Autor Wątek: System Wars!!!1  (Przeczytany 1950360 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

password

• Gość
Odp: System Wars!!!1
« Odpowiedź #320 dnia: Listopad 02, 2013, 19:16:11 »

Offline m1sza

• n00b mod
  • Żywa Legenda
  • Gin&Tonic Team
« Odpowiedź #321 dnia: Listopad 02, 2013, 19:23:24 »
Bijatyki nikogo od połowy poprzedniej generacji.
Państwo "nikogo" to... taboreciarze  :P

Nie wiem, ja tam graczem jestem i mnie bijatyki nie interesują od czasów PS3/Xboxa360.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
  • Nie liczę klatek, gram w gry
« Odpowiedź #322 dnia: Listopad 02, 2013, 20:31:09 »
Mnie nie interesują od czasu Pentium 133MHz. Ostatni raz w bijatyki chyba na Amidze grałem. Nie mój gatunek i tyle. :) W wyścigi nie gram, w bijatyki nie gram, za FPSami nie przepadam - dlatego nie ma dla mnie nic ciekawego na next-genach na razie. Kiedyś się kupi jakąś konsolę dla exów, ale do tego jeszcze daleka droga. Tak naprawdę z tych wszystkich tytułów startowych najbardziej interesuje mnie Ryse. ;D

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #323 dnia: Listopad 03, 2013, 02:12:42 »
Injustice i Killer Instinct do gazu

Z bijatyk warto czekac na to:

http://www.eurogamer.net/articles/2013-09-09-guilty-gear-xrd-sign-confirmed-for-ps4

Czy bedzie exem to sie pewnie jeszcze zobaczy, ale ostatniej czesci BlazBlue im sie nie chcialo portowac na x360.

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #324 dnia: Listopad 05, 2013, 22:56:43 »
http://www.dualshockers.com/2013/11/05/mark-rubin-carmack-and-mikami-a-bit-inaccurate-on-ps4-and-xbox-one-being-almost-identical/
Towards the end of the ordeal, Rubin was asked if he agrees with John Carmack and Shinji Mikami when they say that Xbox One and PS4 are almost identical:

"Hmm? I would say that?s a bit inaccurate but I wouldn?t be able to tell you any detail of why that?s inaccurate."

Rubin also admitted that he has no idea on the possibility of the power gap between the two platforms closing in the future.

"Don?t know. Until we get there I honestly don?t know. To be not diplomatic or anything [laughs] we really don?t know. We?ve done as much as we can in the time we have to get where we?re at. Will they close the gap? Will they go off in the opposite direction? Who knows? But for this game it is what it is".

Caly wywiad z MR:
http://metro.co.uk/2013/11/05/call-of-duty-ghosts-mark-rubin-interview-there-are-things-that-were-not-allowed-to-talk-about-4173810/
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2013, 23:07:50 wysłana przez jac3k5 »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #325 dnia: Listopad 05, 2013, 23:14:14 »
Gdyby carmack czy mikami gadali z sensem, to ghost na xone dzałałby w 1080p60, BF4 w 900p60, a Ryse w 1080p30.

Offline Michaelius

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #326 dnia: Listopad 06, 2013, 23:41:37 »
Nawet microft wie co dobre  ;D

Offline h4n5

• Super Badass
« Odpowiedź #327 dnia: Listopad 07, 2013, 08:19:39 »
Nawet microft wie co dobre  ;D

To coś jakby wpisać "PC is" albo "Linux is" ;) PS4 - bieda konsola ;D

Offline tytacz

• I Am Robot
« Odpowiedź #328 dnia: Listopad 07, 2013, 22:44:31 »

:-X

Filmik już edytowali i zakryli znaczki z PS4, czarnymi kwadracikami ;D

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #329 dnia: Listopad 07, 2013, 23:06:00 »
Watch_dogs 720p na xbox one - zakład?

