Autor Wątek: Pif-paf pierdololo - konflikty zbrojne, militaria, pozwolenia i odpowiedzialność  (Przeczytany 60399 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Gregys

• I Am Robot
  • pukier cuder
@Screewball
Ja mam ochotę na crossa i walczenie z polnymi drogami, których mam bardzo dużo dookoła mojej wsi :)
Gregys out.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
Banda debili pozabija nie tylko siebie, ale też będzie zagrożeniem na drodze! ;D

Ale wiencyj dawców! ;)
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Blue__

• Żywa Legenda
O polaku z audi w leasingu(prawie jak na kredyt ;p) ;).
Auto oczywiście wykorzystywane tylko w celach służbowych? ;D Bo VAT to pewnie w 100% odliczany od paliwka i napraw? Szykuje donos!

;D
Ponadto uprzejmie donoszę że ww. porusza się pojazdem mechanicznym bez tablicy rejestracyjnej.
Ta, co chwile ma przez to jazdy, bo serio bez tablicy z przodu, ma za szybą, ale jakoś się wybrania. Choć raz robił przeróbkę tak żeby tablica poniżej grilla była, może teraz z tym jeździ. Vat raczej nie, bo niby na jakiej podstawie? Choć w koszty leci.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2014, 13:53:56 wysłana przez Blue__ »

Pikacz

• Gość
Vat raczej nie, bo niby na jakiej podstawie? Choć w koszty leci.
No to odlicza ten VAT czy nie odlicza? No, chyba, że nie jest płatnikiem VAT. Ale wtedy i tak do kosztów leci kwota brutto - lub 50% jak auto wykorzystywane prywatnie.

Takie tam postawy rozliczania kosztów. ;)

To mnie zawsze rozpierdala w tym kraju. Jak państwo wykorzystuje przepisy, to jest megasłabe i dymanie podatnika. Jak podatnik dyma państwo, to jest bohaterem narodowym. ;D

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
To mnie zawsze rozpierdala w tym kraju. Jak państwo wykorzystuje przepisy, to jest megasłabe i dymanie podatnika. Jak podatnik dyma państwo, to jest bohaterem narodowym. ;D

Nie tylko Ciebie.

budda

• Gość
No więc rozumiecie czemu nie chcemy dać im broni? ;D

Pikacz

• Gość
Już widzę te tłumy przy urzędach. ;D

Mayhem!

Offline ekiera

• I Am Robot
  • Zdezerterował na Wyspy
Hmm, jeszcze a propos zabójstw - a to działa tak, że zabójstwa innym sprzętem niż broń zostają takie same, a rośnie liczba zabójstw z udziałem broni, czy część, która i tak kogoś zabija teraz zabija bronią? Bo ja bym wolał chyba dostać kulę w łeb niż 10 razy bejzbolem i później umrzeć w szpitalu jako warzywo...

budda

• Gość
Ale sajens! Nie chcesz, żeby zrobili z ciebie Robocopa?!

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
Hmm, jeszcze a propos zabójstw - a to działa tak, że zabójstwa innym sprzętem niż broń zostają takie same, a rośnie liczba zabójstw z udziałem broni, czy część, która i tak kogoś zabija teraz zabija bronią? Bo ja bym wolał chyba dostać kulę w łeb niż 10 razy bejzbolem i później umrzeć w szpitalu jako warzywo...

Wiesz, tak po prawdzie, to najwięcej zabójstw w naszym kraju dochodzi "w rodzinie", po kłótni itd. dalej chyba są napady rabunkowe. Więc najlepiej po prostu nie mieć rodziny! :D

Edycja: Swoją drogą, chyba nawet jesteśmy dość nisko w tych rankingach, nie ma u nas zbyt wielu zabójstw. (w porównaniu do innych europejskich państw)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2014, 14:16:55 wysłana przez Pats »

Offline Padre

• Super Badass
Wiesz, tak po prawdzie, to najwięcej zabójstw w naszym kraju dochodzi "w rodzinie", po kłótni itd. dalej chyba są napady rabunkowe. Więc najlepiej po prostu nie mieć rodziny! :D

Może po to zabijają, żeby nie mieć? Nic ich nie zabije, jeśli będą martwi  :o

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
Oj tam

Offline Screwball

• Żywa Legenda
Wiesz, tak po prawdzie, to najwięcej zabójstw w naszym kraju dochodzi "w rodzinie", po kłótni itd.

