Autor Wątek: Uncharted 4: A Thief's End  (Przeczytany 272404 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Muzi

• Ultimate Badass
Odp: Uncharted 4: A Thief's End
« Odpowiedź #320 dnia: Grudzień 14, 2014, 13:23:20 »
Swoją drogą widzę, że to znowu szczelanka gdzie zabija się więcej przeciwników niż w CoD :)

To chyba w Cod'a nigdy nie grałeś

Offline Michał Broda

• I Am Robot
    • M2- Podcast
« Odpowiedź #321 dnia: Grudzień 14, 2014, 19:56:58 »
Swoją drogą widzę, że to znowu szczelanka gdzie zabija się więcej przeciwników niż w CoD :)

To chyba w Cod'a nigdy nie grałeś

Nawet dzisiaj grałem jeszcze :)

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #323 dnia: Grudzień 15, 2014, 07:36:09 »
Jeżeli już w tytule coś jest nazwane "Shameful Display of Ignorance" no to ja mam od razu fanboj alert. Grafiki z E3 nie wolno porównywac do gameplayu, bo na E3 była cutscenka (nieważne, ze "in-engine"). Aha.

Uncharted to świętość, kto podnosi rękę na świętość jest ignorantem i hejterem.

Offline JasonX44

• Badass
« Odpowiedź #324 dnia: Grudzień 15, 2014, 11:25:10 »
Jak dla mnie ignorantami są osoby, które dopiero przy Uncharted 4 się ogarnęły, że w grach cutscenki renderowane na enginie gry wyglądają lepiej niż gameplay.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #325 dnia: Grudzień 15, 2014, 12:07:30 »
Czyli po obejrzeniu materiału z E3 od razu wiedziales ze to cutscenka i ze gra będzie wyglądac gorzej?

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #326 dnia: Grudzień 15, 2014, 12:10:12 »
well, ostatnie 2-3 e3 to chyba po kazdym filmiku wiem ze ta gra u mnie tak wygladac nie bedzie :D czy to biedakonsoli wina, czy za slabego pc, czy tez devov oszukistów...

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #327 dnia: Grudzień 15, 2014, 12:13:03 »
Czyli po obejrzeniu materiału z E3 od razu wiedziales ze to cutscenka i ze gra będzie wyglądac gorzej?

To, że to była cutscenka było oczywiste. Do tego, że gry wyglądają gorzej niż na materiałach reklamowych wszyscy powinni być chyba przyzwyczajeni.
"Men, it has been well said, think in herds; it will be seen that they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one." Charles Mackay
"kłamstwo łatwo sprzedać paroma zdaniami i atrakcyjnym hashtagiem, a prawda bywa nudna i przydługa" znany bloger Bart

Offline Michał Broda

• I Am Robot
    • M2- Podcast
« Odpowiedź #328 dnia: Grudzień 15, 2014, 12:15:46 »

To, że to była cutscenka było oczywiste. Do tego, że gry wyglądają gorzej niż na materiałach reklamowych wszyscy powinni być chyba przyzwyczajeni.

Nie, do tego nie mam zamiaru się przyzwyczajać, jest to oszukiwanie klientów i NIE przyzwyczaję się do tego, wciąż są producenci, którzy NIE oszukują ludzi przed premierą. I akurat Naughty Dog wierzyłem.

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #329 dnia: Grudzień 15, 2014, 12:19:12 »
Masz prawo się tak czuć. Moje stwierdzenie miało tylko na celu pokazanie, że obecnie zakładać się powinno, że przed premierą NIE zobaczysz jak gra wygląda w rzeczywistości.

No i Naughty Dog już swoje za uszami miało przecież.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2014, 12:24:31 wysłana przez szczqcz »
"Men, it has been well said, think in herds; it will be seen that they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one." Charles Mackay
"kłamstwo łatwo sprzedać paroma zdaniami i atrakcyjnym hashtagiem, a prawda bywa nudna i przydługa" znany bloger Bart

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #330 dnia: Grudzień 15, 2014, 12:27:34 »
Moze to tez byly cutscenki? 8)

Swoja droga ja bylem pewien ze gra tak nie będzie wyglądac jak na e3 i jednocześnie dzialac w 60fps, myślałem ze albo albo. A tymczasem okazuje sie ze ani ani.

