Autor Wątek: Wojownicy przeciw mikrotransakcjom łączmy się  (Przeczytany 38601 razy)

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
  • Hejter MGS i Death Stranding
Odp: Wojownicy przeciw mikrotransakcjom łączmy się
« Odpowiedź #800 dnia: Grudzień 04, 2017, 14:35:55 »
Nawet był nius na głównej Poly o sprzedaży jego konsoli.

Serio?! Kolega prosi o linka. Ja też proszę.

Śmiałbym się jakby ten grafoman Kojima upadł i sobie głupi ryj rozwalił!

Offline Arcybibosz

• Ultimate Badass
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!

Offline Rudy_rydz

• I Am Robot
  • 50 twarzy Rudego_Rydza
« Odpowiedź #802 dnia: Grudzień 04, 2017, 14:37:54 »
@Blue
No przykro mi bardzo, ale czas jaki poświęcam na gry nie wpływa na nikogo ani na nic negatywnie więc sorry, ale mijasz się z tematem. Jakbym zaniedbywał pracę, siebie i bliskich to wtedy jak najbardziej ale wszystko jest git. Dzięki za troskę. :-*
A moja mama nie ma wpływu na to co robię bo wiesz, ja z nią nie mieszkam. ;)
EOT

Offline TurboGad

• Żywa Legenda

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #804 dnia: Grudzień 04, 2017, 14:43:57 »
@Blue
No przykro mi bardzo, ale czas jaki poświęcam na gry nie wpływa na nikogo ani na nic negatywnie więc sorry
Jestem prawie pewny, że katanka w trakcie kupowania tego na PSN napisałby to samo.

Jakbym zaniedbywał pracę, siebie i bliskich to wtedy jak najbardziej ale wszystko jest git.
Jak wyżej też mógł uważać, że niczego nie zaniedbuje.

Dzięki za troskę. :-*
Ocknij się, masz strasznie gówniarskie podejście.

A moja mama nie ma wpływu na to co robię bo wiesz, ja z nią nie mieszkam. ;)
A to od kiedy?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2017, 14:47:23 wysłana przez Blue__ »
Knack is back baby!

Offline Arcybibosz

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #805 dnia: Grudzień 04, 2017, 14:49:18 »
Pewnie niedawno się wyprowadził skoro się z tym tak obnosi ;).

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #806 dnia: Grudzień 04, 2017, 15:19:45 »
Na pewno coś w relacjach między nim a matką nawaliło! Bo przecież teraz przychodzi z roboty i idzie spać, więc po co wydawac kase na łóżko w innym miejscu, skoro przy mamusi dobrze?!

Rudy dobrze to robię mistrzu?! Nic nie wiem, ale wszystko wiem!
Knack is back baby!

Offline Rudy_rydz

• I Am Robot
  • 50 twarzy Rudego_Rydza
« Odpowiedź #807 dnia: Grudzień 04, 2017, 15:31:24 »
Nie wiem, spytaj się katanki, który, w przeciwieństwie do mnie, swoją historię opublikował na forum.
No i cały czas nie odpowiedziałeś przez jaki okres katanka wykupował psn bo właśnie do tego się cały czas odnosiłem pisząc o rodzinie i pomocy - czas od momentu zorientowania się, że jest się w dupie do momentu podjęcia odpowiednich kroków. No bo ja przecież nic nie wiem (w końcu to nigdzie nie było pisane publicznie... ;) )więc pytam, żeby nie obmawiać katanki i nie narazić się na nienawiść jego internetowych kolegów. :)

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #808 dnia: Grudzień 04, 2017, 15:44:27 »
Katanka nie opublikował swojej historii publicznie w pełni, nie opublikowały jej też ani jego żona, córka, ani lekarz, żebyś mógł ocenić jak to wyglądało. Tylko pisał różne chwilowe motywy tak jak je w danym czasie postrzegał, tak jak Twoim zdaniem Twoje granie na nic nie wpływa negatywnie. A w jak długim okresie czasu robił te kompulsywne zakupy nie wiem. Co wiele nie zmienia, bo mąż nie musi patrzec na wyciąg z konta żony, ani żona na wyciąg z konta męża i nie musi się zorientować że się dzieją jaja. Obstawiam ze większość związków obecnie nie zagląda sobie w konta.

