Autor Wątek: System Wars!!!1  (Przeczytany 1930038 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ekiera

• Żywa Legenda
  • Zdezerterował na Wyspy
Odp: System Wars!!!1
« Odpowiedź #800 dnia: Grudzień 28, 2013, 13:16:13 »
Sytuacji nie znam, więc chętnie się wypowiem - napisanie czegoś takiego raz to nie jest obsesyjny hejt, ale siódmy post tego typu już zaczyna tym trącić.

Musiol

• Gość
« Odpowiedź #801 dnia: Grudzień 28, 2013, 13:39:13 »
Romek to zabawny typ, który wszędzie widzi spiski przeciwko niemu i Nintendo. Napisałem o 5 osobach bo chyba w tyle osób toczyła się dyskusja w temacie o PSV. Ale wiadomo, że wszyscy atakują Big N oraz biednego Romka, który przecież ani razu nie pojawił się w temacie o konsoli Sony i nie rozpoczynał dyskusji o Nintendo.

Weź jakieś tabletki na poluzowanie pośladów, bo widzisz już coś czego nie było.

Offline Rolek

• I Am Robot
  • uber alles
« Odpowiedź #802 dnia: Grudzień 28, 2013, 13:47:14 »
I do tego wmawia mi, iż usuwałbym zdjęcia Stalina!

Serio, nie wiem z jakiego powodu ktoś mnie w jakieś przerzucanie się kałem wciąga.  ::)

Proszę natychmiast przestać, ponownie znaleźć wspólnego wroga i nabijać w myśl polityki zjednoczonego forum!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2013, 13:56:02 wysłana przez Rolek »

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #803 dnia: Grudzień 28, 2013, 14:16:50 »
+1 najsłabsze jest w tym wszystkim wyolbrzymianie i rzucanie obraźliwymi terminami pokroju ultrasi, SDF. Wszystko, bo ktoś miał czelność zwrócić uwagę, że to był nieodpowiedni temat. To nie pierwszy raz, kiedy piszesz tego typu rzeczy Romku. Przystopuj.

Można zwyczajnie zwrócić uwagę (nie tak, jak to zrobiono), można temat wydzielić jak jest się moderatorem (!) i można też nie być chamem, zwłaszcza jak jest się moderatorem (!!).

A jak jaśnie pan sobie zwracać uwagę życzy? "Chamem" jesteś tutaj ty od kilku dni robiąc na złość, siejąc ferment, ubliżając nie tylko mi i czepiając się bzdur.

Najbardziej udzielający się w tej dyskusji, czyli: starh. Emiel, marvelous mają obie konsole - nie zauważyłem u nich braku kultury. raggnarok i scooby666 mają Vitę i zapytali o 3DS-a, też nie widzę nic niestosownego w ich zachowaniu.

Dziwnym trafem osoby, które zacytowałem, mają tylko Vitę, wręcz w ogóle są tylko zainteresowani Sony. Łącząc to z zacytowaniem, "ultas" to jest najbardziej kulturalne słowo określające takie zachowanie.

Więc żaden "nasz", chyba że chcesz tworzyć jakieś popierdolone grupy, nieprzyjazne każdemu, kto ma cokolwiek wspólnego z inną firmą. Większego buractwa nie widziałem.

Jakieś chore spiski i grupy tworzysz ty pisząc wciąż o nich, powołując się na durne teorie. Ubzdurałeś, nie pierwszy raz zresztą, coś sobie i ciągniesz smród po wszystkich wątkach. Po raz kolejny proszę cię o zmianę tonu i spokój.

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #804 dnia: Grudzień 28, 2013, 14:19:00 »
Parafrazując:
-1
Podziwiaj moje trofea. Zobacz, ile osiągnąłem!

