Autor Wątek: W co obecnie gracie?  (Przeczytany 1712884 razy)

Offline LukeSpidey

• Mieszkaniec tego forum
Odp: W co obecnie gracie?
« Odpowiedź #15240 dnia: Luty 13, 2018, 23:07:35 »
Tak gram sobie w tego Batmana od Telltale z Plusa i nie powiem - historia nawet wciąga. Z zaciekawieniem śledzę dalsze losy i to jest najmocniejsza strona tej "gry" niestety. Wszystko inne straszy przeokropnie. Rozumiem, że taki styl grafiki i specjalnie mi to nie przeszkadza, ale animacje to już połowa lat 90-tych poprzedniego wieku, a do tego co chwilę ekran ładowania. Na litość boską, przecież to jest interaktywny film, gdzie kamera jest z góry określona i praktycznie cały czas mamy przerywniki filmowe, więc nie potrafię zrozumieć po co te loading screeny co chwilę wyskakują. Przecież tam się nie ma co doczytywać z tekstur. Przez to nie potrafię usiąść do gry na dłużej niż jeden epizod.

Offline Arcybibosz

• Prezes
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #15241 dnia: Luty 14, 2018, 08:07:48 »
W dodatku po 3 częściach Batmana od Rocksteady, ten brzmi jak podróba z chin, myślałem że nie przyzwyczaję się do nowych głosów.

Niemniej historia jest całkiem mocną stroną tej pozycji.

Offline muminek

• Super Badass
  • PS4: fisiek_ck
« Odpowiedź #15242 dnia: Luty 14, 2018, 14:45:59 »
StradewValley, korposzczur na farmie :)
Mario odyssey, totalnie infantylna gierka a jak relaksuje. Chyba pierwszy Marian po klasyku którego skończę. Minu za oszukujące ustawienie kamery która mam wrażenia specjalnie ukrywa niektóre miejsca do zbierania pieniążków.

Offline SimonX

• Prezes
  • #nikogo
« Odpowiedź #15243 dnia: Luty 14, 2018, 21:45:00 »
Hollow Knight (PC)
OMG, to jest lepsze od Axiom Verge. Co więcej, to jest niemal tak dobre jak Ori!

O nie, nie, cofam to co powiedziałem... Utknąłem, znowu.  Jak się zawezmę, albo spojrzę na yt, to jestem w stanie zajść trochę dalej, ale znowu szybko dochodzę do ściany. Doszedłem do bossa, którego nie mogę przejść, może powinienem teraz się cofnąć, pozbierać kasę, kupić jakiś upgrade, albo poszukać części maski, czy coś innego. Może wtedy będę silniejszy, może wtedy będzie łatwiej. Ale mi się nie chce... męczy mnie ta gra już i przestałem mieć frajdę z eksploracji. Zarówno Axiom Verge jak Ori miały trudniejsze momenty, ale nie aż tak, żeby mi się odechciało grać. A nie doszedłem chyba nawet do połowy gry... Ktoś to faktycznie przeszedł? Wydawało mi się, że akurat w platformery idzie mi nieźle, albo z tą grą jest coś nie tak, albo ze mną.

Offline Arcybibosz

• Prezes
« Odpowiedź #15244 dnia: Luty 15, 2018, 09:24:18 »
Lego Marvel Super Heroes

Po świetnym Lego City Undercover moja dziewczyna z którą przeszedłem tą grę w coopie zajarała się grami Lego i postanowiliśmy sprawdzić jakiś następny tytuł. 

Niestety, ta gra mocno odstaje od Lego City. Niby  to samo, ale tam wszystko było lepiej zrobione.
Po pierwsze kamera przy grze na dwóch jest tragiczna. Jak jesteśmy blisko to gramy na jednym ekranie, jak się oddzielimy to ekran zaczyna się dzielić w mocno nieudolny sposób, straszny chaos to wprowadza do rozgrywki, często po prostu gubię swoją postać. Humor stoi też na zdecydowanie niższym poziomie, jest mocno infantylny. Nie mam pretensji, bo to gra dla dzieci, ale w LCU nie raz śmiałem się z tekstów jakie walą bohaterowie.

