Autor Wątek: System Wars!!!1  (Przeczytany 1476490 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hadxmen

• Badass
  • Fire walk with me.
    • YOUTUBE
Odp: System Wars!!!1
« Odpowiedź #18160 dnia: Styczeń 30, 2018, 18:24:22 »
Niech największym dowodem na to, że exy nie mają znaczenia będzie porażka rynkwoa Nintendo Switch, który stoi indyjkami.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #18161 dnia: Styczeń 30, 2018, 18:30:03 »
Ja problemów z pamięcią nie mam, ale oprócz mmgla i knura, jego nieudanej imitacji po stronie sdf, to chyba nikomu tutaj na temat exow, bądź ich braku, MSa dyskutować sie nie chciało. Serio Blue ktoś tutaj bronił tezy, ze exy sa nieistotne? Ja raczej przypominam sobie stwierdzenia, ze konsole Sony kupuje sie dla exow, multiplatformy do ogrania na PC, bądź xox, zatem zdecydowanie tytuły 1st party maja znaczenie. Sam tylko dla nich trzymam w gralni ten kawałek plastiku.

Serio, serio. Głównie zwolennicy zielonych ofc. Turbo z tego co pamiętam ofc wtórował, bo sam gra w multiplatfusy - jego akurat pamiętam o tyle, że w jego przypadku to miało jakiś sens, no i gamerscore to jego paliwo, więc nie ma się co dziwić ;).
Knack is back baby!

Online knur

• Super Badass
  • 8==>
« Odpowiedź #18162 dnia: Styczeń 30, 2018, 19:40:44 »
Ja problemów z pamięcią nie mam, ale oprócz mmgla i knura, jego nieudanej imitacji po stronie sdf, to chyba nikomu tutaj na temat exow, bądź ich braku, MSa dyskutować sie nie chciało. Serio Blue ktoś tutaj bronił tezy, ze exy sa nieistotne? Ja raczej przypominam sobie stwierdzenia, ze konsole Sony kupuje sie dla exow, multiplatformy do ogrania na PC, bądź xox, zatem zdecydowanie tytuły 1st party maja znaczenie. Sam tylko dla nich trzymam w gralni ten kawałek plastiku.

Chyba za dużo grzańców na stoku przyjąłeś, bo czytam to po raz piąty i dalej nie wiem o co Ci chodziło poza tym, że nieudolnie chciałeś mnie zaczepić?  :D
Odpisz ale dopiero jak wytrzeźwiejesz albo przegonisz wszystkich januszy ze stoku.  ;)

Online Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #18163 dnia: Styczeń 30, 2018, 19:42:19 »
Skoro ludzie kupowali Xboxa One bez X, to znaczy, że dla nich jednak: 1. Eksy nie były istotne. 2. Były, ale mniej. 3. Gry ogólnie były mniej istotne, bo przecież kto kupowałby takiego Xboxa do multiplatform?;-)
Ceterum censeo reviewers esse delendam!

Online knur

• Super Badass
  • 8==>
« Odpowiedź #18164 dnia: Styczeń 30, 2018, 19:45:02 »
Kupowali, bo konsola cicha, pad lepszy (według nich) no i nie lubią/nie będą wspierać sony. ;)

Online Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #18165 dnia: Styczeń 30, 2018, 19:49:10 »
No ale trzeba przyznać, że Forza Horizon 3 jednak robiła robotę. Można było sobie tam na tablicy rejestracyjnej napisać "PS4 ssie" i poczuć się lepiej;-)

Offline xpogox

• Aktywny forumowicz
  • Nowy na forum :>
System Wars!!!1
« Odpowiedź #18166 dnia: Styczeń 30, 2018, 20:57:25 »
Imho sytuacja jest taka jaka jest nie ze względu na exy tylko z innych powodów, dobrze nam znanych bo każdy z nas obserwował launch xbox one. Niestety to się ostro przełożyło na sprzedaż konsoli i pociągnęło za sobą sporo konsekwencji, również pewnie w tym brak pewnych tytułów które być może by się na xone mogły pojawić w innych okolicznościach. Jednocześnie również twierdze ze są im w tej chwili te exy potrzebne, aby mogli wrocic do konkretnego konkurowania z Sony. Chyba ze planują dalej cichą migracje na PC, a następna ich maszyna będzie sie nazywać ?xbox link?.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Kajtek_bez_Majtek

• Stały bywalec
  • 900p. and proud
« Odpowiedź #18167 dnia: Styczeń 30, 2018, 21:58:45 »
A ja lubię exy xboxowe. Uwielbiam Halo, lubię gyrosy, forze horizon i dead risingi. Liczyłem na nowe fabularne Fable i w końcu się doczekam. Nie można też powiedzieć że M$ nie próbował z nowymi IP, był całkiem sympatyczny Ryse, Sunset i QB. Wiem że można ograć część tych tytułów na PC, ale ja nie gram na taborecie. Z Sony tak naprawdę smyra mnie tylko Last of Us, ale to sobie ograłem u kumpla. Klocek wtopił generację nie exami moim zdaniem a gigantycznym clusterfuckiem na premierze.