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #805 dnia: Grudzień 28, 2013, 14:19:24 »
I jeszcze sobie posty nabija ;)

Musiol

• Gość
« Odpowiedź #806 dnia: Grudzień 28, 2013, 14:24:30 »
BTW, miałem NDS i DSi, nadal jestem ultrasem? Czy tylko hoolsem? A może jeszcze jakaś inna odmiana? :D

mateuszgreloch

• Gość
« Odpowiedź #807 dnia: Grudzień 28, 2013, 14:39:22 »
Jesteś Janusz-san.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #808 dnia: Styczeń 03, 2014, 20:58:25 »
Rozsądni goście. Wydaje mi się, że nikt z branży, nawet konkurent, nie powinien się cieszyć, że taka marka jak Nintendo ma problemy ze sprzedażą swojej stacjonarki, bo jednak świadczy to nie tylko o N, ale też o nienajlepszym stanie branży. Oprócz walki o zwiększenie swojego udziału w rynku należy też walczyć o wzrost rynku jako całości.

Na pewno mowimy o tej samej branzy ?

W 6 tygodni w UK poszlo 900k PS4 i Kinect boxow.

Offline waffel

• Stały bywalec
« Odpowiedź #809 dnia: Styczeń 03, 2014, 21:42:26 »
Na pewno mowimy o tej samej branzy ?

W 6 tygodni w UK poszlo 900k PS4 i Kinect boxow.
Super, cieszę się z wyników obydwu konsol. Jeśli dobry wczesny wynik nextgenów przełoży się na długofalową poprawę sytuacji to pięknie. Jednak jeszcze latem był lament jaka to zapaść na rynku gier, sprzedaż najniższa od 2000 r.:

http://finance.yahoo.com/news/massive-decline-may-video-game-154002241.html
WiiU id: waffelpl
3DS FC: 2423-3459-1770
PSN: waffelpl

Offline ReganRegnis

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #810 dnia: Styczeń 03, 2014, 22:20:00 »
WiiU się nie sprzedało na starcie bo miało słaby marketing. Poza tym 3d party suport na Wii był słaby bo Nintendo jakoś specjalnie nie zachęcało do wydawania gier na ich konsole.
PS4 i X:O się sprzedały bardzo dobrze bo wmawiali ludziom ciągle "że nową generacje muszą mieć" mimo, że do jesieni na każdej konsoli będzie mało rzeczy ekskluzywnych i zmuszających do zakupu. 

Wszystko zależy od tego jak ludzie postrzegają daną konsole (a w przypadku WiiU nawet czy wiedzą, że jest nowa konsola a nie tablet do starej) a jak się ma dobry marketing to się dobrze sprzeda. Nawet niekoniecznie musi być dobry ważne, żeby był głośny.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #811 dnia: Styczeń 03, 2014, 23:35:36 »
Wiekszosc ludzi kupuje gry 3rd party. Wiekszosc kupuje tylko jedna konsole i kupuje ja na najblizsze 5-6 lat a nie 5 miesiecy.

A marketing to tylko powierzchowna wymowka ukrywajaca wiekszosc prawdziwych problemow Wii U

Offline waffel

• Stały bywalec
« Odpowiedź #812 dnia: Styczeń 03, 2014, 23:54:12 »
Wiekszosc ludzi kupuje gry 3rd party. Wiekszosc kupuje tylko jedna konsole i kupuje ja na najblizsze 5-6 lat a nie 5 miesiecy.

A marketing to tylko powierzchowna wymowka ukrywajaca wiekszosc prawdziwych problemow Wii U
W przypadku N większość ludzi kupuje gry N, nie 3rd party. Z tymi oczywiście też na razie słabo, zobaczymy za rok po premierach Donkey Kong Country, Mario Kart i Super Smash Bros.

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #813 dnia: Styczeń 04, 2014, 01:02:26 »
W przypadku N większość ludzi kupuje gry N, nie 3rd party.

Bo nie ma innych. A te co są, są też na past-genach, które ma każdy.

