Autor Wątek: System Wars!!!1  (Przeczytany 1932951 razy)

Offline Vramin

• Żywa Legenda
  • Non serviam
    • https://twitter.com/Vramiin
Odp: System Wars!!!1
« Odpowiedź #560 dnia: Listopad 27, 2013, 11:49:29 »
ilu z Was zaopatrywalo sie w gry w dniu premiery droga cyfrowej dystrybucji na konsolach? Mam na mysli przypadek, kiedy swiadomie wybraliscie cyfrowa wersje, bo wygodniej, bo od reki, bez bucowania? Ja pomimo ogrania blisko 170 gier, nie skorzystalem ani razu.

Ja też. Z cyfrowej dystrybucji korzystałem przy grach z Plusa, DLC i sporych promocjach, np. Darksiders 2 za chyba 39 zł.

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #561 dnia: Listopad 27, 2013, 11:54:23 »
Z jednej strony rozumiem oburzenie, bo ceny osiagnely chory poziom, ale z drugiej ilu z Was zaopatrywalo sie w gry w dniu premiery droga cyfrowej dystrybucji na konsolach?
Robiłbym to za każdym razem, ze względu na mój stosunek do gratów zabierających miejsce, ale niestety XBOX Live nie dał mi takiej możliwości. Poza duperelami z XBLA of cuz.

Ale na przykładzie PC (i tu nie chodzi o ceny, serio) od momentu kupienia Truposza 2.0 nie kupiłem ani jednej gry na PC w pudełku. Jeśli miałbym kupić konsolę, to też jakoś nie widze zbierania śmieci i chciałbym mieć wszystko cyfrowo.

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #562 dnia: Listopad 27, 2013, 12:31:56 »
@Vramin +1 - poza PS+, to tylko i wylacznie duze promocje.

@Pikacz - ale skoro poziom cen duzych gier w cyfrowej dystrybucji skutecznie Cie zniechecal do zakupow wczesniej, to nawet gdyby zostalo po staremu, bys z tego nadal nie korzystal. Wiele osob za sprawa poruszonego przy okazji zapowiedzi X1 tematu cyfrowego pozyczania gier, z ktorego MS pod naciskiem spolecznosci sie wycofal, oczekiwalo lub nadal oczekuje, ze PSN i XBL, powinny byc, jak Steam. Nikt tego nie obiecywal, nikt o tym nie mowil, a jest zawod w srodowisku graczy. Inna sprawa, ze Steam w dniu premiery ma rownie wysokie ceny gier, a kazdy spoglada nan przez pryzmat oklicznosciowych wyprzedazy, ktore z roku na rok w moim odczuciu sa coraz to gorsze. Domyslam sie jaki model grania kroluje w srodowisku PC (na premierze "demo", po roku za grosze uspokajamy sumienie na wyprzedazy ikonka do kolekcji), ale z perspektywy osoby chcacej uczciwie podejsc do tematu, nie jest kolorowo, ale nadal oczywiscie taniej.

W tym calym zamieszaniu cenowym najbardziej obawiam sie wzrostu cen w Europie, o ktorym tak zawziecie pisze Simplex. Pomijajac vat, stosunek walut 1:1, nadal chca wiecej i wiecej.

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #563 dnia: Listopad 27, 2013, 12:37:49 »
@Pikacz - ale skoro poziom cen duzych gier w cyfrowej dystrybucji skutecznie Cie zniechecal do zakupow wczesniej, to nawet gdyby zostalo po staremu, bys z tego nadal nie korzystal.
Nie zniechęcał - nigdzie tego nie napisałem - po prostu gier nie było na premierze w cyfrowej dystrybucji. Pojawiały się dopiero po jakimś czasie.

Gdyby były, to bym kupował. Od wieeelu lat moje podejście do cyfrowej dystrybucji jest takie samo: Lepsze cyferki, niż smieciowe duperelki. :) Nie bawi mnie zbieranie pudełek - a całkiem sporo rzeczy kupiłem w Games on Demand i to nie na przecenie. Mnie nic nie odstraszy od tego modelu dystrybucji - no, chyba, że ceny poszybują w okolice 500pln i trzeba będzie oddać jedno jądro lub nerkę. wtedy będę napierdalał z torrenta wszystko jak leci. :)

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #564 dnia: Listopad 27, 2013, 12:47:50 »
Domyslam sie jaki model grania kroluje w srodowisku PC (na premierze "demo", po roku za grosze uspokajamy sumienie na wyprzedazy ikonka do kolekcji)
No domyślasz się, kliknij sobie na obrazek niżej popatrz a potem się zastanów.;)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #565 dnia: Listopad 27, 2013, 12:57:17 »
Ceny na steamie owszem są kosmiczne, ale wic polega na tym, ze bardzo duzo sklepow sprzedaje klucze steam w duzo nizsych cenach - w dolarach, z kodami promocyjnymi, itp. Dodatkowo gry na PC sa drogie na premierze (normalka) ale bardzo szybko tanieją - ju po 2-3 miesiacach zaczynaja sie poważne obniżki, a po pół roku to już w ogóle wiekszosc gier jest tania jak barszcz.

