Autor Wątek: Używki używane ponowne sprzedawane!  (Przeczytany 7017 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Vuko Drakkainen

• I Am Robot
Dalszy ciąg dyskusjj
« Odpowiedź #120 dnia: Kwiecień 03, 2018, 12:58:49 »
Tak bardzo starasz się bronić swojej moralności, że pomijasz logikę.
Jeśli kupiłeś w sklepie Horizona to przez czas do sprzedaży jesteś według własnej oceny okej. Ale w momencie odsprzedaży przestałeś być całościowym właścicielem zapłaconej kwoty, gdyż UWAGA pozbyłeś się pakietu większościowego. W tym momencie to ja ponosiłem większą część zapłaconej przez Ciebie pierwotnie kwoty (Twój udział w tym momencie zmniejszył się do różnicy między ceną kupna a ceną sprzedaży - obecnie TYLE dałeś devom.) Ja też po ograniu grę sprzedałem i mój udział w cenie pierwotnie przed Ciebie zapłaconej jest różnicą między ceną kupna, czyli 135 zł. a ceną sprzedaży 132. Obecnie więc większość pierwotnej ceny pokryła osoba, która kupiła ode mnie grę. Ty tylko założyłeś za nas pieniądze. Nie czyni Cię to jedynym właścicielem tej kopi.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2018, 13:00:42 wysłana przez Vuko Drakkainen »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
Odp: Dalszy ciąg dyskusjj
« Odpowiedź #121 dnia: Kwiecień 03, 2018, 13:16:23 »
Za głupi jestem na te udzialy większościowe i zakladanie pieniędzy za przyszłych wlascicieli. Ale jesli zracjonalizowales sobie kupno uzywek tak jak ja zracjonalizowalem sobie sprzedaż nowki po przejściu, to fajnie.
Kase ze sprzedaży Horizona wykorzystałem na kupno nowego God of Wara (nówka).

Offline Arcybibosz

• I Am Robot
  • Jasiu, jak ja nie cierpię tych wstrętnych myszy!
Odp: Używki używane ponowne sprzedawane!
« Odpowiedź #122 dnia: Kwiecień 03, 2018, 13:51:27 »
Dokładnie, dzisiaj przejazdem też wszedłem do takiego i sama  młodzież która powinna być w szkole, albo matki które szukają gierek dla dzieci.

Kiedyś myślałem że praca w sklepie z grami to zajebista fucha (chociaż pewnie nie pod względem kasy), ale później uświadomiłem sobie że świadomi gracze z którymi można o czymś pogadać to nawet nie 1% klientów.

Offline kolson

• Junior
  • *
« Odpowiedź #123 dnia: Kwiecień 03, 2018, 14:28:46 »
A jeśli noszę spodnie po bracie, który najpierw nosił je po mnie, to taka sytuacja jest dopuszczalna i usprawiedliwiona? 

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #124 dnia: Kwiecień 03, 2018, 15:01:18 »
Tak, bo to zupełnie inny rodzaj dobra i inne zasady, na które zgodziłeś się podczas zakupu.
Ceterum censeo reviewers esse delendam!

Offline tolman

• I Am Robot
« Odpowiedź #125 dnia: Kwiecień 03, 2018, 15:03:06 »
Czy ktoś porównywał już w tym wątku do używanych samochodów? Bo jeśli nie to bym prosił o wprowadzenie takiego porównania.

Offline Vuko Drakkainen

• I Am Robot
« Odpowiedź #126 dnia: Kwiecień 03, 2018, 15:11:18 »
Tak, bo to zupełnie inny rodzaj dobra i inne zasady, na które zgodziłeś się podczas zakupu.
A niby gdzie ja się zgadzałem, że nie mogę odsprzedać gry kupionej na fizycznym nośniku (mówimy o PS4)?

Offline Orson.

• Żywa Legenda
Odp: Dalszy ciąg dyskusjj
« Odpowiedź #127 dnia: Kwiecień 03, 2018, 15:14:58 »
Za głupi jestem na te udzialy większościowe i zakladanie pieniędzy za przyszłych wlascicieli. Ale jesli zracjonalizowales sobie kupno uzywek tak jak ja zracjonalizowalem sobie sprzedaż nowki po przejściu, to fajnie.
własnie- ja kupie używke od pana A to pan A kupi kolejna gre. Wiec nie jest tak, ze kupujac uzywke nie dokładasz sie do branzy

Offline Daggett

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #128 dnia: Kwiecień 03, 2018, 15:17:58 »
A niby gdzie ja się zgadzałem, że nie mogę odsprzedać gry kupionej na fizycznym nośniku (mówimy o PS4)?

