Autor Wątek: The Gathering - Duels of the Planeswalkers  (Przeczytany 20841 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Furio

• I Am Robot
  • R=2Gm/c2
Odp: The Gathering - Duels of the Planeswalkers
« Odpowiedź #120 dnia: Kwiecień 08, 2011, 13:33:17 »
Ja mam chyba 3, czy 4 i są ok, ale ich jest pełno.To chyba zależy, czy często chcesz grać online, w tą grę. Nie wiem, czy są jakieś , które wnoszą coś więcej niż nowe decki  przeciwników, i trofea?

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #121 dnia: Czerwiec 13, 2011, 12:07:39 »
Ta gra jest straszna.

Loading trwa wieki, interfejs uzytkownika wola o pomste do nieba (tak trudno bylo dac normalny kursor do podswietlania kart padem ? ), komputer popelnia koszmarne bledy w stylu wyrzucania giant growthow na nieblokowane ataki wchodzace w gracza, jesli tylko ma mane na rece, chociaz i tak nic nie przebije pojedynku z niebieskim gdzie najpierw przejal mi creature'a z blanchwood armorem po to by w nastepnej turze rzucic tego duzego unsummona i wrocic wszystkie potworki do reki wlascicieli.

Ehh ale i tak gra sie fajnie choc zasluga tworcow gry w tym zerowa bo lepszy interfejs pewnie moznaby w javie napisac w kilka tygodni ;)

Offline l0l0

• Badass
« Odpowiedź #122 dnia: Czerwiec 13, 2011, 15:22:29 »
Na dniach wychodzi druga część, 15 czerwca bodajże. Od jedynki od razu odrzucił mnie brak możliwości wymiany kart w talii - można było tylko dokładać nowe. W dwójce podobno ma być trochę lepiej ale też nie do końca w satysfakcjonujący sposób - co prawda można wymieniać wszystkie karty oprócz lądów w danej talii ale tylko na karty, które zdobylismy dla danej talii. Innymi słowy wygrane karty przynależą do danej talii, nie ma możliwości złożenia samemu czegoś ze wszystkich kart dostępnych w grze. Poczekam na opinie i recenzje, może się skuszę.

Natomiast posiadaczom psp gorąco polecam wagic - http://wololo.net/wagic/download/
Ponad 7000 unikalnych kart w grze, z forum ściągamy paczki z obrazkami do kart i można grać:) AI nie jest specjalnie wyszukane ale też nie ma tragedii, po wygranych walkach odblokowujemy kolejne dodatki plus co ileś wygranych walk dodatkowych przeciwników. Za wygrane dostajemy też kasę, za nią kupujemy boostery lub pojedyńcze karty. Na forum można też dociągnąć scenariusze pod story mode, ogólnie niezwykle rozbudowane jak na homebrew. Nie wymaga żadnych przeróbek psp, tylko trochę miejsca na memory stick'u. Jedyny duży minus to brak multi:( W każdym razie próbuję złożyć teraz niebieski deck do przewijania talii, duża odskocznia od moich zwyczajowych white weenie, na razie nie wychodzi ale grunt, że jest frajda;)

A, jest też wersja na pc, ale z tego co pamiętam jak próbowałem się nią bawić to spory brak jpg do kart, w wersji na psp problem marginalny (jakieś 5% kart).

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #123 dnia: Czerwiec 13, 2011, 15:31:19 »
To juz jest calkiem sensowne.

A pelnej puli nie dadza bo raz uderzaloby w interesy wydawcy , ktory ma swoja dorosla platforme do magicka online gdzie trzepie gruba kase, a dwa pewnie znowu przywala mase dodatkowych deckow w dodatkach.

Offline Furio

• I Am Robot
  • R=2Gm/c2
« Odpowiedź #124 dnia: Czerwiec 13, 2011, 17:46:39 »
Na dniach wychodzi druga część, 15 czerwca bodajże. Od jedynki od razu odrzucił mnie brak możliwości wymiany kart w talii
Na początku też wydawało mi się to wielką wadą, ale w sumie się cieszę, że nie można układać dowolnej talii. To jest fajna gra na kilka szybkich partyjek. Układanie talii niepotrzebnie komplikowało by sprawę. Od tego mam prawdziwe karty.

