Autor Wątek: System Wars!!!1  (Przeczytany 1930076 razy)

Pikacz

• Gość
Odp: System Wars!!!1
« Odpowiedź #1120 dnia: Styczeń 29, 2014, 10:22:01 »
Ale mnie nie chodzi o tę sytuację, ale ogólnie. Pamiętam, że było coś takiego, że do f2p nie będzie wymagane abo dla multi.
Jeśli tak jest, to nie rozumiem dramy - MS zachował się normalnie, Sony poszło na rękę. Gratulować Sony, nie marudzić na MS.

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #1121 dnia: Styczeń 29, 2014, 10:23:20 »
płacić 2x abo za granie w gre i nie marudzić? Pan tu pierwszy dzień jest?  ;D

Offline szczqcz

• I Am Robot
  • [citation needed]
« Odpowiedź #1122 dnia: Styczeń 29, 2014, 10:23:27 »
Chyba nie zauważyłeś w jakim wątku jesteś.
"Men, it has been well said, think in herds; it will be seen that they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one." Charles Mackay
"kłamstwo łatwo sprzedać paroma zdaniami i atrakcyjnym hashtagiem, a prawda bywa nudna i przydługa" znany bloger Bart

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #1123 dnia: Styczeń 29, 2014, 10:26:09 »
Ale ja pytałem całkiem serio...

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
    • https://twitter.com/Vramiin
« Odpowiedź #1124 dnia: Styczeń 29, 2014, 10:34:04 »
Przypomnijcie mi czy tylko f2p miały być grywalne bez Gold/PSN+?

Do Elders Scrolls Onlnie nie będzie wymagany Plus na Playstation, wystarczą miesięczne opłaty samej gry. Przy Warframe też nie trzeba Plusa by grać online.

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #1125 dnia: Styczeń 29, 2014, 10:34:55 »
Ale mi chodzi o to, co mówili na początku... Nie chodzi mi o tę konkretną sytuację - newsa czytałem i wiem co tam jest.

A Warframe jest f2p i z tego co pamiętam, to tylko f2p miały być zwolnione z abonamentu dla multi.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #1126 dnia: Styczeń 29, 2014, 10:36:49 »
Niby spoko, ale nie chciałbym Mario na PS4.

kurcze, siedze i probuje wymyslec dlaczego nie, ale nie potrafie.
Mario na PS4 = instant buy.

Zobacz gdzie jest dzisiaj Sonic, a gdzie Mario. A kiedyś to była ta sama liga.

Sonic nigdy nie był w tej samej lidze co Mario. IMO oczywiście.

tap tap

Oczywiście, że był.

Wybacz, ale bardzo się mylisz.

tap tap

Ale co ty bredzisz. Pierwszy Sonic sprzedał się w 15 milionach kopii i z miejsca stał się maskotką Segi, podobnie jak Mario dla Nintendo i później Crash dla Sony. Sonic i Mario to najbardziej charakterystyczni przedstawiciele "wojny konsol". W pierwszej połowie lat 90. obydwie postacie ramię w ramię walczyły o portfele graczy (a wtedy raczej ich rodziców). Pamiętam jeszcze okładki zachodnich magazynów, gdzie hydraulik z jeżem "walczyli" ze sobą. W tamtych czasach nie było nikogo, kto by znał Mario, a nie znał Sonica, czy na odwrót. To była potężna marka i koło zamachowe Segi, dopóki nie poniosła klęski z Dreamcastem.

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #1127 dnia: Styczeń 29, 2014, 10:37:04 »
Ale mi chodzi o to, co mówili na początku... Nie chodzi mi o tę konkretną sytuację - newsa czytałem i wiem co tam jest.

A Warframe jest f2p i z tego co pamiętam, to tylko f2p miały być zwolnione z abonamentu dla multi.
Dobrze pamiętasz, że mówili, bo tak mówili. Pamiętam to dobrze.
"Co się tak kurwa patrzysz? Nas tu nie ma!"

