Autor Wątek: System Wars!!!1  (Przeczytany 1953267 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mmgl

• Ultimate Badass
Odp: System Wars!!!1
« Odpowiedź #11440 dnia: Marzec 05, 2016, 14:36:37 »
Ja nie robie spiny ze Simplex od razu zaatakowal xboxa. W zasadzie to moglem sie tego spodziewac jak nie ma innych argumentów. Natomiast nie rozumiem wywalenia mojego posta. Tym sposobem cokolwiek napisze i ktos odpowie "xbox to..." bedzie wciaganiem mnie w wojenki i podciaganiem do zbiorowej odpowiedzialnosci. Ja sie na to nie zgadzam.
subtelnie zastawiam pułapki :)

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #11441 dnia: Marzec 05, 2016, 14:42:14 »
Krytykuj więc bez wspominania o Xboksie, każdy się domyśli, co masz na myśli, a jednocześnie formalnie będziesz czysty. Ktoś rzuci ripostę w stylu "na Xboksie na pewno lepiej!", ale wystarczy to zignorować.
Podziwiaj moje trofea. Zobacz, ile osiągnąłem!

Offline mmgl

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #11442 dnia: Marzec 05, 2016, 14:46:19 »
No właśnie z mojej strony nic o xboxie nie było. Simplex wyskoczyl z Halo które mnie tak interesuje jak zeszłoroczny śnieg.  A pozniej sugeruje mi ze mam nie pisac w watkach o grach na Ps bo nie mam Ps4. Paranoja.
Ale z mojej strony EOT. Wiem gdzie jestem.
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2016, 14:47:51 wysłana przez mmgl »

Offline tomee

• Super Badass
« Odpowiedź #11443 dnia: Marzec 05, 2016, 15:07:00 »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #11444 dnia: Marzec 05, 2016, 15:10:41 »
Po części cię rozumiem, ale musisz wiedzieć, jak działa Simplex. Czasami napisze byle bzdurę, żeby tylko przedstawić przeciwny punkt widzenia. Potrafi nawet krytykować PC, ale tylko w takich sytuacjach :D
Ale mnie przejrzał, skubany! Za to Romek jest tak przebiegły, że nie da się go tak przejrzeć.

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #11445 dnia: Marzec 05, 2016, 15:15:18 »
Ja jestem prosty człowiek i po prostu piszę co myślę :D
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2016, 15:17:16 wysłana przez Romek »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #11446 dnia: Marzec 05, 2016, 15:19:54 »
I dlatego edytowałeś tego posta ;)

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #11447 dnia: Marzec 05, 2016, 15:53:19 »
Romek to znany fanboj Nintendo, ale nikomu nie wadzi. Czasem męczy tylko jego wklejanie, że u Ninny lepiej, bo jeszcze ktoś naprawdę w to uwierzy. Ty natomiast mmgl ostatnio sabotujesz każdy wątek, bo Simplex Ci odpowiada, widać ma za dużo czasu. Ostrzegałem wcześniej, a teraz po prostu będę ciął, bo nie mam czasu na takie zabawy. Przyjmij to jako reguły gry albo zawsze jest jeszcze wyjście numer 2.
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #11448 dnia: Marzec 05, 2016, 15:57:22 »
A ja spróbuję mniej odpowiadać mmglowi, takie ćwiczenie silnej woli ;)

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #11449 dnia: Marzec 05, 2016, 15:58:52 »
Simplex pewnie ma cel dobić do 100k postów przed końcem 2017 , więc jemu w to graj :D

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #11450 dnia: Marzec 05, 2016, 15:59:30 »
 :-*

Offline meatbag

• I Am Robot
  • "Je n'avais pas besoin de cette hypothese-la."
« Odpowiedź #11451 dnia: Marzec 05, 2016, 16:05:32 »
Podobno siła woli się zużywa a regen paska mocy w nocy. Więc zachowuj na coś sensowniejszego lepiej a i innym będzie weselej.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #11452 dnia: Marzec 05, 2016, 16:13:48 »
Przypomniało mi się, co miałem robić, ale zapomniałem. Cytować i odpowiadać od razu w System Wars.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #11453 dnia: Marzec 05, 2016, 16:19:44 »
Jakbyś tak robił to moderacja byłaby wdzięczna :).
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline mmgl

