Autor Wątek: System Wars!!!1  (Przeczytany 1929384 razy)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
Odp: System Wars!!!1
« Odpowiedź #600 dnia: Listopad 28, 2013, 15:45:05 »
Ja nie wnikam czy są płatne czy nie. Informuję jedynie jako Kapitan Obwieś, że bez tych danych przydatność takiej listy jest niewielka.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #601 dnia: Listopad 28, 2013, 18:14:57 »
Bez wolumenu sprzedaży te dane troche nie mają sensu.

Zapłać, to dostaniesz wolumeny. To przecież GfK Group, oni na tych cyferkach zarabiają na chleb, dlaczego mieliby puszczać je za darmo w sieć? I jeszcze wątpliwość: czy Chart-Track to nie jest czasem firma zbierająca dane wyłącznie z UK i IRL? Skąd tam dane DE?

Pewnie stąd, że zbierają dla połowy Europy.

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #602 dnia: Listopad 28, 2013, 20:15:49 »
GMG też szaleje za dowolony zakup z tej strony, gra gratis i jeszcze jest kod zniżkowy TAREM-4PLAY-VOUCH, oferty zmienne co 4 godziny:
http://www.greenmangaming.com/4-play/

Oj to będzie miesiąc ekstra okazji na gry pc. I dlatego, że jest konkurencja można kupować gry na steama za śmieszną kasę co niektórzy nie potrafią zrozumieć. ;)

Same premiery ;)

budda

• Gość
« Odpowiedź #603 dnia: Listopad 28, 2013, 21:07:22 »
GMG też szaleje za dowolony zakup z tej strony, gra gratis i jeszcze jest kod zniżkowy TAREM-4PLAY-VOUCH, oferty zmienne co 4 godziny:
http://www.greenmangaming.com/4-play/

Oj to będzie miesiąc ekstra okazji na gry pc. I dlatego, że jest konkurencja można kupować gry na steama za śmieszną kasę co niektórzy nie potrafią zrozumieć. ;)

Same premiery ;)

Niektórzy zdają sobie sprawę, że kupowanie gier na premierze bez wyczytania i odsłuchania żetelnych i godnych zaufania recęzętów to przyjmowanie wacka na ciepło za dopłatą, a niektórzy nie.

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #604 dnia: Listopad 28, 2013, 21:26:40 »
@budda

Nie wiem, co chciałeś wnieść do dyskusji, ale łączę się z tobą w bólu. I daruj sobie tego typu uszczypliwości, pierwszy i ostatni raz proszę.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #605 dnia: Listopad 28, 2013, 21:27:58 »
Tak jak ty bys nigdy nie byl uszczypliwy (zeby nie powiedziec dosadniej)  na tym forum.

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #606 dnia: Listopad 28, 2013, 21:31:20 »
Dlatego mu grzecznie zwracam uwagę :)

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #607 dnia: Listopad 28, 2013, 21:31:46 »
Tak jak ty bys nigdy nie byl uszczypliwy (zeby nie powiedziec dosadniej)  na tym forum.

Santo subito. ;)

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #608 dnia: Listopad 28, 2013, 21:35:08 »
Taka lekcja na przyszłość dla mnie, aby nie poruszać pecetowych tematów tabu :)

budda

• Gość
« Odpowiedź #609 dnia: Listopad 28, 2013, 21:38:25 »
Czyli nie zrozumiałeś jej.

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #610 dnia: Listopad 28, 2013, 21:42:09 »
Po rozmiarze dramy widzę, że nie bardziej, jak wy mojego posta. Ba nadal ciągniecie temat, usilnie czepiając się czegoś, co nie było w ogóle sensem wypowiedzi. Pisałem wielokrotnie, tłumaczyłem, ale nadal swoje, co ja poradzę? Dwa, uderz w stół... ;)

budda

• Gość
« Odpowiedź #611 dnia: Listopad 28, 2013, 21:47:36 »
Dobrze, że poruszyłeś te nożyce, bo to właśnie o to chodzi, że za każdym razem gdy magiczne literki pc się pojawiają, zjawiasz się ty na odsiecz (słabym umysłom konsolowym?), bronić przed fałszywą propagandą paskudnych (i kłamliwych z zasady) taboreciarzów.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #612 dnia: Listopad 28, 2013, 21:52:10 »
Drama stąd wyleciała? A propos "samych premier" to BF4 na originie za 77zł.

