Autor Wątek: System Wars!!!1  (Przeczytany 1722475 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline meatbag

• I Am Robot
Odp: System Wars!!!1
« Odpowiedź #20840 dnia: Grudzień 06, 2018, 17:06:10 »
To nie obelga ino kategoria wiekowa homo sapiensów!

Offline angh

• Badass
« Odpowiedź #20841 dnia: Grudzień 06, 2018, 18:52:14 »
"Ja obalam bzdurny argument "(prawie) nikt nie kupi xboxa bo głupi MS wypuszcza swoje eksy na PC""
Bardzo dobrze. Ale czyj to argument jest? Pana Stracha?
Tak, pana stracha:
ciekawy jestem, czy gry tych zakupionych deweloperów będą na nowej generacji wychodziły również na pc. jeżeli tak, to choćby MS kupił cdprojekt to nie wiem, czy konsola im się sprzeda...
Prawie w słowo w słowo - jak gry będą wychodzic na PC, to konsola sie nie sprzeda (bo "wszyscy" grają na PC). I któryś raz czytam coś podobnego, ale już mi sie nie chce szukać.
Sorry, nie zwrocilem na to uwagi, myslalem, ze przekreciles cos, co ja napisalem. Ale to jest oczywista hyperbola - sprzet zawsze bedzie mial nabywcow. Niemniej, podtrzymuje moje stwierdzenie, ze jezeli ktos juz ma PC do gier to kupowanie xboxa nie ma sensu.

Cytat: Simplex
Cytat: angh
Nie. Sterowniki sie "updateuja" razem z Windows 10. Siadasz i grasz, to juz nie jest windows 95 gdzie trzeba bylo bawic sie z alokacja pamieci itp (pamietam, ze puszczalem Diablo na dysku chyba 40 MB, gdzie gra wymagala 60... poszlo;) ). Startujesz, logujesz sie, odpalasz klienta, klikasz 'play'. I nie ma co naprawiac, bo ZU niczego nie zepsuje.
I każda gra zawsze automatycznie odpala ci sie we wlasciwej rozdzielczości z optymalnymi ustawieniami zapewniającymi taką płynność jaką chcesz? Opisałeś niestniejącą utopię. Gdyby tak było, to nie istniałyby strony typu PCGamingWiki - O prosze, Hitman 2, zero problemów:
https://pcgamingwiki.com/wiki/Hitman_2#Issues_unresolved
Zaskakujaco duzo gier nowych sie odpala bez koniecznosci dalszej ingerencji. Ale to nawet nie o to chodzi. Mowisz, ze
"grzebania w opcjach niz konsola (a większość graczy chce "włożyć płytę i grać" ;) ) "
a ja mowie o tym, ze WIEKSZOSC graczy ma PC, a wiec WIEKSZOSC graczy nie ma zadnego problemu z wejsciem w ustawienia i zmiana kilku przelacznikow. Po prostu te gadanie o strasznie skomplikowanej operacj zmiany rozdzielczosci w grach to dosc spora przesada. Siadam do PC, sciagam gre, odpalam, dwa patrze co mi gra oferuje, jak cos mi nie pasuje to przelaczam pare rzeczy. Myslenie, ze tylko nieliczni sa zdolni do takiej operacji, zajmujacej pol minuty w grze w ktora wrzucisz 50 godzin to troche traci arogancja.

Ile masz gier na konsoli w ktory jest jednocyfrowy fps? Jakiś skrajny brzegowy przypadek. Większość gier mniej więcej te 30fps trzyma i biorąc pod uwagę poziom mocy obliczeniowej konsol to jest dobrze zoptymalizowana (zwłaszcza po 5 latach konsol na rynku, bo przy premierze faktycznie była bieda na GF750Ti dało się osiągnąć poziom grafiki jaki był w multiplatformach). Wyjątek się zawsze znajdzie. A na PC gry sa raczej słabo optymalizowane, bo gracz zawsze może sobie dokupic moc (no i więcej gier schodzi na konsolach, więc nie opłaca się alokować zasobów w optymalizację PC). Gry DICE czy Doom i Wolfenstein TNC to perelki i wyjatki od reguły.