I ty teraz do tych domowych kłótni chcesz dorzucić pistolety. Czy to nie jest dolewanie oliwy do ognia?

pozdr
psn - Skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline MsbS

• I Am Robot
"Pan i pani Smith" widzieli? Się szczelać będą!

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
Wiesz, tak po prawdzie, to najwięcej zabójstw w naszym kraju dochodzi "w rodzinie", po kłótni itd.

I ty teraz do tych domowych kłótni chcesz dorzucić pistolety. Czy to nie jest dolewanie oliwy do ognia?

pozdr

A co za różnica, dostanie nożem którego łatwo i szybko wyciągnie z szafki kuchennej? Czy z broni która jest zamknięta w sejfie na 3 spusty. Ja nie widzę różnicy w tym jak ktoś zostanie zabity. Jest martwy, to jest martwy.
Ktoś chce zabić, to zabije.

Edycja: Już to pisałem, napiszę raz jeszcze. TO NIE BROŃ ZABIJA.

Offline MsbS

• I Am Robot
Edycja: Już to pisałem, napiszę raz jeszcze. TO NIE BROŃ ZABIJA.

Dzięki, kapitanie oczywisty.

Co nie zmienia faktów (równie oczywistych), że:
- bronią łatwiej kogoś zabić, niż bez niej,
- niektórymi rodzajami szczególnie łatwo (i szybko - mniej czasu do namysłu),
- broń palna jest szczególnie 'niewybaczająca' pomyłki - vide postrzał kontra przypadkowe zacięcie nożem.

Piszesz 'jak ktoś chce zabić to zabije' - obstawiam (nie mam danych - pomóżcie) że z przestępstw typu 'pozbawienie życia' większość to nie jest planowane zabójstwo, tylko jakieś tam działanie w afekcie, pod wpływem chwilowych emocji.

Offline Padre

• Super Badass
A czy moderator mógłby wydzielić to do wątku "Kto chce broń, ten zabił dziecko" albo "Polska Zbrojna"? Bo flejm flejmem, ale to nie jest "coś interesującego" tylko zwykłe pierdolenie :D

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
A zglosiles do moderacji? Slyszalem, ze teraz to jest blitzmoderatoren!
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Padre

• Super Badass
Wszystkich? Panie, ile to klikania!

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
A czy moderator mógłby wydzielić to do wątku "Kto chce broń, ten zabił dziecko" albo "Polska Zbrojna"? Bo flejm flejmem, ale to nie jest "coś interesującego" tylko zwykłe pierdolenie :D

Po co to czytasz? Lubisz oglądać pierdolenie?

@MsbS: Chodzi Ci o zabójstwa a afekcie? Już pisałem wyżej, najwięcej zabójstw dochodzi w rodzinie, po "sprzeczce". Chyba że chodzi ci o niepoczytalność? To akurat mniej więcej 50 zabójstw na 700 rocznie.

Ja będę się dalej trzymać tego co pisałem już kilka razy, ktoś chce zabić to zabije. Nożem, pałką, podpaleniem czy bronią. Jakoś wolał bym dostać z tego grona zabójstw - kulkę.
Broń nie wybacza błędów, a pewnie. Jazda na deskorolce też, można sobie kark skręcić! Mogę się z tobą założyć że więcej ludzi ginie od poślizgu w łazience, niż od przypadkowego postrzału.

Offline Vuko Drakkainen

• I Am Robot
Odp: Pif-paf pierdololo - konflikty zbrojne, militaria, pozwolenia i odpowiedzialność
« Odpowiedź #100 dnia: Czerwiec 26, 2014, 15:38:19 »
Pats, masz rację pisząc, że to nie broń zabija. Zabijają ludzie, którzy tę broń mają.

Posiadanie broni palnej zwiększa osobiste poczucie bezpieczeństwa, ale statystyki są bezlitosne - powszechny dostęp do broni zwiększa ilość ofiar śmiertelnych.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2014, 15:40:44 wysłana przez Vuko Drakkainen »

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
Odp: Pif-paf pierdololo - konflikty zbrojne, militaria, pozwolenia i odpowiedzialność
« Odpowiedź #101 dnia: Czerwiec 26, 2014, 15:45:48 »
Pats, masz rację pisząc, że to nie broń zabija. Zabijają ludzie, którzy tę broń mają.

