Autor Wątek: System Wars!!!1  (Przeczytany 1930041 razy)

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
Odp: System Wars!!!1
« Odpowiedź #1360 dnia: Luty 02, 2014, 21:00:37 »
To pewnie nie jeden post, a całokształt :) Xian ze tez ci sie chce z koniem kopać :)

On to lubi. Ja ludzi których posty mnie wkurwiały mam w ignore.
"Men, it has been well said, think in herds; it will be seen that they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one." Charles Mackay
"kłamstwo łatwo sprzedać paroma zdaniami i atrakcyjnym hashtagiem, a prawda bywa nudna i przydługa" znany bloger Bart

budda

• Gość
« Odpowiedź #1361 dnia: Luty 02, 2014, 21:08:42 »
Widzę, że piątek w tym tygodniu co drugi dzień. To ta zmiana pogody czy przez to, że nie ma w co grać poza BF-em?

I kto przyjmuje zakłady kiedy pistak wróci?

Offline projektkong

• I Am Robot
  • SHMUPS is my life
« Odpowiedź #1362 dnia: Luty 02, 2014, 21:12:18 »
I kto przyjmuje zakłady kiedy pistak wróci?

Jak to kto. Blue__ ;)

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #1363 dnia: Luty 02, 2014, 21:23:20 »
Opuszczenie forum zwykle wygląda tak:

;D
"Co się tak kurwa patrzysz? Nas tu nie ma!"

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #1364 dnia: Luty 02, 2014, 23:03:42 »
Tak, w USA, czyli nikogo. W europie tiwi tiwi jest zjebane bo kompetentni eksperci MS nie zauważyli że tu jest 50Hz.
Zresztą nawet na PS4 bluryj w 25fps nie jest 100% poprawnie odtwarzany.

Tak z ciekawosci, co jest zlego z blurayem na ps4? Przerobilem 20-30 filmow i nie zauwazylem zadnych problemow.
Trzeba siedziec z lupa przy TV aby to zauwazyc?

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1365 dnia: Luty 02, 2014, 23:10:09 »
A oglądałeś materiał w 25fps (czyli europejski film/serial)? Bo o tym mowa.

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #1366 dnia: Luty 02, 2014, 23:15:09 »
W jaki sposob mialbym to wiedziec. Gdy uruchamiam film nie pyta mnie sie czy chce ogladac w 25fps.
Mam 1080p LCD a ps4 jest podlaczone przez kabel z pudelka, nie zmienialem ustawiem bluraya (o ile takie sa) w ps4. Ogladam w 25, czy innym fps?

Edit: W video setting mam ustawione Automatic 1080p/24. To jest to?
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2014, 23:19:59 wysłana przez jac3k5 »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1367 dnia: Luty 02, 2014, 23:43:07 »
Mozesz to wiedziec w ten sposob, ze po naciśnieciu odpowiedniego przycisku typu "info/status" na pilocie TV wyswietla info w jakiej rozdzielczosc i w jakim odswieżaniu aktualnie pracuje.

99% filmów jest nagranych w 24fps, jezeli masz takie ustawienie w PS4 to  jest ok, problem dotyczy materiału nagranego w 25fps (seriale europejskie) - PS4 sobie z tym nie radzi w 100% poprawnie.

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #1368 dnia: Luty 03, 2014, 00:34:07 »
Seriali na BR nie ogladam wiec pewnie dlatego nic nie zauwazylem. Anyway zawsze moge sie przelaczyc na ps3.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #1369 dnia: Luty 03, 2014, 00:56:19 »
Ale na PS3 to tak jakbyś się cofał w czasie!

Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #1370 dnia: Luty 03, 2014, 10:10:14 »

Tak z ciekawosci, co jest zlego z blurayem na ps4?

Ja troche testując ustrojstwo stwierdzam że BD w ps4 oferuje trichę gorszą jakość obrazu od ps3 i zdecydowanie gorszą od stacjonarnego Panasa.