Gra też jest lekko zabugowana. Mieliśmy już parę sytuacji że nie mogliśmy przejść dalej, bo nie dało się czegoś zbudować i musieliśmy restartować poziom. Dosyć irytujące, mam nadzieję że w trakcie calakowania nie okaże się że czegoś nie da się zrobić.

Generalnie nie polecam, jak macie zagrać w jakieś Lego to niech będzie to Lego City: Undercover.

Offline Arcybibosz

• Prezes
« Odpowiedź #15245 dnia: Luty 16, 2018, 13:31:36 »
Enter the Gungeon

Dołączam się do osób chwalących ten tytuł - bardzo przyjemny rogalik, a z ruskiego e-shopu za 20 zł to bardzo dobra inwestycja na Switchu.

Offline Puchacz

• Super Badass
  • Apex predator
« Odpowiedź #15246 dnia: Luty 17, 2018, 21:02:39 »
Assasins Creed Origins.

Mam jakies 8-9h na liczniku. Niestety to jest stary "dobry" Assassin... Wiele przypadkowych zgonów, bywa że postać gdzieś utknie, durny animus (na co to komu?). Do tego pseudo elementy rpg w postaci zerowych szans vs wyższe lvl (w najgorszym znaczeniu gdzie postać na wysokim lvl zabija "smoka" pierdnięciem, a pomimo że ma zbroję płytową to zabiją ją menel co ma jeszcze wyżśzy lvl). Świat (Egipt) na mega plus (Aleksandria jest ogromna), nie ma wreszcie durnego pływania statkiem. Nie jest źle ale szału nie ma (7,5/10).

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #15247 dnia: Luty 18, 2018, 00:43:24 »
Steamworld Dig 2- nadal i im dalej w las tym bardziej jestem zakochany :D. Chciałem metroidvanie, ale nie spodziewałem się ze w digu 2 to dostane i będzie tak fajnie zrobiona, bo jedynka praktycznie tego nie miała. Naprawdę rajcuje mnie tu eksploracja i szukanie tych sekretów. Fajowe to jest! Już z 11h wbiłem, chyba wymaksuję, tak przyjemne to jest :). Umiarkowany poziom trudności, nigdy nie frustruje, mega relaksator, ideolo giera na słicza.

Offline psxfan

• Super Badass
  • Rozwalmy te bude
« Odpowiedź #15248 dnia: Luty 18, 2018, 02:32:59 »
life is strange before the storm,  kupiłem jeden epizod i dobrze, a właściwie źle że kupiłem, bo nie podeszło mi to, może gra w swoim gatunku jest świetna ale ten gatunek gier mnie bardzo irytuje, nie czuje tych gier, one chcą mi coś przekazać a ja mam gdzieś takie bzdury, jednak wolę gry skupione na gameplay a nie na pseudo fabule

Online Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #15249 dnia: Luty 18, 2018, 12:40:09 »
 :) :)

Online meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #15250 dnia: Luty 18, 2018, 13:50:37 »

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #15251 dnia: Luty 18, 2018, 20:37:12 »
life is strange before the storm,  kupiłem jeden epizod i dobrze, a właściwie źle że kupiłem, bo nie podeszło mi to, może gra w swoim gatunku jest świetna ale ten gatunek gier mnie bardzo irytuje, nie czuje tych gier, one chcą mi coś przekazać a ja mam gdzieś takie bzdury, jednak wolę gry skupione na gameplay a nie na pseudo fabule

Ale... grałeś w Life is Strange wcześniej?

Offline psxfan

• Super Badass
  • Rozwalmy te bude
« Odpowiedź #15252 dnia: Luty 18, 2018, 21:00:06 »
nie, ale wcześniej miałem fazę na te chodzone symulatory, i tak naprawdę absolutnie żaden mi sie nie podobał na tyle aby stawiać taki rodzaj gry na równi z jakimś AAA, no moze poza the witness

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #15253 dnia: Luty 18, 2018, 21:02:06 »
Witness to wzrocowy przedstawiciel gautunku walking sim. Ten psxfan to się jednak zna, a ja myślałem, że to słaby troll jest.

