Autor Wątek: Tom Clancy's The Division  (Przeczytany 531413 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michau

• Badass
Odp: Tom Clancy's The Division
« Odpowiedź #1040 dnia: Luty 01, 2016, 12:04:52 »
Kolejny argument za wersją konsolową jest taki, że wolę grać na padzie. Do tego można albo przybucowac, albo kupić płytową i ewentualnie odsprzedać. Kąąsole rząądzą! ;)

Aż sobie to chyba w sygnaturkę wrzucę :D

EDIT: Vramin Ninja :P
----------

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1041 dnia: Luty 01, 2016, 12:06:37 »
No co ja poradzę, ze 2,5 roku po premierze konsol wreszcie wyszła gra której konsole nie muszą wstydzic. Albo po prostu się starzeję ;)

Szczyt skurwysyństwa w DZ - poczekać w ukryciu aż wszyscy podbiegną do linki, a potem rzucić tam granat i dobić rannych - ktoś tak mi zrobił wczoraj, ale na szczescie nie zdążył dobić.

Jak będziecie cytować, to razem z emotikonem na końcu :P

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #1042 dnia: Luty 01, 2016, 12:10:57 »
No to ja na chwilę przejmę pałeczkę Simplexa ;)
Też macie straszny popup tekstur na PS4 czy to mi po prostu dysk zaczyna padać?

Offline Michau

• Badass
« Odpowiedź #1043 dnia: Luty 01, 2016, 12:11:53 »
Tak na serio Simplex, to kup wersję na Łoniaka. Grać będziesz miał z kim, a jak stwierdzisz, że połatali wersję na PC, będziesz mógł łoniakową wersję oddać na handel i kupić sobie tamtą. Minus pewnie tego będzie taki, że na PC byś musiał zaczynać od zera :P
----------

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1044 dnia: Luty 01, 2016, 12:15:25 »
Tak na serio to poważnie to rozważam. Ale raczej nie za 280zł na premierze ;)

No to ja na chwilę przejmę pałeczkę Simplexa ;)
Też macie straszny popup tekstur na PS4 czy to mi po prostu dysk zaczyna padać?
Ergo, my nigga! ;)
Zdefinjuj 'straszny'. Jak dla mnie straszny to był w alphie na One. Doslownie kazda tekstura z bliska była rozmazaną kupą i doczytywała się po kilku sekundach.
Ja grałem na PS4 i nie było tragedii, ale faktycznie niektóre tekstury potrafiły się doczytywać z opóźnieniem. Na PC z gra zainstalowaną na SSD oczywiście nie ma doczytywania.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #1045 dnia: Luty 01, 2016, 12:41:37 »
No ja już dawno nie widziałem takiego popupu jak w tym demie. To jest moje jedyne graficzne pierdololo na które jestem uczulony i jak widzę takie doczytywanie się tekstur to odechciewa mi się grać.

Offline Ja Być z Polska_

• I Am Robot
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #1046 dnia: Luty 01, 2016, 12:52:00 »
Ostatnie 2 slowa bede cytowal!

Bo to sama prawda. Dostajesz co ci devy zrobią i tak grasz, nic nie zmienisz. A jak na PC na karcie za 1600 zł nie masz 1080p60 na medium, to nadaje się do wyjebania przez okno, a nie do grania.

Ale ja już muszę skończyć z kupowaniem gier na premierze. Wyjątkiem będą Truck Simulatory od SCS oraz Forza, reszta to ścierwo do kupienia za 5 euro po dwóch latach.
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #1047 dnia: Luty 01, 2016, 13:02:36 »
Bo do DZ musisz mieć Mityczną Zgraną Ekipę(TM) ;)

