerze mówiąc to kupię złotą edycję The Division na premierze żeby ciebie wkurwić, sprawi mi to dużą przyjemność. :)
Pozdrawiam mamę, tatę, ciotki i stryjków.

Offline robbo2k

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2016, 10:54:39 »
Szczerze mówiąc to kupię złotą edycję The Division na premierze żeby ciebie wkurwić, sprawi mi to dużą przyjemność. :)

Kupuj kupuj.... odkupie za 20zł :)    Kiedyś mówiło się "na złość Mamie odmrożę sobie uszy".

Offline Ja Być z Polska_

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 19, 2016, 10:57:40 »
Cyfrową odkupisz? :)

Offline TurboGad

• I Am Robot
  • Poplecznik Koticka
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 19, 2016, 10:58:05 »
@robbo2k - co Ty chcesz od Ubi? Za 280 zł na premierze dostawało się np. "całe" Far Cry 4, a w ramach season passa było DLC dodające nowy, osobny obszar do gry...zupełnie jak season pass do mesjasza, zbawiciela ludów i wiar wszelakich - Wiedźmina Trzeciego  :D

PS Nie odkupisz, bo Harold kupi wersję cyfrową ;D Ninja'd

PPS Złota edycja kosztuje 400 zł, a nie 500. Stówa w tę i stówa w tamtą to już dwie!

"Everyone with a gamerscore lower than yours has no skills, everyone with a gamerscore higher than yours has no life"

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 19, 2016, 11:12:58 »
Najlepsza oferta na zwykłą wersję (dla niepoznaki nazwaną Limited - ale tańszej nie ma): http://shop.ubi.com/store/ubiemea/pl_PL/pd/ThemeID.8605700/productID.305198300/Tom_Clancys_The_Division_-_Limited_Edition.html - jedyne 240zł!

Offline Rudy_rydz

• Prezes
  • 50 twarzy Rudego_Rydza
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 19, 2016, 11:21:21 »
Poproszę dwie sztuki. Zapakować.

NOT

Offline robbo2k

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 19, 2016, 11:21:55 »
@robbo2k - co Ty chcesz od Ubi? Za 280 zł na premierze dostawało się np. "całe" Far Cry 4, a w ramach season passa było DLC dodające nowy, osobny obszar do gry...zupełnie jak season pass do mesjasza, zbawiciela ludów i wiar wszelakich - Wiedźmina Trzeciego  :D
PS Nie odkupisz, bo Harold kupi wersję cyfrową ;D Ninja'd
PPS Złota edycja kosztuje 400 zł, a nie 500. Stówa w tę i stówa w tamtą to już dwie!

Tylko te obszary w ramach "całej" gry   topnieją z każda gra Ubisoftu.   Nikt nikomu wyrzucać pieniędzy  nie broni.

Ide tymczasem skonczyc Bioshocka z wszystkimi DLC za 6zł

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 19, 2016, 11:22:37 »
Racja, gry powinny kosztować 6zł. Na premierze.

Offline Ja Być z Polska_

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 19, 2016, 11:31:10 »
Przecież wiadomo, że gry powstają dzięki tym co kupują je za 6 zł, a nie za kilkadziesiąt czy na premierze. Jakby wszyscy czekali na takie obniżki, to wtedy wszystkie gry by były tak duże jak Wiedźmin. Ale masa ludzi kupuje na premierze, więc gry są cięte i sprzedawane w kawałkach.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 19, 2016, 11:33:42 »
I koniecznie u ruskiego resellera. Wtedy dev dostaje największy udział w zyskach. Tru story!

Offline TurboGad

• I Am Robot
  • Poplecznik Koticka
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 19, 2016, 11:44:41 »
Tylko te obszary w ramach "całej" gry topnieją z każda gra Ubisoftu.

Ale to jest konkluzja wywleczona z odbytu czy oparta na faktach, czyli porównaniu np. obszaru z FC3 z tym z FC4?

Bo obszar w DLC to było "coś z zupełnie innej beczki", tak samo jak w przypadku Unity czy Black Flag.

"Everyone with a gamerscore lower than yours has no skills, everyone with a gamerscore higher than yours has no life"

Offline robbo2k

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 19, 2016, 12:19:20 »
Racja, gry powinny kosztować 6zł. Na premierze.

Niech kosztują ile chcą,  nie mam zamiaru zawracać Wisły kijem,  ale nakłaniałbym do refleksji nad problemami.

1)  Czy naprawdę  400zł  to nie zbyt dużo.
2)  Każdy ma jakaś kupkę wstydu czy naprawdę muszę zagrać na premierze.
3) Czy pęd  do nowości nie jest aby zbyt przesadzony i nie jesteśmy sterowani jak bezwolne  krowy....  TERAZ NATYCHMIAST.