A jednoczesnie piszesz o:
"Do tego często słaba optymalizacja w momencie gdy na Xboksie One X RDR2 dziala w 4k30"
przywolujac jeden z nie-tak-wielu przykladow swietnej optymalizacji multiplatform na konsole.
Gry na PC, te nie-multiplatformowe, sa calkiem ok. Jasne, nie ma optymalizacji na poziomie konsolowym, to niemozliwe, ale gry multiplatformowe na konsolach czesto wcale nie sa lepsze.
i trzymanie 'mniej wiecej' 30 fps to raczej malo zachecajaca opinia;)

Co do 1080p60, to też wymaga dość porządnego sprzętu. No i na TV 4K wygląda to tak sobie niestety. Stałe 30fps jest dla mnie do przezycia, nie fetyszyzuję 60fps, a większej ilości fps nie chcę widziec, żeby nie mieć porównania.

Nie, 1080p60 nie wymaga solidnego sprzetu, i5 i 1050/1060/580 wystarczy calkowicie. nie musisz grac w 'ultra', a i tak 60 fps zrobi czesto lepsza robote niz wysoka rozdzielczosc. Za jakies E600 mozesz sobie spokojnie taki komputer zlozyc, a upgrade co 3-4 lata bedzie niemal tak tanie, jak upgrade konsol z podstawek do pro/x.
Co do nie fetyszowania FPS to widzialem dyskusje gdzie wlaczyles o 60fps jak lew;D

Dorzucajac opcje modowania, wieksza biblioteke, nieco nizsze ceny gier, brak koniecznosci placenia subskrypcji PC jest topowym rozwiazaniem za wciaz rozsadna cene. Jedyna rzecz roznicujaca systemy to gry. Gdyby gry z Nintendo byly dostepne na PC to sprzedaz switcha bylaby znacznie mniejsza, bo po prostu w porownaniu z PC jest za slaby. Ale nie sa, wiec sprzedaje sie super. To samo z Sony. To samo z x360. Ale z iksem sprawa juz nie jest tak prosta.
Inna rzecz to osobiste preferencje. Tego sie nie przeskoczy, i jednoczesnie nie jest to specjalnie mierzalne. Sam czasme kupuje multiplatformy na konsole, bo mam poprzednia czesc i chce kontynuowac w podobnym stylu (vide Yakuza).

I tak, z tego wynika, ze mowienie o zniknieciu xboxa przez brak prawdziwych exow jest przesada. Ale taka sama przesada jest mowienie, ze dostepnosc gier z iksa na PC bedzie miala jedynie maly wplyw na sprzedaz pierwszego.

Online Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #20842 dnia: Grudzień 06, 2018, 18:57:55 »
To forum to esencja hipokryzji. PC nikogo, ale Xbox też nikogo, bo wszystkie eksy wyjdą na PC.
pc nikogo bo wiadomo, a xbox exow nie ma. Wszystko ok.