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #613 dnia: Listopad 28, 2013, 22:02:07 »
Może dla przypomnienia moja wypowiedź, która taki szum wywołała. Dyskusja tyczyła się chorędalnie wysokich cen gier na PS4 w PSS PL:

@Vramin +1 - poza PS+, to tylko i wylacznie duze promocje.

@Pikacz - ale skoro poziom cen duzych gier w cyfrowej dystrybucji skutecznie Cie zniechecal do zakupow wczesniej, to nawet gdyby zostalo po staremu, bys z tego nadal nie korzystal. Wiele osob za sprawa poruszonego przy okazji zapowiedzi X1 tematu cyfrowego pozyczania gier, z ktorego MS pod naciskiem spolecznosci sie wycofal, oczekiwalo lub nadal oczekuje, ze PSN i XBL, powinny byc, jak Steam. Nikt tego nie obiecywal, nikt o tym nie mowil, a jest zawod w srodowisku graczy. Inna sprawa, ze Steam w dniu premiery ma rownie wysokie ceny gier, a kazdy spoglada nan przez pryzmat oklicznosciowych wyprzedazy, ktore z roku na rok w moim odczuciu sa coraz to gorsze. Domyslam sie jaki model grania kroluje w srodowisku PC (na premierze "demo", po roku za grosze uspokajamy sumienie na wyprzedazy ikonka do kolekcji), ale z perspektywy osoby chcacej uczciwie podejsc do tematu, nie jest kolorowo, ale nadal oczywiscie taniej.

W tym calym zamieszaniu cenowym najbardziej obawiam sie wzrostu cen w Europie, o ktorym tak zawziecie pisze Simplex. Pomijajac vat, stosunek walut 1:1, nadal chca wiecej i wiecej.

Ile gier 3xA kupiłeś/-liście na Steamie w dniu lub okolicach premiery? Ja na PSN żadnej. Ceny są równie chore, jak w PSS, czy XBLM. Dostosowane do zachodnich zarobków, czy czego tam. Nieważne. Zaopatruję się w UK, na promocjach, tak jak i wy, ale w poście chciałem porównać ceny w DNIU PREMIERY w CYFROWEJ DYSTRYBUCJI u ŹRÓDŁA. PSN/XBL nie mają alternatyw stąd takie porównanie. Steam jest najpopularniejszym, najlepszym systemem cyfrowej dystrybucji na PC(?), toteż wybrałem go, ale można tam podstawić inne Originy, uPlaye, cokolwiek, o czym też pisałem.

Piractwo jest problemem na PC. Jest lepiej niż kiedyś, to na pewno, ale ktoś jednak te torrenty pobiera, czy to dla "dema", czy też na zasadzie, bo mogę.

Drama stąd wyleciała? A propos "samych premier" to BF4 na originie za 77zł.

Tak, przenoszę do odpowiedniego tematu, żeby nie zaśmiecać promocyjnego.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2013, 22:04:13 wysłana przez Xian »

budda

• Gość
« Odpowiedź #614 dnia: Listopad 28, 2013, 22:06:34 »
To zacznijmy od początku. Dla kogo to piractwo jest problemem? Dla ciebie? Bo dla mnie problemem są kujowe gry spod sztancy zachwalane jako "second coming" i traktowanie premierowych zakupowiczów jako darmowych beta-testerów.

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #615 dnia: Listopad 28, 2013, 22:10:05 »
Nie, dzięki, ja już 3 lub 4 razy tłumaczyłem, co chciałem przekazać i nie było w moim celu babranie się w gównie zwanym piractwo na PC :)

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #616 dnia: Listopad 28, 2013, 22:13:10 »
Może dla przypomnienia moja wypowiedź, która taki szum wywołała. Dyskusja tyczyła się chorędalnie wysokich cen gier na PS4 w PSS PL:

@Vramin +1 - poza PS+, to tylko i wylacznie duze promocje.

@Pikacz - ale skoro poziom cen duzych gier w cyfrowej dystrybucji skutecznie Cie zniechecal do zakupow wczesniej, to nawet gdyby zostalo po staremu, bys z tego nadal nie korzystal. Wiele osob za sprawa poruszonego przy okazji zapowiedzi X1 tematu cyfrowego pozyczania gier, z ktorego MS pod naciskiem spolecznosci sie wycofal, oczekiwalo lub nadal oczekuje, ze PSN i XBL, powinny byc, jak Steam. Nikt tego nie obiecywal, nikt o tym nie mowil, a jest zawod w srodowisku graczy. Inna sprawa, ze Steam w dniu premiery ma rownie wysokie ceny gier, a kazdy spoglada nan przez pryzmat oklicznosciowych wyprzedazy, ktore z roku na rok w moim odczuciu sa coraz to gorsze. Domyslam sie jaki model grania kroluje w srodowisku PC (na premierze "demo", po roku za grosze uspokajamy sumienie na wyprzedazy ikonka do kolekcji), ale z perspektywy osoby chcacej uczciwie podejsc do tematu, nie jest kolorowo, ale nadal oczywiscie taniej.

