Autor Wątek: Vampyr  (Przeczytany 14102 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MikeL

• Aktywny forumowicz
Odp: Vampyr
« Odpowiedź #160 dnia: Czerwiec 08, 2018, 14:32:43 »
Czyli typowa gra tego studia - sporo niedociągnięć technicznych, ale coś w sobie ma i wciąga. Mnie się Remember Me i Life is Strange podobały, więc jest szansa, że i tu zatrybi.

Online knur

• Ultimate Badass
  • 8==>
« Odpowiedź #161 dnia: Czerwiec 09, 2018, 15:02:38 »
Jestem po walce z..
(kliknij)

Offline meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #162 dnia: Czerwiec 15, 2018, 12:55:52 »
Ja po przysłowiowych paru h chyba na przysłowiowe tak.
A Wy towarzysze?

Offline Marcin Szymański_

• I Am Robot
  • Verified by Żabka and Freshmarket
« Odpowiedź #163 dnia: Czerwiec 15, 2018, 13:01:00 »
Ano, też tak mam. Pierwsze godziny to lekki paździerz, ale czym dalej w las tym bardziej gra pokazuje ząbki.

Online knur

• Ultimate Badass
  • 8==>
« Odpowiedź #164 dnia: Czerwiec 15, 2018, 13:01:06 »
Ja wczoraj skończyłem. Napiszę później kilka zdań w stosownym temacie.

Offline randydisher

• Badass
« Odpowiedź #165 dnia: Czerwiec 15, 2018, 15:35:44 »
Mnie interesuje jak to jest z tymi wyborami w grze.

Bo wśród recenzentów zdania były podzielone i nie wiem co o tym sądzić...

A poza tym uważam że Spencer powinnien odejść...

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #166 dnia: Lipiec 01, 2018, 14:27:14 »
W sumie to nie wiem co o tej grze myśleć. Pod wieloma względami bardzo mi się podoba. Głównie kwestia związana z NPC, ich historiami, możliwościami. Cała reszta jest jednak już średnia, czasem nawet i mniej. Chyba jeszcze dużo czasu upłynie zanim powstanie kolejna dobra gra o Wampirach.

Jedna z dzielnic już nie istnieję, zabiłem połowę mieszkańców, drugie tyle zostało wykończone w następstwie moich działań. To tyle z mojego planu na zabicie wszystkich samemu, ciekawe czy jest to możliwe?

Naturalnie przez to jestem strasznie OP, za dużo zdobytego doświadczenia robi swoje, a walki są jednak bardzo proste.

Ps. Wampir, a drzwi przejść nie może, bo zamknięte, grrrr ;d

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #167 dnia: Lipiec 02, 2018, 09:42:09 »
Mi się bardzo podoba. Wczoraj jak siadłem o 8 rano, to skończyłem sesję około 17-18 (z przerwą na śniadanie i drugą przerwą na obiad). Aż mi wstyd. :)

Walka też jest dla mnie spoko, jedyny problem jaki miewam okazjonalnie, to lockowanie na przeciwniku gdy atakuje mnie kilku jednocześnie i znajdują się blisko siebie. Zobaczę czy później mi się nie znudzi czy coś, ale na razie się nie zapowiada na to, bo główny element rozgrywki u mnie stanowią rozmowy z NPC - jest ich tak dużo, że zaczynam odczuwać przesyt i wręcz tęsknię za walką.

GOTY to nie będzie, ale moim zdaniem jest bardzo dobrze. Jeżeli mógłbym sobie czegoś życzyć, to różnych ujęć podczas dialogów (kamera bardzo dziwnie się ustawia)
 i jakichś animacji (a'la Wiedźmin, że rozmówca spaceruje, odwraca się, etc.). Chciałbym też, żeby po ulicach przechadzali się inni NPC, z którymi nie można rozmawiać, ale mają jedną czy dwie kwestie jak na nich klikniemy (wystarczy "spieprzaj, dziadu"). Taki sztuczny tłum, żebym widział, że to miasto żyje. Żeby było bliżej do Deus Ex niż Batmana. Ja wiem, że zaraza i godzina policyjna, ale cztery osoby na ulicy to jednak mało.

