Autor Wątek: W co obecnie gracie?  (Przeczytany 1655324 razy)

Screwball i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szpynda

• I Am Robot
Odp: W co obecnie gracie?
« Odpowiedź #15840 dnia: Lipiec 08, 2018, 02:35:14 »
O to to jest z tym moim graniem w starocie. Poza tym teraz gry wygladaja tak super, że nierobią już żadnego wrażenia, a w starych grach jeden uber efekt graficzny na tle "umownej" grafiki powodował opad szczeny. Tego mi w nowościach brakuje.
Tak. Nie każdy jest zniewolony własnymi decyzjami życiowymi.

Offline Rudy_rydz

• I Am Robot
  • 50 twarzy Rudego_Rydza
« Odpowiedź #15841 dnia: Lipiec 08, 2018, 21:24:01 »
Po skończeniu Resistance: Fall of Man zabrałem się za Resistance 2 i przez pierwszą godzinę to była całkiem dobra gierka, w której na pewno o wiele przyjemniej się strzelało. Niestety, bardzo szybko okazało się, że gra staje się coraz bardziej nijaka. Pierwsza część miała świetny klimat i interesującą fabułę. Dwójka jest bezpośrednią kontynuacją ale najciekawsze elementy historii z jedynki zamiata pod dywan. Insomniac w pierwszej części stworzyło dosyć unikalny gameplay tak jak Bungie w Halo natomiast w sequelu ma się wrażenie, że to znikło a twórcy chcieli iść wzorem Call of Duty i zrobili kolejnego generycznego fpsa. Poziomy są bardzo średnie, graficznie jest całkiem ok jak na 10-letnią grę, ale jest jedna rzecz, która kompletnie przekreśla ten tytuł w kwestii jakiejkolwiek frajdy z gry - AI przeciwników. Jest fatalne i to w tym najbardziej negatywnym aspekcie. Nie dość, że na normalu ginie się bardzo szybko to jeszcze wszyscy przeciwnicy są od razu skoncentrowani na graczu nawet jeśli wokół ma się kilku towarzyszy. Nie ma to znaczenia, oni są dla wrogów niewidzialni. Wszyscy jak jeden mąż podążają w kierunku gracza zasypując go gradem pocisków przez co ginie się często a frustracja rośnie bo nie da się wszystkiego ogarnąć w wielu sytuacjach. I ja nie mam nic przeciwko jak gra jest wymagająca, ale tutaj te kurwy oszukują tak chamsko, że aż nie mogę uwierzyć co kierowało twórcami żeby takie coś zaprojektować, a już kompletnie nie rozumiem 87 punktów na Metacritic, które jest tak kompletnie z dupy, że w grę musiały wchodzić grube przelewy od Sony.
Totalny kasztan, nie ruszać nigdy. Mógłbym w sumie skończyć na Easy ale nawet nie wiem czy mi się chce. Chyba po prostu pogram sobie w trójkę bo podobno najlepsza odsłona.

Online Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #15842 dnia: Lipiec 08, 2018, 23:21:51 »
Wcale, ze nie :) fajna gierka.

Offline Danio

• Badass
« Odpowiedź #15843 dnia: Lipiec 09, 2018, 01:24:22 »
;D
I po co Rudy pisałeś tyle zdań jak Orsonowi wystarczyło 5 słów by udowodnić że się mylisz?

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #15844 dnia: Lipiec 09, 2018, 07:45:06 »
Pytanie ile lat temu grał.
No i ta kasa od Sony za wysokie oceny to mam nadzieję hiperbola.

Offline hadxmen

• Badass
  • Fire walk with me.
    • YOUTUBE
« Odpowiedź #15845 dnia: Lipiec 09, 2018, 08:02:50 »
Przeciez Sony kupuje recki aka God of War 7/10 ~ GOTY  ;D

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #15846 dnia: Lipiec 09, 2018, 08:11:40 »
Za kasę jaka poszła na łapówki za pozytywne recenzje GoW to mogłaby powstać cała gra AAA, np prawilny sequel GoW a nie Symulator Zawiedzionego Rodzica 2017!

