Autor Wątek: W co obecnie gracie?  (Przeczytany 2355157 razy)

Offline Vir

• Ultimate Badass
  • Burp.
Odp: W co obecnie gracie?
« Odpowiedź #1000 dnia: Styczeń 03, 2010, 16:37:37 »
No z tym Alone'm to cię z deka poniosło. :D
Nie ponioslo, to jedna z ciekawszych i bardziej klimatycznych gier tej generacji. To, ze ludzie jak lemingi powtarzaja po bonzach branzy, ze to crap, nie znaczy ze tak jest rzeczywiscie. Dajcie tej grze szanse, nie patrzac przez pryzmat kupowanych (czy tez wlasnie tym razem nie) recenzji :)

AitD to idealny przyklad na to, jak jedna wypowiedz w "powaznym czasopismie" (IGN to bylo? bo nie pamietam juz) moze zmienic postrzeganie tytulu przez rzesze ludzi. Nagle nikt jeszcze nie gral, a juz kazdy mial wyrobiona opinie. Pozostali recenzenci chyba sie wstydzili miec wlasne zdanie, poniewaz jak mantre powtarzali cale zdania z tej pierwszej recki. A nie uwierze, ze AitD jest gorsze od Too Human, Ninja Blade i wielu innych prawdziwych crapow, ktorym az tak sie nie oberwalo.

Fakt - sterowanie skopali, ale idzie sie przyzwyczaic. Fakt tez, ze mozna AitD przejsc praktycznie nie wdajac sie w starcia z przeciwnikami, ale to w sumie tez ma swoj plus jakis - mozna wybrac jak chce sie grac. Natomiast opowiesc, klimat, muzyka - dla mnie miodzik i zaluje tylko tego, ze nie kupilem edycji kolekcjonerskiej (ale moze nadrobie w wersji na PC :).

Tak wiec wcale mnie nie ponioslo :)

Steam, Origin: EvilVir; UPlay: Virek
---
The time has come for me to kill this game
Now open wide and say my name
Space Lord Motherfucker

Offline Mexx

• Super Badass
  • Magnificent.
    • Twitter
« Odpowiedź #1001 dnia: Styczeń 03, 2010, 17:08:34 »
Nie ponioslo, to jedna z ciekawszych i bardziej klimatycznych gier tej generacji. To, ze ludzie jak lemingi powtarzaja po bonzach branzy, ze to crap, nie znaczy ze tak jest rzeczywiscie. Dajcie tej grze szanse, nie patrzac przez pryzmat kupowanych (czy tez wlasnie tym razem nie) recenzji :)

AitD to idealny przyklad na to, jak jedna wypowiedz w "powaznym czasopismie" (IGN to bylo? bo nie pamietam juz) moze zmienic postrzeganie tytulu przez rzesze ludzi. Nagle nikt jeszcze nie gral, a juz kazdy mial wyrobiona opinie. Pozostali recenzenci chyba sie wstydzili miec wlasne zdanie, poniewaz jak mantre powtarzali cale zdania z tej pierwszej recki. A nie uwierze, ze AitD jest gorsze od Too Human, Ninja Blade i wielu innych prawdziwych crapow, ktorym az tak sie nie oberwalo.

Fakt - sterowanie skopali, ale idzie sie przyzwyczaic. Fakt tez, ze mozna AitD przejsc praktycznie nie wdajac sie w starcia z przeciwnikami, ale to w sumie tez ma swoj plus jakis - mozna wybrac jak chce sie grac. Natomiast opowiesc, klimat, muzyka - dla mnie miodzik i zaluje tylko tego, ze nie kupilem edycji kolekcjonerskiej (ale moze nadrobie w wersji na PC :).

Identycznie było z K&L.

Offline wugie

• Badass
« Odpowiedź #1002 dnia: Styczeń 03, 2010, 17:13:46 »
Najbardziej od AitD odstrasza mnie inwentarz w czasie rzeczywistym. Ciekaw jestem tego tytułu i z pewnością go sprawdzę, tylko obecnie czekam na jakąś tanią ofertę.
Co Do K&L to gra miała potencjał. Ciekawi bohaterowie, lokalizacje misji, fabuła. Gameplay jednak odbierał dużą część radości płynącej z grania w ten tytuł.

