Autor Wątek: Pif-paf pierdololo - konflikty zbrojne, militaria, pozwolenia i odpowiedzialność  (Przeczytany 81830 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krojsta

• Super Badass
Wiem, że tu się dema nie lubi, ale dopiero obczaiłem że on ma swojego wideobloga o "rzeczach". Forma wideoblogu nie zachęca, ale temat IMO ciekawy, bo jest nim najsmutniejszy komik świata. Z jednej strony byłem trochę zażenowanie-rozśmieszony widząc nagrania z wystąpień jego i kolegi brzuchomówcy, z drugiej strasznie mnie rozczulili :) Warto zobaczyć płytkę jaką dem dostał z Ameryki, totalny underground ;D

https://www.youtube.com/watch?v=70ydihJYcHE

budda

• Gość
Tak trochę w ciemnej dupie się znajdujemy :(
http://gunblog.eu/2014/06/rozbrojony-kraj/
No tak, bo jak każdy w domu dwururkę będzie miał to nie straszne nam Pershingi, oh wait, to było pół wieku temu. Nie straszne nam drony, SU-ileśtam i pociski balistyczne.

A w ogóle powinniśmy szkolić młodzież w działaniach bojowych, nigdy nie wiadomo! A teraz to nawet wiadomo, że Putin zły! O!

Dajmy im też jakieś ładne mundurki, niech wiedzą, że są jednością! Ja lubię brązowy. I znaczek jakiś identyfikacyjny koniecznie! Swastyka zajęta... sierp i młot... hmm...

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
Przepraszam za kolokwializm, ale co ty pierdolisz ???

budda

• Gość
Pierdoli to autor artykuła. I to jest złe.

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
Rozbiorą nas!!!
Podziwiaj moje trofea. Zobacz, ile osiągnąłem!

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
Serio, podoba wam się że uzbrojeni są wyłącznie władza i bandyci?
Obywatele powinni mieć dostęp do broni by przynajmniej móc ochroni życie swoje i rodziny, a także swojej własności.

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
Serio to w tej chwili widzę w ogóle problem samoobrony, bo z uwagi na prawo strach reagować w momencie napaści. Jakby pozwolić w tym momencie każdemu na broń, to raczej nic dobrego by z tego nie wynikło. Niech lepiej Policja będzie bardziej sprawna, niech rozwija się polski przemysł zbrojeniowy. Potem ewentualnie broń dla ludu.
Podziwiaj moje trofea. Zobacz, ile osiągnąłem!

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
Serio, podoba wam się że uzbrojeni są wyłącznie władza i bandyci?
Obywatele powinni mieć dostęp do broni by przynajmniej móc ochroni życie swoje i rodziny, a także swojej własności.
W ciągu mojego 30 letniego życia nie spotkałem się z jego zagrożeniem w postaci broni palnej. Myślę, że wyglądałoby to zupełnie inaczej gdyby byle łajza miała do broni dostęp.
"Men, it has been well said, think in herds; it will be seen that they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one." Charles Mackay
"kłamstwo łatwo sprzedać paroma zdaniami i atrakcyjnym hashtagiem, a prawda bywa nudna i przydługa" znany bloger Bart

budda

• Gość
@Gapa
Nigga pliz. Serio nie masz większych problemów? Jesteś pionkiem i nie zmienisz nic - deal with it, a nie psujesz innym przyjemność z bycia pionkiem wymachując tą szabelką koło ucha. To co postuluje kolega nawoływacz do nienawiści w artykule ma właśnie miejsce w Rosji. Chciałbyś się może tam przeprowadzić? Pobiegać z kolegami faszystami po starym pegieerze z kałaszem? Pobawić się w żołnierzyki? Najebać jakiemuś pedałowi czy czarnuchowi? Owsianka nie smakuje? Teraz będę pianistą?

To samo w USA przeca jest. Nie bez powodu uważa się te dwa kraje za najbardziej zjebane na świecie.