Offline Blue__

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #18168 dnia: Styczeń 30, 2018, 23:01:04 »
Mi się podobało Ryse, Sunset i QB, tyle ze już je ograłem. Girsy są spoko, ale ile można rzeźbić to samo. Jak narobią exów i nie będzie tak jak teraz niby ma być, że są też na windows i jeszcze moge je ograć płacąc za game passa, to może jeszcze kiedyś kupie x-klocka żeby znów nadrobić gry na wyłączność i tyle.

Jak ktoś gra tylko na konsolach to ten XoX w dodatku na PS4 ma jakiś sens, ale u mnie go już nie widzę.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2018, 23:03:31 wysłana przez Blue__ »
Knack is back baby!

Online randydisher

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #18169 dnia: Styczeń 31, 2018, 09:37:51 »
Apropo exów:

Switch:

Super Mario Odyssey - 9.07 million units
Mario Kart 8 Deluxe - 7.33 million units
The Legend of Zelda: Breath of the Wild - 6.7 million units
Splatoon 2 - 4.91 million units
1-2-Switch - 1.88 million units
ARMS - 1.61 million units
Xenoblade Chronicles 2 - 1.06 million units

Źródło: https://www.nintendo.co.jp/ir/en/finance/software/index.html

Nintendo Switch
Hardware: 7.24 million for the quarter/ 12.13 million FYTD / 14.86 million LTD
Software: 25.08 million for the quarter/ 47.1 million FYTD/ 52.57 million LTD (Only counts Digital software that has a retail version)

Źródło: https://www.nintendo.co.jp/ir/pdf/2018/180131e.pdf

Powyższe liczby są astronomiczne! Mario Oddyssey w 2 miesiące (raport podaje stan na 31.12.17) sprzedało się w prawie 10 mln kopii!

Nintendo to zdecydowanie nie moja para kaloszy, ale trzeba będzie poważnie pomyśleć nad Switchem ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2018, 09:41:26 wysłana przez randydisher »

Offline xpogox

• Aktywny forumowicz
  • Nowy na forum :>
« Odpowiedź #18170 dnia: Styczeń 31, 2018, 10:02:40 »
Mi się podobało Ryse, Sunset i QB, tyle ze już je ograłem. Girsy są spoko, ale ile można rzeźbić to samo. Jak narobią exów i nie będzie tak jak teraz niby ma być, że są też na windows i jeszcze moge je ograć płacąc za game passa, to może jeszcze kiedyś kupie x-klocka żeby znów nadrobić gry na wyłączność i tyle.

Jak ktoś gra tylko na konsolach to ten XoX w dodatku na PS4 ma jakiś sens, ale u mnie go już nie widzę.
W moim odczuciu też Sunset, QB, GOW4 to naprawdę świetne tytuły, do tego dochodzi Forza, Forza Horizon. Bardzo dobrze się bawiłem przy tych grach. Moim zdaniem niczym nie odstawały od wydanych w podobnym okresie exów Sony. Dlatego też uważam, że xbox stracił w stosunku od PS4 z innych względów: wyższa cena, zawirowania z przekazem marketingowym dot. "always online" i odsprzedawania gier używanych, ogólnej słabszej wydajności sprzętu (sprawa marginalna ale mocno nagłośniona w społecznościach) itd. A teraz wszyscy nagle koncentrują się na ex-ach i zapomnieli co było wcześniej. Phil i tak mocno zmienił wizerunek xbox na lepszy ale cudów już w najbliższym czasie nie wywoła. Jedyne co powoli może ich ratować to solidne gry oraz dobre oferty właśnie w stylu pass i live.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2018, 10:04:19 wysłana przez xpogox »

Online Qu84

• Ultimate Badass
System Wars!!!1
« Odpowiedź #18171 dnia: Styczeń 31, 2018, 10:30:30 »
Ty też jesteś ze Spencerem na ty?