Offline hadxmen

• Badass
  • Fire walk with me.
    • YOUTUBE
« Odpowiedź #15847 dnia: Lipiec 09, 2018, 08:35:21 »

Offline Rudy_rydz

• I Am Robot
  • 50 twarzy Rudego_Rydza
« Odpowiedź #15848 dnia: Lipiec 09, 2018, 09:18:12 »
;D
I po co Rudy pisałeś tyle zdań jak Orsonowi wystarczyło 5 słów by udowodnić że się mylisz?
No zmiażdżył mnie argumentami. Nie pozostaje mi nic innego jak wziąć z niego przykład i zacząć grać w jakieś crapy dla łatwych pucharków!

Online Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #15849 dnia: Lipiec 09, 2018, 09:32:48 »
Res 2 to glownie bardzo rozbudowany multi coop. Singiel podobnie jak w CoDach, o ktorych sam zreszta wspomniales, #nikogo ;) Mam znajomego, ktory tlukl w to latami.

Online Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #15850 dnia: Lipiec 09, 2018, 11:25:40 »
Pytanie ile lat temu grał.
No i ta kasa od Sony za wysokie oceny to mam nadzieję hiperbola.
dawno, prawie na premiere. Ale jedynka imo zdecydowanie najgorsza z trylogii. Premierowa gra, wiele niedomagało, choc dzis moze tego nie widac bo calosc to old school. Np dwojka miala sceny gdzie w ciemnym korytarzu biegnie na ciebie z 20 Chimer a ty w nich z giwery co piły wyrzuca. Wtedy to robiło wrazenie. Ogolnie seria dobra była.

Offline Marcin Szymański_

• I Am Robot
  • Verified by Żabka and Freshmarket
« Odpowiedź #15851 dnia: Lipiec 11, 2018, 10:43:33 »
Wreckfest

Fajne. Nawet bardzo, ale te teksty o "duchowym spadkobiercy Flatout" (jak o każdym duchowym spadkobiercy) można między bajki włozyć. Ale tylko tak trochę.
Model zniszczeń poprawiono, więcej się sypie z aut, ale boli brak wypadającego z auta typa. Model jazdy też jest spoko, szczególnie jak wyłaczy się wszystkie asysty i zacznie zauważać ile robi ABS i jak ważne jest delikatne hamowanie. Rozwój aut jest dość prosty, tuning ogarnie szympans, ale...
Brakuje mi tego trybu rozrywkowego, w ktorym strzelaliśmy typem - tutaj nie ma kierowcy, więc logicznym jest, że nie dali. Do szału za to doprowadzją mnie wyścigi Destruction Derby - nigdy mnie to nie jarało, nie kumam co ludzie widzą w tym fajnego, no i jestem totalną lamą. Podejrzewam, że wjechałbym czołgiem a i tak by mnie rozwalili w 15 sekund. Tak, wiem, że można zmienić pancerz kosztem szybkości - mnie to nic nie daje. Dalej jakbym jajkiem jeździł.
Na szczęście ilośc wyścigów jest nieźle zbalansowana i do otwarcia kolejnych etapów na razie nie musiałem jeździć ani jednego DD.

Teraz trochę cyferek, ale one mogą być w sumie ostrzeżeniem dla użytkowników konsol by wstrzymać się z zakupem. Albo poczekać do analizy jak bangla. Graficznie jest tak sobie (poza autami, one ładnie wyglądają), ale w tej grze najwięcej robi fizyka. Gram na High z włączonym lockiem na 40fps, a i tak podczas startu - gdy jest około 30 maszyn - potrafi chrupnąć. Jak zaczyna się robić totalny szajs na ekranie (np. wyścig ze szkolnymi autobusami), to czuć u mnie, że przydałoby się trochę więcej mocy. Jak w wersji konsolowej nic nie obetną i będzie banglać, to będę ciężko zdziwiony.

Można kupić teraz, można na przecenie, ale IMO zagrać warto.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2018, 10:45:43 wysłana przez Marcin Szymański_ »

• I Am Robot
« Odpowiedź #15852 dnia: Lipiec 11, 2018, 12:38:30 »
UPDATE

No niestety, żeby przejśc na trzeci poziom wyścigów muszę robić DD. Bleeeh.

Online Orson.