W tym calym zamieszaniu cenowym najbardziej obawiam sie wzrostu cen w Europie, o ktorym tak zawziecie pisze Simplex. Pomijajac vat, stosunek walut 1:1, nadal chca wiecej i wiecej.

Ile gier 3xA kupiłeś/-liście na Steamie w dniu lub okolicach premiery? Ja na PSN żadnej. Ceny są równie chore, jak w PSS, czy XBLM. Dostosowane do zachodnich zarobków, czy czego tam. Nieważne. Zaopatruję się w UK, na promocjach, tak jak i wy, ale w poście chciałem porównać ceny w DNIU PREMIERY w CYFROWEJ DYSTRYBUCJI u ŹRÓDŁA. PSN/XBL nie mają alternatyw stąd takie porównanie. Steam jest najpopularniejszym, najlepszym systemem cyfrowej dystrybucji na PC(?), toteż wybrałem go, ale można tam podstawić inne Originy, uPlaye, cokolwiek, o czym też pisałem.

Piractwo jest problemem na PC. Jest lepiej niż kiedyś, to na pewno, ale ktoś jednak te torrenty pobiera, czy to dla "dema", czy też na zasadzie, bo mogę.

Twój problem polega na tym, że ty myślisz, że Orgin, Uplay, Steam to to samo co live i psn albo robisz to na umyślnie, bo w to pierwsze wątpię. Jak kupujesz grę na pc to patrzysz gdzie ją aktywujesz i kto ją sprzedaję najtaniej. Ja mam zboczenie na steama z czego pewnie Simplex i jego alter ego się śmieją życzliwie. ;) Ale to moja zboczenie, które nie tyczy się innych.   Co mnie najbardziej wkurza to jeszcze chcesz wszystkim łatkę piratów wmawiać bez żadnych dowodów. Ale skoro Don się zbratał z PC to jest nadzieja dla każdego. :)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #617 dnia: Listopad 28, 2013, 22:14:34 »
Don z PC, kiedy? Ostatnio był na etapie nieodróżniania  720p od 1080p i okazywania moralnej wyższości ludziom którzy wydają 700zł (lub więcej!) na kartę graficzną.

EDTI: AAAAA, don simon, a nie don wroc love z głównej poly  ;D

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #618 dnia: Listopad 28, 2013, 22:16:43 »
Don SIMON  ;D ciśnie równo 90 godzin w Civkę i bundle kupuje. ;)

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #619 dnia: Listopad 28, 2013, 22:20:45 »
Jesteś świadomym, corowym graczem, to kupujesz, gdzie taniej i ja też tak robię. Nie rozumiesz, że ja porównuję ceny w sklepach/cyfrowej dystrybucji, a nie to gdzie Krusty kupi taniej grę. Ceny BEZPOŚREDNIE w DNIU PREMIERY w tych sklepach są równie chore i to chciałem podkreślić.

Serio wierzysz w brak piractwa na PC lub jego niewielką skalę? Optymista :) Pisałem o ogóle graczy pecetowych, globalnie, a nie o tobie, Simplexie, czy kimś konkretnym z forum.

[edit] sprecyzowałem, że chodzi o ceny w dniu premiery, żeby jakiś geniusz mi nie napisał, jak to po roku tanio coś dorwał. Tak, gry na PC tanieją szybciej ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2013, 22:23:58 wysłana przez Xian »

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #620 dnia: Listopad 28, 2013, 22:21:55 »
Don SIMON  ;D ciśnie równo 90 godzin w Civkę i bundle kupuje. ;)
I zaczął w EVE Online grać! SKANDAL!!1
Tylko czekać aż zacznie bełkotać o szimeringach i piksel krołlingach ;)
"Co się tak kurwa patrzysz? Nas tu nie ma!"

budda

• Gość
« Odpowiedź #621 dnia: Listopad 28, 2013, 22:23:01 »
O właśnie! Wiedziałem, że coś w tym wątku brakuje. :)