No i dźwięk jest znacznie cichszy niż w obu wymienionych wyżej sprzętach.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #1371 dnia: Luty 03, 2014, 10:17:21 »
W jaki sposób jakość cyfrowego obrazu może być gorsza na jednym czy drugim odtwarzaczu? Na VHS można by mieć brudną głowicę, ale w odtwarzaczu BD?

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #1372 dnia: Luty 03, 2014, 10:21:53 »
W jaki sposób jakość cyfrowego obrazu może być gorsza na jednym czy drugim odtwarzaczu? Na VHS można by mieć brudną głowicę, ale w odtwarzaczu BD?
Nie jestem specem, ale światło ma swoje parametry - niekompatybilność długości promienia (czy jak to nazwać) z nośnikiem może powodawać jakieś mamabodżambo. Coś jak źle napisany kodek.

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #1373 dnia: Luty 03, 2014, 10:22:54 »
Podziwiaj moje trofea. Zobacz, ile osiągnąłem!

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #1374 dnia: Luty 03, 2014, 10:25:13 »
Tu coś piszą że jest różnica w odtwarzaniu materiału 1080i?

http://www.hdtvtest.co.uk/news/ps4-201312173519.htm
"Men, it has been well said, think in herds; it will be seen that they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one." Charles Mackay
"kłamstwo łatwo sprzedać paroma zdaniami i atrakcyjnym hashtagiem, a prawda bywa nudna i przydługa" znany bloger Bart

Offline mataman

• I Am Robot
« Odpowiedź #1375 dnia: Luty 03, 2014, 10:27:43 »

Gorsze chipy do obróbki obrazu np.

@Romek, ja testowałem na moim już obcykanym fragmencie z samego poczatku Gladiatora (gdzie lecą napisy o imperium rzymskim itd). Na ps4 był bardzo widoczny banding, na ps3 mniej a na Panasie nie ma go wcale.
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2014, 10:31:44 wysłana przez mataman »

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #1376 dnia: Luty 03, 2014, 10:32:51 »
To jest jakaś porażka, bo pecetowe GPU od lat posiadają dedykowane funkcje video, w tym sprzętowy deinterlacing bardzo wysokiej jakości, więc spokojnie by można tego użyć w sofcie konsoli. No ale właśnie, to jest problem softu, więc do rozwiązania, ale na chwilę obecną porażka.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #1377 dnia: Luty 03, 2014, 11:35:36 »
Dobrze, że wszyscy oglądamy filmy na PC ;).
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #1378 dnia: Luty 03, 2014, 11:38:58 »
69 per cent of Tomb Raider copies were bought for PlayStation 4, UK numbers company Chart-Track revealed, leaving just 31 per cent on Xbox One.

Zrodlo

Szok, jak szybko zmienil sie rozklad sil w UK. Cena robi swoje i to w taki stopniu, ze nawet przywiazanie do marki nie pomaga.

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #1379 dnia: Luty 03, 2014, 12:07:23 »
Dobrze, że wszyscy oglądamy filmy na PC ;).

Nie rozumiem tego posta. W konsolach masz pecetowe GPU, więc można zaimplementować wszystkie funkcje, które od lat są dostępne na PC, a jesli chodzi o odtwarzanie video to jest idealnie.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1380 dnia: Luty 03, 2014, 12:11:46 »
Nie jestem specem, ale światło ma swoje parametry - niekompatybilność długości promienia (czy jak to nazwać) z nośnikiem może powodawać jakieś mamabodżambo. Coś jak źle napisany kodek.

