Autor Wątek: Tom Clancy's The Division 2  (Przeczytany 118846 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Szymański_

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
Odp: Tom Clancy's The Division 2
« Odpowiedź #1280 dnia: Kwiecień 19, 2019, 11:27:20 »
A tego to już w ogóle nie kumam... Znaczy, nie rozumiem kto i po co wpadł na tak durny pomysł.

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #1281 dnia: Kwiecień 19, 2019, 11:28:49 »
Nie kumam systemu lootu w tej grze. Albo coś jest spierdolone, albo czegoś nie umiem, albo ta gra mnie po prostu nie lubi.

Jestem na tym T1. Robię misje i aktywności, odbijam posterunki i takie tam. Wszystko co mi wypada ma Gear Score większy od moich śmieci. Ale... Cokolwiek z tego nie założę (nawet złote), to leci mi cały build na pysk i de facto z wyższym GS mam w chuj niski dmg i armor. Co robię źle?
"build" to ty sobie możesz robić na T5, wszystko wcześniej jest tylko grindem - co robisz źle? Wszystko z tego co czytam. Zaczynając od grania samemu, kończąc na robieniu buildów na niskich poziomach trudności, na których się zwyczajnie nie gra.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2019, 11:32:18 wysłana przez Pats »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1282 dnia: Kwiecień 19, 2019, 11:31:19 »
A tego to już w ogóle nie kumam... Znaczy, nie rozumiem kto i po co wpadł na tak durny pomysł.
To jest genialny pomysł. Do tej pory musiales miec założone na siebie przedmioty żeby zwiekszalo ci szanse na wypadniecie przzedmiotów na wyższym poziomie (coś jak w destiny). Czyli byłeś zmuszony do założenia jakiegoś śmiecia tylko dlatego że ma wysoki GS. W Division2 nie musisz go zakładać, wystarczy że masz go w stashu i on działa tak jakby był zaożony. Durny pomysł?

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #1283 dnia: Kwiecień 19, 2019, 11:32:46 »
To jest genialny pomysł. Do tej pory musiales miec założone na siebie przedmioty żeby zwiekszalo ci szanse na wypadniecie przzedmiotów na wyższym poziomie (coś jak w destiny). Czyli byłeś zmuszony do założenia jakiegoś śmiecia tylko dlatego że ma wysoki GS. W Division2 nie musisz go zakładać, wystarczy że masz go w stashu i on działa tak jakby był zaożony. Durny pomysł?
+milion

Offline Acrid

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • pank rok
« Odpowiedź #1284 dnia: Kwiecień 19, 2019, 11:33:47 »
Nie przesadzajmy znów, w to można jak najbardziej grać solo. Po prostu nie warto na niskich poziomach się zbroić bo to wszystko będzie do wyrzucenia, nic tego nie uratuję.

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #1285 dnia: Kwiecień 19, 2019, 11:35:47 »
Nie przesadzajmy znów, w to można jak najbardziej grać solo. Po prostu nie warto na niskich poziomach się zbroić bo to wszystko będzie do wyrzucenia, nic tego nie uratuję.
A pewnie że się DA. Ale bądźmy też poważni - ta gra jest nastawiona głównie na grę w COOPie/grupie i zmusza do tego praktycznie pod każdym kątem.

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
    • https://twitter.com/Vramiin
« Odpowiedź #1286 dnia: Kwiecień 19, 2019, 11:40:29 »
Plus 6 milionów. Do tego randomy w tej grze są naprawdę kumate, do 500 GS doszedłem grając tylko z nimi.

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #1287 dnia: Kwiecień 19, 2019, 11:44:15 »
"build" to ty sobie możesz robić na T5, wszystko wcześniej jest tylko grindem
Wiem. Nazwałem to roboczo "buildem". Niemniej nie powinno być tak, że niby lepszy sprzęt jest po prostu tak strasznie chujowy, że nie ma sensu go zakładać.

- co robisz źle? Wszystko z tego co czytam. Zaczynając od grania samemu [...]
Nie będę kupował plusa tylko po to żeby trzy razy w tygodniu zagrać multi. Nie raz pisałem (nie tylko na forum), że chcę grać multi, to była cisza. W moich znajomych na PS4 nikt w to nie gra. W klanie może ludzie grają - jak ja jestem, to nie ma nikogo online. Do tego widziałem streamy gościa, który całość do T5 doszedł solo bez grania z teamem. I GS 500+ podobnie jak ty miał w dzień pacza. Więc nie dopuszczam, że się nie da i koniecznie trzeba grać z ludźmi.
Mnie akurat się nie spieszy. W AC Odyssey grałem 7 miesięcy zanim skończyłem.