Ale... grałeś w Life is Strange wcześniej?
I dobrze że nie grał, akcja Before the Storm dzieje się wcześniej.

Online Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #15254 dnia: Luty 18, 2018, 21:04:33 »
W Fifie mozna isc piłkarzem.  Czy to walking sim?

Online meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #15255 dnia: Luty 18, 2018, 21:12:52 »
Running sim.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #15256 dnia: Luty 18, 2018, 21:36:43 »
Dribbling sim!

Online meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #15257 dnia: Luty 18, 2018, 21:40:47 »

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #15258 dnia: Luty 18, 2018, 22:07:31 »
Po jakichś 200 zgonach dotarłem do ostatniego (?) poziomu Enter The Gungeon. Dostarczyłem proch rusznikarce. Zajęło mi to mniej więcej rok. Teraz tylko doniosę jej pozostałe trzy elementy naboju zdolnego zabić przeszłość i dalej będzie już z górki. Za 4 lata wymaksuję wszystko.

Jestem też po pierwszym przejściu Oxenfree. Fajny symularor gadania i skuteczny dreszczowiec. Dialogi i w ogóle oprawa dźwiękowa zrealizowane perfekcyjnie - można by z tej gry z powodzeniem zrobić słuchowisko.

W toku również maksowanie dodatków do Nioha. Najprzyjemniejszy grind ever.
PSN ID: czajuprime

Offline LukeSpidey

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #15259 dnia: Luty 19, 2018, 00:17:51 »
Powrót do klasyki, czyli Mafia II. Grę swego czasu przeszedłem na Xboksie 360 ze dwa albo trzy razy. Postanowiłem odświeżyć sobie produkcję na PS3.

Co tu można powiedzieć. Jedna z najlepszych gier w jakie grałem. Panom z 2K Czech udało się idealnie uchwycić realia tamtych czasów w USA. Klimat wręcz wylewa się z ekranu i grę aż chce się chłonąć.

Pamiętam jak swego czasu narzekano, że chociaż gra w otwartym świecie to nie ma tam nic do roboty poza fabułą. Mi to nigdy nie przeszkadzało. Ta gra stoi historią i wrzucenie do niej misji pobocznych tylko by ją zepsuło.

Zamierzam zdobyć platynę, bo produkcji takich jak ta ze świecą szukać.

Offline wrobel

• Super Badass
« Odpowiedź #15260 dnia: Luty 19, 2018, 00:22:28 »
Powrót do klasyki, czyli Mafia II. Grę swego czasu przeszedłem na Xboksie 360 ze dwa albo trzy razy. Postanowiłem odświeżyć sobie produkcję na PS3.

Co tu można powiedzieć. Jedna z najlepszych gier w jakie grałem. Panom z 2K Czech udało się idealnie uchwycić realia tamtych czasów w USA. Klimat wręcz wylewa się z ekranu i grę aż chce się chłonąć.

Pamiętam jak swego czasu narzekano, że chociaż gra w otwartym świecie to nie ma tam nic do roboty poza fabułą. Mi to nigdy nie przeszkadzało. Ta gra stoi historią i wrzucenie do niej misji pobocznych tylko by ją zepsuło.

Zamierzam zdobyć platynę, bo produkcji takich jak ta ze świecą szukać.

Uwielbiam tę grę, ale z wyborem platformy gorzej trafić nie mogłeś. Port na PS3 był bardzo kiepski, co zresztą miałem okazję sprawdzić, bo też kiedyś wpadłem na pomysł zrobienia platyny (ale szybko zarzuciłem). Gra bardzo ładnie chodzi nawet na 10-letnim PC i wygląda i działa o niebo lepiej. No i jest trawa przynajmniej :).

Swoją drogą ciekawe jak się ma Mafia II z 360 na One we wstecznej, bo niedawno wrzucili.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #15261 dnia: Luty 19, 2018, 00:27:15 »
Dziękuję! Miałem napisać to samo, ale uznałem ze ta informacja nikogo nie zainteresuje :)
Na poparcie słów Wrobla:
http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-mafia-ii-face-off

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #15262 dnia: Luty 19, 2018, 08:04:05 »
Nieważne, że model jazdy, dźwięk/muzyka, strzelanie i przede wszystkim historia są tip-top.