Offline Vir

• Ultimate Badass
  • Burp.
« Odpowiedź #1003 dnia: Styczeń 03, 2010, 17:52:12 »
Wugie: jak cos to moge ci pozyczyc AitD przy okazji jakos. Inwentarzem sie nie przejmuj, faktycznie nie pauzuje gry, ale to nie przeszkadza jakos konkretnie. Ja chyba nie mialem zadnego przypadku, kiedy podczas przegladania kieszeni przeciwnicy mnie zabili.

---
Space Lord Motherfucker

Offline wugie

• Badass
« Odpowiedź #1004 dnia: Styczeń 03, 2010, 18:02:57 »
Dzięki bardzo :) Będziemy w takim razie w kontakcie przy jakiejś najbliższej okazji.

Offline Kathor

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #1005 dnia: Styczeń 03, 2010, 18:25:16 »
grałem w demo alone'a i chociaż była fajna część z samochodem to jednak sama gra ( i, o zgrozo, strzelanie) niespecjalnie mnie przekonała... Jakby w jakiejś mega hiper promocji była to bym się pewnie skusił.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #1006 dnia: Styczeń 03, 2010, 18:37:00 »
Jakby w jakiejś mega hiper promocji była to bym się pewnie skusił.
Oj, problemu raczej z tym nie będzie, bo widziałem kilka okazji, leciała za śmieszne pieniądze. Opinia swoje robi, więc :)

Killzone 2 i U2, jakoś nie mogę się zebrać aby to przejść, chociaż K2 gram głównie w multi, wciąga.

Offline Deshirey

• Stały bywalec
  • Lubię placki!
« Odpowiedź #1007 dnia: Styczeń 03, 2010, 20:17:43 »
Ja właśnie po raz pierwszy wyruszam do Arkham Asylum dopaść Jokera i jego popleczników. Wish me luck! ;)

Offline marcinwks

• Stały bywalec
« Odpowiedź #1008 dnia: Styczeń 03, 2010, 23:42:56 »

Ja należę do nielicznych :D, którzy mieli okazję w to grać i ukończyć. Wymęczyłem ją strasznie (niestety, ale mam growe skłonności masochistyczne i jak coś zaczynam to brnę w tym, aż skończę :D). Sterowanie, a raczej jego brak w tej grze, to katorga i nic tego nie zmieni. Z tego co kojarzę, to głównie o to recenzenci mieli zastrzeżenia + o brak płynności na 360 (premiera na PS3 była później, poprawiono parę rzeczy i dodano trochę poziomów, jak choćby słynny etap z metrem i....stąd też 72% dla wersji PS3 i 61% dla 360 w/g gamerankings.com) Dla mnie ta gra była nudna, nudna, nudna i jeszcze raz nudna. Rzadko mi się zdarza, aby grając w coś mieć nadzieję, że zaraz się skończy. Fajny był patent z wciskaniem R3, aby widzieć na oczy po przebudzeniu, ale tak to nie znalazłbym więcej pozytywów. W tym wypadku zgadzam się z recenzentami, że ta gra to porażka roku, a Eden niech lepiej robi drugą część TDU, a nie bierze się z TPP.

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #1009 dnia: Styczeń 04, 2010, 00:10:51 »
Mam calaka w Alonie i oprocz etapu z taksowka gra nie nastreczala mi zadnych trudnosci. Ba, powiedzialbym nawet ze mi sie fajnie w nia gralo =] Niektorzy to zbyt mietkie buly na Alone'a po prostu :P

Offline Vir

• Ultimate Badass
  • Burp.
« Odpowiedź #1010 dnia: Styczeń 04, 2010, 00:17:17 »
Na PS3 rozszerzyli tylko sekwencje w metrze z tego co pamietam. Co do usprawnien technicznych to dodali pelny obrot kamery, co niestety wiele nie pomoglo, i ograniczyli screen tearing (porownalem wersje z 360 z demkiem z PS3 i faktycznie, bylo lepiej), chociaz ten jakos wybitnie nie przeszkadzal.