Posiadanie broni palnej zwiększa osobiste poczucie bezpieczeństwa, ale statystyki są bezlitosne - powszechny dostęp do broni zwiększa ilość ofiar śmiertelnych.

A statystki bierzecie z miodem płynącego USA, gdzie mieszka masa debili i jeszcze więcej czarnuchów. Ja nie widziałem takiej statystyki w Polsce. Jako że nie lubię pisać w cmentarzu, to dam sobie spokój, i tak wiemy że nikt nie przekona nikogo tu :)
Edycja: Zresztą pisałem już kilka razy, jestem ZA uproszczeniem zasad odnoście zezwolenia na posiadanie broni. Np. po przez stworzenie w województwach specjalnych szkół, które będą dobitnie uczyć jak posługiwać się bronią, jak reagować na dane sytuacje itd. (wiadomo że to nigdy nie nastanie), w obecnej formie jest to zwyczajne pierololo, łapówkarstwo i załatwianie po znajomych.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2014, 15:49:04 wysłana przez Pats »

Offline Vuko Drakkainen

• I Am Robot
« Odpowiedź #102 dnia: Czerwiec 26, 2014, 15:48:07 »
Ja to w sumie zmieniłem zdanie. Od kilku minut jakiś kutasik hałasuje mi pod oknami - gdzie mam tę petycję o powszechnym dostępie do broni palnej podpisać? ;)

budda

• Gość
« Odpowiedź #103 dnia: Czerwiec 26, 2014, 15:56:47 »
No, wiatrówki na to za słabe, a nie bede z młotkiem laz na dół.

EDIT:
Jestem łizardem, a nie żadnym krasnoludem! Taki mały młotek, dla łizarda...

Offline arian

• Super Badass
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2014, 23:06:50 wysłana przez arian »

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #105 dnia: Czerwiec 26, 2014, 23:19:47 »
Rozbiorą nas!!!
Sienkiewicz twierdzi, ze rozebrali. A on chyba wie, w koncccu szef służb cywilnych.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #106 dnia: Czerwiec 26, 2014, 23:33:26 »
W którym miejscu? (Cała wypowiedź, nie jedno zdanie wyrwane z kontekstu)

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #107 dnia: Czerwiec 26, 2014, 23:39:01 »
Bo ja wiem? Chyba poszło od strony Obwodu Kaliningradzkiego, ale chyba rozprzestrzeniło sie dalej.

Przepraszam, musiałem. Piątek (niemal)

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #108 dnia: Czerwiec 27, 2014, 10:08:49 »
Wracając do tematu, skoro tak czujecie zagrożenie czemu nie zaopatrzycie się w broń obezwładniającą, która całkowicie wystarczy do obrony? Jakiś gaz, paralizator czy ta mikrofala co podgrzewa skórę (ktoś kiedyś linkował tutaj) ;)
psn - Skrubolski

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #109 dnia: Czerwiec 27, 2014, 10:10:54 »
Meskich nie bylo?
Gaz to baby w torebce nosza (i nie moga znalezc).
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #110 dnia: Czerwiec 27, 2014, 10:11:56 »
Nic nie zastapi dzwieku przeladowywania shotguna, ot co 8)

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #111 dnia: Czerwiec 27, 2014, 10:13:55 »
Wracając do tematu, skoro tak czujecie zagrożenie czemu nie zaopatrzycie się w broń obezwładniającą, która całkowicie wystarczy do obrony? Jakiś gaz, paralizator czy ta mikrofala co podgrzewa skórę (ktoś kiedyś linkował tutaj) ;)

Gaz nie działa na sporą liczę ludzi, możesz tylko wkurwić człowieka, trzeba by używać wojskowego, który jest zakazany w PL. Paralizator, fajnie, ale jak ktoś wymierzy w ciebie broń to możesz co najwyżej siebie nim popieścić, mocniejsze tazery też mogą bez problemu zabić - a to Ci się przecież nie podoba :)
Edycja: Już pomijam że tazer jest znacznie większy od chociażby S&W 637. Wiem ... bo mam tazera.
Edycja2: Jest jeszcze jedno ALE, tazer ma jeden nabój, jest więcej napastników - strzelisz i co?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2014, 10:18:50 wysłana przez Pats »

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #112 dnia: Czerwiec 27, 2014, 10:27:49 »
Gaz nie działa na sporą liczę ludzi, możesz tylko wkurwić człowieka, trzeba by używać wojskowego, który jest zakazany w PL. Paralizator, fajnie, ale jak ktoś wymierzy w ciebie broń to możesz co najwyżej siebie nim popieścić, mocniejsze tazery też mogą bez problemu zabić - a to Ci się przecież nie podoba :)
Ano. Bawiliśmy się jakiś czas temu taserami i (poza tym, ze była kupa śmiechu), to takie sobie to jest. Używaliśmy AFAIR X26c, posiada jeden ładunek i kosztuje bagatelka koło 7000pln. Pomijam już to, że tasery nie mają 100% skuteczności, a paralizatorem to można się samemu załatwić. Gaz można sobie w buty wsadzić.