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #1128 dnia: Styczeń 29, 2014, 10:39:22 »
Ale co ty bredzisz. Pierwszy Sonic sprzedał się w 15 milionach kopii i z miejsca stał się maskotką Segi, podobnie jak Mario dla Nintendo i później Crash dla Sony. Sonic i Mario to najbardziej charakterystyczni przedstawiciele "wojny konsol". W pierwszej połowie lat 90. obydwie postacie ramię w ramię walczyły o portfele graczy (a wtedy raczej ich rodziców). Pamiętam jeszcze okładki zachodnich magazynów, gdzie hydraulik z jeżem "walczyli" ze sobą. W tamtych czasach nie było nikogo, kto by znał Mario, a nie znał Sonica, czy na odwrót. To była potężna marka i koło zamachowe Segi, dopóki nie poniosła klęski z Dreamcastem.

pozdr

Oczywista oczywistos +1

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #1129 dnia: Styczeń 29, 2014, 10:42:12 »

No to nie rozumiem dlaczego jest zdziwko? Bo MS dotrzymał słowa? Trochę nie kumam tej "sensacji"... Pomijając już sam wątek.

Offline Screwball

• Żywa Legenda
  • Specjalizuje się w starych linkach.
    • www.facebook.com/skrubolski
« Odpowiedź #1130 dnia: Styczeń 29, 2014, 10:52:24 »

pozdr

Oczywista oczywistos +1

Też tak sądziłem, ale jak widać, niestety nie dla wszystkich.

pozdr
psn - Skrubolski
www.facebook.com/skrubolski
biurko 70x40x50 cm @ drewno + kartka (kratka) a5 + długopis, obudowa - żółty bic 6'', wkład - noname

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #1131 dnia: Styczeń 29, 2014, 10:54:05 »

No to nie rozumiem dlaczego jest zdziwko? Bo MS dotrzymał słowa? Trochę nie kumam tej "sensacji"... Pomijając już sam wątek.

Nie dziwi cie fakt, ze trzeba zaplacic, aby moc zaplacic?

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #1132 dnia: Styczeń 29, 2014, 10:56:51 »

i do tego dziwi, że innych to "sensacjuje"!

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #1133 dnia: Styczeń 29, 2014, 11:00:39 »
Nie, jeśli było (a było) to mówione od początku. Taki urok konsol - jak ktoś będzie grał TYLKO w to MMO, to faktycznie bez sensu. Ja będzie jednym z kilku multi, to nadal nie rozumiem dramy.

Jeszcze raz, bo widzę, że usilnie nie chcesz przeczytać tego, co piszę: Mówione było od początku, że Gold/PS+ nie będzie wymagany przy grach f2p. Abonamentowe miały mieć normalnie wymagane płatne multi.

Stąd i też nie rozumiem "sensacji" oraz nagonki na MS.

Offline SimonX

• Prezes
  • Przechodzimy na stareforumpoly.pl
« Odpowiedź #1134 dnia: Styczeń 29, 2014, 11:02:13 »
Oczekuje nastepnej F-Gadki, gdzie klarownie wyjasnia, dlaczego to ma sens i sa szczesliwi mogac za to placic :)

A co mają powiedzieć? Na pewno nie pochwalą, ew. powiedzą że free2play nikogo, oni nie grają, więc luz :) Zawsze tak było, problem już był na x360, jak się pojawiły pierwsze gry online free-to-play i MS jak nie widział, tak najwyraźniej nadal nie widzi problemu.

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #1135 dnia: Styczeń 29, 2014, 11:02:56 »
Tyle, że TESO nie jest f2p.

Offline a_ratajczak

• Badass
  • PC WSZYSTKICH!
« Odpowiedź #1136 dnia: Styczeń 29, 2014, 11:04:32 »
Oczekuje nastepnej F-Gadki, gdzie klarownie wyjasnia, dlaczego to ma sens i sa szczesliwi mogac za to placic :)

A co mają powiedzieć? Na pewno nie pochwalą, ew. powiedzą że free2play nikogo, oni nie grają, więc luz :) Zawsze tak było, problem już był na x360, jak się pojawiły pierwsze gry online free-to-play i MS jak nie widział, tak najwyraźniej nadal nie widzi problemu.
Raczej nie będą widzieć problemu bo oni i tak płacą więc ich to nie rusza :)

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #1137 dnia: Styczeń 29, 2014, 11:05:05 »
Tak samo bedzie z TR: Definitive Edition. Oni juz grali, nikogo, next! Nie sluchalem ostatniego odcinka jeszcze, ale ciekaw jestem, czy byla rozmowa o Titan Fall i 6v6. Pewnie to idealne rozwiazanie albo competitive multi nikogo? Wtedy cala gra nikogo ;)