Moge teoretycznie poubierać się w te ciuchy z wyższym GS, tylko dmg spada mi na ryj. Tak samo bronie. Biegam z giwerą z 30lvl, bo nic lepszego mi nie poleciało. A złotych rzeczy leci mi ciągle w pytonga, tylko nic z lepszymi statsami od tego co mam na sobie i co zebrałem na początku 30lvl.

To jest dla mnie nielogiczne.

A grać nie przestanę, bo gra mi się podoba. Chcę tylko zrozumieć co zrobić żeby było lepiej. Postawienie sytuacji "Bo grasz sam, więc ci się nie uda" nie jest żadnym wyjściem.

A pewnie że się DA. Ale bądźmy też poważni - ta gra jest nastawiona głównie na grę w COOPie/grupie i zmusza do tego praktycznie pod każdym kątem.
Nie jest i nie zmusza. Mogę ci pokazać gości, którzy codziennie grają solo i niszczą moby na T5.

Trzeba tylko wiedzieć, co się robi. I tego właśnie chciałbym się dowiedzieć.

Durny pomysł?
Trochę tak, bo potem mam masę śmieci w skrzynce. A tak, to co mi się nie przyda natychmiast przerabiam/sprzedaje. No, ale to moja kolejna fanaberia. :)

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #1288 dnia: Kwiecień 19, 2019, 11:47:23 »
Ja to wszystko wiem Marcin (każdy gra jak chce, jak lubi), tylko mam wrażenie że gramy w zupełnie inną grę ;)

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #1289 dnia: Kwiecień 19, 2019, 11:54:30 »
Dlaczego? :(

Offline Gregys

• Żywa Legenda
  • pukier cuder
« Odpowiedź #1290 dnia: Kwiecień 19, 2019, 12:00:40 »
Trochę tak, bo potem mam masę śmieci w skrzynce. A tak, to co mi się nie przyda natychmiast przerabiam/sprzedaje. No, ale to moja kolejna fanaberia. :)

I tylko tutaj robisz błąd. Zostaw przedmioty z wyższym poziomem w skrzynce i sukcesywnie je wymieniaj na coraz wyższe. Na najwyższym poziomie świata zacznij zbierać wyposażenie na poważnie. Ten system nie jest trudny, ani specjalnie odkrywczy. Dziwię się, że się z nim jeszcze nie spotkałeś.
Gregys out.

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #1291 dnia: Kwiecień 19, 2019, 12:01:17 »
Dlaczego? :(

Nie wciągaj mnie w to  :P
Napiszę tylko że wszyscy w to gramy raczej w grupie, nawet z randomami - ale jednak :P

Ps. jak to jest z klanem na POLy? Dobijacie do skrzynki klanowej co tydzień (który poziom) ? Ile tam ludzi gra? Itd. (PS4!)

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #1292 dnia: Kwiecień 19, 2019, 12:15:05 »
Z tego co wczoraj sprawdzałem to tylko ja i jakiś typ ma powyzej 30lvl. Skrzynki klanowej na oczy nie widziałem, sam klan ma poziom chyba 5 czy coś koło tego. Tam większość osob nawet do 20 poziomu nie doszła.

Greg -> To dzisiaj sprawdzę. Mam w plecaku masę stuffu z wczorajszego strzelania.

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #1293 dnia: Kwiecień 19, 2019, 12:20:23 »
Czyli core forumowe grające w The Division 2 gra... na Xboxach - masakra  8)  ;D

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #1294 dnia: Kwiecień 19, 2019, 12:34:25 »
Marcin - jakbys jednak chcial pograc z "kims" (i kupil plusa) to my z Patsem (plus jeszcze ze dwoch spoza forum) gramy w to non stop.
W roznych godzinach (raczej wieczornych).

Co do sprzetu to wydawalo mi sie ze co bym nie zalozyl z wiekszym GSem (podczas jak przechodzilem z mniejszych T na wyzsze), to mialem raczej buff ekwipunku, a nie tak jak ty piszesz ze DPS czy obrona spada ci na leb na szyje. Tym bardziej ze grasz sam i przeciwnicy sa duzo slabsi niz jak sie gra w zespole.
Dopiero jak sie dojdzie na T5 to zbiera sie sprzet "na powaznie".