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #331 dnia: Grudzień 15, 2014, 12:28:11 »
Ja biore za wyznacznik pierwszy gameplay, a trailerami sie nie sugeruje.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #332 dnia: Grudzień 15, 2014, 12:29:32 »
"Pierwszy gameplay to zaden wyznacznik bo to wczesna pre-alpha".

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #333 dnia: Grudzień 15, 2014, 12:31:22 »
To wyznacznik dolnej granicy oczekiwań. Sprawdzić czy nie Alien: Colonial Marines.

Offline Pistak

• Super Badass
  • !
« Odpowiedź #334 dnia: Grudzień 15, 2014, 12:34:24 »
Reklamy gier (trailery, gejmpleje itd itp) można porównać do reklam bułek w Mcdonalds. Na zdjęciu takie wielkie i piękne, w rzeczywistości małe i brzydkie, a i tak wszyscy wpierdalają.

Ciekawe jest to, że gracze 20+ wciąż wierzą w reklamy i dają się omamić :D
"W wyścigu szczurów zająłbym ostatnie miejsce."

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #335 dnia: Grudzień 15, 2014, 12:40:41 »
Nie chodzi o wiare i o danie sie omamić, ale o pretekst do pohejtowania. ND samo dostarcza amunicję :)

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #336 dnia: Grudzień 15, 2014, 12:49:03 »
Reklamy gier (trailery, gejmpleje itd itp) można porównać do reklam bułek w Mcdonalds. Na zdjęciu takie wielkie i piękne, w rzeczywistości małe i brzydkie, a i tak wszyscy wpierdalają.

Ciekawe jest to, że gracze 20+ wciąż wierzą w reklamy i dają się omamić :D

Ciężko równać w tym przypadku gry do burgera. To jest jednak forma sztuki (gry, nie burgery) i jeżeli oglądasz trailer filmu, masz singiel z albumu albo fragment wystawy to mniej więcej wiesz czego się spodziewać. Jeżeli spotka cie rozczarowanie, to raczej nie będzie związane z aspektem technicznym (oczywiście zdarzają się wyjątki, fakap z Mettaliką - chyba Death Magnetic albo trailer Jack Strong sugerujący level produkcji dorównujący zachodnim produkcjom).

Niemniej po tylu wpadkach nikt już nie powinien wierzyć wydawcom. Ale co z tego, i tak cały czas łykamy to gówno (nie ukrywam, że też sam wpadam w tę pułapkę niemal zawsze).

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

ImYourFather

• Gość
« Odpowiedź #337 dnia: Grudzień 15, 2014, 12:50:36 »
Zagadka z których czesci pochodzą ponizsze obrazki a ktore z "nextgena"  ;)

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #338 dnia: Grudzień 15, 2014, 12:51:48 »
Zagadka: kto dostanie karnego kutasa?

pozdr
psn - Skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #339 dnia: Grudzień 15, 2014, 12:52:19 »
jeżeli oglądasz trailer filmu (...) to mniej więcej wiesz czego się spodziewać.

michaeljordan.gif

Ale co z tego, i tak cały czas łykamy to gówno (nie ukrywam, że też sam wpadam w tę pułapkę niemal zawsze).

Ja sobie wypraszam, nic nie łykam.

@ImYourFather
Większego obrazka nie było?

Offline Pistak

• Super Badass
  • !
« Odpowiedź #340 dnia: Grudzień 15, 2014, 12:54:53 »
@Screwball
Osobiście trailerów nie oglądam. Wyjątkiem są te całe konferencje z E3, czy ostatnio PSX. Wystarczy mieć zdrowe podejście i nie wierzyć reklamom. Nie chodziło mi o porównanie burgera do gry, tylko formy tych produktów przedstawionych w reklamie. Single z płyt zazwyczaj są wybierane pod publikę (utwory z melodią wpadającą w ucho itp).
"W wyścigu szczurów zająłbym ostatnie miejsce."