Raczej nie będą widzieć problemu bo oni i tak płacą więc ich to nie rusza :)

To ze ktos problemu nie dostrzega, nie oznacza to, ze on nie istnieje. Patrzenie na wszystko przez pryzmat czubka wlasnego nosa doprowadza do sytuacji kiedy dyskusja w ogole nie ma sensu. Sa na forum osoby, ktore robia to nagminnie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2014, 11:10:15 wysłana przez Xian »

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #1138 dnia: Styczeń 29, 2014, 11:07:48 »
Nie, jeśli było (a było) to mówione od początku. Taki urok konsol - jak ktoś będzie grał TYLKO w to MMO, to faktycznie bez sensu. Ja będzie jednym z kilku multi, to nadal nie rozumiem dramy.

Jeszcze raz, bo widzę, że usilnie nie chcesz przeczytać tego, co piszę: Mówione było od początku, że Gold/PS+ nie będzie wymagany przy grach f2p. Abonamentowe miały mieć normalnie wymagane płatne multi.

Stąd i też nie rozumiem "sensacji" oraz nagonki na MS.
no kaman. f2p nie ma tu nic do rzeczy i to co MS wcześniej gadał też. trzeba 2x płacić i zwrócenie na to uwagi (bo nie widze zeby tu ktoś szaty z tego powodu darł, sensacją to na pewno nie jest) jest jak najbardziej na miejscu. takie praktyki nie powinny być normą i tyle.

bo na czym polega dla MS różnica w tym przypadku miedzy tesem a dowolną grą F2P?

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #1139 dnia: Styczeń 29, 2014, 11:10:43 »
Różnica jest taka, że TESO nie jest f2p. I tak samo jak w przypadku Battlefielda4 (gdzie też nie jest f2p, bo musisz zapłacić za grę) wymaga abonamentu do multi. Proste.

Tak sensacja na poziomie Faktu... :/

Offline a_ratajczak

• Badass
  • PC WSZYSTKICH!
« Odpowiedź #1140 dnia: Styczeń 29, 2014, 11:17:17 »
Tak samo bedzie z TR: Definitive Edition. Oni juz grali, nikogo, next! Nie sluchalem ostatniego odcinka jeszcze, ale ciekaw jestem, czy byla rozmowa o Titan Fall i 6v6. Pewnie to idealne rozwiazanie albo competitive multi nikogo? Wtedy cala gra nikogo ;)
Przecież Qbar powiedział, że dzięki mniejszej liczbie graczy będziemy krócej czekać na mecz :D

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #1141 dnia: Styczeń 29, 2014, 11:18:40 »
Różnica jest taka, że TESO nie jest f2p. I tak samo jak w przypadku Battlefielda4 (gdzie też nie jest f2p, bo musisz zapłacić za grę) wymaga abonamentu do multi. Proste.

Tak sensacja na poziomie Faktu... :/
nie wiem, czy większej sensacji nie robisz Ty, starając się wszystkich przekonać że placenie 2x abo jest ok, bo MS nigdy nie mowil, ze nie bedzie inaczej :)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #1142 dnia: Styczeń 29, 2014, 11:22:28 »
To ze ktos problemu nie dostrzega, nie oznacza to, ze on nie istnieje. Patrzenie na wszystko przez pryzmat czubka wlasnego nosa doprowadza do sytuacji kiedy dyskusja w ogole nie ma sensu. Sa na forum osoby, ktore robia to nagminnie.
Cytat wart zapamiętania - przykladowo mnie tez denerwuja ci co uwazaja ze dobra grafika jest niewazna, bo dla nich jest niewazna ;)

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #1143 dnia: Styczeń 29, 2014, 11:25:33 »
nie wiem, czy większej sensacji nie robisz Ty, starając się wszystkich przekonać że placenie 2x abo jest ok, bo MS nigdy nie mowil, ze nie bedzie inaczej :)
Nie wiem dlaczego wtykasz mi, coś czego nigdzie nie napisałem. :/ Po prostu robicie sensację z niczego.

A przekonywać nie zamierzam - wyraźnie napisałem dlaczego takie rozwiązanie ma i nie ma sensu. Wszystko jest w moich postach.

Nie wiem skąd wziąłeś to, że zamierzam wszystkich przekonywać do płacenia pięć razy za to samo (mimo, że uważam iż to nie to samo)? Odnoszę się do robienia sensacji z niczego - a raczej z dotrzymania słowa. A że to MS, to można podrzeć łacha.