Eeeee co ja pacze ?
http://www.hardwaresecrets.com/article/Blu-Ray-vs-HD-DVD/415/2

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #1381 dnia: Luty 03, 2014, 12:17:36 »
Jeszcze raz:

Kolega pierwszy dzień w Internecie? :)

Wstawiaj jakieś tl;dr, bo prawdę pisząc nie wiem jak się odnieść i jeszcze cię lubie i nie chcę kasować konta. ;)

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1382 dnia: Luty 03, 2014, 12:19:16 »
Chciałem ale są rzeczy które przerastają naszego IE7 na służbowych laptopach czasami :D

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #1383 dnia: Luty 03, 2014, 13:02:02 »
Mi sie nie chce porownywac z ps3, byc moze jest troche gorszy obraz na ps4, ale dzwiek wydaje mi sie ten sam (na obu konsolach mam ustawione 24 na HT). W grach dzwiek jest zdecydowanie cichszy na ps4.
W nowszysch filmach jak Oblivion obraz jest super, natomiast w "Compliance" lub "The Girl with the Dragon Tattoo" jest taki sobie, ale to juz zalezy od filmu.

Offline Muzi

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #1384 dnia: Luty 03, 2014, 19:32:32 »
Jest to sprawa softu, więc któryś update to naprawi i będzie miód jak na ps3

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #1385 dnia: Luty 03, 2014, 20:36:35 »
69 per cent of Tomb Raider copies were bought for PlayStation 4, UK numbers company Chart-Track revealed, leaving just 31 per cent on Xbox One.

Zrodlo

Szok, jak szybko zmienil sie rozklad sil w UK. Cena robi swoje i to w taki stopniu, ze nawet przywiazanie do marki nie pomaga.
Rozkład rozkładem, może posiadacze Xbone to nie są fujary które kupują takie odgrzewane kotlety po prostu? :>

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1386 dnia: Luty 03, 2014, 21:07:35 »

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #1387 dnia: Luty 03, 2014, 21:11:50 »
@Bloodergo

Może, ale ilość sprzedanych egzemplarzy ładnie współgra z danymi sprzedaży w UK, gdzie stosunek wynosił w grudniu 1,5:1 dla Sony, a w przypadku TR:DE 2,22:1 dla PS4. Obstawiam, że teraz po 2-ch miesiącach stosunek sprzedaży to już 2:1.

Dla porównania dane sprzedaży wersji podstawowej (PS3/xO/PC) po 3 tygodniach od premiery:

Xbox 360 (52)
PS3 (43)
PC (4)

UK to był przyczółek MS w Europie, a teraz powoli zaczyna się sytuacja upodabniać do tej na całym Starym Kontynencie wide Hiszpania.

Ostatnio wypowiadała się nawet jakaś szycha z Sony UK ciesząc się z tego, że wyznaczony cel (odwrócenie układu sił 1,5:1 dla MS) na nową generację udało się tak szybko osiągnąć.

Cytat: za IGN
At a briefing meeting attended  London yesterday, PlayStation UK Managing Director Fergal Gara announced the ratio of PS4 to Xbox One sales in the UK currently sits at 1.5:1.

Gara was particularly delighted to report the figure after revealing that the ratio was reversed for the Xbox 360 and the PlayStation 3, and admitting to a pressure to recapture the market.

Źródło

« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2014, 21:20:07 wysłana przez Xian »

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #1388 dnia: Luty 03, 2014, 22:05:44 »
Ciekawy artykuł, o grach z perspektywy Amazona.
http://www.edge-online.com/news/amazon-uk-on-the-next-gen-race-nintendos-plight-microconsole-rumours-and-accidental-leaks/

Według Amazona zbyt mało się mówi o doskonałej sprzedaży 3DS-a:
(...) 3DS remains a very strong seller, and that fact is being undereported, say Patel.

(...)

If you look at 3DS as a format, it has done very well last year ? had that sort of performance been with Microsoft or Sony, my personal opinion is that everybody would be thinking ?wow, what a fantastic job?. Because it?s Nintendo and they?ve been embroiled in this negative PR frenzy, everyone thinks it?s a dying format. It?s absolutely not.?

I o pomijaniu Vity, także o braku jej krytyki:
So while the media continues to give Nintendo a difficult time, even with the relative success of 3DS, one console that has apparently escaped such criticism is Sony?s PS Vita. Patel has concerns for the system. "Vita is struggling, absolutely, in terms of the market segment," he tells us. "Firstly I think that the price point is too high. I think the compatibility with PS4 will give it a bit of a kickstart and Vita will have a better year, I just don?t know whether it will meet the expectations Sony had with Vita."