100 lat temu się tak bawili. Nacjonalizm to zło (głupota) w czystej postaci.

Offline Jay

• I Am Robot
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
Jesli maja cokolwiek w tej kwestii zmieniac to niech zaczna od prawa do obrony zycia swojego, rodziny i dobytku, a nie ze zlodziej/oprawca moze Cie podac do sadu o uszczerbek na zdrowiu, badz straty moralne.

Offline Alexej

• Moderator Globalny
  • I Am Robot
  • Nowa generacja nikogo, ja chcę kolejnej!
prawo w tym zakresie jest dobre, te wszystkie głośne skazania w sytuacjach "bronił rodziny i go posadzili" zazwyczaj polegają na ekscesie obrońcy, który po odparciu ataku gonią niedoszłego napastnika i napierdalają go nożem na ulicy (serio serio!)

Ot, ułańska fantazja nie da się pogodzić z obroną konieczną

PSN ID: AlexejPL Steam: Alexej Origin: Alexejpl Uplay: AlexejPL

Pikacz

• Gość
Myślę, że wyglądałoby to zupełnie inaczej gdyby byle łajza miała do broni dostęp.
Byle łajza własnie ma dostep do broni.

Jak za prohibicji. Kto chciał i miał układy, ten miał.

Mnie kilka razy machano giwerą i wolałbym mieć swoją klamkę.

Szczwany +1.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
Myślę, że wyglądałoby to zupełnie inaczej gdyby byle łajza miała do broni dostęp.

Szczwany +1.

Pikacz i Szczwany +1

tez mi kilka razy grozono roznymi niebezpiecznymi przedmiotami w zyciu i to jest zdecydowanie niemile uczucie. i dlatego w domu chcialbym miec bron palna.

Wielkie dzięki, drogie panie, wielkie dzięki koleżanki, za poparcie, za zachętę bym w wyborcze stawał szranki. Wielkie dzięki, ale przyznam, że gdy tyle pań dookoła, nie wybory mi się marzą, ale inne kwestie zgoła - B. Komorowski

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team

Swinoujscie miasto seksu, alkoholu i bezprawia!
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • With hearts toward none
    • https://twitter.com/Vramiin
Już nie, odkąd wyjechałem stamtąd jakieś siedem lat temu ;) . Ale Pikacz ma rację, tam bywa interesująco pod pewnymi względami.

Online MsbS

• I Am Robot
Na ulicę z gnatem to za duże ryzyko. Jednego napastnika przestraszy, ale innemu podniesie poziom agresji jak ją zobaczy.

A jak mi zrobią wjazd na chatę, to pewnie nie będzie jeden koleżka tylko ekipa i moją bronią nic im nie zrobię.

Nawet jak 'wyrównamy szansę' - bandzior ma broń i ja też, to i tak jestem na przegranej pozycji, bo się zawaham nim strzelę.

Nie wierzę, że publiczny dostęp do broni palnej cokolwiek zmieni na lepsze, nie ufam w zdrowy rozsądek ludzi.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
tez mi kilka razy grozono roznymi niebezpiecznymi przedmiotami w zyciu i to jest zdecydowanie niemile uczucie. i dlatego w domu chcialbym miec bron palna.

Żeby co, kogoś zabić jak cie nastraszy? My sobie w ogóle nie zdajemy sprawy z tego, ale strzelaniny w amerykańskich miastach to norma, nawet w centrach. Ale dobra, to są ci mityczni "bandyci". W takim razie zobaczcie sobie listę strzelanin w szkołach przez ostatnie 4 lata. Te dzieciaki raczej nie kupowały pistoletów w ciemnych zaułkach.
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_school_shootings_in_the_United_States#2010s

Ile w tym czasie było strzelanin w polskich szkołach? Tyle co zawsze - 0.