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #566 dnia: Listopad 27, 2013, 13:06:37 »
Domyslam sie jaki model grania kroluje w srodowisku PC (na premierze "demo", po roku za grosze uspokajamy sumienie na wyprzedazy ikonka do kolekcji)
No domyślasz się, kliknij sobie na obrazek niżej popatrz a potem się zastanów.;)

I wez tu napisz cos w negatywnym tonie o graniu na PC. Miejcie troche dystansu do siebie. Napisalem gdzies, ze Ty tak robisz? Jaki ma sens spogladanie w Twoje id. Uwazasz, ze stanowisz wiekszosc/Twoje podejscie jest powszechne? Optymizm, to malopowiedziane ;)

@Simplex mowie o typowym Kowalskim, zaopatrujacym sie w najlepszym wypadku w Empiku/idiociarniach (czyli kody na Steam lub pochodne) o ile w ogole, a nie obcykanym w temacie graczu. Gry konsolowe rowniez tanieja w szybkim tempie, chociaz u nas jest z tym o wiele gorzej niz na zachodzie. Wiadomo, ze poziomu cen na PC nie osiagaja, bo licencje itd, ale nie chce tego w tym kierunku drazyc. Chodzilo mi tylko i wylacznie o ceny w cyfrowej dystrybucji na wiodacych platformach w dniu premiery.

@Pikacz - ale skoro poziom cen duzych gier w cyfrowej dystrybucji skutecznie Cie zniechecal do zakupow wczesniej, to nawet gdyby zostalo po staremu, bys z tego nadal nie korzystal.
Nie zniechęcał - nigdzie tego nie napisałem - po prostu gier nie było na premierze w cyfrowej dystrybucji. Pojawiały się dopiero po jakimś czasie.

Gdyby były, to bym kupował. Od wieeelu lat moje podejście do cyfrowej dystrybucji jest takie samo: Lepsze cyferki, niż smieciowe duperelki. :) Nie bawi mnie zbieranie pudełek - a całkiem sporo rzeczy kupiłem w Games on Demand i to nie na przecenie. Mnie nic nie odstraszy od tego modelu dystrybucji - no, chyba, że ceny poszybują w okolice 500pln i trzeba będzie oddać jedno jądro lub nerkę. wtedy będę napierdalał z torrenta wszystko jak leci. :)

Na nextgenach przerzucasz sie na cyfrowe wersje?
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2013, 13:09:43 wysłana przez Xian »

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #567 dnia: Listopad 27, 2013, 13:15:59 »
No przecież pisałem, ze kupiłem nowego PC. ;D

Ale jeśli bym miał mieć PS4/Łoniaka, to nie widzę innej opcji.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #568 dnia: Listopad 27, 2013, 13:18:33 »
I kupowałbys gry za 300zł?

Nie lepiej kupic pudełko, przejsc, sprzedac? (w ten sposób mieszkanie ci sie nie zagraca pudełkami)

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #569 dnia: Listopad 27, 2013, 14:16:59 »
@Xian
Po pierwsze, popatrz listę sprzedaży na steamie na to co ludzie grają.
Po drugie, masz bzdurne pojęcie o cyfrowej dystrybucji na pc i żyjesz niestety jeszcze w czasach empiku, w którym gry na pc kupuję ludzie z przypadku.
Po trzecie, na pc masz niesamowitą konkurencje, różne sklepy, kupony zniżkowe, promocje co dzień a nie raz na pół roku, kody zniżkowe, programy lojalnościowe, kupony od amd i nividi, bundle, plus masa stron gdzie te promocje są zbierane w jednym miejscu i zawsze coś znajdziesz. I naprawdę dzięki temu nie trzeba się bucować z allegro czy działem sprzedaży na tym forum po prostu spada ci ciśnienie na nowości i na pierdolenie się z polską dystrybucją i cenami.
Po czwarte, ja tu czuje znowu, że pc=piractwo z twojej strony co mnie rozwala bo w pracy mam wszystkich z przerobionymi xboxem, argument równie z dupy ale taki sam jak twoje wersje demo. ;)