Offline indeed

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #1295 dnia: Kwiecień 19, 2019, 12:39:28 »
Co do sprzetu to wydawalo mi sie ze co bym nie zalozyl z wiekszym GSem (podczas jak przechodzilem z mniejszych T na wyzsze), to mialem raczej buff ekwipunku, a nie tak jak ty piszesz ze DPS czy obrona spada ci na leb na szyje. Tym bardziej ze grasz sam i przeciwnicy sa duzo slabsi niz jak sie gra w zespole.

Tutaj akurat może być coś na rzeczy, bo i ja zauważyłem, że czasem założenie sprzętu z wyższym GS wiąże się z obniżeniem pancerza, czy innych mnie interesujących statsów (skillpower przede wszystkim), ale jako, ze ja dopiero na T2 jestem to jakoś specjalnie się tym nie przejmuję. Ale przyznaję, że gdzieś tam podskórnie mnie to odrobinkę boli ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1296 dnia: Kwiecień 19, 2019, 12:41:06 »
Ja w ogole jestem zaskoczony że gra nie wymaga plusa do grania :D

"build" to ty sobie możesz robić na T5, wszystko wcześniej jest tylko grindem
Wiem. Nazwałem to roboczo "buildem". Niemniej nie powinno być tak, że niby lepszy sprzęt jest po prostu tak strasznie chujowy, że nie ma sensu go zakładać.
Więc go nie zakładaj, tylko wrzucaj do stasha.

Moge teoretycznie poubierać się w te ciuchy z wyższym GS, tylko dmg spada mi na ryj. Tak samo bronie.
Dlatego ci napisalem, ze nie ma sensu ich ubierac. Sens ma trzymanie ich w stashu.

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
    • https://twitter.com/Vramiin
« Odpowiedź #1297 dnia: Kwiecień 19, 2019, 12:45:06 »
Czyli tradycyjny Marcin - dlaczego gra nie działa tak jakbym chciał żeby działała, gupia gra ;D

Jesteś jak socjalizm - w pocie czoła walczysz z problemami nieznanymi innym graczom ;D

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #1298 dnia: Kwiecień 19, 2019, 12:45:34 »
Fakt ze jak sie chce nosic np. trzy czesci Wiverny plus np dwie czesci Sokolova (ja to nosilem) i nagle wpada plecak z "innej parafii" na wyzszym GSie to buffa nie bedzie :)
Dlatego od T1 idac do T5 olalem buildy tylko zakladalem od razu wyzszy GS.
Mialem prosciej niz Marcin, bo od T1 zawsze gralem z kims, a jak wiadomo w grupie razniej i jesli mi by brakowalo obrony czy DPS to inni to  rekompensowali. Do T5 zmienialem sprzet jak rekawiczki.
No ale to gra w grupie :)

Offline indeed

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #1299 dnia: Kwiecień 19, 2019, 12:52:54 »
Ja gram solo i z randomami i też sprzęt jak rękawiczki wymieniam, choć w pewnym momencie zacząłem (z różnym skutkiem ;) ) pilnować skillpowera i trzymać się lmg i smg, żeby mieć bonusy z mojej specjalizacji. Ogólnie bardzo przyjemnie gra się z randomami, każdą misję fabularną tak przeszedłem i ku mojemu zaskoczeniu nigdy nie miałem problemów, ludzie naprawdę kumaci są - chętnie podnoszą, jak ktoś ranny to zawsze poratują hivem albo drona wyślą, aż chce się grać ;) A ze zgraną ekipą pewnie jest nawet lepiej.

Offline mierniczek

• I Am Robot
« Odpowiedź #1300 dnia: Kwiecień 19, 2019, 12:55:47 »
Ja w ogole jestem zaskoczony że gra nie wymaga plusa do grania :D

Ja jestem zaskoczony faktem, ze Marcin nie ma plusa a jest w klanie :) (w sensie, ze bez plusa mozna do klanu dolaczyc).

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #1301 dnia: Kwiecień 19, 2019, 13:19:10 »
Jak dolaczalem, to mialem wykupiony. Teraz nie widze sensu, bo ani nie gram z nikim w multi, ani te gry z plusa mnie nie jaraja.
A szczerze powiem, ze do randomow mam straszny uraz - musialbym sie najebac zeby grac z kims kogo nie znam. To sie chyba nazywa fobia spoleczna.

