Autor Wątek: Buddy pierdolololo + dyskusja o majonezie  (Przeczytany 18587 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
Odp: Buddy pierdolololo + dyskusja o majonezie
« Odpowiedź #120 dnia: Wrzesień 05, 2014, 16:04:01 »
Niby sie da, ale to tak samo wygodne, jak ustawienie niemieckiej majac polski uklad.

[...]Zakladac mozesz co chcesz i kiedy chcesz byle na Cmentarzu ;)

Ładnie się chłopcy bawicie! Jakieś przebieranki nekrofilskie?

Zazdrosny? Ja nie o tym :)

Offline mrtoPL

• Badass
« Odpowiedź #121 dnia: Wrzesień 05, 2014, 16:19:36 »
Okej, wkleilem czeska z bledu, miala byc holenderska. Inna liczba klawiszy i inny ich uklad. Nie chce mi sie tlumaczyc. Kup se na eBayu holenderska, francuska, wloska albo brytyjska klawiature i sprobuj dodac Polski programisty do tego.
Taka może być?

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #122 dnia: Wrzesień 05, 2014, 16:20:42 »
W takich chwilach cieszę się że polska była za mało cywilizowana żeby wymyślic jakiś swój durny i nigdzie indziej nie stosowany układ klawiatury*, tylko przyjęła amerykański.

* - tak, wiem że jest "Polski maszynistki", ale on nikogo, włącznie z maszynistkami.

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #123 dnia: Wrzesień 05, 2014, 16:28:53 »
* - tak, wiem że jest "Polski maszynistki", ale on nikogo, włącznie z maszynistkami.

A dlaczego nikogo?

(kliknij)

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #124 dnia: Wrzesień 05, 2014, 16:31:29 »
Nie uwazacie, ze standard amerykanski jest chujowy? Jak sie wcisnie Caps Lock, to on dziala TYLKO na litery, a w takich bardziej cywilizowanych krajach wcisniety Caps Lock pelni funkcje Shifta, czyli cyferki tez sie przelaczaja.

Online szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #125 dnia: Wrzesień 05, 2014, 16:33:49 »
Caps lock to w ogóle mało użyteczny jest.
"Men, it has been well said, think in herds; it will be seen that they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one." Charles Mackay
"kłamstwo łatwo sprzedać paroma zdaniami i atrakcyjnym hashtagiem, a prawda bywa nudna i przydługa" znany bloger Bart

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #126 dnia: Wrzesień 05, 2014, 16:34:51 »
#jebacpozerow

Offline mrtoPL

• Badass
« Odpowiedź #127 dnia: Wrzesień 05, 2014, 16:39:50 »
Caps Locka używam w pracy codziennie, to raczej Scroll Lock jest bezużyteczny.

Online szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #128 dnia: Wrzesień 05, 2014, 16:43:55 »

Zajmujesz się zawodowo pisaniem spamu? ;)

Ja Caps Locka zmapowałem pod Ctrl. To jedyne moje zastosowanie.
Co do Scroll Locka zgoda.
"Men, it has been well said, think in herds; it will be seen that they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one." Charles Mackay
"kłamstwo łatwo sprzedać paroma zdaniami i atrakcyjnym hashtagiem, a prawda bywa nudna i przydługa" znany bloger Bart

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #129 dnia: Wrzesień 05, 2014, 16:44:52 »
Scroll Lock mial zastosowanie w XIII w., kiedy to byly systemy operacyjne tekstowe. Ja w swojej klawie go nie mam.

Offline mrtoPL

• Badass
« Odpowiedź #130 dnia: Wrzesień 05, 2014, 16:51:55 »
Zajmujesz się zawodowo pisaniem spamu? ;)

;)

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #131 dnia: Wrzesień 05, 2014, 16:55:05 »
Jak nacisniesz capsa jest taki sam efekt jakbys nacisnął ctrl? Czemu to służy?

Co do Scroll Locka zgoda.
Scroll Lock coś tam robi w Excelu, zwykle dokładnie wtedy kiedy nie chcesz żeby to robił.

Najprzydatniejszy klawisz to Pause/Break :)

Online szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #132 dnia: Wrzesień 05, 2014, 18:25:36 »
Jak nacisniesz capsa jest taki sam efekt jakbys nacisnął ctrl? Czemu to służy?

Jeśli się dużo używa Ctrl (skróty w różnego rodzaju edytorach i narzędziach), to oszczędza mały palec.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #133 dnia: Wrzesień 05, 2014, 19:07:33 »
Brilliant!

budda

• Gość
« Odpowiedź #134 dnia: Wrzesień 24, 2014, 13:58:54 »
Idiocracy Now!

Digital distribution is worse for the environment than physical distribution
http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=900626

Online szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #135 dnia: Wrzesień 24, 2014, 14:16:10 »
Ale o co chodzi? Jakieś uwagi do metodologii masz? Dlaczego niby przewiezienie tych danych statkiem czy tirem miałoby mieć większy carbon footprint niż przewalenie przez kilkanaście małych grzejników dodatkowo chłodzonych? Nie jest to dla mnie oczywiste.

http://onlinelibrary.wiley.com/enhanced/doi/10.1111/jiec.12181/#Survey

Tabelka numer 2.