Offline marvelous

• Prezes
« Odpowiedź #125 dnia: Czerwiec 15, 2011, 20:01:30 »
heh grałem w to jakieś 10 lat temu w realu, nawet nieźle mi szło czarnym deckiem samobójców

tych nowszych edycji chyba bym już jednak nie ogarnął

w piwnicy mam jeszcze całe pudło tych kart - co cenniejsze sprzedałem, zostały mi głównie same landy :D

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #126 dnia: Czerwiec 15, 2011, 23:28:42 »
Poczej jeszcze  20 lat i zgarniesz za nie majatek ;)

Offline raggnarok

• Super Badass
« Odpowiedź #127 dnia: Czerwiec 17, 2011, 13:00:47 »
Ktos grywa na PC? :) Kupilem wczoraj i jak na razie mam kupe frajdy, kiedys bawilem sie karcinkami powazniej, zapomnialem jak zajebiste to sa gry :D

Offline Asinus

• Stały bywalec
  • asinus asinorum in saecula saeculorum
« Odpowiedź #128 dnia: Czerwiec 17, 2011, 15:33:13 »
Dzięki l0l0... Wagic właśnie wykosił Killzona z mojego PSP :) Wciąga jak bagno.

Offline raggnarok

• Super Badass
« Odpowiedź #129 dnia: Czerwiec 17, 2011, 20:37:30 »
Moj ulubiony czarny deck jest totalnie spierdolony :(

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #130 dnia: Czerwiec 17, 2011, 20:44:15 »
Ten czarny na discardzie jest calkiem ok. Chociaz mi sie najbardziej podoba zielono-czarny na elfach.

Offline raggnarok

• Super Badass
« Odpowiedź #131 dnia: Czerwiec 17, 2011, 21:10:28 »
Ja na razie niszcze wszystko pure green deckiem :)

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #132 dnia: Czerwiec 17, 2011, 23:22:03 »
Tym turbo plewnym na wyrmach po 6-7 many? :)

Offline raggnarok

• Super Badass
« Odpowiedź #133 dnia: Czerwiec 18, 2011, 00:36:48 »
Mow do mnie po ludzku, ja MTG noob jestem :D Zaczalem tez grac pure blue deckiem (Illusions) i podoba mi sie chyba bardziej niz ten poczatkowy green :)

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #134 dnia: Czerwiec 18, 2011, 13:58:58 »
Mow do mnie po ludzku, ja MTG noob jestem :D Zaczalem tez grac pure blue deckiem (Illusions) i podoba mi sie chyba bardziej niz ten poczatkowy green :)

jesli na pc masz ta czesc z podtytulem DotP to IMO najlepszy deck to bialy, czarno-zielony, czarny. Sam zielony choc mocny jest za wolny, a taki czarno-zielony to juz jest dla niego masakra jak sobie gosc zaaplikuje unblocka na swojej masie elfow.
gram w gry, a nie polygony! :P

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #135 dnia: Czerwiec 21, 2011, 20:22:09 »
Na PSN jest trial MTG DotP 2012 - pelnej wersji jeszcze nie mozna kupic.

Jak na razie widze, ze nieco pozmieniali i przynajmniej wizualnie jest lepiej. Oczywiscie gram na najwyzszym i te poczatkowe decki rozwalam bez problemu.
Aha, karty sa z dwunastej edycji D12, wiec jest sporo przedrukow z 4th Ed, Mirage, Weatherlight, cos z Ice Age nawet mi mignelo.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2011, 20:31:26 wysłana przez Pikacz »

Offline marvelous

• Prezes
« Odpowiedź #136 dnia: Czerwiec 21, 2011, 20:34:06 »
Można samemu ułożyć talię? Są te nowe karty - Planeswalkers (http://mtg.wikia.com/wiki/Chandra_Nalaar)?

Pełna wersja jest na Steamie - właśnie się zastanawiam, czy kupić.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2011, 20:38:37 wysłana przez marvelous »

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #137 dnia: Czerwiec 21, 2011, 20:54:04 »
Mozna, ale w obrebie jednego decku i odblokowanych kart. A czy sa Planeswalkerzy to nie wiem, bo trial ma wiekszosc rzeczy poblokowana.

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #138 dnia: Czerwiec 21, 2011, 23:09:48 »
Można samemu ułożyć talię? Są te nowe karty - Planeswalkers (http://mtg.wikia.com/wiki/Chandra_Nalaar)?