Moze miales inne oczekiwania co do tego tytulu? To w zasadzie nie jest strzelanka w ogole. Mi sie juz bardziej kojarzyla z pierwszymi Tomb Raiderami, gdzie strzelanie bylo dodatkiem do calego tego rozwiazywania zagadek, eksploracji i przygody. W sumie ta gra ma wiecej wspolnego z adventure point-and-click (oczywiscie bez bezposredniego point-and-click w starej formie, tu zastapionej przez bardziej nowoczesne zbieranie itemow ;) niz z shooterem TPP. Moze dlatego grales w cos innego niz chciales?

No nie wiem, jak sie nie podobalo to trudno, mnie AitD zachwycil i na pewno wspominajac gry z 7. generacji bede go wymienial. Nawet ta cholerna ucieczka samochodem przez rozsypujace sie miasto, tak utrudniona przez kiepskie sterowanie, ktora powtarzalem chyba 20-scia razy bo zawsze gdzies wpadlem w poslizg, byla klimatyczna i fajna. Jak tylko przejechalem przez centrum handlowe i wyladowalem w parku, od razu chcialem wiecej takich sekwencji :)

---
Space Lord Motherfucker

Offline kimsim

• Mieszkaniec tego forum
  • It's Good To Be Bad
« Odpowiedź #1011 dnia: Styczeń 04, 2010, 15:26:11 »
EyePet :)

Michael_999

• Gość
« Odpowiedź #1012 dnia: Styczeń 04, 2010, 15:57:33 »
Na tapecie dalej DiRT 2, ale już niedługo koniec. Zostało mi chyba jeszcze 11 eventów do wygrania i koniec gierki (multi nie mam zamiaru próbować, nie ciagnie mnie jakoś do tego). Póki co, przejechałem tak około 12 godzin ;)

Offline Shellac

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #1013 dnia: Styczeń 04, 2010, 17:38:21 »
Wstyd się przyznać ale zagram/gram pierwszy raz na poważnie (nie licząc krótkiego dema jedynki na pc lata temu) w Metal Gear Solid 4.
Pewnie nie zrozumiem większości fabuły ale co tam :).A na X dalej Assassin Creed 2

Offline mozgu

• Ultimate Badass
    • Czasem coś tam skrobnę...
« Odpowiedź #1014 dnia: Styczeń 04, 2010, 18:57:08 »
...a mnie się chyba coś poprzestawiało w głowie, bo od kilku dni nawet nie potrafię się zmusić, żeby w cokolwiek pograć. Wyboru co prawda dużego nie mam, bo z niezaczętych gier posiadam tylko ostatniego Tomb Raidera, ale w ogóle jakoś nie mam ochoty grać. Może w czwartek wrzucą coś lżejszego na PSN to zobaczę... bo tego Tomb Raidera odpaliłem na chwilę dosłownie i... głębiny oceanu mnie przytłoczyły z lekka, zmęczyłem się po kilku minutach.

Offline crow

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #1015 dnia: Styczeń 04, 2010, 20:51:27 »
Żeby każdy się tak męczył jak ty xD

Gram w gierki z psn fat princes, battlefield, shatter oczekując na Dragon Age :) może do ferii się dorwę a w tedy...

Offline Mexx

• Super Badass
  • Magnificent.
    • Twitter
« Odpowiedź #1016 dnia: Styczeń 04, 2010, 21:01:34 »
Bayonetta, do czasu SH: SM i ME2.

Offline Naked Blaze

• Badass
  • When I Play I'm Naked
« Odpowiedź #1017 dnia: Styczeń 04, 2010, 23:05:08 »
Z braku golda męczę RE5 na professional z i muszę powiedzieć że nie jest tak ciężko chodź gra z "komputerem" czasami jest strasznie irytująca (zamiast mnie leczyć strzela do zombiaków chodź stoję obok lub po prostu się zacina w niektórych momentach i nic nie mogę zrobić np. nie otwiera mi drzwi za którymi stoję itp.)