Na odwrocie pudełka z każdą grą na PS4 masz informacje, że bez zgody Sony nie możesz sprzedawać. Ba, nawet pożyczać

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #129 dnia: Kwiecień 03, 2018, 15:23:28 »
A Sony sie zgadza, na E3 mowili w 2014 :)

Offline Vuko Drakkainen

• I Am Robot
« Odpowiedź #130 dnia: Kwiecień 03, 2018, 15:50:58 »

Na odwrocie pudełka z każdą grą na PS4 masz informacje, że bez zgody Sony nie możesz sprzedawać. Ba, nawet pożyczać
A ten zapis nie stoi w sprzeczności z naszym prawem? Plus to o czym wspomniał Orson.

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #131 dnia: Kwiecień 03, 2018, 16:09:41 »
Gwoli ścisłości, to tam nie było mowy o sprzedawaniu, a o pożyczaniu gier.

Sprzedaż używek jest legalna (w EU), ale chyba oczywiste jest to, że takie praktyki pozbawiają deweloperów części należnych im zysków. Podobnie jak oczywistą bzdurą jest porównywanie używanych gier do używanych samochodów, mieszkań czy spodni...

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #132 dnia: Kwiecień 03, 2018, 16:33:05 »
własnie- ja kupie używke od pana A to pan A kupi kolejna gre. Wiec nie jest tak, ze kupujac uzywke nie dokładasz sie do branzy
A co jeśli za pieniądze ze sprzedaży gry którą kupił jako uzywkę kupi kolejną uzywkę?

I skąd masz gwarancję że faktycznie kupi kolejną (nową, nie używaną) grę, a nie np. przepije? (sprawdzić czy nie TurboGad ;))

Offline Vuko Drakkainen

• I Am Robot
« Odpowiedź #133 dnia: Kwiecień 03, 2018, 16:43:25 »
A co jeśli za pieniądze ze sprzedaży gry którą kupił jako uzywkę kupi kolejną uzywkę?
To znaczy, że znowu cząstkowo się dołoży do kupna nowej gry.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #134 dnia: Kwiecień 03, 2018, 16:44:31 »
Moze powstanie jakas platforma internetowa do inwestowania w pakiety większościowe w uzywkach. Inwestowałbym!

Offline Vuko Drakkainen

• I Am Robot
« Odpowiedź #135 dnia: Kwiecień 03, 2018, 16:46:49 »
Allegro?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #136 dnia: Kwiecień 03, 2018, 16:48:40 »
Allegro zbawcą branży.
Czy jest ktoś kto zrozumiał logikę Vuko o pakietach większościowych i mógłby się odnieść? Ja nie zrozumiałem więc się nie odniosę ale chętnie poznam opinie kogoś mądrego. Może ma rację?

Offline kolson

• Junior
  • *
« Odpowiedź #137 dnia: Kwiecień 03, 2018, 16:50:52 »

Uff, to dobrze, bo już się bałem, że postępuję jak ostatni złodziej.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #138 dnia: Kwiecień 03, 2018, 16:57:01 »
Napisz jak konkretne postępujesz, a my ocenimy czy postępujesz jak ostatni złodziej, czy nie.
Jezeli kupiłes uzywke A Way Out, to tak.

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #139 dnia: Kwiecień 03, 2018, 17:00:16 »
Nie rozumiem zasady tego cząstkowego dokładania się. Załóżmy, że deweloper sprzedaje 3 egzemplarze gry po 100 złotych w tradycyjnym modelu. Dostaje za to 300 złotych. W przypadku cząstkowego dokładania się do gry player one wydaje 100 złotych (zarobek dewelopera), a potem reszta cząstkowo dokłada się do tego w obrębie pierwotnej kwoty 100 złotych. Innymi słowy gracze dzielą koszt zakupu pojedynczego egzemplarza między siebie w jakiś tam proporcjach. Pytanie czy to jest dobre i dla kogo?;-)

Offline Vuko Drakkainen

• I Am Robot
« Odpowiedź #140 dnia: Kwiecień 03, 2018, 17:09:52 »
Dla kupujących oczywiście. Nigdy się na nic z nikim nie składałeś?

Pomyślcie jakimi złodziejami są biblioteki publiczne. To dopiero skurwysyństwo czystej wody.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2018, 17:14:40 wysłana przez Vuko Drakkainen »

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #141 dnia: Kwiecień 03, 2018, 17:12:16 »

Uff, to dobrze, bo już się bałem, że postępuję jak ostatni złodziej.