Offline waffel

• Stały bywalec
« Odpowiedź #814 dnia: Styczeń 04, 2014, 01:28:58 »

Nie zgadzam się z tym tak bardzo, że aż ciężko mi coś odpowiedzieć. Oczywiście na platformy N nie ma innych gier, ale ktoś kto je kupuje o tym wie, i nie dlatego kupuje gry N bo teraz musi, tylko odwrotnie: kupił słabszą (w porównaniu sprzętu do konkurencji) platformę N na którą nie ma gier 3rd party tylko po to, żeby móc pograć w gry N. Wii U radzi sobie słabo bo jeszcze mało jest tych dobrych gier N, więc zamiast być słabszym sprzętem z dobrymi grami jest po prostu słabszym sprzętem kropka.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #815 dnia: Styczeń 04, 2014, 08:24:27 »

Nie zgadzam się z tym tak bardzo, że aż ciężko mi coś odpowiedzieć. Oczywiście na platformy N nie ma innych gier, ale ktoś kto je kupuje o tym wie, i nie dlatego kupuje gry N bo teraz musi, tylko odwrotnie: kupił słabszą (w porównaniu sprzętu do konkurencji) platformę N na którą nie ma gier 3rd party tylko po to, żeby móc pograć w gry N. Wii U radzi sobie słabo bo jeszcze mało jest tych dobrych gier N, więc zamiast być słabszym sprzętem z dobrymi grami jest po prostu słabszym sprzętem kropka.

No czyli wszystko sie zgadza z tym co napisalem.
Jak widac ludzie kupuja konsole by pograc w Cody, fify, maddeny, assassiny itp.

Offline waffel

• Stały bywalec
« Odpowiedź #816 dnia: Styczeń 04, 2014, 08:38:35 »
Skoro tak uważasz to okej, Twoje prawo, ale nie cytuj mnie, bo napisałem coś zupełnie innego. Napisałem, że ludzie chcieliby kupować gry N, a nie kupują Wii U bo jeszcze nie ma na nie za dużo gier N.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #817 dnia: Styczeń 04, 2014, 10:32:54 »
Skoro tak uważasz to okej, Twoje prawo, ale nie cytuj mnie, bo napisałem coś zupełnie innego. Napisałem, że ludzie chcieliby kupować gry N, a nie kupują Wii U bo jeszcze nie ma na nie za dużo gier N.

A wiesz jaka konsola w historii miała Zelde, Mario Kart, Smasha, Pikmina, 2D Mario i 3D Mario ?

Gamecube

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #818 dnia: Styczeń 04, 2014, 10:36:51 »
Jeszcze kapitalne Eternal Darkness, Rogue Squadron i Residenty, a to były gry 3rd party!

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #819 dnia: Styczeń 04, 2014, 10:57:25 »
I to na wylacznosc -RE dopiero pozniej portowali na PS2.

Generalnie sytuacja Gamecube'a byla o wiele lepsza niz Wii U.

Teraz Nintendo samo zepchnelo sie na pozycje drugiej konsoli kupowanej tylko dla kilku exow - tylko, ze ilosc osob majacych wiecej niz 1 sprzet do grania w domu jest niewielka.

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #820 dnia: Styczeń 04, 2014, 11:27:23 »

Wii U radzi sobie słabo, bo 99% potencjalnych klientów to posiadacze Wii, czyli głównie casuale. Tacy ludzie nie kupią past-genowej konsoli w next-genowej cenie żeby grać w dokładnie to samo co na sprzęcie, który posiadają, w minimalnie lepszej jakosci, której nie zauważą dobrze się bawiac z rodzinką czy znajomymi.

A ludzie grajacy w tzw. gry core absolutnie nie wybiorą Wii U, bo już od kilku lat mają w swoich domach zdecydowanie lepsze konsole od Sony i M$.
Wii U kupią tylko wierni fani (i fanboye), oraz ci co się nie liczą z kasą. Już to zresztą omawialiśmy.

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #821 dnia: Styczeń 04, 2014, 16:26:37 »
@Pikacz +1 a z drugiej strony słyszy się o "demach" z torrentów itd. Kiedyś temat poruszyłem to był raban.

