Autor Wątek: The Order: 1886  (Przeczytany 281699 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
Odp: The Order: 1886
« Odpowiedź #1640 dnia: Maj 25, 2016, 10:20:25 »
To jest chyba najbardziej przesadzone porównanie świata ;)

Gameplay owszem jest powtarzalny, ale otoczenie zróżnicowane.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #1641 dnia: Maj 25, 2016, 11:18:50 »
Najlepszy moment gry :).

Natomiast Order to crap, bo nawet przeciętnego gameplayu tam nie stwierdzono.
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1642 dnia: Maj 25, 2016, 11:24:08 »
Stwierdzono!

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #1643 dnia: Maj 25, 2016, 11:29:02 »
Specjalnie nie odpowiedziałem na posta Screwballa, co by offtopa nie robić, a tu nawet moderator w nim uczestniczy.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #1644 dnia: Maj 25, 2016, 11:32:22 »
Bo ja mogę offtopa przenieść, a Ty nie, więc słusznie :).
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #1645 dnia: Maj 25, 2016, 11:57:25 »
No. I ten nextgen był już przecież przy Orderze ;)

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #1646 dnia: Maj 25, 2016, 12:00:26 »
Order to był raczej interaktywny benchmark, a nie gra.

Sent from my E6853 using Tapatalk

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1647 dnia: Maj 25, 2016, 12:06:10 »
Słyszałem, że The Order to fajna gra, tylko krótka. Emiel potwierdza, bo zawsze mamy odwrotną opinię. Na pewno zagram, mam na liście tytułów do ogrania.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #1648 dnia: Maj 25, 2016, 12:13:40 »
Haha, jak Order to fajna gra to już nie mam nic więcej do powiedzenia, bo to już trzeba sobie nieźle w głowie dopowiadać, żeby to nazwać fajnym.

Order to był raczej interaktywny benchmark, a nie gra.
+1, to takie te filmiki co Pecetowi onaniści włączali, żeby pokazać ile punkcików ma ich karta graficzna. Już pomijam, że tam są całe chaptery, gdzie nawet z tą interaktywnością jest słabo :).

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1649 dnia: Maj 25, 2016, 12:17:52 »
Emiel klasycznie emieluje. To zwykła, chowajkowa strzalanka, nic w niej nie było ani specjalnie złe czy popsute, ani specjalnie dobre (poza oprawą). Abominacja w tym przypadku nie jest niczym uzasadniona.

pozdr
psn - Skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #1650 dnia: Maj 25, 2016, 12:28:50 »
Screwball znowu screwballuje. To jest gra, która uwłacza inteligencji użytkownika ograniczając go do tego stopnia, że stajemy się robotem, który musi wcisnąć przyciski w odpowiedniej kolejności, bo o jakimkolwiek zaistnieniu w tamtym świecie nie ma mowy. Jest po prostu zwalone u podstaw designu, tak jakby kreatywny zespół był złożony tylko i wyłącznie z artystów, którzy projektowali świat, a zapomnieli o grze. Pod koniec jest troszkę lepiej i wtedy ociera się o przeciętność, ale też niespodziewanie kończy w tym samym momencie :D. Warto to zobaczyć, ale niestety żenada, że cofamy się w czasie, łamiąc wszystkie zasady współczesnego projektowania gier. Jasne, komuś kto lubi oglądać ładne filmy i nie przykłada uwagi do designu (nie strony artystycznej) będzie się podobać, ale jako ktoś, kto oczekuje od gier więcej, a nie coraz mniej, nie jestem w stanie tego zaakceptować.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1651 dnia: Maj 25, 2016, 12:43:48 »
No toć przecież piszę, że ta gra jest przeciętniakiem, nie ma tam żadnego "więcej", ale też nie jest specjalnie popsuta. Nie da się tam raczej zaciąć i nie ma żadnych wielkich bugów. Nie będę udawał znawcy od level designu, ale wiem, kiedy poruszanie się po mapach mnie wkurwia i jest głupie. Tutaj tego nie ma. Jest do bólu liniowo i bardzo zachowawczo, ale znowu ciężko powiedzieć, że jest tam cos wybitnie zepsute. Jest po prostu zrobione bez większego czy nawet mniejszego polotu.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline meatbag