Online Gregys

• I Am Robot
  • pukier cuder
« Odpowiedź #113 dnia: Czerwiec 27, 2014, 11:05:58 »
Na kundle, które atakują przy bieganiu, działa bardzo dobrze. Tylko należy się zaopatrzyć w taki, który sika, a nie rozpyla. :)
Gregys out.

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #114 dnia: Czerwiec 27, 2014, 11:10:12 »
Tylko należy się zaopatrzyć w taki, który sika, a nie rozpyla. :)
To podstawa. :) Kumpel kiedyś się sam załatwił - u mnie wieje ciągle. Nie, nie wieje. Pizga wiatrem w każdą stronę. Wcisnął w kierunku drugiego kolegi i się mocno zdziwił. :D

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #115 dnia: Czerwiec 27, 2014, 12:14:10 »
Na kundle, które atakują przy bieganiu, działa bardzo dobrze. Tylko należy się zaopatrzyć w taki, który sika, a nie rozpyla. :)

Wystarczy odstraszacz dźwiękowy, działa bardzo dobrze. Nie trzeba psiaka wcale niczym pryskać.

@Pikacz: Mam dokładnie ten model, ale nie napiszę że nie działa :D Bo działa, co prawda na kilka sekund i można wtedy już tylko próbować uciekać, ale działa LOL. Można by jeszcze dodać, ze 7k to kosztuje sam taser. Do tego jeszcze trzeba kupić jednorazowe naboje za 150 zł od sztuki.
Za te pieniądze to ja mam karabinek H&K, albo 3 MP5 (oczywiście nie maszynowe), albo 10 pistoletów Glocka.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2014, 12:22:13 wysłana przez Pats »

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #116 dnia: Czerwiec 27, 2014, 12:35:45 »
Gaz nie działa na sporą liczę ludzi, możesz tylko wkurwić człowieka, (...)
Edycja2: Jest jeszcze jedno ALE, tazer ma jeden nabój, jest więcej napastników - strzelisz i co?

Ze Germans już zaatakowali czy jeszcze mam czas żeby się dozbroić?

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #117 dnia: Czerwiec 27, 2014, 12:37:18 »
Gaz nie działa na sporą liczę ludzi, możesz tylko wkurwić człowieka, (...)

Ze Germans już zaatakowali czy jeszcze mam czas żeby się dozbroić?

pozdr

Raczej Ruskie. Rób co chcesz :) Ja tam czuję się bezpiecznie.

Online Gregys

• I Am Robot
  • pukier cuder
« Odpowiedź #118 dnia: Czerwiec 27, 2014, 12:38:05 »
Wystarczy odstraszacz dźwiękowy, działa bardzo dobrze. Nie trzeba psiaka wcale niczym pryskać.
Nie wiedziałem nawet, że takowe istnieją. Zanim użyję gazu, najpierw sam "startuję" do atakującego psa. Zazwyczaj działa, do tej pory gazu użyłem dwa razy. Za to z chęcią potraktowałbym gazem właściciela za głupotę i niedopilnowanie psa.
Gregys out.

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #119 dnia: Czerwiec 27, 2014, 12:40:48 »
Nie wiedziałem nawet, że takowe istnieją. Zanim użyję gazu, najpierw sam "startuję" do atakującego psa. Zazwyczaj działa, do tej pory gazu użyłem dwa razy. Za to z chęcią potraktowałbym gazem właściciela za głupotę i niedopilnowanie psa.

Tu się zgodzę :) Co tyczy się odstraszaczy, jak najbardziej są, jak najbardziej działają, sprawdzone przez naszych Asesorów w terenie nie jednokrotnie. Wsadzasz do torby/kieszeni i masz z bańki. Ludzie tego nie słyszą ofc.