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #11454 dnia: Marzec 05, 2016, 17:03:27 »
Wywalenie mojego posta bylo nadgorliwoscia, którą choć moim zdaniem błędna jeszcze potrafie zrozumieć. Natomiast wmawianie mi ze ciesze sie ze ta czy tamta gra wygląda kiepsko jest po prostu wzietą z kosmosu bzdura i proszę cie nie rób tego wiecej bo to jest poprostu zaklinanie rzeczywistości. 
Dzięki

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #11455 dnia: Marzec 05, 2016, 18:25:54 »
usuń konto (gorsza wersja) mp4
Ta wersja lepsza :)
! No longer available
"Co się tak kurwa patrzysz? Nas tu nie ma!"

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #11456 dnia: Marzec 05, 2016, 18:31:29 »
to ja tez mam filmik dla mmgl:
https://www.youtube.com/watch?v=-yV7nK8lF8Q

Offline mmgl

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #11457 dnia: Marzec 05, 2016, 18:35:09 »
Fajne, dzieki. Moderator teraz napisze za mnie co o tym myślę bo wie lepiej niż ja  :D

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #11458 dnia: Marzec 06, 2016, 21:10:14 »
No, i to jest racjonalna opinia o grafice bazowana na rzeczywistości, a nie jakieś hejterzenie ze "poziom PS3", którym szkoda zawracać sobie głowę i żal cytować nawet.
Co jak co, ale ciężko zarzucić emilowi ze jest fanbojem sony ;)
Duzo lepszej grafiki w 60fps to w tej generacji raczej nie będzie, chyba ze w 720p, albo w grach od takich magików jak DICE.

Juz w tej chwili jest parę gier ktore maja lepsza grafike i 60fps. Ostre tekstury to chyba nie jest specjalnie wielkie osigniecie. Jesli wg ciebie to jest juz top poziom grafiki i 60fps to niech ta generacja sie kończy. I nie trzeba byc hejterem by widziec ze rewelacji tu nie ma. Przypominam oczekiwania - po polazaniu gameplayu singla U4 gro osob byla przekonana ze jest to 60fps (mieli prawo po TLOU). Deweloperzy chwaili sie na dlugo przed ukonczeniem ze juz od dawna wszytko smiga w min 30fps i robili oczekiwania na wiecej. TLOU to 1080p/60fps. Tymczasem mamy przyklasnac 900p w przecietnej grafice na multi? To wlasnie jest fanbojstwo. Wystrczy przypomniec oczekiwania sprzed roku/dwoch. Co sie stalo od tego czasu? Gdzie te slynne ujarzmianie mocy itp.
Twoj post to niestety biała flaga. I to przy tej silniejszej konsoli.

Ujarzmianie mocy to marketing, kto uwierzył ten trąba.
Zgaduje, ze wszystkie gry z grafiką w 60fps ładniejsze od multi U4 wyszly zupełnie przypadkiem na One.

Jak tylko zobaczylem pierwsze teasery U4 od razu powiedziałem ze na bank nie będzie 60fps przy takiej grafice.
TLoU to gra z poprzedniej generacji, więc przyklad inwalida, biorac pod uwage jak wiele remasterow nawet w tych 60fps nie działa (choćby ostatnio HR/Beyond, czy zapowiadany DI).
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2016, 21:15:29 wysłana przez Simplex »

Offline Ja Być z Polska_

• I Am Robot
  • Nuż, Widelec Klienta Hydzę
« Odpowiedź #11459 dnia: Marzec 06, 2016, 21:14:15 »
Co w 60 FPS wygląda bardzo dobrze poza Battlefrontem i BF4 (od magików DICE)? Na pewno nie Wolf, na pewno nie Halo, na pewno nie MGS, i w sumie na szybko już kończy się lista gier 60 FPS, które kojarzę (bo ścigałek nie liczymy).
III-v materials can only result in n-channel HFETs or NPN BJTs. You can't make an active pull-up device, which is required for any VLSI use. Only very high power resistive pull-up or current steering logic is possible.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #11460 dnia: Marzec 06, 2016, 21:16:12 »
Zepsules z tym nieliczeniem ścigałek bo już czekałem az mmgl wymieni Forze ;-)

MGS V wygląda w miarę niezle jak na otwarty świat i 1080p (na PS4 oczywiście, hehe), ale kosztem doprowadzenia konami na skraj bankructwa.