Czyli tradycyjny Marcin - dlaczego gra nie działa tak jakbym chciał żeby działała, gupia gra ;D
Jest gorzej. Ja bym chcial zeby dzialala tak jak powinna dzialac. A ona, ze nie.

Musze od znajomka odebrac XOX i przesiasc sie do zielonych.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1302 dnia: Kwiecień 19, 2019, 13:39:35 »
Skąd wiesz jak powinna działać? Pracujesz w Ubi? ;D

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #1303 dnia: Kwiecień 19, 2019, 13:52:44 »
Majac 5 lat zadawalem mase pytan i matka dla swietego spokoju nauczyla mnie czytac.

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #1304 dnia: Kwiecień 19, 2019, 14:07:32 »
Oplułem monitor  8) , dobre  ;D

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
Tom Clancy's The Division 2
« Odpowiedź #1305 dnia: Kwiecień 19, 2019, 14:17:32 »
Teraz wydaje sie smieszne, ale co sie do 4 klasy wynudzilem na lekcjach to moje. Reszta klasy cos tam dukala, a ja konczylem pod lawka kolejne westerny. ;)

Dobra. Nazarlem sie, napilem, czas postrzelac. Stuff do skrzynki i w teren.

Btw, mam dwa egzotyki na lvl 1 (za edycje). Co z nimi zrobic? Shotguny to na razie syf imo (choc wczoraj na PTS typ ze Streamer House wymiatal z shotguna), a kalach mi nie lezy.

I czy dobrze zrozumialem, ze rzeczy wykraftowane na stole nie moga zostac przekalibrowane?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1306 dnia: Kwiecień 19, 2019, 14:18:31 »
Chyba czegoś nie zrozumiałem ;)

Jest gorzej. Ja bym chcial zeby dzialala tak jak mi się wydaje że powinna dzialac.
Fix'd ;)

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #1307 dnia: Kwiecień 19, 2019, 14:28:03 »
Dude, ja czytam/ogladam materialy o mechanikach gry zanim zagram. Po prostu niektorych nie rozumiem, to pytam.

O skrzyni wiedzialem (pisano tu o tym kilka razy) ale mam przyzwyczajenie z innych gier, w ktorych tez jest loot i nie trzeba trzymac w skrzyni rzeczy zeby wypadalo lepsze. To jest dla mnie nielogiczne po prostu - odruchowo w bazie sprzedaje lub rozmontowuje w terenie. Takie muscle memory.

Jakbysmy grali w RPG, to bylbym tym kolesiem z druzyny co przy pierwszej lepszej walce wypija polowe mikstur, bo na co ma czekac? :)

A to, ze mam jakies wymagania by gry byly pisane pod moje widzimisie, to juz sobie forum dopowiedzialo. Ale prosze sie nie krepowac. Zawsze to jakis koloryt. :)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1308 dnia: Kwiecień 19, 2019, 14:30:52 »
Jedyny przypadek kiedy możesz powiedzieć że gra nie działa jak powinna to wtedy kiedy developer potwierdzi ze jest bug i coś nie działa zgodnie z założeniami.
Każdy inny przypadek to sytuacja w której gra działa tak jak powinna (zdaniem twórców), a ty byś chciał żeby działał inaczej. Oczywiście twórcy mogą zmienić zdanie (usunięcie debuffów z modów).
Tak się tylko piątkowo czepiam ;)

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #1309 dnia: Kwiecień 19, 2019, 14:39:38 »
Oplułem monitor  8) , dobre  ;D

Nie Ty jeden, też parsknąłem :D

Offline regisek

• Ultimate Badass
  • lubię kawę
    • zgrany
« Odpowiedź #1310 dnia: Kwiecień 19, 2019, 14:44:50 »
Mieliście może / zrobiliście misje ze znakiem zapytania zaraz obok teatru. Miejsce, które omijały Hieny, wsparcie agenta Evansa bodjże?

Pusto, cicho, wchodzimy do pomieszczenia i atakuje nas jakiś rouge kozak agent. Nie dawało mi się w ogóle mu zbić ani jednego paska pancerza, zginąłem parę razy i uratował mnie... bug. Wpadłem w jego elektryczny atak, telepie mną, nie mogę się ruszyć, odpaliłem mapę, wracam do gry a tam - cyk - misja ukończona (niestety nie wypadł mi z gościa żaden loot bo... zniknął :( )

A sam Evans zwisał z sufitu.