• Żywa Legenda

• I Am Robot
« Odpowiedź #15854 dnia: Lipiec 11, 2018, 14:50:21 »
Wreckfest
No i po 7 godzinach chyba zakończy się moja przygoda z tą grą. Doszedłem do ściany:

- albo bedę robił coś, co kompletnie mi się nie podoba i nie daje mi żadnej rozrywki
- albo zresetuję karierę, bo nie mogę kupić jednego auta.

Jak chcę jeszcze raz zagrać wyścig, to resetuje mi na nim progres oraz cały progres punktowy jaki tam zdobyłem (jest odejmowany od aktualnej puli Do Następnego Etapu).

Może jednak zresetuję, bo jeździ się fajnie, ale tym razem od razu włączę easy i ABS na full. Nie będę musiał rozwijać aut za kasę i być może nie trafię na ścianę. A częsci do poszczególnych aut wygrywa się ścigając. Dużo tego nie ma, ale zawsze coś.

Offline psxfan

• Super Badass
  • Rozwalmy te bude
« Odpowiedź #15855 dnia: Lipiec 11, 2018, 19:58:11 »
A ide grać w diablo  :)

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #15856 dnia: Lipiec 11, 2018, 20:11:56 »
A ja zacząłem Final Fantasy Pokemony czyli World of FF (Vita). Jest kawaii, jest durna fabuła, jest główny bohater (nawet dwoje bliźniaków) z amnezją. Chocobosy i trwające chyba z godzinę cutscenki i tutoriale na początku. Walki turowe, do tego chwytanie potworusów i ewolucje. Pewnie mi się znudzi za kilkanaście godzin, jak trzeba będzie znowu robić grind na jakichś bieda-goblinach.

Offline gieeres

• Badass
« Odpowiedź #15857 dnia: Lipiec 11, 2018, 20:40:09 »
To jest mmo czy offline?

Offline MsbS

• I Am Robot
« Odpowiedź #15858 dnia: Lipiec 11, 2018, 20:49:39 »
Offline, biegasz i zbierasz Miraże czyli pokemony. Walka ATB albo turowa

Offline gieeres

• Badass
« Odpowiedź #15859 dnia: Lipiec 11, 2018, 20:52:26 »
To jednak pas. Myślałem że to jest jakaś namiastka mmo.

Offline SimonX

• Prezes
  • #nikogo
« Odpowiedź #15860 dnia: Lipiec 12, 2018, 19:21:53 »
Poznaję VR na Oculus Rift dzięki uprzejmości Simplexa. Pozdro Simplex! Ewangelizacja VR musi trwać ;)
Gram sobie w różne popierdółki, które i tak robią super wrażenie, ale o tym jak VR jest super, jak daje poczucie przebywania gdzie indziej już pisałem, więc się nie będę powtarzał (w sumie to właśnie to zrobiłem...).
Chciałem przede wszystkim napisać, że gram w najlepszą grę muzyczną od czasów GH3 - Beat Saber.
Gra jest genialna, pomysł jest bardzo prosty, a wykonanie perfekcyjne. Wszystko w niej działa znakomicie, od uczucia przecinania nadlatujących bloczków przez sekwencje ruchów idealnie pasujące do muzyki do pulsującego czerwienią i niebieskością otoczenia. Kawałki muzyczne też się wpasowują w mój (dość szeroki, więc o to nie trudno) gust muzyczny.
Ta gra to taniec z mieczami świetlnymi. TANIEC Z MIECZAMI ŚWIETLNYMI! 10/10 :)

Właśnie zaliczyłem pierwszą piosenkę na expercie, jestem wymęczony i bardzo z siebie dumny, więc przyszedłem się pochwalić :) Sądzę, że mógłbym przekonać moją żonę do zakupu VRa argumentem, że będę miał więcej ruchu jak to kupimy :)

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #15861 dnia: Lipiec 12, 2018, 19:37:47 »
Klasyczny honeymoon period! ;)

https://youtu.be/PDd4pfDFp-c

Offline ekiera

• I Am Robot
  • Zdezerterował na Wyspy
« Odpowiedź #15862 dnia: Lipiec 12, 2018, 19:42:21 »
Zona akurat wbila na jakis czat polygamiowy na ps4, to nie bylem ja, nie bijcie ;D

Offline Gregys

• I Am Robot
  • pukier cuder
« Odpowiedź #15863 dnia: Lipiec 12, 2018, 21:06:54 »
Wessało mnie Grim Dawn. Łażę, tłukę, słucham muzyki ze spotify i jest fajnie. Dla diablo-maniaków super partia.
Gregys out.