Podniosłeś rękę na świętość to się nie dziw, że raban.

No tak, PC sie wpieprza wszedzie z cyferkami, ale Wy zadnej okazji nie przepuscicie zeby szpileczki wbijac. Niewazne slusznie czy nie. Niby wszystko na zarty tylko, ze nie bardzo.

A ten watek o Wiedzminie faktycznie napawa optymizmem. Moze inni developerzy tez pojda ta droga? Oczywiscie nie chodzi mi tutaj o EA albo Acti bo to raczej w kategorii cudow trzeba by bylo traktowac ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2014, 16:28:34 wysłana przez kaczamanov »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #822 dnia: Styczeń 04, 2014, 16:27:52 »
@kaczamanov
Jak mawia Xian: "+1".

ktoś się tam pewnei znajdzie, po prostu się tym nie pucuje ;) +nie każdy kupuje używki i je sprzedaje, to też trzeba mieć na uwadze. ba, nie każdy sprzedaje w ogóle gry, które kupuje ;p
O popatrz, to zupełnie tak sam jak to, że nie każdy gra w piraty i pierdoli, że "ściągnął tylko po to żeby sprawdzić czy działa".

Offline waffel

• Stały bywalec
« Odpowiedź #823 dnia: Styczeń 04, 2014, 17:33:17 »
Wii U radzi sobie słabo, bo 99% potencjalnych klientów to posiadacze Wii, czyli głównie casuale. Tacy ludzie nie kupią past-genowej konsoli w next-genowej cenie żeby grać w dokładnie to samo co na sprzęcie, który posiadają, w minimalnie lepszej jakosci, której nie zauważą dobrze się bawiac z rodzinką czy znajomymi.

A ludzie grajacy w tzw. gry core absolutnie nie wybiorą Wii U, bo już od kilku lat mają w swoich domach zdecydowanie lepsze konsole od Sony i M$.
Wii U kupią tylko wierni fani (i fanboye), oraz ci co się nie liczą z kasą. Już to zresztą omawialiśmy.
Każuale kupują kolejne PS i Xboksy (zazwyczaj nie na premierę) żeby co roku kupić tylko Fifę i CoD. Oczywiście to nie ci sami każuale od Nintendo, ale ci od Nintendo na tej samej zasadzie kupią Wii U jak pojawi się więcej odsłon znanych serii. Czy nie będzie już za późno na ratowanie tej platformy? Szklana kula w tym temacie milczy.

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #824 dnia: Styczeń 04, 2014, 17:43:09 »
[...] ale Wy zadnej okazji nie przepuscicie zeby szpileczki wbijac. Niewazne slusznie czy nie. Niby wszystko na zarty tylko, ze nie bardzo.

Post mój był na poważnie i traktował o moim zdaniem poważnym problemie. Obrazek Pikacza, jak temat wskazuje, napawa optymizmem, z czego się ucieszyłem. Szpilki i absurdalne porównanie do komputerowego czary mary, to już twój wymysł. Przewrażliwienie?

Może jakiś reguły pisania o PC? Co wolno? Jakie żarty i tematy są odpowiednie? Komisja siakaś? ;)

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #825 dnia: Styczeń 04, 2014, 18:47:56 »
Jak dla mnie wszystkie zarty (o ile sa to zarty, a nie zlosliwe kasanie ktore ma udawac zart) i kazdy temat jest odpowiedni. Ja nikomu nie mowie, ze ma o czyms gdzies nie pisac. Najwyzej omijam kilka postow albo nie wchodze w temat. 

Teraz zapytaj siebie kto jest na jakim punkcie przewrazliwiony.

Może jakiś reguły pisania o PC? Co wolno? Jakie żarty i tematy są odpowiednie? Komisja siakaś? ;)

A moze nie? Moze wlasnie NIE mowmy innym o czym i jak maja pisac?