W Polsce od broni palnej ginie stosunkowo niewiele ludzi i to nie jest główna przyczyna morderstw, w 2011 roku było ich 20 (a w sumie ok. 340). http://statystyka.policja.pl/st/wybrane-statystyki/bron/bron-przestepstwa/50844,Przestepstwa-przy-uzyciu-broni.html

Natomiast ile w tym samym roku zginęło od broni palnej w samym stanie Nowy Jork (1/3 mniej ludzi niż w Polsce)?
445.
http://www.theguardian.com/news/datablog/2011/jan/10/gun-crime-us-state

Także miłośnicy broni, jedźcie sobie do stanów i palnijcie sobie w łeb, jak tak bardzo was te pistoleciki kręcą.

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja

Szczwany +1.

Pikacz i Szczwany +1

+1 Pikacz, Szczwany, Sialala

Również i mi nie jednokrotnie grożono bronią, czy to białą czy to palną. Przerabiałem kiedyś wymagania odnośnie posiadania broni, jakaś masakra :) Już pomijam wszelakie testy psychologiczne, ale to i spore koszty. Szafa pancerna, odpowiednie przechowywanie itd. Generalnie posiadanie broni palnej, to drogie przedsięwzięcie.
Ale i tak chciał bym takową posiadać w domu, oczywiście musiało by się jeszcze prawo zmienić, bo użycie jej nawet w samoobronie kończy się odsiadką w pierdlu.

@Screwball: To nie broń zabija, zabijają ludzie. Nie wiem co ma piernik do wiatraka, teraz używają noży, maczet, czy linek. Nie wiedzę różnicy w śmierci od broni, czy od noża. Jeśli ktoś chce zabić, to to zrobi, myślisz że brak broni palnej przeszkadza w tym?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2014, 10:02:17 wysłana przez Pats »

Offline Screwball

• Żywa Legenda
Przeczytaj jeszcze raz co napisałem ale tym razem pomyśl. Zwróć szczególnie uwagę na to co napisałem o szkołach. Wniosek jest oczywisty. Poza tym panuje jakieś dziwne przekonanie, że posiadając broń stajesz sie nagle szeryfem. Otóż nie, stanowisz tylko większe zagrożenie dla siebie oraz przede wszystkim bliskich. No chyba, że faktycznie jesteś jakimś Lucky Luke. Ale nie jesteś.

pozdr
psn - Skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
Przeczytaj jeszcze raz co napisałem ale tym razem pomyśl. Zwróć szczególnie uwagę na to co napisałem o szkołach. Wniosek jest oczywisty. Poza tym panuje jakieś dziwne przekonanie, że posiadając broń stajesz sie nagle szeryfem. Otóż nie, stanowisz tylko większe zagrożenie dla siebie oraz przede wszystkim bliskich. No chyba, że faktycznie jesteś jakimś Lucky Luke. Ale nie jesteś.

pozdr

AHA, muszę w takim razie zweryfikować to że strzelam regularnie, raz na tydzień (jestem Lucky LUKE! YE, będę zabijać ludzi!), również muszę prześwietlić kupę znajomych myśliwych - pewnie zabijają ludzi na prawo i lewo, oh a nie, nie zabijają, kurde, ciekawe! Dla twojej informacji, czytać potrafię. Może ty masz problemy ze zrozumieniem przekazów, w takim wypadku - przykre.

Offline Vramin

• Żywa Legenda
panuje jakieś dziwne przekonanie, że posiadając broń stajesz sie nagle szeryfem. Otóż nie, stanowisz tylko większe zagrożenie dla siebie oraz przede wszystkim bliskich. No chyba, że faktycznie jesteś jakimś Lucky Luke. Ale nie jesteś.

Zagrożenie dla bliskich? A dlaczego? Jeśli umiesz posługiwać się bronią, nie bawisz się nią w sposób nieodpowiedzialny*, trzymasz ją w bezpiecznym miejscu to zagrożenie jest zerowe. Tak samo można powiedzieć prowadzeniu o samochodu, tyle że tu zagrożenie jest większe, nie masz wpływu na bezsensowne działania innych użytkowników drogi.