• I Am Robot
  • "Je n'avais pas besoin de cette hypothese-la."
« Odpowiedź #1652 dnia: Maj 25, 2016, 12:57:41 »
No nie wiem Screwball, twój opis brzmi jak definicja gunwa.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1653 dnia: Maj 25, 2016, 12:58:39 »
Mi brzmi jak 6/10, czyli niezła, krótka strzelanina do kupienia na promocji, przejścia i zapomnienia, ale bez poczucia straconego czasu. Plus świetna grafika.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1654 dnia: Maj 25, 2016, 12:59:53 »
A ja gralem i zgadzam się ze skrubolem. Nie zmuszałem się do grania, jedeny irytujący moment to jak zaciąłem się pod koniec gry w jakimś małym pomieszczeniu a skrypt puszczał hordy.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1655 dnia: Maj 25, 2016, 13:00:25 »

Tylko jeżeli jestes zerojedynkowy, czyli wszystko co nie super to automatycznie gunwo.

pozdr
psn - Skrubolski

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #1656 dnia: Maj 25, 2016, 13:02:24 »
The Order to ładna gra z klimatem, dlatego warto. Wszelka rozkmina nad mechaniką itd. nie ma sensu.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #1657 dnia: Maj 25, 2016, 13:15:20 »
Nie, bo player agency jest tak bardzo niskie i ograniczone przez wszystko w grze, że gracz nie czuję się częścią tego świata, czuje, że robi coś, co gra mu nakazuje, często nawet wybór broni jest niemożliwy, cały wpływ na świat gry jest nieistniejący. Przypominam, że to jest gra, w której nie da się obejść stołu, bo twórcy tak stwierdzili i stoją tam dwie postacie i to jest już bariera nie do przejścia. Cała eksploracja jest wręcz niewskazana. Inny przykład to sytuacja, gdy szukamy jakiś papierów czy czegoś w rozdziale i cutscenka odpala się SAMA, bez udziału gracza po określonym czasie, gdy my w końcu mamy szansę na minimum eksploracji. Mógłbym się o tym rozpisać, ale już teraz nie pamiętam gry tak dobrze, ale co z tego, że wykreowany świat jest ciekawy, gdy tak naprawdę my nie możemy z nim wejść w żadną interakcję. Dobrego level designu tutaj również nie znajdziesz, bo nawet w liniowej grze jest miejsce na eksplorację i wrażenie, że gra jest większa niż ten korytarz. Tutaj tego nie ma, zewsząd jesteśmy ograniczani.

To, że gra nie jest zepsuta technicznie nie oznacza od razu, że jest przeciętna. Łatwo powiedzieć, że gra się zawiesza, więc guano, ale to nie znaczy, że jak gra się nie zawiesza to już jest ok. Niestety design (nie level, choć ten również) w tej grze leży i kwiczy i to jest poziom z czasów, gdy nie rozumieliśmy co znaczy interaktywność w grach, nie było pojęć takich jak player agency właśnie i wszyscy na ślepo próbowali odkryć ile wolności graczowi naprawdę dać, a ile dać mu tylko wrażenia, że ma jakiś wpływ na świat i interakcję z nim. Nie wiem może dawno temu to byłoby akceptowalne, ale teraz gry dają nam dużo większą dowolność, nawet jeśli często iluzoryczną. Dobrze pamiętam jeden korytarz w początkowych chapterach Order, gdzie wychodzimy na strzelaninę pomiędzy dwoma budynkami i tam są dosłownie dwa filary, a na jednym stoi nasz kumpel czy jakiś NPC. Niby wszystko ok, ale nie ok, bo jeśli zobaczysz przejście tego fragmentu przez 3 różnych graczy wszyscy muszą zrobić praktycznie to samo, nie mają pola manewru, bo gra im na to nie pozwala. Dobrym kontrprzykładem jest gra, w której temacie się rozpisujemy, bo ta sama potyczka w Uncharted 4 będzie mocno się różnić :). Kumam, że nie każdy widzi i rozumie takie rzeczy, ale starajmy się jednak żeby gry były lepsze, a nie coraz gorsze, bo "filmowość" aka grafika wystarczy.

Tyle chciałem w temacie powiedzieć i już się zamykam :). Jak się dyskusja dopali to przeniosę.

The Order to ładna gra z klimatem, dlatego warto. Wszelka rozkmina nad mechaniką itd. nie ma sensu.
To niezły dramat, jeśli ignorujemy najważniejszy element gier wideo. To może lepiej oglądajmy wideo, będzie i klimat i ładnie :).
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2016, 13:19:37 wysłana przez Emiel »

Offline meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #1658 dnia: Maj 25, 2016, 13:22:39 »

Tylko jeżeli jestes zerojedynkowy, czyli wszystko co nie super to automatycznie gunwo.

pozdr
No taki mam algorytm, bo cenię swój czas. A rzeczywistość jest zerojedynkowa, żyjemy w brzuchu gigantycznego komputera; możesz tworzyć sobie iluzje, ale gry są warte zagrania albo nie.