Sprawdziłem trzy decki i w żadnym nie było takich kart.
PSN ID: czajuprime

Offline dziki

• Prezes
« Odpowiedź #139 dnia: Czerwiec 21, 2011, 23:13:56 »

Sprawdziłem trzy decki i w żadnym nie było takich kart.

to chyba bedzie mozna powiedziec dopiero po odblokowaniu wszystkich kart z danego decku, co w demie moze byc troche trudne ;)
gram w gry, a nie polygony! :P

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #140 dnia: Czerwiec 21, 2011, 23:20:13 »
to chyba bedzie mozna powiedziec dopiero po odblokowaniu wszystkich kart z danego decku, co w demie moze byc troche trudne ;)

Ale ja już gram w pełną wersję od kilku dni, a w grze (może w trialu też?) można podejrzeć karty, które są jeszcze do odblokowania. :)

Offline marvelous

• Prezes
« Odpowiedź #141 dnia: Czerwiec 21, 2011, 23:23:43 »
A w poprzedniej wersji jak to wyglądało? Pamiętam, że kiedyś tam była afera, że jedna z kart (planeswalker właśnie) różniła się pod względem graficznym od oryginału.

Trochę głupio, jakby je wycięli w nowszej edycji.

Offline Czaju

• Super Badass
« Odpowiedź #142 dnia: Czerwiec 21, 2011, 23:43:20 »
A w poprzedniej wersji jak to wyglądało? Pamiętam, że kiedyś tam była afera, że jedna z kart (planeswalker właśnie) różniła się pod względem graficznym od oryginału.

Trochę głupio, jakby je wycięli w nowszej edycji.

Jestem pewien, że nie było tych kart w poprzedniej grze. A Nissa Revane z ocenzurowanym dekoltem pojawiała się tylko podczas loadingów.

Offline marvelous

• Prezes
« Odpowiedź #143 dnia: Czerwiec 22, 2011, 00:01:14 »
Lipa w takim razie. Niby gierka z datą 2012 w tytule, a tak naprawdę wciskają nam te same, przestarzałe zasady z poprzedniej wersji.

Myślałem, że sobie sprawdzę, jak się teraz gra w Magica, ale patrząc na tempo wprowadzania zmian, będę musiał pewnie czekać do edycji 2020.

Offline tolman

• I Am Robot
« Odpowiedź #144 dnia: Czerwiec 22, 2011, 07:58:36 »
Więc czarodzieje zmienili zasady? Znając życie stare karty poszły się kochać? W sensie nie będzie można nimi już grać?

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #145 dnia: Czerwiec 22, 2011, 08:31:37 »
Więc czarodzieje zmienili zasady? Znając życie stare karty poszły się kochać? W sensie nie będzie można nimi już grać?
Nic sie nie zmienilo. Wszystkie edycje nadal sa kompatybilne, a te Planeswalkery to taki troche pic na wode. Cos jak awatary, ktore mozna bylo kupic i/lub wygrac na turnieach sealed deck gdy wyszedl Weatherlight. Dwa tygodnie temu sedziowalem (jako helper, bo wlasnego ID jescze sie nie dorobilem) lokalny turniej w Reichu i gracze mieli rozne zdanie. Ja osobiscie grajac ich nie uzywam - inna sprawa, ze zazwyczaj jak gramy, to Iron Mana: deck jest wspolny, po jednej kopii karty z kazdej edycji i wspolna pula ladow. Podobnie jak i graveyard. Jako ze karty mamy z przekroju od Revised do teraz, to gwarantuje ci, ze wszystkie nadal opieraja sie o te same, praktycznie niezmienne reguly. Do kart dochodza po prostu nowe ability - core'owe zasady sa takie same.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2011, 08:33:29 wysłana przez Pikacz »

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #146 dnia: Czerwiec 22, 2011, 10:02:36 »
Fajny format. Ja kiedys aspirowalem do type II ale za duzo to kosztowalo by moc w niego wogle grac.

Chociaz combo Albino Troll+Rancor bylo srogie :D

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #147 dnia: Czerwiec 22, 2011, 10:09:43 »
Ano. W sumie 5/3 trample gora w czwartej rundzie, a znajac zielona, to szybciej. :) Ja ostanio z deckow kontrolujacych (U, B, UB, UW, BW) przesiadlem sie na direct damage i jest ubaw. :)

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #148 dnia: Czerwiec 22, 2011, 10:30:26 »
W trzeciej :)
Jak gralem to mialem wlasnie 4x Llanowar Elves + 4x Albino +4x River Boa jak podstawe + jakies pouncing Jaguar, Treetop Village itp smieci.