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #570 dnia: Listopad 27, 2013, 14:31:06 »
Ad. 1. Ceny gier priemierowych na Steamie to 50E? Tylko to mnie interesuje (patrz podkreslony fragment w poprzednim poscie) i tego dotyczyl moj post. Mozesz go sobie interpretowac jako atak na Twoje podworko, ale nie taki byl moj zamiar.
Ad. 2. Gry w pudelka wystawiaja na polki w celach ozdobnych? Patrzyzs na wszystko przez pryzmat siebie i twojego otoczenia. Gdybzym mial podobne podejscie do gracz konsolowych, to istna corowa smitanka by to byla.
Ad. 3. Ciesze sie, ze sa promocje, ale ja mowie o cenach premierowych :)
Ad. 4. Ke? :)

Ja ja o jednym, a Ty o drugim. Ja porownuje ceny, a Ty okopujesz sie i bronisz ulubiona platforme, tylko, ze jej nikt nie atakuje.

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #571 dnia: Listopad 27, 2013, 14:40:14 »
No masz zerowe pojęcie o rynku pc. Wersje którą możesz dodać to steama, praktycznie zawsze możesz kupić taniej gdzie indziej np. ostatni dodatek do X-coma za 60 złotych przed premierą na GMG.

Offline ślepe_trole

• Junior
  • *
« Odpowiedź #572 dnia: Listopad 27, 2013, 14:48:20 »
Ad. 1. Ceny gier priemierowych na Steamie to 50E? Tylko to mnie interesuje (patrz podkreslony fragment w poprzednim poscie) i tego dotyczyl moj post. Mozesz go sobie interpretowac jako atak na Twoje podworko, ale nie taki byl moj zamiar.
Ad. 2. Gry w pudelka wystawiaja na polki w celach ozdobnych? Patrzyzs na wszystko przez pryzmat siebie i twojego otoczenia. Gdybzym mial podobne podejscie do gracz konsolowych, to istna corowa smitanka by to byla.
Ad. 4. Ke? :)
Ja ja o jednym, a Ty o drugim. Ja porownuje ceny, a Ty okopujesz sie i bronisz ulubiona platforme, tylko, ze jej nikt nie atakuje.

Ceny premierowe na Origin  to 119-129zł  (Fifa, NFS, BF4) do 149zł (ACIV)  Steam to nie jedyny sklep.
Do tego na allegro klucze na NFS Rivals sa po 80zł.

Zesz kurde.... Mass Effect 3 ponad 200zł w PSS  i  99zł ZA PEŁNĄ TRYLOGIE na origin.
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2013, 14:52:43 wysłana przez ślepe_trole »

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #573 dnia: Listopad 27, 2013, 14:56:59 »
Xian uznaje tylko pudełkowe ceny sklepowe, Steamowe albo bezpośrednio u wydawców. Na konsolach nie można kupować tanio kodów, więc to nie istnieje.
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2013, 15:00:07 wysłana przez Ja Być z Polska »

Offline ślepe_trole

• Junior
  • *
« Odpowiedź #574 dnia: Listopad 27, 2013, 14:59:33 »
Origin to bardziej "EA" niz jakiś tam Steam. 

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #575 dnia: Listopad 27, 2013, 15:12:32 »
No masz zerowe pojęcie o rynku pc. Wersje którą możesz dodać to steama, praktycznie zawsze możesz kupić taniej gdzie indziej np. ostatni dodatek do X-coma za 60 złotych przed premierą na GMG.

Jakbys odstawil na bok obrone Steama, a zauwazyl, ze porowalem CENY gier w cyfrowej dystrybucji na Steamie/PSN/XBL, nie od Rycha z allegro, kluczodajni, czy innego ruskiego zrodla, to bysmy mogli podyskutowac. EOT z mojej strony.

Ceny premierowe na Origin  to 119-129zł  (Fifa, NFS, BF4) do 149zł (ACIV)  Steam to nie jedyny sklep.

Dlatego napisalem tez o pochodnych, w domysle Origin, GMG, uPlay, whatever.

Do tego na allegro klucze na NFS Rivals sa po 80zł.

Nastepny ::)

Zesz kurde.... Mass Effect 3 ponad 200zł w PSS  i  99zł ZA PEŁNĄ TRYLOGIE na origin.

Sprawdz kiedy te gry mialy premiery i czego dotyczyl moj post.