Offline lutoslav

• I Am Robot
  • RDR
« Odpowiedź #330 dnia: Listopad 08, 2013, 06:19:12 »
540p i upscale do 720p  ;D

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #331 dnia: Listopad 08, 2013, 08:10:28 »
Jeseli bedzie 60 fps, to tak ;)

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #332 dnia: Listopad 08, 2013, 12:14:43 »
(kliknij)
(kliknij)
(kliknij)

(kliknij)

Offline h4n5

• Super Badass
« Odpowiedź #333 dnia: Listopad 08, 2013, 12:21:17 »
Genialne, Stevie Wonder miażdży :)

Offline biomedic

• I Am Robot
  • aka Biomm
« Odpowiedź #334 dnia: Listopad 08, 2013, 12:24:55 »
A ten obrazek z tym brakiem różnicy jest prawdziwy? Bo do chuja ja widzę różnicę :D :D Po Prawej ma lepsze tekstury :D
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2013, 12:27:09 wysłana przez biomedic »

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #335 dnia: Listopad 08, 2013, 12:29:48 »
Obrazek to fake(no nie wierzę, żeby był serio) ;), z resztą na nim widać na 720p ząbkowanie w kabelku idącym koło lunety.

(kliknij)
True przy odpowiednich założeniach ;), mimo że ściema.   + pewnie jeszcze coś przy granicach może mieć znaczenie aliasing + ofc problemy typu znikające i pojawiające się cienkie pręty w tle w TLOU przy niskiej rozdziałce, w filmach to odpada.
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2013, 12:34:45 wysłana przez BluePL »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #336 dnia: Listopad 08, 2013, 14:11:06 »
Jezeli ten wykres jest do filmow, a nie gier, to jest invalidą, bo jak powszechnie wiadomo, pikseloze w grach widac o WIEEEELE bardziej niz w filmach.

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #337 dnia: Listopad 08, 2013, 14:16:10 »
Jeżeli przyjmuje rozdzielczość kątową oka za wyznacznik, to to o czym mówisz nie ma znaczenia. Ale ok, możesza zamiast optymalnej pogrubionej linii w danym kolorze przyjmować tą, od której się zaczyna widzieć plusy 1080p, powinno załatwić sprawę krawędzingu i aliasingu na głównych obiektach.

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #338 dnia: Listopad 08, 2013, 14:36:10 »
Ten obrazek kompletnie nie ma zastosowania w grach, najmniejszego. W 720p z dwóch metrów aliasing wypala oczy na 26", w 1080p jest niewiele lepiej w bardzo szczegółowych grach.

Natomiast w przypadku filmów 720p nawet z metra nie odczuwam zbytnio braku ostrości, a z 1.5 metra to jest idealnie.

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #339 dnia: Listopad 08, 2013, 14:40:38 »
Ja tam nie widzę ząbków na ps3 w U3(więc chyba pełne 720p) na moim 50" z 3,5m, ale jestem krótkowidzem, więc wyznacznik ze mnie kiepski.
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2013, 14:42:15 wysłana przez BluePL »

Ja Być z Polska

• Gość
« Odpowiedź #340 dnia: Listopad 08, 2013, 14:55:21 »
W U3 nie grałem, ale w TLoU tak. Tam widziałeś? Bo ja tak samo masakryczne jak w GTA V, większego aliasingu niż w tych grach nie widziałem, bo obie są maksymalnie szczegółowe.

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #341 dnia: Listopad 08, 2013, 15:00:59 »
Standardowo gram z 1-2m( też w te gry wymienione przez Ciebie  ) wtedy widzę oczywiście wszystkie niedoskonałości jak na dłoni, więc Ci nie powiem niestety.

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #342 dnia: Listopad 09, 2013, 21:14:43 »
Czy Microsoft już wycofał się z rynku konsol?

Offline projektkong

• I Am Robot
  • SHMUPS is my life
« Odpowiedź #343 dnia: Listopad 09, 2013, 21:20:46 »

Nie. Zrobiło to Sony na wniosek qubara. Nawet dali sobie spokój z zaprojektowaniem UI, którego zwyczajnie nie ma.
Także nie szukać PS4 w sklepach!

Offline Krusty

• Żywa Legenda
  • Badass Beard on Win10
« Odpowiedź #344 dnia: Listopad 09, 2013, 21:26:21 »
Jak tylko były szef Noki zostanie ich nowym szefem.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #345 dnia: Listopad 09, 2013, 23:48:18 »
Myślę, że nie bez powodu jest byłym szefem Nokii i szczerze to nie sądzę, żeby został nowym szefem Microsoftu ;)
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #346 dnia: Listopad 10, 2013, 01:08:38 »
Byc moze jest to warunkiem przejecia Nokii przez Ms.