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #1389 dnia: Luty 04, 2014, 09:41:27 »
No a nie? Gier mało, w BF4 sie nie da grać bo co chwilę lagi (tak to rozumiem po lekturze postów na forum), gumki na padzie (trzymającym 7h dzięki genialnemu niewyłączalnemu swiatełku którego jedynym celem poza zżeraniem baterii jest odbijanie się w TV) się niszczą od patrzenia na nie, konsola też się rysuje od patrzenia, a od siebie jeszcze dodam że się grzeje i jest nieprzyzwoicie głośna. Do tego problemy z odtwarzaniem blurayów opisane na DF.

(kliknij)

Gram właściwie codziennie od ponad 2 miesięcy - pogrubiłem wszystko, z czym się zgadzam i zaobserwowałem przez ten czas.
Ale oczywiście ta konsola ma też inne problemy.

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1390 dnia: Luty 04, 2014, 12:08:33 »

Zrodlo

Rozkład rozkładem, może posiadacze Xbone to nie są fujary które kupują takie odgrzewane kotlety po prostu? :>

Mowimy o gosciach ktorzy przez ostatnie kilka lat zaplacili rownowartosc konsoli w abonamencie za live ;)

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #1391 dnia: Luty 04, 2014, 12:11:54 »
Ale przecież to tylko 10-15 złotych miesięcznie!

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #1392 dnia: Luty 04, 2014, 13:17:40 »
Za jakość usługi sie płaci. Na PSN teraz płatne multi, a dalej to samo gówno czyli konserwacje, zamulanie i słaby voice chat (nie, nie mam PS4).

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #1393 dnia: Luty 04, 2014, 13:24:47 »
Za jakość usługi sie płaci. Na PSN teraz płatne multi, a dalej to samo gówno czyli konserwacje, zamulanie i słaby voice chat (nie, nie mam PS4).
To wszystko wina peestrójkowców-wywrotowców, którzy nie opłacają plusa i ciągną w dół!
"Co się tak kurwa patrzysz? Nas tu nie ma!"

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #1394 dnia: Luty 04, 2014, 13:31:45 »
Kasa z plusa na PS3 nie idzie na sieć tylko na kolejne suchary dla graczy.

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #1395 dnia: Luty 04, 2014, 13:50:38 »
do tego koklusz, gradobicia i trzęsienia ziemi.

Offline Bloodergo

• Żywa Legenda
  • Better on Apple
« Odpowiedź #1396 dnia: Luty 04, 2014, 20:20:32 »
Mowimy o gosciach ktorzy przez ostatnie kilka lat zaplacili rownowartosc konsoli w abonamencie za live ;)
Przynajmniej nie mieli konserwacji raz w tygodniu :x

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #1397 dnia: Luty 04, 2014, 20:40:32 »
Jeśli faktycznie na PS4 są konserwacje raz w tygodniu, to nawet na PS3 nie było tak źle.

Offline tolman

• I Am Robot
« Odpowiedź #1398 dnia: Luty 04, 2014, 22:43:49 »
Zwariowałem i kupiłem (znowu) kloca 360. Napiszę Państwu że interfejs w porównaniu z czarnym ścierwem to bajka, ale prędkości pobierania gierek są tragiczne. 5GB ściąga mi się już 7 godzinę. Co by o ps3 nie pisać, to akurat pobieranie w tej chwili działa na niej o wiele szybciej. MS wyciął serwery pod chmurę łoniaka? Słabe to.
Muszę kończyć bo lecę na stację benzynową po baterie.

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #1399 dnia: Luty 04, 2014, 22:55:15 »
Wczoraj ściągałem Dead Island, ponad 3 GiB ściągnęło się w kilkanaście minut na łączu 60 Mbit. Ale to tylko chyba potwierdzenie teorii co komu jak działa.