Mnie się raz prawie udał zabawny myk. Jacyś kolesie (chyba rogue) czekali na ewakuację, ja byłem sam. Jak zleciała lina z helikoptera to pobiegłem na pałę oddawać sprzęt. Chwilę im zajęło zanim zrozumieli, że ja nie jestem swojak no i niestety mnie zabili, ale brakło mi dosłownie ułamka sekundy do oddania fantów. W każdym razie w DZ (nie mylić z DayZ ;) ) są emocje). Zobaczymy, może kupić wersję na One, jeżeli nie wyelminują cheaterów.  Kolejny argument za wersją konsolową jest taki, że wolę grać na padzie. Do tego można albo przybucowac, albo kupić płytową i ewentualnie odsprzedać. Kąąsole rząądzą! ;)

W becie wystarczyło uciec za linię, która blokuje strefy w becie. Po 10s wrzucało cię do Safe House'u
Ogólnie bajer polega na tym, że jak chcesz się pozbyć czachy, trzeba leciec właśnie do Safe House'u

Dwa, że PvE jest mocno okrojone, więc nigdzie nie jest napisane, że nie da się grac broniami z PvE na DZ ;) Raczej to kwestia Lootu

Ja cały czas biegam z ACRem :)
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2016, 13:15:28 wysłana przez biomedic »

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1048 dnia: Luty 01, 2016, 13:02:51 »
No ja już dawno nie widziałem takiego popupu jak w tym demie.
Każdy ma innego fizia(no dobra Vramin i Vuko nie majo żadnego! ;) ), mi np. popup w większości gier zupełnie nie przeszkadza, zwykle go nie zauważam, bo patrzę parę metrów przed siebie, a nie na horyzont.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2016, 13:04:25 wysłana przez Blue__ »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1049 dnia: Luty 01, 2016, 13:07:41 »
Ostatnie 2 slowa bede cytowal!

Bo to sama prawda. Dostajesz co ci devy zrobią i tak grasz, nic nie zmienisz. A jak na PC na karcie za 1600 zł nie masz 1080p60 na medium, to nadaje się do wyjebania przez okno, a nie do grania.

Ale ja już muszę skończyć z kupowaniem gier na premierze. Wyjątkiem będą Truck Simulatory od SCS oraz Forza, reszta to ścierwo do kupienia za 5 euro po dwóch latach.
Czyli postanowione, kupujemy na łoniaka!

Offline Ja Być z Polska_

• I Am Robot
« Odpowiedź #1050 dnia: Luty 01, 2016, 13:15:28 »
Mówienie o sobie w liczbie mnogiej to chyba podobny problem jak w trzeciej osobie.
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #1051 dnia: Luty 01, 2016, 13:15:57 »
Mówienie o sobie w liczbie mnogiej to chyba podobny problem jak w trzeciej osobie.

On liczy na Ciebie :)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1052 dnia: Luty 01, 2016, 13:18:03 »

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1053 dnia: Luty 01, 2016, 13:25:02 »
Przybucować, a potem konto z grą odsprzedać! ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1054 dnia: Luty 01, 2016, 13:28:08 »
Tylko wtedy jeden z buców nie gra na własnym koncie, tylko na tym odsprzedawanym.

Offline Ja Być z Polska_

• I Am Robot
« Odpowiedź #1055 dnia: Luty 01, 2016, 13:28:58 »
W teorii jak będzie je miał w tle zalogowane, to może grać na dowolnym.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1056 dnia: Luty 01, 2016, 13:29:58 »
Dokładnie tak jak pisze Harold alias JBzP.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1057 dnia: Luty 01, 2016, 13:30:53 »
A w praktyce? Dwie osoby moga jednocześnie bucować grę online, będąc zalogowanym na koncie trzecim, zawierającym gre? I kto musi mieć golda?

Ja chwalę grafikę Division, to inni musza hejcić, żeby równowaga we wszechświecie była zachowana.