Offline Emiel

• Moderator Globalny
  • Żywa Legenda
  • Nie wie kto to Emil!
« Odpowiedź #347 dnia: Listopad 10, 2013, 02:08:16 »
Nah, wtedy nie robiliby całego cyrku z szukaniem następcy Ballmera. Za dużo jest dyskusji o tych pozostałych kandydatach i kuluarowych dyskusji :)
Moje opinie są moje i tylko moje, tzw. własne.
Cytat: Starh
EMIEL jak chesz next gena to sprzedaj konsole.. taka rada. Tak czytam Twe posty i zawsze Ci coś nie pasuje.... Czy ty kiedykolwiek byłeś w pełni z czegoś zadowolony?

Offline lutoslav

• I Am Robot
  • RDR
« Odpowiedź #348 dnia: Listopad 10, 2013, 09:46:16 »
Yhh... Bylem wczoraj u znajomych na urodzinach. Totalne casuale z Kinectem na pokladzie. Ktos tam odpalil xboxa, bo trzeba bylo film puscic. I co widza moje piekne oczy na 50 calowym LCD? Dash Xboxa w 480p...(czyli gry tez tak dzialaja). Na 15 zgromadzonych osb nikt oprocz mnie nie zwrocil na to uwagi. Fakt, ze wszyscy byli zajeci byciem nawalonym, ale ludzie (casuale) serio nie widza takich rzeczy. Nic dziwnego, ze wlodarze MS maja gdzies te rozdzielczosciowe pierdololo.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #349 dnia: Listopad 10, 2013, 09:51:12 »
Moze Wii ich przyzwyczaiło.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #350 dnia: Listopad 10, 2013, 09:55:44 »
Nie wiem czy nie widzą, czy po prostu nie wiedzą, że są dostępne inne rozdzielczości i nie wiedzą jak to ustawić. Jak ktoś nigdy nie widział alternatywy, to mu nie przeszkadza to co ma teraz.

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #351 dnia: Listopad 10, 2013, 10:29:41 »
Idealnie to obrazuje sytuację na rynku gier. To że tutaj, czy na innych corowych forach ludzie przerzucają się gównem w imię cyferek, czy koloru marki, nie zmienia faktu, że pecetowy high end i konsolowy hardcore gaming to nisza. Na przełomie przemijającej generacji gry wyszły z piwnic, zaciemnionych pomieszczeń i pokojów dziecięcych (Hi Nintendo!) do salonów, mainstreamu, do szerszej publiki. Ma to swoje złe, jak i dobre strony. Z jednej co raz więcej osób dostrzega miodność tej gałęzi rozrywki, ludzie przestają powoli postrzegać tę formę spędzania wolnego czasu, jako zarezerwowaną dla najmłodszych. Z drugiej gracz casual, to oferma, która łatwo się zniechęca, a chce być zajebisty i wyczyniać cuda wianki pokazywane w zwiastunach, ale brak czasu, chęci, czy po prostu umiejętności, nie pozwalają mu dobrze się bawić. Co robią więc deweloperzy, aby udobruchać sobie tę masę klientów z wypchanymi portfelami? Ano upraszczają gry do granic przyzwoitości. Powstają samograje na góra 10h, w których ciężko o jakiekolwiek wybory, a ilość skryptów na m2 sprawia, że witki opadają. Chciał, nie chciał, ale większość rozchwytywanych serii łapie się w te ramy. Gry kinektowe zostawione same sobie, potrafią grać za gracza, ale czy to ważne dla osób, które po nie sięgają? Ma być prosto, śmiesznie i zabawnie, skaczemy, machamy, czary mary ludzik się porusza jest git! ;) Ciekawe gdzie leży granica i czy na dłuższą metę takie gry mają sens?

Offline h4n5

• Super Badass
« Odpowiedź #352 dnia: Listopad 10, 2013, 11:43:06 »
Dobrze napisane, jeszcze jedną zmienną bym dorzucił, a mianowicie sprzedawcy w sklepach z RTV-AGD: mam sporo znajomych w pracy, z grami mającymi niewiele wspólnego, którzy grają tylko jedną grę (zazwyczaj FIFA, kilku GTA4 singa od 3 lat męczą) i kupili konsolę taką jaką im sprzedawca polecił, w Wa-wie są to najczęściej PS3 a już np szwagier i kilku znajomych w Łodzi zostało skierowanych w sklepie na Xboxa. Nie można nie doceniać też tego, że casual będzie szukał porady w sklepie.