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #1018 dnia: Styczeń 04, 2010, 23:47:34 »
Właśnie wróciłem z sylwka z Londynu i zabieram się za kupione Brutal Legend, Borderlandsy, Wolverine'a i Assassin Creeda 2 :D Oj, będzie się działo :D

Offline martin1841

• Badass
« Odpowiedź #1019 dnia: Styczeń 05, 2010, 00:24:40 »
Właśnie wróciłem z sylwka z Londynu i zabieram się za kupione Brutal Legend, Borderlandsy, Wolverine'a i Assassin Creeda 2 :D Oj, będzie się działo :D

Wszystkie cztery na raz?

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #1020 dnia: Styczeń 05, 2010, 01:42:36 »
Chwilkę pograłem w Brutal Legend, Potem kumpel zawołal na co-opa w Borderlandsy, Wolverine mam zamiar przejść jutro [grałem na PC i wiem, że nie jest za długi, a Assassina zostawię na czwartek :D

Także wg mnie jest to obecnie :D

Offline Ser

• Super Badass
« Odpowiedź #1021 dnia: Styczeń 05, 2010, 02:05:18 »
Z braku golda męczę RE5 na professional z i muszę powiedzieć że nie jest tak ciężko chodź gra z "komputerem" czasami jest strasznie irytująca (zamiast mnie leczyć strzela do zombiaków chodź stoję obok lub po prostu się zacina w niektórych momentach i nic nie mogę zrobić np. nie otwiera mi drzwi za którymi stoję itp.)
Z kupionymi giwerami ta gierka to czysty fun z zabijania pseudo-zombiaków :) jak za dobrych czasów RE2/3 :)

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #1022 dnia: Styczeń 08, 2010, 18:55:54 »
Quest for Crown
właśnie skończyłem i polecam
super rpg, hardcore i oldschool
gra za free - naprawdę warto zaliczyć taką pozycję
http://www.lanceandeskimo.com/flash/quest.html

jakby ktoś chciał zgłębić świat polecam Official Strategy Guide
http://www.lanceandeskimo.com/questwood/questforthecrown.php

Przeszedłem też wczoraj Resistance 2 - YES! :)
Bardzo mi się podobało, fajny shooterek, ładny, fajne bronie, fabułka jakaś tam jest, nie powiem, żebym był w stanie ją przytoczyć niestety...
W każdym razie strzelało się przyjemnie, nie było jakoś kosmicznie trudno - ja - lama - przeszedłem na normalu bez większych przestojów. Gdy się zacinałem, odpuszczałem, na drugi dzień przechodziłem gładko za pierwszym podejściem. Kwestia też doboru broni - warto podnosić to co "przypadkiem" akurat leży na ziemi przy początku checkpointu :)

Parę razy miałem ochotę zmienić poziom trudności na casual/lama, raz nawet ochota przerodziła się w czyn, ale gra mnie poinformowała, że spoko, możemy przejść na lamerski poziom, ale gramy od początku rozdziału...
No to mi się nie chciało powtarzać i jakoś dałem radę :)

Końcowy Boss (chyba nie spoiluję, że jest jakiś Końcowy Boss?) to w ogóle poszedł mi bardzo gładko - potem się dowiedziałem, że był trudny, więc nie wiem... chyba fuksa miałem, albo po prostu jestem lama i nie wiedziałem gdzie ginąć :)

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #1023 dnia: Styczeń 08, 2010, 19:26:36 »
Końcowy Boss (chyba nie spoiluję, że jest jakiś Końcowy Boss?) to w ogóle poszedł mi bardzo gładko - potem się dowiedziałem, że był trudny, więc nie wiem... chyba fuksa miałem, albo po prostu jestem lama i nie wiedziałem gdzie ginąć :)

Nie jest, jest najprostszy ze wszystkich (dużo gorszy jest taki po drodze), że nie wspomnę o tym, że to jedyny moment, w którym konkretnie poczułem się, że gra jest dla Amerykanów. Odpala się walka z bossem i tak jak przez całą grę było ok, tak tutaj nagle wielki wskaźnik pokazuje mi w co mam strzelać. No tak, bo przecież w tej zamkniętej przestrzeni było tyle innych możliwości.

