Autor Wątek: W co obecnie gracie?  (Przeczytany 1639166 razy)

Rudy_rydz i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
Odp: W co obecnie gracie?
« Odpowiedź #14920 dnia: Styczeń 13, 2018, 18:48:20 »
Rok przebudzenia EA. Dostalismy sztosy jak DS, Mirrors Edge i Dragon Age.

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #14921 dnia: Styczeń 13, 2018, 19:15:52 »
ME i DS były fenomenalne. Bioware wydało sredniaczka.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #14922 dnia: Styczeń 13, 2018, 19:23:01 »
Dobrą gre imo. Nie rewelacyjna jak ich klasyki, ale dobra. Dwojka duzo gorsza a Inkwizycja rak.

Online Arcybibosz

• Ultimate Badass
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #14923 dnia: Styczeń 13, 2018, 22:40:44 »
Musze skończyć tego DS1, odłożyłem gdzieś pod koniec...

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #14924 dnia: Styczeń 13, 2018, 23:56:47 »
Świetnym pomysłem było obejrzenie animacji. Drugie przejście nabrało rumieńców.

Offline JasonX44

• Badass
« Odpowiedź #14925 dnia: Styczeń 14, 2018, 11:18:03 »
Rok przebudzenia EA. Dostalismy sztosy jak DS, Mirrors Edge i Dragon Age.
Początek generacji to byl super okres.
Duzo nowych marek od EA.
Mirrors Edge,Dead Space,Army of Two,Dantes Inferno,Dragon Age,The Saboteur,Skate.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2018, 11:46:10 wysłana przez JasonX44 »

Offline psxfan

• Super Badass
  • Rozwalmy te bude
« Odpowiedź #14926 dnia: Styczeń 14, 2018, 11:28:28 »
to było dwie generacje temu :)

Jaszcze dożuce DS2 też był super, nie skończyłem ale ostatnio sobie myślałem ze jak znajdę czas to odkurzę ps3 i włącze DS2

Aktualnie gram w gry na setki godzin
Diablo 3 na xbox one(nie nudzi mnie to, acziwy wpadają jak głupie, dobra zabawa)
pokemon blue na 3ds ponad 40h, poki na lelvelach około 40, jak ktoś mysli że to prosta gra i mozna przejść bez problemu to nie spróbuje, rpg pełną gębą, musiałem skorzystać z solucji bo nie widziałem co dalej

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #14927 dnia: Styczeń 14, 2018, 12:38:43 »
Jedną.

Offline randydisher

• Badass
« Odpowiedź #14928 dnia: Styczeń 14, 2018, 19:39:42 »
Dobrą gre imo. Nie rewelacyjna jak ich klasyki, ale dobra. Dwojka duzo gorsza a Inkwizycja rak.

Dla mnie Dragon Age: Początek to była rewelacyjna gra!

Sam fakt, że było 6 różnych "pozycji startowych", duża ilość interesujących kompanów, fajne questy poboczne, wiele decyzji do podjęcia, dużo zróżnicowanych miejscówek i dobre (jak na rok premiery) technikalia - sprawiły że dla mnie DA:P było jednym z najlepszych rpgów zeszłej generacji konsol.

Inkwizycja to juz niestety był MMO-rak, a patrząc na Andromedę czy Anthem nie spodziewam się, że będę miał jeszcze okazję zagrać w dobrego rpga od Bioware.

A poza tym uważam że Spencer powinnien odejść...

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #14929 dnia: Styczeń 14, 2018, 19:51:59 »
DA to była kopiuj-past każdej ich gry.

Problem jest!
Zbadaj 4 jaskinie/obozy/miasta
Ubij bossa na końcu dungeona I przyłącz towarzysza do drużyny
Problem jest!
Zdobądź 4 artefakty w jaskiniach/obozach/miastach
Ubij bossa na końcu każdego dungeona i przyłącz kompana do drużyny
...
...
Po wykonaniu tych 4 czynności 3 razy wybierz drużynę do wykonania niezwykle ważnej misji.
Ubij bossa po 2h.
Napisy końcowe.

Za każdym razem. Od NWN. To studio to wydmuszka.