A Bolandia to kraj tak dziki i bezprawny że powszechne posiadanie broni tylko zwiększyłoby ten burdel. Kto zna kogo trzeba i chce mieć, dostanie bez problemu.

*Naście lat temu jeden znajomy bawił się pistoletem i przyłożył do głowy innego kumpla, w "żartach". Odebraliśmy mu pistolet i okazało się że magazynek był pełny. Kolo zbladł i poleciał do kibla puścić pawia. Nikt kto choć trochę myśli, nie wyceluje z ostrej broni do człowieka, nawet jeśli wie że jest nie naładowana bo sprawdził przed chwilą. Tego się po prostu nie robi. No chyba że ktoś jest mentalnym gangsta czarnuchem czy innym bezmyślnym rednekiem, ale ktoś taki powinien mieć co najwyżej pistolet na wodę.

Offline arian

• Super Badass
I naprawdę wydaje wam się, że jak będziecie mieć broń w kaburze, nawet na ulicy, to zdążycie ją wyciągnąć, odbezpieczyć i strzelić zanim napastnik wystrzeli ze swojej? Posiadanie broni wcale nie jest bezpieczniejsze, bo zwiększa ryzyko, że uzbrojony napastnik faktycznie wystrzeli, gdy zobaczy, że po nią sięgacie. Chyba, że komuś się wydaje, że jest Johnem McClanem, a bandyci czekają, aż się ich ubije.

@Pats
Zdaje się, że strzelanie, a strzelanie do ludzi to dwie zupełnie inne rzeczy. Żołnierze pudłują, bo nie chcą zabić. Mam znajomego z policji kryminalnej i tu też sięgnięcie po broń, nawet podczas pościgu, to ostateczność, bo zwykle ludzie mają opory przed zabijaniem.

Online MsbS

• I Am Robot
To jak to w końcu było z tym Pistoriusem?

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
Adrian: Mam naprawdę sporo znajomych w policji, w różnych wydziałach, często korzystam z ich asyst. O ile mam mieszane uczucia odnośnie wykonywania przez nich obowiązków, tak o tyle wiem że mają takowe opory, jak każdy normalny człowiek, sam wątpię żebym strzelił, może tylko w wypadku zagrożenia życia mojej rodziny. Natomiast z żołnierzami bym nie przesadzał, mam niedaleko mojego miejsca zamieszkania dość doborową jednostkę, która zawsze jest wysyłana na misję itd. znam tam kilka osób, wiem że nie mają szczególnych oporów jeśli idzie o strzelanie na misjach.

Edycja: Na ulice bym broni nie zabrał, ma to więcej negatywnych skutków niż pożytku, również wiem to z doświadczenia.

Jak już pisałem wcześniej, nie broń zabija.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
Mi sie zdaje, ze sa dwa aspekty posiadania broni.

Jeden to fakt, iz bandzior wie, ze mozesz miec bron, wiec sie 2 razy zastanowi zamiast napadnie Ci na chalupe, bo sie to moze skonczyc dosyc szybko.

Z drugiej strony skoro to wie to bedzie od razu strzelal albo wezmie 3 kumpli-bandziorow...

Nie wiem, czy sa badania potwierdzajace, ktora z tych prawidlowosci jest silniejsza.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
AHA, muszę w takim razie zweryfikować to że strzelam regularnie, raz na tydzień (jestem Lucky LUKE! YE, będę zabijać ludzi!), również muszę prześwietlić kupę znajomych myśliwych - pewnie zabijają ludzi na prawo i lewo, oh a nie, nie zabijają, kurde, ciekawe! Dla twojej informacji, czytać potrafię. Może ty masz problemy ze zrozumieniem przekazów, w takim wypadku - przykre.