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #341 dnia: Grudzień 15, 2014, 12:58:17 »
Przeczytajcie jeszcze raz co napisałem. Chodzi mi wyłącznie o aspekt techniczny. Owszem, do trailerów filmów czy na single są wybierane "lepsze" materiały, ale raczej później nie będzie tak, że reszta filmu czy płyty brzmi jak gówno albo znacznie się różni technicznie. I są oczywiście wyjątki, o czym wspomniałem, ale to jest bardzo daleko od tego co mamy w gierkach, gdzie panuje w tej chwili plaga downgradu.

pozdr
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2014, 12:59:54 wysłana przez Screwball »
psn - Skrubolski

ImYourFather

• Gość
« Odpowiedź #342 dnia: Grudzień 15, 2014, 13:33:31 »
No i Naughty Dog już swoje za uszami miało przecież.

to akurat jest bez znaczenia bo wszystkie cutscenki do tej pory w grach ND były renderowane , uncharted 4 bedzie pierwszą ich grą z cutscenkami w realtimie (przynajmniej niektorymi cutscenkami.

http://gearnuke.com/pre-rendered-cutscenes-naughty-dog-starting-uncharted-4-report/

Offline MoneyLuck

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #343 dnia: Grudzień 15, 2014, 13:56:30 »

(kliknij)

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #344 dnia: Grudzień 15, 2014, 13:58:30 »
Faktycznie, za każdym razem jak jakiś deweloper mówi, że jego goal jest taki albo inny, to później to osiągają ;)

pozdr
psn - Skrubolski

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #345 dnia: Grudzień 15, 2014, 14:00:08 »
Apropos "nie gameplaya z E3": "Corrinne Yu has further confirmed that this was an in-game level, running in real-time on a PS4. "

Offline MoneyLuck

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #346 dnia: Grudzień 15, 2014, 14:00:54 »
Faktycznie, za każdym razem jak jakiś deweloper mówi, że jego goal jest taki albo inny, to później to osiągają ;)

pozdr
Lekki południowy troll jeszcze nikomu nie zaszkodził ;)

Offline Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #347 dnia: Grudzień 15, 2014, 14:01:21 »
Moze to tez byly cutscenki? 8)

Swoja droga ja bylem pewien ze gra tak nie będzie wyglądac jak na e3 i jednocześnie dzialac w 60fps, myślałem ze albo albo. A tymczasem okazuje sie ze ani ani.

To były cutscenki.

A co do oszukiwania przez ND, to chyba kiepsko im to wyszło. Oszukańczy materiał z E3 został zdemaskowany przez samo ND kilka miesięcy później. Takich rzeczy nie powinno się robić przed premierą;-)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2014, 14:13:17 wysłana przez Qu84 »
Ceterum censeo reviewers esse delendam!

Offline JasonX44

• Badass
« Odpowiedź #348 dnia: Grudzień 15, 2014, 14:04:06 »
Wiedziałem, że to cutscenka, bo gdyby był gameplay to napisaliby Actual Game play with variable camera angles

Ja biore za wyznacznik pierwszy gameplay, a trailerami sie nie sugeruje

"Pierwszy gameplay to zaden wyznacznik bo to wczesna pre-alpha".
Jest wyznacznikiem minimum jakiego można się spodziewać.

Skąd wiesz, że ani, ani ? Gra w prealpha działa spokojnie w ponad 30 klatkach więc jest duża szansa, że na premierę po optymalizacji będzie działała w 60.

Apropos "nie gameplaya z E3": "Corrinne Yu has further confirmed that this was an in-game level, running in real-time on a PS4. "
Więc była to cutscenka z pewnego rozdziału z gry renderowana w czasie rzeczywistym na PS4.

Offline Irreversible

• I Am Robot
  • Huc venite pueri ut viri sitis
« Odpowiedź #349 dnia: Grudzień 15, 2014, 14:10:09 »
Reasumując poziom cut scenek może będzie jeszcze lepszy.
Jeśli poziom gameplay'a będzie na poziomie prezentacji z psx, będę zadowolony z finalnego produktu.
Poziom dramy jest absurdalny. Hype i Wishful thinking ponad rozum i potem mamy kilkaset postów o niczym.