Trochę to słabe po prostu i właśnie takie "faktowe"... :/

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #1144 dnia: Styczeń 29, 2014, 11:27:10 »
Przecież Qbar powiedział, że dzięki mniejszej liczbie graczy będziemy krócej czekać na mecz :D

Jak napisalem, nie sluchalem jeszcze, ale od jakiegos czasu (premiera X1?) mam ubaw z tego typu rzeczy i dobrze, bo traktuje audycje jako rozrywkowa. Mike trzyma fason jako jedyny. Trzeba wylapywac takie perelki ;D

Cytat wart zapamiętania - przykladowo mnie tez denerwuja ci co uwazaja ze dobra grafika jest niewazna, bo dla nich jest niewazna ;)

A mnie to, ze ktos robi drame o cyferki, bo uwaza, ze wszystko wokol tego sie kreci, nie potrafi przy tym prowadzic sensownej dyskusji o jakichkolwiek innych aspektach gier (sprawdz czy nie wyniki sprzedazy). Bo oni tak uwazaja. Malo tego powtarzaja sie w kolko w obrebie kilku tematow do orzygu ;)

Na pocieszenie powiem, ze na NeoGAFie takich osob tez jest sporo :)

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #1145 dnia: Styczeń 29, 2014, 11:29:51 »
jeju Pikacz, jak poważnie i ponuro. cmon. to jest internet i to jest wątek system wars... i dalej tu nigdzie sensacji nie widze.

Offline SimonX

• Prezes
  • Przechodzimy na stareforumpoly.pl
« Odpowiedź #1146 dnia: Styczeń 29, 2014, 11:31:01 »
Aha, nie free2play... No taka jest filozofia XBL - płacisz i dopiero masz dostęp do usług, w tym niektórych dodatkowo płatnych.
Ile razy się mpiwo z Nieczystych skarżył, że żeby oglądać swoje NBA przez XBL, za które płaci abonament, musi mieć taż opłaconego golda. Tak samo z grami z abonamentem. [tu MS nakłada okulary i na górze pojawia się napis "Deal with it"]

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #1147 dnia: Styczeń 29, 2014, 11:32:21 »
I nie bylo by problemu, gdyby nie fakt, ze konkurencja, nie zaklada okularow ot co :)

Nikt nie mialby pretensji do Sony o przerwy konserwacyjne, gdyby MS rownie czesto je mial itd. Stad takie postrzeganie tej "sensacji".
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2014, 11:35:02 wysłana przez Xian »

Offline a_ratajczak

• Badass
  • PC WSZYSTKICH!
« Odpowiedź #1148 dnia: Styczeń 29, 2014, 11:33:20 »
I nie bylo by problemu, gdyby nie fakt, ze konkurencja, nie zaklada okularow ot co :)
Ale daje suchary w plusie, a przecie trzeba wszystkie gry na premierę kupić nawet jak sie w nie przez rok nie zagra ;P

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #1149 dnia: Styczeń 29, 2014, 11:34:54 »
A mnie to, ze ktos robi drame o cyferki, bo uwaza, ze wszystko wokol tego sie kreci, nie potrafi przy tym prowadzic sensownej dyskusji o jakichkolwiek innych aspektach gier (sprawdz czy nie wyniki sprzedazy). Bo oni tak uwazaja. Malo tego powtarzaja sie w kolko w obrebie kilku tematow do orzygu ;)
Uff, dobrze że konsolowa strona nie bierze udziału w tych dyskusjach i cały czas napierdziela posty o mechanice/fabule/innowacyjności, tak często że aż Don Simon musi przypominać żeby o tym rozmawiać. :)

Ja sobie założylem zamkniętego bloga i tam piszę co mi się w grach podoba a co nie - ktoś chce to czytać, to czyta. Jak pierdoli, że to go nie interesuje czy tamto, to cofam mu uprawnienia i tyle. Na forumach nie ma sensu rozmawiać o gierkach. Albo drama z niczego, albo pojazd po myślących inaczej. Ot, specyfika hobby. :)

Aha, nie free2play... No taka jest filozofia XBL - płacisz i dopiero masz dostęp do usług, w tym niektórych dodatkowo płatnych.
Ile razy się mpiwo z Nieczystych skarżył, że żeby oglądać swoje NBA przez XBL, za które płaci abonament, musi mieć taż opłaconego golda. Tak samo z grami z abonamentem. [tu MS nakłada okulary i na górze pojawia się napis "Deal with it"]
No i właśnie nie do końca dociera do mnie pojazd po MS. A wygląda mi to na pojazd (chodzi mi o to, jak portale napisały tego "newsa" i reakcję graczy) tylko dlatego, ze to jest MS. Gdyby było odwrotnie to idę o zakład, że nikt by nie pierdział na Sony.