Nadal nic nie wiesz i na podstawie zdawkowych rzeczy z netu próbujesz rozszerzać swoja teorię dużo bardziej uchodząc za takiego który wie.  NIE WIESZ. Tak jak ja nie wiem co się między Twoją matką a  Tobą stało że się wyprowadziłeś, czy żeby było bliżej pracy, czy manifestacja niezależności, czy problemy z relacjami, a moze po prostu twój brat się chajtnął i potrzebowali miejsca do mieszkania i się usunąłeś. Wszystko sobie można wnioskować z takich informacji i jest to nic nie warte, a nie podoba mi się bo obciąża osobę, która w dodatku się nie może bronić, bo jej tutaj nie ma - ależ to dla Ciebie wygodne prawda?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2017, 15:46:39 wysłana przez Blue__ »
Knack is back baby!

Offline Rudy_rydz

• I Am Robot
  • 50 twarzy Rudego_Rydza
« Odpowiedź #809 dnia: Grudzień 04, 2017, 16:14:12 »
Ale chłopie Ty w ogóle mylisz dwie rzeczy.
Ja wypowiadam się o tym co przeczytałem z postów samego katanki, nikogo innego. Ty za to teraz próbujesz wymyślić jakaś niestworzoną historię na mój temat. To jest właśnie obmawianie. :)
Taka notka była na jego aukcji w Allegro kiedy w kwietniu 2011 wystawił konsolę:
Zbierałem gry od września 2007 roku wykupując co tydzień wszystkie, jakie pojawiły się na rynku. W sumie te gry i dodatki kosztowały mnie ponad 30.000 zł. Oczywiście wiem, że nikt nie będzie mi w stanie tej kwoty zapłacić, więc wystawiam konsolę z grami na licytację. Zobaczymy ile będziecie w stanie zapłacić za taką kolekcję. Jestem pewien i mogę się założyć, że to jedyna taka kolekcja w Polsce i nikt oprócz mnie nie ma wszystkich gier i dodatków do gier na PS3 jakie wyszły od początku istnienia PlayStation Network. Niektóre gry i dodatki, które kupiłem kilka lat temu, obecnie nie są już dostępne i kupić ich nie można :) Nawet jeśli ktoś chciałby uzbierać podobna kolekcję, to nie będzie w stanie już tego zrobić.
Źródło: http://www.pssite.com/news/7729/hot-playstation-3-ze-wszystkimi-grami-z-psn-i-dlc-jest-na-allegro-zainteresowany.html

Czyli wychodzi na to, że wykupował wszystko z PSN od września 2007 roku do kwietnia 2011 (czyli ok. 3,5 roku) i ja wiem, że nie trafiło na biednego skoro liczył, że za wydane 30k dostanie 5-6k tylko skoro pieniądze nie były problemem a żona nie musiała zaglądać na wyciąg męża to znaczy, że coś jednak było nie tak i odbiło się to negatywnie na jego życiu. Tylko dlaczego zabrał się za to dopiero po 3,5 roku a nie po roku, półtora? Tego nie rozumiem i o to mi głównie chodziło bo to, że był na terapii wiem, bo o tym było pisane w głównym wątki o sprzedaży jego konsoli.
Masz rację, że nie byłem u nich w domu nie wiem co tam się działo, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że żona nie wiedziała nic o tym, że jej mąż wydaje grube tysiące na wirtualne gierki. Come on, można mieć swoje pieniądze ale jak się ma rodzinę to się planuje różne większe wydatki więc takie coś jak aktualny budżet i aktualne wydatki ma się ogarnięte.
Może mój pierwszy tekst na temat katanki i jego akcji był zbyt ostry, nie przeczę. Jednak jestem pewny, że wszystkie moje wypowiedzi nie zostały odebrane przez Ciebie tak jak miały być bo zrobiłeś jakąś dziwną nadinterpretację. Mam nadzieję, że teraz wszystko jasne i w końcu skończymy ten offtop. :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2017, 16:16:39 wysłana przez Rudy_rydz »