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #826 dnia: Styczeń 04, 2014, 19:01:55 »
fani nintendo to prostu nisza. widać to po znajomych, widac to po forum i widać to po wynikach sprzedaży. a do klienta masowego z taką ofertą się już nie przebiją jak z pierwszym wi.
na kilkunastu grających znajomych, tylko jeden ma wiju - bo ma dzieci i w sumie z takim targetem to ma sens. ostatnio mialem okazje sprawdzic te SM3DW i zabijcie, ale za cholere nie rozumiem hajpu na to przy równoczesnym jednogłośnym hejcie takiego knacka :) bawilem się taką formą na n64, i nie mam ochoty do tego juz wracać. fakt, gra jest od strony technicznej wykonana bezblednie, ale co z tego, skoro gejplej nie porywa, ba nawet nie wciąga... 

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #827 dnia: Styczeń 04, 2014, 19:06:30 »
Teraz zapytaj siebie kto jest na jakim punkcie przewrazliwiony.

Proste, ty i kolega na punkcie jakichkolwiek negatywnych informacji o pc gamingu. Faktem to potwierdzającym, jest wasza reakcja na, co zabawne, moje przyklaśniecie Pikaczowi. Jak zwykle z igły widły i drama. Dla dobra wątku proponuję skończyć.

A moze nie? Moze wlasnie NIE mowmy innym o czym i jak maja pisac?

To była ironia, pytanie retoryczne, żart.  Emotka miała pomóc :)

Jak dla mnie wszystkie zarty (o ile sa to zarty, a nie zlosliwe kasanie ktore ma udawac zart) i kazdy temat jest odpowiedni. Ja nikomu nie mowie, ze ma o czyms gdzies nie pisac. Najwyzej omijam kilka postow albo nie wchodze w temat.

Taka specyfika forum, co poradzić? Odnośnie niechcianych żartów proponuje zastosować twoją własną technikę nieczytania i omijania postów lub rozchmurzyć się :)

Ktoś kupił kiedykolwiek w historii grę na currentgeny w wydaniu niekolekcjonerskim za 279zł?

Batman Arkham Asylum na PS3 w dzień premiery, byłem w sklepie, zobaczyłem na półce, szykował mi się weekend w samotności, nie zubożałem ;)

Dobrze, że gra to jedna z tych wartych każdych pieniędzy :)

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #828 dnia: Styczeń 04, 2014, 20:11:59 »
fakt, gra jest od strony technicznej wykonana bezblednie, ale co z tego, skoro gejplej nie porywa, ba nawet nie wciąga...

Widać nie lubisz platformówek. Rayman, LBP, Donkey Kong, Spelunky, może i nawet Mirror's Edge itp. rozumiem też nie porywają i nie wciągają? Żadna zbrodnia.
Podziwiaj moje trofea. Zobacz, ile osiągnąłem!

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #829 dnia: Styczeń 04, 2014, 22:49:08 »
Raymany uwielbiałem :) choć w te ostatnie jeszcze nie grałem. LBP szybko znudziło. z marianami i spółką zakończyłem przygodę chyba na N64 (a przynajmniej nie pamiętam, żebym jakiegoś na gacku ogrywał).

ja nie mowie, ze lubienie czy nie lubienie takich gier to zbrodnia, tylko ze ta konsola nie ma za wiele do zaoferowania większości graczy. parę ponoć wybornych exów dla ludzi którzy lubią ten typ i tyle. dobrze ze ten Ubisoft jeszcze coś tam wydaje. ja na takiej ps4/xO, które są na rynku nieco ponad miesiąc widzę więcej gier w które chciałbym zagrać niż na wiiU, które sprzedają już ponad rok czasu. a patrząc w przyszłość to wygląda jeszcze gorzej z mojej perspektywy.

i potem jak się czyta newsy ze w takim UK ps4 w pierwszy tydzień sprzedaje się 250k konsol, a WiiU w rok poszło ok 150k i człowiek sie naprawdę nie dziwi.