Oczywiście zaraz będzie  - stać mnie !!  - nie to co tę biedotę, ale naprawdę czy warto?   Ja rozumiem dla niektórych Pikacz pali w piecu forsę kupując klocuszki  dla dzieci z logo ex duńskiego stolarza.  Bo każdy jakies hobby powinien mieć.  I wcale nie występuje przeciwko jakimkolwiek hobby czy zainteresowaniom,  ale trochę umiaru w społeczeństwie  by się przydało. 

Wiedźmin jest bardzo znaczącym przykładem względem gier Ubisoftu bo nie dosc  "król content" nieporównywalny to i cena podstawki oraz cena DLC   nieporównywalna.   Oczywiscie zarówno Destiny, Division czy Battlefront to  sa FPS gdzie DLC to kawałek mapy i skórki  to nieporównywalne z otwartym światem i historią w dodatkach do Wiedzmina czy innego RPG.

Oczywiście iz to jak będą wyglądały gry  zadecydują gracze, kupując lub nie pewne typy gier.  Mnie to sie nie podoba ale "Cash is King"

« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2016, 12:29:52 wysłana przez robbo2k »

Offline TurboGad

• I Am Robot
  • Poplecznik Koticka
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 19, 2016, 12:29:05 »
Dla jednego warto dla innego nie warto, budżet też niewątpliwie wpływa na ocenę w tym przypadku. Dla mnie granie w grę, która mnie interesuje na premierę to jest wartość sama w sobie. Ja wiem, że to podpada pod "natychmiastową gratyfikację", ale w końcu chodzi o rozrywkę, więc o przyjemność, a nie inwestycje długoterminowe.
Np. Black Ops III kupiłem z cyfrowej dystrybucji, choć początkowo nie chciałem tego robić, właśnie ze względu na cenę. Okazało się jednak, że na premierę to mogę mieć wersję rusko-polską, z czym zresztą też byłby problem, bo w pobliskim Euro i Empiku nie mieli. Więc stwierdziłem, że kij w oko polskiej dystrybucji i sklepom z cegły i moździerza (copyright by Simplex  ;D ) i wyszło jak wyszło.

PS Advanced Warfare było w bardzo przyzwoitej cenie w cyfrowej dystrybucji na naszym rynku.

Jeden czeka rok aż cena spadnie o 60% (sam tak czasem robię, kiedy coś mnie nie interesuje w stopniu "premierowym"), inny będzie jarał się kolekcjonerką z gipsową głową za 500 zł, a jeszcze inny woli tyle wydać za wszystkie DLC z góry i potem siedzi w takim Destiny 500 godzin - każdemu to co lubi.

A ludzie swój rozum mają: nie wiem jak jest ze sprzedażą, ale zaangażowani gracze głupi nie są i wśród nich się passy od Ubi nie cieszą renomą, bo to zawsze jest tandeta + jedno konkretne DLC dostępne osobno.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2016, 12:38:27 wysłana przez TurboGad »

Offline robbo2k

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 19, 2016, 12:47:50 »
Pamiętaj jednak,  iż "chęć zakupu" często  podpalana jest przez agresywny i kłamliwy marketing.   Do tego jak wszyscy zapomnieli o tym jak Blizzard "nie przewidział" zainteresowania pudełkami z Diablo  i każdy z ciśnieniem kupował cyfrówkę.  Jak zatonęły  ma Atlantyku statki z RDRem.    Jak  znikały rozdziały  z AC. itd...   Wydawcy będą tak długo wycinać gry i robić z nich DLC  oraz tworzyć content epizodyczny   jak będą na to pozwalać gracze.  Co do wydawania gry "na raty.  jeśli  za 60zł  dostaje 20% gry to  jest ok,  to nawet lepsze niż duzo pudełko.  O tyle widac wyraznie iz idziemy w kierunku  wydajemy 250zł za   mały kawałek (nawet bardzo dobrej gry)   (i drugie tyle wyciągamy w DLC)  -  Battlefront z 4 mapami na tryb własnie taki jest i  się sprawdził. Destiny się częsciowo sprawdziło to i w Division się sprawdzi.  Proponuje posłuchać podcastów z epoki wejścia DLC jakie były obawy i nadzieje.  Zresztą widać iż wydawcy zauważyli iż   świetnie sprzedają się  z drugiej strony gry  "Definitive Edition" czy "Game of The Year" mamy więc obecnie  6 cykli życia produktu dla wszystkich: 

1) Podstawka za pełną cene +  DLC  za drugie tyle przez rok od wydania 
2) Promocje na podstawke +  DLC w pełnej cenie
3) Promocja na podstawke 30%-50% + promocja na DLC  30-50%
4) Definitive Edition z DLC po roku za pełną cenę podstawki
5) Promocje  Definitive Edition  60-120zł (Konsole Next Gen)
6) Kolekcja klasyki  do 60zł 