Witki opadaja. Nie ma sensu dyskutowac i tak interpretacja jest taka jaka kazdemu sie podoba ;D

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #576 dnia: Listopad 27, 2013, 15:21:19 »
Jakbys odstawil na bok obrone Steama, a zauwazyl, ze porowalem CENY gier w cyfrowej dystrybucji na Steamie/PSN/XBL, nie od Rycha z allegro, kluczodajni, czy innego ruskiego zrodla, to bysmy mogli podyskutowac. EOT z mojej strony.

A Muve czy Gram.pl to też ruskie źródło? I czemu sobie wybrałeś najdroższe źródło cyfrowych gier? Przecież Steam to pośredniik. Na Uplay czy Origin są inne ceny.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #577 dnia: Listopad 27, 2013, 15:30:37 »
A ten Mass Effect trylogia za 99 PLN to ma wszystkie DLC?
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #578 dnia: Listopad 27, 2013, 15:33:44 »

A Muve czy Gram.pl to też ruskie źródło? I czemu sobie wybrałeś najdroższe źródło cyfrowych gier? Przecież Steam to pośredniik. Na Uplay czy Origin są inne ceny.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #579 dnia: Listopad 27, 2013, 15:37:40 »
A ten Mass Effect trylogia za 99 PLN to ma wszystkie DLC?
Zwariowales? Na DLC sie najlepiej zarabia, 3 dlc kosztuja prawie tyle samo co gra, koszt ich wytworzenia jest kilkadziesiat razy nizszy,

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #580 dnia: Listopad 27, 2013, 16:35:59 »
To niech spadaja. Super hiper extra GotY COMPLETE trylogie bym kupil i nawet jeszcze raz przeszedl. A kadlubka niech se wsadzo!
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Więc dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #581 dnia: Listopad 27, 2013, 16:39:13 »
A wyszła w ogóle taka edycja? Pewnie nie, bo byłaby nieopłacalna.

Offline Don Simon

• Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #582 dnia: Listopad 27, 2013, 16:42:59 »
Juz sporo czasu minelo od premiery gier - zawsze pare groszy by im wpadlo wiecej, bo zakladam, ze niewiele osob kupuje juz wersje gole.

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #583 dnia: Listopad 27, 2013, 16:43:19 »
A wyszła w ogóle taka edycja? Pewnie nie, bo byłaby nieopłacalna.
To ta Complete Edition nie ma najważniejszych DLC? Pomijam te popierdólki z cyklu Wizjer dla konia... :)

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #584 dnia: Listopad 27, 2013, 16:44:54 »
Poprosze linka, bo co nie moge znalezc tej complete edition.

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #585 dnia: Listopad 27, 2013, 16:51:49 »
Było coś takiego, na PSN chyba i w pudełkach. Teraz niestety nie za bardzo mogę latać po googlach i szukac.

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #586 dnia: Listopad 27, 2013, 17:00:15 »
Ta trylogia była na przecenie za ok. 50 zł, jeśli nawet nie mniej. Simplex chyba kupił jedną grę a potem zobaczył że trylogia była w podobnej cenie. Pewnie będzie w święta znowu przecena, może DLC też.

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #587 dnia: Listopad 27, 2013, 17:55:27 »
PlayStation Netherlands ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #588 dnia: Listopad 27, 2013, 17:56:09 »
Genialne. :)

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #589 dnia: Listopad 27, 2013, 17:58:43 »
Tu bylo cops co mialo byc w innym watku.
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2013, 18:16:53 wysłana przez jac3k5 »

Pikacz

• Gość
« Odpowiedź #590 dnia: Listopad 27, 2013, 18:15:09 »
Nie. Nie, nie, nie. Właśnie dobry wątek. ;D

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #591 dnia: Listopad 27, 2013, 23:00:56 »
[/quote]

Głową muru nie przebijesz.

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #592 dnia: Listopad 28, 2013, 07:07:34 »
Oj już wystarczy posmaruj maścią i powinno przejść ;)