Offline hadxmen

• Badass
  • Fire walk with me.
    • YOUTUBE
« Odpowiedź #14930 dnia: Styczeń 14, 2018, 20:34:30 »
DA było podobno cholernie dobrym taktycznym RPG na PC, na konsolach wyszła wersja uboższa i uproszczona. Walka podobno była świetna, ja grałem niestety na X360 i wrażenia mam co najwyżej dobre. Fabularnie nawet mi się podobała, na pewno spędziłem w niej kilkadziesiąt godzin. Na pewno najlepsza część z serii.

Astarot - Mass Effect 1 to była dla mnie świetna gra, KOTOR 1 wraz z kontynuacją od Obsidianu to najlepsze gry w uniwersum Star Wars i fantastyczne RPG, Jade Empire było bardzo, bardzo dobre. Dzięki BioWare straciłem setki fantastycznych godzin. To, że mieli charakterystyczny schemat rozgrywki i budowy historii zupełnie mi nie przeszkadzało. Wykreowane światy to w 100% mi wynagradzały.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #14931 dnia: Styczeń 15, 2018, 08:43:59 »
+1. Jasne, że każda gra na jedno kopyto, ale każda w innym settingu i z innymi postaciami, z których każda ma bogate backstory. Mi się zawsze te gry podobały, jeszcze pierwsze gry pod skrzydłami papEA'y są dobre (wspomniane DA1), a potem równia pochyła prowadząca do zsypu. ;)

Offline randydisher

• Badass
« Odpowiedź #14932 dnia: Styczeń 15, 2018, 09:31:39 »
DA to była kopiuj-past każdej ich gry.
...
Za każdym razem. Od NWN. To studio to wydmuszka.

W każdej części Uncharted chodzimy mamy schemat killroom -> etap zręcznościowy -> killroom -> etap zręcznościowy -> ... -> boss

Naughty Dog to wydmuszka!

W każdej części Wiedźmina robimy to samo: zabijamy potwory i dupczymy dziewki, a na końcu nawet walczymy z bossem!

CDPR to wydmuszka!

W każdej części GTA biegamy po mieście i pniemy się w górę złodziejskiej hierarchii!

Rockstar to wydmuszka!

W każdej części Mario ratujemy księżniczkę.

Nintendo to wydmuszka!

_____

Powyższe jest oczywiście żartobliwe.

Niemniej jednak, chciałem zaznaczyć że pomimo faktu, że DA:P to gra oparta na utartych schematach to jednak wniosła:
- ciekawe uniwersum z bogatym lore
- bardzo dużo zawartości, często dość unikalnej (6 różnych początków)
- wiele lokacji
- dobry system walki (grałem na PC i był on w mojej ocenie idealnym wyważeniem między staroszkolnym, a nowoczesnym podejściem)
- interesujących kompanów i interakcje pomiędzy nimi
- mnóstwo dialogów

Jeżeli komuś DA:P się nie spodobał - ma do tego pełne prawo - ale nazywanie tej gry wydmuszką to jest jednak nieporozumienie, bo patrząc na obecną kondycję gier RPG (lub biedaRPGów) gatunku AAA naprawdę ciężko znaleźć grę tak wypełnioną zawartością.

A poza tym uważam że Spencer powinnien odejść...

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #14933 dnia: Styczeń 15, 2018, 09:44:34 »
dożuce

Gregys dostal zawalu i nie mogl poprawic.

Wielkie dzięki, drogie panie, wielkie dzięki koleżanki, za poparcie, za zachętę bym w wyborcze stawał szranki. Wielkie dzięki, ale przyznam, że gdy tyle pań dookoła, nie wybory mi się marzą, ale inne kwestie zgoła - B. Komorowski

Offline olas

• Badass
    • http://www.woollenteddies.net
« Odpowiedź #14934 dnia: Styczeń 15, 2018, 10:39:40 »
dożuce

to nie jest jakas pochodna zucia gumy? Ze dozuce gume a potem wyplwam?

Pozdr

Offline Astarot

• Super Badass
« Odpowiedź #14935 dnia: Styczeń 15, 2018, 11:07:20 »
dożuce

to nie jest jakas pochodna zucia gumy? Ze dozuce gume a potem wyplwam?

Pozdr
Oczywiście! Karzdy kto się uczył ten powinien znać tą zasadę ;) ;) ;)

Offline Gregys

• I Am Robot
  • pukier cuder
« Odpowiedź #14936 dnia: Styczeń 15, 2018, 17:03:43 »
;D
Gregys out.