Zakładając, że brat się zgodził, to jesteś czysty

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #142 dnia: Kwiecień 03, 2018, 17:13:08 »
To złożone. Bedac graczem robisz wiele rzeczy. Kupisz czasem lub czesto pismo o grach, kupisz Plusa czy Live, kupisz nowego pada lub nowa konsole, kupisz jakis dodatek. Uzywki sprawiaja, ze branza jest wieksza i wszyscy na tym korzystaja. Wez np pana Zbyszka handlujacego grami. Wymienka ja, tj za kase. Co ma z wymieniania dev? Jednorazowy zysk powiesz.

A wcale nie bowiem pan Zbyszek musi kupic co jakis czas z 10 nowych gier bo stare sie opatrzyly. Do tego Krzysiu wymienił gre. Bardzo mu sie podoba i moze kupic dlc za 20 zl do niej.

Przypomina mi sie sposob myslenia mego sasiada. Sprzdawalismy wspolnie polaczone dzialki. On sobie wycenił je (sam, z,dooopy totalnie) na 12 tys ar. Inwestor zaproponował nam 9,800. Sasiad policzyl "straty" i sie załamał

Tak troche z tym "potencjalnym straconym zyskiem" przez uzywki jest.

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #143 dnia: Kwiecień 03, 2018, 17:16:46 »
Dla kupujących oczywiście. Nigdy się na nic z nikim nie składałeś?

Pomyślcie jakimi złodziejami są biblioteki publiczne. To dopiero skurwysyństwo czystej wody.

To w bibliotekach można pożyczać gry? Hmm...ciekawe dlaczego nie można

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #144 dnia: Kwiecień 03, 2018, 17:21:41 »
W US akuratnie gry można pożyczać w bibliotekach ;)

Swoją drogą dorzucę swoją cegiełkę skomplikowania problemu - w UK podobnie jak w US jest usługa podobna do GameFly, gdzie płacimy miesięczną opłatę i wymieniamy sobie gry. Co ciekawe przy tym najdroższym poziomie opłat (10 funtów, jeśli dobrze pamiętam) możemy zamawiać nowe gry i dostawać je na premierę. Wiadomo, że samemu się gry nie kupiło, ale wpłynęło się na tego usługodawcę, żeby wziął kolejną kopię gry X, bo jest zapotrzebowanie. Lepsze niż kupienie używki z Allegro? ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2018, 17:25:59 wysłana przez Emiel »
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #145 dnia: Kwiecień 03, 2018, 17:26:10 »
O porownanie książek do gier. Ma sens, podobny koszt i włożony wysiłek w wytworzenie, podobna użyteczność spoleczna.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #146 dnia: Kwiecień 03, 2018, 17:27:57 »
Dlaczego umniejszasz wysiłek włozony w tworzenie ksiazki?

Offline Qu84

• Ultimate Badass
Używki używane ponowne sprzedawane!
« Odpowiedź #147 dnia: Kwiecień 03, 2018, 17:32:40 »
Subskrypcja to raczej nie to samo co kupowanie sprzedawanie używek? Nie jest tak, że w przypadku subskrypcji zarabia się na tych, co płacą i nie używają?

Simplex, widziałeś kiedyś książkę z budżetem 30 milionów złotych i zespołem 50 ludzi pracujących nad nią 2 lata?

A co do gier i bibliotek w USA, to nie wiem. Serio to powszechna praktyka, a nie ciekawostka dostępna tylko w niektórych?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2018, 17:34:41 wysłana przez Qu84 »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #148 dnia: Kwiecień 03, 2018, 17:32:51 »
To chyba pytanie do Orsona ;)
No chyba ze wykryłes oczywisty sarkazm w mojej wypowiedzi i również użyłes sarkazmu.

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #149 dnia: Kwiecień 03, 2018, 17:35:44 »
Sarkazm powiadasz...oczywiście, że wykryłem!

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #150 dnia: Kwiecień 03, 2018, 17:37:41 »
Dlaczego nie widzisz różnicy między wysiłkiem jako trzeba włożyć w wydanie książki a zrobienie gry AAA?
bo jej nie ma wbrew pozorom.

Pan Jan jest pisarzem, pan Tomasz koderem. Pan Jan pptrzebuje jesc i opłacic mieszkanie, pan Tomasz podobnie. Owszem do zrobienia gry trzeba 50 Tomaszów. Wydawce stac na nich, za wiekszy wkład ma wiekszy zysk.