No i czekam na liste gier w 60fps wyglądających ładniej od tego multi.
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2016, 21:18:06 wysłana przez Simplex »

Offline tytacz

• I Am Robot
« Odpowiedź #11461 dnia: Marzec 06, 2016, 21:16:49 »
BF4 w 60fps? W którym miejscu? ;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #11462 dnia: Marzec 06, 2016, 21:18:32 »
Jak patrzysz w niebo, albo w ściane z metra ;)
Wlasnie, zaostrzamy kryteria. Jaka gra wygląda lepiej niz multi w U4 i przy tym trzyma 60fps tak dobrze jak multi w U4.

Offline tytacz

• I Am Robot
« Odpowiedź #11463 dnia: Marzec 06, 2016, 21:18:54 »
Ładniejsze multi w 60fps to tylko Battlefront.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #11464 dnia: Marzec 06, 2016, 21:20:39 »
No, to jedna gra i jest tam srogi popup, którego nie widziałem choćby w becie U4 (może mapa była za mała ;)).

A, zremasterowane Halo 4 wygląda zaskakująco dobrze i działa w 1080p60, tyle że ze spadkami.

Rudy_rydz

• Gość
« Odpowiedź #11465 dnia: Marzec 06, 2016, 21:25:02 »
Battlefront to obecnie najładniejsza gra w 60fps na konsolach. Nowy Doom może będzie kolejny, bo multi U4 to wygląda jak podbite troszkę multi z U3 jeśli chodzi o grafikę.

Offline Sialala

• Żywa Legenda
  • tekst osobisty
« Odpowiedź #11466 dnia: Marzec 07, 2016, 08:56:55 »
Podesłać krzykacza? Ciężko wytrzymać słuchając tych krzyków przez pół minuty. Może niech zrobi wersję z napisami  :)

Nie wierze, pierwszy raz zgadzam sie z mmglem.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #11467 dnia: Marzec 07, 2016, 11:06:54 »
Bo krzykacz krzyczy na MS. Jakby krzyczał na sony byłby kul ;)

Offline mmgl

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #11468 dnia: Marzec 07, 2016, 11:11:06 »
Nie wierze, pierwszy raz zgadzam sie z mmglem.

Od czegoś trzeba zacząć  :)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #11469 dnia: Marzec 07, 2016, 12:09:33 »

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #11470 dnia: Marzec 07, 2016, 23:38:33 »
MS zwija manatki:

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #11471 dnia: Marzec 07, 2016, 23:45:20 »
Czy tylko ja w tym w drugim R w słowie Rare na tym obrazku nie widzę dolnego "ogonka/nóżki"? ;)

Rudy_rydz

• Gość
« Odpowiedź #11472 dnia: Marzec 07, 2016, 23:50:49 »
W sumie to wyrzucili zbędne śmieci. Na plus.  8)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #11473 dnia: Marzec 07, 2016, 23:51:52 »
To czemu Microsoft Casual Games zostalo? 8)

Rudy_rydz

• Gość
« Odpowiedź #11474 dnia: Marzec 07, 2016, 23:55:17 »
Zostawili, żeby graczom PC nie było smutno.  ;D

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #11475 dnia: Marzec 08, 2016, 07:46:57 »
To czemu Microsoft Casual Games zostalo? 8)

Pewnie robią nowy kontent do pasjansja, który zdaje się już od jakiegoś czasu jest appką w windows store i to F2P

Z neogafa

Cytat: Stumpokapow;197790035
Microsoft Studios is now publishing only the biggest hits
Let's just recap Microsoft's generation in review:
- Start Lift London
- Downsize the XBLA/Microsoft Studios team because MS doesn't want to be in the business of publishing so many indie games
- Close Microsoft Victoria
- Cancel Black Tusk's original game and make them the Gears studio
- Close Xbox Entertainment Studios
- Buy Mojang
- Merge Lift London with other UK-based small teams
- Promote Kudo to oversee Lift London and other UK based teams
- Kudo transfered out of Microsoft Games
- Spin off Twisted Pixel Games
- Close Press Play
- Close Lionhead

In light of the W10/Xbox One news recently, I would interpret this as the following: Microsoft does not see themselves as a hardware platform owner anymore. As a result, their interest in developing games is no longer about establishing a diverse portfolio (even at a loss), but instead about just publishing games only if they make reliable money with no risk. Hence why they're willing to sign with outside partners, and hence why they're still making Halo, Forza, Minecraft, and Gears. If you were going to transition away from the hardware model but still wanted to publish the odd game and didn't want to shut down the division at all, this is exactly what you'd do. Besides these franchises, almost all of Microsoft's first-party partners are now working on Hololens, and it's not clear that Hololens is going to be a consumer focused gaming product during the Xbox One's lifespan. The exceptions: the Project Spark team (W10/XO--whose game got shut down) and Decisive Games (presumably working on AoE, for W10/XO), and Rare.