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #14937 dnia: Styczeń 15, 2018, 21:11:28 »
Hej ja DA będę bronił z dodatkiem, bardzo fajna gra, na pc taktyczna walka, fajne mody no i to było świetna rzecz.
http://youtu.be/j5St9phiHHE
Potem specjalnie modowałem grę by to mieć.  :P
(kliknij)
I też to.
(kliknij)
Potem nagle zmienili całkowicie styl i całe lore i z gry która kopiowała Pieśń Lodu i Ognia zrobili... nie wiem Lochy i Smoki w tej wersji.
Albo tak naprawdę mam chyba słabość do tej gry z powodu mojej niespełnionej miłości.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #14938 dnia: Styczeń 15, 2018, 21:20:49 »
Spoko gierka była. Ciekawe czy było mniej walk niz na konsoli bo w trybie taktycznym to chyba 500 lat by trwało

Online Arcybibosz

• Ultimate Badass
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
« Odpowiedź #14939 dnia: Styczeń 16, 2018, 08:38:53 »
Mario + Rabbids: Kingdom Battle

O jak mi się to podoba! Oczywiście duża zasługa tego jak w grach Mario wyglądają pierwsze światy. Zawsze mi lepiej jak sobie popatrzę na te zielone drzewka, strumyczek i kwiatuszki. Uwielbiam styl pierwszych światów w Marianach.

Ja nie wiem czemu tyle się broniłem przed tą grą - jest rewelacyjna, a króliki są spoko, w ogóle mnie nie irytują, a i nawet pasuje mi humor prezentowany w tej grze.

Super rozwiązaniem jest to, że zamiast mapy czy listy z wyborem misji mamy faktycznie planszę po której możemy biegać. Ba! Są nawet znajdźki i elementy metroidvanii! Bardzo szanuję twórców za ten pomysł.

Sama walka jest jak najbardziej poprawna i określenie "uproszczony x-com" bardzo do niej pasuje. Dla mnie bomba.

Generalnie to jest rewelacyjna gra na switcha, jako że idealnie nadaje się do krótkich sesji.

Bardzo pozytywne zaskoczenie!

Super Mario Bros.

Obrałem sobie za cel machnąć całą grę bez warpów i wczytywania, jak kończą mi się życia to lecę świat od początku ;).

BTW zauważyłem że 4 z 6 gie jakie mam na Switcha mają Mario w tytule ;).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2018, 08:41:12 wysłana przez Arcybibosz »

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #14940 dnia: Styczeń 16, 2018, 08:43:16 »
Kolejny nawrócony na kórliki! Cieszy to niezmiernie!
Knack is back baby!

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #14941 dnia: Styczeń 16, 2018, 11:25:35 »
Scanner Sombre - ciekawy koncept. Symulator chodzenia (z lekkim zabarwieniem horroru) po jaskini w której nie widać nic, dopóki nie użyjemy naszego urządzenia, które rozsyła kropki, dzięki którym zyskujemy orientację.

Gra ma bardzo fajną atmosferę, dobrze gra dźwiękiem. Kolory się zmieniają w zależności od odległości w jakiej jesteśmy od danych kropek, więc zawsze blisko nas jet czerwono, dalej niebiesko. Gra ma trochę podobny feeling w mechanice do unfinished swan, podoba mi się. Niestety w zasadzie z tego co wiem przez grę nie dochodzą raczej nowe mechaniki. Opinie o fabule są podzielone, ale mi się strasznie nie podoba sposób wyswietlania napisów(widać że jest spierniczony, linijki na siebie trochę nachodzą, wyświetlają się w 3/4 wysokości ekranu po prawej stronie, zdarzyło mi się że nie zdążyłem tam popatrzeć nawet), nie wiem czy to jest wina tego że ustawiłem polski, może w angielskim jest lepiej. Tak czy owak jak ktoś lubi eksploracyjne walking symulatory, to można sprawdzić, gra ma demo, a ja ofc sprawdziłem dzięki bazarkowej cenie ;). Nie wiem czy skończę(gierka na mniej niż 2h), bo ja mocnym fanem tego typu gier nie jestem, ale koncept fajny.