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #830 dnia: Styczeń 04, 2014, 22:59:22 »
Koleszko pieknie odwracasz kota ogonem. :) :) :)

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #831 dnia: Styczeń 04, 2014, 23:09:21 »
Oczywiście.

Proponuję, jeśli masz nadal ochotę to ciągnąć, przejść na pw, bo szkoda tematu.

password

• Gość
« Odpowiedź #832 dnia: Styczeń 04, 2014, 23:14:16 »
...ja na takiej ps4/xO, które są na rynku nieco ponad miesiąc widzę więcej gier w które chciałbym zagrać niż na wiiU, które sprzedają już ponad rok czasu...

Też tak chcę, ograłem kilka gier na PS4 i teraz tylko kurz zbiera do 8 sztycznia. Dobrze, że mam PS3 to mam w co grać, a gdybym już miał WiiU to nie oderwałbym się od TV cały dzień (meanwhile PS4 by zbierało kurz do lutego albo i później).

Offline yaxes

• Aktywny forumowicz
  • wanna be Podcaster
« Odpowiedź #833 dnia: Styczeń 04, 2014, 23:27:33 »
Nawiązując do dyskusji z poprzedniej strony:

K+M>Pad

Chyba że ktoś mi poda grę (Fifa się nie liczy -.-) w której mogę dowolnie zmienić mapowanie przycisków na padzie (np. Zamiast reloadu na Kwadracie dać go na kółko)? Poza tym na klawie mogę sobie na przykład zbindować zmianę muzyki, zmianę czułości, wyciszanie mikrofonu itd.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2014, 23:33:32 wysłana przez yaxes »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #834 dnia: Styczeń 04, 2014, 23:45:23 »
Koleszko pieknie odwracasz kota ogonem. :) :) :)
Trafiłeś na eksperta :)
Ale akurat o PW to słusznie napisał, szkoda wątek zaśmiecać - choć w sumie to jest wątek o system wars :P

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #835 dnia: Styczeń 04, 2014, 23:56:55 »
@Pikacz +1 a z drugiej strony słyszy się o "demach" z torrentów itd. Kiedyś temat poruszyłem to był raban.

Podniosłeś rękę na świętość to się nie dziw, że raban.

No tak, PC sie wpieprza wszedzie z cyferkami, ale Wy zadnej okazji nie przepuscicie zeby szpileczki wbijac. Niewazne slusznie czy nie. Niby wszystko na zarty tylko, ze nie bardzo.
Ja akurat pisałem całkiem serio.
Kiedyś (dawno temu) zainstalowałem demo jakiejś gry z płyty dodawanej do któregoś z czasopism. Demo śmigało w wysokich ustawieniach - bez przycinek. Okazało się, że z pełną wersją nie było tak kolorowo. Było źle, bardzo źle. Gra zrobiła się brzydka i rwała jak głupia. Od tamtej pory każdą grę musiałem ściągać z internetu, żeby upewnić się jak będzie u mnie działać. Gdyby nie torrenty, bearshare itp., nie miałbym takiej możliwości. Torrenty to świętość i basta!
Zresztą gimnazjaliści nigdy nie kupią wszystkich gier, w które chcieliby zagrać. Wkurwia tylko to, że ci co już zarabiają walą w chuja i najpierw ściągają pirata, a grę kupują dopiero na wyprzedaży na steamie za garść moniaków. I śmią się śmiać z konsolowców, którzy kupują gry za ponad dwie stówy.
"Co się tak kurwa patrzysz? Nas tu nie ma!"