Offline SinfulScholar

• Ultimate Badass
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #18172 dnia: Styczeń 31, 2018, 10:46:09 »

W moim odczuciu też Sunset, QB, GOW4 to naprawdę świetne tytuły, do tego dochodzi Forza, Forza Horizon. Bardzo dobrze się bawiłem przy tych grach. Moim zdaniem niczym nie odstawały od wydanych w podobnym okresie exów Sony.

Masz rację tylko wydaję mi się, że ilościowo w sprawie tych exów Sony przewyższa X'a. sprawdź listę gier które wychodzą w tym półroczu.
Xbox ma 3 exy które wszystkie wychodzą również na PC (licząc Cracka i State of Decay).
PS ma 6 exów z których 3 wychodzą tylko na PS a 3 również na PC.

więc dalej twierdzę, że gry na wyłączność mają ogromne znaczenie dla klienteli. a sprawy które opisujesz były jedynie gwoździami (ostrymi) do trumny ms'a w tej generacji.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2018, 10:48:08 wysłana przez SinfulScholar »

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #18173 dnia: Styczeń 31, 2018, 16:05:41 »
Na CDA ładne podsumowanie clickbaitów jakie opanowały internet po artykule na Polygonie:
https://www.cdaction.pl/artykul-52473/felieton-microsoft-przejmie-ea-one11one.html

Offline Aludan

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #18174 dnia: Luty 07, 2018, 12:56:48 »
Przecieram oczy i nie wierzę - 7 dni bez posta w system wars??

Dorzucę swoje 3 grosze odnośnie xbox'a jak to wyglądało z mojej perspektywy, bo chyba odwrotnie niż większość zaczynałem swoją obecną przygodę z konsolami właśnie od x'a i sprawa wyglądała tak:

1) Jako zagorzały PCMR (od 20 lat) postanowiłem (m.in. za namową knura) kupić w końcu konsolę i skorzystać z taniego ogrywania płytek oraz bezproblemowej obsługi.
Wybór padł na xbox'a z uwagi na cenę, niechęć do Sony (np. działanie ich stronki i problemy z moim kontem) i sympatię do MS, a także koleżankę z xboxem.
2) Dość szybko zaczął mnie wpieniać interfejs w xbox, jego mulenie i średnia intuicyjność, no ale przecież liczą się gry, prawda? No i właśnie ... gry ... dotarło do mnie, że na x dość często niestety widać 900p zamiast 1080p i jak to ktoś tutaj nazwał już po imieniu, "ta choroba" zaczęła mnie infekować :D
Swoje dokładał też knur sukcesywnie punktując x'a jako gorszą konsolę, "brak exow" itd. co oczywiście nie było prawdą, ale działało podobnie jak to robi marketing Sony.
3) Kupiłem PS4 Slim razem z knurem na promocji no i ... faktycznie porzuciłem z czasem xbox'a, ale nie tylko dla exów, lecz także dla lepiej działających multiplatform.
4) Żyli długo i szczęśliwie ;)

No i teraz dochodzimy do problemu, bo powstał XoX i ponownie "choroba" niszczy mi mózg - wolę grać na PS4 Pro, mam tam więcej znajomych, wygodniejszego dla mnie pada (subiektywne), ALE to na XoX są lepsze multiplatformy i dlatego mam na razie obie konsole.

Stąd wniosek, że moim zdaniem exy oczywiście są bardzo ważne, ale też nie można umniejszać roli multiplatform.
PS4 moim zdaniem odniosło taki sukces, bo zapewniało te 2 elementy :) Dużo exów i najlepsza jakość multiplatform ;)
A teraz sprzedaż napędzają już znajomi i renoma, więc MS w tej generacji na pewno nie dogoni Sony.

I na koniec najlepsze ... skoro MS przespał i nawet XoX nie zapewni mu przewagi, to co się stanie jak wyjdzie PS5?
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2018, 13:01:15 wysłana przez Aludan »
PC (Ryzen 5 1600@3.77 1.28v SMT ON, MSI GTX 1080 GX8G, 16 GB DDR4 2800) / PS4 Pro (7116B) / Xbox One X Project Scorpio Edition

Online meatbag

• Prezes
« Odpowiedź #18175 dnia: Luty 07, 2018, 13:08:30 »
Masz na myśli pro 2?

(kliknij)

Online Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #18176 dnia: Luty 07, 2018, 13:11:10 »
Ps 4 to lepsze multiplatformy i wiecej exow, ale mysle ze to zrobilo z max 60 proc roboty. Reszta to samodestrukcyjny PR Microsoftu.