Steam, GoG, Origin: Irr3versible; Battlenet: Irr3versible#1100; Uplay: Nutshell
Serdeczna prosba o dopisanie krotkiego komentarza wskazujacego na forum przy zaproszeniu.

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #350 dnia: Grudzień 15, 2014, 18:27:06 »
Porownanie cutscenki. Byc moze jest duzy downgrade, ale dla mnie niezauwazalny.

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #351 dnia: Grudzień 15, 2014, 18:39:34 »
it becomes immediately apparent that this isn't quite the same Drake we saw at E3 2014. While his facial structure appears comparable, the quality of his hair is reduced significantly while lighting and shading lack the sense of realism presented in the teaser, and the detail of his bandolier and shirt also seems pared back.

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2014-is-uncharted-4-the-generational-leap-we-were-hoping-for

Wiem, że cenisz sobie DF, ale tutaj moim zdaniem się nie popisali. W każdym razie nie widzę tego o czym piszą. Nazwijcie mnie ślepym kretem, ale nie widzę znaczącego pogorszenia jakości włosów (pomijając nawet to, że wątpliwe jest tak kategoryczne stwierdzenie przy porównywaniu włosów suchych i mokrych; LOL, sam się śmieję, gdy to piszę). Nie widzę tych zmniejszonych detali koszulki i bandoliera, ale tego chyba sami nie byli pewni, skoro użyli słówka "seems". Ale najbardziej mnie dziwi fragment o oświetleniu. Takie fachury porównują oświetlenie w zupełnie innych scenach, kiedy oczywistym jest, że światło w nocy da zupełnie inny efekt niż rozproszone światło dzienne? No dobrze, niech im będzie, w końcu to oni są ekspertami. W takim razie znowu nie widzę tego braku realizmu oświetlenia. Nie wiem czego brakuje na poniższym zrzucie (z YouTube zrobiłem, szukać mi się nie chciało). Skóra świeci się delikatnie od potu, nawet w zacienionej części twarzy. No czego tu brakuje do pełnego realizmu?

« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2014, 18:41:08 wysłana przez Czaju »
PSN ID: czajuprime

Offline Muzi

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #352 dnia: Grudzień 15, 2014, 20:39:37 »

To było oczywiste

Edyta: Simplex obraził się na ND
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2014, 20:45:53 wysłana przez Muzi »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #353 dnia: Grudzień 15, 2014, 21:21:30 »
Czemu od razu obraziłem? Ja się świetnie bawiłem przy każdej części U3, to był jeden z powodów zakupu konsoli. I zapewne U4 to będzie argument za zakupem PS4 (oraz Uncharted Trilogy 1080p60 8) ). Po prostu nie podoba mi sie pierdzielenie o "in-engine", zwłaszcza mogli dać sobie siana po tych wszystkich dramach z watch_dogs, colonial marines, unity i wszelkimi innymi downgradami - do tego sądząc po wypowiedziach fanbojów (nie na tym forum), to niektórzy naprawdę wierzyli że gra bedzie tak wyglądać i używali tego argumentu jako pałki do bicia "hejterów".
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2014, 21:46:58 wysłana przez Simplex »

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #354 dnia: Grudzień 15, 2014, 22:17:06 »
Ja wierzyłem, że to będzie tak wyglądać, bo trzeba mieć marzenia (wciąż czekam na The Last Guardian i TimeSplitters Trilogy HD);D
Niestety ten gameplay zawiódł moje oczekiwania, bo gra wygląda dużo gorzej niż na materiale co to był captured directly form PS4.
Całkiem niedawno ograłem trylogię, więc wspomnienie oprawy graficznej mam świeże i mogę napisać tylko tyle, że U4 wygląda zaledwie poprawnie. Jeśli tak będzie wyglądać finalny produkt to przesiadam się na PC ;)
"Co się tak kurwa patrzysz? Nas tu nie ma!"