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #1659 dnia: Maj 25, 2016, 13:25:37 »
@Emiel, popadasz co najmniej w przesadę. Nie każda gra musi być rozbudowanym molochem z super rozwinięta interakcją.

The Order był bardzo miłym przerywnikem i jako taki oceniam go bardzo pozytywnie. Czekam na dwójkę.
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2016, 13:27:09 wysłana przez mataman »

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1660 dnia: Maj 25, 2016, 13:40:07 »
Myślę, że jeżeli grę tego typu dostajemy tylko od czasu do czasu, to nie ma w tym nic złego. Taki interaktywny film też potrafi być miłym doświadczeniem (inaczej po co grać w gry od Telltale?). Jeżeli nie jest to normą i branża się rozwija, a takie nieinteraktywne gry prowadzące gracza przez korytarz są wyjątkiem, to IMO nie ma problemu. Jest miejsce dla takich produkcji. Jeżeli ktoś ich nie lubi, to może nie grać.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1661 dnia: Maj 25, 2016, 13:40:49 »
Emil jest skażony pracą w branży (a ja granem na PC) - rozumiem jego argumenty ale podczas gry nie czułem tego co on, tak jak szczawy był w stanie grać w Watch dogs na PS3 ;)

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #1662 dnia: Maj 25, 2016, 13:42:12 »
Dobrze pamiętam jeden korytarz w początkowych chapterach Order, gdzie wychodzimy na strzelaninę pomiędzy dwoma budynkami i tam są dosłownie dwa filary, a na jednym stoi nasz kumpel czy jakiś NPC. Niby wszystko ok, ale nie ok, bo jeśli zobaczysz przejście tego fragmentu przez 3 różnych graczy wszyscy muszą zrobić praktycznie to samo, nie mają pola manewru, bo gra im na to nie pozwala.

Pamietam to miejsce, tam nawet strzela sie do wrogow w odpowiedniej kolejnosci bo inaczej cos tam wybucha i sie umiera.

Offline meatbag

• I Am Robot
« Odpowiedź #1663 dnia: Maj 25, 2016, 13:46:34 »
Taki interaktywny film też potrafi być miłym doświadczeniem (inaczej po co grać w gry od Telltale?).
No i dlatego grałem tylko w pierwszą. GOTY. Gra musi ci dawać przynajmniej iluzję kontroli.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #1664 dnia: Maj 25, 2016, 16:23:34 »
Scalone.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1665 dnia: Maj 25, 2016, 16:27:11 »

Offline SimonX

• Prezes
  • Przechodzimy na stareforumpoly.pl
« Odpowiedź #1666 dnia: Maj 25, 2016, 16:47:25 »
Imo w the Order warto zagrać na zasadzie pożyczyć, albo kupić używkę i sprzedać po ukończeniu. Emiel dobrze pisze, gra jest mocno ograniczona i tylko w niektórych momentach pokazuje jak mogłaby być lepsza. Warto samemu zobaczyć, można się zachwycać grafiką i popłakać nad całą resztą.

Była kiedyś taka śliczna ścigałka MegaRace. Miała ładną grafikę, bo obraz toru streamowal się z cdromu, który był wtedy nowością i oferował kosmiczne ilości danych w porównaniu do dyskietki.
Zatem dostawaliśmy autko i śliczny prerenderowany tor, mieliśmy lekką kontrolę nad prędkością i możliwość skrętu w lewo/prawo. Zero fizyki jazdy, właściwie bardziej rollercoaster. The Order to coś bardzo podobnego.

Offline charlesz

• Badass
« Odpowiedź #1667 dnia: Maj 25, 2016, 17:46:12 »
Czyli tak jak w Ryse jak mniemam. Takie gry tez maja prawo sie podobac, mi The Order przypadl do gustu z powodu designu i grafy no i strzelalo sie nie gorzej niz w innych korytarzach tpp. Szkoda ze dwojki nie bedzie.