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #810 dnia: Grudzień 04, 2017, 16:29:16 »
Tyle że:
1. Ten PS Store się powoli rozkręcał, na sile to przybrało w późniejszym okresie. Więc nie dziwne, że dopiero potem zareagowali.
2. Katanka miał i ma firmę. Te 30k to nie wydawał się masakryczny koszt w ciągu tych wszystkich lat, szczególnie że  na początku to pewnie było kilka, a nie kilkanaście tysi.
3. Nadal uważam ze to kompulsywne kupowanie samo w sobie, to nie był główny problem.
4. Sprawa jest głębsza i nie tak jak pisałem spłycanie jej do tego co tu próbujesz odstawiać jest nie na miejscu. Można sobie zaśmieszkować z tego że Katanka wykupił cały PSN, ale pisanie tekstu tego typu
"A poza tym to wcale mi nie jest go szkoda. Każdy ma mózg i odpowiada za swoje czyny. Jak nie ogarnął (albo jego rodzina), że trzeba to skończyć i pójść na jakąś terapię to już jego problem. Poniósł tego konsekwencje. :) " jeżeli coś ma ewidentnie znamiona chorobowe, czy jakie kroki w jakim czasie podjęli i nie wiesz jak dobrze widoczne dla otoczenia jest delikatnie mówiąc w złym tonie.

I tyle, możemy kończyć.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2017, 16:53:43 wysłana przez Blue__ »
Knack is back baby!

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #811 dnia: Grudzień 04, 2017, 16:29:37 »
Nietrudno odgadnac o co chodziło z Katanką, rozwinięcie jego historii tłumaczy sprawę (walka z demonami, nie metaforyczna wcale). Jednak osoba ta pisała tutaj, nie jest to random z drugiego końca świata, uszanujmy to i pomińmy wątek  ;)

Offline Rudy_rydz

• I Am Robot
  • 50 twarzy Rudego_Rydza
« Odpowiedź #812 dnia: Grudzień 04, 2017, 16:34:02 »
@Blue
No i dlatego napisałem, że faktycznie mój pierwszy post był dosyć ostry, a nawet za ostry, w którym źle przekazałem swoje myśli przez co wynikła taka a nie inna dyskusja, żeby nie powiedzieć sprzeczka.
EOT taki definitywny z mojej strony.

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #813 dnia: Grudzień 05, 2017, 02:34:08 »
Pomijam wątek altanki, ale ten typ id lootboxów to niezły lolcontent tak samo jak jakąkolwiek próba obrony czy racjonalizacji tego rodzaju głupoty.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #814 dnia: Grudzień 05, 2017, 13:51:39 »
Będzie to post o grabieniu trawy, dziadku którego pieniądze zostały bóg wie na co zdefraudowane i o przemijaniu :)

Jak każdego dzieciaka, tak i mnie wkurzali starzy. Że słucham głupiej muzyki, że w gry gram? Nawet mając te 20 lat myślałem tak:jasne, że jak każdy sie zestarzeje. Ale to już nie te czasy by mi przychodzące pokolenie "uciekło", tak jak my uciekliśmy rodzicom. No bo u nas wiadome, PRL, zapaść itd, dlatego tak sie różniliśmy. Ale dotarłem do punktu gdy mi jednak dzisiejsze 16 latki uciekają :(

Kiedyś w jednym z magazynów czytałem taki list od czytelnika. Wnusio pomaga dziadkowi. Grabią liście, porządkują ogród. Po dniu pracy dziadek honoruje wnuka banknotem 100 zł.
Po tygodniu dziadzia odwiedza wnuka i chce zobaczyć co ten sobie kupił. Chce zobaczyć nowe spodnie itd. Wnuk oświadcza, że grę kupił. Dziadek lekki smutek na lica wdziewa, ale prosi o pokazanie. Wnuk odpala konsolę, no jest gra. Mogło to być GTA VI czy My name is mayo, dla dziadka to jeden chuj.
Dziadek mówi no ale pokaż- w domyśle pudełko, instrukcję itd. Nie ma bo to cyfra. SZOK bo wnuk wydał PRAWDZIWE PIENIĄDZE NA NIEISTNIEJĄCĄ GRĘ.
Na tyle różnica pokoleń zaistniała, że nie ogarnał tego zupełnie. Nie ma płyty Cd- gra nie istnieje, pieniądze zdefraudowane. A po co płyta, co z nią można zrobić? Wiadome:

-na półce postawić
- na lusterko powiesić (radar oszukuje)
- ma otwór wieć pomysłowi, samotni gracze?