Offline tomee

• Super Badass
« Odpowiedź #355 dnia: Grudzień 15, 2014, 22:25:49 »
Tam na pewno U4 będzie w 4K i 150fps ;)

Offline Muzi

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #356 dnia: Grudzień 15, 2014, 22:30:28 »
Nie wiedziałem Szczwany, że U4 na PC wychodzi. Tylko wiesz, złożysz peceta za grubą kasę z 4690k czy 4790k i gtx 970/980 i znów, jak z Uncharted będziesz oczekiwał nie wiem czego, a tu się okaże, że full hd i 60 klatek niemożliwe bez stutteru i spadków fpsów.

Niektórzy się śmieją, że konsole nie wyciągają 1080p i 60 klatek, a na PC jest to samo. No, ale to nie wątek o tym.

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #357 dnia: Grudzień 15, 2014, 22:36:40 »
To z przesiadką na PC to tylko taka pusta groźba ;)
U1 sprzedało mi PS3, jak na razie U4 nie sprzedaje mi PS4.
Nie interesuje mnie ile będzie klatek i jaka rozdzielczość. Liczy ogólny design i pietyzm w oddaniu szczegółów.
U4 wygląda biednie pod tym względem. Poruszające się roślinki były już w MGS3 na PS2 z 36 MB pamięci ::)
"Co się tak kurwa patrzysz? Nas tu nie ma!"

Offline Muzi

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #358 dnia: Grudzień 15, 2014, 22:46:01 »
Ktoś wyżej umieścił fajny filmik gdzie gościu opisuje wszystkie smaczki. Polecam i dziwię się, że nie widzisz progresu na tym gejmpleju. Ja bym kupił ps4 dla Uncharted 4, bo co jest lepszego IMO  na rynku gier od Uncharted. Może Arkham Night lub Wiedźmin to jedynie przebije IMO. Ja to mam ochotę kupić PS4 dla DC i The Order  ;), bo na U4 to jeszcze poczekamy.

ImYourFather

• Gość
« Odpowiedź #359 dnia: Grudzień 16, 2014, 00:07:24 »
Nie wiedziałem Szczwany, że U4 na PC wychodzi. Tylko wiesz, złożysz peceta za grubą kasę z 4690k czy 4790k i gtx 970/980 i znów, jak z Uncharted będziesz oczekiwał nie wiem czego, a tu się okaże, że full hd i 60 klatek niemożliwe bez stutteru i spadków fpsów.

Niektórzy się śmieją, że konsole nie wyciągają 1080p i 60 klatek, a na PC jest to samo. No, ale to nie wątek o tym.

dyskusja byla juz wałkowana setki razy ale powtórzę ....to ze aktualnie pecety mimo swojego powera są w odstawce (tzn nie są głównym targetem przy robieniu gier AAA to fakt i trzeba byc slepym zeby tego nie widziec, konsole w tym aspekcie rządzą i basta) ...ale jesli ktos zainwestuje w peceta to w zamian otrzyma to samo co na konsoli + pare ficzerów w niektórych grach (PhysX, tesellacje, i inne pierdolety upiekszające) i wszystko to w full hd w płynnosci zaleznej od mocy jego bebechów i tego jak została napisana dana gra ..przykładowo Shadow of Mordor albo Alien Isolation chodzi bardzo płynnie (a ten drugi zapierdziela nawet na słabych kartach w full hd płynnie) ale juz do takiego FAR CRY 4 trzeba miec mocniejszy konfig zeby cieszyc sie ULTRA z full HD w 60-70 klatkach. Są gry w których jest stuttering i spadki fpsów i są takie gdzie jest to znikome .

Pytanie powstaje czy ja wole grać na sprzecie który oferuje mi ładną grafike w 30 klatkach ze spadkami do 15-tu czy na sprzęcie który oferuje mi ładną grafike ze spadkami do 30-40 klatek. Kwestie kosztów takiej zabawy pomijam bo to temat na odzielną dyskusję.

a wracając do Uncharted 4 to jak dla mnie (pomijając wygląd postaci w custscenkach i rozdzielczosc) różnice w grafice są kosmetyczne w stosunku do tego co mielismy na PS3 (przeszedłem wszystkie czesci z bananem na ustach), czekam na kolejne gameplaye z innych lokacji moze sie miło zaskoczę  8)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2014, 00:10:37 wysłana przez ImYourFather »