As it relates to Press Play, Microsoft's purchase never really made any sense to begin with, just as it didn't with Twisted Pixel, but my thoughts at the time were that it was driven by wanting to have a robust portfolio of indie exclusives as other indie titles went increasingly multiplatform. Neither company had mega hits, although both had some success. In addition, neither company was all that large, so shutting them down isn't just a vote of non-confidence, it's a vote that they aren't even interested in owning those types of companies.

Microsoft did a pretty crap job of making use of Lionhead
Finally, separate from the musing about Microsoft Studios, I think Lionhead Studios has been treated extremely poorly by Microsoft. Microsoft did not secure Black & White from EA or The Movies from Activision when they bought Lionhead. The lack of care about the studio's non-Fable history was palpable. Also let it be noted that every non-Fable game they worked on under Microsoft got cancelled. Which would be OK if they cared about Fable, but here's what they did with Fable:
- Fable 1 gets a late PC port
- Fable 2 never gets a PC port
- Fable 3 gets a GFWL PC port that gets discontinued years ago when they run out of keys, MS never bothers to remove GFWL
- Fable Heroes never gets a PC port
- Fable The Journey never gets a PC port
- Fable Anniversary gets a late PC port with a rocky launch
- Fable Legends cancelled during beta

Microsoft sucks at F2P
Let's talk about free to play, though. Free to play is a pretty exciting business model for publishers and fans alike, if executed properly. MS has really sent some big signals about F2P and their interest in it. How have they done?

- In Summer 2011, Microsoft publishes Age of Empires Online for PC (GFWL). The game was developed by Robot Entertainment, also known as the company that formed when Microsoft closed Ensemble Studios (the previous developers of Age of Empires). Microsoft had Ensemble develop a console exclusive RTS which ended up being a huge hit but then closed them because I guess they didn't want a PC studio? Who knows? The game started as basically a free demo that required you to pay to buy into most of the content. It also started as a busywork grind. A year later, Microsoft, having basically bungled the game's first year, released the game on Steam (still required GFWL) and lowered the prices. This also did not work. Then a few months later they made the game actually F2P--you could unlock all the content by grinding, or pay to accelerate. A little under 2 years after release, they discontinued development on the game. 8 months later they shut down the servers. As the game is online only, it can no longer be played.
- In 2011, Microsoft publishes Crimson Alliance for XBLA as free to play. Except it turns out they don't understand free to play and the game costs money to play. When they are asked about this, they explain that the demo is free to play (as it was for every other XBLA game released on Xbox 360). ??? Great game, no followup, developer is now a support studio for Halo, no chance of game being ported to a modern platform.
- In 2012, Microsoft launches Windows 8. A variety of the launch games for the platform are "Free to Play", including a great little point and click / hidden object hybrid called Adera. The free to play model for Adera is that you can play the first quarter for free and then pay for the rest. So, again, a demo. Other games are actually free to play, but they're versions of games that used to be entirely free. One game is an endless runner called Gunstringer Dead Man Running. Gunstringer is F2P with currency in a similar model to, say, Jetpack Joyride. This game is shut down in 2014.
- In 2012, Microsoft launches Microsoft Flight, a free to play revival of Flight Simulator. Again, the free content is basically a demo, so it's clear they don't understand Free to Play. The game is locked behind GFWL and is PC exclusive. Five months later, they ceased development on the game, leaving it with nowhere near enough content. In 2013, they removed the ability to purchase any of the content or download the game. In 2014, they shut the servers. Note that Microsoft previously killed the team that made Flight Simulator and then created a new team for this project.
- In October 2012, Microsoft launches the first traditionally F2P game on XBLA: Happy Wars, a Japanese-developed tug of war team based hack and slash multiplayer game. This game went pretty well, although they realized that the business model with F2P is attracting as many people as possible so that you can monetize whales, which was at odds with the whole "you need to pay $50 a year to be able to download this game". It's fine, because the developer went ahead and ported the game to Steam without Microsoft. On Steam it has a few million players.
- In May 2013, Microsoft releases Crash Course 2, a sequel to the free Doritos advertorial game Crash Course. It is pretty well received and very popular, millions on the leaderboards near release. Around the same time they release Crash Course Go, a version of the game for Windows 8. Both games are cancelled less than a year after release and the servers shut down effective immediately.
- In July 2013, Microsoft announces Lift London is working on 4 F2P games. None ever release or are announced.
- In September 2013, Microsoft publishes Ascend: New Gods, by Signal Studios, the popular developers of the Toy Soldiers franchise. This is an F2P dungeon crawl 3rd person ARPG, kinda like Kingdoms of Amalur or Elder Scrolls or a more mechanically intense Fable. The game is actually super popular, lots of people play it. Less than a year after release, Microsoft cancels the game, removes it from sale, and gives everyone 3 day's notice about a server shutdown. Also they do not tell the developer, Signal Studios, who is completely blindsided. Signal ports the game to Steam, where it did OK for a while. It's still available. Signal hasn't worked with Microsoft since.
- A little bit before shutting down Ascend: New Gods, Microsoft shows the first footage of Fable Legends. At the time, the game is not specified as F2P, but it's later clarified to be F2P and Xbox One/Windows 10 cross-play. Microsoft teases 5-10 years of support--that this is the Fable series as we know it going forward. Fable Legends is cancelled during open beta.
- In summer 2014, Microsoft betas Project Spark, a game creation game that's F2P with Microtransactions. The game discontinues development and goes free a year after release, the F2P model having not worked at all.
- In June 2015, Microsoft confirms that they are publishing Gigantic, an Xbox One/Windows 10 cross-play F2P MOBA by indie developer Motiga. The game is in closed beta and moving to open beta this summer. Well, maybe, because a month ago the developer announced significant layoffs.

