Autor Wątek: The Last of Us  (Przeczytany 484672 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jay

• I Am Robot
  • Kulturowy Analfabeta
    • Jay Plays
Odp: The Last of Us
« Odpowiedź #3000 dnia: Listopad 02, 2016, 10:57:58 »
Granie w TLoU w 30 klatkach mija sie z celem - wiem, bo zmienialem na 30fps w opcjach gry i potem nie trafialem ;)

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #3001 dnia: Listopad 02, 2016, 12:03:22 »
No to nie rozumiem po co ten hdr dodany? Przecież można sobie przyciemnić albo rozjaśnić telewizor i efekt będzie taki sam.

Tak właśnie zrób ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #3002 dnia: Listopad 02, 2016, 12:25:16 »
A może telewizory z HDR tak naprawdę maja po prostu ustawiona jasność na maksa i nic więcej?
Conspiracy_Keanu.jpg

Offline mmgl

• Super Badass
« Odpowiedź #3003 dnia: Listopad 02, 2016, 12:49:08 »
Czy ja dobrze przeczytałem, że na Prosiaka ma być natywne 4k?
subtelnie zastawiam pułapki :)

Offline canto

• Ultimate Badass
  • R.I.P.
« Odpowiedź #3004 dnia: Listopad 02, 2016, 12:51:07 »
Jak na pro ma być natywne 4K to reszta ulepszaczy musi być na bieda ustawieniach.

Online Qu84

• Ultimate Badass
The Last of Us
« Odpowiedź #3005 dnia: Listopad 02, 2016, 12:58:12 »
Ktoś z DF mówił, że w TLOU będzie checkerboard rendering, ale linka nie podam, bo nie pamietam gdzie to bylo.

EDIT:
Hmm...w "Three hours with PlayStation 4 Pro" piszą znowu, że będzie prawdziwe 4K.

Ostateczna odpowiedź na pytanie czy będzie native 4K - Może będzie, a może nie  będzie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2016, 13:04:30 wysłana przez Qu84 »
Ceterum censeo reviewers esse delendam!

Offline mmgl

• Super Badass
« Odpowiedź #3006 dnia: Listopad 02, 2016, 13:02:04 »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #3007 dnia: Listopad 02, 2016, 13:09:18 »
Albo wróżenie z fusów.

Skoro skyrim ma ulepszoną grafikę i działa w natywnym 4K w 30fps na pro, to TLoU też może.

Ktoś z DF mówił, że w TLOU będzie checkerboard rendering, ale linka nie podam, bo nie pamietam gdzie to bylo.
Raczej tak nie mówił - tutaj mówi, że demo ktore widzieli na pewno nie działało w natywnym 4K, ale rozmawiał z developerem który potwierdził, że będzie natywne 4K w 30fps:

https://youtu.be/pUb63Dc7-Bw?t=751

The PS4 version has that 30Hz mode which has higher-resolution shadow maps but otherwise it?s just a locked 30fps. Now that mode on the PS4 Pro, well you keep the enhanced shadow map detail but you also get native 4K. So we have actually got a confirmed case of full native 4K game that will be available for PS4 Pro at launch, which will be The Last of Us Remastered.

No chyba że dev z ND okłamał Leadbettera.
« Ostatnia zmiana: Listopad 02, 2016, 13:11:11 wysłana przez Simplex »

Offline mmgl

• Super Badass
« Odpowiedź #3008 dnia: Listopad 02, 2016, 13:16:52 »
Ale, ale  ... :)

Cerny troche do pieca dołożył  ;D
Incidentally, he mentioned that his personal estimate is that rendering at native 4K across the board would require a minimum of 8 teraFLOPS of computing power, and that?s not something that can be achieved at a reasonable price this year.

oraz

Gwarantuje ci, że żadna gra AAA nie będzie działać na bobrze w natywnym 4K w stałych 30 fpsach i wyglądać tak dobrze jak uncharted 4, quantum break i tomb raider. Zapisz sobie cytat już teraz.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #3009 dnia: Listopad 02, 2016, 13:17:43 »
Na serio porownujesz gre z poprzedniej generacji z grami z obecnej?