Cave Story + - Nie dziwię się, że ta gra ma takie dobre opinie. Świetna mechanika(koniecznie jak ktoś gra na PC przestawić sterowanie z gałki na krzyżak! Postać ma pewną bezwładność i na gałce dużo ciężej nad tym zapadnować) - co jest najciekawsze to, że level broni jest powiązany z otrzymywaniem obrażeń. Tracimy życie - tracimy też level broni(jest pasek, więc to nie tak od razu). Na początku to nie robi wrażenia, bo wymaksowałem wszystko co miałem(ofc w trakcie gry dochodzą nowe) momentalnie i jako że życia prawie nie traciłem(a na pewno nie tyle żeby poziom broni spadł(każda ma 3 levele i na każdym strzela w inny sposób)), to nie wiedziałem nawet jak to działa, ale jak tylko zaczną się trudniejsze etapy to dodaje od groma emocji. Levele są fajnie zaprojektowane, a oprawa choć mnie odrzucała na początku i spodziewałem się że nie zmogę, to jednak po czasie się przyzwyczaiłem i poczułem jej urok. W zeszłym roku grałem w Owlboya, a tu czuję jakby to był protoplasta(ofc gra bierze znów z castlevanii, czy metroidów), który jest o wiele bardziej skillowy, acz nie przesadnie - nie jest to masakrator póki co - choć patrząc na rosnący poziom trudności może potem być ciężko(jest też tryb easy, ale nie sprawdzałem). Save są póki co dość gęsto rozstawione, choć w dalszych etapach trzeba ich szukać, bo są poukrywane. Owlboy mocno stał historią i tu też jest podobnie, co prawda chyba lepiej bym sie bawił grając w to 10 lat temu, bo to jest jednak historyjka o królikach, ale jest na tyle wciągająca, że dałem się jej trochę pociągnąć. Do tego obstawiam, że pierwsze przejście to będzie dobre 10+ godzin, więc te wyniki z HLTB są mocno podpimpowanie przez ludzi, którzy grę mają w małym palcu i grają na pamięć. Gra wyszła na switcha(i ma tam trochę usprawnień), niestety w chorej cenie jak na production value, ale szczerze jak tak gram, to teraz uznaję, że mógłbym spokojnie ją kupić(jest pudełkowa) i potem odsprzedać, na tyle frajdy daje. BTW. Gierka ma 4 możliwe zakończenia, więc jak tylko komuś nie przeszkadza powtarzanie tych samych lokacji w takiej ilości, to można w nią wsadzić spokojnie kilkadziesiąt godzin.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2018, 11:58:17 wysłana przez Blue__ »
Knack is back baby!

Offline psxfan

• Super Badass
  • Rozwalmy te bude
« Odpowiedź #14942 dnia: Styczeń 17, 2018, 17:14:17 »
dark souls 3 ps4, udało sie pokonać pierwszego boss-a oczywiście nie wiem za którym razem ale sporo miałem powtórzeń, chciałem obrać i nauczyc sie jakies techniki walki np bieganie wyskok rolka i cios ale to nic nie dawało, wyszło na to że biłem go przy scianie przez co on sie chyba gubił i nie mógł mnie trafiać i go rozwaliłem metodą na jana wcikając nan stop podstawowy atak i turlając sie blisko niego
bede w tą grę próbował dalej, nie tak jak bloodborne którego olałem, DS3 mi sie o wile bardziej podoba

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #14943 dnia: Styczeń 17, 2018, 17:53:14 »
Knack 2(podziękowania dla fundatora! ;) )- Do grania samemu 6/10, przyzwoicie zrobiony platformer(ciekawe rozwiązanie, na hardzie się odblokowują inne ścieżki, a blokują te prostsze)+bijatyka z fabułą która nikogo. Ktoś kiedyś mówił że to taki God of War dla dzieci, troche miał racji. Ale urok tego Knacka tkwi w tym, że tam jest możliwość grania we 2 na jednym ekranie, a na łatwym poziomie nawet jeżeliby sobie młody nie dawał rady(a mój sobie radzi i z walką i ze skakaniem o dziwo, pewnie go to LBP2 nauczyło ;) ), to tak naprawdę może robić co chce, a rodzic ogarnie. Co jakiś czas jakiś skill się odblokuje, jakaś przygoda się toczy, guziki trzeba powciskać, coś tam porobić z prostymi zagadkami logicznymi, brzydkie to nie jest(ładne też nieszczególnie ;) ), tak czy owak do co-opa z młodym stawiam knacka zaraz obok włóczkowego Yoshiego(ofc yoshi nie ma odczywalnej przemocy, knack jednak ma). Jak ktoś chce pograć z latoroślą to polecam, dobre 8/10, to jest odpowiednik ciupania w wojownicze żółwie ninja na pegazusie, czy jakaś inną chodzoną nawalankę ;).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2018, 17:59:49 wysłana przez Blue__ »
Knack is back baby!