Do tego dochodzi specyfika. Pisanie to proces tworczy. Pisarz moze nie miec weny i praca stoii i nie wiadome kiedy ruszy. A takie Ubi sobie z jednej gry do drugiej asety przenosi.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #151 dnia: Kwiecień 03, 2018, 17:52:40 »
Bez pozorów różnica jest kolosalna. Sprawdź ile książek rocznie produkuje jeden Mróz i jakie ma przy tym koszta i porównaj z kosztami gier.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #152 dnia: Kwiecień 03, 2018, 18:09:33 »
Subskrypcja to raczej nie to samo co kupowanie sprzedawanie używek? Nie jest tak, że w przypadku subskrypcji zarabia się na tych, co płacą i nie używają?

Simplex, widziałeś kiedyś książkę z budżetem 30 milionów złotych i zespołem 50 ludzi pracujących nad nią 2 lata?

A co do gier i bibliotek w USA, to nie wiem. Serio to powszechna praktyka, a nie ciekawostka dostępna tylko w niektórych?
Oczywiście płacenie opłaty miesięcznej to nie to samo, ale zastanawiało mnie to czy gdybym płacił za to to jestem lepszy niż ktoś kupujący tylko używki? W gruncie rzeczy zmuszam dostawcę usługi do nabywania nowych gier niejako dla mnie, choć oczywiście ostatecznie skorzystają na tym liczni subskrybenci. Czyli czy korzystanie z tego jest dużo gorsze od tego, gdybym kupował grę samodzielnie z mojej perspektywy czystego sumienia? ;)

Co do bibliotek to nie wiem czy we wszystkich, ale wiem, że w tych dużych na pewno są gry do wypożyczenia. Głównie starsze tytuły i ograniczona liczba, ale jednak są dostępne, bo śledziłem swego czasu wątek na którymś z forów zachodnich z ciekawości i ludzie pisali co u nich jest itd. Oczywiście perspektywa może być zaburzona, ale nie wydawało się to być odosobnionym przypadkiem.

Widzę, że są w sieci nawet artykuły na ten temat datowane na 2009: https://kotaku.com/5164768/librarians-explain-why-video-games-at-the-library
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #153 dnia: Kwiecień 03, 2018, 18:19:41 »
Bez pozorów różnica jest kolosalna. Sprawdź ile książek rocznie produkuje jeden Mróz i jakie ma przy tym koszta i porównaj z kosztami gier.
nie potrafie sprawdzic jakie ma koszta. Jakie ma? :)

Co to znaczy? Jesli zdecydowalby sie zyc w namiocie, jesc zupy z Biedry i jedynie ładowac laptopa na cpn to liczymy ze ma koszta 400/ miesiac? A pan programista ma koszta 12 000 zl bo tyle zarabia i prowadzi wysoki standard zycia jak na Polske?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #154 dnia: Kwiecień 03, 2018, 18:26:51 »
Ma koszt utrzymania i ew jakiegos researchu, moze sekretarki, pisanie książek zajmuje mu maks kilka miesięcy. No i reklamy za co zapewne odpowiada wydawca. W gamedevie kilkudziesięciu/set pracownikow którzy pracują 2-4 lata, do tego dodatkowe koszty tworzenia assetow, opłacenie aktorów, menedżerow do zarządzania, reklamy na globalny rynek. Więc nie pisz ze tworzenie książek i gier jest porównywalne bo to bzdura.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2018, 18:28:28 wysłana przez Simplex »

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #155 dnia: Kwiecień 03, 2018, 18:29:21 »
Porownujesz jednostke (pisarza) wiec zestawmy go z programista/ kimkolwiek ze studia.
No całosciowo ciezko by praca 100 osob byla tansza niz 1 i to w kazdej branzy.
Ale takie prawo natury, ze wlozysz wiecej (gamedev) wyjmiesz wiecej niz pisarz

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #156 dnia: Kwiecień 03, 2018, 18:38:38 »
Ok, jak porównujesz jednego programiste ze studia to porównuj go do jednego palca pisarza, albo coś równie bezsensownego.
Porownujemy proces tworzenia książki do procesu tworzenia gry więc porównanie pisarza do jednego programisty to kompletna nielogiczna bzdura. Nie będę tego ciągnął bo szkoda zasobów.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #157 dnia: Kwiecień 03, 2018, 18:43:54 »
Do tego:

1 ludzie nie chca czytać
2  legalne piractwo aka Biblioteki

Vs moda na gejming.

Offline kolson

• Junior
  • *
« Odpowiedź #158 dnia: Kwiecień 03, 2018, 22:40:23 »
Napisz jak konkretne postępujesz, a my ocenimy czy postępujesz jak ostatni złodziej, czy nie.
Jezeli kupiłes uzywke A Way Out, to tak.

Akurat ta gra kompletnie mnie nie interesuje, nawet 5 razy używana i sprzedawana :)