Ta gra stoi grafiką

FTFY
Tak nawiązując do przedmówców ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #15263 dnia: Luty 19, 2018, 08:14:07 »
No a jak wiadomo strzelanie jest jeszcze miodniejsze, cutscenki jeszcze lepsze jak framerate spada. A imersja tym większa im grafika biedniejsza.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #15264 dnia: Luty 19, 2018, 08:24:05 »
Tak. Dokładnie to miałem na myśli ::)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #15265 dnia: Luty 19, 2018, 08:27:12 »
Jak to? Przecież napisałeś "Nieważne, że model jazdy, dźwięk/muzyka, strzelanie i przede wszystkim historia są tip-top." Czyżbyś co innego miał na myśli? ::)

Offline LukeSpidey

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #15266 dnia: Luty 19, 2018, 08:55:08 »
No wiecie Panowie, moje wrażenie to głównie wspomnienia z wersji na Xbox 360. Na PS3 jestem dopiero w drugim rozdziale, więc tak naprawdę mało widziałem, ale póki co performance nie jest taki złu, choć widać, że grafika jest gorsza niż ta z konsoli Microsoftu.

Ciężko też mówić o wyborze platformy z prostego powodu - posiadam tylko konsole Sony.  :)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #15267 dnia: Luty 19, 2018, 09:09:24 »
Beggars can't be choosers ;)
Jak masz pc z ostatnich 5 lat to też powinno działać. I jest fajna fizyka płaszcza :D
http://youtu.be/jIYDVXmNalI#ws
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2018, 09:13:57 wysłana przez Simplex »

Offline LukeSpidey

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #15268 dnia: Luty 19, 2018, 09:13:26 »

Ja
nie
gram
na
PC.
 ;)

Offline Arcybibosz

• Prezes
« Odpowiedź #15269 dnia: Luty 19, 2018, 09:24:47 »
I jest fajna fizyka płaszcza :D

Może być nawet fizyka dymu, ale trofeów nie ma ;).

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #15270 dnia: Luty 19, 2018, 09:25:58 »
Zapomniałem o najwazniejszym.
Podobno najpierw powstały trofea a dopiero potem gry ;)

Online knur

• Prezes
  • 8==>
« Odpowiedź #15271 dnia: Luty 19, 2018, 09:27:45 »
I jest fajna fizyka płaszcza :D

Może być nawet fizyka dymu, ale trofeów nie ma ;).

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #15272 dnia: Luty 20, 2018, 08:49:47 »
MGS5 - 5 misji za mna + pare side opsów. I jest moc :) Jak ktoś nie jest zafiksowany na platyne i robienie tych misji na S, to gra się osom. Najpierw rozpoznanie, potem ciche sciaganie ludzi (z Fultona za kazdym razem mam radoche, jak katapultuje tych ludzi w kosmos), a ewentualnie jak shit hits the fan - rozpierducha i ucieczka :D Podoba mi się, że nie ma poki co jakieś silnego przykazu, że tylko jeden styl gry jest premiowany. Można się bawić jak się podoba.

Offline Arcybibosz

• Prezes
« Odpowiedź #15273 dnia: Luty 20, 2018, 09:11:13 »
Na S żeby robić to czas się liczy najbardziej - trzeba rozkminić jaki jest cel i biec ile sił w nogach, jak się włączy alarm to nie przeszkadza ;). Myślałem nad platyną ale to jest tyle grania że głowa małą.
Co jakiś czas wraca mi zajawka na tą grę i wracam do niej z przyjemnością. Jeszcze ze 3 takie powroty zajawki i może bym wycalakował ;).

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #15274 dnia: Luty 20, 2018, 09:17:43 »
A i tak naprawdę, to póki co jedynie tych zombie-oddzialów nie trawie - no wiem ze to Kojimowskie, ale no irytuja mnie takie para-watki w tego tupu grach.

