Autor Wątek: Uncharted 4: A Thief's End  (Przeczytany 272631 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
Odp: Uncharted 4: A Thief's End
« Odpowiedź #1600 dnia: Maj 15, 2016, 11:01:01 »
Kojarzę ze jakiś znany aktor głosowy zrezygnował, bo nie podobaly mu się jakieś zmiany w fabule.

http://arstechnica.com/gaming/2015/10/alan-tudyk-i-left-uncharted-4-over-weird-changes-to-script/
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2016, 11:04:18 wysłana przez Simplex »

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #1601 dnia: Maj 15, 2016, 11:07:48 »
Alan Tudyk i Todd Stashwick zostali wycięci po zmianie historii przez TLoU Duo. Ploty, jeśli dobrze pamiętam, że jeden z nich miał grać pirata, więc może znowu byłby wątek fantastyczny.
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline meatbag

• I Am Robot
  • "Je n'avais pas besoin de cette hypothese-la."
« Odpowiedź #1602 dnia: Maj 15, 2016, 11:18:57 »
I am a HUGE fan of the uncharted series and I loved the quirky characters and lightheartedness of the first 3 games. In my opinion, all this has vanished in this installment. Again this is just my honest opinion.
The problem was the developers were trying to duplicate their success in The Last of Us. They tried to make it more gritty and realistic, this sucked out the wonder and discovery that were the hallmarks of the series. Think of a Survivor Island type reality show where ordinary people were at each other's throats for a shot at fame and fortune. Nothing more, nothing less. No wonder, no mystery.

The third act was filled with repetitive environmental puzzles and endless CoD inspired battles of A.I. grenade spamming and cheap enemy sniper kills. The end of the story was nearly in sight, but it felt like the developers were trying to prolong the playtime and it felt like a slog.

No to w sumie dość poważne zarzuty. Podtrzymujesz 9.5, Emilu?

Mmgl śpi czy profilaktyczny ban?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1603 dnia: Maj 15, 2016, 11:26:44 »
Recenzentka IGN narzekała ze pod koniec pacing siada.

"third act, where the pacing slows down to a crawl. This jungle section is repetitive, and Nate and friends do little in it but climb and shoot, rinse and repeat. After a while, every encounter blurred into one amorphous amalgamation of shootouts, cliff faces, and pushing crates off of ledges for your companion to clamber up. As it?s the longest section in Uncharted 4, it eventually became a slog."
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2016, 11:34:50 wysłana przez Simplex »

Offline Trupus

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #1604 dnia: Maj 15, 2016, 12:19:24 »
Pani z IGN jest legendą w pewnych kręgach.
To taki Tomasz tylko w spódnicy(?), zradykalizowany przez środowisko.

Swoją drogą będziemy teraz wklejać recenzje?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1605 dnia: Maj 15, 2016, 12:22:03 »
W pewnych jakich?

Dała 9/10 więc chyba jednak gra się jej podobala.

Offline daniob

• Badass
  • Natural Born Asshole
« Odpowiedź #1606 dnia: Maj 15, 2016, 12:29:33 »

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1607 dnia: Maj 15, 2016, 16:00:19 »
Póki co to żałuje, ze kupiłem grę teraz zamiast poczekać do świąt. Bo miałem taki zwyczaj, że serię ogrywałem w Wigilię. Czemu żałuję?

Bo gra choć świetna to dupy mi nie urywa. Na pewno nie grafiką, gameplay to tez stare dobre Uncharted. Nie jest to żaden przełom. Myślę, ze gra zyskała by w okresie jak święta- choinka i te sprawy.
Po prostu hype był za duży. Na razie woow miałem na ustach raz gdy Drake "grał w grę". Swoją drogą jaki lamus, on konsoli na oczy nie widział?  ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1608 dnia: Maj 15, 2016, 18:16:48 »
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2016, 18:19:33 wysłana przez Simplex »

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #1609 dnia: Maj 15, 2016, 18:23:11 »
Póki co to żałuje, ze kupiłem grę teraz zamiast poczekać do świąt. Bo miałem taki zwyczaj, że serię ogrywałem w Wigilię. Czemu żałuję?

Bo gra choć świetna to dupy mi nie urywa. Na pewno nie grafiką,

Piłeś, nie pisz.