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #14944 dnia: Styczeń 17, 2018, 18:31:31 »
dark souls 3 ps4, udało sie pokonać pierwszego boss-a oczywiście nie wiem za którym razem ale sporo miałem powtórzeń, chciałem obrać i nauczyc sie jakies techniki walki np bieganie wyskok rolka i cios ale to nic nie dawało, wyszło na to że biłem go przy scianie przez co on sie chyba gubił i nie mógł mnie trafiać i go rozwaliłem metodą na jana wcikając nan stop podstawowy atak i turlając sie blisko niego
bede w tą grę próbował dalej, nie tak jak bloodborne którego olałem, DS3 mi sie o wile bardziej podoba
którego pierwszego? :)

Ten co jest jakby tutorialem? :)

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #14945 dnia: Styczeń 17, 2018, 18:33:49 »
Knack is back baby!

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #14946 dnia: Styczeń 17, 2018, 18:36:09 »
Sam juz nie wiem o co chodzi z psxfanem :)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #14947 dnia: Styczeń 17, 2018, 18:39:49 »
Moze to klocuch jest?

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #14948 dnia: Styczeń 17, 2018, 18:40:54 »
Alter ego wzorowane na klocuchu ;).
Knack is back baby!

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #14949 dnia: Styczeń 17, 2018, 18:43:05 »
I mowcie co chcecie, ale persona ta jest inteligenta jak cholera. No np z tym 32 cale i 3 m.

Nie widze ale sie nie przysune blizej :)

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #14950 dnia: Styczeń 17, 2018, 19:19:47 »
Zasadniczo od jakiegoś czasu już nie wierzę, że to jest prawdziwa persona, ale fakt faktem nikt inny tu tego typu trolli chyba nie uprawia, zwykle są bardziej oczywiste ;).
Knack is back baby!

Offline tolman

• Prezes
« Odpowiedź #14951 dnia: Styczeń 17, 2018, 19:33:32 »
Zasadniczo od jakiegoś czasu już nie wierzę, że to jest prawdziwa persona, ale fakt faktem nikt inny tu tego typu trolli chyba nie uprawia, zwykle są bardziej oczywiste ;).
Ten jeden długo rymował, ten drugi też długo prowadził dywersję w kosmicznym arkuszu kalkulacyjnym, ten trzeci potrafił ciągnąć ten sam żart którego nikt nie łapał przez kilka odcinków podcastu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2018, 19:45:06 wysłana przez tolman »

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #14952 dnia: Styczeń 17, 2018, 19:34:09 »
Jest tez tak, ze Psxfan był czesto niewybrednie atakowany. Czy prawdziwa osoba by sie nie wkurzyła po prostu?

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #14953 dnia: Styczeń 17, 2018, 20:39:07 »
O arkuszu kalkulacyjnym nie kojarzę? Że buster jak rozwalił jakąś organizację? Ale to nie forumowe ;).

Ten o podcascie to z Zombi U? ;) No i też poza forumkiem ;).
Knack is back baby!

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #14954 dnia: Styczeń 17, 2018, 20:42:49 »
Bustera kojarze, o co chodzi z resztą?

Offline tolman

• Prezes
« Odpowiedź #14955 dnia: Styczeń 17, 2018, 20:43:26 »
Blue trafił.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #14956 dnia: Styczeń 17, 2018, 20:58:12 »
Punkstyler pisal cały rok rymemi i zapowiada się że ten też będzie ;). Qbar przez kilka odcinków recenzował demo Wii U i "nikt" się nie skapnął(tj nikt im nie napisał maila/info na forum/FB etc ;).
Knack is back baby!

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #14957 dnia: Styczeń 17, 2018, 21:04:08 »
No pisze koleś rymami. Spoko akcja, ale czemu troll?

Offline meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #14958 dnia: Styczeń 17, 2018, 21:05:45 »
Punkstyler pisal cały rok rymemi i zapowiada się że ten też będzie ;). Qbar przez kilka odcinków recenzował demo Wii U i "nikt" się nie skapnął(tj nikt im nie napisał maila/info na forum/FB etc ;).

Zombi?

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #14959 dnia: Styczeń 17, 2018, 21:09:06 »
ZombiU ;)
Knack is back baby!