Otóż gram od piątku w betę The Division na PS4 i moje pierwsze wrażenia związane z tą wersją były wręcz słabe i dopiero po kilku godzinach z grą zacząłem doceniać niektóre detale, co jednak nie zmienia faktu, że ogólnie wrażenia z wersji na tą konsolę są co najwyżej dobre, ale na pewno dalekie od zachwytów.
Nie chodzi mi o porównanie z wersją z E3 2013, nie jestem tak głupi, ale o ogólne porównanie jakości grafiki nowej gry Ubisoftu z innymi grami z PS4 w które miałem przyjemność zagrać. W filmiku porównującym framerate na PS4 i Xbox One użyto nawet stwierdzenia, że ta TD pokazuje techniczne możliwości obecnej generacji konsol, z czym absolutnie nie mogę się zgodzić. Owszem, jest to gra ze sporym otwartym światem, ale w tym świecie poza misjami niewiele się dzieje, a i wtedy poza kilkoma-kilkunastoma postaciami na ekranie, wymianie ognia i sporadycznymi wybuchami nic innego się nie dzieje, nie ma żadnych pojazdów, zaawansowanej fizyki (czasem szybki się posypią, spadnie jakaś butelka ze stołu czy coś się rozleci lub upadnie, ale to raczej standard).
Na plus gry na pewno trzeba zaliczyć dużą otwartą mapę z wieloma przejściami i miejscami w które można wejść lub na które można się wdrapać, bardzo dobrze odwzorowane efekty pogodowe, ładne odbicia w kałużach i stały framerate (swoją drogą mam wrażenie, że Ubisoft przede wszystkim pod tym kątem zoptymalizował grę i w sumie chwała im za to, bo do słabszej grafiki można się przyzwyczaić, a to jednak strzelanka i ciężko by było grać online przy spadkach poniżej 30 klatek).
Minusów jest jednak sporo... Po pierwsze zdziwiłem się czytając artykuł, że gra działa w rozdzielczości 1080p. Zwyczajnie na to nie wygląda. Dużo jest poszarpanych krawędzi (tragedii nie ma, ale w szoku byłem czytając w artykule pochwały pod adresem metod wygładzania), scena bardzo szybko w odległości traci detale, obiekty i postacie wydają się mieć jakąś nienaturalną otoczkę która wyróżnia je z tła, cienie mają średnią jakość detali i są zdecydowanie zbyt mocno poszarpane, obiekty i szczegóły w niektórych miejscach wyraźnie się doczytują, co boli szczególnie kiedy np. przechodzimy nocą pięknie oświetloną świątecznymi lampionami ulicą, a przed nami, dosłownie kilkanaście metrów przed postacią, zapalają się dopiero po kolei kolejne lampki... Daleko mi do zachwytów nad oświetleniem, a już choćby do tego zastosowanego w Star Wars Battlefront zwyczajnie nie ma porównania. Rozumiem, że często w zimę dni są szare, brzydkie i przygnębiające, ale brakuje mi więcej scen takich jak o świcie, kiedy Słońce pięknie przebija się pomiędzy budynkami. Widać, że można, ale nie wiem, czy się nie chciało, czy zwyczajnie zabrakło pary...
Summa summarum The Division moim zdaniem nie wygląda źle na konsolach, wygląda nawet całkiem dobrze, ale tylko dobrze. Ma momenty, ale często też wydaje się być mocno przeciętne. Grafika nie jest dla mnie czynnikiem najważniejszym, a że jest solidnie i gra trzyma stałą ilość klatek, to też na pewno nie zniechęci mnie to do ewentualnego zakupu, niemniej nie jest to na pewno ani szczyt, ani nawet górna półka możliwości obecnej generacji konsol.

Jakbym siebie czytał, tylko że sie ze sobą nie zgadzam ;)

Offline Ja Być z Polska_

• I Am Robot
« Odpowiedź #1058 dnia: Luty 01, 2016, 13:33:09 »
W praktyce u siebie mogłem grać w Forze na drugim koncie gdy moje główne konto było zalogowane, nie mogłem gdy nie było zalogowane. Nie wiem czy to działa we wszystkich grach.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1059 dnia: Luty 01, 2016, 13:34:08 »
Jeżeli jest coś co umożliwia zbyt łatwe bucowanie, to MS to pewnie prędzej lub później zablokuje.