I to jest już meeegasłabe... Ale jak pisałem wyżej, taka specyfika hobby i społeczności z nim związanej. :)

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #1150 dnia: Styczeń 29, 2014, 11:38:12 »
Ja sobie założylem zamkniętego bloga i tam piszę co mi się w grach podoba a co nie - ktoś chce to czytać, to czyta. Jak pierdoli, że to go nie interesuje czy tamto, to cofam mu uprawnienia i tyle. Na forumach nie ma sensu rozmawiać o gierkach. Albo drama z niczego, albo pojazd po myślących inaczej. Ot, specyfika hobby. :)

Pfff. Ale wymyslil. Klakierow szukasz, ot co!

Tylko aplauz i zaakceptowanie!
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #1151 dnia: Styczeń 29, 2014, 11:40:11 »
Uff, dobrze że konsolowa strona nie bierze udziału w tych dyskusjach i cały czas napierdziela posty o mechanice/fabule/innowacyjności, tak często że aż Don Simon musi przypominać żeby o tym rozmawiać. :)
Nie do ciebie pilem akurat, ale tendencje sa jakie sa. Ktos prowokuje, to i dyskusja dryfuje w nielubiane rejony, bo dyskusja musi sie przeciez toczyc, od tego jest forum. O to mi chodzilo i o to ma pretensje wiele osob. Dlatego wydzielam cyferki i upraszam o zakladanie osobnych tematow w konkretnym dziale. Dlatego wlasnie jest TEN temat.

Nie no fajnie, gratuluje, tylko to jak rezim ;)

« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2014, 11:43:05 wysłana przez Xian »

Offline Krojsta

• Super Badass
« Odpowiedź #1152 dnia: Styczeń 29, 2014, 11:46:07 »
Pikacz mówi z sensem i ogólnie ma rację, ale jest na straconej pozycji, bo chodzi o wydawanie pieniędzy ;).

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #1154 dnia: Styczeń 29, 2014, 11:56:23 »
Nie no fajnie, gratuluje, tylko to jak rezim ;)
Ja tam nikogo do niczego nie zmuszam. :) Zawsze mi się marzyła jakaś drobna dyktatura czy coś w tym stylu. :)

Pikacz mówi z sensem i ogólnie ma rację, ale jest na straconej pozycji, bo chodzi o wydawanie pieniędzy ;).
Zaraz mi jeszcze ktoś zarzuci, że mówię innym na co mają wydawać swoje pieniądze i w ogóle się zrobi drama z widłami oraz pochodniami. ;)

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #1155 dnia: Styczeń 29, 2014, 12:07:38 »
Dla mnie placenie za abonament, zeby placic za gre jest wymyslone przez uciekiniera z wariatkowa.

I nie podoba mi sie, ze Pikaczu mowi ludziom jak maja wydawac swoje pieniadze i ze podwojne placenie jest ok.
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #1156 dnia: Styczeń 29, 2014, 12:09:24 »
Wstaw " 8) " do drugiego zdania.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #1157 dnia: Styczeń 29, 2014, 12:10:00 »
Nie widze powodu by nie robic beki z firmy ktora sprzedaje xboxa 720p za 500 euro i jeszcze blokuje wszystkie dodatkowe uslugi za paywallem :D

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #1158 dnia: Styczeń 29, 2014, 12:11:42 »
Wstaw " 8) " do drugiego zdania.

I jeszcze mi bedzie mowic kiedy mam okularki wstawiac, faszysta zamordysta...

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #1159 dnia: Styczeń 29, 2014, 12:12:24 »
Nie widze powodu by nie robic beki z firmy ktora sprzedaje xboxa 720p za 500 euro i jeszcze blokuje wszystkie dodatkowe uslugi za paywallem :D
Sony nawet pada nie umie dobrze zrobić... ;)