Wielkie dzięki, drogie panie, wielkie dzięki koleżanki, za poparcie, za zachętę bym w wyborcze stawał szranki. Wielkie dzięki, ale przyznam, że gdy tyle pań dookoła, nie wybory mi się marzą, ale inne kwestie zgoła - B. Komorowski

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #3010 dnia: Listopad 02, 2016, 13:39:54 »
Przecież to mmgl jest.

Offline mataman

• I Am Robot
The Last of Us
« Odpowiedź #3011 dnia: Listopad 02, 2016, 13:55:33 »
A może telewizory z HDR tak naprawdę maja po prostu ustawiona jasność na maksa i nic więcej?
Conspiracy_Keanu.jpg

TV po wykryciu sygnału HDR daje jasność na maxa ;) Lecz gdybyś nie sprawdził tego w menu, bankowo byś się nie zorientował.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #3012 dnia: Listopad 02, 2016, 20:37:49 »

EDIT:
Hmm...w "Three hours with PlayStation 4 Pro" piszą znowu, że będzie prawdziwe 4K.

Ostateczna odpowiedź na pytanie czy będzie native 4K - Może będzie, a może nie  będzie.

Mają być oba
- natywne 4K@30 (potwierdzone przez Sony) i upscale@60 (wspominane przez DF)

Offline Duplo65

• Badass
« Odpowiedź #3013 dnia: Sierpień 10, 2018, 15:56:02 »
Ten tytuł przypomniał mi magię gier. Chciałem zagrać 'The Last of Us' od momentu premiery, ale nigdy nie miałem możliwości - inna konsola i inne priorytety finansowe to uniemożliwiały. Słyszałem o tej grze naprawdę dużo przez te lata - zachwyty nad fabułą, sceneriami, postaciami... oglądałem pojedyncze wyrwane z kontekstu gameplaye, ale nigdy nie przyswoiłem żadnego fabularnego faktu. Aż do przedwczoraj wiedziałem jedynie tyle, ze jest sobie Joel, jest sobie Ellie, i podróżują sobie razem, walcząc ramię w ramię z zombie. Tyle. Podejrzewałem, że może być trochę feelsowo - w końcu nie bez powodu jest wobec tego tytułu taki szum aż po dziś dzień. I w końcu dwa dni temu po raz pierwszy zagrałem, w dodatku w wersję na PS3. Będąc w odwiedzinach u znajomej chciałem sprawdzić, o co z tym wszystkim chodzi, a potem, po powrocie do domu, obejrzeć do końca fabułę na jakimś let's playu. No ale odpada, bo przeszedłem całość. Praktycznie przez dwa dni w obcym mieście nie robiłem nic innego poza graniem w 'Tle Last of Us'. Można uznać to za trochę groteskowe, ale nie żałuję absolutnie niczego - spotkało mnie bowiem jedno z lepszych doświadczeń gamingowych w życiu i pokazało, do czego zdolne są te wszystkie giereczki.

Gra jest PERFEKCYJNIE zbalansowana i rozpisana. Przez dwie długie sesje znudziłem się może z dwa razy podczas okazjonalnych hord przeciwników - poza tym byłem kompletnie przyssany do ekranu i zaaferowany fabułą. Świetna długość i lokacje, które pozwalają na dużą eksplorację, są "półotwarte" - z jednej strony nie mamy kompletnej swobody, ale z drugiej nie ma backtrackingu i szwędania się bez celu. Siłą rzeczy grałem trochę na szybkość i na pewno nie zwiedziłem tyle, ile bym chciał, ale jestem pod ogromnym wrażeniem większości lokacji i ich designu. Są kolorowe, ciekawie zaprojektowane i cieszące oko - nawet na takim staruszku, jak PS3! Całość zajęła mi około 15 godzin i jest to dla mnie idealny czas rozgrywki - na tyle często zmieniamy otoczenie i towarzyszy, że praktycznie cały czas byłem ciekawy, co się stanie. Swoboda w chodzeniu "na pałę" czy skradaniu to niby nic nowego, ale tutaj to tez ogromny plus, bo wiele etapów można przejść bezkrwawo przy odrobinie sprytu. A gdy z kolei robimy rozwałkę i walczymy jak dzikie zwierzęta, to jest to podyktowane fabularnie i ani trochę nie wytrąca (ostatni akt).