Online szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #136 dnia: Wrzesień 24, 2014, 14:31:33 »
No ale w tym badaniu chodzi o carbon footprint przecież. ???

budda

• Gość
« Odpowiedź #137 dnia: Wrzesień 24, 2014, 14:37:31 »
No ale w tym badaniu chodzi o carbon footprint przecież. ???
W tym badaniu chodzi o to, żeby wkręcić ludziom, że digital jest złe, bo niszczy środowisko. I do tego celu biorą mało istotną zmienną pomijając te naprawdę groźne. Mam dorzucić jeszcze wypadki powodowane przez te samochody? Kaman.

Online szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #138 dnia: Wrzesień 24, 2014, 14:38:58 »
Nie, w tym badaniu chodzi o zbadanie carbon footprint.

Co ty sobie tam za ideologię i chochoły doklejasz, to twój problem.

budda

• Gość
« Odpowiedź #139 dnia: Wrzesień 24, 2014, 14:51:47 »
Zmień soczewkę. Kolesie robią badanie totalnie nieistotnej rzeczy i potem swoje tendencyjne badanie rozprzestrzeniają po sieci. Po co? Bo to bardzo istotne badanie polepszające naszą wizję rzeczywistości? I jednocześnie pomijające szerszy kontekst, z którego wynika, że jest dokładnie odwrotnie niż w tezie, którą nieudolnie próbują popchnąć?

OK, załóżmy, że nie robią tego ze złej woli - tylko z głupoty. Anyway, to śmieszne.

Online szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #140 dnia: Wrzesień 24, 2014, 15:05:14 »
Zmień soczewkę. Kolesie robią badanie totalnie nieistotnej rzeczy i potem swoje tendencyjne badanie rozprzestrzeniają po sieci.
No tak. News at eleven i wozy transmisyjne. Unijny ban na digital za dwa tygodnie.
I dlaczego totalnie nieistotnej?

Po co? Bo to bardzo istotne badanie polepszające naszą wizję rzeczywistości?
Jak się zsumuje te tysiące nieistotnych ułamków emisji to wychodzą całkiem spore sumy, tylko trzeba najpierw te ułamki zidentyfikować.

I jednocześnie pomijające szerszy kontekst, z którego wynika, że jest dokładnie odwrotnie niż w tezie, którą nieudolnie próbują popchnąć?
Hint: 98% nauki to właśnie takie cząstkowe badania szczegółów. I nie ma nic wspólnego z popychaniem tez, bo ich tam po prostu nie ma. Gdyby to była praca o całkowitym wpływie na środowisko (bo i pewnie takie są, przeglądy etc.) i nie byłoby przytaczanych przez ciebie argumentów zgoda. Ale nie jest. Jest tylko mowa o carbon footprint. Szersze tezy dopisujesz sobie sam, w pracy są fakty i tezy na podstawie tych faktów.

No już skromniejszej tezy w abstrakcie nie mogli dać:
The study findings serve to illustrate why it is not always true that digital distribution of media will have lower carbon emissions than distribution by physical means when file sizes are large.

http://onlinelibrary.wiley.com/enhanced/doi/10.1111/jiec.12181/#Survey

Ale wesoły umysł z pewnością doszuka się tutaj wezwania do zakazania cyfrowej dystrybucji i stwierdzenia że cyfrowa dystrybucja zabija foki.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2014, 15:14:24 wysłana przez szczqcz »

budda

• Gość
« Odpowiedź #141 dnia: Wrzesień 24, 2014, 15:15:52 »
a) mają tezę i chcą ją przepchnąć
b) nie mają jej i są "prawdziwymi naukowcami" - robią rzetelne badanie czegoś totalnie nieistotnego (chyba, że chcesz powiedzieć, że retail ma jakąkolwiek przyszłość, bo tak) marnując czas i zasoby, przy okazji ryzykując, że prasa się dorwie i zacznie głosić, że mamy nie kupować digitala powodując, że ludzie giną na drogach i od raków ze spalin

Czego tu nie rozumiesz w moim zbijaniu się z idiokracji?
Mam abc wołać, żeby tłumaczył debilne przywiązanie zachodniej cywilizacji do nieistotnego szczegółu?

Online szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #142 dnia: Wrzesień 24, 2014, 15:27:07 »
A to sorry, ty już wszystko wiesz ze swojej szklanej kuli i wiesz lepiej czego wszyscy ludzie chcą, i czego potrzebują. A ta praca na pewno zmarnowała więcej czasu i zasobów, i jest mniej potrzebna, niż dajmy na to:

"Fazan Jarosław, Od metafory do urojenia. Próba patografii Tadeusza Peipera, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków 2010"

budda

• Gość
« Odpowiedź #143 dnia: Wrzesień 24, 2014, 15:32:31 »
Nie widzisz różnicy między dłubaniną "humanistyczną" a "hard science"? Ten pierwszy i tak się na nic nie przyda a ci od "carbonu" mogli by badać coś sensowniejszego. Na przykład jakie szanse retail mam przeżyć, bo widzę że niektórzy nie umieją tego obliczyć na swoich własnych mózgach w 2s i przydało by się zmarnować więcej zasobów jeszcze.