Offline dKc

• Badass
« Odpowiedź #1610 dnia: Maj 15, 2016, 19:09:36 »
Ja też do końca nie rozumiałem dlaczego w forumogadce się tak jarali (np woda nie sprawia wrażenia idealnej), ale pewnie po prostu się nie znam.
Natomiast na plus jest to, że nie uświadczyłem w grze aliasingu, a w Uncharted 2 i 3 już widziałem, więc progress jest.

Z innej beczki - robił ktoś trofika ze spedrunem i zna jakieś dobre skróty w niektórych miejscach?

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #1611 dnia: Maj 15, 2016, 19:18:24 »
Nie ma skrótów, poprostu zapindalasz na najniższym poziomie trudności. 

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1612 dnia: Maj 15, 2016, 19:21:42 »
Swiatlo przeswituje przez ucho Drake.

Nice.

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #1613 dnia: Maj 15, 2016, 19:30:57 »
Jaki tam najs, przecież grafa jest słaba i dupy nie urywa :P

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1614 dnia: Maj 15, 2016, 19:58:03 »
Kontra na wlosach tez ladna ;).

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1615 dnia: Maj 15, 2016, 20:11:36 »

Bo gra choć świetna to dupy mi nie urywa. Na pewno nie grafiką,

Piłeś, nie pisz.
Ok nie wiem czego sie spodziewałem. Teraz kurz opadł i podczas strzelaniny w domu aukcyjnym uśmiechałem sie z zachwytu. Ale np obiekty w oddali to nadal spore uproszczenia. Konsole po prostu za cienkie, nawet Naughty Dog nie przeskoczy.

Ale nie wiem czy The Order nie jest ładniejsze (grałem dosłownie chwile wiec sie nie wypowiadam)

Offline Daggett

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #1616 dnia: Maj 15, 2016, 20:15:55 »
Skończyłem. Życie po U4 już nie będzie takie samo.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1617 dnia: Maj 15, 2016, 20:26:21 »
@Orson.
Zależy na co patrzysz. Są elementy, które nie robią i są takie, które wyglądają super, przywiązanie do niektórych detali ryje czachę. Destrukcja otoczenia jest na świetnym poziomie, ale np cieniowanie dla mnie wygląda dość dziwnie "studyjnie-sterylnie" i nawet wybiórczo źdźbła często w ogóle nie rzucają cienia, żeby jakieś krzaki obok rzucały  mocny etc. Jak dla mnie jest też trochę za HDRowato - cienie są za jasne, co też powoduje tego, że ciemność nie ukrywa  niedostatków -  taki artstyle.

To na bazie tych 2-3 krótkich filmików, które widziałem z finalnej gry.
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2016, 20:30:38 wysłana przez Blue__ »

Offline dKc

• Badass
« Odpowiedź #1618 dnia: Maj 15, 2016, 20:27:29 »
Ale nie wiem czy The Order nie jest ładniejsze (grałem dosłownie chwile wiec sie nie wypowiadam)
Miałem podobne przemyślenia. :) Jak wbiję trofea w multi i mi się zechce robić screeny to wrzucę kwadratowe palce z epilogu. ;]

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1619 dnia: Maj 15, 2016, 20:48:37 »
No i wkurzyli mnie z tym trofeum speedrun. Wychodzi, ze do platyny pasowało by 3 razy gre przejść a to dla mnie chyba za dużo.  :(

Offline l0l0

• Badass
« Odpowiedź #1620 dnia: Maj 15, 2016, 20:50:45 »
Też tak miałem z tą grafiką jak orson z początku (świetna ale bez opadu szczęki), ale doszedłem w końcu do 10 rozdziału i #omójboże.

(kliknij)

(screen po potraktowaniu go twitterem, ale chyba dobrze oddaje o co mi chodzi)

Z tego co widzę to jest jeszcze przed tym, więc zobaczymy, co napisze później.

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #1621 dnia: Maj 15, 2016, 21:00:40 »
Cholera ;D obym wytrymał do wyjścia PS4K. Nie zagladam tu wincej, bo kuźwa kupię stary model.
Tak. Nie każdy jest zniewolony własnymi decyzjami życiowymi.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1622 dnia: Maj 15, 2016, 21:10:34 »
W the order są korytarze, nieinteraktywne otoczenie oraz czarne pasy. O długości i miodnosci nawet nie mówię.