Sama historia to wzór pisania scenariuszy w grach. Relacja między głównymi bohaterami jest bardzo wyrazista i angażująca mimo, że paradoksalnie... nie rozmawiają oni za dużo. Mamy kilka dłuższych dialogów i wspominania wzajemnej przeszłości, ale zdziwiłem się, jak bardzo ludzie z Naughty Dog świetnie wyczuli dynamikę Joela i Ellie i nie pokusili się na pretensjonalne, zbyt rozczulające momenty między tą dwójką. Z kolei gdy już mamy coś bardziej 'feelsowego', wypada to obłędnie - zwłaszcza w połączeniu z delikatną muzyką "z pazurem". Tym samym jest to też przykład growej historii, która jest już tak dobra sama w sobie, że nie da się zrobić z niej dobrego filmu - to już jest dobry film. Gdyby wyciąć gameplayowe wstawki i skleić to w jedną całość, byłby to najlepszy film o apokalipsie zombie, jaki powstał. Niby "czynnik ludzki" w takich historiach jest oklepany, ale przedstawienie tego, co dzieje się z człowiekiem po tak trudnych doświadczeniach i podjęta tematyka moralna - czapki z głów. Naughty Dog robi wszystko nienachalnie, ale z ogromnym sercem i zrozumieniem dla swoich postaci. Widać, że sami zakochali się we własnej grze podczas tworzenia i czuć to na każdym kroku.

No i w zasadzie nie wiem, co więcej napisać - w to po prostu trzeba zagrać (niby każdy kto chciał już to zrobil, ale jeśli ktoś nadal sie waha albo odwlekał, jak ja, to niech przestanie!). Jestem pod ogromnym wrażeniem tej gry i cieszę się, że czekalem, by zagrać sam i nie popsułem sobie doświadczenia let's playami, mimo że kusiło. Historia bardzo trafiła w moją wrażliwość, a cała reszta zapewniła świetną rozrywkę. Telltale i Dontnod - mimo mojego naprawdę ogromnego uwielbienia do ich tytułów - mogą się jeszcze sporo nauczyć od tego staruszka. Bo ND pokazało, że można zrobić i świetny gameplay i naprawdę przemyślaną, absorbującą bez reszty historię bez zabawy w półśrodki. Wiadomo, ze budżet nie ten, ale tego właśnie chcą gracze - chcą sobie strzelać do bandytów i siekać zombie, ale czuć, ze przy okazji robią trochę więcej. 10/10

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #3014 dnia: Sierpień 10, 2018, 17:08:09 »
"jestem pod ogromnym wrażeniem większości lokacji i ich designu. Są kolorowe, ciekawie zaprojektowane i cieszące oko - nawet na takim staruszku, jak PS3!"

Kto mu ujawni prawdę o meblach...?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2018, 17:11:59 wysłana przez Simplex »

Offline Duplo65

• Badass
« Odpowiedź #3015 dnia: Sierpień 10, 2018, 17:36:02 »
W końcu zrozumiem ten prehistoryczny mem, dawaj B)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #3016 dnia: Sierpień 10, 2018, 18:00:33 »
Trzeba szukać postow blu, możliwe że z usuniętego konta. W skrócie meble się powtarzają więc slaba gra ;)
No i jakiś pierwszy grzyb jest super zrobiony żeby zrobic dobre pierwsze wrażenie, a dalsze grzyby są kiepskie i płaskie, ale ludzie o słabych umysłach tego nie zauważają bo są otumanieni tym pierwszym super grzybem. Więcej bluizmów nie pamiętam.