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #144 dnia: Wrzesień 24, 2014, 15:35:35 »
[...]ci od "carbonu" mogli by badać coś sensowniejszego. Na przykład jakie szanse retail mam przeżyć [...]

Wyborny pomysł - prognozy rynku szykowane przez naukowców od ochrony środowiska. Aż mi się Staszewskiego tekst przypomniał:

Rosną w Polsce domy z czerwoniutkiej cegły
Domy wznosi piekarz, bo w tej pracy biegły
Handel Zagraniczny rozwijają zduni
Znają koninktury z gawędzeń babuni

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #145 dnia: Wrzesień 24, 2014, 15:57:55 »
IMO klasyczne nosniki powinne pozostac - sporo ludzi ma przez to prace; drukarnia, edytor, tlocznia, dostawca, sklep. Cena? Czesto nizsza niz w wersji elektronicznej. Zysk dla gospodarki vs zysk dla corpo. Wybor jest prosty.
gram w gry, a nie polygony! :P

Offline arian

• Super Badass
« Odpowiedź #146 dnia: Wrzesień 24, 2014, 19:05:59 »
A ja się pytam ile "karbonu" wydostaje się do atmosfery, kiedy taka płyta leżakuje w zimie na półce w sklepie o powierzchni 500 metrów kwadratowych opalanym wunglem? :) Metodologia kompletnie z dupy w tym badaniu, bo zakładając, że ja pobieram gry mając odpalone rozwieszone w pokoju na ścianach 50 plazm ustawionych na pełną jasność, to mogę stwierdzić, że gry z cyfrowej dystrybucji sprzyjają opalaniu i prześwietlają oczy. A jak gracze pobierają gry siedząc na kiblu to możemy przyjąć, że cyfrowa dystrybucja pomaga w wypróżnianiu.

Poważnie, jak ktoś odpala pobieranie na całą noc, to robi sobie z monitora lampkę? W moim laptopie ekran gaśnie po kilku minutach nieużywania. Drugi monitor uruchamiam tylko do poważniejszych rzeczy niż pisanie na forum. A jak pobieram grę to zazwyczaj komputer pracuje w oszczędnym trybie, więc pewnie pobiera maksymalnie kilkanaście Watt. Nijak to się ma do podróży po płytkę do miasta oddalonego o 50 km, żeby kupić tytuł, który akurat mnie interesuje.

Online szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #147 dnia: Wrzesień 24, 2014, 19:15:08 »
Ale ty dyskutujesz z jakimiś konkretnymi danymi iargumentami stamtąd, czy ze swoim wyobrażeniem o problemie?

Offline arian

• Super Badass
« Odpowiedź #148 dnia: Wrzesień 24, 2014, 20:20:04 »
Ale ty dyskutujesz z jakimiś konkretnymi danymi iargumentami stamtąd, czy ze swoim wyobrażeniem o problemie?
Dyskutuję z gęsto pojawiającym się "if". Takie nagromadzenie przypuszczeń i założeń w artykule o tak wielkiej liczbie danych powoduje, że dla mnie jest nic nie wart. "Zakładając, że ktoś pojedzie po grę komunikacją miejską...", "zakładając, że pojedzie samochodem specjalnie po grę, a nie kupi przy okazji zakupów...", "zakładając, że ma w aucie silnik o pojemności do 2l i preferuje spokojną jazdę...".  Liczba założeń jest tak przytłaczająca, że nawet drobne zmiany spowodują zupełnie inne wyniki końcowe. Czy gracze wyłączają kino domowe na czas ściągania gry, czy zużywa ono prąd przez całą noc i dzień, a wyłączają dopiero jak wychodzą z domu, jadąc po grę? Czy PS Store nie będzie miało awarii przez co konsola przez całą noc będzie działać bez sensu pobierając prąd? Czy sklep sprzedaje tylko gry na nośnikach, czy też inne rzeczy, a jeśli gry są tylko jedną z pozycji asortymentu, to jak obliczyć prąd zużywany przez żarówki do ich oświetlenia i energię potrzebną do ogrzania okolic półki z grami w zimie? Po prostu wiem, że takimi danymi można w łatwy sposób manipulować. Piszą o wtórnym obiegu gier pudełkowych, ale tu już nie uwzględniają transportu. Nie biorą pod uwagę sytuacji że ktoś pobierze grę, ale w nią nie zagra i skasuje.

Z tego co mi wiadomo to obecnie trudno poznać rzeczywistą sprzedaż poszczególnych tytułów na danej konsoli, bo wszystkie dane są szacunkowe, a ktoś próbuje wykazać coś tak ulotnego, jak procentowy wpływ cyfrowej dystrybucji na środowisko naturalne. Oczywiście trochę przesadzam, ale kompletnie nie przekonują mnie takie badania. Choćby przez to, że przy takiej liczbie przypuszczeń i scenariuszy wyssanych z palca są nieweryfikowalne.