These are not all of Microsoft's F2P failures--I could also talk about the semi-F2P business model of Game Room, which failed, Microsoft's bad attempts to make their old free Windows parlour games (Minesweeper, Mahjong, Solitaire) into money-making opportunities but instead alienating their audience, Age of Empires: Castle Siege (a bad Clash of Clans clone).

I could also talk about the failure of their cloud gaming initiative by exploring how just about every Microsoft server-based game has been shut down. I could also talk about how Galactic Reign, released by Microsoft as a bold experiment in cloud-based rendering of cutscenes -- pay attention if you like Quantum Break -- shut down 6 months after release, leaving players unable to play the game. I could also talk about how all of Microsoft's major initiatives with the Xbox One: Smartglass, Cloud-based Rendering or Computing Features, and Dedicated Servers are all defunct.

Microsoft is the absolute master of failing at things even when it'd be easier to succeed. The good news is, pretty soon they'll have no more internal studios to shut down besides the ones reliably pumping out their biggest franchises every two years. As someone who bought a lot of Microsoft Game Studios titles and really loved so much of what they accomplished on 360, it sucks that shifting corporate priorities and an unwillingness to fully commit to gaming sabotaged so much of what they could have accomplished.

Mam nadzieję, że mmgl nie potrzebuje innych exów niż Gearsy, Halo i Forza ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2016, 07:58:31 wysłana przez Michaelius »

Offline freekEza

• Super Badass
« Odpowiedź #11476 dnia: Marzec 08, 2016, 08:12:25 »
Wincyj exów, tylko to ich może uratować... a robią dokładnie odwrotnie. Sony siedzi z wyłożoną kiełbą, trzymając swoje exy przy sobie i...  właśnie wygrywa całą generacje.

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #11477 dnia: Marzec 08, 2016, 09:19:01 »
To nowość jakaś? Xbox od zawsze to tylko te 3 tytuły na przemian.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #11478 dnia: Marzec 08, 2016, 09:27:26 »
To nowość jakaś? Xbox od zawsze to tylko te 3 tytuły na przemian.
Mówił do Państwa mataman, nadający ze smutnego wszechświata w którym nie wyszło Sunset Overdrive. Wyrazy współczucia.

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #11479 dnia: Marzec 08, 2016, 09:28:24 »
Proszę Cię, takie gry jak Sunset czy Fable kompletnie nikogo.