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #18177 dnia: Luty 07, 2018, 13:11:24 »
Masz TV 4K?
Generalnie różnica w grach między pro a x nie jest chyba az tak wyrazna jak między one a ps4, bo jest więcej pikseli i tu i tu.
Oczywiście są wyjątki, można poddać się chorobie i mieć pro dla eksów i X dla multiplatform, ale taniej mieć po prostu pro do wszystkiego i grac na słuchawkach ;)

Offline Aludan

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #18178 dnia: Luty 07, 2018, 13:30:50 »
Wstyd przyznać, ale 4k TV jeszcze nie mam* (niebawem się pewnie pojawi) stąd różnice tak jak mówisz większe na korzyść XoX, choć ostatni patch do PS4 Pro jak pamiętam dodaje supersampling tak jak to robi XoX, więc zobaczę efekty :)

Nie chcę się za bardzo wypowiadać, skoro nie widziałem jeszcze porównania 4k na obu konsolach na żywo, ale wydaje mi się, że to co piszesz to prawda, zwłaszcza jeśli nie siedzimy zbyt blisko takiego TV 4k (kwestia rozmiaru / odległości). Pewnie większość osób nie dostrzeże wielkich różnic... [ale świadomość -> "choroba" robi swoje]

@meatbag
Nie, mam na myśli prawdziwe PS5 np. w 2020 czy może nawet 2019 ;)
MS wtedy pewnie znowu przyśpi, a jeżeli Sony tego nie skopie i da wsteczną kompatybilność to pewnie przewaga jeszcze bardziej się pogłębi.
Patrząc po ostatnich działaniach MS (WM10) to wcale nie zdziwię się jak nagle stwierdzą "kończymy rozwój działu xbox" jak słupki zaczną im za bardzo spadać...

*mam monitor 1440p i czekałem na zapowiadanego patcha MS, ale chyba się nie doczekam ... zmienię pewnie na 4k, choć qrde 1440p najbardziej mi pasuje obecnie z uwagi na PC (60 fps) ;/
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2018, 13:35:17 wysłana przez Aludan »
PC (Ryzen 5 1600@3.77 1.28v SMT ON, MSI GTX 1080 GX8G, 16 GB DDR4 2800) / PS4 Pro (7116B) / Xbox One X Project Scorpio Edition

Online meatbag

• Prezes
« Odpowiedź #18179 dnia: Luty 07, 2018, 13:57:16 »
Dlatego MS musi pierwszy z nextgenem, ergo wyjdą w tym samym czasie.

Online Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #18180 dnia: Luty 07, 2018, 13:59:11 »
Kiedys to to PS5 wyjsc musi...ale jakos mi sie nie widzi 2019 r :(

Offline SinfulScholar

• Ultimate Badass
  • Drop It Like It's Hot
« Odpowiedź #18181 dnia: Luty 07, 2018, 14:04:27 »
dla mnie byłoby ok ale ciężko mi uwierzyć by ta generacja trwała tylko 6 lat - biorąc pod uwagę te śmieszne prosiaki i bobry.

Offline hesus

• I Am Robot
« Odpowiedź #18182 dnia: Luty 07, 2018, 14:07:31 »
dla mnie byłoby ok ale ciężko mi uwierzyć by ta generacja trwała tylko 6 lat - biorąc pod uwagę te śmieszne prosiaki i bobry.
kolejne PS/XBOX to raczej pozostaną przy tej samej architekturze. Przy założeniu wstecznej kompatybilności i dłuższego okna z cross-genami to czemu nie?

Offline tolman

• Prezes
« Odpowiedź #18183 dnia: Luty 07, 2018, 14:10:18 »
W tej całej historii zastanawia mnie jedna rzecz. Co się stało z koleżanką co miała xboksa?

Online knur

• Super Badass
  • 8==>
« Odpowiedź #18184 dnia: Luty 07, 2018, 14:10:59 »
Ożenił się z nią. :P

Online meatbag

• Prezes
« Odpowiedź #18185 dnia: Luty 07, 2018, 14:11:17 »
Została wymieniona na pro.