Online tolman

• I Am Robot
« Odpowiedź #20843 dnia: Grudzień 06, 2018, 19:15:45 »
Nikt normalny nie gra na pc. Chodzi tylko o to uczucie eksluzywności kiedy grasz w tytuł niedostępny na innych platformach. Już samo to sprawia, że czujesz się lepiej i możesz z góry patrzeć na pleby z innymi platformami. A więc posiadacze xboksów czują się źle z tym, że "ich" gry wychodzą również na pc. Głuptasy niepotrzebnie się martwią bo nie wiedzą że prawdiłowe taborety w życiu nie będą dotykać takich tytułów bo są dostępne tylko na windows store.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #20844 dnia: Grudzień 06, 2018, 19:32:45 »
Nadal granie na konsoli wymaga dużo mniej zaangazowania/wysiłku niż na PC, a ludzie są z natury leniwi (jest takie fajne angielskie słowo "friction"). Zresztą popularność konsol jest tego dowodem.
Kolejne plusy - brak DRM które potrafi przestać działać (StarForce), na konsolach jest ono transparentne, zaszyte na bardzo niskim poziomie. Na PC gry porozrzucane po różnych usługach (Uplay, Battle.net, Steam, GoG, Origin, będzie tego coraz więcej). To są drobne rzeczy ale się sumują. Na końcu jest death by a thousand cuts ;) Aha, zapomniałeś o często fatalnej obsłudze HDR na PC, ale jest coraz lepiej. A na konsolach też zdarzają się wtopy (RDR2).
Ja oczywiście nadal będę grał w 60fps na ultra na PC ale rozumiem czemu wielu ludzi woli konsole, wystarczy zapytać kogokolwiek na forum czemu nie gra na PC skoro to takie wspaniałe i cudowne i bezproblemowe ;)

Z drugiej strony skoro nawet Qubor się nawrócił, to dla każdego jest nadzieja ;D
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2018, 19:35:23 wysłana przez Simplex »

Offline focka01

• Aktywny forumowicz
« Odpowiedź #20845 dnia: Grudzień 06, 2018, 20:03:27 »
wystarczy zapytać kogokolwiek na forum czemu nie gra na PC skoro to takie wspaniałe i cudowne i bezproblemowe ;)

Z pecetem to jak z samochodem, wpierdalasz w niego mnóstwo pieniędzy a później i tak musisz coś wymienić i wydać jeszcze więcej.
Ja osobiście wole sobie kupić przejazdówke, 60 może nie wyciągnie ale dojedzie gdzie trzeba xd

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #20846 dnia: Grudzień 09, 2018, 22:31:53 »

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #20847 dnia: Grudzień 10, 2018, 08:15:01 »
Siadam do PC, sciagam gre, odpalam, dwa patrze co mi gra oferuje, jak cos mi nie pasuje to przelaczam pare rzeczy.

No na pewno operacja jednorazowa.

Pełznie mi tu piksel?

Offline angh

• Badass
« Odpowiedź #20848 dnia: Grudzień 10, 2018, 10:40:44 »
Siadam do PC, sciagam gre, odpalam, dwa patrze co mi gra oferuje, jak cos mi nie pasuje to przelaczam pare rzeczy.

No na pewno operacja jednorazowa.

Dla mnie jednorazowa na dany tytul. Gram w pare gier od lat i nawet nie pamietam, ze maja cos takiego jak dodatkowe ustawienia.
I tak, tak, czasem zdarzaja sie problemy, jak w linku od Simplexa. Ale o ile moja wiara w ludzi jest juz dawno "ateistyczna", to jednak wciaz graczy PC jest najwiecej, a co za tym idzie - te problemy nie sa dla nich dramatem. Nic nie jest za darmo - chcesz SKyrim z ENB, chcesz miec zawsze pryzajmniej 60 fps, chcesz miec najlepsza grafike i masz gdzies ograniczenia, chcesz miec najwieksza ilosc gier do wyboru - to jest PC. Masz juz PC i chcesz gry, ktorych na PC nie masz - za cene sredniej karty graficznej kupujesz Switch lub ps4. To jest dosc logiczne podejscie.

Ale wszystko i tak zalezy od gier i tego, co tam szukasz. Dlatego ja sam dokupilem ps4, bo te kilka perelek byly tego warte. Switcha tez kiedys kupie, jak Nintendo nauczy sie w koncu w internet. Jezeli mialbym podobna ilosc intreresujacych mnie tytulow na iksa tez pewnie bym sie nie wachal. Ale dla gier, nie dla 4k.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #20849 dnia: Grudzień 10, 2018, 16:00:14 »