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #15864 dnia: Lipiec 12, 2018, 21:14:09 »
Najlepsze Diablo to aktualnie WoW :)

Offline Gregys

• I Am Robot
  • pukier cuder
« Odpowiedź #15865 dnia: Lipiec 12, 2018, 21:17:24 »
Miałem dwa podejścia, najwyżej dobiłem poziom 50+. Powiedzieć, że mi nie podeszło, to duże niedopowiedzenie. Żmudne, nudne i brzydkie.
Gregys out.

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #15866 dnia: Lipiec 12, 2018, 21:26:11 »
WoW to tylko i wyłącznie end-game. Szczególnie teraz.

Offline Gregys

• I Am Robot
  • pukier cuder
« Odpowiedź #15867 dnia: Lipiec 12, 2018, 21:29:04 »
Nie jestem w stanie znieść dobijania postaci do maksymalnego poziomu. Czyli to co daje mi radochę w innych grach diablo podobnych, zupełnie nie sprawdza się w przypadku WoW.
Gregys out.

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #15868 dnia: Lipiec 12, 2018, 21:36:51 »
Warto wspomnieć, że zakup dodatku daje Ci boosta do aktualnego contentu. Od Draenowu kampania singlowa jest całkiem solidna. Oczywiście trzeba lubić to uniwersum :D

Offline angh

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #15869 dnia: Lipiec 12, 2018, 21:47:56 »
Wessało mnie Grim Dawn. Łażę, tłukę, słucham muzyki ze spotify i jest fajnie. Dla diablo-maniaków super partia.
Juz dawno mowilem tu o niej, kawal swietnej gry, a niedlugo wchodzi kolejny, spory content;)

Offline Gregys

• I Am Robot
  • pukier cuder
« Odpowiedź #15870 dnia: Lipiec 13, 2018, 08:26:11 »
Kupiłem tylko podstawkę, bo nie wiedziałem czy mi się spodoba.
Gregys out.

• I Am Robot
« Odpowiedź #15871 dnia: Lipiec 13, 2018, 11:16:53 »
Heavy Rain

O matko, jaki to jest paździerz... Na premierze jarałem się tym, zacząłem, doszedłem do końca i zapomniałem jak to męcząca gra. Dali w Plusie, to ściągnąłem, ale chyba dzisiaj poleci z dysku.

Guild of Dungeoneering

Wróciłem po latach, dokupiłem dwa DLC, dodali tryb typowo rogalikowy bez budowania bazy i... Jest zajebiście. Zapomniałem jakie fajne teksty ma narrator, jak sprytnie i prosto pomyślana jest cała rozgrywka, jaki to ma przezajebisty styl graficzny (przysiągłbym, że grafikę robił typ od Munchkina) i ile funu - mimo zbierania wpierdolu - daje ta gra. Cały pakiet z soundtrackiem (polecam!) kosztuje około 90pln na Steam.

Dark Souls Remastered

Miało być trudno, a jest tak sobie. Inna sprawa, że z Arcybiboszem mocno pociągnęliśmy coopa jednego wieczora i z bossami jestem kilka do przodu względem poradnika. Na razie biegałem solo po tych lokacjach, w których już byliśmy i uzupełniałem fanty. Wróciłem do Undead Asylum żeby drugi raz walczyć ze Stray Demonem, ale koncertowo złoił mi dupę. I tak go muszę ubić, bo Claymora mam już na +10, chunki w plecaku i nie mogę rozwijać broni - a demon ma szajs dla Andre.
Dzisiaj albo Stray Demon albo przejdę się do Blighttown.

Offline tolman

• I Am Robot
« Odpowiedź #15872 dnia: Lipiec 13, 2018, 11:34:17 »
Jak chcesz ulpeszyć Claymore do 11-14 to zabicie Stray Demona Ci nic nie da. Potrzebujesz bardzo-dużego-kowadła i chunki dla Andre żeby zrobić +11.
(kliknij)

• I Am Robot
« Odpowiedź #15873 dnia: Lipiec 13, 2018, 11:39:14 »
No to już nie słucham Gopa, bo pierdoli głupoty w tych swoich gameplayach. Już trzeci raz jak gadał o czymś, co działa inaczej.