Okej, czyli jesteś Lucky Luke i 3 twoich znajomych też. Co z resztą? Czy uważasz, że w sytuacji zagrożenia niewyszkoleni ludzie są w stanie użyć broni palnej z zimną krwią? Nie sądzę. Byłem kilka razy (pewnie jak każdy) w trudnych sytuacjach i ciesze się, że nie miałem przy sobie broni palnej, bo być może byłbym dzisiaj mordercą. Domaganie się powszechnego dostępu do broni to wołanie wystraszonych paranoików, którzy myślą, że broń rozwiąże ich problemy. Otóż jest znacznie większa szansa na to, że nie rozwiąże, tylko wpierdoli ich w jeszcze większe.

Zagrożenie dla bliskich? A dlaczego? Jeśli umiesz posługiwać się bronią, nie bawisz się nią w sposób nieodpowiedzialny*, trzymasz ją w bezpiecznym miejscu to zagrożenie jest zerowe. Tak samo można powiedzieć prowadzeniu o samochodu, tyle że tu zagrożenie jest większe, nie masz wpływu na bezsensowne działania innych użytkowników drogi.

A Bolandia to kraj tak dziki i bezprawny że powszechne posiadanie broni tylko zwiększyłoby ten burdel. Kto zna kogo trzeba i chce mieć, dostanie bez problemu.

*Naście lat temu jeden znajomy bawił się pistoletem i przyłożył do głowy innego kumpla, w "żartach". Odebraliśmy mu pistolet i okazało się że magazynek był pełny. Kolo zbladł i poleciał do kibla puścić pawia. Nikt kto choć trochę myśli, nie wyceluje z ostrej broni do człowieka, nawet jeśli wie że jest nie naładowana bo sprawdził przed chwilą. Tego się po prostu nie robi. No chyba że ktoś jest mentalnym gangsta czarnuchem czy innym bezmyślnym rednekiem, ale ktoś taki powinien mieć co najwyżej pistolet na wodę.

No to są zajebiste przykłady, szczególnie analogia do samochodów. Prowadzić może każdy, ale czy każdy powinien? Patrząc na statystyki - chyba nie. To samo z bronią. Czy każdy będzie się stosował do zasad? Myślicie, że dzieciaki nie będą potrafiły znaleźć spluwy tatusia? Odpowiedź odnajdziecie po raz kolejny w tym linku - http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_school_shootings_in_the_United_States#2010s

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
@Screwball: Ja nie domagam się "broni dla każdego", ale uproszczenia procedury uzyskania posiadania takowej. Przejścia badan powinno być obowiązkowe, podobnie jak przeszkolenie. Tak, żeby kto chce, mógł się o takową starać w normalny sposób, a nie przez znajomości z odpowiednimi ludźmi. Bo na dzień dzisiejszy, w sporej większości wypadków zezwolenie na broń zdobywa się właśnie przez znajomości.
Żeby nie było, również jestem przeciwny noszeniu broni na ulicy w kaburze, takiej opcji nie ma. Do przenoszenia broni służą specjalne skrzynie, broń można zabrać na strzelnicę, czy na polowanie i tyle.

Ale w domu? W biurze? Chciał bym mieć. Chociażby po to żeby nie czekać na wezwanie policji do uzbrojonego napastnika (znajdującej się kilometr od pracy) 30 minut.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2014, 10:33:52 wysłana przez Pats »

Offline arian

• Super Badass
Ja na pewno nie chciałbym, żeby można było posiadać broń krótką i kupować takową w markecie, bo wiem jak to by się skończyło. Ale rejestrowane strzelby do trzymania w domu byłyby chyba jak najbardziej w porządku. Nie da się tego łatwo ukryć wychodząc na ulicę i wystrzelenie do kogoś jest bardziej problematyczne.

@Pats
Miałem na myśli zwykłych żołnierzy. Oczywiście, że zawodowe wyspecjalizowane jednostki to inna liga.
(kliknij)

Offline Vramin

• Żywa Legenda
Domaganie się powszechnego dostępu do broni to wołanie wystraszonych paranoików, którzy myślą, że broń rozwiąże ich problemy. Otóż jest znacznie większa szansa na to, że nie rozwiąże, tylko wpierdoli ich w jeszcze większe.