(kliknij)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1668 dnia: Maj 25, 2016, 18:03:21 »
Ale już na pewno wiadomo że nie będzie dwójki? Fakt, że po premierze gry słuch o developerze i grze zaginął.
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2016, 18:23:32 wysłana przez Simplex »

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #1669 dnia: Maj 25, 2016, 19:11:22 »
Czyli tak jak w Ryse jak mniemam. Takie gry tez maja prawo sie podobac, mi The Order przypadl do gustu z powodu designu i grafy no i strzelalo sie nie gorzej niz w innych korytarzach tpp. Szkoda ze dwojki nie bedzie.
Design był najsłabszym elementem tej gry, więc mam nadzieję, że żartujesz albo myślisz o wizualizacji ;).

Ale już na pewno wiadomo że nie będzie dwójki? Fakt, że po premierze gry słuch o developerze i grze zaginął.
O RAD wiemy sporo przecież, ale to nie ma znaczenia, bo oni nie mają praw do gry.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1670 dnia: Maj 25, 2016, 19:14:36 »
Moze mu chodziło o art design?

Wiadomo czym zajmuje się RAD od premiery Ordera?
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2016, 19:16:55 wysłana przez Simplex »

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #1671 dnia: Maj 29, 2016, 09:45:25 »
ukonczylem i ja. przyjemna gierka mimo ze gameplay mocno ograniczony i zaden element poza grafa nie wybija sie ponad przecietnosc. Graficznie tez po uncharted to wrazenia juz nie robi, jakie podejrzewam bylo na premierze. za obecne ceny mozna spróbować :)

EDIT - aha, mega idiotyzm, ze jezyk mozna zmienic tylko zmieniajac jezyk systemu...

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1672 dnia: Maj 29, 2016, 11:27:55 »
Moze mu chodziło o art design?

Wiadomo czym zajmuje się RAD od premiery Ordera?

W przyszłym tygodniu mają nową grę zapowiedzieć wydawaną pod skrzydłami gamestopu.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1674 dnia: Czerwiec 03, 2016, 11:41:59 »
Polskie tłumaczenia kontynuują wysoki poziom, tym razem tylko zapomnieli przetłumaczyć końcówkę:

On paper The Order was a letdown, both with critics and retailers, but those working in game development viewed Ready at Dawn as technical wizards after the game's launch. After all, tasks in AAA tend to be very specific. If it's your entire job to focus solely on clothing physics, then a competitor releases a title with immaculate execution of this, you're going to take notice. Ready at Dawn's blockbuster debut may not have set the world on fire, but it certainly succeeded in showcasing the studio's painstaking craftsmanship. In a weird way The Order: 1886 became quite possibly the industry's most prestigious flop.

No i dosłowne tłumaczenie idiomu "like night and day": "przyjęcie wśród krytyków i kolegów po fachu było ?jak dzień do nocy?."
Bo nie można bo napisać "było całkowicie odmienne".
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2016, 11:45:14 wysłana przez Simplex »

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #1675 dnia: Czerwiec 03, 2016, 11:43:49 »
Taki craftmanship pokazali, ze teraz robia jakas kolorowa maziajke
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1676 dnia: Czerwiec 03, 2016, 11:46:53 »
Nie tylko. Gdybys zadał sobie trud przeczytania tego artykułu wiedziabys, ze robią też grę na na VRnikogo oraz grę AAA. Na tą popierdolka pracowala mala część zespołu (20 osób).

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1677 dnia: Czerwiec 11, 2016, 18:00:00 »
Tak jak napisałem gdzie indziej - ta gra graficznie urywa dupsko przy samej szyi. Jest to jedna z najładniejszych gier w jakie grałem ever i pokazuje, że jak się chce, to można z PS4 wyciągnąć niesamowitą grafikę. Poproszę więcej tak wyglądających gier. Natomiast gameplay pozostawia trochę do życzenia, faktycznie jest to ładny korytarz przeplatany trochę strzelaniem, trochę naciskaniem trójkąta, aby obejrzeć znalezione zdjęcie czy dokument, trochę cutscenkami (które wyglądają praktycznie tak jak jak gra, albo na odwrót - gra wygląda prawie jak cutscenki - to jest niesamowite). Podobało mi się, ale nie jest to najlepszy ex na PlayStation, przy czym nadal jest to gra fajna (klimat, filmowość), w którą jak najbardziej warto zagrać. Przeszedłem w około 9 godzin (tak na oko), tym razem zmieściłem się w czasie podanym przez HLTB.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1678 dnia: Czerwiec 11, 2016, 18:03:13 »
Sony ma IP, moze na PS5 zrobią sequel, albo remastera. Grałbym! (w sequel)

Offline Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1679 dnia: Czerwiec 11, 2016, 18:05:37 »
Darkstar
.jestem w płonącym sterowcu, ile do końca?