Offline Ja Być z Polska_

• I Am Robot
« Odpowiedź #1060 dnia: Luty 01, 2016, 13:36:05 »
Przez 2.5 roku nie zablokowali. I tak chyba tylko dwie osoby mogą jednocześnie grać, bo chyba więcej niż jedna osoba nie może być w danym czasie zalogowana.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1061 dnia: Luty 01, 2016, 13:44:39 »
Dokładnie jak pisze JBzP. U jednego gościa konto "GRA" jako domowe bez zalogowania, drugi loguje się na konto "GRA" i swoje konto jednocześnie. Powinni raczej bez problemu grać ze sobą.

Offline wojtakus

• Mieszkaniec tego forum
  • I serve one master, and his name is gaming
    • Moja strona
« Odpowiedź #1062 dnia: Luty 01, 2016, 14:02:04 »
Czy któryś z kolegów szanownych ma zbędny kod do bety na PS4 która to jest przedłużona do wtorku podobno :D

Offline Daggett

• I Am Robot
  • #nikogo
« Odpowiedź #1063 dnia: Luty 01, 2016, 14:25:21 »
Czyżby kolejna beta? Chociaż w tym czasie to ciężko nazywać to bętą
http://www.eurogamer.net/articles/2016-02-01-looks-like-the-division-is-getting-an-open-beta-this-month

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
    • https://twitter.com/Vramiin
« Odpowiedź #1064 dnia: Luty 01, 2016, 14:42:36 »
Rivelazione, signore Daggett ;)

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #1065 dnia: Luty 01, 2016, 14:43:42 »
Czyżby kolejna beta? Chociaż w tym czasie to ciężko nazywać to bętą
http://www.eurogamer.net/articles/2016-02-01-looks-like-the-division-is-getting-an-open-beta-this-month

Skoro ta jest nazywana Pierwszą, to logiczne jest że będzie następna :) I tak jak myślałem pewnie będzie Open

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?

Offline Marcin Szymański_

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #1067 dnia: Luty 01, 2016, 16:37:09 »
Dzisiaj na streamie jeden z devów mówił, że wszyscy pracują nad antihackiem. To ja nie wiem komu wierzyć.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1068 dnia: Luty 01, 2016, 17:17:11 »
Developer oddał blok a teraz w pocie czoła montuje zamki w drzwiach.

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
« Odpowiedź #1069 dnia: Luty 01, 2016, 17:20:22 »
AFAIR to już w Diablo 2 z 2000 roku dane postaci do trybu multiplayer były trzymane tylko na serwerze :)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2016, 23:30:51 wysłana przez Simplex »

Offline Michau

• Badass
----------

Offline Razer

• Mieszkaniec tego forum
  • 1R
« Odpowiedź #1072 dnia: Luty 02, 2016, 02:14:54 »
timelapse:  http://www.gamersyde.com/news_timelapse_on_the_division_s_beta-17497_en.html

Obłęd. Przez trzy dni grania nie było godziny żeby ktoś z drużyny nie krzyknął "o kur#@, jak to wygląda!" (pc). Dla mnie to obecnie najładniejsza gra wideo (dopiero jutro sprawdzę Tomb Raidera). Te odbicia, te cienie, ta wolumetryka i cząsteczki, ten wszechobecny syf i miliony obiektów rozrzucone po całym mieście. Massive zmajstrowało kosmiczny silnik. Dopiero teraz zauważyłem że chmury, dymy i drzewa uginają się zgodnie z globalnym kierunkiem wiatru (myślałem że tylko śnieg). Masakra :)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1073 dnia: Luty 02, 2016, 07:56:09 »
Zgadza się, ja słyszałem to samo. I też uważam Division za całościowo najładniejszą grę jaką widziałem. Dlatego nie rozumiem narzekania że gra słabo chodzi na PC - wygląda niesamowicie, to jak ma chodzić? A z detalami zawsze można zejść. Ja zmniejszyłem kilka opcji żeby mieć stałe 1080p60 i kompletnie nie widzialem roznicy, gra nadal wyglądała niesamowicie.