Ja tak mam teraz niestety : ( mam w takim UFC zapłacić by się zbooostować i wygrać z kimś, kto nie ma nawet podobnych szans? To ma być zabawne i dawc mi fun? Bo nieznana mi osoba po drugiej stronie kabla przegrała- bo sobie lepsze ciosy kupiłem?

Czuję się jak ten dziadek, co nie ogarniał tematu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 05, 2017, 13:55:15 wysłana przez Orson. »

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #815 dnia: Grudzień 05, 2017, 14:57:28 »
Nie, kupiłeś cheaty. To tak jakbyś dał komuś w łapę za zaliczenie egzaminu w realu.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #816 dnia: Grudzień 05, 2017, 14:58:46 »
Tyle, że tam to ma sens jakis tj w realu.

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #817 dnia: Grudzień 06, 2017, 03:12:19 »
Chyba nie macie pojecia w jakiej rzeczywistości teraz dojrzewają nastolatki, w jkiej technologii i kulturze się obracają. To jest całkowicie inny świat, niemajacy nic wspólnego z naszym kiedyś. A psychologia sprzedaży, wpajanie potrzeby kupienia czegoś rozwija się bardzo szybko i wspomaga to obecna technika. Ludzki mózg pozostał taki sam. Po prostu łatwiej nim manipulwac za pomoca odpowiednich narzędzi w każdej dziedzinie. W grach za pomocą lootboxów i mikrotransakcji. Huxley miał rację.
A taki swiat mamy. Zabrakło jeszcze religii tylko w tym filmiku.

! No longer available

Tak. Nie każdy jest zniewolony własnymi decyzjami życiowymi.

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #818 dnia: Grudzień 06, 2017, 07:27:03 »
Uuu, powiało pesymizmem i fatalizmem jednocześnie. Dobrze, że jesteśmy tym poprzednim pokoleniem i to my manipulujemy "przyszłością ludzkości"  :D

Offline meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #819 dnia: Grudzień 06, 2017, 11:50:58 »
Gry drożejo! Ta rozdzielczość, tekstury, poligony, modele, cienie, oświetlenie, o mam! -  HDRy i 4k assets!!

(kliknij)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #820 dnia: Grudzień 06, 2017, 13:18:28 »
Hejterze, zoba jakie japka ładne!

(kliknij)

Offline meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #821 dnia: Grudzień 06, 2017, 13:25:32 »
Prawie jak w Oblivionie! To jest Kolodudi z prawilnego, alternatywnego 2007 z WWII zamiast MW wibuchy.

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #822 dnia: Grudzień 06, 2017, 13:27:58 »
Skończcie trollować, bo za chwilę ktoś gotów uwierzyć, że naiwnie myślicie, że duży budżet potrzebny jest po to żeby komp Simplexa w końcu musiał się pomęczyć z deczka.

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #823 dnia: Grudzień 06, 2017, 13:32:32 »
Uuu, powiało pesymizmem i fatalizmem jednocześnie. Dobrze, że jesteśmy tym poprzednim pokoleniem i to my manipulujemy "przyszłością ludzkości"  :D

My to jesteśmy odbiorcami miktotransakcji i lootboxów. Jadą na nas jak na dojnych krowach.
Tak. Nie każdy jest zniewolony własnymi decyzjami życiowymi.

Offline TurboGad

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #824 dnia: Grudzień 06, 2017, 14:07:35 »
Trzeba dać się doić tylko zaufanym farmerom. Nie ma co wymienia podwiązywać, bo to niezdrowe - mleko rozerwać może  :D

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #825 dnia: Grudzień 08, 2017, 18:14:17 »
"Star Wars Battlefront 2 nie może się pochwalić zadowalającymi wynikami finansowymi. Tytuł sprawił, że Electronic Arts straciło 3 miliardy na giełdzie, a pierwsze dane ze sprzedaży nie nastrajają optymistycznie. Wielce wyczekiwana produkcja sprzedała się do tej pory w ilości 882.000 egzemplarzy"
Pssite

No tak mi przykro :) starty to pikuś, wkurwijcie Disneya jeszcze :)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #826 dnia: Grudzień 08, 2017, 19:03:16 »
Dane tylko z pudełek?
To jest źródło:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2017, 19:06:59 wysłana przez Simplex »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #827 dnia: Grudzień 10, 2017, 13:18:50 »
Niestety to tylko pudełka.