Zwróć uwagę że nawet w Jues jest inne zezwolenie na trzymanie broni w domu, a zupełnie inne na noszenie broni ukrytej. Zasadniczo zgadzam się z tobą, ale nie ze względu na "wystraszonych paranoików", ale na to co dzieje się w dzikim kraju Bolandii.

No to są zajebiste przykłady, szczególnie analogia do samochodów. Prowadzić może każdy, ale czy każdy powinien? Patrząc na statystyki - chyba nie.

A teraz porównaj dostępność zezwolenia na broń i prawa jazdy. Co do dzieciaków, to jeśli broń byłaby trzymana w sejfie do którego tatuś będzie miał klucz zawsze przy sobie i jeśli bachor nie nazywa się Kwinto, to sytuacja zdaje się być bezpieczna. Ale zawsze znajdzie się bezmózg, który dostanie broń po znajomości i będzie trzymał pistolet w szufladzie gdzie skarpetki, 30 cm nad ziemią.

Pikacz

• Gość
Nie ma to jak pisac o przykładach z dupy, a potem porównywać Polskę do USA. :/

Ciekawe co na to mieszkańcy UK, gdzie ilość napadów z bronią w reku ciagle rośnie. Chyba w 2012 wzrosła jakoś o 35%.

Jak bandzior będzie chciał, to będzie miał broń i zakazy nie mają tu nic do rzeczy.

Mnie nawet, kurwa, kuszy nie wolno mieć właśnie przez taką paranoję, że wszyscy dookoła nagle zaczną się zabijac. Trochę powagi. :/

Ja na pewno nie chciałbym, żeby można było posiadać broń krótką i kupować takową w markecie, bo wiem jak to by się skończyło.
Tyle w kwestii paranoi.

Idę sobie postrzelac, bo tu nudy.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
@Screwball: Ja nie domagam się "broni dla każdego", ale uproszczenia procedury uzyskania posiadania takowej. Przejścia badan powinno być obowiązkowe, podobnie jak przeszkolenie.

Ok, wydawało mi się że mówimy o powszechnym dostępie do broni, na modłę amerykańską.

A teraz porównaj dostępność zezwolenia na broń i prawa jazdy. Co do dzieciaków, to jeśli broń byłaby trzymana w sejfie do którego tatuś będzie miał klucz zawsze przy sobie i jeśli bachor nie nazywa się Kwinto, to sytuacja zdaje się być bezpieczna. Ale zawsze znajdzie się bezmózg, który dostanie broń po znajomości i będzie trzymał pistolet w szufladzie gdzie skarpetki, 30 cm nad ziemią.

Dzieciaki są sprytne, a jak mają taki zakazany owoc do zrobienia to sobie poradzą ;)

Ale tak przy okazji - ja chyba żyję w innym kraju. Owszem, można tu dostać po ryju, być okradzionym i narażonym na inne niesympatyczne sytuacje... ale zabójstwa przy użyci broni palnej? Serio, nie przypominam sobie kiedy ostatni raz o czymś takim słyszałem. Zresztą - znowu - odsyłam do statystyk. A przy powszechnym dostępie do broni przede wszystkim by się zaopatrzyli w nią typki spod ciemnej gwiazdy, choćby dla gangsta lansu.

Ja jako argument podaje konkretne dane statystyczne - wy "bo ja chce se postrzelać i chuj". Podaj konkretne dane i argumenty przemawiające, że jednak jest bezpieczniej z bronią.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]

Ciekawe co na to mieszkańcy UK, gdzie ilość napadów z bronią w reku ciagle rośnie. Chyba w 2012 wzrosła jakoś o 35%.

For 2011/12, police in England and Wales recorded 541 offences as homicide,[87] of which 42 (8%) involved the use of firearms.
http://en.wikipedia.org/wiki/Gun_politics_in_the_United_Kingdom#Firearms_crime
Faktycznie bliżej stanu Nowy Jork, niż Polski.