Offline dKc

• Badass
« Odpowiedź #1623 dnia: Maj 15, 2016, 21:50:49 »
No i wkurzyli mnie z tym trofeum speedrun. Wychodzi, ze do platyny pasowało by 3 razy gre przejść a to dla mnie chyba za dużo.  :(
Ale wiesz jaka to frajda grać w killroomach kiedy ma się włączone niektóre mody? Pisałem o tym w temacie o skończonych grach, ale powtarzam - jest moc. :]

@Simplex, no i dlatego piszemy tylko o grafice.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #1624 dnia: Maj 15, 2016, 21:56:51 »
Że jak? Przecież to po prostu Uncharted, są genialne scenki akcji, ale żeby zaraz to odmieniło czyjeś życie to nie bardzo.
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Daggett

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #1625 dnia: Maj 15, 2016, 21:59:27 »
O rety, przecież wiadomo, że nie dosłownie. Chodziło mi o to, że kończy się pewien etap gry, która swój początek miała dawno temu. Długo pewnie trzeba będzie czekać na kolejny tytuł tego rodzaju. Z taką historią, mechaniką, scenkami itd.

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #1626 dnia: Maj 15, 2016, 22:00:34 »
Panowie, nawet nie ma podstaw do dyskusji.
Bezsprzecznie najpiekniejsza gra konsolach, a czy troszku 'HDR'owo? hmm mnie to nie przeszkadza - akurat w te elementy moj telewizor potrafi ;)

Wlasnie skonczylem pierwsze przejscie (Hard). Okolo 18 godzin (20'30 na liczniku zliczajac czas stania w miejscu 2'40) - 63 znajdzki, 18 notatek odnalezionych, 16 stworzonych oraz 29 konwersacji. Jak widac cienki jestem w te klocki, pomimo iz zagladalem tu i tam. Zreszta, jak w zyciu - na grzyby tez nie chodze bo wszystko przocze...

Potwierdzam wczesniejsze slowa, po Wiedzminie 3 i Uncharted 4 juz nic nie bedzie smakowalo tak samo. Olbrzymi szacunek dla studia.

Że jak? Przecież to po prostu Uncharted, są genialne scenki akcji, ale żeby zaraz to odmieniło czyjeś życie to nie bardzo.
Emiel, tu bardziej chodzi o zawieszenie poprzeczki... ;)
(ninjed)

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #1627 dnia: Maj 15, 2016, 22:22:08 »
Ja rozumiem poprzeczkę, ale aż tak Wam się podobało? Bo pomijając grafikę, z której oczywiście ND jest znane to mechanicznie gra jednak dość mocno jest osadzona w poprzedniej generacji. W sensie production value oczywiście jest ponad skalą, ale nie widzę w tym tytule wyznaczników dla czegoś nowego, świeżego. Dla mnie to nie jest gra ani przełomowa, ani nawet najlepsze Uncharted. Od gier, które odmieniają życie oczekuję czegoś więcej, just saying.

Offline Daggett

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #1628 dnia: Maj 15, 2016, 22:31:37 »
Tak, bardzo mi się podobało. W sumie to cieszę się, że mam jeszcze jedną przygodę Drake'a to zobaczenia, bo nigdy nie grałem w 1 część. Wiadomo, że będzie to krok wstecz, ale dla samej historii myślę, że będzie warto.

Offline jakubor

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #1629 dnia: Maj 15, 2016, 22:33:55 »
Oj ciężko Ci będzie teraz grać w pierwszą część (drewno). ;)

U4 do gra kompletna, w którą włożoną niesamowitą pracę. Praktycznie wszystko w tej grze gra, od początku do końca. Zgadzam się, że nie jest to gra rewolucyjna, bierze pomysły z poprzednich części i podkręca je do 11.

GOTY.

// Marzy mi się by Rockstar zrobił grę w podobnym stylu, z ichniejszą narracją i zamkniętymi rozdziałami. Męczy mnie trend w branży na sandboxy, gdzie gracz ma sobie zabawę zapewnić i stracić pierdyliard godzin. Wolę zamknięte poziomy z niesamowitymi detalami (nie mam na myśli grafiki) i intensywną rozgrywką na te 12h.

W sumie większość mechanik już mają z Maxa oraz GTA. ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2016, 22:44:56 wysłana przez jakubor »

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #1630 dnia: Maj 15, 2016, 22:39:05 »
Dla mnie to nie jest gra ani przełomowa, ani nawet najlepsze Uncharted. Od gier, które odmieniają życie oczekuję czegoś więcej, just saying.
VR?