Dzięki za wyjaśnienie. Czyli idę do Blighttown.

Offline tolman

• I Am Robot
« Odpowiedź #15874 dnia: Lipiec 13, 2018, 11:42:34 »
Czekaj, czekaj, ze Stray Demona wypada slab potrzebny do ulepszenia na +15 .

• I Am Robot
« Odpowiedź #15875 dnia: Lipiec 13, 2018, 12:20:14 »
Thx.

Offline blazej

• I Am Robot
« Odpowiedź #15876 dnia: Lipiec 14, 2018, 21:30:32 »
Byłem u znajomych rodzinnie na meczu, ogólnie znajomi spoko tylko znajoma potrafi w pewnym momencie włączyć disco polo, albo  taki kanał w telewizorze TTW i ogląda jakieś królowe życia (coś jak tańce na lodzie tylko gorsze).
Jak dzisiaj sięgała po pilot przytomnie zareagowałem i przypomniałem jej, że prosili mnie o pomoc w rozkminieniu Minecrafta, którego kupili dla córki 7 lat (sama prosiła, bo koledzy w przedszkolu grają). Jako, że sam nigdy w to nie grałem i też rozważałem zakup jako gra edukacyjna dla córki z chęcią wziąłem pada do ręki i włączyłem tutorial.
Bardzo ładna muzyczka przygrywa w tle (to ważne), klimatyczny świat, pozbierałem surowce, postawiłem stół i piec, dorobiłem się szkła. Wyszedłem poza tutorial i wyłączyłem.
Gra wydaje się ciekawa dla dziecka jako wirtualne klocki lego z elementem craftingu, ale powiem, że spodziewałem się czegoś prostszego. Naprawdę 7 latki w to grają? Samo przebicie się przez tutorial z masą angielskiego tekstu to nie lada wyzwanie. Nawet jakby było po polsku to 7 latki średnio czytają jeszcze. Tyle co pograłem, ale nawet nie próbowałem tłumaczyć córce znajomym o co chodzi i jak ma grać. Może gdyby miała tyle samo samozaparcia co my jak mieliśmy 7 lat, ale nie podejrzewam.

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #15877 dnia: Lipiec 15, 2018, 11:11:43 »
Metoda prob i bledow, minecraft pozwala na bledy wiec maluchy nie traca zainteresowania w przyslowiowe piec minut. Sam mam siedmiolatka (no prawie, jeszcze kilka tygodni) i smialo moge powiedziec, ze sa w stanie ogarnac nawet dosc skomplikowane gry - moj sam ciagnie wozek w Mario i Kroliki.
Co prawda zna w miare angielski, ale nie ma jeszcze na tyle cierpliwosci aby wszystko czytac/sluchac.
;)
PS. W minecraft nie gra, bo tata sie uparl ze nie bedzie :D

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline hadxmen

• Badass
  • Fire walk with me.
    • YOUTUBE
« Odpowiedź #15878 dnia: Lipiec 15, 2018, 11:34:11 »
UWAGA: na tapecie mam teraz Alien Colonial Marines ;D, czyli produkt powszechnie uznany za crapa nie z tej ziemi. Z modami ta gra zyskała drugie życie. Pamiętam, że gra na premierze mnie całkowicie odrzuciła, teraz o dziwo jest wyraźnie lepiej - największa zasługa to wyraźnie lepsze i zdecydowanie bardziej agresywne SI, ładniejsza oprawa wizualna (klimat na plus, w oryginale go bardzo brakowało) , dużo fajniejsze strzelanie (bronie mają większego kopa, sama rozgrywka przypomina mi trochę Dooma teraz). Wiadomo, z gówna bata nie ukręcisz, fabularnie dalej jest dennie, SI pomimo zmian nadal nie domaga, ale strzela się bardzo przyjemnie. W takiej formie gra w dniu premiery byłaby bez porównania lepiej przyjęta. Z naciąganego 5/10 spokojnie podeszła do 7 u mnie.

Offline Ja Być z Polska_

• Ultimate Badass
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #15879 dnia: Lipiec 15, 2018, 11:35:56 »
Załóż temat w dziale PC (jeśli nie ma) i opisz te mody.
Pozdrawiam mamę, tatę, ciotki i stryjków.