A to bardzo dobry materiał. Wyjaśnia komu zawdzięczamy lootboxy pay2win i obala mit ze to wina Blizzarda (Overwatch) albo Valve (TF2).
http://youtu.be/PTLFNlu2N_M

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #828 dnia: Grudzień 19, 2017, 19:37:42 »

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #830 dnia: Grudzień 21, 2017, 20:00:36 »
Na plus choc faktycznie chyba niewiele zmieni.

Online Gregys

• I Am Robot
  • pukier cuder
« Odpowiedź #831 dnia: Grudzień 22, 2017, 08:51:09 »
Obejrzał ktokolwiek? :P
Obejrzałem, rzeczywiście dobry materiał.
Gregys out.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #832 dnia: Grudzień 22, 2017, 09:15:32 »
Andrew Wilson przebił Koticka.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #833 dnia: Luty 07, 2018, 09:34:03 »
"a study by the University of Hamburg has found that elements of gambling are becoming increasingly common in videogames."
https://www.pcgamer.com/germany-may-ban-loot-boxes/

Nie rozumiem, przecież ESRB siedzące w kieszeni wydawców gier nie zauważyło hazardu.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #834 dnia: Luty 12, 2018, 23:42:44 »
https://kotaku.com/why-ubisoft-is-obsessed-with-games-as-a-service-1822938255
Warto poczytać jaka jest przyszłość branży:

A na tym obrazku ładnie widać jakie są faktyczne oszczędności przy sprzedaży cyfrowej i jak duża część tych oszczędności przechodzi na konsumenta w postaci niższej ceny w cyfrze:

« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2018, 23:45:44 wysłana przez Simplex »

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #835 dnia: Luty 12, 2018, 23:56:51 »
Przynajmniej od roku o tym gadamy na forum, a Ty wrzucasz jak jakieś objawienie ;)

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline randydisher

• Badass
« Odpowiedź #836 dnia: Luty 23, 2018, 11:56:25 »
Konami zmusza graczy do wydania aż 10 dolarów za możliwość utworzenia drugiej postaci w Metal Gear Survive. Gracze, którzy chcieliby zachować obecnego zawodnika i stworzyć sobie drugą, niezależną postać, muszą zapłacić za taką przyjemność 10 dolarów. Tyle kosztuje w sklepiku gry 1150 monet SV. Konami wyceniło każdy dodatkowy slot na save'a na... 1000 monet SV.

Offline Arcybibosz

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #837 dnia: Luty 23, 2018, 12:06:03 »
Co to znaczy zmusza?

Nie zmusza, można grać jedną postacią.

Online Marcin Szymański_

• I Am Robot
  • Verified by Żabka and Freshmarket
« Odpowiedź #838 dnia: Luty 23, 2018, 12:08:46 »
Ja nawet w WoW mam jedną postać.

Wczoraj oglądałem stream Angry Joe i zobaczyłbyś jego minę jak siedzi z Other Joe napalony na coopa, a tu gra mu mówi, że najpierw single player tutoria. OJ wyczytał, że ten tutek trwa około 5 godzin.
Wkurw był niezły. ;D

Offline randydisher

• Badass
« Odpowiedź #839 dnia: Luty 23, 2018, 12:09:31 »
Parafrazując:

Konami zmusza graczy do wydania aż 10 dolarów za możliwość zmiany broni w Metal Gear Survive. Gracze, którzy chcieliby zachować obecną broń i założyć sobie drugą, niezależną broń, muszą zapłacić za taką przyjemność 10 dolarów. Tyle kosztuje w sklepiku gry 1150 monet SV. Konami wyceniło każdy dodatkowy slot na bronie na... 1000 monet SV.

Co to znaczy zmusza?

Nie zmusza, można grać jednym pistoletem.