Tego myku z dymem tez nie zauważyłem. Nawet jeśli jego kierunek zmienia się losowo, to i tak fajny bajerek.

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
« Odpowiedź #1074 dnia: Luty 02, 2016, 08:01:29 »
Wczoraj trafiliśmy na niewidzialnych cziterów. To wkurza. Tak samo jak drobne cwaniaczki które strzelają do ciebie i dostają status czerwony, ale jeszcze bez czaszki. Liczą na to że im oddasz, dostaniesz czaszkę a oni cię wtedy odwalą i zarobią. Aż się cytat z Sapkowskiego przypomina: Nie uwie­rzysz, jak głębo­ko oszus­two, podłość i skurwysyństwo za­korze­nione są w na­turze ludzkiej. :)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1075 dnia: Luty 02, 2016, 08:02:19 »
Czyli na konsoli też już są cheaterzy?  :'(

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1076 dnia: Luty 02, 2016, 08:07:05 »
Biorąc pod uwagę zabugowanie tej wersji - wczoraj np po uruchomieniu gry leżałem martwy w samym środku DZ, to nawet mogli nie wiedziec ze sa niewidzialni ;).

Offline Marcin Szymański_

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #1077 dnia: Luty 02, 2016, 14:10:38 »
Obłęd. Przez trzy dni grania nie było godziny żeby ktoś z drużyny nie krzyknął "o kur#@, jak to wygląda!" (pc).
No właśnie na grupie czytałem wrażenia. Jak coś to ja w sumie na pełniaka mogę się pisać. :)

Po południu była jakaś przerwa na PC, a wieczorem nie spotkałem ani jednego niewidzialnego killera - w sensie, że zabijało mnie coś, czego nie widziałem. A cały czas latałem z przynajmniej jednym przedmiotem i spotykałem po drodze masę ludzi.

Offline Vuko Drakkainen

• I Am Robot
« Odpowiedź #1078 dnia: Luty 02, 2016, 14:22:07 »
Wczoraj trafiliśmy na niewidzialnych cziterów. To wkurza.
Też zdarzało mi się ginąć d niewidzialnych strzałów, ale uznaliśmy wtedy - i ja się nadal ku tej wersji skłaniam - że strzelały do nas moby, które zrespiły się na lokacji, ale nie zdążyły im się jeszcze dograć tekstury. Do tej wersji skłania też to, że oni naprawdę potrafią pojawić się nagle wokół gracza - nie wybiegają z żadnych drzwi, nie wskakują przez okna, tylko ot tak magicznie nagle cię otaczają.

Z wad Strefy - przed Betą słyszałem, że w tym miejscu będzie się wykonywać misjie, a inni gracze mogę Cię zaatakować dopiero podczas czekania na śmigłowiec. No więc jest to tak dalekie od prawdy, że nawet politycy w kampaniach wyborczych  nie mijają się z prawdą aż do tego stopnia.

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
« Odpowiedź #1079 dnia: Luty 02, 2016, 14:30:22 »
Z wad Strefy - przed Betą słyszałem, że w tym miejscu będzie się wykonywać misjie, a inni gracze mogę Cię zaatakować dopiero podczas czekania na śmigłowiec. No więc jest to tak dalekie od prawdy, że nawet politycy w kampaniach wyborczych  nie mijają się z prawdą aż do tego stopnia.

Ale to jest właśnie najlepsze - jak widzisz gracza to nie wiesz jak to spotkanie się skończy. Można spotkać naprawdę w porządku randomów, jak i zginąć od grupki która poluje na pojedynczych graczy dla wprawy. Albo dla zabawy. Albo bo nudno jest. Albo bo może ma coś fajnego. Albo by zarobić, bo jak uda się zdjąć czachę to za przeżycie wpada całkiem niezła kasa. Znaczy, tak słyszałem 8)

Jak dla mnie Dark Zone jest tym co sprzedało mi grę. Nareszcie coś nowego, tu nie jest do końca określone kim inny randomowy gracz jest dla ciebie. I to jest super.