Uwielbiam (5,6)    Dla każdego coś innego.   Tutaj pomaga jednak dystrybucja cyfrowa bo można takie pakiety tworzyc adHoc

W każdym przypadku jednak trzeba zachować umiar.   Ceny gry tez bym nie porównywał do długości grania,   bo inaczej singiel w CoD nigdy nie obroniłby się na premierze.   Co do graczy to cieszy  jednak iż Destiny gra niby na 5 lat  jest martwa.  Widać też szybką śmierć gier bez  singla  na których w etapach 3-6 zarobić się juz nie da.  Titanfall gdyby miał singla  na 8-10godz ludzi kupiliby dzisiaj za te 50zł  a tak za 24zł nie było zainteresowanych.  To samo czeka za 1-2 lata Battlefronta który pod koniec roku trafi  do EA Access. 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2016, 12:54:18 wysłana przez robbo2k »

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • With hearts toward none
    • https://twitter.com/Vramiin
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 19, 2016, 12:58:54 »
Ja rozumiem dla niektórych Pikacz pali w piecu forsę kupując klocuszki  dla dzieci z logo ex duńskiego stolarza.  Bo każdy jakies hobby powinien mieć.  I wcale nie występuje przeciwko jakimkolwiek hobby czy zainteresowaniom,  ale trochę umiaru w społeczeństwie  by się przydało.

Następny nauczyciel życia chcący rządzić się cudzym portfelem, bo nie podoba mu się jak ktoś inny wydaje swoje pieniądze. A, przepraszam bardzo, co cię to obchodzi? Jak ostatnio sprawdzałem to Marcin (czyli Pikacz) jest już pełnoletni, więc nawet jeśli byłbyś jego Ojcem czy Mamą (w co śmiem wątpić) nie masz prawa mówić mu co ma robić.

Problemem nie jest umiar. Problemem są tacy jak ty co to narzucają się z radami, choć nikt ich o to nie prosił. Chamsko wpieprzasz się z butami w cudze życie i cudzy portfel narzucając komuś swoją wizję świata. Nie wiem kim uważasz że jesteś, ale moim zdaniem jesteś zwykłym chamem, którego dupa boli że ktoś żyje jak chce. I nie jak ty uważasz że powinien.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 19, 2016, 13:01:25 »
robbo dobrze pisze. Nie chodzi o zaglądanie komuś do portfela, tylko o to jak takie przyzwolenie rzutuje na rynek i rykoszetem obrywa się ludziom biedniejszym lub bardziej oszczędnym, bo potem nic się nie da kupić w ludzkiej cenie. Teraz mamy 280 PLN, w następnej generacji standardem będzie 349 PLN, a w końcu gry będą kosztować tyle co nowy 3DS (hiperbola - ale czy na pewno?). Dziękuję za taki interes. Cykl życia gier również dobrze opisał.

Offline Misiakk

• I Am Robot
  • Viva Yuri!
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 19, 2016, 13:02:32 »
W każdym przypadku jednak trzeba zachować umiar.   Ceny gry tez bym nie porównywał do długości grania,   bo inaczej singiel w CoD nigdy nie obroniłby się na premierze.
Grałeś ty w te single? W BO3 kampania jest na ok 10h czyli tyle co niektóre gry z samym singlem. Do tego później jest przerobiona główna kampania z zombie (inna fabuła) i dodatkowy osobny tryb fabularny z zombie. Do tego jest ukryty twin stick shooter. No i multi na cały rok jak ktoś lubi. Takie trochę pitolenie, że taki zestaw nie jest warty swojej ceny na premierze i takie narzekanie, że "cod co roku to samo, krótka kampania" bo tak kiedyś słyszałeś.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2016, 13:04:08 wysłana przez Misiakk »

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 19, 2016, 13:03:47 »
Akurat z tym się nie zgadzam, bo ja zawsze liczę grogodziny. ;D

Offline Misiakk

• I Am Robot
  • Viva Yuri!
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 19, 2016, 13:09:01 »
robbo dobrze pisze. Nie chodzi o zaglądanie komuś do portfela, tylko o to jak takie przyzwolenie rzutuje na rynek i rykoszetem obrywa się ludziom biedniejszym lub bardziej oszczędnym, bo potem nic się nie da kupić w ludzkiej cenie. Teraz mamy 280 PLN, w następnej generacji standardem będzie 349 PLN, a w końcu gry będą kosztować tyle co nowy 3DS (hiperbola - ale czy na pewno?). Dziękuję za taki interes. Cykl życia gier również dobrze opisał.
Tylko czy to jest gdzieś w konstytucji zagwarantowane, że gry mają być dostępne i tanie dla każdego? To jest drogie hobby w porównaniu do innych. Lament jak z ceną Oculus Rifta. Nie stać cię, nie kupuj, czekaj na promocje.

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 19, 2016, 13:13:14 »
Temat zamknięty do czasu interwencji admina.