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #836 dnia: Styczeń 04, 2014, 23:59:57 »
@Simplex

Ale gdzie odwracam kota ogonem? Kaczmanov wystrzelił jak filip z konopi z jakimiś pierdołami typu swoboda wypowiedzi, nakazy i zakazy, czy niestosownością żartów po moim poście o piractwie na PC. Sorry, ale dla mnie to kolejny niepotrzebny dramat. Nie pierwszy i nie ostatni, który pojawia się za każdym razem kiedy śmiem napisać w negatywnym świetle o PC. Mam udawać, że problem nie istnieje? Wątki konsolowe np. o PS4 są pełne negatywnych opinii (hej Boogie! ;) ), w tym moich, o niedoskonałościach tegoż sprzętu, czy usługi sieciowej. Tam również mi raz mi zwrócono uwagę, że nie powinienem pisać negatywnie o PS4 (dokładniej o DualShocku 4), bo nie mam konsoli i co ja tam wiem. Wtedy bodaj nawet ty sam pomagałeś naprostować sprawę. Kiedy sprawa tyczy się PC, to już widły i wyciąganie wszystkiego. Jakakolwiek wypowiedź w negatywnym tonie, to napaść na swobodę użytkownika, nieodpowiednie żarty, prześladowanie i spisek (wyolbrzymiam).

Od tamtej pory każdą grę musiałem ściągać z internetu, żeby upewnić się jak będzie u mnie działać. Gdyby nie torrenty, bearshare itp., nie miałbym takiej możliwości. Torrenty to świętość i basta!
Zresztą gimnazjaliści nigdy nie kupią wszystkich gier, w które chcieliby zagrać. Wkurwia tylko to, że ci co już zarabiają walą w chuja i najpierw ściągają pirata, a grę kupują dopiero na wyprzedaży na steamie za garść moniaków. I śmią się śmiać z konsolowców, którzy kupują gry za ponad dwie stówy.

Kto nie spiracił gry niech pierwszy rzuci kamieniem! ;)

Sam piraciłem na PSX, ba wtedy to musiałem odkładać nawet na piraty! Kieszonkowe przepuszczałem na czasopisma tematyczne i komiksy (TM SEMIC pamiętacie jeszcze?). Przy Dreamcaście już było lepiej i z 1/3 gier miałem w oryginale, ale apetytu z własnej kieszeni zaspokoić nie mogłem - swoją drogą Half Life i Propeller Arena ukazały się tylko w podziemiu. Później przyszło PC i piracenie na potęgę, które szybko dało do zrozumienia, że od przybytku głowa jednak boli, bo wraz z przybywającą ilością obrazów, malała chęć na granie w cokolwiek. Jestem w stanie zrozumieć łebki sięgające po "nowości", ale byli i zapewne nadal są tacy, co piracą, bo mogą dla zasady, takie typowe buraki (Painkiller pamiętacie?). Gorsi są chyba tylko "spryciarze" ogrywający pirata, a później udając świętych i superoszczędnych na cyfrowych wyprzedażach albo typki stojący za argumentem xbox jest lepszy bo ma piraty, kierujący się przy wyborze jedynie kwestią spiracenia.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2014, 00:18:27 wysłana przez Xian »

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #837 dnia: Styczeń 05, 2014, 00:56:03 »
To po co kupiłeś konsolę, która się kurzy, skoro dla ciebie są gry na Wii U?

Offline szpynda

• I Am Robot
« Odpowiedź #838 dnia: Styczeń 05, 2014, 00:56:52 »
http://www.youtube.com/watch?v=kyoOPy4_GPs

Tak na serio dopiero od X360 w 2007 oraz steam przestałem całkowicie piracić gry. Co zrobić gdy tytuł jest niedostępny? Chcesz kupić ale nie ma gdzie?
Różnice łączą, a nie dzielą.
Tak. Nie każdy jest zniewolony własnymi decyzjami życiowymi.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #839 dnia: Styczeń 05, 2014, 01:10:05 »
Po prostu przeszedł tę jedną grę, co jest dobra na PS4. Z tym, że np. dla mnie po roku życia Wii U na rynku nadal mnie interesują maksymalnie 2 tytuły i to już naciągając zasady, bo remake Wind Wakera to nie jest nowa gra. W skrócie jak ktoś lubi gry od Nintendo to wiadomo co ma kupić, dla innych ta konsola mogłaby nie istnieć.
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?