;))

A tak na serio, pewnie na coś lepszego trzeba będzie sporo poczekać. Stawiam, że pojawienie się nowych konsol na rynku niewiele w tym wypadku zmieni. Wychodzi sporo tytułów, które jest przyjemne i można miło spędzić przy nich czas, ale nie ma nic takiego jak U2. Dla mnie to na prawdę tytuł, który odstaje od reszty pod względem wszystkiego.

Szkoda, że w wielkiej teorii w tym roku nie pojawi się już nic co może konkurować z U4. Na E3 dostaniemy megabomby z datą wydania x lat do przodu, o ile w ogóle.

Offline Daggett

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #1631 dnia: Maj 15, 2016, 22:43:55 »
Nie chcę tutaj rozpoczynać system wars i tym podobnych,  ale Acrid też zwrócił na to uwagę. Czy faktycznie potrzebujemy tych nowych konsol już teraz? Czy U4 nie pokazało, że jednak może być ładnie na tym co jest?

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1632 dnia: Maj 15, 2016, 22:45:58 »
Ja rozumiem poprzeczkę, ale aż tak Wam się podobało? Bo pomijając grafikę, z której oczywiście ND jest znane to mechanicznie gra jednak dość mocno jest osadzona w poprzedniej generacji. W sensie production value oczywiście jest ponad skalą, ale nie widzę w tym tytule wyznaczników dla czegoś nowego, świeżego. Dla mnie to nie jest gra ani przełomowa, ani nawet najlepsze Uncharted. Od gier, które odmieniają życie oczekuję czegoś więcej, just saying.
zgadzam sie choc chciałbym by sie to jeszcze zmieniło. Szanse małe bo wszystko kapitalne ale przełomu nie ma. Zwłaszcza w gameplayu.

Dla mnie grą "po której wszystko jest inne" był Wiedźmin 3 np.

Offline jakubor

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #1633 dnia: Maj 15, 2016, 22:50:09 »
Nie chcę tutaj rozpoczynać system wars i tym podobnych,  ale Acrid też zwrócił na to uwagę. Czy faktycznie potrzebujemy tych nowych konsol już teraz? Czy U4 nie pokazało, że jednak może być ładnie na tym co jest?
Może być ładne jeżeli będzie robione przez ND ;), które jest znane z tego że potrafi wyciskać ostatnie soki z konsoli. Wątpię by multiplatforma tak wyglądała na obecnej generacji.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1634 dnia: Maj 15, 2016, 23:01:42 »
Ok, da się zrobić super grafikę ale potrzeba do tego najlepszych z najlepszych. Na mocniejszej konsoli nawet sredniacy (których jest większość - krzywa dzwonowa) dali by radę zrobić taką grafikę jaką na ps4 potrafi zrobić garstka wymiataczy.

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1635 dnia: Maj 15, 2016, 23:09:42 »
No i dobra, tyle ze niech to będa pełnoprawne konsole a nie znów jakies bidulki.

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #1636 dnia: Maj 16, 2016, 09:09:17 »
Ciągle mam problem, ale najpewniej:

U2 > U4 > U1 > U3.

Nie wiem czemu ta Trójka jest przeze mnie tak bardzo gnębiona, ale poprzeczka była dość wysoka postawiona. Nie wspominam tych piasków jakoś super. Może po latach się to zmieni, kto wie.

Offline Furio

• I Am Robot
  • R=2Gm/c2
« Odpowiedź #1637 dnia: Maj 16, 2016, 09:20:22 »
Marzy mi się by Rockstar zrobił grę w podobnym stylu, z ichniejszą narracją i zamkniętymi rozdziałami. Męczy mnie trend w branży na sandboxy, gdzie gracz ma sobie zabawę zapewnić i stracić pierdyliard godzin. Wolę zamknięte poziomy z niesamowitymi detalami (nie mam na myśli grafiki) i intensywną rozgrywką na te 12h.

Max Payne III jest czymś takim.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1638 dnia: Maj 16, 2016, 09:21:45 »
@Acrid ty przeszedłeś kolekcje Drake teraz?

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #1639 dnia: Maj 16, 2016, 09:29:28 »
Nie bardzo wiem o co pytasz. Grałem w remaster x miesięcy temu, grałem również na PS3. Ot, mój ranking po pojawieniu się kolejnej części.