Offline jac3k5

• I Am Robot
    • Ev1lMustache
« Odpowiedź #353 dnia: Listopad 10, 2013, 11:53:35 »
Nah, wtedy nie robiliby całego cyrku z szukaniem następcy Ballmera. Za dużo jest dyskusji o tych pozostałych kandydatach i kuluarowych dyskusji :)

Nie znam sie na tym, ale chyba jest to obowiazkiem w takich firmach jak Microsoft posiadaniem kilku kandydatow na to stanowisko.

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #354 dnia: Listopad 10, 2013, 12:00:39 »
@h4n5

W nadchodzącej generacji sprzedawcy problemu mieć nie będą, to tak nawiązując ściśle do tematu ;)

Mnie ciekawi, jaki jest procent graczy casualowych, takich których wymieniłeś, grających w jedną dwie serie, spontanicznie kupujący sprzęt pod dyktando sprzedawcy w sklepie, a jednocześnie z czasem łapiących bakcyla i wkręcających się mocniej w temat? Czy są tacy w ogóle, którzy zachęceni reklamą sięgają po BF/FIFE/AC, a później powoli odkrywają core gaming?

Inna kwestia to siła nabywcza casuala. Niby jest ich na pęczki, kupują zestawy z akcesoriami ruchowymi i grą w komplecie. A co dalej? 2-3 gry rocznie to zbyt mało, aby utrzymać setki deweloperów obecnych na rynku. Celując w takiego klienta, trzeba się skupić na dotarciu do niego, bo on nie będzie szukać, czytać prasy i przeglądać for. Podejdzie do regału i weźmie coś z Top 10 lub fajną okładką. Od biedy wciśnie mu coś sprzedawca. W każdej chwili jest w stanie odstawić konsolą na rzecz jogi, czy łowienia ryb. Wydaje mi się, że WiiU padło ofiarą właśnie zbytniego skupienia się na casualach, a i fanbase może nie wystarczyć, aby pociągnąć temat dalej.

BluePL

• Gość
« Odpowiedź #355 dnia: Listopad 10, 2013, 13:43:08 »
Nie znam sie na tym, ale chyba jest to obowiazkiem w takich firmach jak Microsoft posiadaniem kilku kandydatow na to stanowisko.

EEEE. Nie? Niby z czego miałby ten obowiązek wynikać?

Inna kwestia to siła nabywcza casuala. Niby jest ich na pęczki, kupują zestawy z akcesoriami ruchowymi i grą w komplecie. A co dalej? 2-3 gry rocznie to zbyt mało, aby utrzymać setki deweloperów obecnych na rynku.
Ale kupuje te 3 gry i najprawdopodobniej nie odsprzedaje ;).
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2013, 13:44:47 wysłana przez BluePL »

Offline Xian

• Administrator
  • Żywa Legenda
  • Bartek S.
« Odpowiedź #356 dnia: Listopad 10, 2013, 13:59:24 »
Corowi gracze sezonówek też nie odsprzedają, bo tłuką w nie cały rok, jak nie dłużej, do momentu ukazania się "nowej" części. Odsprzedaż w po takim okresie, to już są groszowe sprawy.

MikeL

• Gość
« Odpowiedź #357 dnia: Listopad 10, 2013, 14:20:20 »
Yhh... Bylem wczoraj u znajomych na urodzinach. Totalne casuale z Kinectem na pokladzie. Ktos tam odpalil xboxa, bo trzeba bylo film puscic. I co widza moje piekne oczy na 50 calowym LCD? Dash Xboxa w 480p...

Też się z takim czymś spotkałem. Podobnie jak z łączeniem dekoderów HD kablem Euro z TV LCD...

Offline abc

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #358 dnia: Listopad 10, 2013, 14:24:39 »
@Xian ad. tych kolesi z 480p: to oni wyzywają na forach, że Xbox One rządzi.

Offline DarkStar

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #359 dnia: Listopad 10, 2013, 14:42:12 »
Mój szwagier ma PS3, która jest zawsze offline i gra na niej tylko w Fifę. Z konsolą dostał Uncharted 2, ale nigdy nie grał, a konsolę ma ze dwa lata. Heavy Rain też ma - nie grał.

~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.

Tapnięte z białego telefonu ;)