Offline ślepe_trole

• Junior
  • *
« Odpowiedź #593 dnia: Listopad 28, 2013, 15:03:38 »
Wyniki sprzedaży gier w DE  po premierze Xboxa One na tydzien przed premiera PS4
01 (NE) PS4 FIFA 14 (ELECTRONIC ARTS
02 (NE) PC ASSASSIN'S CREED IV - BLACK FLAG (UBISOFT)
03 (NE) PS4 ASSASSIN'S CREED IV - BLACK FLAG (UBISOFT)
04 (NE) 3DS THE LEGEND OF ZELDA: A LINK BETWEEN WORLDS (NINTENDO)
05 (NE) XBO FORZA MOTORSPORT 5 (MICROSOFT)
06 (NE) XBO BATTLEFIELD 4 (ELECTRONIC ARTS)
07 (01) PS3 CALL OF DUTY: GHOSTS (ACTIVISION BLIZZARD)
08 (NE) XBO RYSE - SON OF ROME (MICROSOFT)
09 (NE) XBO CALL OF DUTY: GHOSTS (ACTIVISION BLIZZARD)
10 (03) PS3 GRAND THEFT AUTO V (TAKE - TWO INTERACTIVE)
11 (04) PS3 ASSASSIN'S CREED IV - BLACK FLAG (UBISOFT)
12 (NE) XBO ASSASSIN'S CREED IV - BLACK FLAG (UBISOFT)
13 (08) PS3 FIFA 14 (ELECTRONIC ARTS)
14 (NE) PS3 NEED FOR SPEED: RIVALS (ELECTRONIC ARTS)
15 (06) PS3 BATTLEFIELD 4 (ELECTRONIC ARTS)

UK   w tym 150tys konsol Xbox One.
01 (NE) XBO FIFA 14 (ELECTRONIC ARTS)
02 (NE) XBO FORZA MOTORSPORT 5 (MICROSOFT)
03 (01) 360 CALL OF DUTY: GHOSTS (ACTIVISION BLIZZARD)
04 (NE) XBO BATTLEFIELD 4 (ELECTRONIC ARTS)
05 (10) XBO CALL OF DUTY: GHOSTS (ACTIVISION BLIZZARD)
06 (NE) XBO DEAD RISING 3 (MICROSOFT)
07 (02) PS3 CALL OF DUTY: GHOSTS (ACTIVISION BLIZZARD)
08 (NE) 3DS THE LEGEND OF ZELDA: LINK BETWEEN WORLDS (NINTENDO)
09 (04) 360 FIFA 14 (ELECTRONIC ARTS)
10 (NE) XBO RYSE: SON OF ROME (MICROSOFT)
11 (03) 360 LEGO MARVEL SUPER HEROES (WARNER BROS. INTERACTIVE)
12 (08) 360 MINECRAFT: XBOX 360 EDITION (MICROSOFT)
13 (NE) PS4 FIFA 14 (ELECTRONIC ARTS)
14 (NE) XBO ASSASSIN'S CREED IV: BLACK FLAG (UBISOFT)
15 (06) 360 ASSASSIN'S CREED IV: BLACK FLAG (UBISOFT)
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2013, 15:16:26 wysłana przez ślepe_trole »

budda

• Gość
« Odpowiedź #594 dnia: Listopad 28, 2013, 15:15:35 »
To może dodaj jeszcze cyferki z łaski swojej. Ja wiem, że to zło, ale bez nich to trochę nie ma sensu.

Offline Romek

• I Am Robot
  • #także
« Odpowiedź #595 dnia: Listopad 28, 2013, 15:17:30 »
I źródło.
WTF w ogóle. W Niemczech FIFA na PS4 na pierwszym miejscu i brak w ogóle wersji na XBO?
Podziwiaj moje trofea. Zobacz, ile osiągnąłem!

Offline ślepe_trole

• Junior
  • *
« Odpowiedź #596 dnia: Listopad 28, 2013, 15:22:16 »
I źródło.
WTF w ogóle. W Niemczech FIFA na PS4 na pierwszym miejscu i brak w ogóle wersji na XBO?

Fifa jest w de.
22 (NE) XBO FIFA 14 (ELECTRONIC ARTS)

Ale to nie bylo tak iz Fifa była w de gratis do konsoli lub Forza.  To pewnie zanizyło wynik.

Dane to GFK Chart-track oczywiście. 
http://www.chart-track.co.uk/?i=1747&s=1111

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #597 dnia: Listopad 28, 2013, 15:25:52 »
Bez wolumenu sprzedaży te dane troche nie mają sensu.

budda

• Gość
« Odpowiedź #598 dnia: Listopad 28, 2013, 15:27:49 »
Nom. A Valve już udostępnia dane? Aa sory, zapomniałem, że to oręż dla wojen kąsolowców only.

Offline Tomek Andruszkiewicz

• Badass
  • Pan Spinacz
« Odpowiedź #599 dnia: Listopad 28, 2013, 15:36:39 »
Bez wolumenu sprzedaży te dane troche nie mają sensu.

Zapłać, to dostaniesz wolumeny. To przecież GfK Group, oni na tych cyferkach zarabiają na chleb, dlaczego mieliby puszczać je za darmo w sieć? I jeszcze wątpliwość: czy Chart-Track to nie jest czasem firma zbierająca dane wyłącznie z UK i IRL? Skąd tam dane DE?