Offline Aludan

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #18186 dnia: Luty 07, 2018, 14:14:40 »
W tej całej historii zastanawia mnie jedna rzecz. Co się stało z koleżanką co miała xboksa?
Żyje, ma męża i ma się dobrze :P (ja mam żonę - inną kobietę ;])
Taki stan rzeczy był przed przygodą z xbox i pozostał niezmieniony ;)

@meatbag
hehe w sumie na to wyszło :D
Właściwie to wymieniłem ją na knura i jeszcze jednego wspólnego qmpla na PS4 ;)

Online knur

• Super Badass
  • 8==>
« Odpowiedź #18187 dnia: Luty 07, 2018, 14:16:46 »
Chłopaki muszą się trzymać razem, żadnych dziewczyn do naszych gierek nie wpuszczamy! :)

Offline tolman

• Prezes
« Odpowiedź #18188 dnia: Luty 07, 2018, 14:20:36 »

bros before hoes!
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2018, 14:29:00 wysłana przez tolman »

Offline SzczwanyGapa

• Żywa Legenda
  • HANG ON TO YER HELMET...
« Odpowiedź #18189 dnia: Luty 07, 2018, 14:59:41 »

no homo

Online Qu84

• Ultimate Badass
« Odpowiedź #18190 dnia: Luty 07, 2018, 18:38:30 »
Wstyd przyznać, ale 4k TV jeszcze nie mam* (niebawem się pewnie pojawi) stąd różnice tak jak mówisz większe na korzyść XoX, choć ostatni patch do PS4 Pro jak pamiętam dodaje supersampling tak jak to robi XoX, więc zobaczę efekty :)

Jestem ciekawy czy rzeczywiście zobaczysz różnicę i w jakich grach;-)

Offline freekEza

• Badass
« Odpowiedź #18191 dnia: Luty 09, 2018, 08:55:40 »
Activision Blizzard zanotowało w ostatnim kwartale 2017 r. rekordowy wynik ponad 1 mld dolarów przychodu z tytułu sprzedaży prowadzonej wewnątrz gier
#skrzynkognój #giereczkowotakiepiekne

Offline Marcin Szymański_

• I Am Robot
  • Verified by Żabka and Freshmarket
« Odpowiedź #18192 dnia: Luty 09, 2018, 09:13:50 »
Ale co dokladnie boli? Ze ktos kupil mounta w WoW czy skorke do Overwatcha? Gdyby to byla taka spierdolina jak u EA to rozumiem oburzenie. A tak? Meh, niech czuby kupuja ciuszki - dopoki nie burzy to balansu gry niech nawet do gry wchodzi sie przez sklep. :)

Online Orson.

• Żywa Legenda
« Odpowiedź #18193 dnia: Luty 09, 2018, 10:01:58 »
Chodzi o to, ze taki wynik jest zacheta dla innych by brzydko sie bawic.

Offline Marcin Szymański_

• I Am Robot
  • Verified by Żabka and Freshmarket
« Odpowiedź #18194 dnia: Luty 09, 2018, 10:28:14 »
Jeszcze raz zapytam, bo moze cos niezrozumiale napisalem. Co jest zlego w tym, ze ktos kupil sobie mounta w WoW czy skorke do Overwatcha? Multitrandakcje sa od laaaaat i niewiele jest takich przypadkow jak EA. Zaryzykowalbym, ze promil. Nie popadajmy w bezpodstawna paranoje.
Na znak jednoczenia z wyimaginowanym zagrozeniem kupie sobie cos do Haszaszyna.

Offline DzikiKaczor

• I Am Robot
« Odpowiedź #18195 dnia: Luty 09, 2018, 14:48:24 »
Dokładnie. Jak już mają robić jakiś płatny content to Blizzard jest jedną z firm która robi to w sposób najmniej inwazyjny dla gracza który nie chce płacić.

Offline Aludan

• Mieszkaniec tego forum
« Odpowiedź #18196 dnia: Luty 16, 2018, 11:12:18 »
Za wyjątkiem Diablo 3, gdzie za dodatek z 1 postacią kazali sobie słono płacić ;)

Offline Rudy_rydz

• I Am Robot
  • 50 twarzy Rudego_Rydza
« Odpowiedź #18197 dnia: Luty 18, 2018, 12:55:56 »

;D

Offline Simplex

• Żywa Legenda
  • Jak tu coś wpisać?
« Odpowiedź #18198 dnia: Luty 18, 2018, 13:08:22 »
Najpierw nagrał materiał w którym chwalił grę VR, a następnie go usunął bo nie spodobało się jego fanbazie, na szczęście w internecie nic nie ginie:

W okolicach premiery Rifta nagrał mega zmanipulowane wideo - ze streama GiantBomb (w ktorym generalnie chwalili VR, ale pokazywali też jego wady i słabe gry) powycinał wyłącznie fragmenty skupiające się na negatywach i powstał materiał którego nie powstydziłaby się Leni Riefenstahl ;) (heh, udało mi się z pamięci zapisać poprawnie). I też je usunął...

« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2018, 13:18:39 wysłana przez Simplex »