Komuś udało się pokonać tego agenta? Bo bardzo ciekawa i tajemnicza misja :)

https://www.reddit.com/r/thedivision/comments/b2m7k1/who_is_this_guy_an_npc_rogue_agent/

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1311 dnia: Kwiecień 19, 2019, 14:45:01 »
Wiem ze to już wtedy nie bedzie smieszne, ale wytłumaczcie mi ten żart.

Offline Pats

• I Am Robot
  • Nbareja
« Odpowiedź #1312 dnia: Kwiecień 19, 2019, 14:49:39 »
Teraz wydaje sie smieszne, ale co sie do 4 klasy wynudzilem na lekcjach to moje. Reszta klasy cos tam dukala, a ja konczylem pod lawka kolejne westerny. ;)

Dobra. Nazarlem sie, napilem, czas postrzelac. Stuff do skrzynki i w teren.

Btw, mam dwa egzotyki na lvl 1 (za edycje). Co z nimi zrobic? Shotguny to na razie syf imo (choc wczoraj na PTS typ ze Streamer House wymiatal z shotguna), a kalach mi nie lezy.

I czy dobrze zrozumialem, ze rzeczy wykraftowane na stole nie moga zostac przekalibrowane?
Więc tak, egzotyki ... ta strzelba jest całkiem spoko - a raczej jej perk. Robisz przewrotkę i dostajesz amunicję do broni :) Całkiem fajny do LMKów z kciukiem na buildzie 7/7.

Dobrze rozumiesz działanie rekalibracji, przedmiotów wykrafconych nie da się kalibrować.

Mieliście może / zrobiliście misje ze znakiem zapytania zaraz obok teatru. Miejsce, które omijały Hieny, wsparcie agenta Evansa bodjże?

Pusto, cicho, wchodzimy do pomieszczenia i atakuje nas jakiś rouge kozak agent. Nie dawało mi się w ogóle mu zbić ani jednego paska pancerza, zginąłem parę razy i uratował mnie... bug. Wpadłem w jego elektryczny atak, telepie mną, nie mogę się ruszyć, odpaliłem mapę, wracam do gry a tam - cyk - misja ukończona (niestety nie wypadł mi z gościa żaden loot bo... zniknął :( )

A sam Evans zwisał z sufitu.

Komuś udało się pokonać tego agenta? Bo bardzo ciekawa i tajemnicza misja :)

https://www.reddit.com/r/thedivision/comments/b2m7k1/who_is_this_guy_an_npc_rogue_agent/

Trafiłeś na Huntera :)
(chyba)

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #1313 dnia: Kwiecień 19, 2019, 16:22:51 »
No i proszę, przełożenie gratów do skrzynki pomogło. Lecą mi teraz z wyższym GS i to nawet ciekawe, do założenia. Żeby mi jeszcze jakiś fajny AR wypadł, bo na razie mam takiego z chujowym perkiem, że góra magazynka leci szybciej ale mniej dmg, a dół wolniej z większym dmg. Takie se to.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1314 dnia: Kwiecień 19, 2019, 17:02:04 »
No bez sensu. Lepiej jakby trzeba było mieć je założone, jak w innych grach ;)

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #1315 dnia: Kwiecień 19, 2019, 17:08:18 »

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #1316 dnia: Kwiecień 19, 2019, 17:42:04 »
Ja całą kampanię i Tidal Basin zrobiłem solo. Może parę razy sobie włączyłem Co-opa. Generalnie trzeba lecieć do przodu ze sprzętem do T5. Jakiekolwiek kombinacje z buildem to absolutna strata czasu. Ta gra jest na tyle łatwa, że nie ma się co cackać tylko zakładać wszystko z wyższym GSem :) Dzięki temu można poznać każdy rodzaj sprzętu i perku w akcji :P

Ale o tym, że wystarczy mieć w stashu nie wiedziałem :P Rozumiem, że w inwentarzu też tak to zadziała?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1317 dnia: Kwiecień 19, 2019, 17:43:20 »
Skoro działa nawet w skrzynce, to tym bardziej zadziała w inwentarzu :)

Generalnie to genialne rozwiązanie że wystarczy mieć w skrzynce i wszystkie looter shootery powinny je skopiować.

• Żywa Legenda
  • Wiosło mi ukradli.
« Odpowiedź #1318 dnia: Kwiecień 19, 2019, 17:54:39 »
Skoro działa nawet w skrzynce, to tym bardziej zadziała w inwentarzu :)
Sarkazm? Bo miałem przy sobie w chuj lepszych rzeczy i leciała mi padaka, jak przełożyłem, to coś dygło.