Poświęciłem się i znalazłem próbkę:
Nie krzesła się powtarzają a design wszystkiego, we wszystkich miastach ameryki mają identyczne zawsze zielone skrzynki na dokumenty i zawsze zastawiają nimi wejścia na wyższe piętro ;p. Wszystkie otwarte tereny są do siebie bardzo podobne. Sory Panowie, nie przekonacie mnie. Jest nuda dla oka i tyle. Fabuła jest ok, ale serio te ostatnie 40% wolałbym zobaczyć w postaci filmiku zamiast to zwiedzać. Obecnie gram TYLKO dla fabuły. Rozgrywka i design jedynie nie przeszkadza.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2018, 18:04:41 wysłana przez Simplex »

Online Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #3017 dnia: Sierpień 10, 2018, 18:04:44 »
Zawsze zastawione wyższe piętra tymi samymi biurowymi skrzynkami na akta, brak rozwalonej elektroniki w opuszczonych miejscach itp itd.

A do tego zombie respawnujace sie z dup...y i wizja raz działająca na 2 pietra a raz nie widzaca 10m do przodu.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2018, 18:06:21 wysłana przez Blue__ »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #3018 dnia: Sierpień 10, 2018, 18:08:01 »
A w mario platformy są "przypadkowo" tak ułożone żeby się dalo na nie wskoczyć!

Offline Duplo65

• Badass
« Odpowiedź #3019 dnia: Sierpień 10, 2018, 18:09:43 »
To fakt, respawn raz mnie zirytował. Ale to drobna wada, master planów w skradaniu itd. raczej mi nie psuło.

Online Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #3020 dnia: Sierpień 10, 2018, 18:10:42 »
Za to w TLoU da sie wejsc na ciężarówke. Tylko trza skoczyć  na nią z góry(dopiero po skrypcie) mimo ze daloby sie wejsc z każdej strony, a na dachu wali w morde swiecąca znajdźka. Królowie designu.

Wole dobre arcade.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2018, 18:44:08 wysłana przez Blue__ »

Offline Duplo65

• Badass
« Odpowiedź #3021 dnia: Sierpień 10, 2018, 19:24:20 »
A skończyłeś ogólnie? Fabuła nie zrekompensowała ci tych pierdółek? Nie czepiam się, tylko jestem autentycznie ciekawy perspektywy kogoś, kto odbiera tę grę zupełnie inaczej niż ja.

Online Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #3022 dnia: Sierpień 10, 2018, 19:33:48 »
Skończyłem, skończyłem. To nie jest zła gra, po prostu liczyłem na więcej, na mniej wybijajacych mnie z immersji rzeczy, a dostawałem tym co chwile w twarz.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #3023 dnia: Sierpień 11, 2018, 00:45:26 »
Mam odpalić rakietę z pytaniem o Larę?

Wielkie dzięki, drogie panie, wielkie dzięki koleżanki, za poparcie, za zachętę bym w wyborcze stawał szranki. Wielkie dzięki, ale przyznam, że gdy tyle pań dookoła, nie wybory mi się marzą, ale inne kwestie zgoła - B. Komorowski

Online Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #3024 dnia: Sierpień 11, 2018, 08:37:07 »
Ale to nie temat o uncharted ;).

Offline spisu

• Super Badass
« Odpowiedź #3025 dnia: Sierpień 11, 2018, 09:02:10 »
To jedna z tych gier, do których wracam regularnie. Przeszedłem ją na PS3 i dwa razy na PS4. Zakochałem się w klimacie i histori, a co do rozgrywki, to uważam że zyskuje znacznie na najwyższym poziomie trudności. Wtedy nie ma czasu na rozglądanie się i zauważanie powtarzających się elementów otoczenia. No i muzyka jest zjawiskowa.
(kliknij)