Troszkę mi fast travel brakuje (nawet tylko między kryjówkami), ale te odległości są tak naprawdę małe, więc jakoś daję radę.

Jestem wampirem do dupy, bo nikogo nie zabiłem (poza walką) do tej pory. Dwie rzeczy mnie powstrzymują - dobrze napisane postaci (niektórych nie chcę zabijać, zwłaszcza jeżeli są powiązani z innymi) i mechanika zbliżona do Dishonored, czyli chaos. Jedna dzielnica i tak prawie upadła w mojej grze (i zapewne upadnie całkiem), bo przewidziałem efektów mojego wyboru na końcu pewnego zadania. Chociaż możliwe, że mnie tu DONTNOD oszukuje i efekt byłby taki sam przy każdym wyborze, tylko ubrany w inny opis. :)

W każdym razie - do końca gry mam raczej daleko, to co widzę jest bardzo fajne, absolutnie nie żałuję zakupu (wręcz przeciwnie) i świetnie się bawię.

@Acrid: robiłeś może respec postaci? Bo w tej chwili widzę koszt 0PD, zastanawiam się ile to kosztuje przy kolejnych próbach.

Online knur

• Ultimate Badass
  • 8==>
« Odpowiedź #168 dnia: Lipiec 02, 2018, 11:40:14 »
Drugi respec to grosze, ja robiłem tylko jeden, bo na początku w jakieś badziewie inwestowałem.

Online Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #169 dnia: Lipiec 02, 2018, 13:21:43 »
Najważniejsze pytanie - czy Vampyr ssie?

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #170 dnia: Lipiec 05, 2018, 14:06:46 »
Za co się dostaje te punkty hipnozy? Czy one wpadają tylko wraz z postępami w wątku głównym?

Online knur

• Ultimate Badass
  • 8==>
« Odpowiedź #171 dnia: Lipiec 05, 2018, 14:13:25 »
Wydaje mi się, że właśnie albo fabuła albo nowe levele. Pod koniec gry miałem chyba jeszcze z 5 punktów do użycia ale byłem już taki op, że nie chciałem bardziej ułatwiać sobie gry. ;)

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #172 dnia: Lipiec 05, 2018, 15:43:53 »
Przy levelach nic mi nie wpada (mam chyba 12). Hipnozę mam dopiero na 2. poziomie i wpadło chyba z fabułą. Dlatego pytam, bo to jest niejasne. Większość ofiar (tych soczystych) jest poza moim zasięgiem.
Od niedzieli nic nie grałem i chyba mi się zmieniło i mam jednak ochotę zacząć zabijać. :)

Offline meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #173 dnia: Lipiec 13, 2018, 16:37:57 »
Jakich broni używaliście? Ja maczugi +4 cały czas. A jak dwururki czy inne koziki?

Online knur

• Ultimate Badass
  • 8==>
« Odpowiedź #174 dnia: Lipiec 13, 2018, 17:02:03 »
Ja czegoś 2 ręcznego - może to była pała, rozwinąłem na max, staminy miałem opór i kąsałem przeokrutnie.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #175 dnia: Lipiec 13, 2018, 17:44:36 »
Jakich broni używaliście? Ja maczugi +4 cały czas. A jak dwururki czy inne koziki?

Jakaś piła chirurgiczna, którą znalazłem w szpitalu - to jest moja podstawowa broń (jednoręczna).W drugiej ręce naprzemiennie pałka lub rewolwer, w zależności od sytuacji.

Dwuręcznej broni używałem na początku trochę, ale potem porzuciłem.

Chyba prawie całą grę przejdę z tą samą bronią, bo jak się zmieni broń, to znowu trzeba ją upgrade'ować. Mój zestaw póki co działa dobrze.

staminy miałem opór i kąsałem przeokrutnie.

Kąsanie to oprócz wspomnianych powyżej broni moja trzecia broń główna. :) Chociaż bardziej do pobierania krwi niż zadawania obrażeń. Jeszcze nie mam rozwiniętego mocno (chyba III poziom).