Offline Arcybibosz

• Prezes
« Odpowiedź #15275 dnia: Luty 20, 2018, 09:24:20 »
Mi też nie pasują. Fabularnie to zniosę, bo Kojima mnie do tego przyzwyczaił ale gameplayowo są strasznie upierdiwi za każdym razem jak się ten ich oddział pojawia.

Kurczę, aż wróciłbym dalej rzeźbić side opsy i łapać zwierzęta, ale za dużo gier mam w kolejce ;).

Offline Yeb

• Ultimate Badass
  • aka Yebaka
« Odpowiedź #15276 dnia: Luty 21, 2018, 22:10:17 »
Hollow Knight (PC)
OMG, to jest lepsze od Axiom Verge. Co więcej, to jest niemal tak dobre jak Ori!

O nie, nie, cofam to co powiedziałem... Utknąłem, znowu.  Jak się zawezmę, albo spojrzę na yt, to jestem w stanie zajść trochę dalej, ale znowu szybko dochodzę do ściany. Doszedłem do bossa, którego nie mogę przejść, może powinienem teraz się cofnąć, pozbierać kasę, kupić jakiś upgrade, albo poszukać części maski, czy coś innego. Może wtedy będę silniejszy, może wtedy będzie łatwiej. Ale mi się nie chce... męczy mnie ta gra już i przestałem mieć frajdę z eksploracji. Zarówno Axiom Verge jak Ori miały trudniejsze momenty, ale nie aż tak, żeby mi się odechciało grać. A nie doszedłem chyba nawet do połowy gry... Ktoś to faktycznie przeszedł? Wydawało mi się, że akurat w platformery idzie mi nieźle, albo z tą grą jest coś nie tak, albo ze mną.

Ja przeszedłem. Gra jest cholernie trudna, niemniej bardzo satysfakcjonująca.

Moja rada zrób normalne zakończenie, olej prawdziwe, bo to jest hardcore i ja już posiłkowałem się trainerem. Jak zobaczysz white palace na yt to mnie zrozumiesz.

Łap mapę powinna Ci pomóc. Zrób sobie duży wydruk ;D Prawy klik otwórz w nowym oknie ;)

Offline SimonX

• Prezes
  • #nikogo
« Odpowiedź #15277 dnia: Luty 21, 2018, 22:42:52 »
Z mapy korzystam, inaczej byłoby kiepsko czasami. Ostatnio się zawziąłem i popchnąłem sporo do przodu. Przede wszystkim mam już chyba wszystkie zdolności, więc eksploracja idzie lepiej. Ulepszyłem sobie mieczyk do przedostatniego poziomu - bo z ostatnim może być problem, trzeba trochę się za tymi materiałami postarać.
Właśnie odblokowałem sobie transport metrem, zaliczyłem też jednego z trzech dreamerów, do pozostałych dwóch już dokładnie wiem gdzie i jak dojść.
Generalnie gra jest olbrzymia i mimo ulepszenia postaci i coraz to nowych możliwych charmów do założenia, nadal ma bardzo trudne miejsca. Nadal dochodzę do opcjonalnych bossów na których mocno mi ciśnienie skacze i po wielu próbach olewam i idę gdzie indziej.
A dziś skończyłem grać jak zginąłem próbując odzyskać z ducha ponad 9tys geo. Nie udało się, zginąłem drugi raz w tym samym miejscu no i papa. I to nie na bossie, tam zwykle jest łatwo odzyskać kasę przed rozpoczęciem walki. Na zwykłym przeciwniku - skaczące wielkie chujwieco i kolce w ziemi - nie było szans - nie mam znowu żadnej kasy... Jakiś sadysta to wymyślił.
Niemniej... nadal gram :)
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2018, 22:46:16 wysłana przez SimonX »

Online Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #15278 dnia: Luty 22, 2018, 00:02:19 »
To mapa? Az sie spociłem :)

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #15279 dnia: Luty 22, 2018, 00:07:05 »
Święta krowo..... mam coraz większe wątpliwości czy chcę to kupić :D.