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #622 dnia: Listopad 28, 2013, 22:33:06 »
Jesteś świadomym, corowym graczem, to kupujesz, gdzie taniej i ja też tak robię. Nie rozumiesz, że ja porównuję ceny w sklepach/cyfrowej dystrybucji, a nie to gdzie Krusty kupi taniej grę. Ceny BEZPOŚREDNIE w DNIU PREMIERY w tych sklepach są równie chore i to chciałem podkreślić.
Nie są. Podawałem przykłady np GMG i X-Com.
Serio wierzysz w brak piractwa na PC lub jego niewielką skalę? Optymista :) Pisałem o ogóle graczy pecetowych, globalnie, a nie o tobie, Simplexie, czy kimś konkretnym z forum.
Dla mnie z osobistego doświadczenia to największe piractwo jest na xboxie. Co prawda patrze na torrenty i słucham znajomych w pracy ale to tak samo wiarygodne źródło jak twoje.
[edit] sprecyzowałem, że chodzi o ceny w dniu premiery, żeby jakiś geniusz mi nie napisał, jak to po roku tanio coś dorwał. Tak, gry na PC tanieją szybciej ;)
Te ceny są różne, na pc nie ma jednej oficjalnej ceny.

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #623 dnia: Listopad 28, 2013, 22:59:01 »
Nie są. Podawałem przykłady np GMG i X-Com.
Przecież to dodatek, a nawet jeśli, to potwierdza regułę "hit" = 50E.

Te ceny są różne, na pc nie ma jednej oficjalnej ceny.
Tak jak i różnych gier dotyczą. Rozmawiamy o głośnych grach (nie mylić z dobrymi; AC, BF, CoD, Fifa, whatever), nie dodatkach, indykach, czy niszówkach. Nie wiem, po co walczysz, skoro stoimy po tej samej stronie, a chciałem pokazać jedynie beznadziejny poziom cen w dniu premiery na cyfrowych platformach. Próbujesz bronić całej platformy i rzeszy świętych graczy, którzy serio mi w niczym nie wadzą :)

budda

• Gość
« Odpowiedź #624 dnia: Listopad 28, 2013, 23:14:42 »
Tylko że na konsoli masz jedno jedyne cyfrowe źródełko a na pc mnóstwo.
I nie muszą to być "spadnięte z tira" klucze. Ostatnie gie jakie na premierze kupowałem to Max Payne 3, chyba z 80zł. AC4 teraz po 50zł można było łyknąć. O co ci więc chodzi? Bo że na steamie pisze przy tych grach 50euro to #nikogo.

MikeL

• Gość
« Odpowiedź #625 dnia: Listopad 28, 2013, 23:26:35 »
Tylko że na konsoli masz jedno jedyne cyfrowe źródełko a na pc mnóstwo.

To się akurat zmienia teraz. Na przykład na Amazonie można kupować kody na PSN. Akurat jest promo z całkiem niezłymi cenami (zwłaszcza dzielonymi na 2 :P ).

AC4 teraz po 50zł można było łyknąć.

Tylko dlatego, że się ktoś walnął...

budda

• Gość
« Odpowiedź #626 dnia: Listopad 28, 2013, 23:36:53 »
A tak. Silly me. No ok. Teraz 100zł.

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #627 dnia: Listopad 28, 2013, 23:39:46 »
@Xian
Bo ja kupiłem, te kilkanaście gier AAA swego czasu(teraz już mniej, bo kupuje tylko to co naprawdę chce mieć a nie mogę poczekać miesiąca) w wersji cyfrowej na premierze z normalnych sklepów w dniu premiery po niskich cenach ale ty mi wmawiasz, że to nie jest możliwe chociaż sam nie grasz na pc i masz naprawdę zerowe rozeznanie w kwestii cyfrowej dystrybucji(ja mam ponad 20 linków do różnych, sprawdzonych, legalnych sklepów, nie mówiąc już o polskich czy angielskich rss z najlepszymi promocjami dziennymi). To jest naprawdę inny para kaloszy niż konsole. Może pora wyjść z jaskini. ;) Wspominam ten dodatek bo to mój zakup premierowy, na GMG kosztował 50-60 złotych(ja zapłaciłem 40), coś tam w Polsce kosztował około 89 złotych na muve, na steamie ponad 100 złotych, więc która cena jest ta jedyna, prawdziwa i słuszna dla porównania z psn i live. 
I co najważniejsze, nie ma jak porównywać zamkniętych platform od sony i ms z otwartą jaką jest pc.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #628 dnia: Listopad 28, 2013, 23:44:51 »
A tak. Silly me. No ok. Teraz 100zł.
125
Albo klucze z promo nvidii za polowe tego.