Ale potem urza wypadla z type II i 3/4 decku bylo do wymiany to sie wkurzylem i kupilem figurki :D

Offline marvelous

• Prezes
« Odpowiedź #149 dnia: Czerwiec 22, 2011, 15:36:26 »
Nie chcę się wymądrzać Pikacz, bo moja wiedza o Magicu opiera się raczej na edycjach sprzed 10 lat, niemniej jakiś niesmak pozostaje. Wycinają całą serię kart, które dla mnie są ciekawe i intrygujące, bowiem nie miałem z nimi nigdy do czynienia, a co za tym idzie - mimo, że gra nazywa się Duels of the Planeswalkers - to owych planeswalkerów tam nie znajdziemy. Tak, jakby dać graczom Duke Nukem Forever, ale bez Duke'a.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #150 dnia: Czerwiec 22, 2011, 17:22:08 »
A ci planeswalkerzy kiedykolwiek byli integralna czescia gry ?

Pamietam tylko, ze kiedys dostalem jakas taka wielka karte castera jak sie do ligi MTG rejestrowalem.

Offline l0s r0b3rt0s

• Badass
  • a.k.a. pernaq
« Odpowiedź #151 dnia: Czerwiec 22, 2011, 19:09:59 »
Ja już pogrywam w pełnego magica 2012 na xboxie i planeswalkerów w żadnej talii nie widziałem.

Obecnie korzystam z talii green/blue i mam dobry ubaw :) zwłaszcza jak koło 5 rundy wrzucam na stół stwora z annihilatorem 4 :D

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #152 dnia: Czerwiec 22, 2011, 21:18:28 »
Nie chcę się wymądrzać Pikacz, bo moja wiedza o Magicu opiera się raczej na edycjach sprzed 10 lat, niemniej jakiś niesmak pozostaje. Wycinają całą serię kart, które dla mnie są ciekawe i intrygujące, bowiem nie miałem z nimi nigdy do czynienia, a co za tym idzie - mimo, że gra nazywa się Duels of the Planeswalkers - to owych planeswalkerów tam nie znajdziemy. Tak, jakby dać graczom Duke Nukem Forever, ale bez Duke'a.
Lopatologicznie: Priorytetem jest Magic: The Gathering Online. Koniec. Kropka.

Offline marvelous

• Prezes
« Odpowiedź #153 dnia: Czerwiec 22, 2011, 23:05:01 »
Dzięki za łopatologiczne tłumaczenie Pikacz.

Nie zmienia to jednak faktu, że osoby grające w 'Duels...' są traktowane, jak klienci drugiej kategorii.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #154 dnia: Czerwiec 23, 2011, 17:44:15 »
Duels jest po to zeby rekrutowac ludzi do prawdziwego MTG a nie go zastepowac.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #155 dnia: Czerwiec 25, 2011, 01:04:53 »
Elfy zmaksowane , wszystkie trofea za online zdobyte :)
Teraz tylko co-op (dobrze, ze mozna na dwa pady) i unlock pozostalych 60 kart w reszcie deckow.

Offline marvelous

• Prezes
« Odpowiedź #156 dnia: Listopad 28, 2011, 00:24:29 »
NA Steamie jest przecena na dodatki do Magica, które robią coś takiego:

"Convert all uncommon, rare, and mythic rare cards in Garruk Wildspeaker?s ?Apex Predators? green deck to premium foil cards."

Co to znaczy?

Chodzi o Magica 2012.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #157 dnia: Listopad 28, 2011, 00:43:44 »
NA Steamie jest przecena na dodatki do Magica, które robią coś takiego:

"Convert all uncommon, rare, and mythic rare cards in Garruk Wildspeaker?s ?Apex Predators? green deck to premium foil cards."

Co to znaczy?

Chodzi o Magica 2012.

Dosłownie NIC, wszystkie karty po prostu będą foliowane, czyli będą się świecić. Coś dla fetyszystów i/lub debili :).
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline tolman

• I Am Robot
« Odpowiedź #158 dnia: Listopad 28, 2011, 00:44:27 »
Jak kiedyś grałem w papierową wersję to foil oznaczało, żę=e karta działała tak samo jak nie-foil tylko że miała większą wartość kolekcjonerską bo była kolorowo-hologramowa. W mtg 2012 grałem na klocu i tam zdarzało się, że przeciwnik komputerowy grał takimi kartami.

Offline marvelous

• Prezes
« Odpowiedź #159 dnia: Listopad 28, 2011, 00:48:23 »
Ło matko.