Mnie natomiast urzekła ostatnia scena z zakończenia, widziałem ją ze 3 razy. Fabuła nie porywa, ale jak się ktoś przyzwyczaił do postaci to zakończenie powinno mu się podobać. Jak na shootery to jest to i tak spory twist.
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #1024 dnia: Styczeń 08, 2010, 19:44:37 »
o tak, zakończenie bardzo mi się podobało

Crying_Wolf

• Gość
« Odpowiedź #1025 dnia: Styczeń 08, 2010, 20:02:05 »
No i sposób przedstawienia fabuły jak na shootera też daje radę.

Offline jorge

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #1026 dnia: Styczeń 08, 2010, 22:31:32 »
Aktualnie: Dirt2, Infamous, Assasins Creed

Offline Naked Blaze

• Badass
  • When I Play I'm Naked
« Odpowiedź #1027 dnia: Styczeń 09, 2010, 06:30:43 »
Wróciłem do Dead Rising i nadrabiam achievementy bo już nie mam w co grać.

SimonX

• Gość
« Odpowiedź #1028 dnia: Styczeń 09, 2010, 10:15:06 »
Przeszedłem wczoraj PJ Shooter z kumplem w co-opie.
Gra jest SUPER :)
Kolega PCtowiec zachwycał się fizyką cieczy, przeszliśmy maksując uratowane ludziki część świata 2 i cały świat 3.
Skończyliśmy koło 2giej w nocy :)
Dla mnie to zdecydowanie najciekawszy i najmiodniejszy Pixel Junk. Co ciekawe to chyba jednocześnie niestety najkrótszy i mający najprostsze (tak mi się przynajmniej wydaje) trofea.
Najładniejszy pozostaje Eden a najtrudniejszy Monsters :)
Czekam na PJ Shooter Encore - do edenu nadal nie widze potrzeby kupowania dodatku, bo jestem chyba w 4 swiecie dopiero, a tutaj 3 sesje i po grze.

Przy okazji kumpel pokazal mi taka ciekawostke, ktora mi ustwiadomila jak ZAJEBISTY i pelen ukrytych tresci jest BRAID
myslalem ze gre przeszedlem... Wy pewnie tez...
a zebraliscie gwiazdki? :)

no wiec ja zapytalem go "jakie gwiazdki, co ty chrzanisz, nie ma zadnego pucharka za zadne gwiazki"
obejrzyjcie:
http://www.youtube.com/watch?v=3bJYEk-IXa8

mozna spokojnie obejrzec poczatek - gdy kolo zacznie spoilowac, to o tym uprzedza

Offline Naked Blaze

• Badass
  • When I Play I'm Naked
« Odpowiedź #1029 dnia: Styczeń 09, 2010, 10:47:59 »
Przy okazji kumpel pokazal mi taka ciekawostke, ktora mi ustwiadomila jak ZAJEBISTY i pelen ukrytych tresci jest BRAID

no wiec ja zapytalem go "jakie gwiazdki, co ty chrzanisz, nie ma zadnego pucharka za zadne gwiazki"
obejrzyjcie:

mozna spokojnie obejrzec poczatek - gdy kolo zacznie spoilowac, to o tym uprzedza
O kutwa nie wiedziałem o tym, idę obadać.
Thx dude ;*

Hidden PL

• Gość
« Odpowiedź #1030 dnia: Styczeń 09, 2010, 19:36:42 »
Przed chwilą zagrałem w demo Dantes Inferno.Nawet nie wiedziałem, że lubię takie gry.MEGA KLIMAT! GENIALNY SOUND!