@Xian
Wspominam ten dodatek bo to mój zakup premierowy, na GMG kosztował 50-60 złotych(ja zapłaciłem 40), coś tam w Polsce kosztował około 89 złotych na muve, na steamie ponad 100 złotych, więc która cena jest ta jedyna, prawdziwa i słuszna dla porównania z psn i live. 
Ta najwyższa rzecz jasna!

I pytanie bonusowe - ile trzeba dać za Enemy Within na konsolach?

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #629 dnia: Listopad 29, 2013, 01:01:23 »
Poczekać aż stanieje i kupić wersję bez "Dowódco" na amazonie :D

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #630 dnia: Listopad 29, 2013, 06:53:53 »
@Xian
ty mi wmawiasz, że to nie jest możliwe chociaż sam nie grasz na pc i masz naprawdę zerowe rozeznanie w kwestii cyfrowej dystrybucji(ja mam ponad 20 linków do różnych, sprawdzonych, legalnych sklepów, nie mówiąc już o polskich czy angielskich rss z najlepszymi promocjami dziennymi). To jest naprawdę inny para kaloszy niż konsole. Może pora wyjść z jaskini. ;)

Pomijając pseudo śmieszne docinki, to ty nie rozumiesz, ze ja w ogóle tematu promocji nie poruszam. Mowie o konkretnym przypadku, a ty w kolo macieju o tym samym, że są promocje, ze inne źródła. Ja o tym wiem, ale w moim poście porównuje zupełnie co innego.

I co najważniejsze, nie ma jak porównywać zamkniętych platform od sony i ms z otwartą jaką jest pc.
A ja właśnie porównałem, bo uważam, to za możliwe. Mamy inne zdanie, nie pierwszy i nie ostatni raz. Bywa :)

Nic ci nie wmawiam, to posta, opinia. Przewrażliwiony jesteś na tym punkcie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2013, 06:56:27 wysłana przez Xian »

Offline a_ratajczak

• Badass
  • PC WSZYSTKICH!
« Odpowiedź #631 dnia: Listopad 29, 2013, 09:53:27 »
Na PC piractwo to margines.
Zadowoleni?

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #632 dnia: Listopad 29, 2013, 10:02:58 »
Na PC buractwo to norma.
Usatysfakcjonowani?

Offline tytacz

• I Am Robot
« Odpowiedź #633 dnia: Listopad 29, 2013, 10:09:07 »
Kupując GPU za 2k grasz do końca życia na ultra w 60fps.

I co Wy na to?

Offline scooby666

• I Am Robot
  • scarface
    • rolki.com
« Odpowiedź #634 dnia: Listopad 29, 2013, 10:15:08 »

I co Wy na to?
Ultra high, ultra medium, ultra low... :-D

Offline lutoslav

• I Am Robot
  • RDR
« Odpowiedź #635 dnia: Listopad 29, 2013, 10:20:01 »

I co Wy na to?

Ale do konca Twojego zycia czy karty :P?

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #636 dnia: Listopad 29, 2013, 11:30:03 »

I co Wy na to?
To krótkie to życie strasznie musi być, najlepiej umrzeć zanim karta dojdzie ;).

Offline tytacz

• I Am Robot
« Odpowiedź #637 dnia: Listopad 29, 2013, 16:17:57 »
Nie no, przekazałem to co piszą na blacharskich forach, że się kupuje raz na lata ;)

Wracając do tematu to Killzone pokazuje jak powinna wyglądać woda na next genach, OSOM:

(kliknij)

Zrzucone z "boskiego" share. Mam nadzieję, że Sony kiedyś to usprawni, bo kompresja jest żenująca.

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #638 dnia: Listopad 29, 2013, 16:20:06 »
Jesli chodzi o te "zasłony" zwisające z tego czegoś to muszę przyznać, że jest pierdolnięcie.

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #639 dnia: Listopad 29, 2013, 16:21:26 »
Wracając do tematu to Killzone pokazuje jak powinna wyglądać woda na next genach, OSOM
Zrzucone z "boskiego" share. Mam nadzieję, że Sony kiedyś to usprawni, bo kompresja jest żenująca.

Nie stać cię na konsolę i hejtujesz zawistniku ;)
Podziwiaj moje trofea. Zobacz, ile osiągnąłem!