NOT
"Men, it has been well said, think in herds; it will be seen that they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one." Charles Mackay
"kłamstwo łatwo sprzedać paroma zdaniami i atrakcyjnym hashtagiem, a prawda bywa nudna i przydługa" znany bloger Bart

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
@Screwball: Żaden dzieciak (chociażby nie wiem jak sprytny), z szafą pancerną na broń sobie nie poradzi, nie mając klucza, nie znając kodu itd.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
Nie ma to jak pisac o przykładach z dupy

;)
psn - Skrubolski

Pikacz

• Gość
Nie ma to jak pisac o przykładach z dupy

;)
http://townhall.com/tipsheet/katiepavlich/2012/12/11/gun-crime-soars-in-england-where-guns-are-banned-n1464528

Wikipedię można sobie w buty wsadzic.

Takich artykułów znalazłem kilka. Są też wypowiedzi policjantów, ludzi... Ale co tam.

Jak pisałem, nudy. Przerabiałem te dyskusje milion razy i to własnie u przeciwników broi widac pogłębiającą sie paranoję.

Have fun.

Offline Vramin

• Żywa Legenda

Nie ma to jak czytać ze zrozumieniem - odnosiłem się do stwierdzenia "zagrożenie dla bliskich". Dalej uważam że większym zagrożeniem dla bliskich jest kierowca, niż ktoś kto posiada broń, umie się z nią obchodzić i przechowuje w sposób bezpieczny, np. w sejfie do którego klucz nie wisi obok :)

A w kwestii dostępu do broni to ciężko nie porównywać z Juesendej, tam dostęp powszechny jest.

Online MsbS

• I Am Robot
Jeszcze jeden argument 'przeciw'.
Owszem, teraz bandzior może 'załatwić' broń. Ale jak posiadanie przez obywatela będzie łatwiejsze, to na 'rynek' trafi więcej broni - zgubionej, ukradzionej, odziedziczonej itepe. Zdobycie gnata stanie się łatwiejsze i tańsze także bez zezwolenia.

A w potęgę badań psychologicznych odsiewających psychopatów nie wierzę i już.

Pikacz

• Gość
Nie ma to jak czytać ze zrozumieniem - odnosiłem się do stwierdzenia "zagrożenie dla bliskich".
I vice Wersal. Odnosiłem się do postów Screwballa.

Owszem, teraz bandzior może 'załatwić' broń. Ale jak posiadanie przez obywatela będzie łatwiejsze, to na 'rynek' trafi więcej broni - zgubionej, ukradzionej, odziedziczonej itepe. Zdobycie gnata stanie się łatwiejsze i tańsze także bez zezwolenia.
Jakieś dowody? Ale nie z Wiki, bo to śmiech na pustej sali.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
Jak pisałem, nudy. Przerabiałem te dyskusje milion razy i to własnie u przeciwników broi widac pogłębiającą sie paranoję.

Dla mnie jest w miarę ok jak jest, natomiast ciebie atakują z każdej strony bandyty i tylko broń palna może zapewnić ci bezpieczeństwo. Gdzie jest w takim razie ta paranoja?

pozdr
psn - Skrubolski

Offline arian

• Super Badass

@Pikacz
Ale jakiej paranoi? Przepisy przepisami, a widzę, że na drodze, na ciągłej linii, albo omijając wysepkę wyprzedzają mnie głownie kierowcy w szybkich autach z dużymi silnikami. Jakby jechali Pandą 1.0 to pewnie nie podejmowaliby tak ryzykownych manewrów. Dasz ludziom możliwości, to zaczną z nich korzystać. Jak w markecie dostępne są na sylwestra fajerwerki, to już nie raz widziałem, że tatuś kupuje kilka do odpalenia przez synka. Ludzie nie są odpowiedzialni, nie są przewidujący, a w Polsce dodatkowo nie są przygotowani do obcowania z bronią.