Offline Jay

• Żywa Legenda
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
« Odpowiedź #1031 dnia: Styczeń 10, 2010, 16:07:22 »
Tez gralem w demko Dantego. Dla mnie padaka straszna jezeli chodzi o grywalnosc, chyba sie nie nadaje do masherow chociaz demko Bayonetty mi podeszlo [a DMC4 tknalem raz, badziew].

Co do tematu to walkuje DJ Hero na zmiane z Falloutem i Castle Crashers.

Offline kinetiKc

• Super Badass
  • zamaskowany muczaczo.
« Odpowiedź #1032 dnia: Styczeń 10, 2010, 16:16:20 »
demko Bayonetty mi podeszlo [a DMC4 tknalem raz, badziew].
Ha, ja z demem nie wytrzymałem 10 minut. Strasznie mnie odrzuciło, a byłem pozytywnie nastawiony po recenzjach.
leukemia, schizophrenia, polyethylene.

Offline olas

• Super Badass
    • http://www.woollenteddies.net
« Odpowiedź #1033 dnia: Styczeń 10, 2010, 19:03:05 »
Little Big Planet: Piraci z Karaibów i dodatek MGS - ta gra jest rewelacyjna (ciągle)

Z epizodow online polecam: Lego i Mario oraz Virtual Reality: rewelacyjny poziom.

krzychu_419

• Gość
« Odpowiedź #1034 dnia: Styczeń 10, 2010, 20:19:24 »
Ogólnie zagrywam się w Dragon Age: Początek, ale czasami na odstresowanie lub gdy jest jakaś dobra ekipa to odpalam BF 1943. Jak ktoś do mnie wpadnie to jedziemy Castle Crashers w co-op.

Offline afwi

• Ultimate Badass
  • Evul One
    • Vivid Games
« Odpowiedź #1035 dnia: Styczeń 10, 2010, 22:22:53 »

obejrzyjcie:

dla mnie to nie zajebistosc tylko glupota. jak mozna cos tak ukryc, ze nie da sie tego normalnie znalezc? a tymbardziej po co, skoro za to nic nie ma? gdyby wogole byl jakis hint w grze ze takie gwiazdki sa ALE NIE! wiekszosc osob przeszla gre i nawet nie wiedziala o gwiazdkach. naprawde nie widze sensu...

odnosnie tematu: po wyplatynowaniu LBP zabralem sie za Trine. epicka gra :)

Offline Deshirey

• Stały bywalec
  • Lubię placki!
« Odpowiedź #1036 dnia: Styczeń 11, 2010, 01:10:58 »
Ja postanowiłem wybrać się w kolejną, trzecią już podróż do Czarnobylskiej Zony w grze S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci. Trzyma klimat poprzednich części, a jest nawet nieco lepsza w stosunku do poprzedników... Oby było tak dalej :) No i jestem ogromnie ciekaw, jak potoczy się fabuła.

Offline mozgu

• Ultimate Badass
    • Czasem coś tam skrobnę...
« Odpowiedź #1037 dnia: Styczeń 11, 2010, 01:21:48 »
heh, tak myślałem, że te gwiazdki nie świecą przez przypadek, ale sam bym na to nie wpadł.

Gram w TR: Underworld. Daleko nie zaszedłem, ale już bardzo mi się podoba, kocham takie gry. Tylko problem w tym, że gra naszpikowana jest błędami, np. Lara co chwilę gdzieś się zacina i w ogóle czuję się jakbym grał w jakąś wersję beta. Szkoda. Tak czy inaczej ukończę grę z przyjemnością.

Offline fanboj

• Padawan
  • **
« Odpowiedź #1038 dnia: Styczeń 14, 2010, 23:17:20 »
iPod, iPod, iPod! na reszte trzeba czekac... ciekawe gry dopiero wyjda... :-(

Offline Vir

• Ultimate Badass
  • Burp.
« Odpowiedź #1039 dnia: Styczeń 14, 2010, 23:33:58 »
Hm, a 14-stego pazdziernika mowiles, ze grasz na iPhonie. To w koncu na czym?

---
Space Lord Motherfucker